Anket

Seri nasıl sonlanır ?

Boston 4-0
41 (61.2%)
Boston 4-1
15 (22.4%)
Boston 4-2
4 (6%)
Boston 4-3
2 (3%)
Atlanta 4-3
2 (3%)
Atlanta 4-2
0 (0%)
Atlanta 4-1
0 (0%)
Atlanta 4-0
3 (4.5%)

Toplam Oy Verenler: 66

Gönderen Konu: Boston Celtics (4) - Atlanta Hawks (3)  (Okunma sayısı 43021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (2) - Atlanta Hawks (2)
« Yanıtla #75 : 30 Nisan 2008, 21:40:27 »
bostondan daha iyi bi performans beklerdim yaaa...2-0 dan 2-2 yaptı atlanta helal olsun..2-1 iken diyodum olsun bir maç kaybetmişler boşluğuna gelmiştir önemli değil diye ama anlaşılan öyle görünmüo atlanta iyi direniyor.....ama herşeye rağmen bu seri bostonın olur.....

Çevrimdışı streetglow

• NBA Oyuncusu
  • *
  • The Answer,u know!
    • Profili Görüntüle
    • streetglow
Ynt: Boston Celtics (2) - Atlanta Hawks (2)
« Yanıtla #76 : 01 Mayıs 2008, 02:30:15 »
Atlanta,üstünde durulacak bir takım.Adamlar genç ama NBA'in en flash takımını son 2 maçtır dağıttılar.madem Boston'u herkes finalde görüyordu,demekki Atlanta finale kadar yükselebilecek bir takımmış diye düşünüyorum ben.

4-3 boston...

Denver Nuggets

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Bu Sefer Boston (3-2)
« Yanıtla #77 : 01 Mayıs 2008, 10:46:18 »
Bu Sefer Boston (3-2)

TD Banknorth Garden'da oynanan serinin 5. maçında Boston Celtics üst üste 2 maç yenildiği Atlanta Hawks'ı 110-85 yenerek seride 3-2 öne geçti.

Maçın en skorer ismi Boston'lu Paul Pierce olurken 22 sayı-7 ribaunt-6 asist ile oynadı.Atlanta'nın en skorer ismi 21 sayı atan Joe Johnson oldu.

Boston'da Garnett 20 sayı-5 ribaunt-7 asist ile her yöne katkı verirken,Ray Allen 19 sayı-4 asist ile maçı tamamladı.Rondo 12 sayı-7 asist,benchten gelen Powe 10 sayı-7 ribaunt,Cassel 13 sayı,
Posey 6 sayı ile maçı tamamladı.

Hawks'ta önceki maçın yıldızı Smith 18 sayı-5 ribaunt ile oynasada 4/13'le oynadı.Çaylak Horford 14 sayı-10 ribaunt,Mike Bibby sadece 6 sayı ile oynadı.Benchten de katkı alamayan Hawks mağlubiyeti çağırmış oldu.

Hawks 85, Celtics 110
  1 2 3 4 T
ATL (2-3)  19 24 21 21 85
BOS (3-2) 27 31 23 29 110

Final

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/bu-sefer-boston-3-2.html

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (3) - Atlanta Hawks (2)
« Yanıtla #78 : 01 Mayıs 2008, 14:20:43 »
Boston sonunda kendine geldi 2 maç kaybettikten sonra. Hawks 3. ve 4. maçlardaki iyi performansını bu kez yansıtamadı Bibby'nin 6 sayıda kalması, Smith'in kötü şut yüzdesi, benchin katkı verememesi sonucu yenilgi gelmiş oldu, Boston'un sıradaki maçı da alıp işi artık bitirmesi gerekiyor. Atlanta'ya karşı bu kadar zorlanıyorlarsa Detroit'e finale kalmaları durumunda Spurs'e ya da Lakers'a karşı ne yapacaklar bilemiyorum. 

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 01 Mayıs 2008, 17:24:53 »
Big three kendine gelmis 3 de oyunun her alanina katki yapinca galibiyet kacinilmaz olmus.Bu seneki draftan gelen adamim al horford yine iyi oynamis yüzdeli 14 sayi 10 ribo 5 assist

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 01 Mayıs 2008, 19:58:03 »
Geride bıraktığımız 2 maçı unutup bu maça konsantre olmuştuk! ve kolay bir galibiyet oldu bizim için big there bir kez daha kendini gösterdi bu maçta hawks bench'ten katkı alamayınca ve bibby'den katkı alamayınca malübiyete engel olamadılar önümüzdeki maçı'da alıp bu seriyi geçmek istiyoruz :-)

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 02 Mayıs 2008, 03:00:22 »
Hawks, Celtics'e direnecekse ya da şöyle diyelim artık serinin 6. maçını kazanacaksa Mike Bibby'e ihtiyaçları var..Onun kısır kaldığı anlarda Hawks'ın kazanabilme ihtimali otomatik olarak düşüyor..Hawks'ın sorunu benchinin derin olmaması..Şöyle adam gibi 2 bench oyuncuları daha olsa çok daha vahim bir seri olurdu Boston açısından..

--

• Ziyaretçi
Atlanta Hawks Mucizesi (3-3)
« Yanıtla #82 : 03 Mayıs 2008, 06:06:53 »
Atlanta Hawks Mucizesi (3-3)

Play-off ilk turunda süpürülmesi beklenen Atlanta Hawks serinin 6. maçında Philips Arena'da 20,425 kişi önünde konuk ettiği Boston Celtics'i 103-100 ile devirdi ve seride durumu 3-3'e getirdi.

Play-off öncesi eşleşmelerde serisini en çabuk ve en rahat şekilde bitirmesi beklenen Boston Celtics Atlanta Hawks karşısında Philips Arena'da galibiyet yüzü göremedi.

Mike Bibby 17 sayı-7 asist-6 ribauntla oynarken, Joe Johnson 15 sayı-5 asist-4 ribaunt yaptı. Johnson maçı 4-13 şut isabeti ile tamamladı.

Marvin Williams 18 sayı-4 ribaunt, Al Horford 16 sayı-5 ribaunt-4 asist, Josh Smith 11 sayı-6 ribaunt yaparken, benchten gelen Josh Childress 15 sayı-6 ribaunt ve Zaza Pachulia 9 sayı-6 ribaunt yaptı.

Celtics'te Kevin Garnett'in 22 sayı-7 ribaunt-6 asistlik bir performans sergilesede yeterli olmadı.

Ray Allen 20 sayı-6 ribaunt, Paul Pierce 17 sayı-6 ribaunt, Rondo 8 sayı-5 asist ve Perkins 14 sayı-5 ribaunt yaptı.

BOS (3-3)     32     18     32     18     100
ATL (3-3)    20     29     30     24     103

http://www.nbatr.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8765&Itemid=1
-----------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (3) - Atlanta Hawks (3)
« Yanıtla #83 : 03 Mayıs 2008, 06:21:36 »
Mac bitti ama hala elim ayagim titriyor.Boston un elemesini istememe ragmen Atlanta bu maci verseydi oturup aglardim ciddi olarak.Macin sadece 2.yarisini izleyebildim ve Atlanta bizi bu saatlere kadar uykusuz birakti dogrusu :D
Maca Gelirsek;
-Atlanta icin macin ilk ve tek üclügü belki de maci getirdi
-Bu serinin 4. ve 6. maclari benim icin klasik ve unutulmaz maclar listeme girmistir
-Atlanta bu macta ve serinin genelinde inanilmaz direnis gösterdi.Mac da 9 sayi fark oldugu halde hic pes etmediler ve farki yavas yavas indirdiler
-Son anlarda Atlanta kolay 2. hücum sansi verdi Boston a boston da bunlari iyi degerlendirdi ve mactan kopmadi(Posey in kritik 3lügü böyle bir pozisyondan geldi)
  Gercekten 1.turun benim icin en zevkli serisiydi.Son mac inanilmaz heyecanli olacak bakalim Atlanta direnisini sürdürüp bir mucizeyi gerceklestirebilecek mi?

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 03 Mayıs 2008, 07:59:47 »
off feci oldu bu boston'a helal be atlanta genç takım meyvelerini veriyo
ancak kafamda soru işaretleri var geçen seneki dallas gibi bu sezonda boston ne bileyim acaba fazlamı büyüttük ...??

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 03 Mayıs 2008, 09:13:09 »
helal olsun ama boston'un son maçı vereceğini düşünmüyorum. atlanta seri boyunca çok muhteşem bir direnç sergildi. doc riversmış peh, bbe sene başında diyordum bu adamla başlanması çok yanlış diye, meyvelerini veriyor herif.

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #86 : 03 Mayıs 2008, 09:31:11 »
doc riversmış peh, bbe sene başında diyordum bu adamla başlanması çok yanlış diye, meyvelerini veriyor herif.

aynen katılıyorum sezon içinde bu takımın başında kim olursa olsun iyi performans gösterir ama playofflarda görürüz boston u demiştim birçok kişi karşı çıkmıştı umarım şimdi anlamışlardır ne dediğimi

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı MeL0

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 03 Mayıs 2008, 10:27:42 »
Şimdi ben anlamadım burada.Boston mı kötü oynuyor,yoksa hawks mucizevi işler mi çıkardı ?

@@

Umarım boston karşımıza gelir.Ve onlara nasıl oynadığımızı ve bostonun şampiyonluğa ne kadar yakın olduğunu gösteririz.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2008, 10:29:59 Gönderen: MeL0 »
( Parmak )

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 03 Mayıs 2008, 11:51:55 »
play off öncesi bir sürü bostonlu arkadaşım final oynamaya kesin gözüyle bakıyordu big threesine çok güveniyorlardı...ama öyle baştan sallamak olmuyomuş demek dimi...ben hala son maçı bostonun alacağını düşünüyorum ama atlanta bunu ne kadar çok istediğini ne kadar hırslı olduğunu gün ve gün gösteriyo...şunu da söyleyeyim bu bir mucize değil basketbol bir mucize değildir ki atlanta oynadı ve emeğinin karşılığını kazanarak aldı bu kadar basit.....

Çevrimdışı muratkobe24

• Rookie
  • **
  • Hiç Bir Şey İmkansız Değildirrr...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 03 Mayıs 2008, 11:55:49 »
BU boston takımı bilerek mi yapıyor bunları yoksa atlanta mı hakkıyla alıyor maçları??bence 2.si en dogru cevap..kimler atlantanın 3 maç alacağını düşünür ki boston karşısında az kişi düşünür...ankette de 5 kişi falan oy vermiş atlantaya..Adamların yaptıkları çok üst düzey bişey..Bileklerinin hakkıyla alın terinin son damlasına kadar kadar savaştılar ve bostonu devirdiler 3.kez..Playofflarda bir kez daha gördük ki asla rakibini küçümseme ve bu yerin havasını başka olduğunu bir kez daha gördük..Atlanta rakibi çok iyi analiz etmiş ve çok iyi motivasyon olmuş..Marvin Williams iyi katkı yapmış..En rahat seri deniliyordu boston açısından ama gördük ki yanılmışlar..Böyle oynarsa boston eğer elerlerse clevand karşısında zorlanacakalrdır..Yada clevand atlantanın yaptığı enerjiyi gösterebilecekler mi??james göstericektir kesin..tabi bu son yazdılarım boston seriyi alırsa tabi...

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #90 : 03 Mayıs 2008, 12:16:43 »
Boston Celtics'in son topu kullanırkenki halini görmeliydiniz.
Rajon Rondo'nun bu yaptığını kayda alıp ibret-i alem olsun diye tüm altyapı oyuncularına izletilmeli.
Son top bu kadar mı kötü kullanılır!!!
Atlanta Hawks'ı tebrik ediyorum. Geçen seneki Mavericks vakasını Celtics yaşar mı bunu söylemek güç.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Crunch

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 03 Mayıs 2008, 12:24:06 »
Valla Boston bu seriyi hak ediyor.En azından KG yaşlanmadan bi final oynasınlar
Chicago Bulls Forever

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #92 : 03 Mayıs 2008, 12:35:05 »
İşte efsane takım, işte yeni şampiyonlukların beşiği olan, geçmişin Chicagosu ve Detroiti ile karşılaştırılan takım HAHAHA

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #93 : 03 Mayıs 2008, 12:38:49 »
Benim anlamadığım Sixers'a 2 maç verdi diye Detroit takımına ihtiyar heyeti muamelesi yapıldı...Pistons için play-off serisi bitirildi..Güle güle dendi..

Süpürür denilen Boston play-off'larda 7 maçlık seri oynayacak tek takım oldu..Ayrıca tebrik etmek lazım..Hawks büyük ihtimal seriyi kazanamayacak..Boston evinde işi bitirecek ama en azından Atlanta evinde oynadığı maçlarda galibiyet yüzü göstermedi Boston'a..

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #94 : 03 Mayıs 2008, 12:45:22 »
Yani Allah aşkına Kemal Abimizin de daha önce belirtiği gibi hall Of Fame adayı 3 oyuncun var diye şampiyon olmuyorsun...Hanedan Chicago ve Lakers ile kapıştırılan Boston belki bizi utandırabilir sonradan..Şampiyon bile olur belki...Ama bu ilk tur rezaleti ile şampiyon edasında olmadıklarını gördük, nedense birinin bunlara gümüş tepside bir şeyler getireceğini, Büyük oyuncuların 20 sayı 7 rib. gibi ortalamalarla maçları Domine edebileceğini falan mı söylemişler, Yani anlamadım gitti, takıma has bir oyun düzeni yok, Bireysel konsantrasyona bakan bir savunma ve hücum anlayışından ibaret, Yani hiç Chicago ve Detroit ile karşılaştırmasınlar... Onlar sezona şampiyon gibi girerlerdi zaten....Bu arkadaşlar sezon başında çoştular, ortalarında rolantiye aldılar, play-off trenine doğru biraz göz dağı verdiler taam buraya kadar normal ama Play-Off da nniye bu kadar rahatlar...Birden aklıma Dallas-Golden serisi geldi.... Neden acaba..

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Mayıs 2008, 12:46:38 »
maçların sahada kazanıldığının en güzel kanıtı

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 03 Mayıs 2008, 12:59:41 »
İşte efsane takım, işte yeni şampiyonlukların beşiği olan, geçmişin Chicagosu ve Detroiti ile karşılaştırılan takım HAHAHA

:-) :-) Boston herkesi ezer oğlum onlar...Müthişler onlar...Doc Rivers harika...Rondo geleceğin guard ı  :-) :-)

Noldu...? Detroit e edilen o kadar laf nerde kaldı...Şimdi aynıları neden Boston a söylenmiyor. Yada tam tersi olarak serisini kolay geçen Spurs e neden kesin şampiyon olur muamelesi yapılmıyor..?

Demek ki neymiş öyle hemen gaza gelip karşındaki rakibi süpürücem diye çıkmıyacakmışsın maçlara Heleki karşında oraya dişiyle tırnağıyla gelmiş bir takım var üstelik hepsi genç ve hırslı....Adamın ağzına ağzına vururlar playoff ta işte...Garnett  daha doğru düzgün sert playoff serisi görmedi Detroit le eşleşirlerse Rasheed onu döverken neler yapacak merak ediyorum doğrusu...? :laugh:

Saygılar Atlanta ' ya   :bow2:

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : 03 Mayıs 2008, 13:02:39 »
Bir not düşeyim;
Biz burda çok konuştuk Boston yaptığı hamlelerle benchini derinleştirdi diye ama koca bir sıfır bench..Hoş ben o dönemde de Boston benchinin abartıldığını düşünüyordum şimdi hala aynı şeyi söylüyorum..Bu arada Duncan ve Garnett yazdığımda bana sövenlere kapak oğlu kapak oluyor bu play-off'lar..Onlarada selam olsun...

(Boston kazanacaksa Pierce isterse kazanacak..)

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 03 Mayıs 2008, 13:05:40 »
Benim anlamadığım Sixers'a 2 maç verdi diye Detroit takımına ihtiyar heyeti muamelesi yapıldı...Pistons için play-off serisi bitirildi..Güle güle dendi..

Süpürür denilen Boston play-off'larda 7 maçlık seri oynayacak tek takım oldu..Ayrıca tebrik etmek lazım..Hawks büyük ihtimal seriyi kazanamayacak..Boston evinde işi bitirecek ama en azından Atlanta evinde oynadığı maçlarda galibiyet yüzü göstermedi Boston'a..
Katılıyorum bende ..

Detroit,Lakers,Utah falan 7. maça kadar seriyi bitiremeselerdi kim bilir neler denicekti.Süpürmesi beklenen Boston 7. maça kadar bıraktı işi,helal olsun..

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 03 Mayıs 2008, 13:27:14 »
Boston fos çıkmaya başladı başladı. 3-3 yaptılar ve daha ilk turdan atlanta'ya zorlanıyorlar.. Fazlamı küçümsediler yıldızlarmı yorulmaya başladı anlamıyorum.Daha ilk turdan bu kadar zorlanıyorlarsa 2.tura halleri güçleri kalmayabilir.. Atlanta bu gazla elerse hiç şaşmam..  Ama 7. maça Boston üçlüsü kendini fena kasıp yorup maçı alıp 2.turun ilk maçlarında zorlanadabilirler
Bilmiyorumda Boston şampiyon olamaz bence.

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James