Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Boston 4-0
2 (4.3%)
Boston 4-1
6 (12.8%)
Boston 4-2
15 (31.9%)
Boston 4-3
15 (31.9%)
Cavs 4-3
5 (10.6%)
Cavs 4-2
3 (6.4%)
Cavs 4-1
0 (0%)
Cavs 4-0
1 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 46

Gönderen Konu: Boston Celtics (4) - Cleveland Cavaliers (3)  (Okunma sayısı 43609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Ynt: Boston Celtics (2) - Cleveland Cavaliers (1)
« Yanıtla #75 : 11 Mayıs 2008, 22:19:31 »
Celtics'in Playoff'larda deplasman fobisi devam ediyor. Hiç gerçek Boston gibi oynayamıyorlar. Psikoloji bir etken oldu bu artık. Böyle olurlarsa Pistons'a karşı hiç ama hiç şansları yok.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 11 Mayıs 2008, 22:22:33 »
pistons-celtics finali.......
iğrenç olacak. İki savunma takımı... İzlediimize değmez hiç güzel hareket olmaz

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 11 Mayıs 2008, 22:24:16 »
pistons-celtics finali.......
iğrenç olacak. İki savunma takımı... İzlediimize değmez hiç güzel hareket olmaz

Mücadele, hırs, istek... Bunlar daha ağır basacak. Sezon boyunca yeteri kadar güzel hareket gördük.
Artık kemik sesleri duyulacak. Bu da basketbolun ayrı bir zevki.

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 11 Mayıs 2008, 22:27:51 »
Pek sanmam daha boston deplasmanda maç kazanamadı. Bu mu Boston un mücadelesi? Böyle gidese pistons süpürür......

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 11 Mayıs 2008, 22:30:04 »
Pek sanmam daha boston deplasmanda maç kazanamadı. Bu mu Boston un mücadelesi? Böyle gidese pistons süpürür......

O anlamda değil. Bu tür maçları sıkıcı bulman konusunda söyledim bunu :wink:

--

• Ziyaretçi
Big Three 3-2 Yaptı
« Yanıtla #80 : 15 Mayıs 2008, 08:27:58 »
Big Three 3-2 Yaptı

TD Banknorth Garden'da 18,624 kişinin izlediği maçta Boston Celtics, 3. çeyrekteki etkili oyunuyla Cleveland Cavaliers'ı 96-89 mağğlup etti ve seride 3-2 öne geçti.

İlk 2 çeyrekte Cavaliers biraz daha baskılı gözüken taraftı ve devreyede 46-43 önde girdi. Celtics 3. çeyrekte 29-17'lik skor yaparak maçı koparttı.

Paul Pierce 29 sayı-7 ribaunt yaparken, Kevin Garnett 26 sayı-16 ribaunt, Ray Allen 11 sayı-3 ribaunt yaptı.

Maçın yıldızlarından Rajon Rondo 20 sayı-13 asistle oynarken, benchten gelen Glen Davis 6 sayı yaptı.

Cavaliers'ta LeBron James 35 sayı-5 asist yaparken, Delonte West 21 sayı-4 asist yaptı.

Wally Szczerbiak 10 sayı, Zydrunas Ilgauskas 6 sayı-7 ribaunt ve benchten gelen Joe Smith 7 sayı yaptı.

CLE (6-5)     23     23     17     26     89
BOS (7-5)    18     25     29     24     96

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/big-three-3-2-yapti.html
-------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
Ynt: Boston Celtics (3) - Cleveland Cavaliers (2)
« Yanıtla #81 : 15 Mayıs 2008, 08:42:17 »
Yarı finallerde takip edemediğim tek seri bu,o yüzden yedinci maça gitmesini istiyorum,böylelikle pazar günü makul bir saatte bu maçı takip edebilir,çok çekişmeli geçmesini beklediğim maçı doya doya izleriz.
Gelmişken belirtiyim,yedinci maçın çekişmeli geçeceğini düşünüyorum,he tabii yediye giderse.Boston'un üzerinde o maçta,Cavs'den daha çok baskı olacağını ve Kral'ın birşeyler yapabileceğini tahmin ediyorum ve Cavs'in geçmesini istiyorum ama bakalım,Boston tabii şuan bir adım önde duran taraf.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 15 Mayıs 2008, 11:16:23 »
Maci izleyemedi ama Ilgauskas ve Wally böyle oynarsa Cleveland'in isi cok zor.Bütün skor yükü tek basina LeBron'a kalmis.Tabi Delonte West'i de unutmamak lazim.
Boston icin sevindiri gelisme KG den sonra Pierce'in da bu mac acilmasi.Benim big three de anlamadigim Ray Allen durumu hani hücum yapamiyosun ki hücum da tek isi eline gelne bos 3lügü sallamak bari savunma yap ondada adam ruh gibi

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı BALKI

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 15 Mayıs 2008, 13:02:23 »
boston yine seriyi uzattı.lebron karşısında maç kazanmak kolay tabi ki ama serinin boston lehine 4-3 biteceğini düşünüyorum.boston kendi sahasında kaybetmez.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : 15 Mayıs 2008, 13:34:34 »
Maçın ilk 3 çeyreğini seyrettim son çeyrekte uyuya kalmışım..Cavaliers iyi başladı özellikle savunmada nefes aldırmadılar devrenin sonuna kadar..James'in kenara geldiği dönemleride iyi kullandılar..Ama çok basit hatalarla hücumları yediler.. Szczerbiak maça en iyi başlayan isimdi..Gerek ribauntlardaki aktifliği yardım savunması ve hücumda aktifliği ile ilk çeyrek ve 2. çeyreğin başlarında Cavs'i sırtladı..

Ancak 3. çeyrekte oyun tamamen değişti..Cavaliers'ın dengesi bozuldu..O ilk 2 çeyrekte Garnett'i falan takmadan pota altına dalan Cavs'li kısalar gitmiş yerlerine ruh gibi kişiler gelmiş..Sonuçta kaçınılmaz tabi..Bu seri 7 maça uzar gibi duruyor..Cavaliers'ta içerde maç vermez..

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 15 Mayıs 2008, 17:02:40 »
Cleveland iyi bi performans gösterior ama bu Boston'a yetmiyor Boston'un evinde yapılan maçlar adına söyledim Boston evinde maç vermiyerek çok iyi yapiyor ama birde Deplasman da maç alsa çok iyi olacak o kadar Sezonda bir çok deplasman maçlasrını kaznaırsın Playofflarda yapamazsın ama bu playoff karşı takımda ölümüne mücadele verecekdir LeBron James her zamanki gibi elinden gelenin en iyisini yapiyor bunun yanında Ilgauskas Wallace gibi isimler dahada bir skor katkısı yapsa takım için daha yararlı olacakdır..

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 15 Mayıs 2008, 21:35:04 »
Maçın tekrarını izledim 3. periyotta iş bitmiş. Cavaliers ordan dönmezdi.
Şunu unutmamak lazım Boston Playoff'larda hala deplasman galibiyeti alamadı. Bir takım 'Bu sene Celtics kupayı alır' deniliyorsa 'Böyle oynadık sürece babayı alırlar' demekten kendimi alı koyamıyorum. Hadi bu seriyi geçtiler diyelim. Detroit basketbolunu geçemezler.( Normal sezondaki performasnlarını gösteremezlerse)

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 16 Mayıs 2008, 11:22:04 »
boston nomal sezondaki gibi oynarsa ztn çoktan yener cleverandı ama öyle oynamamıyo play off larda son maçta big three baya iyi iş yapmış bence bu seri 7 ye uzar ve lebron son anda bir süpriz yapmazsa boston detroitle karşılaşır...( o zamanda işi baya bi zor olur...)

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
LeBron '3-3' Dedi
« Yanıtla #88 : 17 Mayıs 2008, 08:56:07 »
LeBron '3-3' Dedi

Quicken Loans Arena'da oynanan serinin 6. maçında Cleveland Cavaliers evinde konuk ettiği Boston Celtics'i Lebron James'in etkili oyunuyla 74-69 yendi ve seriyi son maça uzattı.
8'i son periyodta olmak üzere 32 sayı ile maçı tamamlayan LeBron James geceye damgasını vurdu.32 sayısına 12 ribaunt-6 asist'e ekleyen LeBron 8 top kaybı yaparak maçı tamamladı.Boston'da en skorer isim Kevin Garnett olurken 25 sayı-8 ribaunt ile maçı tamamladı.

Seride iki takımda evindeki maçları kazanırken,seri son maç için Boston Celtics'in evine taşınmış oldu.

Boston'da Pierce 16 sayı-5 ribaunt ile maçı tamamlarken,son günlerin kayıp ismi Allen 9 sayıda kaldı.Celtics ilk beş oyuncularından verim alamadı,benchten de katkı gelmeyince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.Benchten gelen House 8 sayı ile takımına katkı yaptı.

Cavs'te West 10 sayı ile oynarken,Ilgauskas 7 sayı-10 ribaunt ile maçı tamamladı.Benchten gelen Smith 9 sayı-5 ribaunt ile katkı verirken,Varejao 4 sayı-5 ribaunt ile maçı tamamladı.İlk beş başlıyan Szczerbiak 9 sayı ile maçı noktaladı.

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/lebron-3-3-dedi.html

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (3) - Cleveland Cavaliers (3)
« Yanıtla #89 : 17 Mayıs 2008, 09:28:15 »
Şimdi bu Pazar günü olacak maçda 2 Takım için çok önemli bir maç olacak Boston bir avantajı var o da Kendi evinde olacak LJ Harika oynamalı bu maçda elinden gelenin en iyisini yapmalı ki Seriyi kazansınlar ama Garnett-Ray Allen-Paul Pierce bunlarda elinden gelenin en iyisini yapacakdır Pierce Kralı iyi savunursa Boston için çok iyi olur Savunmada LJ Pierce ı iyi savunuyor Kral Krallığını yapıp Cavs'a maçı aldırmalıdır..

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 17 Mayıs 2008, 10:07:25 »
boston bu değil arkadaşlar çok daha iyisini yapabileceğini garnettın hısrını piercenin yüreğini ray allenın şutlarını hepimiz biliyoruz ki ben gerçekten güveniyorum big three ye...eğer lebron coşmazsa veya boston buna izin vermezse maçı alırlar..kilit isim lebron..ama alırsa cleverand ki kral gerçekten iyi savaşacaktır o zaman boston a yazık olucak.....

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 17 Mayıs 2008, 12:28:28 »
Bencede boston bu değil ilk kez onları düşük bir skorda gördüm bench'ten katkı yok ray allen beyfendi yine berbat pierce 16 sayı atmasına rağmen oda fazla etkili değildi bana göre Garnett'te yine takımını sırtlayan isim oldu garnett'te olmasa ne yapacaklar bilmiyorum ray allen kendine gel son maçta neler olacağı belli değil bu performans ile celtics taraftarını çok üzdü.! lebronda ise ateşe tutuldu 1 kaç maç kötü oynadı diye ama iyi oyunu ile cevabı gecikmedi.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 17 Mayıs 2008, 12:44:09 »
Maci izledim arkadaslar gercekten son zamanlarda izledigim en düsük skorlu macti.
-Benim icin seyir zevki yüksek olmayan bir mac oldu.Bu kadar düsük yüzdeli ve kısır bir mac beklemiyordum
-LeBron bu macta cok agresivdi.Son ceyrek te epey iyi is cikardi.Her ne kadar 8 top kaybi yapsada 32 sayi 12 ribaund 6 assist yapti
-Joe Smith tecrübesini konusturuyor.Gerektigi yerde sutu atiyor ve bunu yüzdeli yapiyor.Gerektigi yerde ribaundunu aliyor.Gercekten cok faydali oldu Cleveland adina Gibson'in olmamasi bence onlari dis atista etkiledi
-Pierce bir maclik silkinisinden sonra tekrar etkisiz bir oyun ortaya koydu.Ray Allen yine yoklari oynadi dohrusu adam hic bir sey yapmiyor ne savunma ne hücum.Big Three de tek isleyen disli KG gercekten elinden geleni yapiyor
-Boston benchten hic katki alamadi alamadigi gibi ilk besindeki Perkins ve Rondo'dan da bir katki alamadi
-Son olarak 7.mac cekismeli gececegini tahmin ediyor.LBJ abarmassa o macta Boston bence finale cikacaktir.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2008, 12:46:03 Gönderen: Langirt22 »

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 17 Mayıs 2008, 12:59:48 »
boston serilerde rakiplerine çok maç veriyor.olurda finale çıkarsa ve rakibi lakers olursa bu oyunuyla kazanmaları çok zor

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 17 Mayıs 2008, 13:53:30 »
Boston bu kafayla "aaaaaallll" şampiyon olur.Evinde aslan, deplasmanda kedi yürümez bu pati!
Detroit bu haliyle Boston'ı havada karada eler.Kaza bela Detroiti evindeki maçlarla 4-3 geçse, Batı'dam gelen rakibi aklını alır Boston'ın.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #95 : 17 Mayıs 2008, 15:55:04 »
Deplasmanda 0-6'lar onu geçtim de hiç bir varlık gösteremiyorlar..
Bu takım NBA Finali yapamaz..Şu turu geçse Detroit'i geçemez..Hadi diyelim Detroit'ide geçti Batı'dan gelen takımı geçemez..Şampiyon falan olurlarsa eğer Detroit de, Batı'dan gelecek takımda mallığına yansın derim..

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 17 Mayıs 2008, 16:11:19 »
Bence şampiyonluğun en büyük favorisi hâlâ Boston. Tamam deplasmanda kazanamıyorlar ama evlerinde de çok iyi bir seyirci atmosferiyle çok zor kaybederler. Play-off boyunca saha avantajının ellerinde olacağını düşünürsek Boston'ı eleyecek takımın mutlaka deplasmandan galibiyet(ler) çıkarması gerekir.

Haa unutmadan, son maçta iyi bir fark bekliyorum. (Bkz: Atlanta 7. maçı)

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : 17 Mayıs 2008, 18:10:25 »
Boston herkesi süpürürek NBA Finali yapacaktı hesapta..

Şuan Boston kadar şişirilipte onun düştüğü durumlara Detroit, San Antonio, Los Angeles falan düşse neler yazılıp çizilirdi..Görüldüğü üzere evinde aslan ama deplasmanda süt dökmüş kedi..Biri deplasmanda bir kazanır pir kazanır..Boston favori falan değil..Sezon başındada favorim değildi zaten..İte kaka gidiyorlar..

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #98 : 17 Mayıs 2008, 18:18:19 »
Haa unutmadan, son maçta iyi bir fark bekliyorum. (Bkz: Atlanta 7. maçı)

Boston son maç çıkıp farkta atabilir,ama ölçü alınacak maç Atlanta maçı değil,Atlanta ile Cleveland'ın durumları,kafa yapıları bir değil.Bir Cavs ile Hawks'ın son maç psikolojileri,verebilecekleri maksimumlar çok farklıdır,he olur Cavs fark yer,olabilir ama Atlanta 7.maçını ölçü olarak,bakınız diyerek göstermek hata olur bana göre.

Bu arada Boston'da tam bir hayalkırıklığı yaşatıyor,fos çıktı şu görüntüsüyle,deplasmanda sen bütün maçları kaybet,iç sahada al,elbet böyle devam ederlerse,birisi tekmeyi vurur.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 17 Mayıs 2008, 20:10:49 »
Boston Celtics Playoff öncesi en büyük şampiyonluk adayıYDI. Şimdi ise deplasmanda yenemeyen, serisini zar zor geçen bir takım olup çıktılar. Lakers, Pistons, Hornets, Spurs gibi takımlar varken Celtics'in adı bile geçmez şampiyonlukta.  Hadi Kral'ı sıyırıp seriyi geçtiler diyelim. İllaki Pistons'a toslayacaklar.