Gönderen Konu: Can Çetin (Serbest Köşe)  (Okunma sayısı 11300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
Can Çetin (Serbest Köşe)
« : 20 Ocak 2008, 14:08:30 »
Washington Wizards'a yaptığı harika değerlendirmeleriyle alıştığımız Can Çetin serbest köşe yazarlığına 9 Aralık'ta  "Kral da benim,Sultan da benim..." adlı yazısıyla başladı. "Kral"ı kendine has tarzıyla yorumlayan Can Çetin'e başarılar diliyor, devamını bekliyoruz...

http://www.nbatr.com/can-cetin/

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Can Çetin (Serbest Köşe)
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2008, 14:45:27 »
Can olağanüstü zevkli bir yazı yazmışsın okurken hiç sıkılmadım, sürükleyiciydi..zaten senin uzun yorumlarına alışığız..anasayfada devamlı yazman dileğiyle, ellerine sağlık...

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2008, 02:53:58 »
  http://www.nbatr.com/can-cetin/

Can bu sezon hak ettiği değeri göremeyen isimleri incelemiş . Eğlenceli bir yazıydı okurken çok keyif aldım . Şu Hedo olayının üstüne iyi geldi neşelendim biraz .Keşke All-Star olabilseydi oraya da yazmışsın ama tren kaçtı artık .
Parantez içindeki espriler yazıya ayrı bir hava katmış,güzeldi .
  Başlık Hani Alkış Bize .. Ben önce Can'a sonrada yazıda geçen isimlere bir alkış gönderiyorumö ..

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2008, 19:41:50 »
Can abi,yazdığın yazı var ya çok komik olmuş,hakikaten.

Bi kere Batı 1.liğinin yanında niye (!) var.Şike mi var? Yoksa Sacramento'ya teşvik mi verdik?

Bi tek şahı kalmışta katılmıyorum,bence vezire giden bir piyonu var (Bynum) , bide kalesi. (Gasol)

Forma numarasında düşündüklerin ise,çok saçma.Bir Kobe'yi eleştirme yazısı ancak bu kadar kötü olabilir kusura bakma.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2008, 20:12:15 »
Harika bir yazi olmus, ellerine saglik... Devamli yazman dilegiyle.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2008, 23:39:32 »
Öncelikle söyliyim Kobe her zaman her Lakers taraftarı tarafından eleştirilen bir isim oldu bu sene başından yaptıklarından dolayı.Ama bu şekilde değil...Eleştirildi çünkü ikili oynadı ama elştirileceği nokta forma değiştirmesi falan değil zaten adam acaip para kazanıo,napsın forma parasını.Büyük ihtimalle onlardan bişey kazanmıodur da..Kobe'nin Bynum'u beğenmediği falan da doğru değil,sadece şampiyonluk için gereken 2. adam olmadığı kanısındaydı ki haklıydı her ne kadar ifade ediş tarzı yanlış olsada..Yoksa Bynum'u her zaman destekleyen,çalışma azmini takdir eden de Kobe'den başkası değildi. (!) konusuna gelirsek ben hiçbiyere çekemiyorum açıkçası,tarihin en zorlu batı konferansında sakatlıklara rağmen 1. olmuşuz,bunun nesinde ne var hiç ama hiç anlamadım.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2008, 00:21:45 »
Yazısal anlamda güzelde düşünce bazında acımasızca olmuş..
Sadece Kobe değil her oyuncu ışık göremediği zaman canına tak eder ve gitme söylemlerini ortaya atar..

Aynı şekilde Garnett'e tepki verdiniz mi? Kötüyse kötü Wolves kalsaydı orda..Son 2 yılında ne diye devamlı basına takasını istediğine dair haberler yansıdı..

Jason Kidd'in özellikle bu sene Nets'te yaptıklarına tepki verdiniz mi? Sizin mantığınıza göre kalmalıydı..Takas takas deyip durmamalıydı ki sene başında Nets'i yere göğe sığdıramayıp sonra 180 derece dönen de o..

Kaldı ki Kobe sene başında tünellerden girip yol döşemedi..Mantığın sesiyle hareket etti..Gasol'den önce hele ki Bynum'da sakatlıktan sonra keyif mi çatacaktı Kobe? Elbette moral bozukluğu ve bunun getirisi psikolojik sorunlar olacak..Işıkların altında ne oynayacağını bilmediğin bir oyun için sahneye çıkmaya benziyordu Kobe için sezon başında her şey..Eğer Lakers bir hamle yapmasaydı haklıydı gitmek istemekte..Bunu Garnett'ler isteyince sorun olmuyor ama Kobe isteyince sorun oluyor derseniz bu da yanlış mantık..Kendi içinizde çelişmek demektir...

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2008, 00:53:56 »
Tebrik ederim uzun zamandır bu kadar saçmalığı bir arada görmemiştim. Hiç değilse yazıyı göndermeden önce bir kere daha okusaydın da "mazmut"(!) gibi kelimelerle karşılaşmasaydık. İmla bile kötü.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2008, 11:45:15 »
dün uzun uzun yazıya cevap yazarken elektrikler gitti şimdide tam toparlayamadığım için bi şey yazmadım. can bir şeyi yazarken düşün ondan sonra yaz, yazıyı bitirdikten sonrada bir okun bi daha düşün. seni saçmaladığın tonlarca bölüm buldum. hele ki o iki formayı kirişlere çekme olayı nedir ya, ondan sonra sıkıntlı mvp aday yoksa bazı kesimler falan filan. Kobe'nin gidip gitmeme olayını eleştirmişsin bazı yerleri doğru bazı yerleride yanlış. sen hiç Kobe'nin bu tarz davranışlar içerisine girmesinde, bu psikolojik dengesizlikleri sergilemesinde sadece Kobe'yi suçlu bulmuşsun. Bana göre vasat bir yazı olmuş...
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008, 11:47:02 Gönderen: Mustafa »

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2008, 19:16:04 »
Ya ben bu yaptığın şeyi anlamıyorum Can abi? Ne demek istiyosun "çakma lakers'lı" derken? Neyi ima ediyosun?  Forma değiştirme konusunda Amare'de değiştirdi durduk yere 32'den 1'e hatırlatırım.

Yazın hani yine eleştirmekten başka yapcağımız bişey yok ama,bu dediklerine diyecek bişey bulamıyorum.Kör,salak,bilmem ne .. Eyvallah.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2008, 19:16:06 »
Valla baya hit olmuş,daha bir gün olmadan 8 yorum gelmiş anasayfaya.

Mustafa,o aptal sitede yazılanları gelip söylemeyin,Doğuş söylemiş zaten.Aynı şeyleri bir daha bir daha söylemenin anlamı yok.İşin senaryosunu demişim zaten "Kobe Apaçiliği" gözlerinizi mi köreltti?Ki senaryo olmasa bile hangi oyuncunun,takım değiştirmemişken,durup dururken forma numarası değiştirdiğini gördü,kim ne zaman?Onu geçtim baştan giyseydin 24'ünü o kadar seviyordun da.Yok ABCD,yok adidas saçmalığının yanında benimki -saçmaysa eğer- solda sıfır kalır.

"Sıkıntılı bir MVP adayı" değil mi yani?Paul alırsa kıyamet kopartmayacak mısınız?
-------------------------------------------------------------------------
Buradan da daha "23 Nisan"ın anlamını bilmeyen gerizekalılara sesleniyorum;arada bir kitap okuyun.

Bir grup "Çakma Lakerslı" bir siteye toplanmış "Kobe Apaçiliği" yapacak Can'da susacak.

Bir de şunu anladım ki Türkiye'de ne Iverson ne de Arenas,Kobe kadar popülermiş.Çünkü benzer şeyleri onların hakkında da söylemiştim.Ama okumadan onları bilmeden atıp tutmak kolay.Bi anamı bellemedğiniz kalmış,he çok mu şeyimde,tabiki hayır...Bunları bilmeyen salaklar "Kobe sadece böyle bir şey söyledi ama eyleme dökmedi" dediler.Arenas ne yaptı eyleme mi döktü.Hasetinizden çatlayacak olan sizlersiniz ben değil,bu kadar körsünüz işte bildiğin kör!!

Bu gün de mail gelmiş bir tane,onca şey yazdık buna gelmiş."Çatlıyorsun bilmemne" diye.Yahu gel beni kaşı diyorsunuz.Okumayın kardeşim.Zorla mı okutuyoruz size?Benim düşüncem bu herkes bana katılsın diye de yazmadım.İçimden geldiği ve saçma bulduğum için yazdım.Size saçma gelmesinin sebebi yapılanların saçma olması sözümü yineleyeyim.

Onca şey yazdık hiç birine yorum yapılmamış daha linkini bile koymadan bu yazdığıma yorumlar yapıldı.Helal sana be Kobe...

"bir grup çakma lakerslı", iyi güldürdün beni. Kobe sıkıntılı bir MVP adayı filan da değil. Bugüne kadar MVP adayları nasıl belirlenmiş, git bak, araştır. komik oluyorsun, sıkıntılıymış. satır satır saçmalık dolu, neresinden tutsam elimde kalıyor. 23 nisana yakışır bir yazı olmuş.

ama hakkını vereyim, senaryolar gerçekten başarılı. bir yönetmen filmini çekse en iyi senaryo dalında "altın ayı" ödülünü kaptırmazsın kimseye.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2008, 19:23:14 »
Şimdilik kilit..

Eleştiriye tahammül yoksa konuya ne gerek var...

Bazı mesajlar düzenlenecek..

Çakma Lakers falan hiç hoş olmamış..

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2008, 19:45:10 »
Can böyle bir yazı yazdıysan eğer eleştiriyede açık ol;

Ben Duncan ve Garnett yazdığımda anasayfada yorumlar hala duruyor denmeyen kalmadı..Ama böyle olacağını tahmin ediyordum sonuçta sivri bir yazı yazıyorsan katlanmak zorundasın..Ha ben temellere dayandırdım ve sonuç olarak kimse benim savunduğum fikre bir şey diyemedi çünkü ortada ''Winner''lık işlenmişti ve Duncan öndeydi..

Senin yazın tamamen ''siyah ve beyaz'' olayı..

Eleştiriye karşı sabır yoksa o zaman yazmanın anlamı yok..Eleştirenlere ''çakma Lakers'lı'' falan demenin anlamıda yok..İnsanları etiklemenin ya da afişe etmenin kimseye yararı olmaz..Varsa fikirler çarpışsın..Olayı kişiselleştirmenin de bir anlamı yok..

Buradaki insanların amacı tartışmak..Çizgiyi korumak lazım...Hoş olmayan sözler kullanılmasın ki kullanılırsa tekrar müdahale etmek zorunda kalacağız..

Eyvallah..

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2008, 19:56:17 »
Ki senaryo olmasa bile hangi oyuncunun,takım değiştirmemişken,durup dururken forma numarası değiştirdiğini gördü,kim ne zaman?

Artest yapmadı mı bunu daha önce?

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2008, 20:49:10 »
"Aptal site-cakma Lakers'li" laflarini .. Neyse.

Kobe'ye olan apaciligi nasil gordun canim? Sen hayatinda o aptal olarak adlandirdigin siteye girdin mi? Girdiysen sen de mi aptalsin? Girmediysen nerenden uydurdun bu apaciligi? Yazin Kobe'nin yaptiklarini tum Lakers taraftarlari elestirmistir, 1000 tane mesajin alintisini koydurtma buraya.

Kobe'de salak degil; bu kadar kicini yirtarken, yasi da kemale ermisken ve bu kadar hirsliyken; yanindakilerinin salakliklariyla ugrasamazdi. Basin yoluyla iletilmesi yanlisti bunun, bunu ilk belirten - kizan da Lakers taraftarlariydi, Kobe'den nefret edenler bile vardi. He Kobe'yi sevsek ne olacak? Nasil bir rahatsizlik veriyor sana bu olmayan sey?

Bak, MVP konusunu actirtma, bir onceki paragrafta da belirttim, her Hornets macindan sonra Paul'u oven yazilar gecer Laker'larin o 'salak' sitesinde. Uyariyorum, devam edersen bunu iddia etmeye, koyarim buraya alintilari, agzini acamazsin bir daha, haddini bil, bilmedigin seylere burnunu sokma.

Kendini nasil bir sey saniyorsun sen Allahaskina? Zaten o site de, o taraftar da cakma degil, onu gectim de; "Can da susacak" ne demektir ya? Sorunun nedir senin, cidden merak etmeye basladim. Kendini dev aynasinda goruyorsun diyecegim de bu kadar devi de yoktur hani. Sen kimsin ki? Bir taraftar sitesinden neden rahatsiz olursun? Rahatsiz oluyorsan bunu kose yazilarinda mi dile getirmen, daha dogrusu kusman, gerekir? Herkes sussun, Can konusacak, bu hava yaratilmis, helal. Takan yok ama...

Imzana sacma sacma sozler koymussun ya, keske okusaydin be onlari.
Onlarsan bir tanesinde su yaziyor;
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

Elestirilince aglayan, ortaligi yikan sahis mi bu sozu benimsiyor? Vay anam vay...

Kobe'nin tahmin edemeyecegin kadar parasi var... Forma numarasi degisikligi de para icin, 2 kere forma emekli ettirmek icin yapilmaz, bunu dusunemiyorsan bir sey diyemem. Nike'la olan anlasmalari katrilyonlar getirecek yakinda, Lakers'la olan sozlesmesi desen yilda 22 milyon dolar kazanan bir adam, istedigi anda 20 saniyelik bir reklamla milyon dolarlar kazanabilecek bir oyuncu. Sence forma satisindan kulup sahibine gelecek olan 25 dolarin Kobe'ye yarari ne olacaktir? Ayrica Kobe'nin forma numarasi degisikligini, 'beyaz bir sayfa' olarak goremedigine de uzuldum, Lakers'la yakindan uzaktan alakan olmadigi anlasildi.

Forma numarasi degistirenler arasinda Jordan'da var... Ona da say, bekliyorum.

Kufurlu mesajini da gordum, karsindakinin yasini - bilgisini hesaba katmadan, elestirilen yazini okumadan, bilmedigin siteye ve o siteye uye olan 1200 kisiye laf atmadan once dusunseydin biraz keske.

Cakma Laker olarak, bu sezon izleyebilecegim hicbir maci kacirmadim... Cakma olmamiza ragmen durum bu. Gonul isterdi ki, 'gercek Wizards' taraftarlarinin bir sitesi olsaydi ve en azindan 1-2 mac seyretselerdi. Konu cakmaliksa...

Sana cevap verdigim icin 'cakma insan' olmus olabilirim, tek korkum o.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Nisan 2008, 01:20:51 »
Bebek olma be, bebek olma... Adamligin bu mu senin, cidden soruyorum, birak bir kenara tum Lakers'i - basketi! O mesajin silinmese, gorurdum ben seni. 3-4 tane kufur barindiran mesajin silindi, hala niye itiraz ediyorsun? "Sacmalama" kelimesi, "skt.." den daha mi argodur? Yada "beyinsiz"den.

Yazdigin yaziyi git oku. Oku be bir, oku. Lakers'lilarin sitesine cakma-salak diyorsun; bu is icin gecesini-gunduzunu vermis insanlara da salak diyorsun. Hepsi yazinda lan! Bu olay Lakers'lilarin sitesine de tasiniyor ve bu yuzden bu siteye sinirleniliyor. Yani olayi baslatan sensin, 3'uncu sinif site olarak gozukmesinin sebebi de bu, senin yazi niteligini bile tasimayacak kadar sacma ve anlamsiz olan, nefretle diger insanlarin hakkinin yendigi yazi. Yani kimse bos yere Lakers sitesine girip "NbaTR'de ucuncu sinif site" demiyor. Herkes neler yaptigini biliyor, kendilerine salak - sitelerine de cakma deniliyor ve sen hala NbaTR'ye ve sahsina saygi istiyorsun oyle mi? Vah vah...

Bunu da begendim he, forumda kabadayilik gosterip kufurler sacmak, mesajlarinin silinmesi... Yok yere tum Lakers'lilara kufur etmek, sitelerine de cakma demek. Senin harcadiginin 1000 kati zaman harcadim o siteye de, o takima da. Sacma sapan bir yazi yazarsan, orasi da seni elestirir, kendi yaptiklarini gormeden degerlendiriyorsun olaylari anlayacagin, edebiyat yapacagina kendi mesajlarini da okuyacak cift gozun olsaydi keske. Vence ne der bilmiyoruim da; ona 'salak', takildigi siteye 'cakma' ve takima destegi icin 'cakma' dersen; o da sana 'Altin Ayi' der, hafif bile kalir bana kalirsa. Ama sasirdigim olay, hala gelmis kuyruk acisindan oturu beni - vence'i - onu - sunu - bunu yakmaya calisiyorsun; sacma yaziyi yazan da sensin, Lakers camiasina kufur eden de, sikayetse dogru degerlendir olayi.

23 Nisan olayini acmayacagim bile... Keske duzgun bir gerekce bulsaydin da boyle kendini avutmasaydin. Aman yeni bir yazi yazma " Lakers'lilar 23 Nisan'i bilmiyor" diye. Belki de karsindaki, senin anlayabilecegin dilde konusmustur, dimi. Onu yazmadan once de kendisine hakaret ettigini unutma.

Adama sorarlar iste Wizards siten var mi diye... Bir mac olunca 150-200 kisi ayni anda online oluyor mu diye... Bu sezon Wizards'in kac macini izledin diye... Bu sorulara cevaplarin olumsuzsa -ki olumsuz-, zaten elestirmeye bile hakkin yok ki senin. Haydi diyelim ki LakersTR berbat bir site, biz de cakmayiz, sen misin yargic? Sana mi dustu bizi elestirmek? Baska bir forumdan, baska bir siteye laf atmak mi adamlik? Aman sakin orasi baslatti deme, o yaziyi okuyanlarin hacklemeye calismadiklarina sukret, tabii yazara deger vermediklerinden girismemislerdir oyle bir seye.

Kobe'de Shaq'la sampiyonluklari kazandi, sonra da kariyerinde 'beyaz bir sayfa' acmak istedi. Tek istegi, Shaq'siz da basarili olabilecegini kanitlamakti. Phil'de gelince, numara degisti 24'e. Degisse ne olacak? Niye sinirleniyorsun bu kadar? Batiyor mu? Niye Kobe yapinca batiyor sana? Yok Amare sakatlik gecirmis, ondan degistirmis. Ee Kobe'nin gerekcesi yok mu?

Jordan'a da "abisi 45, yarisi, 22.5 yok, bilmem ne" ... Kobe bunu gerekce olarak gosterseydi, yine kufur etmeyecek miydin? Sen degil miydin en bastan onu giymesi gerektigini soyleyen, ABCD olaylarina girmeyelim diyen. 22.5 nedir o zaman? Kisacasi onlar da bir insan, ben oyuncu olsam 3-4 kere degistirirdim, sen olsan degistirmezdin. Bunun elestirisi filan olmaz, adamin kazandigi paranin haddi hesabi yok, forma degistirse ne olacak. Bu arada 3 tane de formam yanmistir Kobe numarasini degistirdigi icin ama bir kere bile dusunup kizmadim ben bu herife. Senin kizmanin sebebi belli ya, neyse.

Kobe'nin gerekcelerini - durumunu gormezden geliyorsun, "tavana 2 tane forma emekli ettirmek istedi" diye sucluyorsun onu. Jordan'in durumu ne peki? Ne Kobe'ymis be diyorsun ya hani mesajlarinin sonunda, forma numarasini bile elestirdigindendir belki bu kadar elestiri, ayakkabi da cok degistiriyor onu da elestir bir dahaki yazida, 4'uncu sinif site olur belki bu sayede senin 2 yazinla.

Fikir falan da degil bunlar... Yazinda Kobe'yi cehennem atesine atmissin forma numarasi degistirdigi icin. Yani FIKIR ATMAMISSIN, senin anlayacagin dille. Duncan'da degistirirse hicbir sey olmaz... Futbolda da var tonlarca ornegi, ki futboldaki forma pazari cok daha onemli, hayatimda da duymadim forma hakkinda bir olay.

Iverson, Arenas beni baglamaz... Umurumda da degil, okumamisim yazdiklarini, ne zaman yazdigini da bilmiyorum, 4-5 yasinda yazdin herhalde. Yalniz 10 kisi bile okumamistir, belirteyim. Yoksa elestiri gelirdi merak etme. En uzuldugum nokta da bu; sert yazdim diye ovunup elestiri gelmesini bekliyorsun. Elestiri geldiginde de durumundan yakinip, Kobe'ye - Lakers camiasina yine laflar salliyorsun. Celismeyi anlamadim buradaki.

Imzayi araya sokusturdugum filan yok aslinda... Oraya laf koyarsan, o lafi savunuyorsundur. Ama celiski var iste. Eger dusuncelerine karsi ciktigimizda -ahanda yine diyorum- aglayacaksan, o imzaya da o lafi koymayacaksin.

Keske biraz Lakers hakkinda bilgi toplasaydin, etrafindaki Lakers'lilara danisip yazsaydin o 'sey'i... Sallamakla olmuyor iste.

Son olarak, canimi son gunlerde sikan bir sey var, bu zat da yapmis ayni olayi yazisinda, soyle ki; baya bir Tume varim - Tumden gelim yapilmaya baslandi, bu yazida da tavana cikmis artik bu olay. MSN'inde 1-2 tane Lakers taraftari sana kufur ederse, cevap olarak tum Lakers'lilara ve Lakers sitesine laf atamazsin sen. 2 tane sahte Lakers'li gorursen, tum Lakers'lilari elestiremezsin. 2 tane Lakers'linin Kobe'yi ovduklerini gorursen, tum Lakers'lilari bu konuda suclayamazsin. Yeri gelir, zaman bulurum, tum alintilari koyarim Kobe hakkinda. O zaman da o siteye 'cakma', bizlere de 'salak' - 'apaci' der misin bilemem ama gun gelecek soyleyecek elestirmenin bile kalmayacak, yazinin - okuyanin da olmayacagi uzere. Eden bulur...

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Nisan 2008, 12:09:28 »
Kemal Abi;Ty'nin yazdığı nedir?son cümlesi?Ya da gene vence'in son yazdığı cümlenin sonu!."saçmalama" kelimesi nedir?Türkçe'de bir karşılığı var mıdır?

@Ty:Karşımdakinin yaşının kaç olduğu yazıyor profilinde.Bilgisini bilmememe gerek yok zira "23 Nisan"ı sadece çocuk bayramı gören bir zihniyet olduğu apaçık.Beyin yaşı daha önemli benim için.Dalga geçeceksen(iz) -ki bunuda normalde yapmamanız gerekir ya- bari 23 Nisan gibi muhteşem bir günü katmasaydınız işin içine neyse...

Bizim siteye 3. sınıf diyorlar,ben de onların sitesine istediğimi derim.Onları tutan yoksa beni de tutan yok.

Forma olayında JR Smith'de var değiştirdi,NOH'daki son senisinden dolayı.Artest Bulls'dan gelirkende değiştirdi.Amare'nin de çok ciddi bir sakatlığı vardı 32 ile.Jordan basketbolu bırakmıştı.Geri geldiğinde "abim kadar oldum" diyerek onun forması olan 45'i giydiğini biliyorum.Bunun hikayesi de;üniversiteye ilk girdiğinde abisinin yarısı kadar oynadığını düşündüğü için 45'in yarısı 22.5 giyecekti.Öyle de bir numara olmadığı için onu 23'e tamamlamıştı.Mesele bunlar değil.Ne Artest,ne Smith ne de Amare'nin forması kirişlere çekilecek kadar eskiydi,tanınmıştı veya bu kadar bağdaşmıştı.Atıyorum seneye Duncan numarasını değiştirir mi?Tepki ne olur.Ne alaka yahu denmez mi?Ki İŞİN SENARYOSU  diye yazmışım sonuna.Sadece neden değiştirir ki diye?sordum.Fikir ürettim.

Gene söylüyorum benim bi amaç güttüğüm sanılmasın.Arenas'a ilk "git" diyen ben olmuşumdur.ama masaüstümde Arenas'ın resmi gene vardır,bu ayrı bir şey o ayrı bir şey.Wizards bölümüne yorum yazanlarda ilk bana karşı çıkanlar olmuştur.Iverson için formasına ihanet etti diyen ilk ben olmuşumdur.Ama ilk defa bu yazıda bu kadar sert bir tepkiyle karşılaşıyorum.Yazının sertliğinden olamaz,Iverson konusu çok daha sertti.Ve Iversoncıların daha çok olduğunu biliyorum,en azından Türkiye'de...

Gerçek Wizards taraftar sitesi yok.Gerçek Wizardslı yok ki zaten.Benim yazdığım Wizards köşesine (belki o da kötüdür size göre onuda bilemem ama) Cavs'lılar yorum yapıyor o derece.Jamison veya Arenas hayranı var.Benim maç izlemediğimi düşünüyorsun ya da öyle bir şey ima ettin sanırım.Neyse ki bu konuda içim rahat.He başkalarına diyorsan bu onların bileceği iş.(o kadar esnek yazmışın ki,bana laf mı sokmaya çalışmışsın yoksa başkalarına mı pek anlaşılamadı ama neyse)

İmzamı araya sokuşturmuşun gene ağlıyorsun demişin.İmzamdaki lafların saçma olması beni ilgilendirir.Aynı zamanda söyleyene hakaret olur.Zaten herkes benim düşünceme katılmıyor bende katılın diye zorlamıyorum eğer öyle olsaydı yazıdaki şeyleri size ısrarla ispat ettirme çabası içinde olurdum.

tdk sözlüğüne göre saçmalamak: anlamsız, gereksiz, tutarsız, saçma sapan sözler söylemek. şimdi bir de burada kalkıp size türkçe öğretmenliği mi yapacağız. saçmalamak hakaret midir? "türkçe de karşılığı var mıdır" yazmışsın bir de, hayır gülsem mi ağlasam mı bilemedim. arapça heralde. çok araştırmacı, bilgili bir insansınız fakat tdk sözlüğüne kadar ulaşamıyorsunuz öyle mi? neyse.

"23 Nisan ı sadece çocuk bayramı gören bir zihniyet olduğu apaçık" yazmışsınız. benim yazınızı 23 Nisan'a yakıştırmam 23 Nisan'ı sadece çocuk bayramı olarak gördüğüm anlamına mı gelir? bu mu sizin algınız? tebrik ediyorum. "beyin yaşı" demişsin, güldürme beni. karşında çoluk çocuk yok, kendimi daha önce hiçbir yerde şöyle zekiyim böyle akıllıyım diye övmedim. seninle de yarışa girecek değilim. nash MVP olduysa bu sene ondan iyi oynayan CP3 de MVP olmalıdır diyen zihniyete söyleyecek fazla şeyim de yok açıkçası.

şu tepki işine gelince, yazın sert değil bilakis saçma. zaten kendin de yazmışsın bu kadar tepki yazının sertliğinden olamaz diye. senin o beğenmediğin "çakma" dediğin sitede benim sayfa sayfa "kobe takas edilsin" yazılarımı bulabilirsin. asla kobe fanı değilim, kobe'nin de sene başında takas edilmesi gerektiği konusunda en çok yazan da bendim. bilmem yeterli oldu mu. yazdıklarının akla mantığa sığar yanı yok. bir taslak çıkarttım senin yazın hakkında, yanlış noktaları seçtim, en az yazın kadar cevap tuttu. neresinden tutsam elimde kalıyor. şayet adam gibi tartışmak isteseydin tartışırdık. sanırım sen tartışmaktan ziyade sövme konusunda iyisin, yolun açık olsun.

şimdi burada zamanında magic'in de takas istediğinden mi bahsedeyim, kobe'yi takas isteme noktasına getiren etkenleri mi yazayım? yine senin "çakma" olarak nitelediğin sitede benim kobe takasını istemeden 1 ay önce yazdığım "kobe takasını isteyebilir" konulu yazımı mı anlatayım? herşeyi sen mi biliyorsun? tartışma diyorsan yine git o "çakma" olarak nitelendirdiğin sitede tartışmanın alasını gör.

şu maç izleme meselesine gelince, lakerstr'a bakarsan mesajlarımı yoğun olarak akşam 11 ile sabah 7 arasında gönderdiğimi görürsün. sanırım sana maç izleme konusunda fikir verir. konu dışına da attığım mesaj 15'i geçmez, benim işim geyik değil basketbol. sene başından ikinci dönemimin başladığı 8 Ocak tarihine kadar Lakers'ın tek maçını kaçırdım, onda da yayın yoktu. bunun yanında ty ile birlikte sabahlayıp lakers dışındaki takımların, hornets'ın cavs'ın spurs'un maçını izlediğimiz günlerin haddi hesabı yok. playofflar başladığından beri saatleri çakışmadıkça ilk gün dışında izleyebildiğim bütün maçları da izledim. bilmem karşılaştırabilecek misiniz kendi izlediklerinizle?

imzanda yazan lafların saçma olması seni ilgilendirir fakat onları oraya yazman, senin o düşünceleri savunduğun anlamına gelir. orada "Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım." yazdıktan sonra düşüncene katılmayanlara küfretmekle komik oluyorsun. o laflarını iade ediyorum, senin seviyene düşmeyeceğim.

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Nisan 2008, 14:01:24 »
Olayı kişiselleştirecekseniz konuyu kilitleyeceğim..

Kişiselleştirmeden devam edecekseniz edin, yoksa sıktı yani...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 26 Nisan 2008, 00:58:08 »
Bebek olma be, bebek olma... Adamligin bu mu senin, cidden soruyorum, birak bir kenara tum Lakers'i - basketi! O mesajin silinmese, gorurdum ben seni. 3-4 tane kufur barindiran mesajin silindi, hala niye itiraz ediyorsun? "Sacmalama" kelimesi, "skt.." den daha mi argodur? Yada "beyinsiz"den.

Yazdigin yaziyi git oku. Oku be bir, oku. Lakers'lilarin sitesine cakma-salak diyorsun; bu is icin gecesini-gunduzunu vermis insanlara da salak diyorsun. Hepsi yazinda lan! Bu olay Lakers'lilarin sitesine de tasiniyor ve bu yuzden bu siteye sinirleniliyor. Yani olayi baslatan sensin, 3'uncu sinif site olarak gozukmesinin sebebi de bu, senin yazi niteligini bile tasimayacak kadar sacma ve anlamsiz olan, nefretle diger insanlarin hakkinin yendigi yazi. Yani kimse bos yere Lakers sitesine girip "NbaTR'de ucuncu sinif site" demiyor. Herkes neler yaptigini biliyor, kendilerine salak - sitelerine de cakma deniliyor ve sen hala NbaTR'ye ve sahsina saygi istiyorsun oyle mi? Vah vah...

Bunu da begendim he, forumda kabadayilik gosterip kufurler sacmak, mesajlarinin silinmesi... Yok yere tum Lakers'lilara kufur etmek, sitelerine de cakma demek. Senin harcadiginin 1000 kati zaman harcadim o siteye de, o takima da. Sacma sapan bir yazi yazarsan, orasi da seni elestirir, kendi yaptiklarini gormeden degerlendiriyorsun olaylari anlayacagin, edebiyat yapacagina kendi mesajlarini da okuyacak cift gozun olsaydi keske. Vence ne der bilmiyoruim da; ona 'salak', takildigi siteye 'cakma' ve takima destegi icin 'cakma' dersen; o da sana 'Altin Ayi' der, hafif bile kalir bana kalirsa. Ama sasirdigim olay, hala gelmis kuyruk acisindan oturu beni - vence'i - onu - sunu - bunu yakmaya calisiyorsun; sacma yaziyi yazan da sensin, Lakers camiasina kufur eden de, sikayetse dogru degerlendir olayi.

23 Nisan olayini acmayacagim bile... Keske duzgun bir gerekce bulsaydin da boyle kendini avutmasaydin. Aman yeni bir yazi yazma " Lakers'lilar 23 Nisan'i bilmiyor" diye. Belki de karsindaki, senin anlayabilecegin dilde konusmustur, dimi. Onu yazmadan once de kendisine hakaret ettigini unutma.

Adama sorarlar iste Wizards siten var mi diye... Bir mac olunca 150-200 kisi ayni anda online oluyor mu diye... Bu sezon Wizards'in kac macini izledin diye... Bu sorulara cevaplarin olumsuzsa -ki olumsuz-, zaten elestirmeye bile hakkin yok ki senin. Haydi diyelim ki LakersTR berbat bir site, biz de cakmayiz, sen misin yargic? Sana mi dustu bizi elestirmek? Baska bir forumdan, baska bir siteye laf atmak mi adamlik? Aman sakin orasi baslatti deme, o yaziyi okuyanlarin hacklemeye calismadiklarina sukret, tabii yazara deger vermediklerinden girismemislerdir oyle bir seye.

Kobe'de Shaq'la sampiyonluklari kazandi, sonra da kariyerinde 'beyaz bir sayfa' acmak istedi. Tek istegi, Shaq'siz da basarili olabilecegini kanitlamakti. Phil'de gelince, numara degisti 24'e. Degisse ne olacak? Niye sinirleniyorsun bu kadar? Batiyor mu? Niye Kobe yapinca batiyor sana? Yok Amare sakatlik gecirmis, ondan degistirmis. Ee Kobe'nin gerekcesi yok mu?

Jordan'a da "abisi 45, yarisi, 22.5 yok, bilmem ne" ... Kobe bunu gerekce olarak gosterseydi, yine kufur etmeyecek miydin? Sen degil miydin en bastan onu giymesi gerektigini soyleyen, ABCD olaylarina girmeyelim diyen. 22.5 nedir o zaman? Kisacasi onlar da bir insan, ben oyuncu olsam 3-4 kere degistirirdim, sen olsan degistirmezdin. Bunun elestirisi filan olmaz, adamin kazandigi paranin haddi hesabi yok, forma degistirse ne olacak. Bu arada 3 tane de formam yanmistir Kobe numarasini degistirdigi icin ama bir kere bile dusunup kizmadim ben bu herife. Senin kizmanin sebebi belli ya, neyse.

Kobe'nin gerekcelerini - durumunu gormezden geliyorsun, "tavana 2 tane forma emekli ettirmek istedi" diye sucluyorsun onu. Jordan'in durumu ne peki? Ne Kobe'ymis be diyorsun ya hani mesajlarinin sonunda, forma numarasini bile elestirdigindendir belki bu kadar elestiri, ayakkabi da cok degistiriyor onu da elestir bir dahaki yazida, 4'uncu sinif site olur belki bu sayede senin 2 yazinla.

Fikir falan da degil bunlar... Yazinda Kobe'yi cehennem atesine atmissin forma numarasi degistirdigi icin. Yani FIKIR ATMAMISSIN, senin anlayacagin dille. Duncan'da degistirirse hicbir sey olmaz... Futbolda da var tonlarca ornegi, ki futboldaki forma pazari cok daha onemli, hayatimda da duymadim forma hakkinda bir olay.

Iverson, Arenas beni baglamaz... Umurumda da degil, okumamisim yazdiklarini, ne zaman yazdigini da bilmiyorum, 4-5 yasinda yazdin herhalde. Yalniz 10 kisi bile okumamistir, belirteyim. Yoksa elestiri gelirdi merak etme. En uzuldugum nokta da bu; sert yazdim diye ovunup elestiri gelmesini bekliyorsun. Elestiri geldiginde de durumundan yakinip, Kobe'ye - Lakers camiasina yine laflar salliyorsun. Celismeyi anlamadim buradaki.

Imzayi araya sokusturdugum filan yok aslinda... Oraya laf koyarsan, o lafi savunuyorsundur. Ama celiski var iste. Eger dusuncelerine karsi ciktigimizda -ahanda yine diyorum- aglayacaksan, o imzaya da o lafi koymayacaksin.

Keske biraz Lakers hakkinda bilgi toplasaydin, etrafindaki Lakers'lilara danisip yazsaydin o 'sey'i... Sallamakla olmuyor iste.

Son olarak, canimi son gunlerde sikan bir sey var, bu zat da yapmis ayni olayi yazisinda, soyle ki; baya bir Tume varim - Tumden gelim yapilmaya baslandi, bu yazida da tavana cikmis artik bu olay. MSN'inde 1-2 tane Lakers taraftari sana kufur ederse, cevap olarak tum Lakers'lilara ve Lakers sitesine laf atamazsin sen. 2 tane sahte Lakers'li gorursen, tum Lakers'lilari elestiremezsin. 2 tane Lakers'linin Kobe'yi ovduklerini gorursen, tum Lakers'lilari bu konuda suclayamazsin. Yeri gelir, zaman bulurum, tum alintilari koyarim Kobe hakkinda. O zaman da o siteye 'cakma', bizlere de 'salak' - 'apaci' der misin bilemem ama gun gelecek soyleyecek elestirmenin bile kalmayacak, yazinin - okuyanin da olmayacagi uzere. Eden bulur...

Her şey iyi hoş güzel ANCAK;
3. sınıf sitede ne işin var ? Burası seni bozar..
Eyvallah..

Lakers sitesi savunacam diye de buraya bok atmaya gerek yok..Hayır madem atıyorsun o zaman burda bulunmaya ne gerek var..Sıkmaya başladı artık şu muhabbet..İyi niyetinden şüphem yoktu ancak su son yazdıklarından sonra ha NbaTr'ye o laf denmiş ha bana..

3. Sınıfmış hadi ordan..

(Burjuva sitesi değil burası..Ağzımıda daha fazla bozmayayım gece gece..)
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2008, 01:01:08 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Nisan 2008, 01:07:42 »
?

Ben buraya " 3. sinif site " mi demis olmusum simdi bu yazdiklarimla? Eh be yani...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 26 Nisan 2008, 01:11:23 »
Ben buraya " 3. sinif site " mi demis olmusum simdi bu yazdiklarimla? Eh be yani...

Öyle bir anlam çıkıyor..
Kaldı ki ''Çakma Lakers'' olayının yanlış olduğunuda özellikle vurguladım..Bazı şeylerin yanlışlığınıda yeteri kadar söylediğime inanmakla birlikte herhangi bir tarafada taraf olmadım..Bunun konuyla ne alakası var dersen eğer burada bir siteyi hedef alacak olsam herhalde bunları demezdim..Ya da herhangi bir müdahalede bulunmazdım...

Yazılar yazarları bağlar..Benim düşünce sistemim böyle işler..

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Nisan 2008, 01:22:31 »
Benim siteye laf attigim yok, tekrardan onceki attigim mesajdaki alintilari okursan anlarsin agabey...

Can Cetin adli sahis, Lakers sitesinden gelen elestirilerden oturu tum Lakers'lilari ve o siteyi kapsayan hakaretler sarfetmistir, sonra da kufurlesmistir burada, benim tepkim buna. Sinirlendigim sey de "Bizi ucuncu sinif site olarak goruyorlar, ondan boyle yaptilar." demesi... Sanki herkesin kini var bu siteye karsi ve sansa bak ki bu gun cikiyor bu elestirme hevesleri. Bu yuzden de o cumleyi sarfettim: "Senin sacmalidigin, Lakers'i - Kobe'yi yerlere serdigin yazidan dolayi bu site ucuncu sinif bir site gibi gozukuyor" dedim. Yani siteye - sana - digerlerine bir sey yok, ona var. Merak etmis bu zat bu tepkilerin nedenini, ben de acikladim. Bunu benim bu siteye olan yorumum olarak gormek sacma geldi bana acikcasi. 

Sana laf etmedim hicbir yerde, hatta MSN'de bile bahsi gecti bu konunun aramizda, senden gidip de bir sey yapmani istemedim, yapacagini da yaptin zaten kufurlu mesaji silerek... Yazilar yazarlari baglar ve bundan oturu ben bu topicte hakkimi ariyorum. Lakers sitesini korudugum yok, haksizliga karsiyim ben. Sonucta Lakers'lilari kiskirtan bir yazi yaziliyor, daha sonra da elestiri gelince o site yerlere seriliyor, olacak is degil.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2008, 01:24:30 Gönderen: Ty »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 26 Nisan 2008, 01:27:38 »
Eee tamam daha önce dedim Lakerstr vs vs başka siteler konuşulmasın edilmesin diye..Yani benim tasvip ettiğim birşey değil..Bende diyorum ki yazıyı ya da yazarı eleştirin tartışın siteler sadece aracıdır..Sitelerin değilde fikirlerin tartışıldığı bir ortam daha sağlıklı olur..Sonra malum yanlış anlaşılmalar oluyor..

Neyse konuya gelirsek;
Senin eleştiri hakkın olması kadar doğal birşey olamaz ki herkesten fazla hakkın var sonuçta Lakers'lı en iyi bilenlerden birisin forumda..Boşver siteleri yazı hakkında yorumlarını okuyalım ki katılmadığın noktaların hepsini okurkende bir Lakers'lının bakış açısınıda keyifle okuyalım dimi  :wink:

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Mayıs 2008, 22:20:42 »
Can bu yazı boş,manasız,gereksiz ve saçma olmuş.

Son zamanlarda anlayamadığım şekilde olayları kişisel alman ve her platformda bu durumu su yüzüne çıkarman beni boğuyor artık.

Çağatay sen de uyduğun ve yazdıklarınla istemeden de olsa bu siteye 3. sınıf dediğin için sen de suçlusun.

Bu başlığı henüz gördüğüm ve daha evvel müdahele edemediğim için ben de suçluyum.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Mayıs 2008, 10:13:34 »
Can'ın yeni yazısı yayında.

Medyada Sporlar,Engeller,Westler ve Hakemler:
http://www.nbatr.com/can-cetin/medyada-sporlar-engeller-westler-ve-hakemler.html