2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

THY, Euroleague'e de Sponsor!

Bekir Yusuf Alpay - Pazartesi, 26 Temmuz 2010
Türk Hava Yolları (THY), Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu olan Euroleague Basketboll ile 5 yılı opsiyonlu olmak üzere 10 yıllık isim hakkı sponsorluğu için anlaşmaya vardı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, yeni sezondan itibaren Euroleague karşılaşmaları ''Turkish Airlines Euroleague Basketball'' adı altında oynanacak. Ayrıca sezon sonundaki Final Four karşılaşmaları da ''Turkish Airlines Euroleague Final Four'' adıyla yapılacak.

Açıklamada, bu isim hakkının yazılı ve görsel tüm mecralarda yer alacağı, 5 yıl sürecek olan bu anlaşmanın opsiyonlu olarak ayrıca 5 yıl daha uzatılabileceği bildirildi.

Anlaşmanın, Euroleague tarihinde ilk kez bir marka ile isim sponsorluğu yapılmış olması bakımından ayrı bir öneme sahip olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

''Bu ortaklık Türk Hava Yolları ile Euroleague arasında yapılan ilk işbirliği değildir. Geçtiğimiz Mayıs ayında Paris'te yapılan 2010 Final Four'da Türk Hava Yolları, Euroleague Basketboll'un ana sponsorlarından biri olarak yer almıştı. Yaşanan bu başarılı deneyim her iki tarafın da uzun süreli işbirliğine gitmesi için iyi bir zemin teşkil etmişti.

Yapılan bu ortaklık ile aynı zamanda Türk Hava Yolları, Euroleague ile birlikte 'Euroleague For Life' programı kapsamında Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri de gerçekleştirecek.''

Anlaşma ile birlikte ayrıca Avrupa'nın Euroleague'den sonraki ikinci büyük organizasyonu olan Eurocup'ın da 'Global Sponsoru' olunduğu belirtilen açıklamada, THY'nin isim hakkının yanı sıra başka tanıtım haklarına da sahip olacağı kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda; 'Euroleague logosu ile Türk Hava Yolları logosundan oluşan yeni bir Euroleague logosunun oluşturulması, Euroleague oyuncularıyla reklam filmi çekilmesi, dünya genelinde 197 ülkede yayınlanan Euroleague ve Euro Cup çatısı altında yıl içinde oynanacak toplam 350'ye yakın maç saha zemininde ve çeşitli reklam mecralarında Türk Hava Yolları logosunun yer alması'' bu haklardan bazıları olduğu ifade edildi.

-BERTOMEU VE TOPÇU'NUN DEĞERLENDİRMESİ-

Aynı açıklamada, Euroleague Basketboll CEO'su Jordi Bertomeu'un şu değerlendirmesi de yer aldı:

''Uzun zamandır dünyada basketbolun gelişiminde rol alacak doğru bir ortak bulmak üzerine çalışıyorduk. Bu anlaşmayı yapmaktan çok memnunuz ve Türk Hava Yolları markasının Euroleague'e katacağı güç ile bütünleşmiş bir ortaklık modeline ulaştık. Sadece Euroleague Basketbol isim sponsorluğu ile değil, aynı zamanda oyun sahası dışında bizim müşterek etkinliklerimize katkılarıyla da Türk Hava Yolları isim hakkının bu lig için çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu anlaşma Euroleague Basketboll'un kurumsal, ticari, reklam ve sosyal alanlarda da gelişimine imkan sağlayacaktır. THY ve yönetimiyle tamamıyla paylaştığımız uluslararası vizyon ve küreselleşme hedefi, bu anlaşmayı basketbol sporu tarihinin en önemli kilometre taşlarından biri yapmıştır.''

THY A.O Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da futbol dünyasının en önemli markalarından Barcelona ve Manchester United sponsorluğundan sonra basketbolda da Avrupa'nın en büyük ve dünyanın da en saygın organizasyonlarından biri olan Euroleague ile işbirliğinin kendileri için önemli bir ayrıcalık olacağını ifade etti.

Euroleague isim sponsorluğunun THY markasının global düzlemdeki gücünü perçinleyen stratejik bir adım olduğunu vurgulayan Topçu, Turkish Airlines markasının cazibesinin dünya genelinde zirveye doğru emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.

-İMZA TÖRENİ EUROLEAGUE AÇILIŞ MAÇINDAN ÖNCE YAPILACAK-

Açıklamada, anlaşma ile ilgili imza töreni ve logo lansmanının Euroleague açılış maçından önce yapılacağı belirtilerek, Euroleague hakkında şu bilgiler yer aldı:

''Euroleague, Avrupa'nın en önemli ve üst düzey basketbol ligidir. 13 ülkeden 24 takımın katılımıyla oynanan maçlar her yıl Ekim ayında başlamakta ve Mayıs ayında Final Four Finalinin oynanmasıyla son bulmaktadır. Bir sezonda 192 karsılaşma yapılmakta. Euroleague maçları 40'ı Avrupa ve 157'si Avrupa dışı ülkelerde olmak uzere toplam 197 ülkede yayınlanıyor ve toplam 1500 saat canlı yayın yapılıyor.

Euroleague maçlarını geçen sezon toplam 1 milyon 550 bin kişi salonlarda takip etti. Euroleague Final Four maçları 42 ülkeden 630 gazeteci tarafından takip ediliyor ve 90 ülkede gazete haberi olarak yer alıyor. Euroleague'in bir alt ligi olan Euro Cup'a Avrupa'daki 24 ülkeden 32 takım katılıyor ve yılda 152 maç yapılıyor.''

                                                   sporx.com

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle