2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

ALL STAR MEMO KAYIPLARDA!!!

NbaTr.Com - Cuma, 01 Haziran 2007
            Merhaba sevgili Utah Jazz taraftarları bu sezonu gerçekten çok iyi bitirdik.Sezon başında kimse bu takımın Batı Finali'ne gelebileceğine inanmıyordu.Çok genç olduğumuzdan dolayı tecrübe eksikliğinden dolayı 1.turda elenmemizi bekliyorlardı.Ama Coach Sloan ve oyuncularımız inanılmaz bir özveri ile çalışıp oynayınca Batı Finali'ne kadar geldik.Karşımızda San Antonıo gibi gerçekten çok kaliteli çok tecrübeli bir takım vardı.Her ne kadar seriyi 4-1 kaybetsekde serinin 4.maçında herkes gördüki hakkımız yendi.Evimizde o maçı kazansak seride durum 2-2 olucaktı.Ama bariz hakem hataları ile maçı kaybettik.Belkide seri bizim için orada bitmişti.18 maçtır deplasmanda yenemediğimiz San Antonıo Spurs bir kez daha geçemedik.Buralara kadar gelmemizde gerçekten çok sevindirici bir durum.İlerisi için çok ümit verdik.Her sezon şampiyonluk adayları arasına girdik.Önemli olanda bunu başarabilmekti.Ama bu takım nasıl korunacak o çok önemli bir soru işareti çünkü genç guard Deron Williams kontrat senesi muhtemelende çok yüksek bir ücret isteyecektir.Bu yüzdende Salary cape boş olmayan Utah takımında trade yolu gözükebilir.Buda bizim için çok önemli çünkü milli yıldızımız Mehmet Okur takımdan ayrılmak zorunda kalabilir.Bu yüzden çok kritik bir dönemdeyiz.Takım sahibinin ve Gm'in alacağı kararlar takımın geleceği için çok önemli olacaktır.Ben Utah'ın Memo'yu kaybetmek istemeyeceğini sanıyorum.Çünkü Utah sisteminin en önemli parçası Memo neden mi iste size cevapları!

           1) Memo'nun şut tehditi içerde Boozer'a çok önemli avantaj getiriyor.Boozer nasıl mükemmel bir sezon geçirdiyse bunda Memo'nun çok büyük katkısı var.Takımda iç dış dengesi şu anda mükemmel.Umarım bozulmaz.

           2)Takımda Boozer ayrılsa o kadar çok kötü olmaz.Çünkü boyalı alanda ligde domine edebilecek çok isim var Yalnız Memo ayarında sadece Dirk Nowitzki var.Utah'da Dirk'i alamıyacağı için Memo'ile devam etmek zorunda 

           3)Boozer Memo'dan çok daha iyi bir skor tehditi olabilir.Ama Utah sisteminde Memo'nun değeri kimse ile karşılaştırılamaz.

           4) Memo başka bir takımda olsa örneğin Lakers'da olsa bu kadar etkili oynayamaz Çünkü onun oyun stiline ters gelen bir çok takım var.Onun içinde Utah en verimli olabileceği takım anlıyacağınız Hem Memo Utah'a hemde Utah Memo'ya muhtaç bu yüzden dengeler nasıl sağlanıcak merak konusu?

           Birazda gelelim milli yıldızımızı eleştirmeye iyi olduğu zaman nasıl övüyorsak kötü olduğundada eleştirmemiz gerekiyor.Normal sezonda çok iyi bir hücum performansı sergileyen Memo play off larda adeta kayboldu.İşler sertleştiği zaman demek ki Memo etkisini bir hayli kaybediyor.Play off larda gerçekten çok iyi bir savunma yaptı.Bir haylide övgü aldı.Ama o bir All Star yani takımının en iyisi demek bu iş Savunma ile olsaydı Bruce Bowen Ben Wallace her sene All Star olurdu.All Star olmuş bir oyuncunun atması gerekir.Takımın skor yükünü çekmesi gerekerir.Ama aksine Memo Bati Final serisinde 38/12 gibi inanılmaz bir şut isabeti ile oynadı.Bu kabullencek bir olay değil.Memo'nun skor yönünden bu kadar etkisiz oynaması belkide Utah'ın elenmesine sebeb oldu. Neden mi işte cevapları!

           1)Hücumda şut tehditi olmasından dolayı içerde Boozer ve Kırılenko'yu bir hayli rahatlatıyordu.Onun şutu girmediğinden Spurs içeriye daha fazla kapandı ve Boozer yavaşlattı.Buda Utah sistemini çökertti.Bu yüzden Utahın en önemli oyuncu Memo diyorum

            2)Bazı yazarlar Memo'nun takıma savunma yönünden katkı yaptığını söledi.Bunu anlıyabilirim hatta Tım Duncan Memo'nun savunması için çok iyi iş çıkartıyor dedi.Ama eğer Memo All Star'sa hücumda atması gerekirdi.Mesela Duncan oda bir All Star hem savunmada Memo'yu durdurdu.Hemde hücumda verimini hiç düşürmedi.Memo savunma yaparkende hücumdada ön plana çıkmalıydı.

            3)Memo'nun hücumda kayıplarda olmasından dolayı Coach Sloan farklı arayışlara girdi.Buda sistemi çökertti ve çok ağır mağlubiyetler aldık.Hele ki serinin son maçında At Centerda darmadağın olduk.

            Tüm bunları yanyana koyarsak bu turu geçmemiz imkansızdı ve nitekimde Spurs güle oynaya Nba Finali'ne yükseldi.Tabiki bunda tek sorumlu Memo değil Boozer'ın savunma yapmaması Deron Williams'ın sakat sakat oynaması bench'ten Millsap dışında katkı gelmemesi elenmemizde zemin oluşturdu.Tüm bunlara rağmen buraya gelmemizden gerçekten çok büyük bir başarı bu yüzden tüm Jazz oyuncularına ve yönetimine burdan teşekkür ediyorum.Umarım bu sene gelecek senelerin garantisi olur.

Saygılarımla:ŞEVKET TOPALOĞLU
mail: Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (12)Add Comment
...
Yorumu Yazan özgür kale, 20 Ağustos 2007, 00:20:21
bence memonun final serisindeki savunmasına kimse bişey diyecem düşünsenize nba in en iyi iki uzununu tuttu yao ve duncan bunları tutabilen ve ya tutamayan diyim çok az kişi var duncan'ın psikolojisini memo nasıl bozdu bunu duncan da anlamadı ama bu adam mükemmel diyorum başka bişey demiyorum.Hucumda ise boozer ve deron'ın tek başlarına oynaması veya hucum da deron-boozer savunma da kırılenko-memo gruplaşması hep 5. oyuncuyu etkiledi ve onun oyundan düşmesine neden oldu bu yüzden memo hucumda etkili olamadı.ama bu sene boozer'ın gitmesi ve en azından bi all-star değerinde bi oyuncu alınması iyi olurdu.Ben memo'nun utah'ın en iyi oyuncusu olduğuna inanıyorum çünkü boozer'ın yokluğunda bunu kanıtladı ve haftanın oyuncusu oldu demek ki bu iş boozersızda oluyor bu yüzden boozer gitmeli ve yerine iyi bi all-star değerinde bir oyuncu gelmelidir.
...
Yorumu Yazan Ali Eren GÖNENMİŞ, 14 Ağustos 2007, 21:31:42
mehmet dünyanının en iyi 30 oyuncusundan biri ve en iyi türk oyuncusu olarak önemli bir oyuncu.savunma hattı ve hücümda çok yetenekli.şut tekniği çok yüksek zaten buda onun all stara seçilmesindaki en önemli özelliği ben onun avrupa şampiyonasında takımın en iyi oyuncu olacağına inanıyorum kendisine başarılar dilerim .
...
Yorumu Yazan sami, 28 Temmuz 2007, 05:42:53
mehmet okur türkiyenin gururu obizim n büyük temsilcimiz. mehmet okur hem savunması hem hucumu ile dikkat çeken bir oyuncu... 1. hem şut ntehtiti hemde boyalı alandan sayı bulabiliyor ama bunları yaparken enbüyük görev takım arkadaşları olan oyun kurucularıdır... 2. mehmet okur çok güçlü bir oyuncu nba sayılı güçlü adamlardan biri bacakları uzun yere saglam basıyo adamı tam vucuduna ottalıyor oyüzden savunmasıda oldukça iii yaptıgına innıyorum
...
Yorumu Yazan Atılım, 15 Temmuz 2007, 16:32:29
acaba duncan ve gınobılının olduğu bir takıma kim fazla dayanabildiki bence suçu memoya yüklemek biraz abartı çünkü takım onu duncan perdesinde yalnız bıraktı buda memoya ağır geldi yani suç takımda golden state bakın takımın örneği oldu bence takımımızda bunu yapmalıydı ama yapmadı ve sonuçta elendik bu bizim için ders ve başlangıç olmalı bence memo takımda kesin kalmalı nbade başka takımda tutunamaz
...
Yorumu Yazan abdulrahman, 04 Temmuz 2007, 13:44:29
memosuz bir utah düşünülemez boozer iyi olabilir ama bu takımının gerçek kahramanı memodur
...
Yorumu Yazan wade we allin, 03 Temmuz 2007, 18:50:32
şevket abi doru söylüyor o bir allstar seçildi niye seçildi ortalaması 17 saaayı üstü riband 9 civarı idi bunun için alındı şutları maç kazandıran üçlükleri playoff ta bunlardan hiçbirini yapmadı tek defansla olmuyor. ayrıyetten boozer ı utahtan cıkarsak bugun utah gecen seneki gibi playoff dısı kalırdı boozer a laf yok!!
...
Yorumu Yazan ŞEVKET TOPALOĞLU, 02 Temmuz 2007, 16:33:21
yorumlarınızı saygı duyuyorum benım soylemek istedigim elestırdıgım memo bir all starsa hucumdada atıcaktı ne yani savunma yapan hücunmda kayıplardamı olması gerekiyor savunmasına sözüm yok gerçekten çok büyük iş çıkardı
...
Yorumu Yazan posrencky, 27 Haziran 2007, 11:34:16
tamam da bu zaten utahın sistemiydi evet memo hücumda kendini bulamadı ama zaten ondan hücum yapması istenmedi kolay işmi önce yaoyu durdurdu sonra duncanı yavaşlattı ayrıca hücumda boozera geldiği kadar memoya top gelse belki daha iyisini yapar
malone-stockton diyerek fazla havaya soktular boozer la deronu o ikili asla malone-stockton olamaz sorun tabii ki boozer da yoksa deronun stocktonu geçeceği belli malone ile boozer arasındaki fark savunma ve elbette şut tehdidi
ayrıca boozerın memoyu suçlamsını da ben bir bsketbolsever olarak asla kabullenemem adam obertoya hayatında attığı en rrahat basketleri attırdı memo ne yaptı önce yao sonra duncanı sildi tam bilmiyorum ama duncan galiba 20 sayı barajını geçemedi utah serisnde belki istatistiklere yansımıyo ama memonun maçını izleyen herkes onun ne kadr iyi bi savunmacı olduğunu görecektir
...
Yorumu Yazan Bad Boy, 24 Haziran 2007, 22:43:38
Zaten kusur varsa bu Memo'nun değil Boozer'ın..
Memo daha ne yapacaktı;Savunmada kimsenin alamadığı almadığı sorumluluğu tek başına alırken,Yao'yu Duncan'ı bitirirken iyiydi de Hücumda biraz düştü diye kayıplarda mı olacak?

Hangi hücumdan bahsediyoruz bir de;
Jazz maçlarını normal sezon dahil seyredenler şunu açık bir şekilde görmüşlerdir bunun üzerine de fazla yoruma gerek yok;

Deron, Boozer'a çalıştı..Başka kimseyi görmedi bu ikili hücumda..Play-off'da abarttılar olayı..
Sıkışınca Fisher'ı,Harpring'i,Giricek'i,Memo'yu görmekle takım olunmuyor..
El yakan topları her sıkıştığınız topu verin Memo'ya ama normal oyun gidişatında çalışın Boozer'a..
Boozer padişah çocuğu mu..
Memo elinden gelenin en iyisini yapmıştır..Ne Yao'yu ne de Duncan'ı aciz ve çaresiz hallere başka düşüren olmadı..Yao'yu geçtim Duncan'ın Memo karşısında yaptığı top kayıplarına bakarsak zaten olay bitmiştir..

...
Yorumu Yazan misafir, 24 Haziran 2007, 22:40:34
memonun kotu oynadıgına katılmıyorum houston serisinde sen olsaydın uzerınde bı yao varken hemde onunla bide savunmada savasırken oynasaydın bakalım macı bıtırırmıydın yada bı tım duncan ben pek sanmıyorum
...
Yorumu Yazan teoman, 22 Haziran 2007, 21:27:47
memo evt hücumda fazla etkili diildi bunun en kolay sebebi memonun savunmasıydı bildiğiniz gibi memo ilk seride çinli dev pivot yao ming i savundu ve ben her utah maçını gece canlı izledim gerçekten çok ii savundu ve houston serisinde azda olsa hücumlar buldu g.s.w serisinde dahada hücum buldu çünkü g.s.w. takımında hiç uzun yoktu haa bi tane vardı o da varmıydı yokmuydu belli diil zaten hücum ribauntlarından belliydi nolcağı memo s.a.s karşısında ise duncan ı savunurken memo hücummda ise yine duncanı karşısında buluodu duncan memodan bi kaç cm daa uzun ve bu onun görüş pozisyonunu etkiliodu bu arada boozer gerçekten geçinilmez bi adam
...
Yorumu Yazan özge_, 22 Haziran 2007, 13:28:41
evet memonun hucüm yapmaması ve playofflarda kaybolması utah ın malubiyete sürüklenmesinde büyük rolü vardı. zaten memodan da daha fazlasını beklemek biraz ayıp olurdu savunduğu adam duncan. yılların tecrübesini elinden geldiğince savundu bunun dezvantajı olarak da hucümunda eksiklikler meydana geldi. burda kusuru memoda bulmuyorum. zaten fazla bir tecrübe yok.bir tek memo değil tüm utah bench dahil ellerinden geleni yaptı. ama şunu unuttular. karşılarında sas vardı. bu seri onlar için bitse de tecrübe sahibi oldular.

gelecek sezona aynı kadronun olucağını zannetmiyorum ama memo kalabilir. belki de krilenkonun gitmesi utah adına daha iyi olucak. 2008 sezonunda utah ı da güçlü bir takım olarak göreceğimize inanıorum.


Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle