2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Erdemir İki Uzatma Sonunda Finalde

NbaTr.Com - Cumartesi, 21 Şubat 2009
Teknosa Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Erdemir, İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda Galatasaray Cafe Crown'ı iki uzatma sonunda 97-95'lik skorla mağlup ederek, adını finale yazdıran ilk takım oldu.


Teknosa Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Erdemir, İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda Galatasaray Cafe Crown'ı iki uzatma sonunda 97-95'lik skorla mağlup ederek, adını finale yazdıran ilk takım oldu.

Karşılaşmaya Murat Kaya’nın sayıları ile başlayan Galatasaray Cafe Crown’a, Erdemir de Nate Funk’un sayıları ile cevap verdi. İlk dakikalarda her iki takım da hücumlardan boş dönerken, birbirlerine üstünlük sağlamakta zorlandılar. Erdal Bibo’nun sayısı ile ilk 3 dakikayı 7-4 önde geçen Erdemir, Milan Gurovic’in sayısına engel olamasa da, Hakan Demirel ile skoru 9-6’ya taşıdı. Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren Erdemir, Hakan Demirel ile 5 sayılık farka ulaştı (11-6). Murat Kaya’nın serbest atış sayıları ile farkı 3 sayıya indiren Galatasaray Cafe Crown, özellikle Nate Funk’ı durdurmakta zorlanınca Erdemir 6 sayılık farka ulaştı (14-8). Milan Gurovic ile farkı eritmeye çalışan Galatasaray Cafe Crown, periyodun son 3 dakikasına girilirken skoru 17-12’ye getirdi. Hakan Demirel’in üç sayılık basketiyle kontrolü eline alan rakibi karşısında Gurovic’in basket faulüyle Sarı Kırmızılılar farkın açılmasına engel oldu. Mola alan Erdemir, aranın ardından da Gurovic’in sayılarına çare üretemedi. Cemal Nalga’nın turnikesiyle skoru eşitleyen Galatasaray Cafe Crown karşısında ilk çeyreği Erdemir, Antwain Barbour’un turnikesiyle 22-20 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ilk hücumu Cemal Nalga ile Galatasaray Cafe Crown kullanırken, Erdemir ise rakibine Barbour ile karşılık verdi. Temponun düştüğü dakikalarda Cemal ile Hüseyin’in pota altındaki etkili oyunu ile kontrolü eline almaya başlayan Sarı Kırmızılılar, 14.dakikada farkı iki sayıya indirdi (26-24). Hakan Demirel’in serbest atışları ve Barbour’un da üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetle kontrolü elinden bırakmayan Erdemir, buna karşın boyalı alanda rakibinin uzunlarını durdurmakta büyük sıkıntı yaşadı. Erdal Bibo ve Polat Kocaoğlu’nun karşılıklı üçer sayılık basketlerinin ardından mola alan Kırmızı Beyazlılar, Hüseyin Beşok ile Murat Kaya’nın atışlarına engel olamayınca, Galatasaray Cafe Crown devreye 41-44 önde giren taraf oldu.

Tempolu başlayan üçüncü çeyrekte Hüseyin Beşok ile Nate Funk'ın karşılıklı basketlerinin ardından Erdemir, James Thomas'ın pota altı tipiyle skoru eşitledi (46-46). Hakan Demirel'in turnike basketine Polat Kocaoğlu'nun üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle karşılık veren Sarı Kırmızılılar, 24.dakikada 48-49 öne geçti. Chris Burgess'in pota altında oyuna ağırlığını koymasına karşın savunmada istediği performansı sergileyemeyen Erdemir, buna rağmen Erdal Bibo'nun üç sayılık basketiyle skoru 55-52'ye getirdi. İki takımında skor bulmakta zorlandığı bölümde Kırmızı Beyazlılar, Mithat Demirel ile durumu 58-52 yaptı. Mola alan ve alan rakibinin hızılı kesmek isteyen Galatasaray Cafe Crown, ilk hücumu Emre Ekim ile iyi değerlendirirken, Barbour'un serbest atış çizgisinden bir isabet çıkartmasıyla dördüncü çeyreğe 62-52 üstünlükle girdi.

Mücadelenin dördüncü çeyreğinde Erdemir ilk dakikalarda hücum etmekte zorlanırken, Galatasaray Cafe Crown ise Rashid Atkins ile serbest atışlardan iki sayı buldu. Temponun düşmesiyle birlikte takımlar serbest atış çizgisinden skor çıkartırken, 33.dakikada Sarı Kırmızılılar Hüseyin Beşok ile durumu 64-56 yaptı. Hakan Demirel'in turnike basketiyle hücumdaki suskunluğunu bozan Erdemir karşısında Galatasaray Cafe Crown ise Hüseyin Beşok'u etkili kullandı. Mola alan Kırmızı Beyazlılar, savunmadaki direncini arttırırken, Adam Funk ile de üç sayı isabeti buldu. Ancak bir hücum sonra Polat Kocaoğlu ile rakibine karşılık veren Galatasaray Cafe Crown, 36.dakikada da farkı 7 sayıya indirdi (69-62). Funk'ın penetre sonrası bulduğu turnike basketin ardından Polat Kocaoğlu ile üç sayı denemesinden isabet bulamayan Galatasaray Cafe Crown, bunun üzerine mola aldı. Baskılı savunmaya dönen Sarı Kırmızılar karşısında Erdemir, tempoyu düşürürken, Mithat Demirel'in de penetreleriyle organize olmaya çalıştı. Murat Kaya'nın iki serbest atışının ardından Hakan Demirel serbest atış çizgisine giderken, bir isabet bulmasına karşın hücum ribaundunu almayı başardı. Başarılı savunmasıyla rakibine sayı şansı vermeyen Galatasaray Cafe Crown, Murat'ın da serbest atışlarıyla durumu 73-69 yaptı. Serbest atış çizgisinde sıkıntı yaşayan Erdemir, savunmada da Murat'ı durduramayınca, Sarı Kırmızılılar 17 saniye kala skoru eşitledi (74-74). Normal süre, Erdal Bibo ve James Thomas'ın isabetsiz atışlarının ardından normal süre 74-74 berabere tamamlandı.

Uzatma dakikalarına hızlı başlayan Galatasaray Cafe Crown, Hüseyin Beşok ve Murat Kaya ile bulduğu sayılarla skoru 74-78'e getirdi. Mithat Demirel'in üç sayılık basketine Hüseyin ile karşılık veren Sarı Kırmızılılar, hücumda da tempoyu iyi ayarladı. Serbest atış çizgisinden Thomas ve Barbour ikilisiyle dört atışı da isabetli kullanan Erdemir, yakaladığı 6-0'lık seriyle durumu 83-80 yaptı. Mithat ve Atkins'in karşılıklı boş üç sayı denemelerinin ardından, Galatasaray Cafe Crown, Murat Kaya'nın serbest atışlarıyla bitime 30 saniye kala farkı 1 sayıya indirdi (83-82). Thomas'ın iki serbest atıştan bir isabet çıkartmasının ardından Sarı Kırmızılılar, Rashid Atkins ile bitime 1.6 saniye kala faul çizgisinden iki sayı bulunca, ilk uzatma 84-84 eşitlikle sona erdi.

İkinci uzatmanın ilk hücumunda Erdemir, Hakan Demirel'in serbest atışlarıyla skoru 86-84'e taşıdı. Ancak Galatasaray Cafe Crown, rakibine Murat Kaya ile karşılık verdi. İki takımında adam adama savunma yaptığı bölümde Antwain Barbour ile üç sayılık basket bulan Kırmızı Beyazlılar, James Thomas'ın da serbest atışlarıyla 3.dakika sonunda farkı 5 sayıya çıkarttı (93-88). Galatasaray Cafe Crown, bir hücum önce iki serbest atıştan yararlanamayan Rashid Atkins'in üç sayılık basketiyle skoru 93-91 yaptı. James Thomas'ın iki serbest atışı da sayıya çevirmesinin ardından Murat Kaya, üç sayı isabetinin ardından kendisine yapılan faul sonrasında takımına dört sayı kazandırdı ve skoru da eşitledi (95-95). Mithat Demirel'in basketinin ardından Murat Kaya'nın üç sayı denemesi isabetli olmazken, Erdemir karşılaşmadan 97-95 galibiyetle ayrılarak finale yükselen ilk takım oldu.

Diğer yandan Teknosa Türkiye Kupası Maçın Yıldızı Ödülünü, Erdemir'den Hakan Demirel kazandı. Genç oyuncu ödülünü, İzmir Gençlik Spor İl Müdür Sabri Sağdıklar'dan aldı.

SALON: Halkapınar Spor Salonu

ERDEMİR (97): Nathan Funk 15 (3 ribaund- 3 asist), Erdal Bibo 16 (2 ribaund), Lamar Barbour 19 (8 ribaund- 1 asist), Mithat Demirel 8, Özgür Bıyık 2, James Thomas 9 (18 ribaund- 1 asist), Caner Şentürk (1 ribaund), Hakan Demirel 21 (2 ribaund- 3 asist), Christopher Burgess 4 (13 ribaund- 2 asist), Emre Ekim 3 (3 ribaund)

GALATASARAY CAFE CROWN (95): Erdem Türetken 4 (2 ribaund- 1 asist), Polat Kocaoğlu 10 (9 ribaund), Murat Kaya 32 (3 ribaund- 5 asist), Cüneyt Erden 3 (3 ribaund- 5 asist), Hüseyin Beşok 21 (10 ribaund- 4 asist), Rashid Atkins 10 (4 ribaund- 2 asist), Milan Gurovic 10 (2 ribaund- 1 asist), Cemal Nalga 5 (2 ribaund).

1.PERİYOT: 22-20
2.PERİYOT: 19-24
3.PERİYOT: 21- 8
4.PERİYOT: 12-22

1.UZATMA: 10-10
2.UZATMA: 13-11
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle