2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Fenerbahçe-Efes Pilsen Maçı

NbaTr.Com - Pazar, 12 Kasım 2006
Beko Basketbol Ligi’nin 6. haftasında Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaştı. Mücadelenin ilk yarısını 51-30 önde tamamlayan Efes Pilsen 83-72’lik skorla kazandı.

Mücadeleyi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Asbaşkanları Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı, Fenerbahçe’li yöneticiler ve Türk Sanat Müziği Sanatçıları’ndan Ahmet Özhan yerinde izledi.

Mücadeleye Efes Pilsen Cüneyt Erden, Cenk Akyol, Drew Nicholas, Marcus Haislip ve Ermal Kurtoğlu, Fenerbahçe Ülker ise Willie Solomon, Ömer Onan, İbrahim Kutluay, Mirsad Türkcan ve Kaspars Kambala beşi ile başladı.

Mücadelenin ilk sayılarını Fenerbahçe Ülker’li oyuncu Ömer Onan turnikeden buldu. Efes Pilsen ilk sayılarını Ermal Kurtoğlu ile kaydetti. İbrahim Kutluay’ın üçlüğü ile ilk dakikayı 2-5 önde geçen Fenerbahçe Ülker’e, Ermal Kurtoğlu’nun turnikesi ve Cenk Akyol’un üçlüğü sayıları ile karşılık veren Efes Pilsen skoru 7-5’e getirdi. Sarı lacivertliler Willie Solomon’un serbest atışlardan bulduğu sayılar ile skoru eşitledi (7-7). Ancak Marcus Haislip ile üst üste 5 sayı üreten Efes Pilsen ilk periyodun bitimine 5:30 dakika kala skoru 12-7’ye getirdi. Cüneyt Erden’in üçlüğü ile 5. dakikayı 15-8 önde geçen Efes Pilsen, Marcus Haislip’in basket faulden kazandırdığı basketle farkı 10 sayıya çıkardı (18-8). Skor üretmekte sıkıntı yaşayan Fenerbahçe karşısında hızlı hücumlardan Marcus Haislip ve Drew Nicholas ile etkili olan Efes Pilsen ilk periyodun bitimine 1:11 dakika kala skoru 28-12’ye getirdi. Son dakika içinde Drew Nicholas ile sayılar üreten Efes Pilsen ilk periyodu 31-13 önde tamamladı.

İlk periyot sonunda Efes Pilsen’de Marcus Haislip 14, Ermal Kurtoğlu 6 sayı üretti. Fenerbahçe Ülker’de ise İbrahim Kutluay ve Willie Solomon 5’er sayı üretti.

İkinci periyodun ilk 2 dakikasında her iki takımda sayı üretemedi. İkinci periyodun ilk sayılarını Mustafa Abi ile bulan Efes Pilsen’e, Willie Solomon’un üçlüğü ve Mirsad Türkcan’ın basketi ile yanıt veren Fenerbahçe Ülker ilk yarının bitimine 6:40 dakika skoru 34-18’e getirdi. Willie Solomon ve Damir Mrsic ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker potasında Drew Nicholas ve Cüneyt Erden ile sayılar üreten Efes Pilsen ilk yarının son 3:30 dakikasına girilirken farkı 22 sayıya (45-23) çıkardı. Drew Nicholas ve Cüneyt Erden ile skor üretmeye devam eden Efes Pilsen ilk yarının son 2 dakikasına 49-25 önde girdi. Lacivert beyazlılar ilk yarıyı da 51-30 önde tamamladı.


EFES PİLSEN (51): Drew Nicholas 12 (2 ribaund, 3 asist), Ermal Kurtoğlu 8 (5 ribaund, 3 asist), Barış Ermiş (1 asist), Nikola Prkacin (1 ribaund), Cenk Akyol 3 (1 ribaund), Mustafa Abi 3 (2 ribaund, 3 asist), Cüneyt Erden 11 (1 ribaund, 4 asist), Kerem Gönlüm, Marcus Haislip 14 (5 ribaund, 1 asist, 1 blok), Barış Hersek

FENERBAHÇE ÜLKER (30): Willie Solomon 11 (4 ribaund, 2 top çalma, 1 blok), Mirsad Türkcan 2 (3 ribaund), Ömer Onan 2 (1 ribaund, 1 asist), Rasim Başak (1 ribaund, 2 top çalma), Semih Erden 3 (2 ribaund), İbrahim Kutluay 5 (1 ribaund), Oğuz Savaş, Damir Mrsic 3 (1 asist), Ira Clark (1 ribaund), Kaspars Kambala 4 (4 ribaund, 4 top kaybı)

1.PERİYOT: 31-13
2.PERİYOT: 20-17


İkinci yarıya Fenerbahçe Ülker Ira Clark’ın serbest atışlardan bulduğu sayılar ile başladı. Efes Pilsen ise Cüneyt Erden ile ikinci yarıdaki ilk sayılarını buldu. Semih Erden, Kaspars Kambala ve Damir Mrsic ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker skoru 55-39’a getirdi. Marcus Haislip’in üçlüğüne İbrahim Kutluay’ın sayıları ile yanıt veren sarı lacivertliler üçüncü periyodun bitimine 4:51 dakika kala farkı 14 sayıya (58-44) indirdi. Cüneyt Erden’in üçlüğüne İbrahim Kutluay ve Damir Mrsic’in sayıları ile yanıt veren Fenerbahçe Ülker üçüncü periyodun bitimine 3:17 dakika kala skoru 61-50’ye getirdi. Bu dakikada Efes Pilsen’de Marcus Haislip, Fenerbahçe Ülker’de ise Marcus Haislip oyundan diskalifiye edildi. Cenk Akyol, Nikola Prkacin ve Ermal Kurtoğlu ile sayılar bulan Efes Pilsen tekrar farkı açtı ve son periyoda 68-53 önde girdi.

Final periyoduna Ira Clark’ın sayıları ile başlayan Fenerbahçe Ülker, aynı oyuncunun üçlüğü ile 31. dakikada farkı 10 sayıya (68-58) indirdi.Savunmasını da sertleştiren Fenerbahçe Ülker Damir Mrsic ve Willie Solomon ile üst üste sayılar üreterek farkı 5 sayıya (68-63) indirdi. Final periyodundaki ilk sayılarını Cüneyt Erden ile bulan Efes Pilsen, Nikola Prkacin’in katkısı ile normal sürenin bitimine 6:25 dakika kala skoru 72-63’e getirdi. Willie Solomon ve Kaspars Kambala ile basketler bulan Fenerbahçe farkı tekrar 5 sayıya (72-67) indirse de, Efes Pilsen Mustafa Abi ve Ermal Kurtoğlu’nun sayıları ile son 1:48 dakikaya 76-67 önde girdi. Damir Mrsic ile üçlük bulan Fenerbahçe Ülker, son 1:30 dakikada 2 sayı üretebildi. Son dakikalarda Drew Nicholas ve Kerem Gönlüm ile sayılar üreten Efes Pilsen maçı 83-72 kazandı.

SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu

HAKEMLER: Engin Kennerman, Alper Özgök, Yener Yılmaz

EFES PİLSEN (83): Drew Nicholas 15 (3 ribaund, 5 asist), Ermal Kurtoğlu 14 (9 ribaund, 3 asist), Barış Ermiş (1 asist), Nikola Prkacin 4 (2 ribaund, 1 top çalma), Cenk Akyol 6 (2 ribaund), Cenk Akyol 6 (2 ribaund), Mustafa Abi 5 (2 ribaund, 3 asist), Cüneyt Erden 18 (2 ribaund, 5 asist, 5 top çalma), Kerem Gönlüm 4 (2 ribaund, 1 asist, 1 top çalma), Marcus Haislip 17 (6 ribaund, 1 asist, 1 top çalma), Barış Hersek

FENERBAHÇE ÜLKER (72): Willie Solomon 16 (8 ribaund, 1 asist, 4 top çalma), Mirsad Türkcan 2 (4 ribaund), Ömer Onan 2 (1 top çalma, 1 asist, 1 top çalma), Rasim Başak 2 (3 top çalma), Semih Erden 5 (4 ribaund, 1 top çalma), İbrahim Kutluay 8 (2 ribaund), Oğuz Savaş, Damir Mrsic 20 (1 ribaund, 3 asist), Ira Clark 7 (4 ribaund), Kaspars Kambala 10 (6 ribaund)

1.PERİYOT: 31-13
2.PERİYOT: 20-17
3.PERİYOT: 17-23
4.PERİYOT: 15-19

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle