Anket

Seriyi Kim Geçer ?

Pistons  (4-0)
0 (0%)
Pistons  (4-1)
1 (2%)
Pistons  (4-2)
21 (41.2%)
Pistons  (4-3)
9 (17.6%)
Celtics   (4-0)
0 (0%)
Celtics   (4-1)
0 (0%)
Celtics   (4-2)
9 (17.6%)
Celtics   (4-3)
11 (21.6%)

Toplam Oy Verenler: 50

Gönderen Konu: Boston Celtics (4) - Detroit Pistons (2)  (Okunma sayısı 45176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Boston Celtics (4) - Detroit Pistons (2)
« : 19 Mayıs 2008, 01:38:48 »
Doğu Konferansı Final Serisi

<boston> Boston Celtics  <boston>

<detroit> Detroit Pistons  <detroit>

<detroit>
Detroit Pistons

İlk Tur (Pistons:4  Sixers:2)
GAME 1: 76ERS 90 @ PISTONS 86
GAME 2: 76ERS 88 @ PISTONS 105
GAME 3: PISTONS 75 @ 76ERS 95
GAME 4: PISTONS 93 @ 76ERS 84
GAME 5: 76ERS 81 @ PISTONS 98
GAME 6: PISTONS 100 @ 76ERS 77
----------------------------------

2. Tur (Pistons:4 Magic:1)
GAME 1: MAGIC 72 @ PISTONS 91
GAME 2: MAGIC 93 @ PISTONS 100
GAME 3: PISTONS 86 @ MAGIC 111
GAME 4: PISTONS 90 @ MAGIC 89
GAME 5: MAGIC 86 @ PISTONS 91
----------------------------------

Richard Hamilton - 21.5 sayı, 4.8 ribaunt, 3.7 asist
Tayshaun Prince - 16 sayı, 6.2 ribaunt, 3.4 asist
Chauncey Billups - 15.8 sayı, 5.7 asist, 3.1 ribaunt
Rasheed Wallace - 13.9 sayı, 6 ribaunt, 1.6 asist
Antonio McDyess - 7.5 sayı, 6.1 ribaunt, 1.1 asist
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2008, 17:07:14 Gönderen: Kaan Mert »

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics - Detroit Pistons
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2008, 01:43:08 »
İlk Önce Hadi Detroit ele şu Boston'u diyerek başliyim iyi bi seri olacağı kesin şimdi burda Ray Allen Cavs serisindeki gibi yatmamalı Uyanmalı karşısında Detroit Pistons var artık ve tabi Hamilton iyi Savunması lazım ve Paul Pierce'a gelirsek hadin bakalım Paul görelim seni Prince karşısında neyapabileceksin Garnett Wallalce eşleşmesi olur Wallace Garnett'i çok iyi savunur savunmalı ama Garnett de İyi savunmakda olacakdır ama Wallace  Garnett den kaçış yolu bulmalı güzel bi Detroit savunması ile iyice bi ezebilir Detroit Boston'ı umarımda öyle olur..

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2008, 02:51:09 »
Detaylı yorumu daha sonra yapacağım ama şimdilik şunu söyleyeyim;

4-2 Pistons geçer bu seriyi. 7 maça bırakmaz.

Boston'da oynanacak olan ilk 2 maçtan The Palace'a 1-1 olarak gidilir.
The Palace'dan Boston'a geri dönüş 3-1 Pistons lehine olur.

Boston 5. maçı evinde kazanır. The Palace'da 6. maçta iş biter.

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2008, 05:02:54 »
 <boston> ilk iki maçı alır...seri son maça kalır ve ak koyun kara koyun belli olur...
benim tahminim 4-3  <detroit> kazanacağı yönünde ...
bu tahminim son zamanlarda sıkça söz edilen ve çok özlenenildiği ifade edilen  <lakers><boston> finalinin olmasını istemememden kaynaklanıyor...reyting kaygısının parkeleri esir almasına karşıyım...
daha az reyting getirsede  <detroit><spurs> ya da  <detroit><neworleans> finalinin olmasını istiyorum...en azından her süper yıldıza dokunulduğunda saçma sapan fauller verilmesini izlemeyiz...
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2008, 06:24:18 Gönderen: c_marlowe »

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2008, 10:03:40 »
Detroit alır bence. Boston bu yıl iyi bi çıkış yakaladı, iyiydi ama Detroit'in oturmuş bi kadrosu, Sheed'i, çok formda bi Hamilton'ı var.. İsterlerse çok büyük ihtimal Pistons alır diyorum... Kan-Ter-Gözyaşı Pistons'ın Zaferi olur yani..

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2008, 11:04:49 »
r. allen böle oynamaya devam ederse boston'ın şansı olmaz

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2008, 12:05:55 »
İzlediğim kadarıyla, bu Detroit, bu Boston'ı havada da eler, karada da eler.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2008, 12:17:53 »
Detaylı yorumu daha sonra yapacağım ama şimdilik şunu söyleyeyim;

4-2 Pistons geçer bu seriyi. 7 maça bırakmaz.

Boston'da oynanacak olan ilk 2 maçtan The Palace'a 1-1 olarak gidilir.
The Palace'dan Boston'a geri dönüş 3-1 Pistons lehine olur.

Boston 5. maçı evinde kazanır. The Palace'da 6. maçta iş biter.
En olası senaryo bu.Hele ki Boston deplasmanlarda bu kadar boktan hücum ederken.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2008, 12:19:45 »
Boston son macta biraz kipirdanma gösterdi.Pierce son mactaki kadar abarti olmasa da iyi bir performans göstermesi lazim.Gördük ki son macta Boston icin Pierce cok önemli bir oyuncu.Allen da her ne kadar artik bir umudum kalmasa da o da devreye girerse Boston'in bir sansi olabilecegini düsünüyorum.Eger Boston tam performans vermese her oyuncu Detroit seriyi alir götürür

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2008, 12:25:55 »
Pierce'ın karşısında Prince olduğu da unutulmamalı.

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2008, 21:22:38 »
ewet bostonun işi oldukça zor...şöyle söyliyim eğer deplasmanlarda böyle hücum etmeye devam ederlerse, ray allen yine yok gibi bişi olursa bu seriyi zor alırlar derim..sonuçta detroit bu play off takımı Richard Hamilton, Tayshaun Prince, Chauncey Billups, Rasheed Wallace karşısında big three kevin garnett, paul pierce, ray allen...umarım iyi bir seri olur detroit alır diye düşünüyorum.....

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2008, 22:00:35 »
bu seride boston'ın ev sahibi olması onlar için büyük avantaj ama daha deplasmanda hiç kazanamadılar ve 7 maçlık serilerden çıktılar

detroit uzunları bi önceki turda d. howard'ın playoff istatistiklerini 22 sayı 18 rib' tan 15 sayı 13 rib'a kadar indirerek nası bi savunma yaptıklarını gördük bu seride garnett'in sahada howard gibi silineceğine eminim

yine önceki turlarda ıgoudala ve hido'ya sahayı dar eden prince p.pierce'a da aynı tarifeyi yapacaktır

r.allen atlanta ve cleveland serilerindeki performansıyla detroit savunmasında rezil kepaze olacak gibi

burda boston'ın avantajı detroit buraya gelirken savunmadan bi haber takımlarla(orlando,phila) oynadı aynı seviyelerini boston'a karşı gösterebileceklermi bence hayır

seriyi boston'ın avantajına getirecek nokta s.cassell, posey, pj brown gibi veteranların son kurşunlarını detroit'e dökebilmesidir

seyi ilk 4 maç sonunda kimin kazanacağı belli olur her sonuca açık bi seri ben oylamada 4-3 boston'a vermiştim

Çevrimdışı Piston

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2008, 22:09:56 »
Benim bildiğim Phila en son savunma yapıyordu.Boston'a göre daha kötü olsa da iyi savunmaları var.

Çevrimdışı utah-mania

• Rookie
  • **
  • JaZZ b0ys on the BLOCK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2008, 22:12:33 »
ben celtics alır diye düşünüyorum...gerçi bir lbj karşısında oldukça zorlandı şimdi karşılarında takım oyununu iyi oynayan bir detroit var ben düşük  sayı ortalamalı bir seri olur diye düşünüyorum...paul pierce bakalım detroit karşısında neler yapacak? <boston>
senin alnını karışlarım tony!

Çevrimdışı solserit

• Rookie
  • **
  • Hornets Fan!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2008, 04:44:39 »
Bence 4-2 Detroit alır.Boston buraya yıpranarak geldi.Aynı zamanda Pistons şimdiye kadar karşılaştığı rakiplere benzemiyor.Takım halinde oynayabilen çok oturmuş bir takım.Detroit çok iyi savunma yapıyor.Tyshaune Pierce'ın üzerine karanlık gibi çöker.İzlediğim Boston'ın Detroit'i elemesi çok zor.Detroit Boston'dan 1 maç kazanarak ayrılır.Seri 4-2 biter.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2008, 04:48:39 Gönderen: alper_14 »

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #15 : 20 Mayıs 2008, 08:16:52 »
Doğu'da beklenen final oldu sonunda,sene başından beri Celtics-Pistons finali dedik durduk ve Celtics biraz zorla,biraz bızıklayarak gelmeyi başardı finale,öncelikle önceki serilerde oynadıkları oyunun üzerine çıkamazlarsa işleri bu sefer daha zor tabii ki çünkü karşıda,makine var.Zaman zaman teklesede bu makine,şuan için yağ oranı,vidaların sıkılığı filan göze hoş geliyor,bazı vidalar tam sıkı değil ama Saunders seri öncesi onlarıda sıkacaktır.Bu seri içinde genel yorumumu akşama gelince yapacağım ama yedi maça uzaması muhtemel bir seri olarak görüyorum.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2008, 12:46:51 »
Boston-Detroit

Billups-Rondo;Bu eşleşmede açık ara billups önde..Çünkü clevand serisindede gördük ki rondo baskı yediği zaman zorlama ve saçma sapan şutlar atıyor ne yaptığını bilmiyor..Billups ise buralı çok oynamış ne yapması bilen bir oyuncu..Biilups önde

Hamilton-Allen;hamilton biilupsun yokluğunda 2 maçtada detroiti çok iyi taşıdı..takının bir numaralı opsiyonu oldu,kritik anlarda sorumluluğu aldı takımını finale taşıdı..Allen ise özellikle clevand serisinde yokları oynadı..Yoktu sanki bu seride hiç katkı yapamadı ama allen kendine gelir ve o normal sezondaki gibi katkı yaparsa boston için rahatlatıcı olur...Berabere...

Rasheed-K.garnett;Sheed bu sezon özellikle bu sezon rakamlar bazında yokları oynadı orlondo serisinde de...Zaman zaman howard iyi durdurdu ama hep sayı yiyen o oldu..Bu sezon baNA göre rakamsal bakımdan yoktu..Savunması zaman zmaan iyi zaman zaman çok kötüydü..İstikrar yoktu...K.Garnett ise hırsıyla azmiyle ekmeğini taşatan çıkartarak harika bir playoff geçiriyor..Riabuntsa alıyor sayı ise atıyor herşeyi yapıyordu..İstikrarlıyıdı..İkili çok sert oynayacaktır birbirlerine temas çok olacaktır ama bana göre K.garnett bir adım önde...

Prince-Pierce;Çok kritik eşleşme prince savunması piercenin patlamaya hazır sayı gücüne karşı dengeli bir eşleşme ama prince fizikli 3 numaralı oyuncuları savunurken biraz daha zorlanıyor buda pierce avantaj sağlıyor..Bir adım pierce önde...

Mcdyess-Pierkens;Mcdyessin dış şutu olması,pierkensin zaman zmaan saçma sapan top kayıpları yapması Mcdyessi bir adım öne çıkmasını sağlıyor...

Tahmin 4-3 Boston  Unutmadan detroıit bu seriye dinlenerek geldi boston yorgunluğunu üstünden atması gerekiyor aksi taktirde ilk maçta yokları oynayabilirler...
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2008, 12:54:19 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Mayıs 2008, 13:10:22 »
-Billups Rondo'yu denize döker...Burada Cassell olayı dengelemeli..
-Shedd karşısında Garnett'i görünce azacaktır...Garnett Sheed'i savunamıyacak kadar ince...Sheed savunmada Garnett'i yavaşlatacıktır..
-Aynı şekilde sezon için büyük çekişme yaşanan eşleşme:RIP-Allen.Allen çok kötü durumda bu seride onun durumu Boston'un kaderini belirleyecek...İki oyuncunun savunmada gayreti izlemeye değer olcaktır..(RIP ve Allen savunmada izlemek zevkli olucaktır!)
-Prince'nin uzun kolları,Pierce'nin şut atmasını çok engelliycektir...Pota altında girmek konusunda zaman zaman sıkıntı yaşayan Pierce için şut kullanmak intahar olabilir.Prince hucümda fazla sorumluluk almayacağını düşünüyorum...
-McDyess ribaun konusunda Boston'a sorun yaratacaktır.Özellikle Perkins'in bu konudaki sıkıntısı göz önüne alınınınca.
-Takım olarak Detroit böyle maçları sever,her zaman mesaj maçları için yaşayan admaları var(Sheed vb.).Boston ise çok yorgun gelecek...

Sonuç:4-2 Pistons

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #18 : 20 Mayıs 2008, 13:24:44 »
  Sezon başlamadan önce Doğu Finali'nin adı konmuştu zaten Boston Celtics-Detroit Pistons. İki takımın Regular'daki maçları da bir o kadar çekişmeli ve zevkli geçmişti. Boston normal sezonda Detroit'i iki kez yenmeyi başarırken bench'ten oldukça önemli katkılar almıştı Glen Davis başta olmak üzere. Detroit rakibin skor opsiyonlarını kilitlemeyi bilmişti ancak bench katkısını atlamıştı.Ancak Doc Rivers gerek Glen'i gerekse maçta bench'ini kullanmayı arka plana itmiş durumda.
  Detroit'in en büyük silahı şüphesiz Billups. Sağlam olduğu sürece Detroit'de sağlamdır. Sheed-Garnett eşleşmesi benim en çok merak ettiğim eşleşme olacak seride. Sheed eğer hücumda Kg'i dışarı çekebilirse Detroit alacağı off reb'lar ile sıkıntı yaşatabilir Boston'a.
 Detroit Cavs kadar hücumda bir kişinin üzerinde oynayan bir takım değil. Durdurulması daha zor olacaktır. Boston'un sie hücumda alternatifleri belli. Prince-Pierece eşleşmesi de serinin geleceği açısından kritik. Boston'un hücumda avantaj sağlayabileceği nokta Ray Allen.Her ne kadar Rip iyi bir savunmacı olsa da Detroit'in alan savunmasında kullanılacak en önemli silahlardan biri RaY aLLEN. Bakalım bir aydır ortalıkta gözükmöeyen Ray iki günde form tutabilecek mi ?  Boston oldukça yorgun iki seride toplam 14 maç oynadılar. Fiziksel yorgunluğu etkili olacaktır bunun, fakat Detroit bir haftadır seriyi bekliyor ve sıkı antrenmanlarla hazırlanmakta. Detroit'in avantajları dezavantajlarından fazla gözüküyor.

Tahmin = 4-2 Pistons

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Mayıs 2008, 15:58:46 »
Detroit Pistons(2) - Boston Celtics(1)

Boston'dan baslayalim... Normal sezonun en basarili takimiydi Celtics, hatta oyle ki 72 galibiyet barajini gecebileceklerini dusunenlerin sayisi da azimsanmayacak kadar fazlaydi. Yapilan 2 tane akillica takasla 3 tane superstari takimda bulusturmayi basardilar, KG-PP ve Ray Ray. Herkesi endiselendiren 2 durum vardi Celtics hakkinda; biri bench'lerinin gucsuzlugu, ikincisi de koc Doc Rivers'in yetersizligi... Ilkini cozduler, veteran minimumlarini sampiyon yuzugune henuz sahip olamamis yildizlara dagatarak yeni bir bench kurdular adeta. Ancak koc sorunu hala devam etmekte.

Playoff'lar basladiginda goruldu kocun takim icin yetersiz kalmasi. Normal sezonda rakipler icin yapilan analizler minimal duzeydedir, yani sahaya cikilir ve basketbol oynanir. Ancak Playoff farklidir; karsinizdaki rakibiniz sizi haftalar boyunca analiz etmistir, yapacaginiz her seyi de bilmektedir. Eger bir 'B planiniz' da yoksa, isiniz bitti demektir. Boston'un durumu bundan ibaret aslinda, analiz edildiklerinde ortaya cikacaklari bir ikinci plan yok.

Savunma bakimindan ligin en guclu ekibi Boston, kimse bunun aksini iddia edemez. Rakamlar da bunu soyluyor... Takimlar icin hazirlanan 5 tane Savunma istatistigi vardir; rakip takimdan yedikleri sayi, rakip takimin sut yuzdesi vb. 3 istatistik daha. Boston bu 5 istatistikte de ilk 3'te. Bu bir surpriz degil aslinda, KG'de PP'de iyi savunmacilar ve bench'e getirdikleri veteranlar da onlara cok farkli bir opsiyon taniyorlar.

Sorun zaten hucumda... Normal sezonda farkedilmemisti bu ancak Playoff'larda apacik goruldu; Boston hucumu cok daginik. Aralarinda hicbir uyum soz konusu degil ve herkes bireysel performansini gostermeye calisiyor. Yapi bozuldu yani, oyuncular da saskin. Aslinda herkes Boston'un tecrubeli oldugunu dusunuyordu ama meger tecrube 'oyuncunun basketbol oynadigi yil sayisi'ndan ibaret degilmis. Aralarinda bir Winner yok ve bu da cok etkiliyor onlari. Normal sezonda birbirlerini toparlayabiliyorlardi ancak Playoff'ta durum cok farkli iste, aralarinda hangisi Playoff'larda guzel bir basari yakalayabildi ki zaten? Koc deseniz, acil durumlarda saklaniyor.

Ikinci bir sorun ise Ray Allen... Savunmada zaten en zayif halka, hucumda da adeta coktu. Cavs serisini izleyenler de farketmistir, yerinden kipirdayamiyor. Ray Allen'in ismi var yani sadece. Bir Hamilton Boston'da olsa, Cavs 1 mac zor kazanirdi, benim dusuncem bu. Insan hic mi savunmaya konsantre olamaz, hic mi gelen perdeleri kullanmaz yahu. Yaptigi tek is sut atmak gibiydi bu Playoff'larda ancak onu da yapamiyor top almaya hareketlenmediginden oturu. Zaten Cavs serisindeki son macta Celtics'in farki actigi bolumlerde Eddie House sahada, Ray Allen kenardaydi. Gibson'siz, olmus bir Szczerbiak'a karsi isler House ama Detroit'e karsi olmaz iste, Ray Allen'in uyanmasi sart, loser'ligini kanitlamaktan ote.

Iki takim arasindaki en buyuk farkliliklardan biri de yorgunluk... Detroit suana kadar 9 mac yapti, Boston ise 14. Fiziki acidan da, mental acidan da zorlanacaktir Boston, hele de evindeki ilk 2 mactan birini kaybederlerse, tepetaklak yuvarlanabilirler.

Detroit'teki durumlar hala ayni, takimda koklu bir degisiklik olmuyor zaten.

Billups hala NBA'in en duzgun PG'si. Rondo'nun onu savunabilecek durumda oldugunu zannetmiyorum, Cassell'in de Cavs'e karsi fazla oynattirilmadigini dusunursek, Cassell'i Billups'la eslestirebileceklerini varsayabiliriz aslinda. Daha saglikli olur Boston icin, rakibini cileden cikartan bir savunmacidir, en azindan tecrubelidir, denenmesi gerekiyor kesinlikle. Billups'u durdurabilecek bir baska etken de kendisi, kendi vucudu yani. Sakatlik gecirdi kasigindan, durumu iyi deniyor ama yine de nuksetmemesi lazim kesinlikle o sakatligin.

KG'ye cevap olacaktir Sheed... Howard'i fena savunmamisti, KG daha disine gore bir rakip. Kaldi ki KG'nin en buyuk avantajlarindan biridir boy ve kol uzunlugu ancak Sheed onu savunursa bu avantaji gider, fadeaway'ler de o kadar kolay atilmaz. Bir diger pota alti oyuncusu Perkins'i fazla oynatacagini dusunmuyorum Celtics'in. Dis savunmasi harika olan Pistons'a karsi fazladan bir dis adam kullanacaklarini ongoruyorum ben. Boylece sikca kullandiklari 'ekstra pas' olayini Pistons'a karsi da yapabilirler. Detroit'in de buna cevap olarak Maxiell yerine McDyess'i daha fazla kullanmasi gerekebilir.

Bir baska konu ise Pierce. KG'nin Cavs'le oynadiklari son mactan sonra verdigi demec suydu: "Today, our game plan was "Get the ball to Paul Pierce and get the hell out of the way!" Pierce olmasaydi, Cavs seriyi alacakti. LeBron'un savunmasina karsi cosmak kolaydi Pierce icin. Ayni sey LeBron icin de gecerliydi ancak konumuz o degil. Sorun su ki, Prince Pierce'i rahat birakmayacaktir. Pierce'i en iyi savunabilecek oyunculardan biridir Prince ve Pierce buyuk bir hayalkirikligi yaratabilir o seriden sonra.

Bu bakimdan 2 takimin da yeni bir Lebron'a - Pierce'a ihtiyaci olacagini dusunuyorum. Yani bana kalirse en onemli kapisma Rip-Ray arasinda olacak, zira obur bolgelerde gucler zaten birbirini goturecek.

Seride saha avantaji Celtics'te... Celtics'in komik bir istatistigi daha var; Playoff'larda evinde mac kaybetmeyen ancak deplasmanda mac kazanamayan tek takim. Boyle giderse sampiyon olacaklar zira her seride saha avantaji onlarda olacak. Ancak cok suni bir varsayim bu, Atlanta-Cavs ile Detroit ve olasi bir Final'de gelebilecek Lakers-Spurs takimlari ayni seviyede degiller. Yani Celtics'in The Palace'da mac kazanmasi sart! Zira evlerinde de rahat olamayacaklar pek...

Herkes Celtics'i gosterebilir ancak ben israrla Pistons diyorum. Celtics normal sezon takimiymis, gecen senenin Dallas'iymis, benim gorusum bu. Burada olmalari ise tamamen takimin kagit ustundeki kalitesinden oturudur, yoksa ilk turda Atlanta'ya elenip giderlerdi.

Tahminim ise: Pistons 4 - 2 Celtics

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Mayıs 2008, 16:03:07 »
Şu ana kadar 19 kişi Pistons'ın 9 kişi Celticsin geçeceğini iddia etmiş.
Görünen o ki, Celtics playofflarda büyük hayalkırıklığı yarattı bile.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2008, 16:29:45 »
Billups'ı izlemenin zevkini bir kez daha yaşayacağım için çok mutluyum öncelikle...Ayrıca deplasmanda maç kazanamayan Celtics'in ilk 2 maçtan birini kaybedeceğini yani deplasmana mutlaka maç kazanmak için gideceğini düşünüyorum...Bu da işe ayrı bi boyut getirecek...İlk 2 turda deplasmanda kazanamayan takım Doğu finalinde deplasmanda maç kazanabilir mi?Basketbol bu belli olmaz...Ama bence hayır...
PP34 ve Prince eşleşmesi benim için apayrı bi maç olacak...Çok beğendiğim iki oyuncu...Ayrıca kişilik olarak da ikisini de severim...çok iyi bi 7.maç çıkaran PP ile MAgic serisini iyi bir performans ile bitiren Prince...heyecan ile bekliyorum...
Seri tahminime gelecek olursak Pİstons bence 7.maça bırakmadan 4-2 alır...Detroit'e 1-1 lik eşitlik ile gidilir...Ha olmadı da 2-0 Celtics önde giderse o zaman 7.maça bi ihtimal uzar...Ama bence Detroit çok büyük olasılık 4-2 ile geçer seriyi...

Ayrı bi merak konusu is Ray Allen...Değeri abartılan oyuncular kısmına konu olacak mı bakalım sezon sonunda?

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2008, 16:52:15 »
Boston az kalsın buralara gelemiyordu.. Ama pierce lebron kapışmasının galibi pp olunca finale adını yazdırdı. Boston'un atlanta ve cavs karşısında ne kadar zorlandığını gördük.. Detroit ise Orlando karşısında tecrübesiyle seriyi kazanan takım oldu.. Detroit bi seriyi zorda olsada geçecektir.. 4-3 Detroit diyorum.4-2 bile olabilir aslında.

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı MeL0

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Mayıs 2008, 17:43:59 »
Bir Celtics fanı olarak Play ( cidden ) Off diyorum.Kapattık yani.Prince PPye vuracak kelepçeyi.Wallace,Garnetten daha iyi olacağına eminim.Rip ise bi aksilik olmayacağı süre Ray Allen'ı sürgün edecek.Kendi sahamızda 2 maç alırız o kadar.Objektif olarak 4-2 dedim Detroit alır.Gönül ister boston finale gitsin.Tek kurtuluş gayemiz,Garnett sheed'i ezerse ( ?! ) ve Allen şutlarıyla nefes aldırırsa belki bi nebze şansımız olur.Yalnız PP tamamen kilit.Of prince of :-D
( Parmak )

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 20 Mayıs 2008, 17:51:59 »
Boston Celtics'te Ray Allen'ın bu kadar formsuz olması ve ruh gibi dolaşması eskisi gibi kendine güvenle şut atamaması en çok Flip Saunders'ı sevindiriyordur.

Pistons bu seride yine zaman zaman alan savunması yapacaktır. Ray Allen gibi bir şutörü eskiden olsa riske etmek biraz saçma olabilirdi ama bu Ray Allen riske edilir.. Orlando serisinde ki Orlando Boston'dan dış şut bazından daha şutör bir takım olmasına rağmen alan savunması meyvelerini verdi. Boston'a yapılacak olan alan savunması onların dengelerini bozacaktır. Zira play-off'lar boyunca Celtics'in en istikrarlı oyuncusu olan Garnett'i içerde epey bir hırpalarlar..

Adam adama eşleşmelere gelince;

-Hamilton ve Allen'dan başlayayım. Şu görüntüye konuşuyorum Hamilton, Allen'ı ''Ham'' yapar. Savunmada zaten Allen, Rip'i durduramaz. Pistons'ın o meşhur perdeleme hücumlarından Hamilton maden bulabilir ve seriyi 20'nin üzerinde ortalamarla tamamlayabilir. Allen'ı şu halde Hamilton rahat savunur.

-Billups-Rondo eşleşmesinde Billups'ın sağlık durumu Pistons'ın seriyi 6 maçta bitirmesinde önemli etken olur. Billups ki basından takip ettiğimiz kadarıyla hazır durumda Rondo'ya karşı her anlamda büyük avantaja sahip. Özellikle fiziksel olarak pozisyonunda eşleştiği her oyuncuya sorun çıkaran Billups bu seride de hücumda istediği gibi at koşturur. Billups ancak kendi kendini durdurur.

-Paul Pierce seri boyunca Cavaliers maçında -son maçta- yaptığı işleri yapamaz. Prince zaten genel anlamda bu sefer savunmaya çok daha fazla konsatre olacaktır ve hücumda Saunders ona büyük bir yük bırakmayacaktır. Prince, Pierce'ı adam adama kaldığı anda kitler. Uzun kollarının avantajı ile dışardan da Pierce'ı istemediği şutlara zorlar. Pierce için kabus gibi bir seride olabilir.

-Pota altına gelince Pistons'a karşı baş ağrıtacak tek adam Garnett zaten. Burda kilit isim Sheed. Onun nasıl bir savunma yapacağını merak ediyorum. İlk maç zaten bu açıdan önemli. Garnett'i uzak savunmaz. Uzak savunmaya kalkarsa zaten Garnett coşar. Yakın savunma yapmalı ve yapışmalı. Saunders'ın arada Maxiell'ı Garnett'e vermesi lazım. Maxiell'ın sertliği ve agresif yapısı Garnett'i sinirlendirebilir. Sheed'in de daha sonra işi kolaylaşır. Maxiell pis işleri yapan adam olmalı bu seride.

Boston'un deplasmanda maç kazanamadığını düşünürsek aslında Pistons'ın avantajı oldu Boston'un evsahibi avantajı.  Eğer The Palace'a 1-1 gidilirse hem Pistons büyük moral kazanır hemde Boston'un deplasman fobisi ağır bir piskolojik baskıya dönüşür.

Play-off'lar boyunca beni yanıltan Saunders bu seferde yanıltır inşallah diyelim..Şuana kadar kenarda yapabileceği en iyi hamleleri yaptı.Doc Rivers'a kıyasla takımın kötü gittiğini daha çabuk kavrayıp çok daha önceden önlem alabiliyor.Geçmiş 2 yılda bunları yapamadı.Bu sefer yapıyor..

Seri tahminine gelince;
4-2 Detroit Pistons
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2008, 17:55:41 Gönderen: KE-Billz »