2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Lakers ''Devam'' Dedi

NbaTr.Com - Pazartesi, 16 Haziran 2008
KobeNBA final serisinde 3-1 yenik durumda olan Los Angeles Lakers sahasında Boston Celtics'i 103-98 mağlup etti ve Celtics'e evinde geçit vermeyerek seriyi Boston'a taşıdı.

3-1 geride olduğu seride bu sezon seyircisi önünde oynadığı son maçı kazanarak durumu 3-2 yapan Lakers'ta 5 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, 6 top kaybı yapmasına karşın Kobe Bryant 25 sayı-7 ribaunt-4 asistle yine de takımının en skoreri oldu.

21 yıl sonra finalde karşılaştığı ezeli rakibinin seriyi bitirmesine izin vermeyen ev sahibinde Lamar Odom 20 sayı-11 ribaunt-4 blok, Pau Gasol de 19 sayı-13 ribaunt-6 asistle katkı yaptılar.

 
3-2 önde olduğu seride bundan sonraki 2 maçı sahasında oynama hakkını sahip olan Boston Celtics'te ise Paul Pierce'ın 38 sayı-8 asist-6 ribauntluk performansı yeterli olmadı.
 
18 Haziran Çarşamba günü sabaha karşı 04.00'te Banknorth Garden'da oynayacağı maçı kazanması halinde 22. NBA şampiyonluğuna ulaşacak Celtics'te Ray Allen 16 sayı-2 asist, Kevin Garnett de 13 sayı-14 ribauntla oynadı.
 
BOSTON CELTICS
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Paul Pierce, SF4810-222-616-191568105538
Kevin Garnett, PF336-110-01-477140204513
Leon Powe, PF50-00-00-0022000010
Ray Allen, SG394-133-85-50222012616
Rajon Rondo, PG151-70-01-2112311213
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
P.J. Brown, FC252-50-00-0123000054
Eddie House, PG142-52-50-0011200226
James Posey, SF321-21-20-0156210233
Tony Allen, SG113-40-00-0000110006
Sam Cassell, PG184-80-11-1011200109
Brian Scalabrine, PFDNP COACH'S DECISION
Glen Davis, CDNP COACH'S DECISION
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 33-778-2224-311126372062182898
 42.9%36.4%77.4%Team TO (pts off): 18 (18)
 
LOS ANGELES LAKERS
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Vladimir Radmanovic, PF193-61-20-0055210327
Lamar Odom, PF418-101-13-329112044320
Pau Gasol, PF426-100-07-10310136120319
Kobe Bryant, SG448-214-95-73474506425
Derek Fisher, PG353-101-58-111122202215
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Jordan Farmar, PG225-91-40-00111110311
Sasha Vujacic, SG202-100-50-0101010024
Luke Walton, SF101-20-10-0000200052
Chris Mihm, C30-10-00-0000000120
Trevor Ariza, SF10-00-00-0000000010
Ronny Turiaf, C10-00-00-0000000110
Ira Newble, SFDNP COACH'S DECISION
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 36-798-2723-31103040191171728103
 45.6%29.6%74.2%Team TO (pts off): 17 (21)
 
Flagrant Fouls: None
Technical Fouls: PLAYERS: 3 LALAKERS ( V Radmanovic 1, D Fisher 1 ) BOSTON ( R Allen 1 ) - TEAMS (def3sec): None - COACHES: None
Officials: Ken Mauer , Scott Foster , Dick Bavetta
Attendance: 18,997
Time of Game: 03:00

 

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (4)Add Comment
...
Yorumu Yazan ahmet, 17 Haziran 2008, 17:22:39
yukarıdaki pierce ın serbest atış istatistiği herşeyi açıklıyor 19-16 tim duncana haksızlık etmişim dokunmatik fauller çalınıyor derken pierce bunu başka bir boyuta taşıdı bu arada kobe yi savunurken ellerini beline dolayıp güreşecek sanki boston şampiyon kg yi çok seviyorum o yüzden şampiyonluklarını tebrik ediyorum ama bence pierce star falan değil.
...
Yorumu Yazan Ring, 16 Haziran 2008, 22:43:27
Sadece Şans!
...
Yorumu Yazan Jesse James, 16 Haziran 2008, 21:21:07
Sadece 2 maç kaldı!! Forever Lakers!!!
...
Yorumu Yazan Mwp..Mwp..., 16 Haziran 2008, 14:34:42
güsel bi maçtı....boston 2 adım önde gidiyor ewine ama lakers ilk maçı alırsa o gazLa 2.maçı da alır diye düşünüyorum...neden bi sürpriz daha oLmaSın.....sonuçta kobe war dimi, sürprizlerin adamı...nese izleyip görücez....bakaLımM kim ne kadar istiyor şampiyonLuğu_?

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle