Gönderen Konu: All Star 2010 Cumartesi Gecesi  (Okunma sayısı 16336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
All Star 2010 Cumartesi Gecesi
« : 29 Ocak 2010, 13:01:58 »
NBA All Star haftasonunun merakla beklenen gecesi, yetenek yarışmaları ile geçecek.

Bu tarihe kadar sadece Smaç yarışmasına katılacaklar açıklandı. Son şampiyon Nate Robinson, bu yılın patlamaya hazır atlet oyuncusu Shannon Brown, blokları ve smaçlarıyla aklımızda yer eden Gerald Wallace katılımcılar arasında. DeMar DeRozan ve Eric Gordon'da nba.com'daki oylamada 4. katılımcı olmak için yarışıyorlar.

Cumartesi Gecesi ile ilgili beklentileri, katılımcıları, haberleri ve görüşlerinizi bu konu başlığı altında konuşalım...

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Ynt: All Star 2010 Cumartesi Gecesi
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2010, 15:14:32 »
DeMar DeRozan ve Eric Gordon'da nba.com'daki oylamada 4. katılımcı olmak için yarışıyorlar.
Yalnız,o oylama belirlemeyecek son katılımcıyı.Çaylaklar maçının devre arasında iki oyuncu küçük bir yarışma yapacaklar.Kazanan son katılımcı olacak.İlginç bir durum olmuş.Derozan kazanır heralde.

Çevrimdışı anak10da

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2010, 16:29:26 »
Lebron katılcaktı ona ne oldu yaa...

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2010, 16:57:52 »
Lebron katılcaktı ona ne oldu yaa...
Yalan oldu...Yemedi,tırstı falan demek istemiyorum ama biraz öyle oldu...

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2010, 19:02:17 »
DeMar DeRozan ve Eric Gordon'da nba.com'daki oylamada 4. katılımcı olmak için yarışıyorlar.
Yalnız,o oylama belirlemeyecek son katılımcıyı.Çaylaklar maçının devre arasında iki oyuncu küçük bir yarışma yapacaklar.Kazanan son katılımcı olacak.İlginç bir durum olmuş.Derozan kazanır heralde.

Düzelttiğin için sağol, tekrar baktım öyleymiş :-D
İlginç ve güzel bir uygulama olacak. DeRozan iyi hazırlanıyorum demişti. Acaba neler hazırladı?

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2010, 19:04:21 »

Düzelttiğin için sağol, tekrar baktım öyleymiş :-D
İlginç ve güzel bir uygulama olacak. DeRozan iyi hazırlanıyorum demişti. Acaba neler hazırladı?
Adam en iyilerini yapmasa bari. :-D Zaten Eric Gordon o seviyede bir oyuncu değil bence ki kendi bile şaşırdığını falan söylüyordu.

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2010, 22:50:45 »
Benim nedense içimden bi ses bu sene smaç yarışmasından çok büyük zevk alacaz diyo.. Derozan çok hırslı ve yetenekli olduğu söyleniyo, Brown'dan da çok atletik bi oyuncu diye bahsediliyo, Gerald Wallace'ın ise senelerdir beklediği an geldi baya bi dolmuştur o :-D , bi tek Nate bozuyo ortamı inşallah bu sene de saçma sapan puanlamalarla şampiyon yapmaz şu itici çocuğu..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı _cp3_

• NBA Draft'ında
  • For the win!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2010, 23:14:38 »
LeBron'ın çekilmesi aslında bi bakıma biraz bu seneki smaç yarışmasının büyüsünü bozdu çünkü herkes LeBron var diye heyecanla bekliyodu...Ama bunun yanında Shannon Brown bence en büyük favori adam maçlarda inanılmaz güzel smaçlara imza atıyodu,DeRozan'da gayet güzel şeyler hazırlıyo gibime geliyo,Gerald Wallace'ı çok merak ediyorum ama NE OLUR ARTIK NATE ROBINSON ŞU YARIŞMAYA KATILMASIN!!!Adam hem sinir bozucu hemde geçen sene haksız kazandı...

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2010, 21:21:29 »
Üç Sayı Yarışmasına katılacaklar da belli oldu; Daequan Cook(son şampiyon), Chauncey Billups, Channing Frye, Stephen Curry, Danilo Gallinari ve Paul Pierce.

Çevrimdışı safran78

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2010, 21:46:30 »
capono sonunda katılmayacak cok acayıp sıxters den all star da adı geçsin deye almamısmıydı onu :D:D:D::D

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2010, 17:49:39 »
Üç Sayı Yarışmasına katılacaklar da belli oldu; Daequan Cook(son şampiyon), Chauncey Billups, Channing Frye, Stephen Curry, Danilo Gallinari ve Paul Pierce.
Vaayy..! Katılımcılar iyi harbiden.. Bi tahmin yapamayacağım ama Cook'ın olmayacağı kesin.. Bu arada Kapono da senelerden sonra yok, iyi ki de yok! Bi organizasyona nerdeyse her sene aynı katılımcıları alınca çok ayar oluyorum nedense.. Nate ve Kapono bu örneklerden biri..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Cool Ekrem C

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
    • En baba streetball sitesi
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2010, 08:50:17 »
3'lük yarışması tam bir muamma. Tahmin etmesi çok güç.

Yetenek yarışmasında Jennings hariç üçü de kazanabilir.

Smaç yarışmasında ilk 3 yılını geçirenlerin katılma kuralının kaldırıldığı iyi olmuş. Gerald Wallace gibi yılların eskitemediği atletik yetenek yarışmaya girmiş. Rozan ve Brown'ın da iyi hareketleri çıkacaktır. Ah bir de Nate girmeseydi. Tamam evladım harika zıplıyorsun da yeter artık, kabak tadı verdi.
İmpossible is Nothing

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
4. İsim DeRozan
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2010, 06:35:23 »
Allstar etkinlikleri kapsamında yapılacak olan smaç yarışmasına katılacak son isim de belli oldu.

Bu sabaha karşı yapılan çaylaklar maçının devre arasında, Los Angeles Clipperslı Eric Gordon'ı, seyircilerin gönderdiği oylar sonucu geçen Toronto Raptorslı DeMar DeRozan yarın gece yapılacak olan smaç yarışmasına katılmaya hak kazandı.

DeRozan smaç yarışmasında Shannon Brown, Gerald Wallace ve Nate Robinson'la şampiyon olmak için mücadele edecek. 

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Rose Yetenek Yarışmasında Yok
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2010, 23:04:48 »
Allstar cumartesi gecesinin başlamasına az bir süre kala, Derrick Rose'un kalçasındaki sakatlıktan dolayı yetenek yarışmasında yer alamayacağı açıklandı.

Rose'un yerine yetenek yarışmasında Oklahoma City Thunderlı Russell Westbrook mücadele edecek.

Russell Westbrook böylece çaylaklar maçının ardından allstar haftasonunda 2. kez boy göstermiş olacak.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2010, 23:06:48 Gönderen: Prestij »

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Yetenek Yarışması Nash'in
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2010, 05:58:14 »
Nba All-star 'Skills Challenge'da kazanan isim Phoenix Suns'ın süper yıldızı Steve Nash oldu. Finalde Deron Williams'ı geçen Nash şampiyonluğa uzandı.

İlk turda Deron Williams 34.1 sn. ile birinci olurken, Nash onu 35.0 sn'lik derecesiyle izledi. Finalde ilk yarışan Steve Nash parkuru 29.9 sn ile tamamlayarak, parkur içinde son pasta büyük sorun yaşayan Williams'ın önünde şampiyon oldu.

Nash böylece 2005 yılındaki şampiyonluğunun ardından, bu kategoride bir kez daha birinciliğe ulaştı.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Üç Sayı Şampiyonu Pierce
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2010, 06:06:38 »
Merakla beklenen üç sayı yarışmasında şampiyon, kendisine çok da fazla şans verilmeyen, Boston Celtics'in yıldız ismi Paul Pierce oldu.

İlk turda Golden State'ten çaylak Stephen Curry 18 puanla birinci olarak adını finale yazdırırken, onu 17'şer puanla izleyen Paul Pierce ve Chauncey Billups da diğer finalistler oldular. Diğer yarışmacılar Gallinari, Cook ve Frye ise kaydettikleri 15'er puanla elenmekten kurtulamadılar.

Final turunda ise Paul Pierce, Billups'ın (14) ve Curry'nin (17) önünde, aldığı 20 puanla şampiyonluğa uzandı.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Robinson 3. Kez Şampiyon
« Yanıtla #16 : 14 Şubat 2010, 06:13:44 »
All-Star cumartesi gecesinin son yarışması olan smaç yarışmasında kazanan isim Nate Robinson oldu. Robinson böylece bu yarışmayı 3 kez kazanan tek isim olarak smaç yarışması tarihine geçti.

Yarışmanın ilk turunda belki de kendisine en çok şans verilen isim olan Shannon Brown tam bir hayal kırıklığı yaratarak 78 puanla elendi. İlk turda DeRozan 92, Robinson da 89 toplam puan alarak finale adlarını yazdırdılar.

Finalde de 2 ayrı smaç yapan oyuncular için gerek SMS'lerle gerekse internet üzerinden yapılan oylamada, %51'e %49 oranla kazanan Nate Robinson oldu.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Şubat 2010, 06:51:10 »
Smaç yarışması haricinde çok güzel bir geceydi. Smaç yarışması yine beklentileri karşılayamadı. Ancak yetenek yarışması ve üçlük yarışması çok iyiydi. Son yılların en zevkli geçen üçlük yarışmasıydı.

Nate Robinson'a bu sefer hak etmedi diyemem. Onu çok zorlayan yoktu. %51 ile kazanmasına da üzüldüm. Keşke DeRozan kazansaydı ama son smacı çok vasattı.

Bu arada Shannon Brown?  :lac: :knuppel: 

Çevrimdışı umut495

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2010, 09:52:29 »
Cumartesi gecesinin geniş özeti var mı? Nba'nin sitesinde parça parça var

Çevrimdışı TheDestroyer35

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2010, 11:09:45 »
Ben en çok şut yarışmasında eğlendim ya..Texas takımı neydi öyle keskin şutörleri toplamış adamlar :)
SAY HELLO TO MY LİTTLE FRİEND...

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Şubat 2010, 11:59:00 »
Yetenek ve üçlük yarışmasına söyleyecek bi sözüm yok ancak smaç yarışmasıyla ilgili birkaç bir şey yazacağım. Bu yarışma her geçen sene çok daha kötüye gidiyor farkında mısınız? Hele dün gece neydi öyle yaaa?

Hadi Gerald Wallace kendini iyi hissetmiyordu, sakattı falan ama bu Shannon Brown'un yaptığı nedir? İsmin ilk açıklandığı günden beri seyirciler senin için büyük bir beklenti oluşturmuş, seni açık ara favori göstermiş ve müthiş şeyler bekliyorlarken sen çıkıp, normal bir maç içinde en az 5 defa yapılan alley-opp smacı yapıyorsun; diğerinde karşıdan gelip normal bir smaç vuruyorsun. Bu kadar da olmaz yahu. Bu gibi olaylar insanların artık smaç yarışmasından soğumasına, bu yarışmaya, hiç hak etmediği üzere ön yargıyla bakmasına neden oluyor. Sana 2 dakikalık bir süre, bomboş bir çember ve bir dünya göz veriyorlar. Sen kalkıp maçta yaptığın smacın, zorluk açısından yanına bile yaklaşamayan bir smaç yaparsan kusura bakma herkes ağzına geleni söyer senin için. Brown dün bu yarışmayı her sene bir seviye aşağıya çekenler arasına girmiştir.

Belki bu diyeceğime çoğu kişi katılmayacaktır ancak ben Brown'u görünce Nate Robinson'a helal olsun dedim dün gece. Adam kendisinde bu kadar antipati topladığını bildiği halde çıkıp yine smaç yarışmasının gerekenini yaptı. Üstelik ilk heyecanı da değil onun. 3. kez geliyor buraya. Nate var diye şükrettim açıkçası dün sevmememe rağmen bu elemanı. Bu adam her ne kadar fazla sevilmese de smaç yarışması ne istiyorsa onu yapmaya çalışıyor. Başkaları gibi bu yarışmayı baltalamaya çalışmıyor. Çıkıyor, göze hoş gelen smaçlar vuruyor. Zaten Nate'in bir daha bu yarışmada olmayacağını da düşündüğüm için iyi bir final oldu onun için.

DeRozan da en iyi smacını en başta yapıp, en kötü smacı sona saklayınca mağlup olmaktan kurtulamadı. Ancak fark yine sadece %2 idi. Çekişme güzeldi ancak bizi havalara uçuran o eski smaçlar yoktu ne yazık ki!!!

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #21 : 14 Şubat 2010, 13:19:57 »
All-Star kaç senedir benim için cumartesi gecesinden ibaretti.Ancak seneye çok büyük ihtimalle buna da kalkmayacağım.Olmaz böyle şey.Yarışmada toplasan 2 tane bu yarışmaya yakışacak smaç da yok.

Nate Robinson hakkında da bir şey demeye gerek yok...Sadece çok şükür ki nasıl smaçlar bastığını,yarışmayı 3 kez nasıl kazandığını canlı gören bir nesildenim.MJ,Wilkins,J-Rich'in 2,Carter'ın 1 kere kazandığı yarışmayı 3 kez kazandı!..Tarihe geçti...Ama sadece kağıt üzerinde...

Çevrimdışı baris.jordan

• NBA Draft'ında
  • King James
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Şubat 2010, 13:36:45 »
Henüz 13 yaşındayım ve ilk kez canlı all-star izledim. Aslında Haier Shot da Team Texas, Team Atlanta'yla favoriydi benim için ve Team Texas kazandı. Skills Challenge da zaten ya Derrick Rose ya da Steve Nash kazanır diye düşünüyordu birçok kişi. Ancak neden bilmiyorum Derrick Rose yerini Russel Westbrook'a bıraktı. Ve beklenildiği gibi Steve Nash kazandı. Üçlük yarışmasında ise Paul Pierce benim için büyük bir sürpriz oldu. Stephen Curry çok iyi başlamıştı ancak galiba biraz heyecana kapıldı ve kazanamadı. Smaç yarışmasında ise Nate Robinson pek öyle ahım şahım smaçlar yapmadı ama kazandı. Bunda Demar DeRozan'ın da payı var tabii. DeRozan güzel smaçlarını ilk rounda sakladı, en kötüsünü en sona. Ve seyircilerin aklında daha çok son smaçlar kaldığı için oylamayı Nate Robinson kazandı. Oysa ki Nate Robinson bence pek güzel smaçlar yapmadı, sadece Nate Robinson, yaptığı smaçlardan en güzelini en sona sakladı.(Aslında o kadar da güzel değildi bence.) Ancak bütün yarışmaya bakarsak DeRozan'ın enfes smaçları var. Özellikle takım arkadaşının panyanın kenarına çarptırıp yarım değirmenle bitirişine bayıldım. Ve tabii arkadan gelerek bacak arası smacı. Sonuçta diyorum ki DeRozan'a yazık oldu. :-(
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 13:43:42 Gönderen: baris.jordan »
Shaquille O'neal: 'Tek görevim Kral'ı( LeBron James'i ) korumak.'

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Şubat 2010, 13:40:34 »
Smaç yarışmasına olan saygım tamamen sona erdi. Seneye o heyecanla kalkmayacağım artık, sadece kendimde bir zorunlulukmuş gibi hissederim. Şut, yetenk ve üçlük yarışmalarının değeri artarken smaç yarışmasının değeri bir o kadar da azalıyor.

Artık yarışmacıları seçerken zeka seviyelerini belirlemek ve bu olaya gerçekten ciddi bakıyor mu onu öğrenmek gerek. Dün yapılan resmen saygısızlıktı.

Çevrimdışı dgchristie

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Şubat 2010, 16:18:57 »
smaç yarışması benim için de hayal kırıklığı oldu gerald wallece ile brown bitse de gitsek havasındaydılar ve çok sıradan ve kolay smaçlarla yarışmayı noktaladılar. Kesinlikle Derozan kazanmalıydı, iyi smaçlarını sona saklasaydı kazanırdı nitekim. Vince Carter, Jason Richardson, Josh Smith dururken nate robinson'ın 3 kere kazanması gerçekten sinirimi bozmadı değil. Nate robinson'a oy atanlar bunu hangi akla hizmet yaptılar orası da ayrı konu. Bir oyuncu niye 4 kere yarışmaya çağrılır orası da ayrı konu. Ayrıca artık yapılan çoğu smaç eskilerin tekrarı oluyor. Misal Jr. Smith'in 2.tura çıkmasını bile sağlayamayan 3,4 sene önce yaptığı bel arkası smacı bu senenin en güzel smacı olurdu hem özgün hem yapması zor. O yarışmada da hakkının yendiğini düşünmüştüm. Smithler finale kalıp kapışmalıydı. Yeni yarışmalarda da artık daha farklı smaçlar yapılmalı ya da bu yarışmaya son verilmeli çünkü zamanında hakkıyla kazananlara çok büyük saygısızlık oluyor.
Steve Nash artistik topuk pası veriyor Amare'nin her basketbolcunun yapabileceği sıradan smacı ona 45-50 arası puan kazandırıyor bence bu diğer oyunculara birer haksızlık. Keza süpermen olayı da öyle. Smaç yarışmalarındaki kıstas yetenek ve görsellikten, işin esprisine yönelmiş durumda.
Robinson 3 kere kazansa da biz kimlerin gerçekten bu işte iyi olduğunu biliyoruz o bize yeter.
o değil de ntv'nin yayınladığı 2003 all-star maçı tadı hala damağımda ama ne maçtı 2 kere uzatmaya gitti mj'i izledik, smaç yarışmasında jason richardson izledik, rookie maçında arenas, richardson şov izledik. 2003ten sonra 2-3 kere daha kalktım ama daha sonra eski all-star hafta sonlarından eser kalmadığını anladım. Mehmet Okur'u izlemek için kalktığım all-star sonrası pazar geceleri hiç kalmadım ve bu pazar gecesi de kalkmayı düşünmüyorum, seneye de yine nate robinson olursa ctesi bile kalkmayı düşünmüyorum. normal sezon maçları çok daha zevkli artık
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 16:35:39 Gönderen: dgchristie »