2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Memo Savaştı/Kobe Kazandı

NbaTr.Com - Pazartesi, 05 Mayıs 2008
KobeBatı Konferansı yarı final mücadelesinde Los Angeles Lakers, Staples Center'da 18,997 kişi önünde konuk ettiği Utah Jazz'i 109-98 mağlup ederek seride durumu 1-0 yaptı.

Utah Jazz'de temsilcimiz Mehmet Okur kazanmak için her şeyi yaparken, Deron Williams ise bir o kadar takımına köstek oldu.

Lakers'ta ise Kobe Bryant klasik bir Utah maçı çıkartırken Pau Gasol ise son çeyrekte devreye girerek Lakers'ın maçı kopartmasında etken oldu.

Mehmet Okur 21 sayı-19 ribaunt-3 asistle müthiş bir maç çıkartmasına rağmen yenilgiye engel olamadı.

Deron Williams 5-18 şut isabetinde kalırken 14 sayı-9 asist-9 ribaunt yaptı. Carlos Boozer 15 sayı-14 ribaunt yapmasına rağmen 7 de top kaybı yaparken bitime 3 dakika kala 6. faulünü alarak oyun dışı kaldı.

Andrei Kirilenko 11 sayı-6 ribaunt, Ronnie Brewer 11 sayı ve benchten gelen Kyle Korver 11 sayı-5 ribaunt yaptı.

Lakers'ta Kobe Bryant 8-16 şut isabetinin yanı sıra 21-23 serbest atış isabet ile 38 sayı-7 asist-6 ribaunt yaptı.

Pau Gasol 18 sayı-10 ribaunt-5 asist, Derek Fisher 5 sayı-6 asist-6 top çalma, Lamar Odom 16 sayı-9 ribaunt ve benchten gelerek önemli katkı yapan Sasha Vujacic 15 sayı-4 ribauntla maçı tamamladı.

Jazz 98 Lakers 109

         
UTH (4-3) 24  17  31  26  98
LAL (5-0) 25  29  25  30  109
UTAH JAZZ
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Andrei Kirilenko, SF305-110-31-20663251611
Carlos Boozer, PF376-140-03-468144007615
Mehmet Okur, C417-190-57-8811193100321
Deron Williams, PG465-181-63-45499102214
Ronnie Brewer, SG335-110-01-21010100511
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Matt Harpring, SF122-80-01-2123001125
Jarron Collins, C00-00-00-0000000000
Kyle Korver, SF202-71-26-63251000511
Paul Millsap, PF142-40-00-2101003134
Ronnie Price, PG20-00-00-0000100100
C.J. Miles, SG52-32-30-0000000016
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 36-954-1922-302533582159133398
 37.9%21.1%73.3%Team TO (pts off): 13 (14)
 
LOS ANGELES LAKERS
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Lamar Odom, PF405-120-06-91893121616
Vladimir Radmanovic, PF274-82-40-01230201210
Pau Gasol, PF378-130-02-446105021418
Kobe Bryant, SG408-161-221-230667103338
Derek Fisher, PG392-60-11-2033660335
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Ronny Turiaf, C181-50-00-0101104022
Luke Walton, SF131-20-03-3033200235
Sasha Vujacic, SG174-62-25-50440001315
DJ Mbenga, C00-00-00-0000000000
Jordan Farmar, PG90-50-10-0112010010
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 33-735-1038-4683341241181227109
 45.2%50.0%82.6%Team TO (pts off): 13 (5)
 
Flagrant Fouls: None
Technical Fouls: PLAYERS: None - TEAMS (def3sec): None - COACHES: None
Officials: Joe Crawford , Ron Garretson , Jim Clark
İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (8)Add Comment
...
Yorumu Yazan orlanda, 07 Mayıs 2008, 10:20:14
jazz i yabana atmayin utah ta jazz mac vermez L.A sadece bir oyuncunun üstüne kurulu bu seride hersey olabilir jazz mutlaka L.A da mac alacaktir eminim seride 4-3 jazz turu gececektir. yazin bunu bir kenara ilerde size hatirlatirim.
...
Yorumu Yazan Ring, 05 Mayıs 2008, 16:55:08
Bir şair eksikti oda oldu mj_üstad umarım dediğin olur:)MAÇA GELİNCE bence Utah eğer elenirse(şimdilik öyle görünüyor) Boozer bir an önce takas etmeli hayla takas değeri varken.Play-off oynuyorsun bu kadar top kaybetme hakın yok öbür arkadaşlaarına emeklerini çalıyorsun zaten oldum olası sevmedim bu adamı göz boyamak için oynuyor..GURURUMUZ MEMO YİNE YAVAŞMIŞ AMA TEK HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZ RAKİP GÜÇLÜ.!!!
...
Yorumu Yazan mj_üstad, 05 Mayıs 2008, 12:42:17
bu seri sürmez kısa
memo süper oynar buna şaşırma
doğru söylüyosun kobe yine harika
ama
SPURS olur SAMPİYON sen bana inanmasanda
...
Yorumu Yazan paugasol(gülsen), 05 Mayıs 2008, 12:34:48
memo gerçekten iyi oynamış ama lakers sonuçta ve mvp kobe ye yaradı ne kadar çok hak ettiğinide göstermiş oldu umarım diğer maçlarıda alırız.....
...
Yorumu Yazan ginola, 05 Mayıs 2008, 12:29:18
ring ve kobe kardeş demek istediğimi kobe 4.çeyrekte yaptı galiba içeri drive ikili baskı geldiği anda gasola pas bedava sayı kobe bence iyi bir delici ama wade gibi intihar dalışı yapmıyor t-mac gibi göstere göstere giriyor ama durduramıyorsunuz ayaklarınızı çok ters yakalıyor nasıl yaptığını bilmiyorum ama yapıyor.ağırsanız etrafınızdan sağınızdan solunuzdan geçip bir de faul yaptırıyor bence bu adam bu nedenle wınner nba de bana böyle bir yıldız gösterin hem sutör hem de böyle bir defansıve player 4.periyodda şutlarım girmeyince servise döndüm dedi maç bitimi yalnız byrum ah byrum ah center yok memo geceyi karartacaktı biraz daha kilit adam odom ribauntlarda daha çok destek verirse ve hücumlarda içeri hızlı drive larla gözler kobe nin üstündeyken defansı karışıtırabilirse ben süpürgemi kapının önüne koydum.bu arada radmanovic ben senin var ya ..... extra adam vujacıc bu takımda kalmıycak oynamak istiyor egosu var şutu var kendine güveni var kontratını bilmem ama vujacic yardımcı rol isteyen biri değil kendini kurtarıcı olarak görüyor kötü oyuncu da değil inşallah playoff larda bu formu devam eder farmer çok kötüydü akşam artık rakip kim bilmiyorum ama hornets de spurs da güçlü bir rakip playoff bize zevk vermeye devam edecek GO KOBEWIN GO
...
Yorumu Yazan fedakar06, 05 Mayıs 2008, 12:14:36
phil jackson olmasa lakers takım felan deil.tek fark pil jackson.
...
Yorumu Yazan heken, 05 Mayıs 2008, 10:51:11
memo süper oynamış ama yetmemiş utahın işi gercekten cok zor deplasmanda mac alamazsa bu seri 4-1 filan biter 2.mac cok önemli...
...
Yorumu Yazan Jesse James, 05 Mayıs 2008, 03:08:09
Korkarım bu seri de kısa sürecek :))
Memo süper oynadı, herşeyi yaptı ayakta kalan tek oyuncuydu Utah'ta ama Lakers gerçekten mükemmel oynuyor. Kobe yine harikaydı ve Mvp ödülünü sonuna kadar hakettiğini herkese gösterdi!
Forza Lakers

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle