Gönderen Konu: Dünya Ligleri (Futbol)  (Okunma sayısı 403532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
Ynt: Avrupa'dan Futbol
« Yanıtla #1375 : 16 Ocak 2010, 23:18:06 »
Bayadır yazmıyorum ben de buralara...Ntvspor kabloluya geçmesiyle de İspanya'yı izleyebiliyorum...Pellegrini'ye söveyim biraz...

3 hafta önce sövecektim de unuttum.Barca puan kaybetmiş,içerde Villareal'e.Deplasmanda Osasuna ile oynuyorsun ve kazandın mı lidersin...Kaka yok,Benzema ve Raul'u yedek bırakmışsın...Higuain'in yanında Ronaldo'yu forvet sayıyoruz...Orta saha:Marcelo-Van der Vaart-Xabi Alonso-?(Şimdi hatırlamadım ama defansif bir oyuncuydu sanki)...Ulan Marcelo dediğin adam zaten bek mi önde mi oynar belli değil...Alonso ön libero...Van der Vaart orta saha...Benzema ve Raul'u neye göre yedek bırakıyorsun...

Perez 1.Los Galacticos'un da başkanı olarak en iyi bilenlerden biri olmalıydı ki iyi organize edilmedikten sonra kadroda ne kadar yıldız olursa olsun başarı gelmez.Zidane-Figo-Ronaldo-Beckham vs...Döneminin en iyi oyuncularıydılar...Olmadı ama...Daha iyi bir TD getirebilirdi Perez...

Higuain de sakat şimdi...O da bir değişik oyuncu,adam sağ sol çok ama çok iyi vuruyor topa.Geçen hafta solla bir gol attı ki Messi gibi...

Bir de Real'in 3 deplasmanı:

Sevilla:2-1
Barcelona:1-0
Bilbao:1-0

Üçünü de kaybetmişsin...Böyle olmaz,şampiyonluğu unutursun böyle...

Bugün Bilbao seyircisi beni etkiledi gerçekten ama Ronaldo'yu da baya tahrik ettiler.26.dakikaya kadar birşey oldu mu bilmiyorum ama Ronaldo'ya sürekli tepki vardı...Bunda Ronaldo'nun önceki davranışları da etkilidir tabi ama Ronaldo da böyle şeylerden daha da sinirlenen bir oyuncu olduğu için maçta baya bir tartışma oldu.Bilbao'lu oyuncular zaman zaman gereksiz yere yüklendiler Ronaldo'ya...Onlar da kışkırtmaya çalıştılar bence...Kırmızı kart görür diye düşünmüştüm ama sarıyla tamamladı...

Real'in savunmaya bir adam alması gerekiyor gerçekten...Garay-Albiol???

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #1376 : 21 Şubat 2010, 23:15:28 »
Real çakıyor,Ronaldo ne gol attı be. :deli: Penaltı cacıktı yalnız,anlamadım bir şey.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #1377 : 22 Şubat 2010, 20:11:17 »
Bu hafta iddaa da fantazi yapayım 47'lik maç bulayım dedim bulamadım bir şey yine normale döndüm. İki tane cillop gibi maç varmış. Real Madrid-Villareal ve Aston Villa-Burnley.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #1378 : 07 Mart 2010, 01:16:19 »
Almeria 2-2 Barcelona
Real Madrid 3-2 Sevilla (0-2'den...)

Yaklaşık 3.5 saatlik bir futbol gecesi...Dopdolu...Özellikle Real-Sevilla maçı...Başlayalım...

Barca,sallana sallana geliyordu.Belliydi zaten.Sene başından beri eski havası zaten yok ama geçen hafta da son dakikalarda kurtardı.Bu maçta da 2.gol komedi,asist yaptı Almeria'lı oyuncu Messi'ye resmen.Ayağına attı topu...Barca'nın hala 2 kupayı da alacağını düşünenler var ya...Şu oyuna rağmen...Apaçilik,başka bir şey değil.Geçen senekiyle en büyük fark istek mi?İbra-Eto'o değişikliği mi acaba?..Bizim Çato bu hamleyi eleştirmişti. :deli: Eto'nun tek başına bir takımı alıp götürebilecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum ancak Barca'da İbrahimovic olmadı gibi...Bugün de bir sürü faul yaptı,ardından da kırmızı gördü.O pozisyonda ben bir şey göremedim pek,bir kere tekrarını gösterdiler zaten ama haftalar önce yaptığı bir harekete sarı vermişlerdi,ona saysınlar. :deli:

Real maçına gelirsek...Barca maçı devam ederken de aklımdan geçti.Öncelikle,Real'in en az 6 puan farkla şampiyon olmasını bekliyorum...Bu maçta da 50 küsürden sonra 2-0'dan geri dönmeleri müthişti.Maçın başında Barca'nın puan kaybının etkisi de olsa gerek bir konsantrasyon kaybı vardı Real'de.Bunun sonucunda da açık verdiler savunmada ve basit bir gol geldi.Golden sonra da bir süre devam etti Sevilla'nın kontrolü ancak sonra Real bastırmaya başladı.İlk yarı bitene kadar çok pozisyona girmeseler de çok iyi bir baskı kurdular.2.yarıya da böyle başlıyorlardı ki çok komik bir gol yedi Casillas...Ancak Real buna rağmen müthiş bir baskı kurdu.2-2'den sonra 3 tane direk,Ramos'un boş kaleye dokunamadığı top...Güntekin Onay maçın sonunda ahtapot benzetmesi yaptı,çok doğruydu. :D Van der Vaart da bir şey yapmadı dedim ama gitti golü attı. :deli:

Pellegrini'nin 2 değişikliği yerinde ve iyiydi ancak Kaka'yı çıkarmayabilirdi.Acaba yoruldu mu?Benzema da sakat heralde,Raul'ü almasını anlayamadım...Guti,sende de ne sol ayak varmış arkadaş?Sihirbaz mısın be? :deli:

Ronaldo gerçekten çok olgun oynuyor.Takım içinde oynuyor.Sorumluluk da alıyor.Messi maç içinde daha çok çalım atıyor,birebirde daha etkili belki ancak Ronaldo çok daha komple bir futbolcu.Ronaldo çok daha iyi benim gözümde.Messi'yle kıyaslamam.

Barca pas yapıyor yapıyor,iyi hoş da,Real daha öne oynuyor ve baskı kuruyor.Bugün iki takımın maçı da son dakikalarda berabereydi.Barca kısa pas manyağı olmuş.Son 10 dakikada hala geriden geriden oyunuyorlar.Zaten maç boyu doğru düzgün pozisyonları yoktu,son dakikalarda 1 tane belki vardır.

Bu beraberlik Barca için tokat olur belki...Yoksa Real geçen seneki tarihi skorun acısını çıkarabilir...
« Son Düzenleme: 07 Mart 2010, 01:19:27 Gönderen: Sergio_Ramos#15 »

Çevrimdışı orcun11

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1379 : 07 Mart 2010, 02:13:20 »
Madrid kanatlardan deliyor Barca göbekten ikisi de zevk veriyor ama bugün Madrid bambaşka oynadı. Ben bir Beşiktaşlıyım ama bugün merak ettim Fatih terim'in Galatasaray'ı Barca'yı o inanılmaz presiyle durdurabilir miydi diye düşündüm. Herhangi bir sonuca varamadım. Ibrahimovic yerine Eto olsaydı bence Barca rahat olmasa da kesin şampiyon olurdu. Ibrahiovic sahanın içinde gezmiyor ve malum Barca kanatlardan orta yapmıyor bu durumda İbrahimovic'in  etkisini azaltıyor. Bu arada Higuain bu performansını Dünya Kupasına taşırsa Arjantin'in yarı finale kadar yükselmesi şaşırtıcı olmaz herhalde. Tabi şu an afaki konuşuyorum çünkü gruptan çıktıktan sonra hangi takımlarla eşleşeceğini biliyorum. Amma yazdım beahhh pardonnn sıktıysam özür dilerim.

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1380 : 31 Mart 2010, 12:19:20 »
Şampiyonlar ligi çeyrek final maçları dün oynanan iki maçla start aldı.gecenin maçında alman devi bayern münih kendi sahasında ingiliz şampiyonu mancester united i ribery ve oliç in golleriyle 2-1 mağlup etmeyi başardı ve ikinci maçlar öncesinde az da olsa avantaj yakaladı .gecenin diğer maçında ise lyon evinde bordeaux yu lopez (2) ve bastos un golleriyle 3-1 yenmeyi başardı ve ikinci maçlar öncesinde önemli bir avantaj yakaladı.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çevrimdışı blacksmoke

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1381 : 07 Mayıs 2010, 23:49:44 »
Ya o tottinin tekmesi nasıldı vay bee kaptan sinirlenmiş :-D
THE TRUTH...

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #1382 : 08 Mayıs 2010, 00:54:39 »
Ya o tottinin tekmesi nasıldı vay bee kaptan sinirlenmiş :-D
Resmen tekme attı,yakışmadı.İyi olmadı...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1383 : 14 Temmuz 2010, 11:10:28 »
Ronaldinho, Brezilya'ya dönecekmiş..Harika sezondan sonra niye gidiyor ki şimdi???
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #1384 : 14 Temmuz 2010, 12:24:05 »
Fenerbahçe'den nefret etsem de Fener dahil Türkiye'de görmeyi çok isterim.Sahada durması bile heyecanlandırır beni.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1385 : 23 Temmuz 2010, 00:48:45 »
Berlusconi muhabbeti de baya sardı..Ama hiç şaşırmadım, her şeyi yapar o herif..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1386 : 01 Ağustos 2010, 23:56:23 »
Raul de ilk maçında 2 gol atmış..Halil de Chelsea'ye atmış 1 tane..

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1387 : 26 Ağustos 2010, 20:45:50 »
Bursa'nın grubu gayet iyi gibi.Ama "D" olsa çok iyi olurdu, hem Barça'yı görürdük hem de daha kolay grup..

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #1388 : 26 Ağustos 2010, 20:48:04 »
O kadar hırslıyım ki! Şu Yunan Köpeklerini stada bi gömsek daha da birşey istemiyorum!

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderator
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #1389 : 26 Ağustos 2010, 20:56:16 »
O kadar hırslıyım ki! Şu Yunan Köpeklerini stada bi gömsek daha da birşey istemiyorum!

Hrrrrrrrr!!! +1 diyorum Onur Abi. :D

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1390 : 26 Ağustos 2010, 21:50:42 »
Semih yok ama,bakalım..Bence PAOK eler artık Fener'i..

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #1391 : 26 Ağustos 2010, 23:50:13 »
Yok böyle bir şey ya! Nasıl bir takım olduk bu sene?
Lviv haketti, eğer elenselerdi yazık olurdu.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1392 : 27 Ağustos 2010, 00:52:34 »
Hüsran dolu gece oldu..Geçmiş olsun elenen her takımın taraftarlarına...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1393 : 15 Eylül 2010, 00:09:46 »
Bursaspor kötü bir yenilgi aldı.Saçma sapan top kayıpları, iki pas yapamama.Tamam rakip baskıyı fena kurmadı ama bu kadarının tecrübesizlikten başka açıklaması olamaz.Bursa adına tek güzel nokta Volkan Şen'di..Türkiye'de Arda'nın önüne geçebilecek tek oyuncudur heralde..İnanılmaz oynadı...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1394 : 14 Şubat 2011, 18:50:48 »
Dünya futbol tarihinin en iyi golcülerinden Ronaldo futbol hayatını bıraktığını duygusal bir basın toplantısıyla açıkladı.Benim hayatım boyunca izlediğim en iyi golcüydü..

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1395 : 14 Şubat 2011, 18:52:38 »
Bir efsane daha geldi geçti. Gönül isterdi ki kariyerinin son yılları da biraz daha iyi geçseydi ama en azından kendi ülkesinde bırakmanın mutluluğuna vardı. : )

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1396 : 14 Şubat 2011, 18:54:43 »
Pek mutlu değil, oynamak isterken sakatlık yüzünden bıraktı.Ama bize izlettikleri de fazlasıyla yeterlidir heralde..

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1397 : 14 Şubat 2011, 18:57:04 »
Pek mutlu değil, oynamak isterken sakatlık yüzünden bıraktı.Ama bize izlettikleri de fazlasıyla yeterlidir heralde..
Milli takım kariyeri sanırım 99 maç 62 goldü. İnşallah yanlış biliyorumdur da 100 maç oynamıştır. Ama bu bile muazzam bir istatistik. Romario'dan sonra en iyi golcü olabilir.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1398 : 14 Şubat 2011, 19:00:13 »
97 maç oynadı milli takımla.Valla ben Romario'yu hiç izlemedim, onu bilemediğim için söylüyorum ki ben Ronaldo kadar harika bir forvet, harika bir bitirici daha izlemedim, görmedim hayatım boyunca..

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1399 : 14 Şubat 2011, 19:05:28 »
Ben de izlemedim istatistiklerden konuştum. İzlediğim tabi ki en iyisi Ronaldo.