Gönderen Konu: Efsane Geri Dönüyor  (Okunma sayısı 5939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
Efsane Geri Dönüyor
« : 16 Şubat 2007, 16:59:13 »
Tarih: 06/10/2004

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Chicago Bulls'da oynayan ünlü basketbolcu SCOTTİE PİPPEN, basketbolu bıraktığını açıkladı.
Efsanevi oyuncu Michael Jordan ile birlikte, 1990'lı yıllarda, Chicago Bulls'un adını altı kez NBA Ligi'nin ilk sırasına yazdıran Pippen, konuyla ilgili, "Hayatımın çok güzel bir parçasını oluşturan bu oyunu bırakma kararı vermek benim için gerçekten çok zor" dedi.
Ligin en çok sayı yapan isimlerine karşı yaptığı başarılı savunmalar ile hatırlanan 39 yaşındaki Pippen, NBA Ligi'nin en değerli 50 oyuncusu içinde de yer almıştı. Pippen, geçen aralık ayında dizinden geçirdiği sakatlık nedeniyle sadece 23 maçta oynamış ve takımı Bulls, play-off'lara katılmayı başaramamıştı.
17 sezon NBA'de forma giyen Pippen, 7 kez All-Star seçildi. Pippen, 208 play-off maçı ile NBA tarihinde Kerim Abdul Cabbar'dan sonra (237 play-off maçı) en çok play-off maçında oynayan ikinci isimdi.

İşte araştırmalarım sonunda arşivden bulduğum bir haber böyleydi.Alakası mı ne.Buyrun bu da günümüzden...

Chicago Tribune gazetesine açıklama yapan Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen play-offlarda NBA takımlarından biriyle basketbola dönüş yapmak istedigini açıkladı. 41 yaşındaki Scottie Pippen kondisyon olarak iyi durumda olduğunu ve sağlık olarak son 5 yılın en iyi durumunda olduğunu açıkladı. En son 2003-2004 sezonunda Chicago Bulls forması giyen Scottie Pippen Chicago Tribune'a demeç vererek Chicago Bulls'da oynamak için de kulisde açıklama yapmış oldu.

Scottie Pippen Hakkında Az Da Bilgi...:

--- Pippen,NBA'de Chicago, Houston ve Portland formalarını giymişti.

En İyilerden Biri ...
Başarılı savunması, topa hâkim olma yeteneği ve Bulls'un 'üçgen hücum'una yön vermesiyle hatırlanan Pippen, 1996'da, NBA'in gelmiş geçmiş en iyi 50 oyuncusundan biri olarak seçilmiş, yedi kez de All-Star maçlarına katılmıştı.
Chicago Bulls'ta 11 sezon forma giyen tecrübeli basketbolcu, 1999'daki lokavttan sonra bir yıl Houston Rockets'ta oynadı, oradan da dört yıl formasını giyeceği Portland Trail Blazer'a geçti. Pippen geçen yılda, tekrar Chicago Bulls'a geldi ve burada gençlerden oluşan kadroya liderlik etmesi istendi. Ancak sakatlıklar nedeniyle ünlü oyuncu Chicago'daki ikinci sezonunda ancak 23 maç oynayabildi. Bulls sezonu 23 galibiyetle bitirdi.

208 Play-Off Maçı ...
Scottie Pippen, en çok play-off maçı oynayan oyuncular sıralamasında da ikinci sırada. Ünlü oyuncu, toplam 237 maç yapan Kareem Abdul Jabbar'ı 208 karşılaşmayla takip ediyor. Efsanevi oyuncu, kariyerini 16.1 sayı, 6.4 ribaunt ve 5.2 asist ortalamalarıyla tamamladı.

Artık Doğruluğu Kalmamış Kelimeler Topluluğu ...
--- Pippen, Bulls'un altyapısında çalışmayı planladığını söyledi.
--- Ünlü oyuncu, iki kez geri dönüş yapan Jordan'ın aksine bir daha kesinlikle sahalara oyuncu olarak dönüş yapmayacağının altını çizdi.

Simasını Hatırlamakta Güçlük Çeken Arkadaşlar İçin...:

Özetle Scottie Pippen geri dönüyor.Bakalım hayatta kaldığımız bu günlerde daha ne gibi haberler ile karşılaşacağız...

BLuE DaRk
ThE STaT

Standing Tall and Talented

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
Ynt: Efsane Geri Dönüyor
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2007, 17:14:21 »
Abi haberin kaynağını alabilir miyiz?Baktım çeşitli sitelere de göremedim böyle bir haber?
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Phily

• NBAtr'nin 76er'ı
  • All-Star
  • Philadelphia 76ers!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2007, 17:17:28 »
Pippen, Bulls'un altyapısında çalışmayı planladığını söyledi.
bundan dolayı yanlış anlamışım :-D  :lol: :lol:
Neyse kafa karışık  :-D Kondisyonunun iyi olduğunu söylemiş eskisi gibi olamaz mutlaka ama sonuçta pippen yani adı yeter  :-)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2007, 17:29:25 Gönderen: theanswer1 »

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2007, 17:25:22 »
Abi haberin kaynağını alabilir miyiz?Baktım çeşitli sitelere de göremedim böyle bir haber?
İlk mesajda günümüze yönelik haber adında koyduğum bilgi, bizzat tanıştığım Özgür Meriç tarafından kaleme alınmıştır.Sitesi Megabaskettir.Geri kalan yerlerin zaten bir kısmı arşiv bir kısmı da kendi bilgilerim ;).
Bir an hakkaten dönüyor sandım oyuncu olarak...
Arkadaşım zaten sandığın gibi gerçekten dönüyor :lol:.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2007, 17:32:43 Gönderen: BLuE_DaRk »
ThE STaT

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2007, 17:40:54 »
Tamam abi anladım.Ben yabancı sitelerde aramıştım haberi:D

Neyse habere gelirsek,Pip'in bu yaştan sonra çok da faydalı olamaz ama yine de şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu ve takıma mental olarak,şampiyonluğa giden yolda katkılar yapabilir..
  Kick Out Karl

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2007, 17:45:30 »
Şaşırdım doğrusu.Çok başarılı olacağını sanmıyorum ama Pippen eskiden mükemmel bir oyuncuydu Hall Of Fame ama alacağı sürenin çok olacağını sanmıyorum sonuçta 41 yaşında ve çok iyide oynayamaz tabiiki.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2007, 18:00:09 »
Pippen'ı izlemek isterim tekrar chicagodayken pek nba'i takip etmiyordum nbatv den falan bakıyoruz işte klasikleri verdiklerinde 41 yaşına gelmiş oynasın bakalım bir takımda ama nereye kadar oynar bilemiyorum aralarda çıkar maçalra işte

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2007, 02:45:45 »
Hazır eski yıldızlardan konu açılmışken sizlere bir başka haber ile merhaba diyeceğim :).

Seattle Post İntelligencer haberine göre Scottie Pippen'ın NBA'e dönmek istiyorum açıklamasından hemen sonra şimdide Shawn Kemp'in NBA'e dönmek istedigini açıkladı.
14 NBA sezonu, 1051 normal sezon maçından sonra 3.5 sezondur basketbol oynamayan ve sezon başında NBA'e dönme çabaları sonuçsuz kalan Shawn Kemp,tekrardan şansını deniyerek bu sefer olumlu yanıt almak istiyor.Vücut olarak kendini NBA'e çok hazır olarak niteleyen Shawn Kemp'in hedefi 8 yıl formasını giydigi ve en güzel yıllarının geçtigi Seattle Süpersonics forması giymek.
Ancak işler bu kadar da kolay değil tabi ki.Çünkü Seattle Süpersonics takımınının Shawn Kemp takviyesine pek de sıcak bakmadığı haberde belirtiliyor.Öte yandan Scottie Pippen'in isteğine Chicago Bulls,henüz bir yanıt vermedi.Fakat Shawn Kemp düşüncesini söyler söylemez lafı ağzına tıkıldı.Neyse özetle NBA'i en zevkli hale getirten ne olacaksa o olsun :).
Hazır millet geri dönmek için bu kadar can atarken,Michael Jordan filan hadi ben geldim, oynayalım filan derse şaşmayın :lol:.Durun bakalım zaten bile bile Efsane Geri Dönüyor gibi genelleme sıfatını taşıyan bir konu açtım.Nasılsa Play-Off lara doğru adım adım ilerlediğimiz bugünlerde biz daha çok Scottie Pippen'ler,Shawn Kemp'ler göreceğiz...;)
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2007, 02:51:25 Gönderen: BLuE_DaRk »
ThE STaT

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2007, 03:07:06 »
Bu Kemp'in adı geçen sene Ülker ile de anılmıştı.Her sene başka takımlarla ismi çıkıyor Kemp'in ama bi türlü geri dönemedi basketbola.Zamanında çok iyi,atletik bir oyuncuydu ama uyuşturucu olayları falan başladıktan sonra koptu gitti oyundan...
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2007, 03:32:46 »
Bu Kemp'in adı geçen sene Ülker ile de anılmıştı.Her sene başka takımlarla ismi çıkıyor Kemp'in ama bi türlü geri dönemedi basketbola.Zamanında çok iyi,atletik bir oyuncuydu ama uyuşturucu olayları falan başladıktan sonra koptu gitti oyundan...
O kadar çocuk aç kalmasın tabi, dönsün basketbola...
Zamanında karısına nasıl yüklendiyse hayvan, aşiret gibi çocuk topluluğu yapmış :D
Dönsün dönsün, keşke Ülker'e dönseydi, bi maçına gider tanışırdık. El altından bi kaç çeşit toz da verirdi bize, boldur onda onlardan :D

Çevrimdışı AI3denver

• Rookie
  • **
  • dünyanın en güzel kızı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2007, 03:59:40 »
 :-oPippen eğer bir takıma girer ise bence o takım pippen ı oynatmak için değil takıma abilik yapması ve onların pippen ın tecrübesinden yararlanması için takıma alır bence.pippen ın bu zamandan sonra basket oynayabileceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Şubat 2007, 04:03:32 »
:-oPippen eğer bir takıma girer ise bence o takım pippen ı oynatmak için değil takıma abilik yapması ve onların pippen ın tecrübesinden yararlanması için takıma alır bence.pippen ın bu zamandan sonra basket oynayabileceğini sanmıyorum.
Zaten normal konumu o civardaydı, şu an oyunculuğa dönmeyi kendi istiyorsa elbette alacak bir takım bulunur.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2007, 11:13:24 »
 Yaw mj den sora trend oldu bunların dönmesi valla yakında tim hardaway,horace grant falan da dönüş kararı alır
valla nba pip zamanları gibi değil daha sert oynanıyor ve amere,dirk,pau,howard gibi uzunlarla zor boğuşur bence menejer yada altyapı hocası olarak oynasa daha iyi,shawn kemp uyuşturucu belasına bulaşdığı zaman kariyeri bitti
97 lerde onun yaptığı deli ötesi dunk ları hala gözümün önünden gitmiyor nick van exel ve allen iverson ile birlikte reebok ı popüler yapan isimlerden biriydi ama pip için dedim ya artık eski atletik yapıları yok işleri zor dönüş için

Çevrimdışı LeBron James

• Starter
  • GO SPURS!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2007, 13:39:51 »
para için büyük ihtimalle.pek süre alamaz ayrıca pek te bir katkı gösteremez.ama bu genç takıma bir yol gösterici olabilir.

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2007, 12:50:48 »
Bu arada takım şut yarışmasında Chicago Bulls forması altında dün gece All-Star'da yerini alan Scottie Pippen,paslandı diyen dillere inat o kadar da büyültülecek bir kötü oyun sergilemedi.Gece tamamladıktan sonra ise Scottie Pippen kaynaklı haberlerde bir çıkış yaşandı.

Bu günlerde NBA basınının en önemli gündem maddesi haline gelen Scottie Pippen,geceden sonra alevlenen bir haberde Miami Heat için oynamak istediğini açıkladı. Miami Heat, Cleveland Caveliers, Dallas Mavericks yada San Antonio Spurs gibi iddalı kadrolardan birinde yer almak istediğini açıklayan Scottie Pippen, Shaquille O'Neal ve Dwyane Wade ikilisi ile oynamak istediğinin altını çizdi.

Öte yandan LA Times'a konuşan hatta dünkü yetenek yarışmasında 2. olan Los Angeles Lakers süperstarı Kobe Bryant, NBA efsanesi Scottie Pippen'ı Los Angeles Lakers forması ile görmek istedigini basına duyurdu.Geçen sezon Scotti Pippen'ın kendileri ile çalıştığını ve formda gözüktüğünü açıklayan Kobe Bryant triangle offence'da Scottie Pippen'a yer olduğunu açıkladı.

Özetle bu adam harbiden dönüyor...İstediği takım olmasa bile Los Angeles Lakers, Pippen'ı büyük ihtimalde kadrosuna dahil edecek.
ThE STaT

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2007, 17:05:18 »
 Bu saatten sora nası katkısı olur bilinmez onunla yaşıt sayılcak mutombo ve zo gayet başarılı nba de ama pip oynasa 1 yada 2 sezon oynar yane bence para için yapmış bunu

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2007, 17:17:24 »
Allah Allah adama şimdi de Phoenix Suns sahip çıktı :|
Scottie Pippen Nba'e dönüş kararı aldı tamam bir sürü takım ile aralarında olan diyolog haberlerini de yaptık ama aklıma hiç kendi takımım Phoenix Suns gelmemişti...

Haberin içeriğinde Phx Suns geçtiğimiz sezonlarda yaşadığı sıkıntıları Pippen'ın tecrübesiyle kapatmak istiyor diye içerik var.Mike D'Antoni'ye göre (Adam hesaplama bile yapmış.) Pippen'a ortalama 15 dakika süre verse bile bu takım için çok faydalı olacak.

Phx tamam bu yıl şampiyonluğu çok istiyor zaten en büyük adaylardan biri olarak da gösteriliyor.Fakat ailenin bu transferde büyük ihtimalde amaçları Scottie Pippen'ın tecrübesinden yararlanmak.Heralde takımda abilik görevi verip,geçmişte yaşadıklarını takımdaki oyuncular ile paylaştırmak.
Bu iyi mi olur kötü mü biraz karamsar kaldım açıkcası.Çünkü Scottie Pippen'ın gelmesi ile takım karışabilir.Takımda genç oyuncular çoğunlukta ancak Scottie Pippen o ortalamayı düşürüp,takıma uyum sağlayamayabilir.

Adam iyi ki bir döncem dedi zaten.Herkez sırada bekliyor.Los Angeles olsun,şimdi de Phoenix Suns olsun.Daha ağız yoklayan takımlar da var.
Biz kendi açımızdan bu aralar düşüş içine girdik fakat sebebi takım değil tabi ki Steve Nash'in sakatlığı.Çünkü adam bildiğiniz gibi takımın generali,lider olmayan bir ordu savaştan daima yenik ayrılacaktır.Steve Nash'in yokluğunda takımı adamım Amare Stoudemire sırtlamaya çalıştı fakat Nash'siz çıktıkları 4 maçtan 3 yenilgi ile dönmüşlerdi.Öte yandan O da önümüzdeki maçta forma şansı bulabilcekmiş bu arada...
Neyse ya Phx Suns için en iyisi ne ise o olsun...Scottie Pippen takıma katkı yapabilecek ise neden olmasın.Mike D'Antoni de oyuncuyu istemiş.O çok usta bir coach bir bildiği vardır şüphesiz.Bakalım takas süresinin bitmesine bir kaç gün kala Scottie Pippen hangi takımın yolunu tutacak...

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2007, 17:21:50 Gönderen: BLuE_DaRk »
ThE STaT

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2007, 10:21:57 »
Ya bence adamların parası bitmiş :D Para için geri dönüyorlar.

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2007, 16:34:57 »
Oh maşallah herkez geri dönüyor efsane oyunculardan yolcu kalmasın son durak NBA  :-D

Walla PIPPEN'da biraz JORDAN'ı kıskanma seziler alıyorum ama yinede bilemem belki doymamıştır herif neyse gelmeleri beni sevindirir her ne kadar çok yararı olmasada benim hoşuma gider doğrusu gelsin tüm 90's All - Star'lar nede olsa 90'ları severim  :wink:

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ