Gönderen Konu: Cavs'te Gözler Knicks'te  (Okunma sayısı 7834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 17 Ağustos 2008, 19:06:53 »
Point guard pozisyonu için Mo Williams'ı takas eden Cleveland Cavaliers'ta şimdi gözler uzun pozisyonuna çevrildi. Verilen bilgilere göre;

Cavaliers'ın, Knicks'le görüşmeye başladığı ve Knicks'in uzunlarından;

Eddy Curry, Jerome James, David Lee, Zach Randolph ve Malik Rose gibi isimlerinden birini almak istediği ifade edildi.

--------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2008, 19:14:15 »
Bence Knicks Cleveland 'ın işine gelecek bir takasın içine girmeyecektir...Sonuçta onlar LeBron'un ayrılmasını istiyorlar, başarılı olabilecek bir oyuncu verirlerde LeBron bir şeyler yaparsa onunla o zaman ayrılmaktan vazgeçebilir..

Karışık bi durum bi yandan cap i boşaltıp Lebron'u almak istiyorlar ama bir yandan da Cleveland sayesinde gerçekleşebilir bu boşaltma işlemi...Ne demek istediğimi tam anlatamadım ama anlamışsınızdır heralde...

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2008, 19:16:11 »
Cleveland LBJ'nin 2010 yılında gitmesinden korkmus olacaklar ki off-season'ın basinda bekleselerde simdilerde acildilar.Eger pota altında skor üretebilecek bir uzun bulunabilirse Cleveland bir anda benim icin Dogu'nun iddiali takımları arasına girmis olacak.Pota altında zaten savunma bazında iyi olabilecek bir Ben Wallace ve Varejao var.Ilgauskas'ın da yaslandıgını düsünürsek oradan skor üretecek bir oyuncu ve yanına Ben veya Varejao 3 numara da LBJ 2 numarada West oyun kurucu Mo olacak.Gercekten fena sayilmayacak bir kadro olusturmus olacaklar

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2008, 19:23:05 »
@ Langirt22

Bence Varejao 'yu direk gözden çıkarmaları gerek eğer öyle skor yapabilecek bir uzun arıyorlarsa...

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2008, 19:26:00 »
Cavs'te sistem ve oyuncu portföyü gözönüne alındığında,isteyebileceğimiz oyuncular : Varejao ve Gibson. (LeBron'u zikretmedim özellikle)

Zaten uzun rotasyonunu genişletmek isteyen cavs,Varejao'yu vermeye yanaşmaz.Gibson da ilk 5 başlayacak skorer gard.İkisi de mümkün değil.Tek bir alternatif kalıyor :

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4755363

Wally'nin biten kontratı alırız.Deadline geldiğinde takasta kullanarak yetenekli genç oyuncular almaya ya da kontratı bozdurarak,rotasyonda yer bulabilecek adamlar alamya çalışabiliriz.

Zach ile Doğu Finali'nin bir numaralı adayı Cavs olur.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2008, 19:29:10 »
@ Langirt22

Bence Varejao 'yu direk gözden çıkarmaları gerek eğer öyle skor yapabilecek bir uzun arıyorlarsa...
Yani illa cıkarma zorunluluğu yok bana kalırsa ama NYK böyle bir takas olursa pota altı savunmasını sertlestirmek icin Varejao'yu istemesi muhtemel.O zaman Ben Wallace ile bir ikili olusturmaya calısacaklar.Ben Wallace her ne kadar Detroit'den gitmesinden sonra bekleneni veremese de pota altını toparlayabilecek ve iceri gelen drive'ları kesebilecek nitelikte bir oyuncu.Bence Cleveland iyi hamleler yapmaya calısıyor
Salih Varejao konusuna sana katılmakla birlikte Gibson'in ilk 5 baslamayacağini yerine West'in ilk 5 baslayacağini düsünüyorum.West hem Gibson'a nazaran daha güclü bir görünümü var hem iceri drive edebilen bir oyuncu.Acikcası Gibson'i oldum olası sevemedim.Sadece dis sut atabilen bir oyuncu o malum Detroit serisinden sonra göklere cıkardılar pasamı!!West bence su anki konumuna nazaran cok daha yetenekli bir oyuncu.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2008, 19:53:52 »

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4755363

Wally'nin biten kontratı alırız.Deadline geldiğinde takasta kullanarak yetenekli genç oyuncular almaya ya da kontratı bozdurarak,rotasyonda yer bulabilecek adamlar alamya çalışabiliriz.

Zach ile Doğu Finali'nin bir numaralı adayı Cavs olur.

Tam da böyle bir takastan bahsediyordum ilk attığım postta...NYK un işine yarayacak bir takas ama LeBron Zach ve Mo Will başarılı olurlar korkusuyla yanaşmayabilirler...Tam da bulmuş Cavs takasa giricek takımı...Entrikacı Cavs  :laugh: :laugh:

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2008, 20:19:45 »
cleveland ne için uzun istiyo anlamadım sonuçta ılgauskas,varejao,wallace 3 tane adam var (miamide 1 tane bile yok) bench'te birde dwayne jones var 1 adam daha almak isteniyosa illa bi bakalım

zaten cap 85 md'larda zach randolph'un kontratını üstlenmek mantıksız üstelik sezon sonu kontratı biticek olan wally'yi veriyosun ne için zaten ortalamanın üstündeki potaaltına bi yük daha bindireceksin öyleki süresi azaldığı zaman sorun çıkartabilecek bi oyuncuda z.randolph

wallynin 13 md'lık kontratı 2009 yazına takıma yeni bi hamle yapmak için çok daha iyi bi hamle olur 13 md'lık bi rahatlama boru değil

onun yerine e. snow'un 7 md.lık kontratı bu sene bitiyo onu ver nyk'e, al m.rose'u(7.5 md) ikisininde 2009 yazına kontratları bittiğinden iki takımdada cap'te boşluk olur

cavs bi 4 numaraya yedek alır öyle böyle tecrübeli en azından ilgilendikleri gadzuriç kadar vardır
nyk'te guardlarına savunma öğretecek bi adam alır nası olsa m.rose'dan bi verim beklenmiyodu herhalde e.snow'dan da bi medet ummazlar 2009'dada kurtulurlar
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2008, 20:22:39 Gönderen: imbadigo »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2008, 20:38:00 »
cleveland ne için uzun istiyo anlamadım sonuçta ılgauskas,varejao,wallace 3 tane adam var (miamide 1 tane bile yok) bench'te birde dwayne jones var 1 adam daha almak isteniyosa illa bi bakalım

Sölermisin bu saydığın uzunlardan hangisi pota altında istikrarlı skorer?Iglauskas desen 33 yaşına geldi sezonun çoğunu kış uykusunda geçiriyor ve le bron un yanına yakışcak istikrarlı skorer değil.Ben wallace zaten belli adam big z nin yanında potaya tuğla atmakla meşgul.Zach randolph savunması yok ama yanına sert ve savunmacı bir uzun verirseniz le bron ve mo will in de katkısı ile harikalar yaratır keza portland da roy ve j jack ile nası performans sergiledini herkez gördü.Şöle sölemem lazım c boozer da savunma yapmıyor ama takımının skor yükünü çekiyor onun alt versiyonu zach randolph neden le bron ve mo will e birlikte portland zamanlarına dönmesin?

Valla bu sayılan uzunlar arasında en çok işlerine yarıcak olan zat zach randolph keza jerome james kontratı bitene kadar yatar,eddie curry desen ben wallace ve iglauskas varken ne gerek var hanzoya,malik rose tecrübesi ile birşeyler katar ama varejao varken ne gerek var,aslında ben wallace -zach randolph yada b wallace eddie curry takası daha  çekici geldi bana ama dedim gibi cleveland ın uzunu ne amaçla istediği önemli,david lee yi unuttum herkez böle bir görev adamı ister ama wallace ve varejao varken lüks kaçar bence cavs a.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2008, 20:39:32 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2008, 23:14:05 »
Knicks yanaşmayabilir diyordum ama Wally örneği hosuma gitdi Walsh bir akıl etse demi:D.Ama Zach Cleveland'a gelirse süper bir pota altı olur Big Ben kesinlikle Randloph'un savunma eksiğini kapatapilir keza Zach Randloph'ta pota altından rahat skor üretebilir arada Wallace'de boş pozisyonları bitirir sf James SG West PG Mo-Wil kağat üzerinde güzel duruyor

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2008, 12:17:45 »
Cavs'ın iyiye gitmesini engellemek için başka kapıya diyip onlarla takas olayına girmezler, çünkü onlar LeBron'u istiyorlar takım başarılı olursa LeBron takımdan ayrılmak istemeyebilir. Ama belki bi kazık atmaya çalışabilirler ama Knicks yönetiminde o akıl yoktur.
Takıma pota altı oyuncusu olarak bence de Randolph iyi gider, onun savunma eksiğini Wallace kapatır zaten, takımda üçüncü skor opsiyonu olabilir. Wallace'la ikisi birbirini tamamlar.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2008, 19:25:44 »
@ black smoke : Burada önemli olan karlı olup-olmayacağımız.Takımlar genellikle aynı konferanstaki rakipleriyle takasa girmek istemezler ama burada böyle bir durum da sözkonusu değil.

@ imbadigo : Snow- Rose takası mantıklı bir takas.

Lakin bu takasta Cleveland aşırı karlı olur.Pose orta mesafeden istikrarlı şut sokan ve gösterdiği üstün profesyonellikle üst düzeyde çalışmalarını sürdüren,hala çok kuvvetli fiziği olan ve mücadeleci ruhunu sergileyebilecği bir ortamda,tecrübesiyle önemli katkılar verebilecek bir veteran.En basit örnek : P.J Brown'un final serisinde yaptıkları ya da Cavs karşısında yaptıkları.

Oysa biz Snow'a bırakın süre vermeyi,benchte bile oturtmayız.Sahayı koşabilen ve orta mesafesi olan bir uzun her zaman süre bulur D'Antoni sisteminde.Bu yıl bize katkı sağlayabilir ve Gallo'nun gelişimine de katkı sağlar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fevzi Varejao savunmacı,mücadeleci ve sert bir oyuncu.Aslında bunlar tam da aradığımız özellikler (bence) ama D'Antoni için yeterli değil.Orta mesafesi zayıf olduğu için Lee'yi draft etmeyen ve şu anda da takas etmeye çalışan bir adamdan sözediyoruz.

Bir de Gibson'un ilk beş başlaması zaten dış atışlar konusunda sıkıntı çeken Cavs adına daha olumlu olur bence.Hem rakibin pota altına gömülmesini engelleyerek LeBron ve Ilgauskas'a pota altında yer açar,hem ceza şutlarını keser hem de skor üretme sıkıntısını LeBron ile paylaşır.West'in yedekten getireceği dinamizm ise daha faydalı olur.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2008, 19:36:42 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2008, 19:34:53 »
@ nyk
valla ben m.rose'un adını 2 yıldır hiç oynatmadığınız için yazdım şimdi birden kıymete bineceğini sanmıyorum

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2008, 19:38:33 »
Ya yepyeni bir sistem ve yepyeni bir coach var.Kimin nerede neye bineceğini bilmiyoruz.Bak ne demişim mesajımın devamında :

Fevzi Varejao savunmacı,mücadeleci ve sert bir oyuncu.Aslında bunlar tam da aradığımız özellikler (bence) ama D'Antoni için yeterli değil.Orta mesafesi zayıf olduğu için Lee'yi draft etmeyen ve şu anda da takas etmeye çalışan bir adamdan sözediyoruz.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2008, 20:46:41 »
@ nyk
valla ben m.rose'un adını 2 yıldır hiç oynatmadığınız için yazdım şimdi birden kıymete bineceğini sanmıyorum

Valla çok maç 10 dk süre aldını gördüm ama sas zamanları ile alakası yok artık neyse bu sezon yolcu zaten.

--

• Ziyaretçi
Zach-Varejao Takası ?
« Yanıtla #15 : 20 Ağustos 2008, 04:09:25 »
Zach-Varejao Takası ?

Cleveland Cavaliers'ın, uzun pozisyonu için New York Knicks'le dirsek temasında olduğu haberleri daha önce basına yansımıştı. Kaynakların verdiği bilgilere göre;

Cavaliers'ın, Knicks'inde kontratından kurtulmak istediği Zach Randolph'u takas edebileceği ifade edildi.

Cavs'in, Zach karşılığında Knicks'e Anderson Varejao'yu önereceği iddia edildi.

------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ağustos 2008, 04:31:34 »
Cavs açısından çok iyi bir hamle olur gerçekten. Randolph'a çok uygun kadroları var, kendisi savunma özürlü bir oyuncu ama Cavs'te pek savunma yapması gerekeceğini zannetmiyorum. Elbette bişeyler yapması gerekecek ama Knicks'teki gibi acil bir durum olmayacak ortada. Ben Wallace onun açığını kapatacaktır. Pota altında Zach hücum yapar, Wallace savunma yapar böylelikle birbirlerini tamamlayabileceklerini düşünüyorum.

İlk başta Knicks'in Cavs'ın kötülüğü için böyle bir takas yapmayacağını düşünüyordum ama kendilerini de düşünmek zorundalar. Onun için ellerine hem Zach'in para sıkıntısı ve kötü savunmasından kurtulmak hem de takıma öncelikli olarak savunmasıyla katkıda bulunacak Varejao'yu katma fırsatı geçmişken, bu fırsatı değerlendireceklerini düşünüyorum.

Kısacası; bu takas gerçekleşirse her iki taraf için de hayırlısı olur.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 06:03:45 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2008, 06:00:30 »
  Böle bir takas olursa galllardini ve david lee in önü açılır,eddie curyy i varejao nun sertliği sayesinde daha aktif kullanır ama varejao ve zach ın kontratları denk düşüyor mu bilemicem ama zach in kol giib kontratından kurtulmak için donnie walsh ın mutlaka bir hamle yapması lazım.

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2008, 08:50:38 »
New York, D'Antoni önderliğinde yeni sisteminde takımı yıkıp, yeniden kuruyor ve New York'ta artık takımı kendine getirme devri başlıyor diyebiliriz. Şüphesiz bu iki sene Knicks adına hamleler, takım kurulumu ile geçecek. Ve ufaktan ufaktan başlıyorlar. Kontratı ağır olan ve takımına çok şey veremeyen bir Randolph'u verip, Varejao'yu almaları mantıklı. Bu takasta şimdilik en önemli engel D'Antoni gibi duruyor. Varejao'yu orta mesafe atamıyor diye takıma katmak istemeyebilir. Fakat şu trade fena olmaz gibi...

http://www.realgm.com/src_tradechecker/4/

Bu sayede D'Antoni, Varejao'nun yanında iyi bir şutöre kavuşurken, bir savunmacısını da Cavs'e verecek. Fakat Varejao-Jeffries değişimi sorun yaratmaz. Bir savunmacı gelirken diğeri gidiyor, kazanılan Wally olur.

İşte buda Wally'nin kullanılması adına iyi bir örnek. New York onun kontratını bozdurup Wally'nin yerine birkaç iyi rotasyon adamı alabilir. Böylelikle'de yıkıp-yapma döneminin ilk hamlesi gayet mantıklı olur.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2008, 11:07:54 »
Bu takastan kısa vaadeli kazanç sağlayan Clevand uzun vaadeli kazanç sağlayan NYK olur..ZAch bu yıl 14MD gelecek yıl 16MDlik kontratı var 2011 de de 17MDlik kontratı var..Böyle bir hamle 2010 da Jamesi kaybetmelirine ona fazla cap ayıramamalırına neden olabilir..Varejaonun sadece bu yıl 5MD gelecek yıl oyuncu opsiyonu var ve 6MD alacak..Yani NYK capında 9MD boşalacak..

Gelelim bu takasa;

Zach sırtı dönük oyunlarda daha başarılı bir oyuncu,top sürme kabileyeti var..Teke tekler de ve bire birlerde top sürerek pivot hareketleri yaparak adamını geçebilen bir oyuncu..(BU yıl pek göremedik ama)..Skor potansiyeli yüksek ve savunma yapmayan bir oyuncu..Gerek alçak posta gerek yüksek postta başarılı bir oyuncu olmasına rağmen orta mesafe şutu olmasına rağmen bir o kadar sorunlu bir oyuncu..Saha dışında olaylara karışan bir oyuncu..Ama clevand gibi bir şehre NYK da ziyade daha sakin bir şehirde bu kadar olaya karışcağını sanmıyorum..Clevandın aradığı ilaç olur,pota altı savunması Ben Wallece yapar,ve Zach pota altında iyi bir skorer tehtid olur..

Varejao sadece savunması ile öne çıka ekmeğini taştan çıkaran bir oyuncu..NYK sisteminin adamı değil, D'Antoni  bu takasa karşı çıkabilir..Ama bu takas hem capin boşalmasına hemde Curry için iyi olacaktır..Çünkü savunma yapan bir oyuncu yanına gelecek ve daha aktif hale gelir..En azından pota altında savunma yapmasına bazı anlarda gerek kalmıcak..

Kısacası varejao bu sistemin oyuncu değil ama takıma savunma direnci getirim curryi daha iyi durumda olması sağlar ve zachin kontratından kurtulurlar..Clevand pota altındaki istediği adamı bulur,ve daha da güçlenir ve Zachin o kol gibi kontratını alır ve 2010 daki durumlarını az çok zora sokabilirler..Ama kesinlikle Zach + etkiler getirecektir cavse..Savunma hariç..

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ağustos 2008, 22:40:58 »
Cavs lüks vergisi ödemeyi göze alarak,"Bird Exception" denilen kural sayesinde,capin üzerine çıkmış olmasına bakmaksızın LeBron'a max. kontrat verebilir.Onlar da LeBron'u elden kaçırmamak için herşeyi gözealmış durumdalar.Belli ki para sorun değil.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Ağustos 2008, 23:07:42 »
Cavs lüks vergisi ödemeyi göze alarak,"Bird Exception" denilen kural sayesinde,capin üzerine çıkmış olmasına bakmaksızın LeBron'a max. kontrat verebilir.Onlar da LeBron'u elden kaçırmamak için herşeyi gözealmış durumdalar.Belli ki para sorun değil.

Valla le bron tutmaların yolu belli ama aklıma portland sezonu geliyor keza j jack ve roy ile nerdeyse portland ı  play off potasına sokmuştu zach efendi ama sakatlıklar gelince play off hayal oldu,valla eğer zach randolph da  dahil olursa kadroya le bron un gitmesi zorlaşır sonuçta mo willams ve zach randoplh un gelişi üstündeki yükü hafifletir zaten le bron un derdi bütün skor işinin ona bakması zach savunması olmasada ben wallace gibi savunma duayenini yanına alarak onun çekim alanından nemalanıp 20-10 istatistikler tutturabilir ve kimse unutmasın geçen sene new york nerdeyse pg sız oynadı mo willams marbury den kalite olarak aşaği bir pg değil hatta zach ve le bron u beslemesi yanında kendiside skor üretirse cavs doğuda dominant bir güç olur detroit,boston ve philadelphia karşısında.

Nyk @ Üstad şöle düşündüm le bron zaten en büyük pazarlama kaynakları onu tutmazlarsa resmen dibe batarlar yane ondan kazandıklarını bir daha elde etmeleride zor ,bence cavs randoplh u alırsa cavs için işler değişir sonuçta z-bo savunma özürlü ama ligin en skorer 4 numaralarından biri yane carlos boozer sanki savunma yapıyor olsa birşey demicem valla le bron bize zor gelir eğer bu takas olursa.