Anket

MVP Kim Olur ?

Pau Gasol
1 (1.8%)
Kobe Bryant
25 (45.5%)
Kevin Garnett
19 (34.5%)
Paul Pierece
5 (9.1%)
Diğer..
5 (9.1%)

Toplam Oy Verenler: 54

Gönderen Konu: Finallerin Mvp'si - Paul Pierce  (Okunma sayısı 24170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Finallerin Mvp'si .. ?
« Yanıtla #50 : 16 Haziran 2008, 11:59:00 »
seri büyük ihtimal 7.maça gidecek son maçkşi  performanslara göre kobe yada paul pıerce olur

Çevrimdışı _samo_

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Finallerin Mvp'si .. ?
« Yanıtla #51 : 17 Haziran 2008, 17:54:57 »
lakers kazanırsa kesin kbeye verirler boston kazanırsa ya pierce yada kgye verirler ama büyük ihtimalle kg

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Finallerin Mvp'si - Paul Pierce
« Yanıtla #52 : 18 Haziran 2008, 07:23:51 »
Finallerin Mvp'si - Paul Pierce

Los Angeles Lakers'ı 4-2 ile devirerek 2008 NBA Şampiyonu olan Boston Celtics'in süper starı Paul Pierce, ''Finallerin MVP'si'' onuruna ulaştı.

Seri boyunca gerçek bir lider gibi sorumluluğu eline alan ve skor yönünden istediğini yapamadığı anlarda asistleri ile devreye giren takımını ayakta tutma adına canını dişine takan Pierce, kariyerine Finallerin MVP'si onurunuda eklemiş oldu.

Pierce, son maça gelene kadar play-off'larda 19.8 sayı - 5 ribaunt - 4.4 asist ortalaması ile oynadı. Pierce, Lakers'a karşı  6 maçta 21.8 sayı-4.5 ribaunt-6.3 asisst ortalamaları ile mücadele etti.

-----------------------------
NbaTr

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2008, 07:27:05 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Finallerin Mvp'si - Paul Pierce
« Yanıtla #53 : 18 Haziran 2008, 09:38:08 »
takımın buralara gelmesinde baş faktör big3 olabilir(bir arada olmadıkları zaman şampiyon olamayacaklarını eski takımlarında göstermişlerdi)...
ama ödülü bir kişiye vermek gerekiyorsa takımın liderine verilmeliydi...
finaller boyunca gerçek bir lider gibi oynayan pierce bu ödülü hak etti...

benim seri öncesi mvp tahminim garnett'ti...ama 1 maçın 3.periyotundan itibaren pierce harikalar yarattı...serideki 1 maç dışında tüm maçlarda iyiydi...zaman zaman savunmasıyla ve serinin genelinde hücumda takımını yönlendiren ve sürükleyen o oldu...

şuda bir gerçekki gelecek sene bynum ile daha da kuvvetlenecek olan lakers eğer vahşi batıdan yine finallere ulaşırsa ve şayet rakipleri yine boston celtics olursa "kobe nerede" diyerek tempo tutan celtics taraftarına kariyeri boyunca hep karşılaştırıldığı jordan'ın tıpkı 1990 senesinde kendisiyle dalga geçen detroit seyircisinden bir sonraki sene aldığı intikama benzer bir intikamı boston seyiricisinden alırsa şaşırmayacağımıda söyleyebilirim...

not:konudan sapmak istemem ama seneye daha kuvvetli olabilecek lakers yerine kendi takımımı finallerde görmek isterim...

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 18 Haziran 2008, 10:31:54 »
c marlowe aynen katılıyorum. Pierce kritik anlar top el yakarken sorumluluk almaktan kaçmadı. 2. maçta Lakers 24 sayıdan farkı 2 sayıya indirdiğinde top alıp tüm Lakers'lıların arasına atlaması ve faulü çıkarması Celtics'e maçı getirdi. Sakatlıktan dönüp oynadığı müthiş oyun takımını ateşlemesi çok güzeldi. Kg'yede verseler şaşırmazdım ama en çok hak eden aldı bence.

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 18 Haziran 2008, 14:56:25 »
Ray Allen olur diyordum ben çok Kritik bir seri geçirdi takımı için elinden geleni yapdı ama Paul Pierce da elinden geleni yapdı bravo MVP o oldu hayırlı olsun ne diyelim..

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 18 Haziran 2008, 14:58:32 »
Valla bende garnett'i bekliyordum ama bir diğer seçeneğim olan pierce oldu olsun fark etmez pierce takımın en kritik anlarında sahne aldı belkide onun sayesinde gelinde buralara mesela cavs serisinin son maçı onun üstün oyunu sayesinde kazanıldı :-)

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 18 Haziran 2008, 15:03:16 »
Ben devid sternin yerinde olsam bu ödülü hem garnette hemde pierce verirdim..Garnett oyunun görünmeyen kısmında,pierce görünen kısmında çok ıyı ıs yaptılar...Pierce tebrık ederim harıka bir seri çıkardı kendıne çok guvendı,bu yuzuğu arzuladı,emeğiyle alnın son damlasına kadar bu odulu hak ettı,bence KG de hak ettı..

Pierce aldığı için bu odulu bıraz piercenin yaptıklarından bahsetmem gerekıyor;kendı evınde harıka bır oyun cıkardı lakers savunmasını paramparca ettı,elınde 2-3 kat daha ıyı oynadı..4.macın gerı gelınmesınde bask rol oyuncusuydu bana gore harıka bır ıs yaptı ve hak ettı...

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 18 Haziran 2008, 18:06:23 »
PP tebrik etmek lazim.Son macta her ne kadar cok ön planda gibi durmasa da ödülü haketti.Bu demek degil ki KG verseler haketmeyecekti ama PP'ye verilmesi daha mantikli gibiydi.
PP kac senedir bu takima emek veren kaptanlik yapan bir oyuncu bu günleri görebilmek adina Boston'da cok bekledi.PP'yi eskiden bri severdim bilhassa igne deligi gibi yerlerden drive etmesi cok hosuma giderdi.MVP'nin PP olmasi beni epey sevindirdi.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 19 Haziran 2008, 12:07:22 »
hem garnette hem pierce'a vermek allen'a küfür etmek gibi olurdu :)
ben allen'ı seri boyunca büyük bir hayranlıkla izledim. Kusursuzdu..   3üne birden verselerdi keşke :) :P

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 20 Haziran 2008, 17:43:59 »
bence big three den hangisine versek hakediyodu ayırım yapmak zor