Gönderen Konu: C Grubu  (Okunma sayısı 2838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
C Grubu
« : 06 Temmuz 2012, 14:59:21 »
Olympiakos
Caja Laboral
Anadolu Efes
Zalgiris Kaunas
EA7 Emperio Armani
Cedevita Zagreb
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Ynt: C Grubu
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2012, 16:57:49 »
Grup 1.liği için favorim Emporio Armani Milano. Keith Langford, Richard Hendrix, Gianluca Basile gibi çok iyi oyuncular kattılar kadrolarına. Henüz takımdan ayrılan oyuncu da yok. Bourousis ve Drew nicholas'ın ayrılması gündemde ama takımda kalacaklarını düşünenlerin sayısı da hayli fazla. Malik Hairston, Antonis Fotsis, Omar Cook gibi oyunculara da sahipler. Bu senenin iddialı olabilecek takımlarından biri bana göre Mialno.

Caja Laboral, Tibor Pleiss'ı kadrosuna katarak iyi iş yaptı. Ancak NBA yolu görünen Mirza Teletovic'in ayrılması takımın dengesini hayli bozabilir. Real Madrid'den ayrılan ve serbest oyuncu konumundaki Novica Velickovic'i çok istiyorlar ama Barcelona ve Olympiakos da devrede Velickovic için. Hatta Fenerbahçe Ülker de nabız yokluyor. Gruptan ikinci çıkacaklarını tahmin ediyorum ama Top 16 gruplarında kimseyi korkutabileceklerini sanmıyorum.

Olympiakos bir çöküş yaşayabilir bu sezon. Spanoulis, Papanikolau, Hines gibi takımın omurgası olan oyuncular takımda kaldı ama onlardan maksimum verim alan coach Ivkovic ayrıldı. Printezis'in de kesin takımdan ayrılacağı görüşü hakim. Bütçe kısıtlaması da düşünüldüğünde çok iyi bir sezon geçireceklerini zannetmiyorum. Gruptan 4. çıkarlar.

Anadolu Efes, iyi transferler yaptı. Oktay Mahmuti gibi organizasyonun işleyişini iyi bilen, sezon planlamasını iyi yapabilen bir coachla yola çıkacaklar. Semih Erden, Birkan Batuk, Jamon Gordon takıma katıldı. Kerem Gönlüm'ün Galatasaray'a gideceği konuşuluyordu, takımda kaldı. Drew Nicholas, Joel Freeland ve Printezis'i takıma katıp, Vujacic, Barac, Batista'yı göndermek istiyorlarmış. Bence doğru işler yapıyorlar bu sene. Bu grubu en kötü 3. bitirirler. Beko Basketbol Ligi'nin de şampiyonluk adına en şanslı takımı olduğunu düşünüyorum. Bu arada Sinan Güler'in Fenerbahçe'ye transferi söz konusu. Görüşme halindeler şu an ama Sinan'ın da Fenerbahçe'yi istediğini duydum. Şimdilik bir anlaşma yok.   
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2012, 17:00:38 Gönderen: KİDD_Fan »
<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2012, 20:52:01 »
Efes için grup 1.'liğine oynayabilecekleri harika bir kura oldu.Akıllı hamlelerle de sürekli güçleniyorlar, işin içine Mahmuti faktörü de girince birincilik favorim oluyorlar benim.Ama iyi bir skorer takviyesi hâla şart.Vujacic'le olmaz o iş.

Milano içinse hâla endişelerim var, kaliteli basketbol oynayacakları hala belirsiz, kadro kalitesini bu sefer sahaya yansıtacaklar mı onu görmek gerek, A.Efes çok daha güven veriyor bana.Milano'nun durumu oynadığı basketbola göre 1 olacağı gibi 3 de olabilir, ama şimdilik favormi Efes..
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2012, 21:10:20 Gönderen: Alpay »
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı VeRsAtiLe WeApoN

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2012, 23:00:41 »
Efes şimdiye kadar iyi kadro kurdu.Bu haliyle bile gruptan çıkar.Diğer takviyelerde doğru gelirse 1.lik neden olmasın.Oktay Mahmuti farkını ortaya koyarsa Efes'in bu sene önü açık.

Milano'nun kadrosu göz kamaştırıcı.Ama geçen senede oldukça iyi bir kadroya sahipti.Kadro kurulduğu anda takım olunmuyor.Önemli olan takım oyununu ne kadar oynayabilecekleri.Geçen sene daha çok bireysel performanslara bel bağlamış bir Milano vardı.Bunun bu sene tekrar etmesi olasılıklar dahilinde.1. olamayacaklarını 2. veya 3. olarak gruptan çıkacaklarını düşünüyorum.

Caja Laboral en önemli oyuncusu Teletovic'i Nba'e gönderiyor.Pleiss çok kaliteli bir oyuncu.Canlı olarak izledim kendisini Cska,Barcelona kalibresindeki takımlarda rahat oynar.Önemli bir takviye.3. veya 4. olarak çıkarlar.

İvkovic Olympiakos'u bıraktı ama sonuçta şampiyon bir takım.Genç oyuncuların hepsi tecrübe kazandılar.Geçen sezon gösterdikleri performansı gösteremeyebilirler ama yinede küçümsenmemesi gereken bir takım.

Grupta sürpriz bir takım çıkacaksa iç saha performansıyla Zalgiris olur.

1-Efes
2-Olympiakos
3-Milano
4-Caja Laboral