2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Avrupa Macerası Bize Yaramadı

NbaTr.Com - Salı, 16 Ekim 2007

 Takımımızın şu Europelive macerası beklediğim gibi gitmedi . Avrupa Takımı’yız falan diyoruz , Euroleague ekiplerinin All-Star’ları tarzında bir kadroya sahibiz diyoruz ama bekleneni sahaya yansıtamıyoruz . Ne Madrid ne de Roma maçları takıma bir şey katmadı bence . En azından Boston maçında bir NBA takımına karşı oynamak takıma bizlere fikir verdi .

 

 Avrupa’da tutunamadı Toronto kısaca . Nedenleri çok aslında . Bosh’un pek etkili olamayışı – ki son maçta da sakatlığı nedeniyle yoktu - , TJ’in kendine müslüman olması , alan savunmasına karşı zorlanmalar vs vs bu liste uzar gider . Çözüm takıma Avrupalıları toplamakla olmuyormuş bunu anladık . Neyse sözü fazla uzatmayayım oynana maçalrın değerlendirmesine başlayayım .

 

 Tabi birde Mtchell’ın açıkmalamaları var . Daha Avrupa turu başlamadan NBA Takımlarının Avrupa takımlarıyla yaptıkları maçları desteklemediğini , oyun kalitesinin oyun yapılarının çok farklı olduğu takımların oynamasının bir çıkar sağlamadığından bahsetti ve sezon öncesi NBA takımlarıyla oynamanın hem rakiplerimizi hemde bizim rakiplerimiz önünde duruşumuzu göstermek adına daha iyi olacağını söyledi . Bu da aslında Raptors’un bu maçları ne kadar önemsediğini gösteriyor .

 

 Toronto Raptors vs Boston Celtics

 

 Sezonun ilk maçını yeni sezon öncesi güçlenen ve Doğu’nun iddialı ekiplerinden biri olan Boston’a karşı oynadık . Aslına bakacak olursak Boston şu anki kadrosuyla kağıt üzerinde + yönleri adha fazla olan bir takım . Ancak Raptors maçı başa baş götürdü , güzel oynadı , rotasyonu iyi kullandı . Neticede bu maçta iyi sinyaller verdi . Maçın sonlarını izleyememiş olmamdan dolayı neden kaybettik , nasıl olduda böyle oldu gibi sıkıntılara girmeyeceğim . Boston’un hazır olmadığını gözlemleyebiliyorduk maç sırasında ki bunuda belirtmek laızm .

 

 Maçta 15 kişilik bir rotasyonla sahne aldık . Beni rahatsız eden Bargnani’nin faul problemine girmesinden dolayı az süre almasıydı . Bunun dışında bu maç içerisinde Delfino takıma yaptığı katkılar ve oyun tipi ile oldukça yararlı gözüktü .

 

  Kapono’ya girmek dahi istemiyorum . Bu yaz onu sıkça konuştuk ama değinmeden de geçmek olmaz . Boş bulduğu topu potaya attı . Zaten tek yeteneği Şut atabilmek olan biri için ir de bu şutları kaçırmaya başlayınca işler oldukça zorlanıyor . Savunması da bir o kadar berbattı o gece . Yanından Pierece bol obl geçti skor üretti Boston adına . Tabi süper star Garnett’i de durdurmak ne mümkün . Yine çıktı double-double’ını yapmayı bildi .  Bosh KG önünde daha pasif kaldı . Belkide Rasho’nun da bu maçta 18 dakika oynamasının nedeni buydu sadece , KG .

 

 Toronto Raptors vs Lottomatica Roma

 

 Bosh’un maç öncesi dizinden sakat olduğunu beyan etmesi ve maçtada hiç hazır olmayan görüntüsü ile sahada yer alması bizleri zora soktu , ancak Bosh’un ölüsü bile sahada işimize yarıyor ki 23 sayısı 9 ribauntu ve istatistiklere yansımayan katkılarıyla Bosh geceyi kurtaran isim oldu .

 

 Tabi takıma Kapono geldi geleli zaten geçen yıl gözle görülebilen savunma zaafları iyice artacak bunu bu maçtan da görmeye başladık . Kapono&Tj ortaklığı ile Allaen Ray – Ukic ve Stefansson üçlüsünden 44 sayı 14 asisst potamızda gördük . Özellikle Ukic 10 sayı 9 asisstle beğeni topladı ki maçın ardından Colangelo gelecek sezon onu düşünüyoruz mesajını verdi .

 

 Kapono dünkü maçın aksine yedek başladı ancak bu kez üçlüklerde yüzümüzü güldürmeyi başardı . Kritik anlarda takıma oldukça fayda sağladı el yakan toplarda . Rasho ise oyuna girmedi . Boston karşısında aldığı sürelerin Garnett ile bir alakası mı var bilemiyorum ama bakalım Sam amca onu bu sene düşünecek mi ?

 

 Oyun ile ilgili birkaç şey yazayım . Özellikle bu maçta rakibe pota altındak urduğumuz baskı beni sevindirdi . Birkaç maçta bunu yaparsak gerçekten etkili oluruz hücumlarda . Bu hücum rakiplerede bol faul getiriyor . Yalnız hücumda gösterdiğimiz bu agrasifliği birde kısaları savunmakta kullansak . Başımıza çok iş açar bu konu bu sene .  

 

 Toronto Raptors vs Real Madrid

 

 Açıkçası İtalya macerasının ardından bir de İspanya yolculuğu takımı yordu . Morallerde bozuktu çünkü maçtan önce yapılan antrenmanda takımın yıldız oyuncusu Chris Bosh sakatlık geçirmişti ve maçta oynamayacaktı .  Zaten maç birde Mitchell’ın açıklamalarının tam da üstüne gelince tadından yenilmedi vallahi .

 

 Maça iyide başladık ama gerisini getiremedik . Özellikle bir önceki maç Ukic’e uygulanan savunmanın bir benzeri Tj tarafından Bullock’a da uygulanınca Bullock tabi bulduğunu attı . Rakibe zaten ribauntlarda ve asisstlerde üstünlük kuramamamız bizi maç içinde oldukça zora soktu . Bargnani gerek yüzdesi gerek oyunu ile bizi sevindirdi ama onunda 6 TO ile oynaması maça nasıl konsantre olduğumuzu apaçık sergiliyordu .

 

 

  Birazda oyunculara bakalım . Üç maçtaki izlenimlerimizi aktaralım ve yazıyı sonlandıralım ;

C.Bosh = Yani yukarda da yazdım ya bu adamın ölüsü bile takıma yarar sağlıyor . Real Madrid maçında yoktu takımın fazla bi etkiside yoktu maç içinde . Roma maçında ağrılarıyla oynadı yine yapacağını yaptı . Takımın temel taşı ve oldukça faydalı . Ona bir şey olması takımı yakacaktır . Bir an önce iyileşsin de ..

Bargnani = Klasik Bargnani portrelerini çizdi . Maçlara her zaman konsantre çıktı ve iyi performanslarıyla göz doldurdu . Roma ve Real maçlarında oldukça etkiliydi . Özellikle Roma maçında Bosh ile pota altını ciddi biçimde zorlaması onun için art niteliklerden .

Kapono = Sözlerime hala bu 25 milyon doları nasıl aldı bu ile başlayacam . Gerçekten basit boş şutları atmaktan başak ne özelliği var ki . Hücumda Bosh’a yapılan savunmalardan yararlanıp oldukça iyi şut bulabiliyor ancak savunmadaki zaafları ortada . Söylenecek pek bir şey yok .

Calderon = Calderon şu üç maçta oyuna etkisi pek fazla olmadı  .Eurobasket’in aktif dinlenmesini yaşıyor gibiydi . Ama ne olursa olsun o oyunda olunca takıma da ayrı bir ciddiyet geliyor . Daha bi etrafına bakarak oynuyor herkes .

Delfino = Özellikle Boston ve Roma maçlarındaki oyununu beğendim . Savunma kökenli bir takımdan gelmesi bize biraz yarar sağlayacak gibi . Fazla şut eğilimide yok yerinde şut kullanıyor . Ribauntlarda da gereken katkıyı elverdiğince yapıyor . Bu sene takıma yararlı olur da seneye Avrupa’ya gideceği söylentileri var .

TJ Ford = Yani Tj bir tek kendine müslüman . Savunmasıyla Avrupa’lı guardlar bile onu zorlarken bakalım o bu sene nba’DE Nash&Kidd gibi isimlerin önünde neler yapabilecek . Tamam sayı katkısı ve saha görüşü tartışılmaz ama bizde bence tek sorun savunma ve oda o ritmi bozuyor .

Garbajosa = Garbajosa İspanya’ya sakat saakt gitmiş ve elinden geldiğince oynamıştı . Burada Sam Mitchell ona fazla şans vermedi ama o yinede oyuna girdiği sürelerde hünerlerini bizlere göstermekten kaçınmadı . Taop çalma meziyetleri ve akıl dolu oyunuyla önemli katkılar sağladı .

Nesterovic = Boston maçında 18 dakika oynadıktan sonra Roma maçında sahada yoktu ancak Sam Mitchell sürpriz bir beşle çıktığı Madrid önünde onada 28 dakika şans tanıdı . Bu aldığı dakikaları çok iyi kullandığını söylemek doğru olmaz ama bakalım iki sene daha çekecez bunu .

Parker = Üçmaçtada ilk beş çıktı Parker . Ancak buna rağmen ouna verebildikleri çok kısıtlıydı . Fazla şut denemedi – denediklerinde iyi  yüzdeler elde etti ama aldığı süreye oranla daha fazla denemeliydi bence – ribauntlarda etkisizdi vs vs . Daha hazır değil o yeni sezona burda bunu gördük .

Graham = Roma maçında çok çabuk üç faulle kendini fazla oyunda tutamasa da Real maçında Mitcell’ın sürpriz beşiyle ilk beşte kendine yer buldu ancak göstermedi o kendini bir kere  .Boston ve ilk beş çıktığı Real maçlarında oldukça kötü şut yüzdesiyle oynyınca şansı da sezon için iyice azaldı .

Dixon = Geçtiğimiz sezon içerisinde yaptığımız takasla bize gelen ancak bir türlü bekleneni veremeyen Dixon gözden iyice düştü . Üç maçtada oynadı ancak ilk maç olan Boston önünde bir kere kötü oynayınca dakikaları azaldıkça azaldı . Nitekim diğer maçlarda kötü şut tercihleri ile de takıma yararından çok zarar getirdi .

Humpries = Humpries’in oynadığı en iyi maç şüphesiz Roma maçı oldu ki 7 sayı 5 ribauntla oynamıştı o maçta .  Özellikle ribauntlardaki katkısıyla onu beğendim bu sefer . 22 yaşında oluşu da ilerisi için umut veriyor en azından iyi bir bench oyuncusu olabilir .

Jackson = Jackson ilk iki maçta forma giymedi ancak daha ziyade fazla dakika bulamayan oyuncuların oynadığı Madrid maçında 5 dakika olsa da oynadı . Tabi bu 5 dakikaya bakarak yorum yapmak elbette olmaz da geçen sene bizde 10 maç forma giymişti . Artıktakımda kalacak son isim için Moon’la çekişir .

Moon-Baston-Martin = Bu üçlü üç maçtada forma giymedi o yüzden yorum yapamaacağım ancak Baston’Un kadroya bu yaz katılması ve Martin ile de geçtiğimiz günlerde kontrat yapılmasıyla 16 kişilik kadrodan dışarda kalacak ismin Moon olacağını tahmin ediyorum .

Avrupa bize yaramadı bu bir gerçek . Biz gerçek performansımızı gerçek oyunumuzu Air Canada Center’da sergiliyoruz . Her ne kadar International – özellikle Avrupa – Player bakımından oldukça zengin olsakta Avrupa Birliği’ne giremedik sanırım  : ) Neyse ligede bir aydan az bir süre kaldı . Buradan da tüm takımlara , destekçilerine , fanlarına başarılar diliyorum ve yazımı noktalandırıyorum .

 

Kaan Mert Kayrak

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 

Yorumlar (3)Add Comment
...
Yorumu Yazan gamzeee calderon, 13 Kasım 2007, 20:04:47
abi sen bunu nası yasdın be yha benim en az 3 ayımı alır bu yazı ama eline sağlık yazdığına değmiş güzel olmş bir dahaki yazını sabırla bekliyorum:)
...
Yorumu Yazan aşksız_olmaz, 30 Ekim 2007, 20:02:18
güzel ve yani 1 gününü alır yazanın
...
Yorumu Yazan dr.j, 17 Ekim 2007, 08:12:44
vaLLa dediğin gibi. ama takımın böyLe oLmasında koçunda görüşLerinin etkisi var sanırım. europe Live kapsamında yapıLan maçLar hakkındaki düşünceLerinden bahsediyorm. bosh gerçekten bu takımın en iyisi aLçak posta çok rahat skor buLabiLiyor atLetik ve ribauntçu böLe bi adamdanda 7-8 asist yapması bekLenmiceğine göre çok iyi oynuyor. kapono konusuna geLince benim biLdiğim kapono 25m$ ı haketmediği kesin. ben asLında carLos deLfino dan çok ümitLiyim ayrıca oynayış tarzını beğendiğim bir oyuncu uzun koLLarıyLa rakip kısaLarı zora sokabiLir diye düşünüyorm ayrıca içeriye driveLarıda az şut kuLLandığı için isabetLi bi görüntüsü var. ayrıca graham da biLdiğim kadarıyLa şutu kötü ama atLetik yapıLı ve fena bi savunmacı değiL. bargnani ise her zamanki gibi disipLinLi ve hazır asLında bosh iLe aynı zamanda oynasa takım hücumLarda çok etkiLi oLur diye düşünüyorm. evet guard savunmasında neredeyse 0 oLan bi takım ve bu nba de bırak nash i kidd i barbosa savunamıcak derecede gözüküyr. asLında tj çok hızLı bi adam ama savunması zayıf. 2 numara savunmasınıda graham deLfino ya veriLir diye düşünüyorm. ayrıca bosh ın sakatLanması durumunda bu ikisi rübaunLara da katkı yapabiLir. bayağı uzun oLdu daLdan daLA atLayınca toparLıyım,
savunma zayıf
hücum iyi atLetik bi takım denebiLir bide bosh sakatLanmasın
güzeL yazı başarıLar.

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle