2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Fenerbahe lker Galibiyetle Balad

Volkan Yein - Perembe, 11 Ekim 2012
Euroleague sezonunu sahasnda Khimki Moskova maçyla açan Fenerbahçe Ülker, rakibini 92 - 80 malup ederek sezona galibiyetle balad.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da taraftarnn desteini alan Fenerbahçe Ülker, geçtiimiz sezonun Eurocup ampiyonu Khimki Moskova ile karlat. Fenerbahçe Ülker maça; Bo McCalebb, Ömer Onan, Romain Sato, Mike Batiste ve Ouz Sava beiyle balad.

lk çeyrekte iki takm da savunmada sorun yaad. Fenerbahçe'de Ömer Onan, Khimki'de Zhukaenko skoru srtlayan isimlerdi. Özellikle ikili oyunlar sonrasnda zayf taraftan yardmlar zamannda getiremeyen Fenerbahçe Ülker, ilk çeyrekte potasnda 25 say gördü. Son 5 saniyeye girilirken 25 - 22 önde olan temsilcimiz, KC Rivers'n son saniyede uzak mesafeden att üçlük sonras ikinci çeyree eitlii bozamadan girdi.

ki faul alan Bo McCalebb'in sahaya girmedii ikinci çeyrekte, sahnede olan isim Emir Preldzic'ti. Tempoyu kontrol eden ve hücumda hem içeriden hem dardan saylar bulan Preldzic, fark yaratan isim oldu. Bu dakikalarda savunmann sertlemesiyle birlikte Fenerbahçe Ülker fark çift hanelere tad. kinci çeyrekte sadece 11 say yiyen temsilcimiz, ilk yary 46 - 36 önde kapatt.

kinci yarya konsantrasyonu düük balad Fenerbahçe. Zoran Planinic'in att üst üste saylarla fark 4'e kadar inse de Ömer Onan önderliinde yeniden ayaa kalkmay baaran Fenerbahçe Ülker, Sato ve McCalebb'n da devreye girmesiyle kontrolü tekrar eline ald ve fark çift hanelere yaklatrd. Son çeyree girilirken, skor 62 - 54'tü.

Son çeyrekte ise topa bask ov vard. Bo McCalebb, Ömer Onan ve Romain Sato'nun rakip ksalara tam sahada yapt bask, Khimki'nin dengesini bir hayli bozdu. Kaplan toplar sonras atlan kolay basketlerle kontrolü sürekli elinde tutan Fenerbahçe Ülker, Zoran Planinic'in saylarna engel olmakta zorlansa da maçn sonunu rahat getirdi ve maç 92 - 80 kazand.

Maçn yldz 26 dakikada 20 say, 4 ribaund ve 3 asist üretmeyi baaran Emir Preldzic'ti. Preldzic, 31 verimlilik puanyla maç bitirdi. Bo McCalebb, 17; Ömer Onan, 15 ve Romain Sato da 12 sayyla oynad. Khimki Moskova'da geçen yl Eurocup MVP'si seçilen zoran Planinic, 17 say 6 ribaund ve 8 asistle dikkat çekti ancak malubiyete engel olamad.

Maçn ardndan konuan Emir Preldzic ve Ömer Onan, atlan 92 saynn çok iyi olduunu ancak yedikleri 80 saynn çok fazla olduuna dikkat çekti. Koç Simone Pianigiani, henüz hazr olmayan oyuncularn olduunu belirtirken; yenilen 80 saynn fazla göründüünü ancak yüksek tempoda oynadklarn ve bunun da hem atlan hem yenilen saylarn artmasna sebep olduunu söyledi.

Fenerbahçe Ülker, gruptaki ikinci maçn 19 Ekim 2012 Cuma günü Union Olimpija ile Slovenya'da oynayacak. ekonomik zorluklarla bouan Olimpija, ilk maçnda deplasmanda Cantu'yu 84 - 71 malup etti.

lgili Dier Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle