2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Emre Kocaaslan
Tribnlerde, Hep Dillerde; Bu Sevda Bitmez Gnllerde...
NbaTr.Com - Cuma, 21 Mart 2008
Merhaba sevgili arkadalar... Bu haftaki yazmda; Fenerbahçe'nin çeyrek final baarsn yorumlayp, gündemdeki konulara deineceim...Keyifle okumanz dileiyle...


DAR AACINDA OLSAK BLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE


Valla, ne Tanjevic ne de Mahmut Uslu beni sinirlendiremedi. Fenerbahçe; Solomon'un önderliinde bir üst tura admn att. TAU maç aslnda Fenerbahçe için dönüm noktasdr. Çünkü bu takm; ne futbol ne de basketbolda -ki ampiyonlar Ligi Avrupa'nn en büyük futbol, Euroleague'de Avrupa'nn en büyük basketbol organizasyonu-  çeyrek finale kalamamt. lk kez ben daha belki de kundaktayken; brahim Kutluay'l takm Avrupa'ya açld. Sonra Ülker ile olan birleme sonrasnda geçen sezon tekrar Eurolague'de boy gösterdik. Geçen sezon ilk turda elenen takmmz bu sefer; baarl olmak için kararlyd. Her ne kadar yaplan transfer hamleleri bunla badamasa da...

lk turda yine zor bir kura çektik. Fakat kilit maçlar deplasmanda kazanarak gruptan çkmay baardk. Son maçta ansmzn yardmyla da 3.torbadan kuraya girdik. Ve bu kura bizi sevindirdi. TOP 16'nn en kolay kurasn çektik. Euroleague'in en kolay grubunda; Rytas-TAU ve Aris ile eletik. lk maç Yunanistan'da kilit rol oynuyordu. Orada Solomon'un inanlmaz performans bize turu getiren etken oldu. Maçta rakip takm guard Darius Washinghton'u denize döken Solomon, belki de turu geçeceimizi bizlere gösteriyordu. Aris maçn kazanmamz büyük bir etken olmutu.


NE PANA, NE TAU, NE DE SENA AMPYON SENSN KANARYA


Efes'in grubunu 1. bitirmiti, Lietuvos Rytas. Bu bizi korkutmasn diyordum kendi kendime. Çünkü hzl oynayan bir ekipler ve biz onlarn temposuna uymadmz sürece; maçlar kazanabileceimizi düünüyordum. Tpk Efes'in yapt gibi, onlar dize getirmek mümkündü. Neyse ilk maçta Solomon'un baarl oyunuyla skorda üstünlüü ele geçirmemize ramen; Hollis Price önderliinde toparlanarak geri geldiler. Son bölüme önde girdiler fakat Solomon maç çeviren etken oldu. Son saniye de skoru 81-79 yapt ve maç kazandrd. te adalet asl burada balyordu. Maç komiserine itiraz eden Rytas, maçn 50 dakika sonra uzatlmasn salad. Fakat uzatmada da 95-91 kazanarak rakibimizi iki defa yenmi olduk.

Bu yaplan hatadan sonra -üstelik kabak gibi basketken!- tek dileim Rytas ile eit galibiyete sahip olup, ikili averajda skorun lehimize olmasyd. Nitekim bu da oldu. Kader alarn ördü. Litvanya'da bariz hakem hatalarna karn son ana kadar maç götüren Fenerbahçe, son saniyelerdeki skandal kararlarla 87-84 sahadan malup ayrlyordu. Ne güzel! Her iki takmda 2-3 oldu. Fakat onlar bizi 3 sayyla yendikleri için avantaj bizde olacakt. Nitekim bunu kullanarak Fenerbahçe turu geçti. Rytas, belki de Aris'e yenilmese daha güzel olacakt ama olsun. Bu baar bizlere yeter.

RAKP SENA; NEDEN OLMASIN


Öyle adam akll bir silahlar yok fakat takm halinde çok disiplinliler. Savunma güvenliini bir an olsun elden brakmyorlar. Onun için çok dikkatli olmalyz. Solomon'u kitleme uranda olacaklar ki Solomon demek Fenerbahçe demek. Bunu da iyi savunmaclaryla baarabilirler ama Solomon yapsnda bir oyuncunun teslim olmayaca da su götürmez bir gerçek olarak göze çarpyor. Siena, tam bize göre; diimize uygun bir takm. lk maçn onlarn evinde olmas bir dezavantaj olabilir ama Fenerbahçe bu turu 2 maçta geçmeye çalacak. Sonrasnda Final-Four inaallah...

ROCKETS & UTAH STREAKS END (CELTCS & LAKERS)


Serbest köe de bundan sonraki formatm bu. Artk tamamen bir konuya deinmeden her eyden konulara deineceim. NBA'i zevkli klan eylerden biri de galibiyet serileri, krlan rekorlar vs. gibi eylerdir. Bu sezon bunlara çok tank olduk. Houston Rockets, NBA tarihinde ei benzeri 20-25 ylda bir olan bir baarya imza att. Yao Ming gibi bir pota alt canavarnn sezonu kapatt dönemlerde serinin balarndaydk. Sonra T-Mac ve arkadalar inanlmaz bir atakla 22 maçlk bir galibiyet serisi yakaladlar. Yakaladklar baaryla bir anda Bat'nn zirvesine oturdular. Fakat Boston Celtics, Ray Allen'dan yoksun olmasna ramen ilk yars ortada geçen maçn 3.çeyreinde büyük bir atak yaparak Rockets'n 22 maçlk serisine noktay koydu.

Utah'da Salt Lake'de öyle bir hava yakalad ki artk maçlar balamadan galip saylacak duruma geldi. Onlar'da bugün Lakers'a kar koyamadlar ve yenildiler. Kobe'nin etkili oyununa yan parçalarn da üstün katks eklenince Gasol'süz de olsa maç aldlar. Her ne kadar Jazz'de son haftalarn formda ismi Memo, midesinden rahatsz olsa da bu bir bahane olamaz. Açkças Gasol'süz bu durum Bat'daki güçlü takmlar biraz korkutmu olsa gerek. Çünkü Lakers eski Lakers olma yolunda çok emin admlarla ilerlemekte. Bu gidile çok can yakarlar, çok.


IVERSON...


Gerçekten, inanlmaz görüntülerdi. Iverson bundan yaklak 1-1.5 yl evvel takmdan gittiinde; Denver taraftarlarnn saysnda patlama yaanmt. Ona çou kii ''satc'' sfatn takmt. Oysaki gitmek; belki de her iki taraf için en iyi çözümdü. Iverson'a Philly taraftar uzun yllar unutamayaca anlar yaatt, Ivy'de onlara. Belki Iverson gitmese bu takm daha iyi olabilirdi. Iverson, Nuggets'ta yeni bir balangç yaparken; Philly'de Iverson'da sonra baarl bir dönem geçirdi. Bu da iki taraf içinde ayrlmann en iyi k olacan gözler önüne seren bir gerçek.

20.600 kii onu ayakta alklarken o da; bir dönem büyük baarlara imza att bu salondaki binleri selamlad ve sahay öptü. O, Philly'i; Philly taraftar da onu unutmamt. Duygusal ba çok çarpcyd. Belki de kariyerinin sonlarnda bu takma yeniden gelebilir. Neden olmasn!

DEDKODULAR


Bu bölümümüzde kulislerde dolaan dedikodulara bir göz atacaz. ki gündem maddemiz var;

MAGGETTE-MAGC

Los Angeles Clippers'ta istediini bulamad Maggette. Bir dönem o kadar deer kazanmt ki -ya da Pierce kaybetmiti- Paul Pierce ile takas edilecek düzeye gelmiti. Fakat imdi NBA'in alt snf bir takmnda heyacansz ve bombo salonlarda top koturan bir adam haline geldi. Fena bir oyuncu deil, yldz snfna koymamz mümkün. Hal böyle olunca o da baar istiyor. Bunun için Magic iyi bir örnek deil. Hido & Lewis varken bu adamn bir ey yapacan sananlar yanlyordur. Maggette Magic'e fazlalktan baka bir ey getirmez diye düünüyorum.

GLBERT-LOS ANGELES

Los Angeles dememin sebebi hem Clippers hem de Lakers'n iin içinde olmu olmas. Clippers bu yaz Maggette'yi postayabilirse Cap'ta yer açp Arenas'a sulanabilir. Lakers ise biraz kark gibi. Üç tane süperstarn bir arada olmas ego sorunlarn beraberinde getirebilir. Ama Kobe'nin skorer ruhunu dar attn gördük, Gasol hamlesinden sonra. Wizards brakrse anlama yaplmas söz konusu.

NENLER-ÇIKANLAR


Bu bölümümüzde de 3 inen ve 3 çkana yer vereceiz...

NENLER

Dallas Mavericks: Takm son günlerde gayet kötü gidiyor. Kidd'de çare olamad. Warriors'un iki maç eksik ve o maçlar kazanrsa eitleniyorlar. Denver'n da gümbür gümbür geldiini hesaba katarsak Dallas' zor günler bekliyor.

Seattle SuperSonics: Onlarn batan beri bir iddias yok. Berbat giden sezonda Nuggets'tan 168 say yiyerek bir kez daha berbat ötesi bir ekip olduklarn tekrar gösterdiler. leri çok zor ilerleyen dönemlerde.

Houston Rockets: 22 maçlk seriden sonra ister istemez yorgun dütüler. Celtics ve Hornets malubiyetleri ile bir malubiyet serisine yelken açyorlar. Umarm 10 küsür maçlk bir malubiyet serisi yaamazlar.

ÇIKANLAR

Minnesota Timberwolves: Al Jefferson önderliinde T-Wolves artk maç kazanmaya balad. Draft haklarna pek de bir ey olacan zannetmeyerek Kurtlar bu listeye koymakta saknca görmüyorum.

Boston Celtics: Her zaman bir çk içindeler ve 55-13 oldular.

FENERBAHÇE: Ben susuyorum... Susmak en mantkls...


NBA TV-NTV-NTVSPOR PROGRAM


Yazmzn son bölümünde haftalk program var...

NBA TV

20 Mart Perembe    Orlando     Washington    02.00
21 Mart Cuma    Chicago     San Antonio    03.00
22 Mart Cumartesi    Cleveland Toronto                 02.30
23 Mart Pazar    New Orleans Boston    03.00
23 Mart Pazar    Toronto    Denver                 22.30
25 Mart Sal    Golden State LA Lakers    05.30
26 Mart Çaramba    Indiana    New Orleans    02.00
27 Mart Perembe    LA Lakers Charlotte    05.30

NTV

22 Mart Cumartesi Sixers-Magic 01.00

NTVSPOR

23 Mart Pazar San Antonio-Dallas 23.55 Bant Yayn

Hoçakaln...
Emre Kocaaslan

 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle