Gönderen Konu: İşte All-Star İlk Beşleri  (Okunma sayısı 29887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
İşte All-Star İlk Beşleri
« : 28 Ocak 2011, 16:02:25 »
Merakla beklenen All-Star 2011 Doğu-Batı karşılaşmasının ilk beşleri açıklandı.

Miami Heat'ten LeBron James ve Dwyane Wade 2 milyondan fazla oy alarak birlikte ilk beşe seçilirken, Derrick Rose da ilk All-Star'da ilk beşe seçilerek Michael Jordan'dan sonra bunu başaran ilk Chicago'lu oldu.Amare Stoudemire da yaklaşık 20 yıl sonra ilk beşe seçilen ilk New York'lu oldu.Dwight Howard da 2.1 milyon oyla konferansdaki en yüksek oy rakamına ulaşan isim oldu.

Batıda ise Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant batı karmasında ilk beş seçilerek kariyerinde 13. kez all-star oldu.Ayrıca New Orleans Hornets'ten Chris Paul, Oklahoma'dan Kevin Durant, Denver'dan Carmelo Anthony ve katılamayacak olmasına rağmen Houston'dan Yao Ming ilk beş seçilen oyuncular oldular.

Doğu Konferansı
F -- Amar'e Stoudemire, New York
F -- LeBron James, Miami
C -- Dwight Howard, Orlando
G -- Derrick Rose, Chicago
G -- Dwyane Wade, Miami
Koç: Doc Rivers, Boston

Batı Konferansı
F -- Carmelo Anthony, Denver
F -- Kevin Durant, Oklahoma City
C -- Yao Ming, Houston*
G -- Kobe Bryant, L.A. Lakers
G -- Chris Paul, New Orleans
Koç: Gregg Popovich, San Antonio

Toplam oy dağılımı ise şöyle:

Doğu Konferansı
Forvet: LeBron James (Mia) 2,053,011; Amar'e Stoudemire (NYK) 1,674,995; Kevin Garnett (Bos) 1,407,601; Paul Pierce (Bos) 804,838; Chris Bosh (Mia) 571,734; Carlos Boozer (Chi) 504,610; Danilo Gallinari (NYK) 390,658; Josh Smith (Atl) 387,843; Luol Deng (Chi) 291,118; Danny Granger (Ind) 279,522.
Gard: Dwyane Wade (Mia) 2,048,175; Derrick Rose (Chi) 1,914,996; Rajon Rondo (Bos) 1,587,297; Ray Allen (Bos) 890,951; Raymond Felton (NYK) 397,301; John Wall (Was) 337,368; Gilbert Arenas (Orl) 312,903; Brandon Jennings (Mil) 301,225; Jamal Crawford (Atl) 246,130, Joe Johnson (Atl) 224,571.
Pivot: Dwight Howard (Orl) 2,099,204; Shaquille O'Neal (Bos) 906,284; Joakim Noah (Chi) 432,127; Andrew Bogut (Mil) 301,896; Al Horford (Atl) 287,083; Roy Hibbert (Ind) 250,614; Andrea Bargnani (Tor) 215,123; Brook Lopez (NJ) 166,844; JaVale McGee (Was) 146,474; Ben Wallace (Det) 113,443.

Batı Konferansı
Forvet: Kevin Durant (OKC) 1,736,728; Carmelo Anthony (Den) 1,299,849; Pau Gasol (LAL) 1,100,772; Blake Griffin (LAC) 1,033,646; Tim Duncan (SA) 839,599; Dirk Nowitzki (Dal) 785,120; Lamar Odom (LAL) 529,854; Kevin Love (Min) 492,173; Luis Scola (Hou) 411,576; Rudy Gay (Mem) 284,021.
Gard:Kobe Bryant (LAL) 2,380,016; Chris Paul (NOH) 1,281,591; Manu Ginobili (SA) 748,840; Steve Nash (Pho) 718,934; Russell Westbrook (OKC) 660,244; Deron Williams (Utah) 657,806; Tony Parker (SA) 436,958; Jason Kidd (Dal) 394,793; Monta Ellis (GSW) 390,237; Vince Carter (Pho) 353,143.
Pivot: Yao Ming (Hou) 1,146,426; Andrew Bynum (LAL) 974,546; Nene (Den) 599,048; Marc Gasol (Mem) 524,932; Emeka Okafor (NOH) 435,218; Brendan Haywood (Dal) 352,811; Marcus Camby (Por) 279,026; Chris Kaman (LAC) 196,268; Andris Biedrins (GSW) 175,547; DeMarcus Cousins (Sac) 152,976.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2011, 16:55:11 Gönderen: Alpay »
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: İşte All-Star İlk Beşleri
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2011, 16:38:56 »
Doğu müthiş atletik olmuş. :) Yao saçma olmuş sadece adıyla çıkmış oraya ama keşke Bynum olsaymış. Batı da baya atletik ama doğu o konuda batıyı rahat geçmiş. Ben doğu alır diyorum. :)

The legend in the area

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2011, 23:10:28 »
Doğu müthiş atletik olmuş. :) Yao saçma olmuş sadece adıyla çıkmış oraya ama keşke Bynum olsaymış. Batı da baya atletik ama doğu o konuda batıyı rahat geçmiş. Ben doğu alır diyorum. :)
Bynum da hak etmiyor bence..Şu anda batıdaki hiçbir pivot All-Star olamaz, Love,Nowitzki,Duncan falan ilk beş başlar sanırım..Bence Love başlasın, krallar gibi oynuyor..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2011, 08:23:01 »
Love bu yıl all star a girmeyi en çok hak eden oyuncudur heralde buna itiraz edebilecek kimse yoktur. Ama evet batıda bu pozisyonu hak eden kimse yok bence en kötü seçenekte Yao Ming ti.

The legend in the area

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2011, 13:48:39 »
Yao Ming in 5 te yer alması bi seçim meselesi değil. Adma koca Çin Halk Cumhuriyeti nin oylarını alıyor zaten sakat olmadığı her sene All Star da 5 te. Geçmiş senelerde Batı nın güçlü pota altı maçta önemli bir etkendeydi ancak şimdi bu Doğu lehine değişmiş durumda. Doğu her ne kadar bu yönden daha iyi dursa da All Star maçlarının sonuçları belli olmaz. Bu arada Blake Grifin in seçileceğini tahmin ediyo ve umuyorum. Batı nın çok önemli silahlarından olacaktır. zellikle de böyle bir organizasyonda seyir zevki için de çok önemli.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2011, 13:56:32 »
Pota altı üstünlüğü doğuda da batının bench'i çok daha iyi gibi.Griffin'i seçerler bence de daha ne yapsın yani..

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2011, 23:40:33 »
Blake Grifin in şahsen pota altı dengelerini değiştirebilecek en azından oynayabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Özellikle ilk All Star maçı olmas büyük bir hırs verecektir ona.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2011, 16:53:34 »
Doğunun koçu da Doc Rivers oldu..

Çevrimdışı LRJ-23

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2011, 19:07:17 »
Ah Okur'un şu sakatlığı olmasa rahat rahat ilk 5'te olurdu.

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2011, 19:21:02 »
Komik çocuk seni.

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2011, 19:29:58 »
Ne ilk beşi yaa güldürdün beni akşam akşam
<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Şubat 2011, 20:00:00 »
Benim de katıldığım bir görüş bu..Özellikle geçen senenin son 1,5 ayı gibi oynasaydı ,ki bu sezona 10 kat daha hazır gireceği için çok daha iyi oynayacaktı, gerçek bir 5 numara olduğu için Gasol'le birlikte ilk 5 adayları içinde adı geçerdi bence..Rahat olamazdı ama adaylarından olurdu.Sonuçta gerçek bir 5 numara ve istatistikleri de gayet yeterli olurdu..

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2011, 23:24:24 »
Mehmet ne halk oylaması nede koçların seçimi ile ilk 5 e giremez. Kariyerinin en iyi döneminde bile anca 3 oyuncunun sakatlanmasıyla All Star olabilmişti. Mehmet sakatlanmasaydı bile 2007 deki gibi oynaması zor. Kabul de etmek gerek ondan daha iyi birçok uzun var batıda.

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Şubat 2011, 11:23:43 »
Mehmedin çok iyi ve çok önemli bir oyuncu olduğunu kabul etmeyen yok hatta geçen sene filan all star seçimleri sırasında bazı yorumcuların onu aday gösterdiği de oldu ama kendimizi kandırmayalım. Tamam belki all star olurdu ama ilk beşe rahat girmesi mümkün değil bence.

The legend in the area

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Şubat 2011, 12:16:26 »
Ben şunu söylemek istiyorum.Eğer Mehmet Okur sakatlanmadan bu sezona başlasaydı, All-Star olduğu sezondan çok daha iyi oynar ve istatistikleri de çok daha iyi olurdu ve bu da onu rahat All-Star yapardı.Çünkü pivot yok, ilk beş belki çok zor -imkansız değil pivot olmadığı için- ama All-Star kesin olurdu bence..

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Şubat 2011, 16:58:40 »
Ben sadece ilk 5 e ihtimal vermiyorum. :)

The legend in the area

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Şubat 2011, 23:24:31 »
Memo çok talihsiz bi sezon geçiriyor ya.. Önce ağır bi sakatlık ardından dönüşünde karşısında formda bir Millsap ve Jefferson buldu yani adam napsın.. :) Ardından tekrar sakatlandı.. Biz heralde bi 2-3 sene daha Türk oyuncu görmeyiz ne ilk beşte ne yedekte.. 2 sene dedim çünkü ondan sonraki senelere ben Ersan'dan çok umutluyum.. Ondan biraz sonra da Ömer Aşık, ondan da sonra Enes Kanter.. :-D
Bu arada ilk beşlerde yanlış bişey aradım, bulamadım.. :-D Ming olayını hepimiz biliyoruz zaten Çin Halk Cumhuriyeti sağolsun adam her sene bu onuru yaşıyor.. :-D
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Şubat 2011, 10:11:32 »
Memo çok talihsiz bi sezon geçiriyor ya.. Önce ağır bi sakatlık ardından dönüşünde karşısında formda bir Millsap ve Jefferson buldu yani adam napsın.. :) Ardından tekrar sakatlandı.. Biz heralde bi 2-3 sene daha Türk oyuncu görmeyiz ne ilk beşte ne yedekte.. 2 sene dedim çünkü ondan sonraki senelere ben Ersan'dan çok umutluyum.. Ondan biraz sonra da Ömer Aşık, ondan da sonra Enes Kanter.. :-D
Bu arada ilk beşlerde yanlış bişey aradım, bulamadım.. :-D Ming olayını hepimiz biliyoruz zaten Çin Halk Cumhuriyeti sağolsun adam her sene bu onuru yaşıyor.. :-D
Ersan daha önce bir arkadaş değinmişti galiba ben de ona %100 katılıyorum. Ersan Bucks ta değilde başka bir takımın sisteminde NBA ortalama performanslarının üzerinde (ne kadar üstünde bilemiyorum :D ) Mesela Phonix örneğini vermişti yine buna değinen arkadaş :D bir dost :D

The legend in the area

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Şubat 2011, 10:12:07 »
Memo tam olarak iyileşmediği için az oynuyordu.O hele bir tam sağlığına kavuşsun tekrar alacaktır 30'lu dakikaları..

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2011, 14:42:44 »
Memo tam olarak iyileşmediği için az oynuyordu.O hele bir tam sağlığına kavuşsun tekrar alacaktır 30'lu dakikaları..
Bence artık Utah'ta zor.. Çünkü hakkaten Millsap da Al da çok formdalar.. Bence Memo bu seneyi bitirdikten sonra seneye takas sağlıklı bi şekilde takas edilmeli..ki tahminimce de öyle olucak..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2011, 15:30:57 »
Bence artık Utah'ta zor.. Çünkü hakkaten Millsap da Al da çok formdalar.. Bence Memo bu seneyi bitirdikten sonra seneye takas sağlıklı bi şekilde takas edilmeli..ki tahminimce de öyle olucak..
Bu ikilinin formda olması takımı bir yere taşımıyor artık.Love'ın formda olması gibi düşünebiliriz.Utah'ın hücum zenginliği kalmadı, onlara bu hücum zenginliğini katacak kişi Memo.Onların bu durumda olmasının da temel nedeni Memo'nun yokluğu aslında.Al Jefferson da Millsap de istedikleri kadar formda olsunlar, yaptıkları şeyler, tarzları %95 aynı ve bu da Utah'ın daha kolay durdurulabilmesini sağlıyor ve hâlleri de ortada.Memo tam olarak sağlığına kavuştuğu zaman Utah çok daha yukarıları hedefleyebilir.Şu anda Memo'yu çok ama çok arıyorlar ve Memo'yu takas etme gibi bir düşünce onlar için harakiri'den başka hiçbir şey olmaz..

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2011, 15:35:21 »
Bu ikilinin formda olması takımı bir yere taşımıyor artık.Love'ın formda olması gibi düşünebiliriz.Utah'ın hücum zenginliği kalmadı, onlara bu hücum zenginliğini katacak kişi Memo.Onların bu durumda olmasının da temel nedeni Memo'nun yokluğu aslında.Al Jefferson da Millsap de istedikleri kadar formda olsunlar, yaptıkları şeyler, tarzları %95 aynı ve bu da Utah'ın daha kolay durdurulabilmesini sağlıyor ve hâlleri de ortada.Memo tam olarak sağlığına kavuştuğu zaman Utah çok daha yukarıları hedefleyebilir.Şu anda Memo'yu çok ama çok arıyorlar ve Memo'yu takas etme gibi bir düşünce onlar için harakiri'den başka hiçbir şey olmaz..
Ben Utah'ın onu hiç aradığını sanmıyorum çünkü Memo'yu sağlıklı olduğu son senelerde de gördük.. Mesela geçen sene.. Geçen seneki sayı rekoru 23 falandı yanlış hatırlamıyosam.. Ortalaması da 12 miydi neydi.. Böyle bi adam Utah'a artık hücum zenginliği katamaz.. Ayrıca sakatlıktan çıktıktan sonra 13 maç oynadı bu sene ama hiç ilk 5'te tercih edilmedi.. Yani onu aradıklarını söylemek biraz yanlış olur.. Bence önümüzdeki sene Kirilenko'yla beraber takasa verilip sağlam bi guard ya da 3 numara alsalar hem Utah için hem de Memo için harika olur..

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2011, 15:42:18 »
Memo geçen senenin sonlarında doğru gerçekten sağlıklıydı, başında da bir türlü kurtulamamıştı sakatlığın etkilerinden kurtulup sağlığına tam olarak kavuştuğunda hem çok iyi maçlar çıkardı hem de Utah çok daha iyi oynamaya başladı.Ben ayrıca geçen sene 27 falan da attığını hatırlıyorum, zaten sorun o değil.Sorun hücum zenginliğinin maç başına 25 ortalamayla oynayarak katılmaması.Memo, diğer Millsap-Jefferson'a göre çok daha farklı bir oyuncu.Bir kere Boozer'ı zamanında ne kadar rahatlattığını hatırlayalım.Bu Utah'ın yıllardır sistemi ve bir anda bu sistemin dışına çıkınca takım hücumda böyle verimsiz oluyor ve çok kötü maçlar da birbiri ardına geliyor.

Bu sezon da bir türlü tam sağlıklı olamadığı için ilk beş başlamadı bence.Maç başına 12-13 dakika falan oynaması tamamen hazır olmamasından kaynaklı.Memo'yu gözden çıkarırlarsa sadece "tamam artık bu adam sakatlıktan kurtulamıyor" deyip çıkarırlar yoksa yeniden sağlığına kavuşunca Utah da bi "oh" diyecektir emin ol ve çok daha iyi sonuçlar gelmeye başlayacaktır..
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2011, 15:44:34 Gönderen: Alpay »

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Şubat 2011, 18:11:00 »
Bu konuda sana hiç katılmıyorum kardeşim.. Memo'nun bi kere sağlığına kavuştuktan sonra kendine gelebilmesi için için yeni bi kana ihtiyacı olucak o da farklı bi takım demek yani.. Bence artık Utah'ta başarı hayal Memo için..

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Şubat 2011, 18:23:07 »
Bu konuda sana hiç katılmıyorum kardeşim.. Memo'nun bi kere sağlığına kavuştuktan sonra kendine gelebilmesi için için yeni bi kana ihtiyacı olucak o da farklı bi takım demek yani.. Bence artık Utah'ta başarı hayal Memo için..
Memo sağlığına kavuşamazsa zaten tekrar başarılı olamaz.Sağlığına kavuşursa Utah'da gayet başarılı olur bence.Ben tersten bakıyorum sağlıklı bir Memo'suz Utah için başarı hayal...