2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

İlk Tur Değerlendirmeleri

Erdi Aydemir - Cuma, 02 Şubat 2007
                          EUROLEAGUE İLK TUR GENEL DEĞERLENDİRMESİ

A GRUBU 

1-TAU CERAMİCA VİTORİA (12-2)
        Euroleague’in en istikrarlı ekiplerinden birisi olan Tau,bu yılda hedefinin Atina olduğunu dosta düşmana çok sağlam bir şekilde gösterdi.Zorlu A Grubu’nda 12 galibiyet alan İspanyol temsilcisi hücüm ve savunma varyasyonlarıyla,hareketli uzunları ve akıllı guardlarıyla,modern basketbolu Avrupa’da sahaya en iyi yansıtan ekip gibi gözüküyor.Kadrosunda bir çok yıldız bulunan ama bu yıldızların hepsinden verim almayı başararak takım olgusunu tutturan Tau’da,ilk 14 hafta sonunda öne çıkan oyuncular ise Luis Scola(16.6 sayı,% 59 şut yüzdesi,5.6 reb,2.2 asist),Zoran Planiniç(11 sayı,3.3 reb,4.7 asist),Serkan Erdoğan(11.7 sayı,%43.9 üç sayı),Pablo Prigioni(7.6 sayı,%93 iki sayı,3.4 reb,5.4 asist,2.9 asist) ve Igor Rakoceviç(16.4 sayı,%46 üç sayı) oldu.Maç başına 16.9 asistle 83.2 sayıya imza atan Tau zaman zaman yaptığı etkili savunmayla birlikte Atina’nın en önemli adaylarından.

2-DİNAMO MOSKOVA (10-4)
        Rus temsilcisi tahmin ettiğim gibi kararlı basketboluyla Atina için çok önemli bir aday haline geldi.İlk turun bitimi itibariyle Moskova ekibi grubu en iyi 2. kontenjanından Top 16 kuralarına ilk torbadan katılmaya hak kazandı.Bu onlar açısından çok avantajlı bir durum.Bu nedenle klüp başkanı Evgeniy Gomelskiy takımını  Avrupa’nın en ünlü koçlarından birisi olan Dusan Ivkoviç’e emanet ettiğinden kesinlikle çok memnundur.Ivkoviç elindeki potansiyeli kısıtlı kadrodan şimdilik çok iyi verim aldı.Hansen(14.4 sayı,3.9 reb),Papadapoulos(15.6 sayı,6.8 reb,6.2 rec.faul),Fotsis(14.2 sayı,%46.8 üç sayı,6.4 reb) takımın öne çıkan oyuncuları oldu.Elinde Bojan Popoviç ve Eddie Gill gibi iki farklı tarz guardı bulunan Ivkoviç bu sayede takımına kimi zaman hızlı,dinamik,kimi zamanda yavaş,baskılı bir basketbol oynatabiliyor.Top 16 kuralarında muhtemel iyi bir kurayla,Atina’da iki Rus takımı görebiliriz.
 

3-OLYMPİAKOS (10-4)
        Yükseklerden yerin dibine.Olympiakosu tarif etmek zor.Sezona muhteşem transferlerle(koç dahil),büyük umutlarla,şaşalı bir şekilde başlayan Olympiakos özellikle Efes’le oynadığı İstanbul deplasmanından sonra adeta afalladı.Pini Gershon’un oynatmaya çalıştığı sistem adeta çöktü.Penn(12.1 sayı,3.6 asist) gibi çabuk bir guarda ve Alex Acker(15 sayı,6.5 reb,2.7 asist,2 top çalma) gibi atletik bir forvete sahip olan Olympiakos’un sistemi sayesinde Hırvat uzun Zizic’te(14.1 sayı,5 reb) bayağı ekmek yedi.Ancak bu 3 oyuncu haricinde kimse sisteme uyum sağlayamadı.Gershon’un oynattığı hızlı basketbol kimilerinin işine gelmedi.(Örn:Sofoklis Schortsanitis)Gershon’un sistemi de sezonun ortasına doğru yavaş yavaş çökünce,Acker,Penn gibi oyuncularında performansları doğal olarak düştü.Yunan taraftarları hayalkırıklığına uğratan mağlubiyetlerde(Örn:12.hafta Efes Pilsen) alınınca klüp olarak bir çıkmaza girdiler.Bu kötü durumlarından bir an önce kurtulmazlarsa Olmypiakos için sezon erken bile bitebilir.

4-EFES PİLSEN (8-6)
        Efes Pilsen yıllardır sistemini,oyun anlayışını,takım yapısını yeni oyunculara öğretene kadar sezonun 2-3 ayı geçerdi.Ancak bu yıl sisteme öylesine ters oyuncular geldi ki(Horace Jenkins,Marcus Haislip)sistem bir türlü oluşturulamadı.Hele Jenkins’in ailevi sorunları,Haislip’in yaşadığı kavga ve aldığı ceza,Granger’ın bitmek bilmeyen sakatlığı,Profit’in takıma sonradan katılması,takımın ana beyinlerinden Prkacin’in formsuzluğu ve Prkacinli sistemden vazgeçilmesi,Drew Nicholas’ın sonradan form tutmaya başlaması gibi nedenler hala o bilindik Efes’i görememize neden oldu.Tabii bir çok aksiliğin yanında Efes taraftarları için keyif veren bir sezon oluyor.Avrupa tarihinin gördüğü en atletik uzunlardan biri olan ve İpekçi’de bulunan insanların kimi zaman Vince Carter mı?O mu? diye tartıştıkları bir isim var Efes’in kadrosunda;Marcus Haislip.Sezon başı takıma adapte olmaya çalışan Haislip,ilk turun ortalarına doğru adeta zıvanadan çıktı.Abdi İpekçi’ye gelen Efes taraftarlarının çoğu zaman kalp atış ritmini bozdu.(9.hafta köln maçı,36 dk.9/10 iki sayı,5/9 üç sayı,33 sayı,10 reb,3 blok)İlk 14 haftada bir çok inanılmaz smaca imza atan Haislip(14.5 sayı,çoğu smaç %60 iki sayı,%40 üç sayı,6 reb,1.9 blok-Euroleague lideri-),Drew Nicholas’la(14.6 sayı,%46.3 üç sayı,3.6 asist,2.7 reb)birlikte Efes’in ilk turda en iyi oyuncusu oldu.Efes,Nicholas ve Haislip’in etkileyici performanslarına rağmen Horace Jenkins’in(14.8 sayı,2.7 reb,2.8 asist) bencilliği nedeniyle zaman zaman zaman tanınmayacak kadar kötü oynayabiliyor.Ancak bir çok maç gösterdi ki Efes için limit yok.Efes,sağlam bir Grangerla ve etkili bir rotasyonla,oyun içi istikrarı yakalar ve Atina için Top 16’da yumuruğunu masaya vurur diye düşünüyorum.
 

5-PROKOM TREFL (5-9)
        Sezon başında hedefinin 3 yıl içinde Final-Four yapmak olduğunu belirten Polonya temsilcisi,şimdilik taraftarlarını memnun edecek bir nokta da bulunuyor.Zorlu A Grubu’ndan 5. olarak Top 16’ya kalan Prokom 12 kişiden verim alarak güçlü ekiplere karşı direnmeye çalışacak.Takımın Top 16’da en önemli kozları ise Hüseyin Beşok,Dalmau ve Donatas Slanina olacak.

6-CLİMAMİO BOLOGNA (5-9)
        Sezona berbat başlayan İtalya’nın başarı geleneği edinmiş takımı Climamio Bologna Ergin Ataman’ın gelişinden sonra toparlama sürecine girdi.Ergin Hoca İtalyan basketbolunun iki gözbebeğine(Mancinelli ve Belinelli) güven aşılayarak,hem takımı hem de Mancinelli(10.2 sayı,3.4 reb)-Belinelli(12.8 sayı) ikilisini kazandı.Güçlü power forvet James Thomas(10.5 sayı,9.8 reb) ve tecrübeli Tyus Edney(12.7 sayı,4.1 asist) takımı bir üst tura taşıyamadılar ancak verimli bir sezon geçirdiler.İtalyan basketbolunda klüp bazında düşen yatırımın en önemli göstergelerinden biride geçmişi güçlü Bologna ekibinin daha ilk turda elenmesi olmuş oldu.
 

7-LE MANS SARTHE(4-10)
        Atletik,genç ve dinamik olmaları onlara yetmedi.Eric Campbell(13.6 sayı,7.1 reb),Kenny Gregory(14.9 sayı,5.4 reb) ve Sandro Nicevic’in(11.9 sayı,5.6 reb) çabaları Top 16 için hafif kaldı.Belki de A Grubu’nun zorlu olması onların zevkli basketbollarını Top 16’da izleyememizin en önemli nedeniydi.Ancak her şeye rağmen Fransız temsilcisi Nİcolas Batum,Yannick Bokolo ve Pape Amagou gibi gençleri Euroleague arenasıne çıkartarak gelecek için güzel yatırımlar elde etmiş oldu.

8-RHEİN ENERGİE KÖLN (2-12)
Alman ekip için söylenecek pek fazla söz yok.Uleb’in tek takımlık Almanya kontenjanından gelip Euroelague gördüler.Sadece gördüler açıkcası.Bana göre açık ara ligin en kötü takımı oldular.Galibiyet sayılarıda bunu açıklıyor zaten.Takımın en iyi oyuncusu Marcus Faison’un da Unicaja Malaga’ya transfer olmasından sonra bir çok maçı sakızına oynar gibi oynadılar.Sonuçta da kötü bir dereceyle ligi bitirdiler.

B GRUBU 

1-PANATİNAİKOS (11-3)
        Yunan ekibi kendi evlerindeki Final-Four’a emin adımlarla gidiyor.Ancak bu yıl yaptıkları transferler hiçbir işe yaramamış gibi gözüküyor.Obradoviç Hatzivrettas,Diamantidis,Batiste,Tomaseviç,Tsartsaritis gibi oyuncuları ana rotasyonda eskisi kadar çok kullanıyor.Özellikle sezon başı transferiyle büyük sükse
 yapan Robertas Javtokas,Demos Dikoudis,Tony Delk,Ramunas Siskauskas gibi oyuncuların hiçbiri takıma direkt bir katkı vermiyor.Obradoviç geçen yıl Tau’ya elendikleri kadronun üstüne birkaç bench oyuncusu almış gibi bir duruma sokuyor takımını.Yine de üzerlerinde ki baskıya rağmen Pana,Oaka’da oynanacak Final-Four için önemli bir aday.

2-MACCABİ ELİTE TEL-AVİV (8-6)
        İsrail ekibinin taraftarları son 3 yılda 2 şampiyonluk bir final başarısıyla avunmak zorundalar.Çünkü Maccabi gidişat olarak Final-Four’un çok uzağında.Anthony Parker yerine 2 ayda takımdan gönderilen Rodney Buford,Maceo Baston yerinede ortalama 5 dk. oynayan Noel Felix durumu özetliyor adeta bizlere.Maccabi eski sisteminden çok uzakta ve çeyrek final yapmalarına bile şüpheyle bakılıyor.

3-JOVENTUT BADALONA(7-7)
        İspanyol temsilcisi Rudy Fernandez(24 dk. 16.2 sayı,% 46.2 üç sayı,3.3 reb,1.9 top çalma) ve 16 yaşındaki velet Ricky Rubio(18 dk. 3.5 sayı,2.5 reb,3.3 asist,3.5 top çalma) ikilisiyle herkesin dikkatini çekti.Bu iki genç dışında herkes takıma katkı sağlayınca Joventut B Grubunu 3.sırada tamamladı.Ortalama 79.4 sayı atan 74.3 sayı yiyen İspanyol ekibi,takım oyunu ve etkileyici taraftarıyla Top 16’da her türlü sürprizi yapmaya hazır.

4-UNİCAJA MALAGA (7-7)
        Bu yılın en dengesiz takımı kesinlikle.Oynadıkları maçlarda bile inanılmaz değişken oluyorlar.Bir çok kötü maç çıkardılar ancak 9. haftada ki 105-52’lik Joventut mağlubiyeti klüp tarihine kara leke olarak yazıldı.Joventut’a karşı takım halinde 35 top kaybı ve sadece 18 rating yapmaları Euroleague rezillikleri arasına adlarını yazdırmalarına neden oldu.Ancak her şeye rağmen grubu – 84 averajla 4. sırada tamamladılar.Cabezas-Pepe Sanchez gibi guardlarla her zaman iş yapabilecek konumdalar.Ancak öncelikle bir istikrar tuttutmaları şart.

5-LOTTOMATİCA ROMA (6-8)
        Koca bir sezonu adeta Bodiroga’nın sırtında geçirdiler.Bodiroga’nın nefesinin tükendiği yerde sezon başı Nba scoutları tarafında çok yakın takip edilen(artık takip etmezler sanırım) David Hawkins ortaya çıktı.Vasat oyunculardan kurulu İtalyan temsilcisi,Mire Chatman-David Hawkins-Dejan Bodiroga üçlüsünün performansına göre Top 16’da kendisine iyi bir yer edinmeye çalışacak.

6-PARTİZAN (6-8)
        En iyi grup 6.sı olarak bir üst tura çıktılar.Gençlerin hakim olduğu takımı eski Efesli Prednag Drobnjak(16.9 sayı,7.3 reb)sürükledi.Tripkovic,Tepic,Perovic,Pekoviç,Bogdanoviç gibi tecrübesiz oyuncuların Top 16’da sürpriz yapma ihtimali bile yok denecek kadar az.

7-CİBONA ZAGREB (6-8)
        B Grubu’nda 6 galibiyetli bir takım elenecekti,piyango onlara vurdu.Geçen yıl elde ettikleri başarının üstüne bu yıl Top 16 bile yapamayarak taraftarlarını bayağı üzdüler.Yine de elde ettikleri 6 galibiyet Cibona Zagreb’in bir hedefi olduğunu anlatıyor bizlere.

 

8-UNİON OLİMPİJA (5-9)
        Bu sezonun alkışı en çok hak eden takımıydılar sanırım.Takımın en iyi oyuncusu Marko Milic’in çekip gitmesi,Ender Arslan’ın Tau Ceramica’ya transfer olması ve bir yandanda klübün kapanıcağı söylentilerine rağmen son 4 haftada 3 galibiyet aldılar.(Maccabi-Joventut-Malaga)Belki ilk tur birkaç hafta daha uzun olsalar bu genç takımın Top 16’da yapabileceği sürprizleri konuşuyor olacaktık…

C GRUBU

 1-CSKA MOSKOVA (13-1)
        Son şampiyon bu sezonunda en büyük favorisi olduğunu ispatladı.14 maçta 13 galibiyet alan Rus ekibi,tek mağlubiyetini de kimsenin ummadığı Pau-Orthez deplasmanında aldı.Geçen yılki kadrosunu ve sistemi aynen devam ettiren CSKA’da 10 oyuncunun ortalama 10 dk’nın üstünde süre alması ve hiçbir oyuncunun ortalama 30 dakikadan fazla süre almaması akılcı koç Entore Messina’nın takım rotasyonunu ne kadar iyi ayarladığının bir göstergesi.Hücümda Langdon(13.1 sayı),Smodis (12.9 sayı),Papaloukas(5.7 asist) ve Andersen (11 sayı % 60 üç sayı yüzdesi) gibi oyuncuların yetenekleri sayesinde 77.1 sayı ortalaması tutturan CSKA Moskova,geçen yıl eleştirilen tek yönü olan hücümünu da bu yıl geliştirmiş gözüküyor.Euroleague’in en dengeli ve sistematik takımı bu yılda adeta kupaya göz kırpıyor…

2-WİNTERTHUR BARCELONA (9-5)
        İspanyol temsilcisi kendi liginde sezona alışık olmadığı kadar kötü başladı,ama Euroleague’de ilk haftalar gayet iyi sonuçlar aldı.Ancak ilerleyen haftalarda ki sonuçlar bize gösterdi ki Barcelona’nın bazı büyük sorunları var.Kadrosunda ki oyuncuların Navarro(18.0 sayı) dışında takıma istikrarlı bir şekilde katkı verememesi ve Lakoviç,Basile ikilisinin çoğu maçta Navarro’yu yalnız bırakması Barcelona’nın güçlü rakiplere karşı hücümda ne yapacağını düşündürüyor.12 sayı ortalamalı Mario Kasun’un sadece 16 dk süre alabilmesi uzun rotasyonunun dengesizliğini bize anlatıyor zaten.Her ne kadar bazı sorunları olsa da yerleşmiş ekolu ile İspanya temsilcisi Top 16’nın önemli adaylarından.

3-BENETTON TREVİSO (8-6)
        Son yıllarda bütçesini iyice azaltan İtalyan ekibi geçen yıl kaybettiği Bargnani,Nicholas,Siskauskas gibi yıldızların yerini David Blatt’ın sisteminde bir nevi doldurmuş gözüküyor.Eski Maccabi sisteminin bir benzerini takıma yansıtan David Blatt,hücümda her akşam 80 sayıyı geçmeleri gerektiğini söylüyor.Zizis(11.3 sayı 4.9 asist) gibi özel bir guarda ve Spencer Nelson,Marcus Goree gibi tam saha uzunlara sahip olunca işleri de kolaylaşıyor.Takım olarak Top 16 onlar için iyi bir nokta ama eğer daha yukarısını hedefliyorlarsa,hücümda zaman zaman kaybettikleri tempoyu 40 dakikaya yaymaları ve daha sert bir takım olmaları gerekiyor.

4-PAU-ORTHEZ (7-7)
        Fransız temsilcisinin işleri yolunda.Aslında sezon başı bir çok otorite tarafından grubun dibinde gösterilen Pau yaptığı 2 pozitif değişiklikle adeta yırttı.Takıma sonradan katılan Aaron Miles(9.1 sayı 3.9 reb 4.1 asist) ve Michael Wright(16.1 sayı,4.7 reb,5.7 rec.faul) takımın sistemini baştan aşağı değiştirdi.Michael Bauer(1.5 blok) ve Ricardo Greer ( 5.9 reb) çok yönlü ve savunmacı forvetlere sahip olan Pau,ilk turun 2. yarısından itibaren çok da iyi savunma yapmaya başlayınca grubu 4.sırada bitirmeyi başardı.Evlerinde CSKA’yı bile yenebilecek kadar etkili olan Fransız ekibi Michael Wright sayesinde Top 16’da da sürpriz yapabilir.

5-ARİS TT BANK(6-8)
        Yunanistan temsilcisi yazın yaptığı transferlerle çok sert ve dinamik bir takım olacağının sinyallerini veriyordu.Çok savunmacı ve tecrübeli oyunculara sahip olan Aris’te skoru kimin üreteceği soru işaretiydi.Ancak özellikle evlerinde oynadıkları maçlarda oyunun ritmini sürekli elinde tutan ve skora pek de ihtiyaç duymayan Aris,ilerleyen haftalarda bonkör şütör Alex Scales(14.2 sayı)sayesinde hücümda da ritm yakaladı.Yunan taraftarların şimdiye kadar en çok memnun olduğu oyuncular ise,Aris’in Avrupa’ya piyasasına kazandırdığı iki uzun olmalı.20 yaşındaki Jeramiah Massey(12.7 sayı 8.5 reb,2 top çalma,1 blok) ve Mike Wilkınson (12.9 sayı,6.6 reb,2.4 top çalma)birbirleriyle çok iyi birer ikili olarak Aris’e bir çok maç kazandırdılar.Her ne kadar sert ve savunmacı bir takım olsalarda,Top 16’da Aris’in bu hücüm performansıyla(68.9 sayı)ne yapacağı insanı düşündürüyor…

6-ELDO NAPOLİ (6-8)
        Sezonları adeta bir Arjantin dizisini andırıyor İtalyan temsilcisinin.Önce güzel başlayan,transferlerle ve ilk kez Euroleague’de mücadele edecek olmanın getirdiği heyecanla sezona umutlu giren,ancak sonra takımın yıldızı Tierre Brown’un koçuyla yaşadığı sorunlar,içerde alınan şok mağlubiyetler(5. hafta Pau-Orthez ve 6.hafta Fenerbahçe Ülker) ve İtalyan basınının eleştiri oklarını takımdan eksik etmemesi nedeniyle gitgide kötüleşen bir senaryoya sahipler.Ancak sezonun 2. yarısında dizinin mutlu yerleri de gelmedi değil.Tyrone Ellis,Michael Morandais,Jeff Trepagnier üçlüsünün form tutması ve takımın artık daha iyi savunma yapmaya başlaması son 8 maçtan 5 galibiyet çıkarmalarına yol açtı.Ancak dizinin sonu beklenildiği gibi mutlu bitmedi.Son hafta en iyi 6. olabilmek için Partizan’a karşı kötü averajının(-61)cezasını çeken Napoli,bundan sonra sezona kendi liginde devam edecek.

 

7-FENERBAHÇE ÜLKER (5-9)
        Sezona Ülker birlikteliği nedeniyle büyük umutlarla giren Fenerbahçe,daha ilk turda elenerek taraftarlarını hayalkırıklığına uğrattı.Maç başına 24 üçlük kullanan Fenerbahçe çoğu kez pota altını kullanmayarak maçlarda kötü sonuçlar aldı.Willie Solomon-Damir Mrsiç-İbrahim Kutluay üçlüsünün sezon boyu istikrarsızlığı ve savunmadaki zaaflar Fenerbahçe’yi Top 16 dışına iten diğer etkenler oldu.Pota altında Kambala gibi etkili bir oyuncuya(15.8 sayı,%60 2 sayı,5.1 ribaunt)sahip olmalarına rağmen çoğu zaman takımı kısalara emanet eden Aydın Örs,Hakan-Semih-Oğuz gibi gençlerede güvenmeyerek adeta bu dev kadroyu kısıtladı.Sonuç olarakta Fenerbahçe sezonu kötü bir yerde noktalamış oldu.

8-ZALGİRİS KAUNAS (2-12)
        Bu kadar potansiyelli bir kadronun Euroleague’in en kötü iki takımından biri olması gerçekten üzücü.Geçtiğmiz yaz transferleriyle bayağı ses getiren ve hedefini Euroleague’de çeyrek final olarak açıklayan Litvanya ekibi,aldığı sonuçlarla taraftarlarını adeta delirtti.Maç başına 75.9 sayı atan bir takım 14 maçta sadece 2 galibiyette kalıyorsa bunun açıklamasını direkt yedikleri sayıya(83.1)bakarak yapabilirsiniz.Çocuklarının mürivetini(doğru yazdım mı bilemiyorum?)görecek yaşa gelen Tanoka Amca hala 14.5 sayı 9.9 ribaunt istatistikleri yakalıyor ancak takımının bundan faydalandığını görememek sanırım emekliliği için sanırım önemli bir neden.Zalgiris’in Litvanya takımını olduğunu düşünürsek gençlerine dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.Berbat bir sezon geçiren Litvanya ekibi,buna rağmen ülke basketboluna iki yetenekli genci daha kattı.Forvet Jonas Maciulis (12.7 sayı,5 reb,2.4 top çalma) ve içerde dışarda oynayabilen uzun Pauluis Jankunas(9.5 sayı,7 reb) Zalgiris taraftarlarının geleceğe umutla bakabilmeleri için önemli iki neden…
 

EN İYİ BEŞ                                                    EN İYİ 2. BEŞ                                  
T.Papaloukas (Cska)                                    Zoran Planiniç (TAU)
Juan Carlos Navarro (Barcelona)                  Drew Nicholas (Efes Pilsen)
Rudy Fernandez (Joventut)                           Alex Acker (Olympiakos)                       
Marcus Haislip (Efes Pilsen)                         Luis Scola (Tau)
Nikola Vujcic (Maccabi)                             Mike Batiste (Panatinaikos)  
 

EN İYİ GENÇ BEŞ                                             HAYALKIRIKLIĞI BEŞ
Ricky Rubio (Joventut)                                           Jerry McNamara (Olympiakos)
Jonas Maciulis (Zalgiris)                                         Rodney Buford (Maccabi)
Lior Eliyahu (Maccabi)                                          Marcelinho Machado (Zalgiris)
Jeremiah Massey (Aris)                                          Noel Felix(Maccabi)  
Kosta Peroviç (Partizan)                                        Robertas Javtokas(Panatinaikos)   
 

                                                                        GENCAY SİVUK
                                                             İletişim: Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle