Gönderen Konu: Daha İyi Olmaz Mıydı?  (Okunma sayısı 22767 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Daha İyi Olmaz Mıydı?
« : 01 Ağustos 2011, 09:39:06 »
Bence spor kanalları bazı başka kanallar gibi bölümlere ayrılmalı. Mesela Belgesel kanalları her tür belgesel için ayrı kanal açıyor Da- vinci Adventure adı üzerinde macare ve keşif kanalı ama aslında Discovery nin ve ableminde var. İşte Discovery Life var o da sadece iş ve hayat hakkında belgeseller vb. Ya da digitirk kanalları (çok bilmiyorum digitürk üm yok ama). Sinama tv gibi işte onlarda her tür film için ayrı kanal açmış Örn. Sinama tv Aile çocuk ve komedi filmleri, Sinama tv 1001 Gerilim filmleri, Sinama tv Aksiyon aksiyon filmleri Sinama tv Aşk romantik filmleri. bunun gibi neyse.

İşte ben bunu atıyorum Eurosport'un yapabileceğini düşünüyorum. EuroSport Basketball Eurosport Football, Eurosport Crash :) (işte amerikan güreşi, boks vb.) Eurosport Extreme (Kaykay vb.) Eurosport Atletihs, Eurosport İce (bu da kış sporları) Eurosport Turbo :) (Yarışlar :) ) ve yine de Eurosport 1 ve 2 yanyına devam eder. Yazmayı unuttuğum spor olabilir :)
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2012, 23:22:49 Gönderen: Alpay »

The legend in the area

Çevrimdışı Crossover23

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Daha İyi Olmaz Mıydı?
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2012, 19:32:17 »
Bencede çoık iyi olurdu ama bunu sadece digitürk veya d-smart değil normal kanallarında yapması lazım :-D

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2012, 22:14:15 »
Ya her konuda olsduğu gibi biz bu konuda da oldukça faşist ve dar yaklaşıyoruz.. Biz son bir kaç yılda NBA e 5-6 oyuncu gönderdik, 3-4 tanesi draf edildi ama oynamadı..Dünya ikincisi olduk baskette falan ama hala büyük televizyon kanalları spor haberleri diye futbol haberleri yayınlıyor...

Saçmalık..Ne yazılı ne de görsel basın adına NBA ve basketbol adına bir şey kalmadı yani...

Ben de bundan müzdaribim açıkca :D ....

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2012, 00:00:50 »
Ülkenin en popüler spor kanalının - ntvspor - nba play-off'ları konferans yarı finalindeki(tam hatırlamıyorum aslında ama bu derecede bir maçtı orlando-boston) kritik bir maç yerine %100 futbol adlı gereksiz programı yayınladığı bir ülkedeyiz. hem de ntv'de de %100 futbol verilmişti aynı anda.

Çevrimdışı Ettore Messina

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2013, 18:20:23 »
Sizce de lig tv bir zahmet daha kaliteli adamları yorumcu yapsa daha iyi olmaz mı  :? beşiktaş-banvit maçını izliyorum yorumcunun her 10 lafından 7'si ya "şey" ya da "yani" sesi kıssan olmuyor hayır maddi olanaklar yüzünden mi bunlara kaldılar bilmiyorum ama bütün yorumcular berbat.İdare edebilcek bir adam bile yok

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2013, 14:45:23 »
Sizce de lig tv bir zahmet daha kaliteli adamları yorumcu yapsa daha iyi olmaz mı  :? beşiktaş-banvit maçını izliyorum yorumcunun her 10 lafından 7'si ya "şey" ya da "yani" sesi kıssan olmuyor hayır maddi olanaklar yüzünden mi bunlara kaldılar bilmiyorum ama bütün yorumcular berbat.İdare edebilcek bir adam bile yok

Sana gönülden katılıyorum. Son harikaları da Tufan Ersöz... Profesyonel basketbolcu olmak demek, iyi yorumcu olunacağı anlamına gelmiyor. Çok fazlaca gereksiz yabancı ifadeler kullanarak, az bilen seyirciyi etkilediklerini filan zannediyorlar. "Full court'ta press" yerine tam sahada baskı ya da "high screen" yerine tepede yüksek perdeleme deseler, aslında ne kadar yüzeysel yorumlar yaptıkları anlaşılacak diye korkuyorlar sanırım.

Ama sabredin arkadaşlar. Ben ve çok hevesli birkaç arkadaşım daha okulumuzu bitirdikten sonra bu işi devralacağız :D İnanın bana, çok bilgili, akıcı konuşabilen ve işi tutkuyla severek yapacak bir grup geliyor. Torpilimiz olmadığı için önümüz kesilmezse tabii...
<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı Flash

• MVP
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2013, 13:47:28 »

Sana gönülden katılıyorum. Son harikaları da Tufan Ersöz... Profesyonel basketbolcu olmak demek, iyi yorumcu olunacağı anlamına gelmiyor. Çok fazlaca gereksiz yabancı ifadeler kullanarak, az bilen seyirciyi etkilediklerini filan zannediyorlar. "Full court'ta press" yerine tam sahada baskı ya da "high screen" yerine tepede yüksek perdeleme deseler, aslında ne kadar yüzeysel yorumlar yaptıkları anlaşılacak diye korkuyorlar sanırım.

Ama sabredin arkadaşlar. Ben ve çok hevesli birkaç arkadaşım daha okulumuzu bitirdikten sonra bu işi devralacağız :D İnanın bana, çok bilgili, akıcı konuşabilen ve işi tutkuyla severek yapacak bir grup geliyor. Torpilimiz olmadığı için önümüz kesilmezse tabii...

Beni de say volkan o işte :D  .. Bu arada bu duruma bende katılıyorum..Ayrıca NBA de 4 oyuncusu olan ve son dünya şampiyonnasında 2. liği olan bir Ülke de hiç bir (adam akıllı hiç bir) basketbol yayını ya da düzgün her hafta saati belli bir basketbol programı yok.... ?!? Ancak euroleague de takımlar bir şeyler başarmaya başlayıp ilgiyi çekerse yoksa yok yani ?!?

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2013, 21:39:51 »

Beni de say volkan o işte :D  .. Bu arada bu duruma bende katılıyorum..Ayrıca NBA de 4 oyuncusu olan ve son dünya şampiyonnasında 2. liği olan bir Ülke de hiç bir (adam akıllı hiç bir) basketbol yayını ya da düzgün her hafta saati belli bir basketbol programı yok.... ?!? Ancak euroleague de takımlar bir şeyler başarmaya başlayıp ilgiyi çekerse yoksa yok yani ?!?

İnşallah programı da beraber yaparız bir gün Utkan :D Önümüzdeki yıl podcast projem var, senin de katkılarına ihtiyacım olacak, umarım zamanın olur. Ama şimdilik erken ;)

Çevrimdışı Flash

• MVP
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2013, 01:03:32 »
umarım benim zamanım senin de imkanların olur da yaparız be kardeşim :D

Ayrıca basın anlamında da hiç bir dergi, mecmua ya da haftalık kipur falan yok basketbol adına Eskiden All-Star, Slam, Pivot, 6.Adam, Fanatik Basket, Fast Break gibi dergiler vardı.. Şimdi NBA Türkiye var sanırım ama bulmak son 7-8 aydır bir mesele sanırım artık o da yok

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2013, 03:38:32 »
umarım benim zamanım senin de imkanların olur da yaparız be kardeşim :D

Ayrıca basın anlamında da hiç bir dergi, mecmua ya da haftalık kipur falan yok basketbol adına Eskiden All-Star, Slam, Pivot, 6.Adam, Fanatik Basket, Fast Break gibi dergiler vardı.. Şimdi NBA Türkiye var sanırım ama bulmak son 7-8 aydır bir mesele sanırım artık o da yok

Dergi işi biraz satışa göre. Bundan 6-7 yıl önce o dergileri alan insanlar, artık okumak ihtiyacı duymuyorlar. Dünya düzeni değiştiği gibi basın düzeni de değişiyor. Artık e-dergiler, web siteleri, haber portalları her ihtiyacı karşıladığı için, dergi ve gazete kültürü yavaş yavaş erimeye başladı. Yeni Basın Düzeni ;)

Heeee, o dergiyi almak, ilk açtığında gelen o baskı kokusunu içine çekmek, heyecanla önce resimlere bakmak için çabuk çabuk bir tur karıştırmanın ve sonra okumanın verdiği hazzı özlemiyor değilim. O ayrı... Ama bundan sonra bir basketbol dergisinin -inanılmaz reklam ve promosyonlar yapılmadığı sürece- satmasının imkanı yok.