2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Euroleague 2. Hafta

NbaTr.Com - Pazar, 04 Kasm 2007
Toplu Sonuçlar:

A Grubu:
Union Olimpija-Olympiakos: 87-78
Zalgiris- Prokom Trefl Sopot: 82-72
CSKA Moscow-Montepaschi Siena: 74-70
Tau Ceramica- Virtus VidiVici Bologna: 98-71

B Grubu
Efes Pilsen-A.J.Milano: 80-70
Unicaja-Cibona:  102-64
Le Mans-Aris TT Bank: 66-69
Lietuvos Rytas- Maccabi: 92-74

C Grubu:

Real Madrid - Lottomatica Roma: 89-83
Chorale Roanne-Partizan Igokea: 87-88
AXA FC Barcelona-Fenerbahce Ulker:  82-67
Panathinaikos-Brose Baskets: 66-61

Euroleague’de 2. hafta maçlar genelde ev sahiplerinin üstünlüüyle geçilirken Union Olimpija haftann en büyük süprizine imza att. Gruplarda haftann deerlendirmesi öyle:

A Grubu’nda Avrupa’nn en yüksek bütçeli takmlarndan Olympiakos, grubun ve belki de ligin en zayf takmlarndan biri olan Union Olimpija’ya deplasmanda kaybetti. lk çeyrekten sonra üstünlüü rakibine brakan Yunan temsilcisinde özellikle Qyntel Woods beklentilerin altnda kalrken rakip Olimpija’da ise Marko Milic, Miha Zupan ve Ronell Taylor etkili isimlerdi. Yunan ekibi için erken uyar niteliindeki bu malubiyet grupta her takmn iddial olduunu da gösterdi. EL’nin en zorlu grubunun dier zorlu maçnda ise CSKA evinde Siena’y geçerken zorland. Litvanyal oyuncular Kaukenas ve Lavrinovic üzerine kurulu Siena, maça çok iyi balayan Lavrinovic’e ilerleyen dönemlerde Kaukenas’n da elik etmesiyle rakibini sktrsa da maç kaybetmekten kurtulamad. McIntyre’nin Siena adna çok kötü performans (4 say, 1/3 2 say, 0/6 3 say, 4 top kayb) malubiyette etkiliydi. CSKA’da ise zorlu maçta öne çkan isimler Smodis, Papaloukas ve Siskauskas oldu. Siena bu maç kaybetse de EL’deki en güçlü talyan takm görüntüsünü sergilemeye devam ederken CSKA’da beklendii gibi yoluna kaypsz devam ediyor. Grubun bir dier iddial takm spanyol temsilcisi Tau da evinde Virtus Bologna’y çok rahat bir oyundan sonra farkl geçti. Pota altnn iki etkili ismi Teletovic ve Splitter’e Rakocevic ve Prigioni’nin elik ettii maçta rakibini beklenenden de farkl bir skorla geçen Tau, Olympiakos malubiyetinden sonra kendisi için çok önemli olan bu engeli geçmi oldu. Delonte Holland ve G.Guilherme’nin performanslar talyan temsilcisi için teselli kayna olsa da geçen haftann en baarl isimlerinden Alan Anderson’un kötü performans düündürücüydü. talyan temsilcisinin bu grupta ii çok zor… Grubun son maçnda ise Litvanya temsilcisi Zalgiris 16-31’lik ilk çeyrein ardndan toparlanarak DaJuan Wagner’den yoksun Prokom’u geçmeyi bildi. Zalgiris’te Maciulis, Collins ve Popovic performanslar ile galibiyetin mimarlar olurken Prokom’un ayakta kalan isimleri Gurovic ve Trevis Best oldular. DaJuan Wagner’i kaybetmek üzere olan Prokom için bu sene yaplan yatrmlarn karl hüsran olabilir gibi gözüküyor, tabii bunda EL’nin en zorlu grubuna dümelerinin etkisi de yok deil…

A Grubu’nda 3. hafta da zorlu mücadaleler var, program öyle:

Montepaschi Siena-Zalgiris Kaunas
Union Olimpija-CSKA Moscow
Prokom  Trefl-Tau Ceramica
Olympiakos-Virtus Bologna


Efes Pilsen’in de mücadele ettii B Grubu bu hafta beklendii gibi geçti. Efes’in sorunlu A.J.Milano’yu geçerken zorlanmamas tahmin edilen bir olayd. Maç batan sona üstün götüren Efes ipleri son bölümde biraz gevetince farkn kapanmasna engel olamasa da genel anlamda çok rahat bir galibiyet ald. Önceki senelerden çok daha farkl bir oyun kimline sahip Efes’in savunma sertlii yine tatmin edici deildi. Grubun bir dier maçnda spanyol temsilcisi Unicaja, Cibona’y ilk çeyrekten sonra arln koyarak çok farkl geçti. 10 oyuncunun say ürettii Unicaja’da en etkili isimler Davor Kus, B.N’Dong ve Carlos Cabezas idi. Cibona’y Tre Kelley, Larry Ayuso ve Luksa Andric ayakta tutmaya çalsa da bu ar malubiyeti engelleyemediler. Grubun bu haftaki en önemli maçnda ise Litvanya temsilcisi Rytas Maccabi’yi gruptaki dier takmlara gözda verircesine farkl bir skorla geçti. %53.8 2 say, %52.1 lik 3 say yüzdesiyle oynayan Rytas’a Maccabi’nin savunma zaaflar ile direnmesi mümkün deildi. Sezona çok sorunlu giren Maccabi için Le Mans maçnn ardndan Litvanya maceras da çok büyük bir uyar oldu, bu hafta srail’de kendileri gibi sorunlu saylabilecek Efes’e kar çok önemli bir snav verecekler. Rytas ise talya deplasmannn ardndan buradan da galibiyetle dönerken gruptaki iddiasn ortaya koydu. Lukauskis, Jomantas, Price ve Bajramovic’in bu göz kamatrc galibiyetin mimarlar olduu söylenebilir ama genel anlamda Rytas’n takm bütünlüünün ve seyirci desteinin de alt çizilmeli… B Grubu’nun dier maçnda ise Aris bu haftann 2 deplasman galibiyetine imza atan takmndan biriydi. Fransz Le Mans’ R.Terry ve Bracey Wright ile geçen Yunan temsilcisi grupta ikide iki yapm oldu. Geçen hafta srail’de anssz bir ekilde kaybeden Fransz temsilcisinde ise genç N.Batum ve L.Bogdanovic maçn etkili isimleriydi. Bu malubiyet daha çok erken olsa da Le Mans’n ilk bein dnda kalabileceinin göstergesiydi, Le Mans bu hafta Rytas ile evinde kader maçna çkacak belki de…

Grupta 3. haftann program öyle:

Aris TT Bank-Cibona Zagreb
Le Mans-Lietuvos Rytas
Maccabi Tel Aviv-Efes Pilsen
A.J.Milano-Unicaja MalagaFenerbahçe’nin yer ald 3. grupta ise Partizan dnda deplasmandan galibiyet çkaran olmad. Partizan harika çocuklar Pekovic ve Tepic’in arln koyduu maçta Roanne’yi zor da olsa geçerek grupta ikide iki yapt, Roanne’de ise B.Rush ve Marc Salyers’n performanslar aklda kalcyd. Drobnjak, Pekovic, Bogdanovic ve Cummings gibi kayplarnn ardndan bu sene grubun zayf halkalarndan biri olabilecei tahmin edilen Partizan bu gidiiyle özellikle Fenerbahçe’nin gözünü korkutmakta ki sar-lacivertlilerin performans da pek iç açc deil. Real’e kar Solomon’dan faydalanamayan Fenerbahçe’nin spanya’daki firesi ise brahim Kutluay’d. Sene bandan beri kendisi gibi sakatlk sorunlar yaayan Barça’y dönem dönem sktrsa da rakibin ilk ve son çeyrekte kemerleri skmas galibiyet için yeterli oldu. Barça’nn kendisi için rahat geçtii söylenebilecek bu maçta en etkili isimleri Jordi Trias, Jaka Lakovic ve  Pepe Sanchez idi; Fenerbahçe’de ise sadece Solomon ve Ömer aklda kalcyd. Grubun favorisi Panathinaikos ise Roma’dan sonra zayf Alman temsilcisi Bamberg’i de geçerken zorland. 11 oyuncunun say bulduu Pao’nun kendisini çok skmad da söylenebilir elbette ama Yunan temsilcisi henüz kendinden beklenenin çok gerisinde performans olarak. Alman temsilcisi Bamberg ise bu sonuçla ikide sfr yapt ama bu malubiyete üzülmeleri gibi bir durumun söz konusu olacan sanmyorum. C Grubu’nun son maçnda ise geçen hafta Fenerbahçe’yi stanbul’da geçen Real Madrid ise bu hafta evinde talyan temsilcisi Roma’y malup etti. Charles Smith, Alex Mumbru, Axel Hervelle ve Raul Lopez ile maça arln koyan Real’e Erazem Lorbek ve Roko Ukic ile karlk veren Roma rakibini oldukça zorlasa da maç kazanmay berecemedi, Lorbek ise bu performansnn ödülünü haftann Mvp’si olarak ald. Roma için ilk 2 hafta Pao ve Real deplasmanlarnda alnan malubiyetlere ramen sergilenen performans mutluluk verici olsa da özellikle Allan Ray’in kötü performans düündürücüydü. Real Madrid için ise iler iyi gidiyor; Reyes’in tam olarak performans vermeye balamas ve Bullock’un takma dönmesi ile Real bu grupta Pao ile çekiecektir.

Grupta 3. haftada Fenerbahçe kader maçna çkyor:

Fenerbahçe Ülker-Lottomatica Roma
Partizan-Panathinaikos
Brose Baskets-Real Madrid
AXA Barcelona-Chorale Roanne

Son olarak haftann aklda kalan isimlerine ve onlarn performanslarna bakalm:

-    Davor Kus (Unicaja) 23 say (3/4 2 say, 5/5 3 say, 2/2 FT), 2 asist
-    Nikola Pekovic (Partizan) 23 say, 7 ribaund, 3 asist
-    Brion Rush (Roanne) 29 say, 4 ribaund, 3 asist
-    Marc Salyers (Roanne) 20 say, 9 ribaund
-    Arturas Jomantas (Rytas) 19 say (5/8 2 say, 2/2 3 say, 3/4 FT), 6 ribaund, 6 asist
-    Igor Rakocevic (Tau Ceramica) 23 say, 5 ribaund
-    Mirza Teletovic (Tau Ceramica) 18 say, 9 ribaund
-    Tiago Splitter (Tau Ceramica) 14 say, 7 ribaund, 2 asist
-    Pepe Sanchez (Barcelona) 6 say, 8 ribaund, 6 asist, 4 top çalma
-    Luka Bogdanovic (Le Mans) 18 say, 8 ribaund, 3 asist
-    Charles Smith (Real Madrid) 23 say 5 ribaund
-    Alex Mumbru (Real Madrid) 17 say, 6 ribaund, 3 asist
-    Erazem Lorbek (L.Roma) 24 say (8/11 2 say, 2/2 3 say, 2/4 FT), 6 ribaund
-    Roko Ukic (L.Roma) 19 say, 8 asist
-    Ronell Taylor (U.Olimpija) 16 say, 4 ribaund, 3 asist, 5 top çalma
-    Marc Jackson (Olympiakos) 20 say, 5 ribaund


lker ÜÇER / Umut YAAR
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle