2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Bu Sefer Olacak

Erdi Aydemir - Pazar, 29 Temmuz 2007
                                                        BU SEFER OLACAKK!
 
            Geçen sezon bada çok umut dolu mesajlar vermitim ama olmad.Hayaller yine gerçek olmad Bobcats adna en azndan belki play-off diye düünmütü bende dahil herkes ama gerkçeklemedi.Charlotte yine bir son sra takm gibiydi.Bundaki en büyük etken ise takm ayrm yapmalaryd.Yani büyük takmlara kar canla bala oynayp(Detroit,Clevland,Miami vs) kendileri seviyelerindeki takmlar ciddiye almamalaryd.Bunun dnda da sorunlar hep yanndayd Bobcats'in.Okafor'un bitmek bilmeyen sakatlklar,draftn yldzlarndan Morrison'un rezil oyunlar ve en önemlisi tecrübe eksiklii.Evet en büyük sorunlaryd tecrübeli bir veteran yldza sahip olmamalar.Wallace vard diyeceksiniz.Kings'te 3 yl da ortalama en fazla 12 dakika alp ve ortalama en fazla 4.7 sayyyla oynayan bir adam da zaten sadece burda bulunabilirdi.Haklsnz Kings kariyerinin aksine süper maçlar çkard ve takmnn skor yükünü daima srtlad.Fakat bana kalrsa bu takmn Gerald'tan iyisine ihtiyac vard ve bunu da draftta yapt takasla buldu.
 
2007 DRAFTI

             Charlotte Bobcats,8.ci sradan North Carolina Tar Heels forveti Brandan Wright' tercih etti.Ancak Bobcats,Brandan Wright' takas ile Golden State Warriors'a gönderdi.Bobcats ise Warriors'tan yldz Jason Richardson ve 36.sradan seçilen Jermareo Davidson'u kadrosuna dahil etti.Duyduum kadaryla Wright Chris Bosh'a benzetiliyor.Geçen sezonda ben dahil çou kii Morrison'u Larry Bird' benzetmiti ama hiçde sandmz gibi olmad.Morrison NBA'de hiç bir varlk gösteremedi.Ksacas drafttan gelecek isimlerin ne yapaca pek belli olmuyor.Bu nedenle bu takastan bana kalrsa Bobcats iki ekilde karl çkmtr.Birincisi ellerindeki yldz açn bir smaç ampiyonunu alarak kapadlar.kincisi Okafor'a yedek olabilecek bir oyuncu aldlar:Jermareo Davidson.Evet Davidson son sezonunda 14 say ortalamas ile oynam ve Okafor'un arkasnda bekleyebilecek bir oyuncu.Drafttan gelen dier isimse Jared Anthony Dudley'di.Dudley Boston College'de toplam 130 maçta 16 say ortalama ile oynam ve son sezonunda ise 19 say ortalamasna ulam.Tahminimce bu oyuncuda ilk senesinde benchte görev bekleyip elinden geleni yapmaya çalacaktr.Ksacas Bobcats bu sene drafttan kendi adna çok karl çkt.
 
TAKIMIN DURUMU

                J-Rich'in takma katlmasyla bence çok büyük bir i baard.SG pozisyonunda oynayan Jason herkesi rahatlatt.Takmda Sg pozisyonunda oyuncu azlndan bu bölgede oynayan Gerald'da artk rahatlad.Hem yannda gerçek bir yldz bulunacak hem de artk sakatlklar dnda sürekli Sf oynayacak gibi duruyor.Zaten takmn genç yalarna ramen demirbalar olan Felton ve Okafor da bildiimiz gibi oynarlarsa demeyin Bobcats'in keyfine.Felton'dan hiç bir üphem yok fakat Okafor'un sakatlklar devam ederse Charlotte biraz zorlanr.Morrison'unda geçen seneki miskinliini üzerinden atmas lazm.Ne amaçla geldiini kavramas lazm hadi gene arada bir ut atyor ama savunmada en azndan elini kaldrmaya tenezzül etmeli.Zaten büyük bir yldz olaca umuduyla koca bir sezon ans tannmas nedeniyle Hermann'da harcad.Ligin sonlarna doru süreler almaya balayan Hermann oynad maçlarn hemen hemen hepsinde 20 say üzeri att ve bench'i haketmediini kantlad.Zaten Morrison'a verilen ans ona verilseydi hem Hermann hem de Bobcats daha iyi yerlerde olabilirdi.Bunlarn dnda pekde sknts bulunmayan Charlotte Free-Agent'tan iki tane tecrübeli guard kadrosuna dahil etti.Bunlarn faydasn sezon içinde fazlasyla görecektir.
 
BU SEZON HTMALL KONUMAYACAIM KESNLKLE BOBCATS PLAY-OFF'A GRER.BUNA EMNM. EVET BOBCATSLLER SEVNME SIRASI GELYOR.BU SENE BZM SENEMZ.
 
 
Yorumlar (3)Add Comment
...
Yorumu Yazan Bugi, 11 Austos 2007, 20:18:33
Charlotte bu yaz önemli işler yaptı.Öncelikle J-Rich'i kadroya kattılar fakat bu biraz pahalıya mal oldu gibi.Çünkü böyle bir draftın 7 numarasını Warriors'a vermiş oldular.Bunun dışında veteran sayılabilecek ve her takımın kadrosunda görmek istediği çok yönlü oyuncuları Gerald Wallace'yi takımda tuttular.Takımda zaten Okafor ve Sean May gibi uzunları Morrison gibi genç bir şutörleri ve Felton gibi bir guardları var.Fakat bu saydıklarım bile şampiyonluk için yeterli olmayabilir çünkü bu takımın tecrübesi eksik.2-3 yıl sonra Charlotte'den ciddi bir şekilde korkabiliriz.
...
Yorumu Yazan Kahraman, 03 Austos 2007, 13:03:42
walla arkadas katilmamak elde degil...morrison a verilen sans gecen sene walter hermann a verilseydi bobcats cok degerli bir oyuncuyu erken kaznmis olacakti...olimpiyat sampiyonu olan kadrodan gelen bir arjantili yi kimse yabana atmasin ...cunku bu adam diger arjantililer gibi yuregiyle sahanin iki yonunu de oynayan bi adam...

jason richardson taksi ise muazzam oldu dag kedileri icin...draften gelecek vaat eden ama muamma bir oyuncuya karsilik kariyerin olgunluk caginda 26 sinda olan ziplayan atan savunan bir superstar...
zaten kedilerin fena kadrosu yoktu ama onemli bir eksiklikleri vardi sutor bir sg...onun da iyisini buldular ...ben acikcasi bu sezon bobcats in maclari merakla bekliyorum ;)
...
Yorumu Yazan Berk, 30 Temmuz 2007, 11:38:30
Ben bir miami taraftarıyım fakat charlotte bobcats i çok severim.Felton-Wallece-Okafor-J-Ric bence bu sene çok büyük işler yapabilir doğuda olması Charlotte için çok iyi doğuda olması playoff a girme ihtimalini arttırıyor bu sene zaten batının doğuya karşı çok büyük üstünlüğü vardı Bu sene zaten draftın 1. 2. 4. 5.(boston ama seattle a takas oldu) sıraları batıya gitti ve bu sene daha da güçlenecek bu sene charlotte tan çok umutluyum

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle