Gönderen Konu: Batı Tahminleri (Sıralama)  (Okunma sayısı 6342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Batı Tahminleri (Sıralama)
« : 30 Ağustos 2008, 02:56:07 »
Doğu tahminlerinde olduğu gibi yine Espn'in 25 yazarı tarafından yapılan Batı tahminlerinde ise Lakers zirvede yer alırken, Hornets 2. ve yaptığı Artest hamlesi ile dikkatleri çeken Rockets 3. sırada yer aldı.

Los Angeles Clippers'ın play-off resminin dışında kaldığı tahminlerde, Mehmet Okur'lu Utah Jazz ise 4. sıraya yerleşti.

Batı'nın tahmini 2008-09 sıralaması şöyle;

http://www.nbatr.com/nba-haberleri/bati-tahminleri-siralama.html

----------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: Batı Tahminleri (Sıralama)
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2008, 03:01:10 »
oha biz en derin kadroyu kurduk diyoruz eksiklerimizi kapadık diyoruz playoff için iddialıyız diyoruz işe bak en azından 8. liği bırak 11. olmuşuz yane açıkçası bu değerlendirmeler benim için hiç bişe ifade etmiyor

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2008, 06:11:21 »
  Gsw de ellis 4 ay yok ve bu ellerini kollarını bağlar,clippers o kadar kadroyu yeniledi imbat a hak veriyorum yeri 11 incilik değil.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2008, 10:05:05 »
Evet aynen Clippers play-off potası içinde olcaktır GSW ve Denverdan daha iyi kadroları var derin bir benchleri var en az yeri 8. lik bana göre

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2008, 11:03:08 »
Böyle bir şey olduğunda kim ev sahibi olacak Utah ile bizim aramızda ?

Normalde 4-5 'de galibiyet sayısına bakarlar ama burada galibiyet sayısı eşit , eheh . Sanırım Utah ev sahibi avantajını alacaktır , yanılıyormuyum ?

Yalnız böyle bir tablo olsun , Portland Lakers 'ı eler ...

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2008, 12:33:03 »
Bence sıralama yanlış Clippers nasıl olurda hem Denverin hem GSWin arkasında kalır..

Hüseyin@;

Utah ev sahibi olacak çünkü onlar grubunu lider bitirdiği için..

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2008, 13:44:26 »
Ben de herkes gibi Clippers' ın daha yukarıları hakettiğini düşünüyorum. Buna göre biz Spurs ile eşleşiyoruz. Grup liderliğinden saha avantajı da bizde olur sanırım. Ne diyim geçeriz inşallah :deli:

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2008, 14:02:37 »
Yeni kurulan takımların (Clippers) ilk senesinde play-off potasında gösterilmesi saçmalık olur,bunu garipsememek lazım.Daha yan yana oynamamış oyuncular , ancak sürpriz yaparak play-off potasına çıkabilirler.Clippers'ta Boston düzeyinde kadro kurmadığına göre , garipsencek bir şey yok.

Yalnız açık ve net!;

Boozer kendine gelmezse Utah oraları biraz zor görür.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2008, 14:36:40 »
Batıda tahmin yapmak artık gerçekten de çok zorlaştı. Hele ilk 6-7 için. Ne olacağı hiç belli olmuyor. Hepsi çok kaliteli takımlar. Cliipers'ın da Portland'dan daha çok şansı olduğunu düşünüyorum.

1-NewOrleans Hornets
2-LosAngeles Lakers
3-San Antonio Spurs
4-Utah Jazz
5-Houston Rockets
6-Dallas Mavericks
7-Phoenix Suns
8-LosAngelesClippers

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2008, 14:46:12 »
LAL-NOH-DAL-HOU-LAC-SAS-PHO-DEN(GSW)

LAL : Hala takviye yok.. sun ve josh powell dışında.. turiaf kaybedildi..
NOH : Posey geldi daha da derinleştiler.. Wells belirsiz
DAL : Savunma delisi Carlisle görev başında..Kidd bir yıl daha yaşlı.. Dirk le ilk tam sezonu...bakalım artık
HOU : Yao+TMac sağlam kalırsa (50+) (bu ne ki :D) geçen yılki 22 nin yakaladığı gazı yakalarlar diye düsünüyorum
LAC : Yeni takım ama.. tecrübeli isimler var..gelenler de öyle.. bench zayıf kalacak..
SAS : İhtiyar heyetinde kayıp var mı diye düsünüyordum.Barry gitti.. Horry belirsiz..Bowen kalır..Finley kaldı.. Pargo dışında hamleleri yok diye biliyorum.. dinamik batıda işleri zor
PHO : GM Kerr'ün demecine göre Nash'in maç oynama sayısını sınırlandıracaklarmış.. (70 gibi) Shaq yine 1 yıl yaşlanacak.. Hill sağlıgına kavuşsa da o da yaşlı kategorisinde.. kenardan Marks da kaybedildi Giricek de.. merak ediyorum hallerini..
DEN-GSW : Savunma yapabilen tek elemanı kaybetmeyi başardılar.. hücumcu manyaklar :D kaldı ellerine.. (JR Melo IVY) George Karl bakalım neler yaptıracak takımına..
GSW ise 8.liğin adaylarından diyorum.. Ellis'in uzun süreli kaybı var.. Baron göçtü.. S-Jax Maggette ve Al Harrington etkileyici performanslar gösterebilir..
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2008, 14:54:23 Gönderen: fadeaway86 »

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2008, 15:11:00 »
LAL-NOH-DAL-HOU-LAC-SAS-PHO-DEN(GSW)

NOH : Posey geldi daha da derinleştiler.. Wells belirsiz
DAL : Savunma delisi Carlisle görev başında..Kidd bir yıl daha yaşlı.. Dirk le ilk tam sezonu...bakalım artık
HOU : Yao+TMac sağlam kalırsa (50+) (bu ne ki :D) geçen yılki 22 nin yakaladığı gazı yakalarlar diye düsünüyorum
LAC : Yeni takım ama.. tecrübeli isimler var..gelenler de öyle.. bench zayıf kalacak..
SAS : İhtiyar heyetinde kayıp var mı diye düsünüyordum.Barry gitti.. Horry belirsiz..Bowen kalır..Finley kaldı.. Pargo dışında hamleleri yok diye biliyorum.. dinamik batıda işleri zor
PHO : GM Kerr'ün demecine göre Nash'in maç oynama sayısını sınırlandıracaklarmış.. (70 gibi) Shaq yine 1 yıl yaşlanacak.. Hill sağlıgına kavuşsa da o da yaşlı kategorisinde.. kenardan Marks da kaybedildi Giricek de.. merak ediyorum hallerini..
DEN-GSW : Savunma yapabilen tek elemanı kaybetmeyi başardılar.. hücumcu manyaklar :D kaldı ellerine.. (JR Melo IVY) George Karl bakalım neler yaptıracak takımına..
GSW ise 8.liğin adaylarından diyorum.. Ellis'in uzun süreli kaybı var.. Baron göçtü.. S-Jax Maggette ve Al Harrington etkileyici performanslar gösterebilir..

Kardeş Utah Jazz'i unutmuşsun.  KuzeyBatı grubunda 1. olduğu taktirde 4. sırada olacak. Zaten eminim her 10 kişiden 9 u için Utah en kötü ihtimal 4. olur

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2008, 15:27:26 »
yokk..benim listemde utah da orlando da yok.. gına geldi artık.. yeni takımlar gorme istegim var..o yuzden listem bolye..

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2008, 15:29:18 »
yokk..benim listemde utah da orlando da yok.. gına geldi artık.. yeni takımlar gorme istegim var..o yuzden listem bolye..

Ama Utah kuzeybatı grubunu birinci bitirecek yada denver(:-D)ikisinden birini mutlaka öyle yada böyle playoff yapacak..

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2008, 15:31:20 »
denver oluversin.. sloan da artık sıktı..utah da.. şuradaki iverson fanları bir daha onun final oynamasını,yüzük almasını istemez mi.. yenilik lazımmm :D

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2008, 15:32:52 »

Haha "yeni takımlar gorme istegim var" diyince,içimden "Lakers'ın hanedanlığı"nı hatırlatmak geldi :-D Utah son 2 senedir,Orlando da son 2 sene oralara oynuyor.

Ben kendimi bildiğim bileli Lakers oralarda.Demek ki kendi takımı olunca insana 'Gına' gelmiyor.Yada yeni takımlar görme isteği oluşmuyor.

Tamamen duygusal (sinirsel)  :wink: :-)

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2008, 15:38:54 »
:D :D :D

Lakers'sız 2005 Play off larını da izlemişti bu bünye :D hic merak etme.. heheh.. şaka bir yana.. yani ne bileyim yıllardır dipte olan bobcats,nyk gibi takımların içeride olması daha cazip hale getirmez mi.. e son olarak canlı ornek atlanta.. yıllar sonra girdiler.. boston'ı elemek üzereydiler ama son mac tabii dışarıda olunca.. fark oldu..

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2008, 16:02:04 »
denver oluversin.. sloan da artık sıktı..utah da..

Biz de sıkılma gibi bi durum yok. Hakeden oynayacak ki bu hakeden de büyük bir ihtimalle Utah olacaktır.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Ağustos 2008, 16:07:07 »
denver oluversin.. sloan da artık sıktı..utah da..

Biz de sıkılma gibi bi durum yok. Hakeden oynayacak ki bu hakeden de büyük bir ihtimalle Utah olacaktır.
e tamam işte.. sna gore yok.. bana gore var.. kisisel görüs.. kimse kimseye karısamaz.. dogrularımız farklı.. bu kadar :D

Çevrimdışı redd22

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Ağustos 2008, 16:56:31 »
Öncelikle bu play-off sıralaması canım şu takımı görmek istiyorum bunu istemiyorum demek ile olmaz varsa bir kişisel görüş nedenleri ile belirtilir bu bu nedenden dolayı play-off yapacaklar ya da yapamacayaklar şeklinde neyse bana göre Batı'da play-off sıralaması şu şekilde oluşacak:

1-New Orleans Hornets: Chris Paul bu yıl kendini skor açısından biraz daha geliştirecektir ayrıca takıma bu yıl katılan James Posey kısaları savunma konusunda eksiği olan Hornets'e ilaç gibi  gelecektir Stojakovic'de sağlıklı bir yıl geçirirse benim 1 numara için adayım Hornets.

2-Los Angles Lakers: Onları buraya koyma nedenim Kobe Bryant. Çünkü son NBA finalinde görüldü ki Kobe Bryant durdurulursa ya da yavaşlatılırsa Lakers'ın gardı çabuk düşebiliyor normal sezonda özellikle Batı takımları bunu çokça deneyecektir Bynum'un da geçen yıl sakatlanmadan önceki hali ile dönmesi belki de onları 1 numaraya taşır ama bence şimdilik 2 numaradalar,

3-Houston Rockets: Artest'inde takıma katılması ile ligin en iyi beşi onlara geçti diyebiliriz,
ancak o kadar çok sakatlık riskleri var ki bunun için 1 numaraya da yükselebilirler 5 veya 6 ya da
düşebilirler onun için ben onları garanti olsun diye buraya koyuyorum

4-Utah Jazz: Aynı kadro ve aynı sorunlar yıllardır var ve henüz bi çözüme de kavuşmadı bu sorunlar şutör gard eksikliği hücumda ve savunmada başlarına büyük dert açıyor Boozer'ın huzursuz olup olmaması belirgin olacak sene içinde bir takas görebiliriz Utah'dan hemde büyük bir takas Memo, Kirilenko ve Boozer üçlüsünden herhangi biri ya da ikisinin yer aldığı ama ne olursa olsun Kuzeybatı grubunun favorileri bu nedenle 4. sıra onların

5-Phoenix Suns: Artık son 1 ya da iki yılları draftta aldıkları Robin Lopez ve free-agent olarak
gelen Matt Barnes iyi katkı yapacaklar diye düşünüyorum yeni koçun gelişi ile bambaşka bir takım
olacaklar ve içimden bir ses Shaq'ın ve diğer oyuncuların bu sisteme alışacağını söylüyor bu yıl
için gizli sürprizim Suns.

6-Portland Trail Blazers: Sürpriz gibi görünsede değil ligin en derin kadrosu onların elinde ellerindeki 12 adamı da kullanabilecekler geçen yıl draft edilen iki çaylak Rudy Fernandez ve Greg Oden'ın kaliteleri tartışılmaz ve takıma direk olumlu katkı yapacaklar diye düşünüyorum aynı şekilde yaz liginde olağan üstü maçlar çıkaran Jarred Bayless'da öyle, Brandon Roy ne kadar sağlıklı olursa o kadar iyi bir yıl geçirmeleri mümkün.

7-San Antonio Spurs: Kendileri de açıkladılar artık son sezonları belki de bu çekirdek kadronun ancak Manu Ginobili'nin sakatlığı herşeyi mahvetti onlar için dönse bile ne kadar iyi şekilde dönecek muamma Ginobili'nin Duncan'da son yıllarda normal sezonda kendini fazla yormuyor diğer takım arkadaşları da aynı bu şekilde pek iyi yerde bitireceklerini düşünmüyorum bu yıl

8-Dallas Mavericks: Rick Carlisle çok beğendiğim bir koç ama bu kadar iyi bir Batı'da onlara ancak
8. cilik kalabildi Jason Kidd yaş sorunu nedeniyle ne kadar istikrarlı olacak şüpheli onlar da yaşlı
bir takım Nowitzki elinden geleni yapmaya çalışacak ancak o ikisinden sonrası yok gibi birşey Dallas'ta

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Ağustos 2008, 19:18:39 »
Bizi 3. sıraya koymuşlar. Ben de aynı yere koyuyorum. Tabi sakatlık olmazsa, her seferinde bunu söyler oldum aq nasıl paranoyak olduysam artık.

oha biz en derin kadroyu kurduk diyoruz eksiklerimizi kapadık diyoruz playoff için iddialıyız diyoruz işe bak en azından 8. liği bırak 11. olmuşuz yane açıkçası bu değerlendirmeler benim için hiç bişe ifade etmiyor

Clippers'ı 11. sırada gördüğümde bakalım İmbat abi ne şekilde sövecek dedim içimden :deli: ilk sen yorum yazmışsın, yine de beklediğimden daha sakin karşıladın :-D Bence de çok yanlış 11. sıraya koymaları, hele Denver'ın ve Warriors'ın arkasında olması..

Bynum'un sakatlıktan bomba gibi geliyor olması yeter de artar bile. Nerdeyse 3 adama bedel oluyor. Birincisi; 5 numarada asıl pozisyonu pivot olan Bynum oynamaya başlayacak. İkincisi; Gasol kendi alışık olduğu, daha verimli oynayacağı 4 numaraya geri dönecek. Üçüncüsü; Odom'ın Gasol'la aynı sebeplerden dolayı veriminin daha artacağını düşünmem, ama Gasol'un ki kadar etkili olamayabilir. Bunlarsız geçen sezon final oynadılarsa bu sezon takımın bu yeni haliyle yine final oynama şansları var.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2008, 19:26:43 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Ağustos 2008, 21:49:12 »

Clippers'ı 11. sırada gördüğümde bakalım İmbat abi ne şekilde sövecek dedim içimden :deli: ilk sen yorum yazmışsın, yine de beklediğimden daha sakin karşıladın :-D Bence de çok yanlış 11. sıraya koymaları, hele Denver'ın ve Warriors'ın arkasında olması..

oohooo sövmemmi :deli: dere tepe düz gittimde forum kurallarına saygımızdan buraya yansıtmadım