Gönderen Konu: Dirk: Hedefim NBA Şampiyonluğu  (Okunma sayısı 3285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Dirk: Hedefim NBA Şampiyonluğu
« : 19 Ağustos 2008, 01:32:36 »
Olimpiyatlar'a ilk turda veda eden Almanya'da yıldız oyuncu Dirk Nowitzki, Amerika maçı sonrası basına açıklamalarda bulunurken hedefinin NBA Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Dirk yaptığı açıklamada;

''Benim ilk amacım Almanya ile Olimpiyatlar'da mücadele etmekti ve buna ulaştım. Şimdi tek amacım var o da NBA şampiyonluğu kazanmak.'' dedi.

-----------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dirk: Hedefim NBA Şampiyonluğu
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2008, 02:00:00 »
Gerçekten büyük oyuncuların yüzük takamamasına üzülüyorum...Sanırım Dirk te takamayacak, tabi her şey bitmiş değil ama yaşı da geldi artık...Geçen sene Garnett ' in almasına inanın çok sevindim...Çoğu kişi sevdiği oyuncunun en büyük rakibini yüzük takarken görmek istemez ama artık Duncan'ın kanıtlayacak neyi kaldı ki ? Garnett gibi hırslı bir oyuncuyu ileride başarı kazanamadı diye hatırlamak istemezdim doğrusu...Dirk ' ünde bir yüzük takmasını isterim açıkçası...Duncan bundan sonra takmasada olur...

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2008, 14:30:33 »
Her süperstar gibi Dirk'ün hedefi de şampiyonluk olmalıdır.Yeteneklerinden şüphemiz yok ama Dallas'ın şuanki oluşumuyla bu hayalden öteye gidemez.Ancak ikinci bir Boston tipi hamle yaparsa Dallas bu mümkün olabilir.Ben şahsen Dirk'ün şampiyonluk olacağına inanmıyorum şuan için.Özellikle S.Jackson'un bile onu alt ettiğni gördükten sonra bu inancım kırıldı.Yaşı 30-31 oldu gerçekten zor.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2008, 19:40:19 »
Her süperstar gibi Dirk'ün hedefi de şampiyonluk olmalıdır.Yeteneklerinden şüphemiz yok ama Dallas'ın şuanki oluşumuyla bu hayalden öteye gidemez.Ancak ikinci bir Boston tipi hamle yaparsa Dallas bu mümkün olabilir.Ben şahsen Dirk'ün şampiyonluk olacağına inanmıyorum şuan için.Özellikle S.Jackson'un bile onu alt ettiğni gördükten sonra bu inancım kırıldı.Yaşı 30-31 oldu gerçekten zor.
Bence Dallas kadrosu gayet iyi bir kadro.Su an icin bir sürpriz yapıp Batı'da final oynaması hayalcilik olmayacaktır.
Oyun kurucu da son demlerini yasayan ve bir yüzük isteyen Jason Kidd var ki bu sene bence Carlisle'nin gelisi ile ayrı bir kimliğe bürüneceğini düsünüyorum.
Dirk'ü zaten tartismaya gerek yok.Bizim icin asıl nokta Howard.Gecen sene ki gibi oynarsa bu is olmaz ama bu sene biraz amatörlük tuhundan kendini kurtarır canlanırsa Batı'da olsak bile cok can yakacağimizi düsünüyorum.
Zaten 2 sene daha sansimiz kaldı sonra lotary takımı olma yolunda ilerleyebiliriz.Bakarsin 2010'da süper bir yıldız getirirler Dirk'ün yanına :D

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2008, 20:06:37 »
Bakalim Dallas kadrosuna;

Pg : Kidd / Barrea (Terry burada kullanılacaktır illa ki)
Sg: Terry / Gerald Green / Eddie Jones
Sf: Howard / Stack
Pf: Dirk / Bass
C: Dampier / Diop

Sağlam bir kadro var ellerinde. Ayrıca benim çok sevdiğim ve tuttuğum bir koç. Spurs'un bench durumunu , Phoenix'in oturmayan sistemini ,  Hornets'in hala orası için tecrübesiz olduğunu (bu konuda pek emin değilim , eheh..) , Utah'ta Boozer ve Kirilenko'nun durumu ortadayken bana görede Batı finalinin Lakers ile beraber en önemli adaylarından biri Dallas. Hatta bana batı finalinde kim oynar deseler , Rockets'ı sağlam kalma koşuluyla ilk sıraya koyar arkasınada Dallas'ı yazarım. Ancak Dallas için kritik nokta Nowitzki falan değil ; Howard. Sarhoş yakalanması , geçen seneki felaket performansı ve "Texas'lı Luke" (!) lakabını hatırlayınca Dallas için endişe verici olan noktaların başında bunu görüyorum. Howard adam gibi oynarsa , Dallas önemli favorilerden bu sene.

Çevrimdışı Beliar

• Rookie
  • **
  • Pierce league's best player hadi ulan!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2008, 20:48:42 »
Bu takımla zor şampiyon olur.Kidd bitmiş artık josh howard desen bi var bi yok.Ordan kurtulmazsa işi zor dirk ün.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2008, 21:40:42 »
Heat'e şampiyonluğu kaptırdıktan sonra çok afalladılar ve bir daha eskisi gibi olamadılar, gerçi ondan sonraki normal sezonda da çok iyiydiler ama play-off'larda Warriors'a ilk turda beklenemedik bir şekilde elendiler, bu da onların iyice düşüşe geçmelerine neden oldu. Bundan sonra şampiyonluğu çok isteyen Kidd'e ve Nowitzki'ye sahipler (geçen sezonu saymıyorum). Carlisle'ın gelmesi onların lehine olacaktır. Sonuçta eskiyi unutup yollarına daha farklı bir takım halinde devam etmek istiyorlar. Bunun için öncelikle Howard'ın kendi adına geçmişteki kötü olayları unutup daha olgun bir şekilde yoluna devam etmesi gerekir. İmkansız değil tabi ki ama şampiyonluk için yeni adayları olan Batı konferansında işleri zor.

Çevrimdışı beratgarnett

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2008, 21:52:07 »
bence dahada tecrübe kazanan lakers ve hornets i eleyemezler dirk şampiyonluk istiyosa dallas biraz kıpraşıp takviye yapmalı

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2008, 23:41:56 »

Bu takımla zor şampiyon olur.Kidd bitmiş artık josh howard desen bi var bi yok.Ordan kurtulmazsa işi zor dirk ün.
takıma yeni bi koç geldi potaaltındaki sertlik sorununu giderebilecek diop geldi. yeni takımın bi maçını bile izlemeden bu yorumlar yargısız infaz bence
aynen alıntı yapıyorum(kaan kural'dan)

--------------------------------------------------
 bir kontrol manyağı olan a.johnson'ın stili kidd'le asla uyuşamadı. üstelik sürekli basketbolu bir santranç maçı gibi gördüğü için hem oyunu, hemde oyuncuları sıktı. üstelik yaptığı pek çok hataya karşın hiçbirini düzeltmeyi başaramadı. gerek 2006 finalleri, gerekse 2007 ilk turu tam bir koçluk faciasıydı.
  yeni koç: carlisle
 kontrol delisi diye bi koçu gönderip, kontrol deliliğinin simge ismini başa getirmek ne kadar akıllıca? üstelik bu koçun oyunculardan kopuk olduğu söylenirken. ancak ortak kanı carlisle'nın koçluktan uzak geçirdiği 1 yılda çok değiştiği yönünde. gerçektende göreve gelir gelmez kidd'le sohbet etmesi ve "takımı ona emanet edeceği"ni söylemesi harika bir başlangıç. bununla da yetinmedi carlisle. Almanya'ya gidip dirk nowitzki ile bir hafta geçirdi. hatta beraber Avusturya'ya giderek euro 2008'de Almanya-Avusturya maçını bile izlediler. carlisle'ın zaten teknik bir deha olduğuna şüphe yok. gerçekten görüngüğü kadar değitiyse dallas'a yeniden hayat verebilir. mavericks artık duraklama hatta gerileme döneminde ama carlisle bu takımı canlandırabilir. en tepeye çıkarabilir mi? onuda josh howard belirleyecek
---------------------------------------------
altına imza bile atarım yani takıma istediği takviye yapıldı(diop). kidd milli takımda zaten ilk periyot 5 dakika oynuyo 2. periyot 5 dakika oyunyo orada far 20-25 olmuş oluyo geriye paul ve deronla oynuyolar. kidd'in ordaki 10-12 dakikalık görevi rakip guardları ilk yarıdan fizik güçlerini bitirmek çünkü ne paul ne deron bunu yapabilir. kobe ile beraber rakip guardların oyununu bozuyolar.
 hücumdada kidd şut bile atmıyo tamamen skorerlere pas atıyoki ilk yarıdan fark açılabilsin onun sahada olması bile takımda pas atma hissi uyandırıyo. anca bi wade veya lebron üstüste 2-3 basket bulduysa o zaman teke tek oynuyo kidd sahadayken ki buda o süperstarların en doğal hakkıdır. kidd bu takımda görünmeyen çok iş yapıyo beyler
 bide josh howard hakkında bişey söyliyemem belkide geçen sezon artık avery'den sıkıldım diyip kendi kendine oynadıda böyle saçmaladı şimdi yeni bi koç var işin ucunda belli olmaz yine ama düzelme olabilir gibi carlisle takımı kidd'e emanet edecekse howard'da biraz hareketlenebilir kidd'in fastbreakleriyle

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2008, 00:38:56 »
valla ben bu olayi anlamiyorum 2006 ve 2007 nedense bütün suc hep AJ nin üstüne atiliyor ama dirk efendinin iyi bir lider olmadigi tartisilmiyor dirk iyi bir lider olsaydi dallas 2.85 ten fiinali kaybetmez gecen yilda son siradan playoff giren takima elenmezdi ben bütün sucu dirk e atmiyorum tabiki AJ de suclu ama dirk ü de es gecmemek lazim ve son olarak su kadroya bakin allah askina kac takim bu kadar iyi kadroya sahip kimse bana takviye sart filan demesin dirk burda sampiyon olamazsa hicbiyerde olamaz

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.