Gönderen Konu: Gordan Giricek Fenerbahçe'de  (Okunma sayısı 21506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« : 19 Ağustos 2008, 21:12:06 »
Fenerbahçe Ülker bombayı patlattı ve uzun süren sessizliğini Gordan Giricek'i alarak bozdu. Bir çok takımın peşinden koştuğu;

Gordan Giricek, Fenerbahçe'yi tercih ederken bunun nedeni olarak ise Bogdan Tanjevic'i gösterdi. NBA'de Utah Jazz'de uzun yıllar forma giyen Giricek'in önümüzdeki saatler içersinde imza atması bekleniyor.

Giricek, Fenerbahçe ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık kontrat yaptı.

Giricek, NBA kariyerinde 384 maça çıkarken 9.6 sayı - 2.5 ribaunt - 1.5 asist ortalaması ile oynadı.
-------------------------------
NbaTr/KE
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2008, 21:42:12 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2008, 21:26:50 »
Tanjevic'in neyine geliyosun Allah aşkına :lol: neyse;
Takıma şutu ile faydalı olacaktır, BBL'de iş yapar ama ben Solomon'u tercih ederim çünkü takıma liderlik yapabilme ve kritik anlarda sorumluluk alabilme özelliği Solomon'da Giricek'e göre daha fazla. Yine de Giricek'in iyi bir hamle olduğu kesin. Beşiktaş'lı olduğum için hayırlısı demeyeceğim :-D.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2008, 21:34:44 »
Yok artık Lebron James!!!
Benim acımdan Mahmud Abdul Rauf'dan sonra TBL'de ki en bomba transfer diyebilirim.Fenerbahce'de basarılı olabilir mi bilemem ama iyi bir pazarlama aracı oldugu kesin.Basketbolu seven Fener taraftarları arasından artık Gricek forması görebiliriz.
Kendisi NBA ilk geldiği zamanlar gayet iyi performans sergilemisti.Sakatlıklardan bir türlü kurtulamadı.Aslında bu sene ki oyununa bakıp aldanmamak lazım.Kendisi bu sene ki oyununa nazaran cok daha istikrarlı ve iyi bir oyuncu bence Fenerbahce'nin 1.skor opsiyonu olabilir kendisi.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2008, 21:47:32 »
Süper hamle Türk basketbolu için...Hele ki şu sıralar bu Avrupa'ya kaçış olaylarının gündemden düşmediği düşünülürse ne kadar yararlı olacaktır bu hamle BBL için daha çok anlaşılır...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2008, 21:48:56 »
Birebirde TBL'de onu "durdurabilecek" bir adam tanımıyorum,her yönüyle "bomba" bir transferdir.Ne yaşı fazladır,ne de defoludur.Tek kötü yan transferde kontratın kısa olmasıdır,hayırlı olsun.

Nba'de biraz daha "şanslı" olsaydı daha iyi yerlerde olurdu.

Çevrimdışı beratgarnett

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2008, 22:00:06 »
iyi transfer ama öyle birebirde durdurulamayacak bi oyuncu değill ve solomonun boşluğunu dolduramaz fakat reklam olarak çok önemli transfer

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2008, 22:06:58 »
Akıllarda şüphe kalmasın diye ekliyorum;

Bazı sitelerde Rusya'ya gittiği yazıyordu fakat Fenerbahçe'yi tercih etti. FB-TV'de alt yazı geçti haberi. Yani resmi olarakda doğrulama gelmiştir.

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2008, 22:16:47 »
Birebirde TBL'de onu "durdurabilecek" bir adam tanımıyorum,her yönüyle "bomba" bir transferdir.Ne yaşı fazladır,ne de defoludur.Tek kötü yan transferde kontratın kısa olmasıdır,hayırlı olsun.

Nba'de biraz daha "şanslı" olsaydı daha iyi yerlerde olurdu.

gerçekten iyi bir transfer...FB Ülker camiasına hayırlı uğurlu olsun...
doğrusu ne kadar yıllık ücretle transfer ettik bilmiyorum ama(rusların onu bize yar edeceklerini zannetmiyordum) tamda ülker'in bu sene bizden çok sponsoru oldukları bjk ve gs'ye çalıştığına kendimi inandırmaya başlarken bana iyi bir kapak oldu...
tamam gricek iyi bir transfer ama takımın özellikle guard pozisyonunda eksiği var(mirsad'ı yedekleyebilecek şutu olan bir 4 numaraya olan ihtiyacımızı saymıyorum bile)...tüm sezon hakan,green ikilisiyle özellikle eurolig'de gitmez(hakan'ın takımda kalıp kalmayacağı bile belli değil henüz)...
dün mahmut uslu FBtv'de sadece 1 kişi ile alaşıp transferi kapatacaz demişti(buna benzer bir demeci vardı)....umarım gricek ile transfer kapanmaz...

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2008, 22:31:13 »
Hakan,Preldzic,Vidmar ile Euroleague'de işler hic gitmez.. Carlton Myers gibi kafası calısan bir oyun kurucu,Gregor Fucka gibi çok yönlü bir isim lazım..

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2008, 22:34:58 »
Hakan,Preldzic,Vidmar ile Euroleague'de işler hic gitmez.. Carlton Myers gibi kafası calısan bir oyun kurucu,Gregor Fucka gibi çok yönlü bir isim lazım..

Geçen sene çeyrek final yaparken Fucka vardı da biz mi hatırlamıyoruz. Giricek transfer olmuş adamı Rusların elinden kapmışlar falan konuyu alıp kim saptırır diye merak ederken sen çıktın. Al bi soda iç. Alırsak Giricek'i alırız biz. Gordan ''Giricek'' birilerine belli.

Görende Hakan ilk 5 falan oynuyor sanır. Oğuz-Semih-İyileşince Ömer bu takımda yok sanır.

Green var artık point guard pozisyonunda adam oynamadan ne yapacağını kestirmeniz imkanız ki Green kötü de bir oyuncu değil.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2008, 22:37:44 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2008, 22:39:22 »
hakan en azından Türk, dayanabiliyorum.. özellikle vidmar, 2-3 maçını saymazsam da preldzic midir nedir o çocuğun ne işi var fenerbahçede!!  

giricek de süper bir transfer, şutu hızı gayet iyi avrupaya göre. nba'deki bench oyuncularını komple almazlarsa :D giricek farkını hissettirir yuroligte..
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2008, 22:41:59 Gönderen: RenascenT »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2008, 22:56:07 »
Osuruktan yorumlar,tek kelimelik ahkam kesmeler,akşam akşam asap bozmalar...

Ya hangi bir yanlışa cevap vereyim,offfff offffffffff

- Gricek fiziğinde ve atletizminde,ilk adımı bu kadar çabuk ve şutu bu kadar düzgün kaç tane adam var Avrupa'da? Hatta var mı? Bire birde savunup durdurabilecek var mı? (Diamantidis dahil)

- Carlton Myers oyun kurucu muydu? Kaç yaşındasın sen?

- Vidmar ve Preldziç çok yetenekli ve büyük potansiyel sahibi iki genç.Aslında Fenerbahçe'nin oyuncu yetiştirmek gibi bir lüksü yok.Bu oyuncuların çaylaklık dönemini geçirmelerini,oyunlarını ilerletmelerini bekleyecek durumda değiliz.Ama Tanjevic'in çalışma stili bu.Bu adamdan yakamızı sıyırmak da mümkün olmadığına göre,durumu kabullenmekten başka çaremiz yok.Üstelik beğenmediğiniz Preldziç,yüksek oyun zekası,hırsı,mücadelesi,dış şutları,uzun boyuna rağmen zaman zaman top çıkarabilecek kadar gelişmiş fundamentalı ile eşine az rastlanan çok yönlülükte bir oyuncu.Vidmar yerine orta mesafesi olan,atletik bir Amerikalı 4 numara alsak bence de daha iyi olur hele ki Oğuz - Semih - Ömer üçlüsünü düşünürsek.

- Tanjevic'in beche gömdüğü Hakan,19 yaşaltı şampiyonasında en iyi ilk 5'teydi.Geleceğin milli takımında oyun kurucu olacağı konuşuluyordu Aydın Örs döneminde ama genç oyuncularla çalışmayı seven Tanjevic,ne hikmetse Hakan'a hiç fırsat vermedi.36 yaşında Mrsiç g.tünden soluya soluya topu ileri taşırken,iki numarada süre alması çok daha mantıklıyken,Hakan'ın alabileceği tüm dakikaları Kinsey ve Mrsic'e bölüştürdü.Eğer Örs bu takımın başında olsaydı,Hakan çok başka bir yerde olurdu şu an.Ama yetenek kaybolmaz,sadece gelişiminde gecikme oldu.Hala geç değil onun için.Yedek oyun kuruculuk görevini kesinlikle omuzlayabilir.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2008, 23:01:57 »

Carlton miles benim bildiğim 2 numara hatta bellenelli için carlton miles in veliahtı deniyordu.

Valla fb ülker e helal olsun bence gordon giricek transferi josh childress kadar ses getircektir avrupa arenasında ama gönül isterdi lige renk katıcak bir amerikalı gelsin ama tek üzüldüğüm şey tbl maçlarını digiturk aldı ve çoğumuzda digiturk yok hade biz istanbuldayız her ne kadar gs li olsamda fenerin maçlarını takip edicek çok adam var ama tek avunduğum en azından euroelague maçlarının açık kanalda olması ve bu sene digiturk e  tbl yayınlarını kaptıran ntv ye lanet olsun :x

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2008, 23:07:33 »
Al bi soda iç.
Daha açık bir şekilde dursun bir şekilde bu konuda bu laf,çünkü ilerleyen dakikalarda yine lazım olabilir,eheh..

Giricek alınıyor hala laf ediliyor,anlamadım ki daha kimi alacaklar ? 50 MD verip,Lebron mu ?..Fenerbahçe'nin kadrosu en iyi kadroların en başında gelir Türkiye'de,bunu kabul etmek lazım..Eksik var mı,her takım gibi bir yerden çıkar bu eksik ama Giricek alınmışken yok bilmem kim alınmadan bu işler gitmez ne demektir ? Giricek abi ya,Sinan Güler değil..

Not:Ben Fenerbahçe'li değilim,yok fanatiklik yapıyorum zannederler sonrada al başına iş..

--

• Ziyaretçi
F.Bahçe: Giricek ile 2 yıllığına anlaştık
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2008, 23:09:19 »
F.Bahçe: Giricek ile 2 yıllığına anlaştık

Fenerbahçe'nin Giricek'i transfer ettiği haberi resmiyet kazandı ve Fenerbahçe resmi sitesinden haberi duyurdu. F.Bahçe yaptığı yazılı açıklamada;

Fenerbahçe Ülker Basketbol Erkek Takımımız NBA'in başarılı oyuncusu Gordan Giricek ile anlaştı. Geçtiğimiz sezon Phoenix Suns'ta oynayan Hırvat oyuncu ile 2 yıllık anlaşmaya varıldığı öğrenildi.

1999 yılı draftında 2. tur 11. sıradan Dallas Mavericks tarafından seçilen 20 Haziran 1977 doğumlu 31 yaşındaki guard forvet 10 yıllık NBA kariyerinde Memphis, Orlando, Utah, Philadelphia ve Phoenix formalarını giydi.

9.6 sayı-1.5 sayı-2.5 ribaunt ortalamaları yakaladığı NBA'deki son sezonunu Phoenix Suns'ta geçiren Giricek, Suns formasıyla 22 maçta 8.8 sayı-1.6 asist ve 2.3 ribaunt ile oynadı.

Marques Green ve Devin Smith'ten sonra bu sezon takımımızın transfer ettiği 3. yabancı oyuncu oldu.

Fenerbahçe Basketbol Takımları Şube Direktörü Nedim Karakaş, konu ile ilgili  "Gordan Giricek, basketbolun önemli ve değerli oyuncularından bir tanesi. Kendisiyle 2 yıllık anlaşmaya vardık. Forvet mevkiinde oynayan basketbolcunun takımımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

----------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ağustos 2008, 23:14:13 »
- Gricek fiziğinde ve atletizminde,ilk adımı bu kadar çabuk ve şutu bu kadar düzgün kaç tane adam var Avrupa'da? Hatta var mı? Bire birde savunup durdurabilecek var mı? (Diamantidis dahil)

aynen katılıyorum, ilk adımı çok hızlı ve milli takımdan da hatırlarsanız, ömer onan hedo kim denediyse onu durduramamıştık, avrupaya göre çok iyi bir oyuncu..

- Vidmar ve Preldziç çok yetenekli ve büyük potansiyel sahibi iki genç.Aslında Fenerbahçe'nin oyuncu yetiştirmek gibi bir lüksü yok.Bu oyuncuların çaylaklık dönemini geçirmelerini,oyunlarını ilerletmelerini bekleyecek durumda değiliz.Ama Tanjevic'in çalışma stili bu.Bu adamdan yakamızı sıyırmak da mümkün olmadığına göre,durumu kabullenmekten başka çaremiz yok.Üstelik beğenmediğiniz Preldziç,yüksek oyun zekası,hırsı,mücadelesi,dış şutları,uzun boyuna rağmen zaman zaman top çıkarabilecek kadar gelişmiş fundamentalı ile eşine az rastlanan çok yönlülükte bir oyuncu.Vidmar yerine orta mesafesi olan,atletik bir Amerikalı 4 numara alsak bence de daha iyi olur hele ki Oğuz - Semih - Ömer üçlüsünü düşünürsek.

Preldziç konusuna da katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum, evet potansiyeli yüksek, boyuna göre  fundamentalı çok iyi, hırslı çocuk da aynı zamanda.. AMA, bu adam oynadığı 30 maçın 5inde gösteriyor sadece bunları bir sezonda.. Hep maçlarda aha coşacak diyorum, 2 basket atıyor, diğer dakikalarda oyunda hiç yok, ya oynamıyor, ya oynatılmıyor. Bence tanjevic ona yeterli şans verdi, dediğim gibi bazı maçlarda hiç ortalarda yok. vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak Fenerbahçeyi..

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #16 : 19 Ağustos 2008, 23:19:58 »
Şimdi Giricek bir yıl opsiyonlu mu abi ? İkinci açıklamada bununla ilgili birşey dememiş yönetim.İki yıllıksa çok iyi Fenerbahçe Ülker adına.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Ağustos 2008, 23:26:41 »
Valla fb ülker e helal olsun bence gordon giricek transferi josh childress kadar ses getircektir

Valla Fener hep böyle transferlerle ses getiriyor, ligde de çok başarılılar ama onların BBL'de aldığı hem de ardarda ezici üstünlüklerle aldığı şampiyonlukları Türkler dışında başka pek kimsenin takıyor olduğunu düşünmüyorum, tabiki de çok önemli başarılar ama sonuçta bizim içimizde olan bir olay. Daha fazla ses getirebilmeleri için Euroleague'de de hatırı sayılır bir başarı gerekiyor ki ben onlardan bu sefer birşeyler bekliyorum. Ömer'in, Semih'in ve Savaş'ın olgunlaşıp, öbür sezonlar sayesinde daha tecrübe kazanmış bir şekilde takımda oynayacaklarını düşünüyorum. Ayrıca yeni gelen Green de takıma çok yararlı olacaktır.
Seneye büyük ihtimal yine Efes'le birlikte BBL'de şampiyonluğun en büyük adayları olacaklar.
Neyse konuyu saptırmıyım daha fazla..

vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak Fenerbahçeyi..
Bi oyuncuyu oturduğun yerden böyle aşağılamak bu kadar kolay olamaz, hatalısın burda bence, tamam oyununu beğenmiyor olabilirsin ama ne gerek var öyle demeye yani..
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2008, 23:30:12 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Ağustos 2008, 23:59:39 »
valla giricek çok iyi skorer şuanda gıptayla baktığımız macijauskaslardan, lakoviçlerden neyi eksik fazlası bile vardır.
ayrıca solomon'un eksikliği mutlaka hissedilir ama artık o olmadanda eurolig'de maç kazanabilir fenerbahçe. m.green oyunu iyi yönlendiren tempoyu eline tutabilen bi anda fastbrek attırabilen bi oyuncu. giricek'te tüm savunmaları üstüne çekeceğinden green'e bol bol boş alan kalır oda iyi besler uzunları, akıllıca hamleler geldi.

tabi birde bende karşıyım ömer semih oğuz varken bide vidmarın olmasına onun yerine atletik fastbreak atabilecek bi forwet gaha iyi olabilirdi. malum pg green olunca m.slaughter'ı nası allstar maçı mvp'si yaptığını hatırlıyosunuzdur

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2008, 00:16:37 »
vallaha adam en iyi is yapacagi yer olan avrupaya geldi bu senede bu takimi skor bakimindan sürükler fener ve türk basketbolu adina önemli bir transfer hadi hayirlisi

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı redd22

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ağustos 2008, 00:25:17 »
Marques Green : Solomon ile kıyas edilemez ancak Solomon gibi bireysel değil takım oyununu seven  1.65 boyu ile çoğu maç triple double'un eşiğinden dönen bi oyuncu idi bu yönden Fenerbahçe Ülker'in aradığı tarzda bir isimdi ve alındı, bu yıl Eurolig'de Fenerbahçe'nin başarılı olması halinde benim sürpriz MVP adayım

Gordan Giricek: Birçoğunun söylediği gibi Josh Childress tranferi ile birlikte en çok ses getiren transfer müthiş bir skorer ve NBA üçlük mesafesine alıştığı için rakip savunmalar için tam bir başbelası olabilir sakatlıklar canını yakmazsa Eurolig'in en iyilerinden birisi olacak

Devin Smith: Kimse bu adamdan bahsetmiyor ama bu adam geçtiğimiz yıl İtalya liginin en önemli oyuncularından bir tanesi idi Green ile birbirini de çok iyi tanıyor ve tamamlıyor

Ömer Aşık-Semih Erden-Oğuz Savaş-Mirsad Türkcan-Gasper Vidmar: Maça göre ilk 5'in son iki yerini alabilecek isimler Vidmar hariç kalitelerini tartışmaya bile gerek yok Avrupa'nın en potansiyelli uzunlarından tut en iyi ribaundçusuna Fenerbahçe kadrosunda..

Daha bunlarla beraber saymadığım Ömer Onan,Emir Preldziç,Hakan Demirel,Damir Mrsiç ve Alpella'dan geri aldığımız Serhat Çetin var bütün bu isimlere rağmen hala Fenerbahçe Ülker'in kadro kalitesini tartışan varsa birşey diyemiyorum Galatasaray'ın ve diğer klüplerin de yaptığı güzel transferlerle bu yıl lig çok daha güzel geçecek ancak biz çoğunu izleyemeyeceğiz :(

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #21 : 20 Ağustos 2008, 00:53:48 »
Solomon ve Tarance Kinsey gibi iki tane oyuncuyu ve White'ı NBA'e kaptırdıktan sonra hamleler oldukça iyi. Giricek transferinin maddi yönü süper olacaktır, iyi bir pazarlama aracı. Fenerbahçe Ülker; Fenerbahçe Ülker olduğunu tam olarak kanıtladı. c_marlowe'un söylediğine katılıyorum. Artık Ülker'in FB'ye de çalıştığını anlamış olduk. Artık yabancı kontejyanı da doldu ve yabancı oyuncu transferi kapandı gibi.

NBA gibi süper zor bir ligde 10 yıl geçirmek ve 10 sayı ortalama tutturmak harika bir şeydir. Özellikle Avrupalı iseniz daha da iyidir. Giricek, bu sezon kendini pek göstermesede çok iyi bir oyuncu. Harika bir üçlükçü. Diğer mesajlarda açıklandığı üzre; topu vurup yanınızdan geçmesi ve şutunu yollaması birkaç saniyede oluyor. Bu da onu vazgeçilmez yapıyor. NYK'nın söylediğine katılıyorum. Giricek'i Diamantidis'de dahil olmak üzere Avrupa'da savunacak adam tanımıyorum. Fenerbahçe için süper transfer...

Korktuğum tek şeyse sakatlık. Eğer doğru düzgün oynarsa (sakatlanmadan) Euroleague'de Childress ile yarışabilir. Fenerbahçe için çok doğru transfer...

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ağustos 2008, 01:12:23 »
Öncelikle Fener iyi takım kurdu. Tebrik ediyorum Aziz Yıldırım'ı benimde yeni transfeleri hakkında söylemek istediğim birşeyler var;

Green'den bahsediyim , Solomon'un gönderilmesinin çok çok büyük bir hata olduğunu savunanların en başında geliyordum. Ancaaak.. Bu transferide anlayabiliyorum , şöyle ki; Green Solomon gibi asla antreman kaytarabilcek sezon ortasında ülkesine gidicek bir isim değil. Yani Tanjevic'in istediği gibi ; disiplinli. Ayrıca hatırlarsınız Solomon'un 3e 1leri üçlükle bitirdiğini. Green böyle bir isimde değil , uzunları harika besleyen "pass first" mentalitesinde bir guard. Bazı yerlerde , Solomon kadar hayran kitlesi olacağı iddia edilmiş. Ben Solomon kadar katkı yapacağını düşünmüyorum , ancak kötü transfer değil. Bu arada nerde olduğunu tam hatırlamıyorum ancak biryerde okumuştum ; Tanjevic'in Emir'i 1 , Semih'i 3 numara oynattıktan sonra takımı 1.65'lik bir guarda emanet etmesinden bahsetmişti , güzeldi.

Giricek ise Nba'de pek tuttuğum bir adam değildi ancak Avrupa seviyesinde gayet iyi transfer. Penetre edebilen , şutunu yaratabilen , harika şutör bir isim. Savunma kısmı şimdilik soru işareti , çünkü kendisi pek iyi bir savunmacı değil. Bu arada Diamantidis dahil hiç kimse durduramaz lafına pek katılmıyorum , Avrupa'da takımların "takım savunmasını" çok iyi yaptıklarını düşünürsek , durdurulmayacak isim değil. Ama Tbl'de evet durdurulamayacak bi' isim.

Smit hakkında pek birşey bilmiyorum açıkçası , sadece Green'le aynı takımda olmaları ve muhtemelen birbirlerini iyi tanıyor olmaları var. Daha iyi bir isim olabilirmiydi? Bence olabilirdi.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Ağustos 2008, 01:42:15 »
Doğuşcum Smith yorumlarını bekliyordum ki,göremedim.
 Smithi uzun uzun araştırdım neredeyse yüze 50 ile 25 e yakın bir yüzdeyle Play-Off ortalaması tutturmak o ligde her babayiğidin harcı değil sanırım..Ligde de acayip iyi bir sezon geçirmiş yine yakın rakamlar..Smith için süper bir SF izlenimi aldım okudğum yazılardan.Bu arada en önemli özelliği ise pozisyonuna göre iyi olan kalıbını kullanabilmesiymiş yani bir nevi A.Walker diyebiliriz.Bu Smith transferi Green den çok daha fazla ses getirecek,emin olabilirsiniz..

Gricek e gelince evet Diamantidis bu sene durduramaz onu malum o da yaşladı artık =) Şaka bi yana Giricek birebirde herkesi zorlar,şutunu yaratır orası ayrı konu fakat bir adamla takım kurtuldu diyemiycem ben hala daha bir PF almamız gerektiğini düşünüyorum.Saf bir PF Mirsad iyi hoş ama bi yere kadar artık son seneleri..Semih ve Ömer birlikte oynadıkları zaman pota altını karatırlar ama ikiside PF değil ve skor gücleri belli..Ben özellikle altını çiziyorum ki bir PF alınırsa yerli bile olsa Fenerbahçe bu sene çok iyi işler yapar çünkü Green Solomon kadar olmasada ihtiyacı karşılayacak bir oyuncu ve Smith gerçekten piyangodan çıktı,bakın izleyin göreceksiniz ne demek istediğimi.Gricek ise bal kaymak oldu..
Edit:Serhat Çetin'e çok dikkat edin İbo'nun bir üst versiyonu geliyor..
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 01:43:49 Gönderen: Eren »
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Ağustos 2008, 01:49:23 »
[

Preldziç konusuna da katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum, evet potansiyeli yüksek, boyuna göre  fundamentalı çok iyi, hırslı çocuk da aynı zamanda.. AMA, bu adam oynadığı 30 maçın 5inde gösteriyor sadece bunları bir sezonda.. Hep maçlarda aha coşacak diyorum, 2 basket atıyor, diğer dakikalarda oyunda hiç yok, ya oynamıyor, ya oynatılmıyor. Bence tanjevic ona yeterli şans verdi, dediğim gibi bazı maçlarda hiç ortalarda yok. vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak Fenerbahçeyi..
Bu adam kaç yaşında biliyor musun?İbo zart diye 30 sayı atarak mı başladı zannediyorsun basketbola?Yada Harun..30 maçın 10 unda oynar.Sonra gider Sloven milli takımına seçilir işe bak..Gerçi Slovenler kötü bir takımdı özür dilerim..Adamda birşeyler olmasa Avrupa'nın en çok gelecek vaad eden 5 oyuncusundan biri olarak gösterilmez,milli takıma seçilmezdi..Emir herşeyi yapar ama az az yapar.Peki yapması gereken nedir.Herşeye aynı oranda ve vücudunun el verdiği sürece daha fazla çalışması.Bu çalışma hırsıyla da 2-3 sene sonra Emir'i çok daha farklı yerlerde göreceğimize eminim.
I'll be a Laker for life