Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Boston 4-0
2 (4.3%)
Boston 4-1
6 (12.8%)
Boston 4-2
15 (31.9%)
Boston 4-3
15 (31.9%)
Cavs 4-3
5 (10.6%)
Cavs 4-2
3 (6.4%)
Cavs 4-1
0 (0%)
Cavs 4-0
1 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 46

Gönderen Konu: Boston Celtics (4) - Cleveland Cavaliers (3)  (Okunma sayısı 43613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (2) - Cleveland Cavaliers (0)
« Yanıtla #50 : 09 Mayıs 2008, 12:12:21 »
Dediğimi hala savunuyorum.Oyununa yenilikler eklemedikçe boyle sürünmeye mahkum.Haywood bile orta mesafe atmaya başladı ya.Düşünün durumu.Bunda 3lük yok şut yok.A daha genç gelişir cart curt masalları artık bayatladı.5.yılını oynuyor.Detroite karsı yaptıkları denmis ama.Larry Brown sonrası toparlanma sürecinde olan bir Detroit vardı.Gecen yılki finali zaten formsuz doğu yüzündendi.Yani kendini değiştirmedikçe daha cok 2/18 ler 6/24 ler izleriz.Bu kadar basit

Çevrimdışı Arda

• Nuggets Fan
  • All-Star
  • Allen ''The Answer'' Iverson
    • Profili Görüntüle
    • Denver Nuggets
« Yanıtla #51 : 09 Mayıs 2008, 12:18:02 »
 Hüso ben Lebron'a kötü oyuncu demiyorum çok iyi oyuncu ama itici yönleri var benim ve benim gibi birçok kişinin nefretini üzerine çekti.Sadece Jordan'dan üstün görenlere ve onu basketbol ilahı zannedenlere tepkimi göstermek istedim.Sonuçta iyi oyuncu her takım karşısında birşeyler sergiler takımını galibiyete taşıyacak.Sayı atamıyorsa ribaund çeker,asist yapar savunmasını agresifleştirir.Duncan bunları yapıyor ama King(!) ne yapıyor,8 TO..

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 09 Mayıs 2008, 13:04:34 »
Arkadaslar yapmayin Allah Askina.Bu adami sisirenler demisler bu adamin sisirelecek yeri mi kalmis.Adam zaten regular sezon da döktürdü.Sence bu istatistiklere laf edilir mi.bu adam NBA ye ilk geldiginde 20 5 5 ile oynadigini ikinci senesinde 27 7 7 ile oynayip bi daha bunun altina düsmedigini biliyomuydunuz?Bu seneyle birlikte 3 senelik play-off kariyerinde 27 8 8 ile oynadigini?
Simdi bu adam iki mac kötü oynadi diye kötü sisirtilmis bir oyuncu mu?Bir tane adam söyleyin bana M.J den sonra 30 sayi 8 ribaund 7 assist ile oynamis.Benimbildigim Bir LBJ var
Ben bu adami 03-04 tarihinden beri seyrediyorum ve her sene oyununu gelistiriyor.Ve bence ileri ki yillarda daha da iyi olacak.İki mac kötü oynadi diye böyle mesajlar atmaya gerek yok diyorum arkadaslar.Unutmayin bu adam müthis Detroit takimini serinin basinda kötü balayip tek basina yikmisti.Ha bana göre bu seriyi Boston alacak ama ne olacagi belli olmaz

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Mayıs 2008, 13:13:49 »
LeBron'u tartışmaya gerek yok ama şu 2 maçta rezalet olduğu da su götürmez bi gerçek. Yaptığı top kayıpları, kaçırdığı şutlar, tamam Boston savunması gerçekten üst düzey ama LeBron gibi bi oyuncunun en kötü performansı bile bu kadar olmamalı. Tamam şut yüzden kötü olur ama iki maçta 17 top kaybı krala yakışmadı. İç sahada acilen kendisini toparlamalı eğer takımı seride tutmak istiyosa.
Get up, stand up, stand up for ur rights!!

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 09 Mayıs 2008, 13:57:55 »
Lebron ne yapsın sıkı savunmada adam elinden geleni yapıyor yinede 2 maç'ta fazla etkili olamadı diye adam topa tutuluyor unutmayın bu adam nba'nın en değerli en pahalı en iyi oynayan oyuncularının en başında yer alıyor celtics'in savunmasını tartışmaya gerek yok zaten kendi evinde kendine geleceğine inanıyorum lebron kral :-D

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #55 : 09 Mayıs 2008, 15:37:55 »
Lebron ilk maçta 10 top kaybı yapmıştı. Bu maç da 7 top kaybı. Gerçekten de azımsanacak gibi değil. Celtics savunması Kral'ı boğdu. 2-0'ı da çaktılar. Oyunu 2. periyottan sonra hakimiyeti altına aldılar. Ray Allen üzerinden pek oynanmıyordu. Bu maçta Ray Allen'a çalıştılar Boston için de Allen içinde çok iyi oldu.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #56 : 09 Mayıs 2008, 18:13:16 »
 Hey James adamım uyan artık seri elden gidiyor. Nerelerdesin ? Yine kapasitene göre felaket bir maç çıkarttın. Bu mu gerçek James bu mu senin oyunun. Boston savunması karşısında bu kadar mı eziliyorsun. Şutların çembere bile gitmemeye başladı. Ne değişti böyle. Geçen sene bu savunmanın birkaç katı sertliğinde Pistons önünde neler yaptığını sen ben ve buradaki herkes hatırlıyordur elbet. Şu oynadığın iki karşılaşmayı unut, Cleveland'da seriyi çevirebilmek için en az iki maç daha olacak. Kendini bir kez daha göstermenin bir kez daha kanıtlamanın vakti geldi. Kalk ve bize o nefis oyunundan örnekler göster. Çok geç olmadan basketbolunu oyna. Haydi ..
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2008, 18:58:27 Gönderen: Kaan Mert »

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 09 Mayıs 2008, 19:18:39 »
Lebron James...Herkes bu adamdan özellikle bu seride çok sey bekliyorlardı ..2/18 ve 6/24 bunlar ne yaa??bunlar senin istatisikinmi kendinegel artık ve biraz silkelen...Bostonun clevadı 2 maçta ta ortlama 16 top kaybına zorlaması bostonun maçlardaki üstün oynamasın temel sebebi..Ama boston iyi savunma yapmış tebrik etmek lazım...Zydrunas Ilgauskas bu seride clevand adına şu anlık en iyi oyuncu..james inşallah kendine gelir ve bize iyi bir basket izletir..Yanlız clevand böyle oynamaaya devam ederse işi kesinlikle çok zor..!!!

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 09 Mayıs 2008, 19:24:07 »
2 macta 17 top kaybi, 34 kacan sut...

Gecen sene finale cikmalarinin tek sebebi olan Lebron, bu sene bu turda ezilmelerinin de tek sebebi oluyor. Celtics'e ters gelen bir takim olacaklarini dusunuyordum, hele de Lebron'da alisagelmis performansini sunarsa, Celtics'in surpriz yasayacagini ongoruyordum. Lebron hancer sapladi adeta...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 09 Mayıs 2008, 19:53:48 »
Geçen sene Detroit'e karşıda çok kötü başlamıştı seriye ama özellikle Cleveland'taki maçlarda kendine geldi..Ben 3. maçta patlama yapacağını düşünüyorum..Hoş bu sene çok çok kötü başladı ama böyle gitmez gitmemelide..

Çevrimdışı 2pac_thuglife

• Rookie
  • **
  • ALLSTAR4ever BARON DAVİS
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nbatr.com
« Yanıtla #60 : 10 Mayıs 2008, 09:00:21 »
ben yorum yazıyorum neden yazdıklarım sonradan sılınıyor anlamadım adımın sana  diyom hatta ben wallace ne oldu yazdım sonra baktım yorum yok cıkmamıs bırı acıklayabılırmı yaptıgım yorumu ana sayfada da alt kısımda gordum sorun ne onu anlamadım'''

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 10 Mayıs 2008, 10:11:13 »
ben yorum yazıyorum neden yazdıklarım sonradan sılınıyor anlamadım adımın sana  diyom hatta ben wallace ne oldu yazdım sonra baktım yorum yok cıkmamıs bırı acıklayabılırmı yaptıgım yorumu ana sayfada da alt kısımda gordum sorun ne onu anlamadım'''

İçeriksiz mesaj atarsan silinir..

Bu topic ''Maç ne zaman..''  ''Hangi kanal verecek..''
''Boston yener..'' ''James berbat..'' gibi tek kelimelik mesajların atılacağı yer değil..

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Mayıs 2008, 12:33:52 »
boston bu serideki performansıyla ne kadar büyük bir takım olduğunu gösterdi...ben lebronu asla durduramazlar diyodum ama çok iyi savunma yapıyolar ve gerçekten gözüüm korkuyo finale kalırlar diye şuan en büyük adayı bence...big three birbirini tamamlıyo büyük bi yürekleri var böyle giderse boston çok iyi yerlere gelecek bundan kuşkum yok.....

Çevrimdışı Mrs.Slipknot

• İmMoRTaL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 10 Mayıs 2008, 14:43:26 »
valla ben 4-1 dedim ama 4- 2 de olabilir açıkçası boston sadece play off dönemini ele alırsak savunma çok iyi ve takımdaki her oyuncu şampi,yonluk için savaştığını belli edercesine oynuyorlar.. diğer taraftan cavs lebron var ama boston u eliyceklerini düşünmüyorum zaten 1 maçı da şansa verdim kazanırlar belki.. ama dediğim gibi bu seriden açık favorim boston.
ÖSS DEN NEFRET EDİYORUM ..!

Çevrimdışı batuhan james

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 10 Mayıs 2008, 23:21:55 »
arkdaslar ben gecen sende bu sıteye uyeydım yıne herkes cavs- detroıtte mac alamaz felan dıodunuz lebron 2-0 gerıdeyken aynı boston da oynadıgı gıbı 2 mac cıkardı yanı o kadar kotu olmasada cavs yıne det de farklı kaybetmıstı sonra cavs'a geldı serı lebron ve cavs cok farklı 2 mactata perısan ettı tabı cavs havayta gırdı 5 . macta lebron show yaptı herkes bılır... bu show'u ben 4-3 cavaliers dıorum bostonu ne kadar sewsemde bu sewgi ile olmuo bu gece 3 dea q arenada war mac herkes ıslesın ınternetten my2p2 'den weyha nba twden
bu arada ınternetten ızleyemeyen arkdadaslara yardım yapılır...   <cavaliers> vs  <boston>

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 10 Mayıs 2008, 23:31:41 »
Artık LeBron, bu maçta da kötü oynarsa (oynatılırsa) fanlarının gözünde değeri çok azalır herhalde. Cleveland kazanmak zorunda, kazanmak için ise LeBron iyi oynamalı. LeBron durdurulduğu zaman Cleveland çok vasat bir takım oluyor. Boston deplasmandan 1 maç çıkaracaktır...

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 11 Mayıs 2008, 11:25:37 »
En garip serilerden biri bu olacak herhalde.. Bu sefer Boston rezil oynamış gene isabet oranları düşük ayakta kalan isim Garnett,cavs ise takım olarak iyi hücum etmişler.. 2-1' e getirdiler bakalım 4.maç ne olacak. Tahmin etmesi güç her iki takımında ne zaman ne yapacağı belli olmuyor :D

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

--

• Ziyaretçi
Cavaliers Evinde Patladı
« Yanıtla #67 : 11 Mayıs 2008, 11:59:27 »
Cavaliers Evinde Patladı

Quicken Loans Arena'da 20,562 taraftarının önündeBoston Celtics'i konuk eden Cleveland Cavaliers ilk 2 maçın acısını çıkartarak maçı 108-84 kazandı ve seride durumu 2-1'e getirdi.

İlk iki maçın hayal kırıklığı yaratan ismi  LeBron James, 5/16 saha içi isabetiyle Celtics'in potasına 21 sayı bıraktı. Hanesine 8 asist – 5 ribaunt – 4 top çalma ve 3 blok yazdıran yıldız oyuncu, üç sayı çizgisinin gerisinden 3/5 isabet kaydetti. Serbest atış çizgisinden 8/12 ile oynayan genç oyuncu, 40 dakika görev yaptı.

Yüksek şut yüzdesiyle Cavaliers'ın sahadan galibiyetle ayrılmasında önemli rol oynayan Delonte West, 7/11 saha içi isabetiyle 21 sayı üretti. Oyunda kaldığı 38 dakika içinde 7 asist – 5 ribaunt – 1 top çalma yapan başarılı oyun kurucu, üç sayılık atışlarda 4/6 isabet kaydetti.

Kenardan gelen Joe Smith 17 sayı – 6 ribaunt – 1 asist – 1 blokla sahne alırken, tecrübeli şutör Wally Szczerbiak 16 sayı – 1 asistle, Ben Wallace 9 sayı – 9 ribaunt – 2 asist – 2 blok – 1 top çalmayla, Zydrunas Ilgauskas 12 sayı – 8 ribaunt – 6 asistle, Anderson Varejao 5 sayı – 1 ribauntla katkı yaptı.

İlk çeyrekte farkın açılmasıyla maçtan kopan Celtics'in en etkili ismi, 17 sayı – 9 ribaunt – 2 asistle karşılaşmayı tamamlayan Kevin Garnett oldu. 8/13 saha içi isabet oranı tutturan All-Star forvet, 36 dakika sahada kaldı ve serbest atış çizgisinden 1/2 isabet kaydetti. Maçı 2 top kaybıyla noktalayan tecrübeli oyuncunun çabaları, yenilgiyi önleyemedi.

Beklenen performansı sahaya yansıtamayan isimlerden Paul Pierce, 14 sayı – 5 asist – 3 ribaunt - 2 top çalmayla salondan ayrıldı. Kullandığı 8 şutun 3'ünü sayıya çeviren yıldız oyuncu, 37 dakika görev yaptı ve serbest atışlarda 6/6 ile oynadı.

Celtics'in büyük üçlüsünden Ray Allen 10 sayı – 4 asist – 3 ribaunt – 3 top çalma maçı tamamlarken, Kendrick Perkins 12 sayı – 7 ribaunt – 2 blok – 1 asistle, James Posey 11 sayı – 2 ribaunt – 1 asist – 1 blokla, Rajon Rondo 7 sayı – 1 ribauntla katkı yaptı.

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/cavaliers-evinde-patladi.html
-----------------------------------------

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (2) - Cleveland Cavaliers (1)
« Yanıtla #68 : 11 Mayıs 2008, 12:45:17 »
boston bu turu geçerse büyük bir ihtimalle detroit ile eşleşcek ve daha dış sahada galibiyeti yok. iç saha galibiyetleri ile şampiyon olurlarsa yuh yani.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 11 Mayıs 2008, 12:57:01 »
Macin ilk 3 ceyregini izleyebildim uyumus kalmisim.
-Boston kötü dis atis kullandi.Bu yüzden yine boyali alandan zorlamaya calistilar.
-Dogrusu Garnett haric Allen ve Pierce'in bu seride ki tutukluklari düsündürücü ve endise verici olmaya basladi.
-Garnett yine standart oyununu devam ettirdi ama galibiyete yetmedi
-Boston mac almak istiyorsa Big Three'sin deki en azinda bir kisi skor yönünden 25-30 bulmali.Big Three'nin bu serideki ortalamasi 40 sayi bunun 20 side Garnett'e ait.bu nasil big three anlasilmiyor.Artik play-off da oyuna agirligini koymaya calismalilar
-Cleveland da LBJ bana göre yine cok iyi bir performans cikaramadi vasatti.Ama takima arkadaslarina bilhassa ilk ceyrekte yaptigi servisler farkin acilmasina sebeb oldu.
Cleveland cok ihtiyaci oldugu dis atislarda yine muazzam bir ortalama yakaladilar.Bundan en büyük pay Delonte West'e ait en iyi play-off macini cikardi ve gayet yüzdeli atis kullandi
-Varejao benim cok begendigim bir oyuncu dogrusu KG Wallace dan daha iyi yavaslatacagina inaniyorum ama cok az süreler almaya devam ediyor
   Serinin 4.maci cok önemli Cleveland alisa seriye ortak olur hatta Boston'in Big Three'si bu oyunlarini sürdürürse Cleveland seriyi alir gibime geliyor

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 11 Mayıs 2008, 16:09:21 »
Bu maçta tamamen berbat oynamışız ray allen ve pierce bana kötü çok kötü performans gösterdiler yine takımı garnett sırtlamış ama malübiyete engel olamamış bu allen ve pierce hala neyi bekliyor anlamış değilim şut yüzdeleri berbattı böyle oynlarlarsa turu geçmek imkansız.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #71 : 11 Mayıs 2008, 17:14:13 »
Hack a Ben Wallace,sözün bittiği yer.

Not:Hack a bilmem neyin yapılmaması gerektiğini söylediğim anlaşılmasın,oyunun akıcılığını zedelesede yapılsın, hatta bizde yaptık bu sene bol bol.Kurallar dahilinde olduğu için ve de rakibin zaafından faydalanmaya çalışıldığı için,akıllı bir taktiktirde hatta ama biz direk ilk faulü yapar yapmaz tepkiler başlamıştı.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 11 Mayıs 2008, 17:30:15 »
Maçı seyrederken uyuya kalmışım  :-D
Arada gözleri açtım ama ne zaman açsam gözlerimi savunmada müthiş gayretli bir Cavs vardı..Celtics'e nefes aldırmadılar..Burda kritik nokta Celtics deplasmandaki 4. maçınıda kaybetti play-off'larda..Bu seriyi sıkıntıya sokar zira deplasmanda kazanamayıp evlerinde bir maç kaybetmeleri onların avantajlarını ters döndürür..

Bu kadar sönük ya da korkak oynamalarına anlam veremiyorum deplasmanda..Ray Allen istatistik falan yapıyor bazen ama cidden veteran bir guard gibi oynuyor..Bazen patlıyor o kadar..Beklediğim gibi değil play-off'larda..Cavs seriyi 2-2 yaparsa 5. maç daha da ilginç bir hal alır..Hem Celtics'in deplasman fobisi hemde Cavs'in bunu düşünerek maça asılması açısından işi Cleveland'da bitirme şansı bile olabilir..

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #73 : 11 Mayıs 2008, 18:07:18 »
 Boton adına işler pek de iyi gözükmüyor. Normal sezonda deplasmanda oldukça maç kazanan ve bu konuda da bir hayli başarılı olan Boston 2008 play-off'larında deplasmanda maç kazanamadı. Tamam evindeki tüm maçları kazansan şampiyon olursun ancak bu böyle gitmez.

Garnett harici play-off atmosferinde oynayan yok Boston'un o meşhur Big Three'si içinde. Ne Paul Pierece ne de Ray Allen daha play-off'ta olduklarını kavrayabilmiş değil. Doc'ta Ray Allen üzerine hiç bi set çizmezmi yahu. Adam hücumda bomboş dolanmakta.Eline top gelirse fırlatmakta savunmada da Wally karşısıdna bi çare Ray. Pierece desek serinin Boston adına kilit ismi olacağını düşünmüştüm bu yönüyle olmasa da kilit rolü hala onun elinde. Bu kadar kötü olmaması lazım Pierece'in.

Boston'un bir an önce toparlanması gerek.Artık bu 4. maçta mı olur yoksa bu gidiş devam eder m ibilemem ama işleri zor.

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 11 Mayıs 2008, 19:53:24 »
gerçekden boston hiç sezondaki gibi değil Deplasmanda hiç galibiyetleri Yok Ray allen da hayal kırıklığı yaşatior her maçda Hücumda hiç gözükmüor birşey yapamior daha doğrusu Cle iyi takım Boston da iyi ama bu böyle gitmez eğer giderse Cavs bu seriyi alır çünkü gayret gösteren yok Garnett ve Rondo dışında bence..