Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Celtics 4-0
1 (1.4%)
Celtics 4-1
4 (5.4%)
Celtics 4-2
23 (31.1%)
Celtics 4-3
16 (21.6%)
Lakers 4-3
15 (20.3%)
Lakers 4-2
10 (13.5%)
Lakers 4-1
4 (5.4%)
Lakers 4-0
1 (1.4%)

Toplam Oy Verenler: 73

Gönderen Konu: Boston Celtics (4) - Los Angeles Lakers (2)  (Okunma sayısı 84184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MeL0

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics - Los Angeles Lakers
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2008, 23:23:12 »
KE taraftarın oyuncular üzerindeki etkisini bilmiyosan - ki biliyosundur - bu tür yorumlarda bulunma lütfen.Orada ezdik dediğm bi anlık sinirle oldu,ezdikden kastım yendik yanlış anlaşılmasın.
( Parmak )

Çevrimdışı cakisan

• NBA Draft'ında
  • ÖNCE YÜREK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Haziran 2008, 00:19:40 »
Ben kimseye düşüncemi kabul ettirmeye çalışmıyorum buralara gelmek için çok bekledik..Belki bu yüzden çok hassas durumdayım..:l

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Haziran 2008, 00:38:29 »
Konuya seri hakkında ki yorumlarımızla ve düşüncelerimizle devam edersek sevinirim :-) 

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 04 Haziran 2008, 01:04:31 »
ASlında şuanda Lakers'ın durumu gayet iyi ama Boston'unda savunmada yaptıklarını görünce Lakers'ın durumunu düşünmek gelmiyor içimden...

Eşleşmelere bakıcak olursak;

/Rondo-Fisher eşleşmesinde fazla çatışmanın olacağını sanman,zira iki oyuncunun öne planda olmayacağı bir seri olacaktır.

/Burada önemli olan Ray Ray'in Kobe'ye yaptığı savunma olacaktır...Yada şöyle söylüyeyim;(Allen Kobe'yi savunmacağına göre) Boston'un Kobe'ye uygulucağı savunma taktiği önemli..2 seçenekleri -benim aklıma gelen-.1-Allen'a savunma konusunda uzundan yardım getirme.Özellikle Spurs geçen sene Lebron'a çok iyi yapmıştı.(Bowen-Duncan)2-Fisher'ın şutunu risk ederek Rondo ile ikili sıkıştırma getirme...Bana ikincisi daha mantıklı geldi,Fisher'ın şut istaikrarsızlığını düşününce düşüncem doğrulanıyor gibi.

/PP-Radman eşleşmesinde inanılmaz bir şekilde Radman'ın handikapı var.Şöyleki;PP akıllı olursa finallerin MVP'si bile olabilir.'PP'yi ne Radman nede hücumdan savunmaya konsantre olamayacak Kobe'(by Ty)cümlesi bu konuyu açıklıyor.

/KG-Gasol-Odom-Perkins:Bunları eo birlikte yazdım çünkü kimin kimi tutacağını tahmin etmek zor.Ama benim tahmin olarak,KG'yi Gasol savunacak,Gasol'u Perkins savunacak.Bu durumda Perkins'in Gasol'e yapacağı savunma önem kazanıyor.Perkins Gasol'ün arkasında sağlam kalamaycağı kanaatindeyim...Finallerde Rivers dener mi bilmem amaGasol savunmasıda BGlen Davis'in savunması denenmesi gerekir.Kalın olması ona avantaj sağlıyabilir.

Finallerin MVP'si:Kevin Garnett
     "        skoreri: Kobe Bryant
    "          sürpriz oyuncusu: Glen Davis
     "         hayal kırıklığı:  Rajon Rondo-Derek Fisher

Sonuç : 4-2 Boston

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı cakisan

• NBA Draft'ında
  • ÖNCE YÜREK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Haziran 2008, 01:30:22 »
deron yazdıkların çok mantıklıca...Ki umarım böyle olur ama perkins konusunda ben birazdaha umutluyum bu sene ani patlamalarla iyi oyunlar çıkarttı davis daha kalın ama gasol ondan hızlı hareket edebilir..Bnce perkins bu işin altından kalkabilr

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Haziran 2008, 16:40:53 »
lakers ın boston dan korkmasını gerektiren bir durum yokki.boston çok iyi bir takım bunu zaten herkes kabul ediyor.bi tarafta kobe var diğer tarafta pıerce var bi tarafta gasol var diğer tarafta garnett var bir tarafta odom var diğer tarafta ray allen var şimdi soruyorum bu isimlere baktığımızda lakers neden boston dan korksun.
seriye geçersek boston ın iyi bir savunma yaptığını biliyoruz muhteşem üçlü denilen üçlüden ray allen son seri dışında yokları oynadı takımda garnett ve pıerce dışında ayakta kalan yoktu.iyi savunma yaptıkları için finale kadar geldiler.ve bu iyi savunmayı yapmalarına rağmen serilerde toplam 8 maç kaybettiler.lakers ta ise çarklar güzel işledi her maçta kobe nin yanında ön plana çıkan oyuncular oldu gasol durduğunda odom ,odom durduğunda gasol,sonra fısher-vujacic vs hepsi takıma katkıda bulundular lakers daha takım olmuş halde görünüyor ve bu lakersı avantajlı kılıyor
benim tahminim bu seriyi lakers 4-3 yada 4-2 alır.ben spurs karşısındaki lakers ı beğendim 2 maçta büyük skor dezavantajlarından geri gelerek maçları kazandı laker buda lakersa moral ve güven kazandırdı.bütün bunlar lakersı avantajlı kılar
mvp de kobe olur

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Haziran 2008, 16:49:18 »
Ne korkması ya Lakers neden korksunki bostondan play off'ta daha iyi oynadılar bu gerçek ama bende anlamış değilim bazı arkadaşlar 4 1 lakers diyen bile var 4 2'yi belki anlarım ama 4 1 lakers imkansız bir skor gibi bana göre big there burdan sonra havlumu atacak hiç sanmıyorum ama böyle msjlara gerek yok yani.

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Haziran 2008, 17:30:25 »
lakers şu anda çok formda o açık boston da her seride beklediğinden çok zorlandı. kobe özellikle böyle bir senede buraya kadar getirdikten sonra vermez gibi geliyor şampiyonluğu. boston'un üçlüsü de çok iyi elbette ama onlar da böyle bir yere ilk kez geliyor lakersta en azından fischer kobe phil jackson'ın tecrübe artıları var. serinin 7. maça uzayacağını düşünmüyorum benim favorim 4-2yle lakers. bu arada lakers kazanırsa kaan kural'ın suratını görmek isterim :D

Çevrimdışı cakisan

• NBA Draft'ında
  • ÖNCE YÜREK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Haziran 2008, 18:22:45 »
Kobe buralara öncedende geldi ama Garnett yıllardır bu hedef için yanıp tutuşuyor..Asla geri adım atmaz hala bostonu avantajlı görüyorum.

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Haziran 2008, 18:32:34 »
bu arada lakers kazanırsa kaan kural'ın suratını görmek isterim :D
Bende görmek isterim yaa .Bir de bakalım seriyi nası analatacakk?

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Haziran 2008, 18:34:24 »
bu arada lakers kazanırsa kaan kural'ın suratını görmek isterim :D
Bende görmek isterim yaa .Bir de bakalım seriyi nası analatacakk?
Tarafsız olmasını diliyorum...Zaten ilk 4 maçı izleyemeyeceğim canlı, izlediklerimde bari objektif bi yorumcu bulunsun.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2008, 18:35:47 »
umarım tarafsız anlatırlar da sabah sabah sinirimizi bozmazlar:D kaan kural yanlış hatırlamıyorsam ray allen'ı da severdi kazanırsa tam svinecek kaybederse de tam olacak yani.

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2008, 18:38:47 »
Valla Play-off'larda izlediğim Boston maçlarında tarafsız bir görüntü verdi ama final ve o atmosferin heyecanıyla ne yapacağı belli olmaz tosunun...

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2008, 19:04:05 »
gerçekten şu ana kadar playofflarda tarafsız gibiydi.ancak.Nba stüdyo'da boston serilerini hepsinden 2 kat daha fazla süre anlattı.İnş .güzel anlatır da kafamızı bozmaz:D

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Haziran 2008, 19:06:09 »
Beyler...
Tamam tarafsız yorum istemek hepimizin hakkı da;
"Sinirimizi bozmaz", "kafamızı bozmaz" gibi kabadayıvari laflara da gerek yok.

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Haziran 2008, 22:57:07 »
umarım doğru biçimde takımının tarafında olmadan güzelce yorum yapar ama eğer öyle olmazsa o zaman bizde çok sinirleniriz yani.....

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 04 Haziran 2008, 23:32:26 »
O zaman sesini kısar izlersiniz ya da hiç izlemezseniz olur biter...
Kaan Kural'da sonuç olarak bi insan,ister istemez taraflı yorum yapabilir....Ondan daha iyileri varda adamı beğenmiyoruz sankii...
Ayrıca yorumcu topic'ine dönmeye başladı burası,lütfen konu hakkında ki yorumlarla devam edelim..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2008, 18:04:00 Gönderen: the_apo_1 »

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 05 Haziran 2008, 13:40:49 »
bu gece ntv ekranlarda büyük maçı izlemeye başlayacaz.psikolojik olarak en iyi hazırlanan bu seriyi götürecek ,kobe ve garnett takımlarını nasıl yönlendirecek görecez en iyi yönlendiren bu maçı alır.gönlümn kobe ve lakers tan yana

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Haziran 2008, 14:10:43 »
Vay anasını...
1998 sen beri ilk defa Shaq-Duncan ikilisinden biri finalde değilmiş...
10 yıldır bu ikili.Heyt be.

Çevrimdışı cakisan

• NBA Draft'ında
  • ÖNCE YÜREK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 05 Haziran 2008, 18:37:13 »
Vayy bee yıllardır hasretini çektiğimiz bize heyecan veren o güzel günler geri geldi..Umarım şampiyonluk kutlamalarınıda izlerizz ama yinede buraya kdr geldiği için bile takımımı kutluyorum ayrıca eski dost lakersada bi teşekkür borcum var çünkü karşımızda onlar olmasaydı bu kdr heyecanlanmazdım...Umarım güzel ve dost bir seri olur..Herkese iyi finaller

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #45 : 05 Haziran 2008, 21:22:06 »
Vay anasını...
1998 sen beri ilk defa Shaq-Duncan ikilisinden biri finalde değilmiş...
10 yıldır bu ikili.Heyt be.

Evet şöyle bir düşündüğümüzde hakikaten bu ikili her finalde var.
1999-2003-2005-2007>> Duncan
2000-2001-2002-2004-2006>> Shaq                      çok etkileyici.
Bu tablodan bile ligi ne kadar domine ettikleri ortaya çıkıyor.

Final serisi hakkında pek birşey demiyecem. Tüm yıl boyunca enine boyuna konuştuk. Şimdi maçları izleyip tek tek değerlendirme yapmak lazım. İlk maç heyecanı bu gece yaşayacak. İçimden keşke bu seri 7. maça kadar gitse diye bir istek geçiyor. Hadi bakalım :-P

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Haziran 2008, 21:33:22 »
Finaller başlıyor .Müthiş bir maç olacağı kesin ve ben kobenin ön planda olacağını düşünüyorum. Bu arada aptal sınavlar yüzünden bu maçı seyredemiicem:D

Çevrimdışı cakisan

• NBA Draft'ında
  • ÖNCE YÜREK
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boston Celtics (1) - Los Angeles Lakers (0)
« Yanıtla #47 : 06 Haziran 2008, 07:17:11 »
İşte ilk maç bitti ve umarım neyin ne olduğu anlaşılmıştır..Basketbol yürek işidir cesaret işidir kola bant takım jordancılık oynamaya benzemez..Paıl pierceye iyi bi oyuncu ama yıldız değil diyenler şimdi umarım susmayıda bilirler cesaret en zor zamanda piercenin yaptığıdır yıllar önce defalarca bıçaklanmasına rağmen ölmeyip üstüne bide basketbola devam etmesi buralara gelmesi ve şimdi seke seke bu performansı vermesi bi cesaret hikayesidirr.PJ Brown,Garnett hatta araya 17 sayı sıkıştıran ve beğenilmeyen allen bile bgn bana bir onur yaşattı...Sağol CELTİCS.....

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Finalde İlk Gülen Celtics
« Yanıtla #48 : 06 Haziran 2008, 08:49:17 »
Finalde İlk Gülen Celtics

TD Banknorth Garden'da oynanan ve 18,624 seyircinin izlediği Nba Finalleri'nin ilk maçında Boston Celtics evinde konu ettiği Los Angeles Lakers'ı 98-88 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Maça her iki takım dengeli başlarken Boston ilk periyodta Garnett'le etkili oldu.Lakers Gasol ile etkili olmasına rağmen ilk çeyrek 23-21 Boston üstünlüğü ile kapandı.İkinci periyodta Fisher ile etkili olan Laker ilk yarıyı 51-46 ile 5 sayı önde kapattı.Üçüncü periyodta Paul Pierce rüzgarı eserken 15 sayı attı ve Boston final periyoduna 77-73 önde girdi.Son periyodu Kobe'nin kötü oyunu ile geçen Lakers maçtan maçtan yenşk ayrılmış oldu.

Celtics'te Kevin Garnett son periyod hariç iyi bir performans sergilerken 24 sayı-13 ribnaunt ile oynadı.Oyun içinde sakatlanmasına rağmen geri dönüp maçı çeviren Pierce 22 sayı ile maçı tamamladı.Allen 5/13 şut yüzdesi ile 19 sayı yaparken-8 ribaunt-5 asist ile oynadı.Rondo 15 sayı-7 asist ile sınıfı geçerken,benchten gelen Cassel 8 sayılık katkı verdi.Boston'da istatistiklere yansımada Pj Brown'un 2 sayı-6 ribauntluk mücadelesi alkış topladı.

Lakers'ta Kobe 24 sayı atmasına rağmen 9/26 şut yüzdesi ile istenileni veremedi.İspanyol yıldız Gasol 15 sayı-8 ribaunt ile maçı tamamlarken,Odom 14 sayı-6 ribaunt ile oynadı.Gecenin etkili isimlerinden Fisher 15 sayı atarken 6 asist yaptı.Benchten gelen Vujacic 8 sayı ile katkı verirken,Turiaf 5 sayı ile oynadı.

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/finalde-ilk-gulen-celtics.html
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2008, 08:51:12 Gönderen: Deron Williams »

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Ynt: Boston Celtics (1) - Los Angeles Lakers (0)
« Yanıtla #49 : 06 Haziran 2008, 11:06:36 »
Celtics için;

-Kilit adam Pierce oldu. Sakatlandıktan sonra geri dönünce hem salon hem de takım morallendi, gaza geldi. Maçı çeviren isim de o oldu.
-Kevin Garnett muazzam oynadı(4. periyotu saymazsak) Her zamanki gibi çok istekli ve hırslıydı. Tam uykuya dalacaktım, o orta sahadan top çevirdiğini görünce uykum kaçtı. Onun gibi basketbolcu görmedim hırs ve şehvet açısından.
-RayRay kritik yerlerde iyi katkılar yaptı, asistleriyle de takımı canlandırdı. Aynı şekilde Rondo'da bir kaç basit top kaybı hariç kötü değildi.
-Kedrick Perkins ise ise istenileni veremedi. Maç içinde sakatlanınca zaten bir daha girmedi. 23 dakika sahada kaldı.

Diğer taraftan Lakers'da;

-Kobe istediklerini bir türlü yapamadı, başlarda. Şutları girmedi. Eline fazla top deymedi. 9-26 gibi bir şut yüzdesinde kaldı. Durum böyle olunca takımı oynatmaya baktı ve 6 asist yaptı. Celtics'in son periyottaki o furyasına ayak uyduramayınca da mağlubiyet geldi.
-Gasol maça iyi başladı ve iyi götürdü. Fakat son bölümde suskundu. Takımı zorda kalınca ön plana çıkmadı. Zaten o tipte bir oyuncu değil.
-Lamar Odom ise berbattı. Ondan beklenilmeyecek bir maç çıkarttı. Çoğu kişi Lakers'ın kazanmasını Lamar'ın oyununa bağlıyordu. O da vasatı aşamadı.
-Radmanovic'in de yarardan çok zararı oldu. İlk beş başladığı maçta 5 sayı, 5 ribaunt, 5 faul ile oynadı. Maçın kopma anlarında gereksiz fauller yaptı.
-Derek Fisher ise savunmada mükemmeldi. Hücumda takıma nefes aldıran isim oldu. 6 asist, 3 top çalma, 15 sayı ve istatistiklere geçmeyen çabalar...
-Yedklerden ise bu gece sadece 15 sayı katkı bulabildi Lakers. Bu da olumsuz bir not onlar için.

Sonuç olarak ilk maçı Celtics almış oldu. Efsane seriye bir adım önde başladı. İkinci maç da TD Banknorth Garden'da ve yine mükemmel bir atmosfer olacağı kesin. Lakers ikinci maçı alırsa çok ekstra olur.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel