2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Yar Finale Bak: Indiana Pacers - Washington Wizards

NbaTr.Com - Pazartesi, 05 Mays 2014
Merakla beklenen Indiana Pacers - Washington Wizards serisini editörümüz Volkan Yein deerlendirdi.
NBA'de Dou Konferans Yar Final elemesinde Indiana Pacers ile Washington Wizards karlaacak. Indiana Pacers, Dou'yu ilk srada bitirmi ve NBA Finalleri'ne kadar saha avantajn eline geçirmiti. Washington Wizards ise 5. sradan playoffa girmi, saha avantaj olmamasna ramen Chicago Bulls'u 4-1 ile geçmiti. Önce iki takmn ilk tur performanslarna biraz deinelim.

Washington Wizards, ilk turda Dou dördüncüsü Chicago Bulls'la eleti. Seri 4-1 bitmesine ramen, çok sert maçlar oynand. Chicago için bu durum sürpriz deil. Zaten normal sezon baarlar da sert savunmalar ve disiplinlerinden kaynaklanyordu. Washington Wizards da -kafalardaki soru iaretlerine ramen- ayn dozda bir sertlikle cevap vermeyi baard. Hal böyle olunca, toplam yetenek ve kadro kalitesi bakmndan rakibinden daha üstün olan Wizards, seriyi çok uzatmadan kazand. Chicago Bulls, bana göre bu sezon playoff yapan takmlar içinde en kstl hücum gücüne sahip ekip (Evet, Charlotte'dan bile beterler bence). Buna ramen üst düzey savunmalar ve -bata Joakim Noah olmak üzere- yürekli oyuncularyla zayf Dou'nun dördüncüsü olmay baarmlard. Ama playofflarda her takm %100 ile mücadele ediyor. Chicago Bulls'un, rakipleri de kendileri kadar mücadele ederse, bir seri kazanma ihtimali yok. Gerçekten çok kstl bir hücumlar var. Wizards, hücumda daha çok silaha sahip olduu ve Nene Hilario inanlmaz bir seri oynad için turu geçti. Keza serinin son maç 75-69 bitti. Siz hiç bu skorlarda biten bir NBA maç hatrlyor musunuz?

Indiana Pacers ise Dou sekizincisi Atlanta Hawks'a kar kimsenin beklemedii kadar zorland. Hawks, güçlü rakibini 7 maçlk bir seriye zorlarken, Pacers'n yer yer paramparça olduuna ahit olduk. Bunun sebeplerine detayl deinmek istiyorum, çünkü bir anda Pacers'n Washington serisinde "maç kazanamayaca" gibi deli saçmas yorumlar ortaya dökülmeye balad. Beni en çok artan ise ligi belki de en yakndan takip eden gazetecilerden Kaan Kural'n da böyle bir görüe katlmas/sahip olmasyd.
 
(Alttaki tweet'te aka yaptn düünmek istedim ancak dier seri tahminleri akla yatkn olduundan gerçek düüncesi olduu kanaatine vardm.)

Öncelikle Atlanta Hawks'n tüm plann ters elemeler üzerinden kurguladn söylemek isterim. Ligin kalp olarak en büyük uzun ikilisine kar Paul Millsap - Pero Antic/Mike Scott gibi d utu olan uzunlar büyük problem yaratt. Hal böyle olunca, Indiana Pacers'n yllardr üzerine koyarak yerletirdii sert savunmann ana prensipleri çöpe gitmi oldu. Çünkü ilk olarak boyal alan ve çemberi iyi savunmak üzerine kurulan bu sistemde Roy Hibbert'n boyal alandan çkmak zorunda olmas, dev bir binann temel kiriinin krlmas gibi bir eydi. Savunma istedikleri gibi olmaynca, hücumda da giderek daha fazla problem yaamaya baladlar. Gregg Popovich'in tezgahndan çkmma bir koç olan Mike Budenholzer, Atlanta için en ideal plan hazrlam. Oyuncular da sahada kapasiteleri ölçüsünde 6 maç boyunca bu plan kusursuza yakn uyguladlar, Son maç nefesleri yetmedi. Bir NBA takmnn playoff tarihinde bir seri boyunca en çok üçlük kullanma rekorunu krdlar (Daha önce Phoenix Suns'ta idi.) Ama bunu, Indiana savunmas onlar uta zorlad için yapmadlar, tam aksine belli bir düzen içerisinde sürekli uygun pozisyonlar yaratarak -bile isteye- yamur gibi üçlük attlar. Son maça kadar da iyi bir yüzdeyle soktular. 

Indiana Pacers, karsnda böyle bir rakip bulacan hiç düünmemiti. Mental olarak kendini iyi hazrlamayan Roy Hibbert, Paul Millsap'i kovalarken derbeder oldu. Paul George ve David West ksmen ayakta kalnca seriyi kazanabildiler. Yalnz kendileri için belki de eleebilecekleri en ters takmla oynadklarn herkes göz ard ediyor. Evet, kadro derinlii yok, kaliteleri yeterli deil, sekizinci sradan girdiler playoffa.. Ama Pacers'a çok ters gelecek bir oyunu çok büyük baaryla oynadlar. 

Pacers - Wizards serisine de herkes "Abi Washington, ta gibi Chicago'yu 4-1'le geçti. Pacers' da Atlanta'nn elinden Allah ald. Kesin Wizards vurup geçecek" düüncesiyle bakmaya balad. Pacers bu kadar kolay harcanacak bir takm deil. Wizards, Atlanta'dan daha iyi bir takm olsa da Indiana Pacers, Wizards ile daha iyi eleiyor. Öncelikle Washington da Gortat-Nene gibi d utu olmayan uzunlarla oynuyor. Tam da Pacers'n istedii durum. Washington Wizards, kesinlikle Atlanta'ya göre "sete set hücumda" daha kötü ve düzensiz. Dolaysyla ligin en iyi ikinci savunma takm Pacers'a kar açk alan bulamadklarnda boulup gitmeleri çok büyük bir olaslk. Derseniz ki "Ligin en iyi savunma takm da Chicago. Onlar nasl geçtiler o zaman" diye, öyle cevap veririm: "Indiana, Chicago'dan çok çok daha iyi bir hücum portföyüne sahip."

Özetlemek gerekirse; Indiana Pacers, artk kendisini baarl klan temel prensiplere dönebilecek. Washington Wizards'n banda yerinde ayarlamalar yaparak serinin kaderini deitirebilecek bir koç da yok. Randy Wittman-sever kiiler var mdr bilemem ama kendisi -bir Scott Brooks olmasa da- çok vasfl bir koç deildir. Roy Hibbert'n da kendisini biraz toplayacan düünerek, bu serinin 4-2 Pacers lehine biteceini düünüyorum ve merakla bekliyorum.
 
lgili Dier Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

Kimler Online

Son 10 dakikada 1 misafir Aktif

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle