Gönderen Konu: All Star 2010 Çaylaklar Maçı  (Okunma sayısı 14881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
All Star 2010 Çaylaklar Maçı
« : 29 Ocak 2010, 13:06:57 »
Cuma'yı cumartesi'ye bağlayan 12 Şubat gecesi Çaylaklar maçı oynanacak. Türk basketbolseverler tarafından pek ilgi görmese de benim merakla beklediğim bir gece.

Kadrolar da açıklandı:
http://www.nbatr.com/nba-haberleri/caylaklar-maci-kadrolari.html

Beklentileriniz, görüşleriniz ve eleştirileriniz...

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
Ynt: All Star 2010 Çaylaklar Maçı
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2010, 16:40:07 »
Sükut-u hayale uğradım resmen.. Ersan yok..!
Bu sene sophomore'lara maçı eze eze alacak.. Evans ve Jennigs'ten başka bi oyuncu yok rookie'de..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2010, 16:56:18 »
Sükut-u hayale uğradım resmen.. Ersan yok..!
Bu sene sophomore'lara maçı eze eze alacak.. Evans ve Jennigs'ten başka bi oyuncu yok rookie'de..
Curry son dönemde kendini göstermeye başladı.Jennings çok kötü oynuyor.Yani izledim bir maç çıldırası geliyor insanın. :deli: Bu kadar saçma şutlar olmaz.Olmadık yerlerde garip şutlar atıyor. :deli:

Sophomore ezer geçer hakikaten de...Büyük güç farkı var...MVP Lopez olsun :-P

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2010, 18:57:35 »
Ersan başladığı gibi devam etseydi gözü kapalı seçilirdi. Son dönemde bodoslama bir düşüş yaşadı.

Kadrolarda eleştirilecek bir nokta yok. Yalınz çaylaklara Utah'dan Wesley Matthews'i de seçebilirlerdi.

Çevrimdışı orcun11

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2010, 22:10:09 »
Sophomore takımı pota altında çok üstün isimlere sahip. 20 sayı fark ve üstünde kazanırlar. Mvp adayım BEASLEY

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Rose Affını İstedi
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2010, 15:47:58 »
Chicago Bulls'un genç ve yetenekli guardı Derrick Rose, gelecek hafta Dallas'ta yapılacak All-Star haftasonunun ilk etkinliği olan çaylaklar maçından affını istedi.

Geçen sene draftın bir numarası olarak kahramanı olduğu şehrin takımı Chicago Bulls tarafından seçilen yıldız guard, Rookies-Sophomores maçından affını istedi. Rose, gerekçe olarak da yoğun bir maç trafiğinden çıkacağını, bunun yanı sıra Taco Bell Skills Challenge(yetenek yarışması) ve All-Star maçına katılımını gösterdi.

Derrick Rose yerine kadroya, Golden State Warriors'un genç yeteneği Anthony Morrow dahil edildi. Morrow bu sezon oynadığı 36 maçta yaklaşık 30 dakika süre aldı ve 11.5 sayı, 3.6 ribaunt istatistikleri yakaladı.

Burak Malçok/NbaTr

Çevrimdışı bexder

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2010, 00:42:11 »
Yaa   hangi  kanalda  göstercekler  ya da  internetten izleyebilir miyim ?   YARDIM  EDİN <denver>

Mesajın tamamını büyük harflerle yazmak yasak.Her sene olduğu gibi Ntv verir.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2010, 01:16:36 Gönderen: Sergio_Ramos#15 »
CARMELO  ANTHONY

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2010, 17:52:22 »
Chicago Bulls'un genç ve yetenekli guardı Derrick Rose, gelecek hafta Dallas'ta yapılacak All-Star haftasonunun ilk etkinliği olan çaylaklar maçından affını istedi.

Geçen sene draftın bir numarası olarak kahramanı olduğu şehrin takımı Chicago Bulls tarafından seçilen yıldız guard, Rookies-Sophomores maçından affını istedi. Rose, gerekçe olarak da yoğun bir maç trafiğinden çıkacağını, bunun yanı sıra Taco Bell Skills Challenge(yetenek yarışması) ve All-Star maçına katılımını gösterdi.

Derrick Rose yerine kadroya, Golden State Warriors'un genç yeteneği Anthony Morrow dahil edildi. Morrow bu sezon oynadığı 36 maçta yaklaşık 30 dakika süre aldı ve 11.5 sayı, 3.6 ribaunt istatistikleri yakaladı.

Burak Malçok/NbaTr
Biraz haklı ama katılmamak seçildiği halde katılmamak da ayıptır be kardeşim.. Sanki yoğun tempoda bi maç geçecek.. 20'şer dakikadan 2 yarı yapılıyo zaten, 5 dakika da olsa bi oyna kardeşim nolcak..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı _cp3_

• NBA Draft'ında
  • For the win!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2010, 00:26:29 »
Evet aslında oynayabilirdi bencede çok yoruluca bi maç değil sonuçta ama çokta önemli değil bence Morrow için kapı açıldı böylelikle :-)

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2010, 01:27:43 »
Bakalım bu gece neler olacak.. Çaylaklardan şov bekliyoruz.. :-D

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2010, 01:31:53 »
Bakalım bu gece neler olacak.. Çaylaklardan şov bekliyoruz.. :-D
Gece gece güldürücen illa...Çok beklersin...Yalnız çaylaklarda bir tane C var.Taj Gibson ve Jerebko oynayacak heralde C.O yüzden Brook Lopez MVP ulan...Gerçi ben uyurum belki...

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2010, 05:23:22 »
Ben de mi uyusam. İzlediğim en sıkıcı çaylak maçı. Maçın sonu .ekişmeli geçse keşke...

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
Çaylaklar Geleneği Bozdu
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2010, 06:14:29 »
Allstar 2010 heyecanı çaylaklar maçıyla başladı. Maç öncesinde beklenenin aksine çaylak takımı, 2. yıl oyuncuları karşısında maçı 140-128 kazanarak, 7 yıldır süregelen hakimiyete son vermiş oldu.

Maç boyunca rakibinin yaptığı top kayıplarını çok iyi değerlendiren ve rakibinden daha iyi yüzdeyle şut sokan çaylaklar, maçı sürekli 10 sayı civarında tutarak rahat bir galibiyet aldı.

Çaylak takımında Tyreke Evans 26 sayı-6 ribaund-5 asist-5 top çalmayla maçı tamamlarken, DeJuan Blair 22 sayı-23 ribaund-4 asist, James Harden 22 sayı-5 ribaund-2 asist, Brandon Jennings 22 sayı-6 ribaund-8 asistle mücadele etti.

2. yıl karmasında Russell Westbrook 40 sayı-5 ribaund-4 asist üretirken, Michael Beasley 26 sayı-7 ribaund-2 asist, Anthony Morrow 15 sayı-3 ribaund, Marc Gasol 10 sayı-6 ribaund, Kevin Love 12 sayı-6 ribaund, O.J. Mayo da 8 sayı-10 asistle maçı tamamladı.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Tyreke Evans MVP
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2010, 06:25:56 »
Çaylak takımının galibiyetiyle sonuçlanan 'All-Star Rookie Challenge'da MVP ödülünü ise Sacramento Kingsli Tyreke Evans aldı.

140-128'lik galibiyette çok önemli rol oynayan Tyreke Evans maçı 11/15 şut isabeti 26 sayı-6 ribaund-5 asist-5 top çalmayla tamamlayarak, çaylakların 7 yıl aranın ardından 2. yıl oyuncularına üstünlük sağlamasında en büyük paya sahip olan oyuncu oldu.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2010, 10:33:31 Gönderen: Prestij »

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2010, 11:07:38 »
Kaan Kural kadar, bir sporu bu kadar iyi bilip de bu denli kötü tahmin yapabilen bir adam daha yoktur herhalde. Akşam Nba Stüdyo'da ''bu maçın oynanması yasaklanmalı'' deyip iki takım arasındaki uzun farkını ortaya koyarak, çaylaklar fark yer dedi. Gerçi herkes böyle düşünüyordu ama kimse bu kadar emin değildi herhalde. Ancak her zaman kendisinin de söylediği şu konuyu es geçti. En azından maç içinde biz bunu bir kez daha gördük. Bu tip maçlar genelde kısaların maçları oluyor. 2. yıl oyuncularında Russell Westbrook topu eline alıp kimseyi görmeyince (40 attı ama ne fayda) ortadaki o uzun farkı minimuma indi diyebiliriz. O minimumluk farkı da Blair tek başına 23 ribaund alarak kapattı çaylaklarda.

Kısaların oyunu dedik ya, gerçekten bu oyun stiline uyacak isimleriyle, guardlarıyla rahat kazandı çaylaklar. Tyreke Evans, Beasley gibi MVP olmaya geldiğini açık açık belli ederek oynamadan, mütevazi oyununu devam ettirerek mvp ödülünü aldı. Gerçi bence Blair almalıydı ancak bu 7 senenin yıkılan egemenliğinden daha önemli değil herhalde.

2. yıl oyuncularında Derrick Rose olsaydı, muhakkak daha farklı olurdu ancak 2. yıl oyuncularında şu yoktu: Geçen sene kendileri çaylakken yenilmişken, bu sene karşılarına gelen çaylaklara aynısını yapma arzusu. Bu arzunun zaten son 7 senedir hep 2. yılını oynayanların kazanmasına neden olduğunu düşünürüm hep. Böyle bir şey görmedim ben. İlk yarı neyse de, en azından 2. yarıda biraz ciddiye alabilirlerdi.

Herneyse, sonuçta kağıt üstünde yazılanlara bakıp da yaptığımız tahminler boşa çıktı ve herkesi şaşırtan bir sonuç ortaya çıktı. Bir söz de devre arasında yapılan eleme smaç yarışmasına. Gordon'ın hakkı açık açık yendi abi. Büyük ihtimalle smaçları izlemeden oy verdiler ve böyle bir sonuç çıktı ortaya. Gerçi nba.com'daki oy pusulasında da yapılan hata bunda etkili olmuş olabilir. Çünkü oy sayfasındaki Gordon resminin altında DeRozan; DeRozan resminin altında Gordon yazıyordu.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Şubat 2010, 11:24:59 »
En çok sıkıldığım çaylak maçıydı. Beni tek eğlendiren kişi DeJuan Blair oldu. Oyununu oynadı, şovunu yaptı, herkesin sempatisini kazandı ve çaylakların kazanmasındaki en büyük etkendi. Tyreke Evans MVP'yi aldı ama itiraz da edemem. Jeninngs, Beasley, Westbrook gibi kasarak bir şeyler yapmaya çalışmadı.Takıma zarar vermeden her zamanki oyununu oynadı.

Devre arasındaki smaç yarışmasında DeMar DeRozan'dan çok şey bekliyordum. Yarışmaya göre çok basit iki smaç yaptı. Oyumu Eric Gordon'a verdim ama kime gitti bilemiyorum.

Umarım bu gece de kalktığımıza değer. Haksızlıklar olmayan tatlı çekişmeler içerisinde eğlence dolu bir gece diliyorum.

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2010, 11:55:47 »
3:50'de uyanıktım.Ancak kumanda ve tv ile bir sürtüşme yaşayınca koydum kafayı uyudum.Tekrarı da yok galiba.Biz de patladık valla ama Sedat mı bilmiyorum da forumda Çaylaklar-Tyreke Evans diye tahmin yapan vardı galiba,helal olsun varsa...

Kaan Kural kadar, bir sporu bu kadar iyi bilip de bu denli kötü tahmin yapabilen bir adam daha yoktur herhalde. Akşam Nba Stüdyo'da ''bu maçın oynanması yasaklanmalı'' deyip iki takım arasındaki uzun farkını ortaya koyarak, çaylaklar fark yer dedi.
Bunu diyecektim,gece de bu yorumu yapınca Kaan Kural aklıma gelmişti. :deli: Ama herkes yanıldı neredeyse...

Smaç yarışması için de ne oldu ne bitti bilmiyorum ama Derozan demiştim ben :deli: Bu gece daha iyi şeyler yapsa bari o kadar VC benzetmesi yapıldı...

Çevrimdışı safran78

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Şubat 2010, 12:22:57 »
kevin durantın caylakların asistan couch olması ateşlemişmidir takımı :D

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Şubat 2010, 12:29:08 »
kevin durantın caylakların asistan couch olması ateşlemişmidir takımı :D

Bunu bilmem de, Durant'in takım arkadaşı Westbrook'un, onun bir sene önce attığı 46 sayıyı geçme çabası, maçın böyle bitmesinin en büyük sebeplerinden oldu desek yalan olmaz.

Çevrimdışı Baller

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2010, 03:25:09 »
En az NBA All Star Pro maçı kadar zevkli bir maçtı.Bütün oyuncular nedense inanılmaz bir çaba gösterdi...MVP ödülünü ise Tyreke Evans ve Dejuan Blair birlikte aldı.Benim görüşüm 22 sayı 23 ribaundla Blair'ın bu ödülü alması yönündeydi :D

Çevrimdışı serkut alp

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Şubat 2010, 11:45:42 »
ya çaylaklar maçını nerede bulabilirim?

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Şubat 2010, 12:01:02 »
ya çaylaklar maçını nerede bulabilirim?

Tamamını mı istiyorsun bilmiyorum ama maçın özeti nbatr.com'da mevcut.

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Şubat 2010, 16:48:14 »
Çaylaklar hakkıyla kazandı bu maçı.. Jennigs dışında herkes takım oyunu oynadı.. Dün Jennings'e bir kez daha ayar oldum, antipati kazandırdı kendine karşı.. Resmen art niyetli adam.. Takımın kazanması için değil MVP olmak içinden elinden geleni yaptı tıpkı Beasley gibi.. Tyreke Evans'ı ilk defa izledim ve inanılmaz buldum.. Top kontrolü, el bilekleri, hızı ve yeteneğiyle NBA'de adından çokça söz ettireceğini düşünüyorum ben.. Yeni bi favori bi adam da edindim; DeJuan Blair.. Sadece takımı için oynadı ve MVP ödülünü de hakeden oydu bence.. O olmasaydı çaylaklar bir kez daha avcunu yalardı.. Sophomore'ların yenilmesinin en büyük sebebi Brook Lopez'dir heralde.. :-D (Tabi ki şaka) Beasley acayip kastı kendini, Westbrook ise eline gelen topla potaya gitti ama açıkçası hiç bi zarar görmedim ben.. Asist yerine kendi atmayı tercih etti ve başarılı oldu.. Jennings gibi de kendisi için şovdan kaçınmadı ve aptalca şutlar kaçırmadı.. Çaylaklar Jennings'le 3-4 defa 3'e tek karşı potaya gitti ve hepsinde turnikeyle bitirdi hücumu.. Arkasından gelen 3 tane atletik adamın farkındaydı elbet ama güzel bi senkron yerine turnike bıraktı.. Derrick Rose olsaydı ve ikinci yıl oyuncuları pota altı üstünlüğünü kabul ettirebilseydi yine rahat alırlardı ama çaylaklar çok akıllıca ve kendilerini kasmadan oynarak(Jennings hariç) gayet hoş bi galibiyet aldılar..

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Şubat 2010, 16:52:19 »
Eğer Rose olsaydı sophomore takımında iş baştan aşağı değişirdi. Çünkü Rose da aynı Evans gibi mütevazi ve mvp için kendisini kasmayacak bir karakter yapısına sahip. Rose çok da güzel kullanırdı pota altındaki oyuncuları ve olsaydı eminim asist rekoru kırardı. Sophomorelar da beklendiği gibi maçı rahat alırdı.