2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Tanjevic: Sorumlu Benim

NbaTr.Com - Cumartesi, 22 Eylül 2007
35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda hüsran yaşayan Türkiye'de Bogdan Tanjevic'in basına verdiği röportaj;

-Sorumluluk bana ait, omuzlarımda. Bu oyunun başlıca kuralı. Federasyonun bana sunduğu şartlar çok iyi, oyuncular maksimum şekilde çalıştılar buna şüphe yok ve davranışları çok iyiydi. Milli formayı seven halkın desteği arkamızdaydı. Beklenen iyi sonucu elde etmek için gerekli tüm koşullara sahiptik.

-Eğer federasyon devam etmemi isterse ben devam ederim. Bu açık. Eğer bana güveniyorlarsa, oyuncu seçim, oynatma sistemime güveniyorlarsa... Ben sorumluluk sahibi birisiyim. Bırakmak, bu gömleği çıkartıp aklanmak kolaya kaçmak olur. Bunu yapmam.

-Ben geldiğimde 3 yıllık sözleşme imzaladım daha sonra sözlü olarak bunun 2010'a kadar devam edeceğini söyledik. Ama tam cevap veremem. Bunu Basketbol Federasyonu'na sormak  gerekir. Türkiye'deki basketbolu ben değil federasyon yönetiyor.

-Oyuncularla sorunum yok. Ben sorun görmüyorum. Sadece normal şeyler oldu. Bir antrenör, oyuncuları teşvik etmek için bağırır, çağırır her idmanda buna benzer şeyler olur. Ama aramızda kavga olmamıştır.

-Takımdan daha fazla şey bekliyordum. Beklenen bir başarıyı elde edememek antrenörün sorunu. Sadece iyi bir oyun sergiledik belki kazansaydık şu anda başka şeyler konuşuyor olacaktık. 47 günlük çalışmadan sonra bizi belkide üçüncülüğe taşıyacak bir başarı elde edebilirdik. Devam edebilirdik. Daha iyisini yapma arzumuzu, enerjimizi  gösteremedik. İlk defa İtalya maçında iyi formda olan bir takım gördük. Ama o maçta da serbest atışlardaki düşük isabet bizi cezalandırdı. Ama bu kötü olan performansımızı inkar etmemize hak sağlamaz. Kamuoyu, ülke ve biz böyle bir sonuç beklemiyorduk.


-İtalya maçında Mehmet Okur'u biraz daha dinlendirip, Kaya Peker'i özellikle oyunun sonlarında daha fazla oynatmalıydım.

-Serkan'ın eksikliğini burada çok hissettiğimi söylemek zorundayım. Takımın performansıyla ilgili bu benim küçük özürlerimden biri. Kalbim onunlaydı, insan olarak hiçbir problem yaşamadım ve sağlığı için her zaman endişelendim.

 ´´TAKIMDA BÜYÜK BİR REVİZYON OLMAYACAK´´

Avrupa Şampiyonası´nda alınan başarısızlıktan sonra milli takım kadrosunda ´´büyük bir revizyon olmayacağını´´ kaydeden tecrübeli teknik adam‚ şampiyonaya gelirken de revizyona gitmediklerini‚ sadece sezon içindeki performanslarını göz önüne tutarak yeteneklerini ölçmek ve onlarla devam edip edilemeyeceğini görmek için bazı genç oyuncuları kadroya aldıklarını ifade etti.

 Ersan İlyasova´nın hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilediğini ve bu yüzden sürekli ona destek olduğunu dile getiren tecrübeli antrenör‚ şampiyona boyunca elindeki 12 oyuncudan dokuzunu kullandığına ilişkin öz eleştiride de bulundu.
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle