2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Tugay Pektaş
All-Star 2009 İlk 2 Gecenin Ardından Analiz
NbaTr.Com - Pazar, 15 Şubat 2009

Tugay Pektaş:

-Öncelikle Cuma gecesinden başlamak istiyorum.Seninde bildiğin gibi “Rookie Challenge” ile başladı All Star 2009.Ben maçı konuşmadan önce maçın öncesinde Oden’ın sakatlanmasından bahsetmek istiyorum.Öyle sanıyorum ki önceki maçtan kalma bir sakatlığı vardı.Ben seçimler yapıldığında da Kevin Love’ın seçilmemesini eleştirmiştim.Oden sakatlanmasından sonra alınmamasına da çok üzüldüm.Şunu sormak  istiyorum Oden yerine Love kadroya davet edilse hakkı değil miydi?

Mehmet Buğra Çiçek:

-Çok haklısın. Kevin Love bence şuanki performansıyla Oden'dan bile(ki ben çok severim Oden'ı) daha önde. Zira Oden çok şanssız sakatlıklar geçirdiği için hala o tedirginliğini üzerinden atamadı. Buna rağmen çok iyi performanslar gösterdi fakat Kevin Love sezon başından beri istikrarlı olarak takımına özellikle ribaund konusunda(8.4) çok katkı yaptı. Coachlar için istikrar çok önemlidir. Bir Coach oyuncusunun bir gece 10 sayı atıp bir sonraki gece 1 sayı atmasını istemez. 5 atsın hergece atsın diye düşünürler. Şuraya gelmek istiyorum; Bence Love ta ilk baştan bu kadroda olmalıydı. Çünkü yaptıkları Oden gibi istikrarsız değil aksine her akşam çıkıp aynı seviyede oyununu oynama çabasında olan bir arkadaş kendisi. Ki sonradan da çağrılmamasını ve çaylakların 8 sahaya çıkmasını mantığım almıyor. Love haketmişti... Son olarak bunu ben Oden'ın üzerindeki spotların çeyreğine Love'ın sahip olmamasına bağlıyorum...

Tugay Pektaş:

-“İstikrar diyorsun” yani.Bende basketbolda istikrara çok inanırım.Zamanında Delk’te bir maçta 53 sayı atmıştı ama istikrar olmadıktan sonra benim gözümde bir önemi yok.Çaylaklar ve 2. yıl oyuncuları maçına geldiğimizde seneler sonra böyle bir çekişme yaşandı.Ben maçı izlerken Çaylakların geleneğini bozacağına inanmaya başlamıştım.Sanıyorum ki çoğu kişi benim düşündüklerimi düşündü.Ama hesaba katmadığımız bir adam vardı: Kevin Durant.İnanılmaz bir geri dönüşün mimarı oldu.Bir ara hiç kaçırmayacak zannettim.Durant’ın bu performansından başlayarak maç hakkında genel olarak ne söylemek istersin?

Mehmet Buğra Çiçek:

  -İstikrar çok önemlidir dediğin gibi fakat bu ayrı bir yazı konusu olur o yüzden maça dönelim... Evet bencede yıllar sonra çok çekişmeli bir maç oldu nihayet. Hatta şöyle söyleyeyim bu seneki de çekişmeli olmasaydı ben artık bir daha izlemeyecektim. Çünkü ilk yarıda biten maçlar hiç kimseyi mutlu etmez...

Bu seneki maçın beklendiği gibi çekişmeli olmasının sebebi hem Çaylakların çok yetenekli oyuncular olması hem de Sophomores takımının nispeten daha az göz alıcı oyunculara sahip olmasıydı. Ki maçta bizi yanılmadı. Çaylaklar fırtına gibi girdiler. Mayo'nun yerine ilk 5 başlamasına sinir olduğum Eric Gordon beni daha ilk yarının başlarında susturmayı başardı. Ama daha sonra birşey oldu. Çaylaklar saçma şut seçimleri yapmaya başladılar; ki benim için gecenin hayal kırıklığı, duvarıma posterini astığım tek çaylak Mayo bunda başroldeydi. Ama bence esas kırılma noktası Jeff Green'in ilk yarının son saniyesinde attığı Buzzer Beater'dı. Bu bence mental olarak dengede giden oyunu Durant ve arkadaşları lehine çevirdi. Tamam belki hala gerideydi takım ama maçı kazanacaklarından emin oldular bence o şutla. Ki sonra senin de dediğin gibi ortaya 21 yaşında bir süper yıldız çıktı.Soktuğu üçlüklerle pardon daha doğrusu kaçırmadığı üçlüklerle takım geri döndü bu seferde çaylaklar paniklemeye, acele şutlar sallamaya başladılar(Mayo yine başrolde). Bu ise daha tecrübeli olan ikinci yıl oyuncularını biraz daha rahatlattı.

Hazır Durant'ten bahsederken Tugay'cım ben şunu farkettim 36 sayıya ulaştıktan sonra yani Amare'nin rekorunu kırmaya bir basket kaldıktan sonra sanki Kevin biraz heyecanlandı gibi. Top almadı falan... Ki sonra genç coach Howard onu kenara aldı biraz sonra eleman bir girdi 46'yla çıktı. Delirdi resmen!! Son olarak şunu söylemeliyim ki Kevin Durant bu ligin yeni yüzü olacaktır, o kumaş O'nda fazlasıyla vardı ama Oklahoma'dan başka kimse pek bilmiyordu ama cuma gecesi bütün dünyaya gösterdi!!

 

Tugay Pektaş:

-Bir de Lopez, Gasol ve Scola üçlüsünden bahsetmek istiyorum.Maçın baş başa gitmesinde en büyük faktör oldular.Onların sert oyunu maça heyacan getirdi, bunun hakkında ne söylemek istersin?Böyle oyuncular her organizasyonda gerekli mi?

Mehmet Buğra Çiçek:

-  Aynen katılıyorum. Ben bu üçlüyü ama özellikle Lopez'i izlerken Tim Duncan'ı gördüm... Sen de bilirsin Timmy için All-Star maçı ile herhangi bir normal sezon maçı arasında bir fark yoktur. Çıkar sanki Spurs maçında oynar gibi ciddi ciddi işine bakar, ribaund toplar gereksiz smaç yerine basit bir orta mesafe şutunu tercih eder... Brook, Gasol ve Scola üçlüsü de aynen Duncan düzeninde bir maç çıkardılar dün akşam..İstatistiklere bakıyorum da Scola 6, Gasol 8, Lopez 6 ribaund.. Ve sana böyle oyuncuların bu organizasyonda olmaları gerektiği konusunda can-ı gönülden katılıyorum. Yoksa bu işi soytarılığa çeviremeye meyilli oyuncu çok bence...

 
- Peki maçta aklında kalan hareket neydi? Bize anımsatırmısın?

Mehmet Buğra Çiçek:

Benim aklımda kalanlar Jeff Green'in ilk yarı biterken topu çalıp attığı son saniye basketi. Durant'in peşpeşe attığı üçlükler. Eric Gordon'ın ilk yarıdaki enfes oyunu. Beasley'in 29 sayısının yanında gözlerinden taşan kazanma azmi ve tabii ki OJ Mayo'nun rezalet performansı...

Senin aklında neler kaldı Sevgili Tugay?
-Green Buuzer, Durant ters smaç ve Lopez'in ciddiyeti...

Mehmet Buğra Çiçek:

Evet ya bak Lopez'i unuttum ben. Kardeşi ne kadar ciddiyetsiz görünüyosa bu tam tersi ya. Zaten O da gelemedi buraya. 11 sayı 6 ribaund... Lopez çok iyiydi..

 Tugay Pektaş:
Cumartesi gecesine geçelim.Aslında gece H.O.R.S.E yarışmasıyla başladı ama Türkiye’den bir çok kişi canlı izleyemedi.Çünkü yayıncı kuruluş yarışmayı ekrana getimedi.Performansları izledinmi bilmiyorum ama ben izlediğim kadarıyla yarışma eğlenceli.Lakin şansa dayalı bir yarışma.Oyuncuların şansınında yanında olması gerekiyor.All Star’ın yeni heyecanını nasıl buldun?

Mehmet Buğra Çiçek:

- Bu bizim mahallede 3 kişi maç yapacak dördüncüyü beklerken oynadığımız nam-ı diğer EŞŞEK oyunu. Ben bu oyunun oynanacağını ilk duyduğumda çok şaşırmış sevinmiştim. Fakat dediğin gibi yayıncı kuruluş yanımlamadı. Bunun sebebi de okuduğum kadarıyla NBA All-Star Haftasonu'nun resmi oyunu olmaması. Sanırım TNT'nin(yanlış biliyor olabilirim) düzenlediği bir yarışma...

 Kendinden önceki elemanın yaptığının aynısını yapmaya dayalı bu oyunda en önemli faktör senin de dediğin gibi şans... Şimdi seyircilerin arasından Mayo'nun attığı bir şut var ki yani bu her zaman girer mi? Zor! Joe'nun serbes atış çizgisinden ters şutu, Durant'in onu becerememesi falan çok eğlenceliydi dediğin gibi..

 Şöyle ki yapamayacağı şey yok dediğimiz süperstarların böyle komik şutlar atması hem onlar hem biz izleyenler için çok çok keyifliydi... Ve dilerim H.O.R.S.E(aslında at demek) resmi oyunlar arasına eklenir NBA yönetimi tarafından...

Tugay Pektaş:

-Gecenin ikinci yarışması takım şut yarışmasıydı.Aslında bu yarışmada 6. nokta belirleyici oluyor.Geçen senenin şampiyonu Spurs’ta Robinson paslanmışa benziyor.İlk turda çok zorlandı yan şutta.Bunun dışında Suns takımı ilk beş şutu ilk denemesinde sokmasına rağmen şampiyon olamadı.Dediğim gibi onlarda 6. şutta çok takıldırlar.Özellikle Barbosa’nın orta sahadan şut atması bunda etkendi.Sonuçta içlerinde Fenerbahçe’li Smith’in de bulunduğu Detroit takımı şampiyon oldu.Bu yarışmayla ilgili notların neler?

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Şimdi Tugay'cım şöyle başlamak istiyorum. Bence All-Star Haftasonu'nun en berbat ve en kötü iki yarışması şut yarışması ve yetenek yarışması... Yetenek yarışmasına birazdan geleceğiz ama söylemek isterim ki bence bu iki yarışma da çok gereksiz ve beni izlerken sıkan yarışmalar...

 Şöyle ki senin de dediğin gibi eğer altıncı şut yani orta sahadan atılan şut en belirleyici etken bu yarışmada... Bu yarışmayı kazanmanın anahtarı orada. Eğer NBA oyuncusu o şutu sokamazsa iş uzuyor uzadıkça zaman geçiyor!! Çünkü genelde WNBA oyuncusu ya da emekli oyuncu ordan zorlanıyorlar. Ki zaten dün akşam Pistons'ın kazanmasının en önemli sebebi Smith'in o şutu sokabilmesiydi! Eğer Smith o şutu sokamasaydı Pistons muhtemelen zaman kaybedip belki yarışmayı kaybedecekti... Suns'ın kaybetmesinin sebebi de buydu zaten. Altıncı nokta da Barbosa'da atamayınca olay uzadı ve ilk 5 şutta kazandıkları avantajı yitirip oyunu da kaybettiler... Ama dediğim gibi bence NBA yönetimi bu yarışma yerine daha yaratıcı birşey bulabilmeli. Sen ne düşünüyorsun bilmiyorum ama?!

 Tugay Pektaş:

-İşin açığı ben bu yarışma olurken bilgisayarın başında diğer videolara bakıyordum.Benim ilgimi fazla çekmiyor bu yarışmalar ki bende senin gibi gereksiz olduğunu düşünenlerdenim.Ama daha ayratıcı birşey çıkmadığı için bunlar devam ediyor.Şu formaların dizaynı gibi bu yarışmalarda da bseverler de bu işin içine karışsa yeni fikirler çıkabilir.

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Hazır bu konu gelmişken iki kelime edelim. Bence çok güzel bir olay olmuş formaların basketbolseverlerle interaktif bir şekilde hazırlanması. Yapılması gereken buydu bence. Çünkü mesela ben hiç hoşlanmıyodum Rookie maçında herkesin kendi formasıyla oynamasından, hem takım forması yapılmış hemde bunu bir basketbolsever yapmış. Çok hoşuma gitti benim de...

 Tugay Pektaş:

-Geçen seneki Doğu-Batı maçındaki formaları hatırlarsın.Bir takımın önü altın rengiydi diğerinin arkası.Ben maçı kapatacaktım bu yüzden.Bu senekileri görüm de bayağı iyi dizaynlar var.Nba Live’daki forma yapma modülü de çok yayılmaya başladı.Bu seneki formaları bu sayede yapmışlar biliyorsun…

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Yaa sorma!! İnan ben de küfretmeye başlamıştım "Ne lan bunlar böyle diye?".. Geçmiş yıllardan biriydi yine net hatırlamıyorum ama bu sefer de isimler numaraların altındaydı. Forma dizaynları berbattı yine... Bu senekiler onların yanında Kaftan gibi falan kalıyo ya Ama benim en çok beğendiğim formalar 2003'te Garnett'in MVP olduğu maçta giyilen formaları. Sade ve Şık!!

 Tugay Pektaş:

-Neyse bu konu uzar gider biz yarışmalara dönelim.Yetenek diyecem de bu konuda seni dertli görüyorum.Bende yetenek yarışmasını geçen seneye kadar sevmezdim.Ama D.Williams’ın 25 saniyesinden sonra alışmaya başladı.Williams’a karşı özel bir sempatim olduğundan olabilir.Ama bu sezon D.Rose çaylak sezonunda iyi bir ödül aldı.Son smacıda Nate’in smaç yarışmasında yaptığında daha güzeldi bence.Ancak ben bu sene oyuncularda bir umursamazlık gördüm.Bilmem sen ne dersin ama yürüyerek geçtiler yarışmayı.Zaten dakikalardan da bu belli oldu.Oyuncular da  senin gibi mi düşünüyor acaba?

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Şimdi benim gibi düşünüyorlar deyip ukalalık yapmak istemem ama sanırım onlar da bunun gereksiz olduğunun farkındalar. Şimdi sana sormak istiyorum koskoca bir NBA takımını Doğu'nun tepesinde tutan Mo Williams'ın ya da üç şampiyonluk yüzüğüne sahip takımını Batı'nın ikinci sırasında olan Tony Parker'ın bounce pas ya da orta mesafe şutlarını göstermeye, yarıştırmaya ihtiyaçları mı var?

 -Aslında öyle bakmıyorum ben.Bu yarışmalar onlar için bir piyasa.Belki bir takıma imza atmıyacaklar bu yarışmalarla ama ne akdar tanınırlarsa o kadar ekmek var onlara birde bu yönden bakmak gerekir.Örneğin Kapono iki sene üst üste üç sayı şampiyonu olmasa biz onu bu kadar yakından tanıyabilirmiydik.Yada bu seneki şampyion Cook.Cook bence sadece yarışma kazanmadı bir misyonda kazandı. Ama sen dediğinde de haklısın bazı oyuncuların bunlara ihtiyacı yok.Ama Rose'un Harris'in bunlara ihtiyacının olduğunu düşünenlerdenim.

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Ben sadece bu yetenekler yarışmasından bahsediyorum. Üç sayılık yarışmasıysa çok önemli bence. Jason Kapono ilk şampiyon olduğu sene Toronto'dan kontratı kapmıştı mesela...

  Son olarak şunu söylemek istiyorum yetenek yarışmasıyla ilgili; sen az önce Deron Williams'ın 25 saniyesinden bahsetmiştin... Ben az önce baktım bu sene şampiyon Rose'un derecesi o enfes smaca rağmen(ki gerçekten mükemmeldi) 39,7... Yani Deron'dan 15 saniye kötü... Sen az önce yürümekten mi bahsetmiştin?? Bu adamlar yürümedi bile...

 Tugay Pektaş:

-Hiç hız kesmek istemiyorum hemen üçlük yarışmasına geçelim.Jason Kapono’dan bu sene rekor beklerken hayal kırıklığı oldu.Ben Lewis’in perfomansını çok beğendim.Açıkçası bu kadarını beklemiyordum.Cook’un yanlardan iyi attığını gördük, zaten yayıncılarda söyledi oraları sever..Bunun dışında Bibby’den daha iyi bir performan beklerdim.Zaten ben Mason’un bu yarışmaya uygun bir stillinin olduğunu düşünmüyordum ve tahminim doğru çıktı.Garip bir soru soracağım ama Kaan Kural Kapono’yu favori gösterdiği için Kapono’dan kötü performans gelmiş olabilir mi?

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Ne yalan söyleyeyim ben Kapono'nun rekoru kırabileceğini zannetmiyordum. Sebebi O'nu bir winner olarak görmemem. Şimdi diyeceksin ki "E abi adam iki yıldır kazanıyor". Bence o kadar kolay değil rekor kırmak. Kapono'nun finale bile kalamadan elenmesi bu baskıyı kaldıramamasından, gerçek bir winner olamamasından kaynaklanıyor. Çünkü Kapono geçmiş performanslarında kendi sayısını atar geriden gelenlere bakmazdı, o derece iyiydi. Ama bu sene rekor fikri onu korkuttu, ellerini titretti...

 Lewis olayına gelince bence de şaşırtıcı performans. En azından ilk turda... O'nun stili aslında bu yarışma için çok elverişliydi, malum çok seri çıkarıyor şutu. İlk turda o felaket başlangıçtan sonra tepede işleri düzeltip rakiplerin de kötü performansıyla finale kaldı. Ama finalde hayak kırıklığına uğradım. Şut  stilinin de etkisiyle sanki acele ediyormuş gibi de göründü gözüme ama kötüydü gerçekten ki zaten Cook yarışmaya başlamadan spikerler Cook Şampiyon demeye başlamışlardı...

 Bibby bence bu yarışmayı kazansaydı hem O'nun hem Atlanta için çok hoş birşey olacaktı. Bibby'nin belki tekrar yıldızı parlayacak, gözlerin Atlanta'ya çevrilmesini sağlayacaktı. Ama Forvetlerden ve sağ dipten felaket attı. Yani ben bu incecik kollarla çıksam o kadar atardım herhalde. Tepeden beşte beş yapınca umutlandım ama sonrasında resmen s.çtı. Yani üzgünüm ama başka bir kelime bu kadar uygun olmazdı sanırım...

 Mason'ı izlerken Joe Johnson'ın bir performansı vardı ne zaman hatırlamıyorum tam olarak o geldi aklıma... O'nu izleyenler anlamıştır ne demek istediğimi J

 Tugay Pektaş:

-Son yarışmamız olan smaç yarışmasıyla bitireceğiz.Ben açıkçası bu sene beklediğimi bulamadım.Ama yarışmaya söyle bakarsak;

Bence Howard'ın kendi potasına yaptığı smaç çok zordu.Dikkat ederseniz Nelson bile potaya vurduramadı adam akıllı topu.O kadar yüksekti yani.Ama çok rahat yapmış gibi gözüktüğü için kolay gözüktü.He ben olsam 10 vermezdim ama zor bir smaçtı.Howard'ın potanın yanına vurup arkasından alıp yaptığı smaca bayıldım.O smaçta ayağa fırladım.En iyi smacı oydu.

Rudy'nin şuandaki Gasol’le yaptığı kombine çok güzeldi.Belki en iyisi o diyebilirim.Gasol'ün topu arkasından atması saçmalıktı, sonuçta onu şov yapmasına gerek yoktu.Rudy'nin ilk smaçtaki panyaya pası olağanüstüydü.Finale kalmalıydı ama olmadı.

Onun dışında Nate Robinson'un Chandler'ın sırtına basıp vurduğu smaçtaki rezillik neydi öyle.Buna izin verilmemeliydi.Çünkü destek alıyor Nate.Nate'in Howard'ın üstünden vurduğu smacı çok beğendim, üstüne yüklenerek de olsa Howard'ın üstünden vurmak zor iş.

J.R hiç hazırlanamadığı belliydi zaten KK'da söyledi.Ama ben buna rağmen iyi şeyler bekliyordum.İlk smacı haricinde birşey göremedim.

Genel olarak dün gece fazla zevk alamadım. Bu seneki smaç yarışması beni tatmin etmedi diyebilirim.

 Mehmet Buğra Çiçek:

-Ama öncelikle şunu söyleyeyim. Benim için smacı ilk seferinde yapmak her zaman çok önemlidir. Yoksa Robinson'ın şampiyon olduğu sene 158. denemesinde yaptığı smaç gibi olur ki rezil birşeydi o da...

 Howard'ın potanını yanına vurup yaptığı smaç hem ilk denemede yapıldı hem de felaket zor bir smaçtı. Potanın orasına vurdurmak, dengesiz gelen topu tek elle yakalayıp içine vurmak olağanüstüydü. Aynen ben de ayağa fırladım gözlerime inanamadım...

Kendi potasına vurduğu smaca gelince, eğer onu çok kolay gibi değil de(senin de dediğin gibi çok kolay yaptı smacı); Garnett tarzı yani dünyanın en zor işini yaptım da geldim gibi bir tavırla vursaydı o zaman mükemmel olurdu bence... Ama yine de çok iyi smaçtı o da...

 Ben Howard'ın finalde yaptığı ikinci smacı beğenmedim. Yani serbest atış çizgisinden yapılan smaçlar hem eskidi hem de Howard gibi 2,13'lük bir adamın ordan o smacı vurması o kadar zor değil!!!

 Bence kaybetmesinin sebebi o smaçtır ama Robinson'ın Chandler'ın sırtına basarak yaptığı smaç rezaletti... Tam anlamıyla rezalet... Tamam yaratıcı bir fikir olabilir ama senin de dediğin gibi destek alıyor ondan. Jüri de gitti 41 puan verdi zaten uyuz etti beniAma bir kıyaslama yaparsak Howard'ın serbest atış çizgisinden yaptığı smaç, Robinson'ın saçmalığından kat kat daha iyidir... Adamın iki şampiyonluğu da şaibeli resmen ya... Robinson Cuma gecesi gitmiş Howard'a demiş; böyle böyle bir smaç yaomak istiyorum diye. Howard da O'na gülmüş yapamazsın demiş. Ama yaptı. Harbide yüklendi falan ama becerdi sonuçta. Gecenin en güzel ikinci smacıydı bence. Ama burada ben şuna de değinmek istiyorum. Howard çok centilmence rakibine yardım etti. Kaybetme pahasına(ki kaybetti) Nate'e yardım etti. Ben burada basketbolun sadece basketbol olmadığını hatırlattığı için kendi adıma teşekkür ediyorum Dwight Howard'a!!

 JR Smith'den bahsetmiyorum. Çocuk hazırlanmamış dediğin gibi belli. İkinci smacında o kadar saçmalamasa çok daha sempatik gözükürdü eminim ama çok uzattılar...

 Gelelim Rudy'e... Gasol'ün yaptığı artistlik konusunda haklısın. Fernandez'den rol çalmaya kalktı orda sanki ihtiyacı varmış gibi... Haksız mıyım?Madem paslarına güveniyorsun çık yetenekler yarışmasına katıl... Özetle hoşuma gitmedi Gasol'ün yaptığı... Ama Fernandez'in o gelen topu tek eliyle yakalayıp vurması gerçekten inanılmazdı. Vazgeçtim gecenin en iyi ikinci smacı bu smaç olsun... İlk smaçta bence de Rudy'nin hakkını yediler. Ama iki eski şampiyonun finali daha ilgi çekici olurdu kuşkusuz. Herkes için... NBA, yayıncı kuruluş vs.. Bilmem anlatabildim mi???

 Genel olarak ise yarışma beni öyle çok acayip heyecanlandırmadı. Aklımda kalan smaçların da az olması bunun kanıtı bence. Ama Howard gibi adamlar bu yarışmalarda olmalılar. Kulübede Supermen olmayı bir O bir de Shaq akıl edebilirdi sanırım. Ve son olarak seneye Shaquille O'Neal'ı da Smaç Yarışmasında görmeyi temenni ederek noktayı koymak istiyorum  ve pası sana atıyorum...

 Tugay Pektaş:

Bende sana bu doyumsuz sohbet için teşşekkür ediyorum.İnanılmaz zevk aldım.Bir başka sohbet ile belkide Doğu-Batı maçından sonra görüşmek üzere...

 

Mehmet Buğra Çiçek:

Asıl ben bana bu sohbet imkanını verdiğiniz için senin özelinde bütün site yönetimine çok teşekkür ederim... Ben çok mutlu olurum böyle bir sohbetin Doğu-Batı maçından sonra tekrar edilmesinden...

İletişim;

Tugay Pektaş

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 

 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle