2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Beykoz Hakemlere Çattı

- Salı, 16 Ocak 2007
Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Beykoz'un yönetim kurulu, yazılı bir açıklama yaparak hakemleri eleştirdi. Yapılan açıklamada, ''Beykoz Kulübü olarak son oynadığımız Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi karşılaşması sonrası, Türk basketbol hakemliği organizasyonunun yeniden gözden geçirilmesinin yerinde olacağı inancındayız. Bir karşılaşmanın sonucunun takımlar tarafından değil de hakemler tarafından tayin edilmesinin arzu edilen bir durum olmadığı açıktır. Ancak, (Bir sürü genç hakem yetiştirdik) söyleminin arkasının ne kadar boş olduğu, oynanan karşılaşmalarda açıkça ortaya çıkmıştır'' denildi. "Onlara maç yönettirmeyin" Saha içi dirayet gösterme yeteneğinde eksik olan kişilere 1. Lig düzeyinde maç yönettirilmesinin bu açıklamayı yapmayı zorunlu kıldığı belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: ''Mesele Elçin Demir, Tunçtan, Mustafa meselesi değildir. Sorun, bugün hakemliğin bu kadar hedefsiz, bu kadar heyecansız hale getirilmesidir. Bir karşılaşma öncesi, bir hafta boyunca emek veren kulüplerin emeğinin sorumlu kişilerce, ancak sorumsuz bir biçimde çalınan bir düdükle yok edilmesi, dahası o düdüğün ardından hiçbir şey olmamış gibi bir gamsız ve sorumsuz bir tavır gösterilmesi Beko Basketbol Ligi'nin amaçlarından olmasa gerek. Biz kulüp olarak 16 sayı önde iken yitirdiğimiz en hedef maçlarımızdan Tekelspor karşılaşması sonrası da yine mağlup olduğumuz Efes Pilsen karşılaşması sonrası da bu karşılaşmaları yöneten hakemlere objektif yönetimlerinden dolayı teşekkür ederek salonumuzdan yolcu ettik. Ancak, son oynadığımız Selçuk Üniversitesi karşılaşmasının sonunda temas dahi olmadan çalınan bir faul ve maç sonucunun hakemlerce tayin edilmesi, ne kulübümüzce, ne de bu ligin diğer kulüplerince kabul edilebilir bir durum olmasa gerek.'' ^ "Sporcular sonucu belirlesin" ''Hiçbir sporcu emek vermeden, çalışmadan nasıl sahada istediği süreleri alamıyorsa hakemlikte de aynı ilkeyle; çalışmayan, yeteneği elvermeyen kişilerin hak ettiğinin üzerinde görev almaması gereklidir'' denilen açıklamaya şöyle devam edildi: ''Çünkü spor iltimas kabul etmez. Sahada kariyer rol oynamaz. O günkü performansınızdır hak ettiğiniz. Biz bugün hak etmeyenlerin, yeteneği sınırlı kişilerin, üstlendikleri sorumluluğun farkında bile olmaksızın düdük çaldıklarını üzüntüyle izliyoruz. Maalesef kötü yönetenler bir hafta sonra yine düdük çalabiliyorlar. Ceza ve ödül müessesesinin uygulanmadığı bir kurumda gelişme nasıl olacak, anlayabilmiş değiliz. Önümüzdeki hafta Bursa'da bir hakem semineri yapılacağını öğrendik. Bu söylediklerimizin, dileklerimizin ne kadarı gündeme gelecek bilemiyoruz. Ancak, ligin belirleyici dönemlerine girdiğimiz bu süreçte hak edenlerin görev alması, objektif ve dirayetli hakemlerin düdük çalması sadece kulübümüzün değil, sanırım tüm takımların dileğidir. Bırakınız maçların sonucunu sahadaki sporcular belirlesin.''
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle