2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Burak Eren
Samsun Basketbol Kulb
NbaTr.Com - Pazartesi, 16 ubat 2009
    Herkes benim nasl bir Samsun a olduumu bilir. Samsun'un her yakasn, takmlarn ne kadar Galatasaray'l olsamda hep her eyden önce tutmuumdur. Samsunspor futbol kulübünün 20 Ocak 1989'da ampiyonlua giderken geçirdii kazay ve yeniden toparlanamadn düünürsek uzun zamandr Samsun kendi içinden herhangi bir brantan ampiyon potansiyelli bir takm çkartamamt.

    Samsun Basketbol Kulübü Namk Kemal Lisesi Spor Kulübü olarak kuruldu. Bu okulun adn tad için ilk olarak yeil - beyaz - siyah renklerini almt. Sonradan Samsun Basketbol Kulübü adn ald. Kulübün bakan Hüseyin Tayinci Samsun'un içinden gelen önemli bir isim. Takmn ve organizasyonun banda Cantu Keskindemir var. O da Samsun'un içinden gelen, basketbol dünyas için çok önemli bir isim.

    Uzun zamandan sonra ampiyon potansiyelli bir takm çkard için bütün Samsun gerçekten bu takmn etrafnda kenetlenmi durumda. Sezon sonunda ne olur bilinmez ama imdiden gönlümüzdeki ampiyon belli gibi.

Cantu Keskindemir

    Samsun Basketbol Kulübü organizasyonunun direksiyonu onun ellerinde. Samsun Basketbol'un bu günlere gelmesinde, bu baarlara ulamasnda emei gerçekten çok büyük. Önce alt yapy kurdu, ileyii salad, sonradan takm kurdu ikinci ligden ald, birinci ligde ampiyonlua oynayan bir takm haline getirdi. Gerçekten bu verdii emeklerden ötürü önce kendisine teekkür etmemiz gerekiyor.

    Takm içinde çok sevilen, saylan bir coach. Gerçek bir motivasyon kayna diyebiliriz. Oyuncularla diyalogu, gösterdii tavr ve beyefendi kiiliiyle çok sayg duyulan bir isim. Cantu Hoca 1970 doumlu yani çok genç bir hoca. leride daha yapacaklar olduunu biliyoruz. Bu yata bu baarlar salamas büyük olay. Kendisine bu sezon yaplan Galatasaray teklifini kabul etmedi gerçek bir Samsun'lu olduunu gösterdi. Yapt açklamada ben baladm hiç bir ii yarm brakmam demiti. Takm içinde bir ara anlamazlklar oldu istifa etti ama geri döndürüldü. Takmn önemli bir felsefesi var ki Samsun takmnn banda Samsun'lu hoca.

    Teknik ekibine gelirsek müthi bir ekip kurmu. Frat Hoca, Arman Hoca gerçekten iini bilen kiiler. Frat Hoca ileride büyük bir basketbol coach' olmaya aday. dmanlardaki performansna bakyorum hiç otyurmuyor, sürekli bir eyler gösteriyor takm doru yola götürmek için elinden geleni yapyor. Arman Hoca henüz genç o da genç takmn banda müthi bir performans gösteriyor, ileride o da büyük ilere imza atacaktr.

    Kulüp ve Samsun halk Cantu Hoca ve ekibine tam destek vermi durumda. Bu ekip bu destei arkasnda hissettikçe daha büyük ilere imza atmalar kaçnlmaz.

Teknik Analiz

    kinci Ligden henüz yeni çkan bir kulüp olarak sezona çok fazla transferle baladk. Geçen seneden genç oyuncular Hanife, Nihal ve Cansu ile sözleme yenilendi. Ondan sonra daha önce Türkiye Liginde say kral olan Julia McBride transfer edildi. Julia bir kumard çünkü geçtiimiz sezonu sakat geçirdi ve hiç basketbol oynamad. Baktmzda bu kumar tutmu gibi görünüyor. Dier iki yabanc oyuncumuz Ellison ve Larkins WNBA'den geldi. Larkins henüz genç bir oyuncu ve büyük bir isim olacakn sinyallerini veriyor. Ellison ise 2 metrelik boyuyla güzel iler yapyor. Dier yabanc oyuncumuz Adeola geçtiimiz sezon Migrosspor'da forma giymiti yani ligi bilen bir isim. Larkins, Adeola ve Ellison uzun oyuncular. Pota altna inanlmaz bir sertlik ve ribaund olaynda müthi katllar getiriyorlar. Ayrca Larkins skorer de bir oyuncu. Samsun Basketbolun baarsnda ki büyük pay yabanc oyuncular doru seçmi olmasdr. Bu transferleri yapan teknik ekibi kutluyorum.

    Yerli oyuncu transferleri genelde tecrübeli ,ligi bilen oyunculardan seçildi. Burcu Uzun takmn en tecrübeli oyuncusu ve kaptan. Takm içerisindeki önemi çok büyük. 3 ve 4 numaral pozisyonlarda iyi i yapyor. nanlmaz asistleri var ve çok tehlikeli bir d skorer. Özlem encan oyun kurucu o da tecrübeli oyunculardan. Kat savunma yapmak gerektii zaman müthi bir guard savunmas var. Ayrca takmn tercüman gibi ingilizce söz konusu olunca yardma kouyor. Nihan Anaz skorer bir oyuncu. yi bir 2 numara. Takmnda en önemli isimlerinden. Pelin ncel de forvet bölgesinde oynuyor ve rotasyonda önemli bir yere sahip. lkay Maa genç oyuncu iyi bir d skorer. leride büyük iler yapacandan üphem yok o da rotasyonun önemli oyuncularndan. Gamze Türkolu'da pivot bölgesinde takma takt salyor.

    Takmn bir numaral anahtar yapt savunma. dmanlarda sürekli savunma ön planda tutularak çallyor. Etkili uzunlar olduu için pota altnda büyük bir güç SBK. Boyal alan savunmas müthi. Rakibi her zaman zorlama utlara, etkisiz hücumlara zorluyorlar. Ayrca takmda ki yardmlama ve hrs üst seviyede olduu için baar geliyor.

    Ligde çok iyi gidiyoruz. Galatasaray, Beikta ve Fenerbahçe malubiyetlerimiz var sadece. Bu maçlarda son saniyelerde verildi ve hepsi stanbul'da oynand. Onun dndaki bütün maçlarmz kazandk. Yani takmn galibiyet alkanl üst seviyelerde. Hedef play-off'lara en üst yerden girebilmek.

Taraftar ve Yaar Dou Spor Salonu

    Samsun Basket bu sezon kendi sahasnda oynad hiç bir maç kaybetmedi. Bunda da taraftarn önemi çok büyük. Taraftar hiç bir maçta takm yalnz brakmyor ve rakibi bunaltma konusunda bir numaralar. Beikta maçn hatrlyorum Daboviç'in eli aya birbirine dolanmt taraftarlar karsnda.

    Yaar Dou Spor Salonu yllardr Samsun'n kahrn çekiyor. 1500 kiilik bir salon. Baktmzda büyük maçlarda çou taraftar darda kalyor. Babama Yaar Dou Spor Salonu dediimde hala pota arkasna tribün yaplmad m demiti. Salon eski ve yetersiz durumda yeni bir salon Samsun ehrine art.

    Samsun halk baarya aç ve böyle bir takm da bulunca asla yalnz brakmyor. Herkes baarya kenetlenmi durumda. SBK'nn bu bütçeyle, bu paraszlkta baarlar yakalamas gerçekten büyük bir olay.

Burak Eren

---------------------------------------
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle