Gönderen Konu: Gordan Giricek Fenerbahçe'de  (Okunma sayısı 21636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« Yanıtla #25 : 20 Ağustos 2008, 01:55:49 »
Giricek'i almak buyuk is... Performans bakimindan bir sey katacagini dusunmuyorum ancak bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir. Bir Roberto Carlos transferini, Carlos'un sakatliklarini ve beklenenden daha kotu oynamasiyla elestirmek yanlistir; FB'nin vizyonu acilmistir, isim tanitilmistir, obur transferlerin gidisatini etkilemistir. Giricek'te de ayni durum soz konusu olacaktir. Saglam kalacagini, kalmak isteyecegini dusunmuyorum ama kalirsa oynar, o kadar.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Ağustos 2008, 01:58:12 »
Giricek'i almak buyuk is... Performans bakimindan bir sey katacagini dusunmuyorum ancak bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir. Bir Roberto Carlos transferini, Carlos'un sakatliklarini ve beklenenden daha kotu oynamasiyla elestirmek yanlistir; FB'nin vizyonu acilmistir, isim tanitilmistir, obur transferlerin gidisatini etkilemistir. Giricek'te de ayni durum soz konusu olacaktir. Saglam kalacagini, kalmak isteyecegini dusunmuyorum ama kalirsa oynar, o kadar.

Çağtaycım Carlos bi şey yapmamış gibi konuşanların aksine daha az katkı verdi demişsin en azından ama ben buna da katılmıyorum 50 metre attığı paslar,abiliği yeter de o konuyu açmak istemiyorum.
 Neden bi şey katmayacağını düşünüyorsun Giricek'in öğrenebilir miyiz acaba laubalice sormuyorum,cidden merak ettim
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Ağustos 2008, 02:51:35 »
Futbol konustugum icin ozur dilerim herkesten en basta...

Carlos bir sey katmadi demedim; sakatliklari ve "beklenenden"  kotu oynamasi dedim. Bu benim degil, FB'li arkadaslarimin dusuncesi. Ben de vizyon acisindan yanlis oldugunu dusunuyorum ama futbol bakimindan pek de farkli dusunmuyorum onlardan. Carlos'un, Kewell'in ve bu tip star olan ancak daha dusuk seviyeli liglere para icin giden hicbir yildiza guvenemiyorum ben. Nitekim orneklere de bakarsak, pek de haksiz sayilmayiz. Kimse futbolunda son demlerini yasamak icin Turkiye'ye gelmez, para soz konusu olmazsa tabii. Kultur, insan, din, dil, irk, her bir sey farkli. Bu tip oyuncular para disinda hangi sebeple geliyorlar ki? Ee oynamasa da parasini aldigina gore... Ben Adnan Polat olsam, 1 saniye dusunur muyum acaba Lincoln'u sutlamak icin, 1 saniye...

Neyse, konumuza donelim.

Bundan bir farki yok aslinda Giricek durumunun. Futbolla bagdaslastirmamin sebebi de bu. Bunca yildir Amerika'da oynayan, fena da une sahip olmayan bir adamin gelmesinin tek nedeni para. Cabuk sakatlanabilen bir oyuncu ve sakatlansa dahi o parayi kazanacak. Ne gerek var peki oynamasina? Basketbol asigi olsa Turkiye'ye gelmezdi herhalde... Benim dusuncem boyle, Nostradamus degilim, hicbirimiz degiliz. Gorecegiz eninde sonunda ancak gecmiste de bir cok kere gorduk, hele TSL'ye bakinca epeyce rastlayabiliriz bu duruma.

Bir sey katamaz, vizyon katar, bana kalirsa.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Ağustos 2008, 03:08:44 »
 Zaten birşey katmadı değil de verebileceğinin altında birşeyler verdi dediğin için teşekkür ediyorum dediğimi hatırlıyorum ben,öyle bi şey dediğini ima etmedim yani,yanlış anlamışsın..
 Düşüncene saygılıyım fakat katılmıyorum yukarıda da açıkladım sadece merak etmiştim..
I'll be a Laker for life

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 20 Ağustos 2008, 03:46:03 »
Giricek'in Fenerbahçe'ye ne katacağını anlamak için;

Aydın Örs'le başlayan ve ufak tefek oynamalar olsa dahi Tanjevic'le devam eden oyun sistemine bakmak lazım. Fenerbahçe'nin aradığı ilaç Giricek. Fenerbahçe'nin oyun şablonu ve hücum setlerine baktığımızda adam çoğu maçta çılgın skorlarla maç bitirir.

Fenerbahçe geçmişten çok farklı hücum setleri ile oynamayacak. Pota altını yine fazla kullanmadan dış şuta bağlı bir oyun ortaya koyacak. Giricek işine çok gelecek bir oyun sistemi içinde olacak. Ceza şutlarını ya da bitirilecek hücumlarda top genelde Giricek'in ellerinde olur.

Ayrıca adam Avrupa'ya geliyorsa elbette para için gelecek. Babasının hayrına değil. Ancak bu transferde Fenerbahçe, Rusları sürklase ettiyse bunda Tanjevic'in payı büyük. Burada saygı görmüyor olabilir ama adama Ülkesinin topraklarında ve çevrelerinde hala tapıyorlar.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2008, 03:50:29 »
Preldziç konusuna da katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum, evet potansiyeli yüksek, boyuna göre  fundamentalı çok iyi, hırslı çocuk da aynı zamanda.. AMA, bu adam oynadığı 30 maçın 5inde gösteriyor sadece bunları bir sezonda.. Hep maçlarda aha coşacak diyorum, 2 basket atıyor, diğer dakikalarda oyunda hiç yok, ya oynamıyor, ya oynatılmıyor. Bence tanjevic ona yeterli şans verdi, dediğim gibi bazı maçlarda hiç ortalarda yok. vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak
Fenerbahçeyi..

Genç oyuncuların en büyük sorunu istikrardır.Ne kadar fazla süreyi,ne kadar üst düzeyde bulursa,o kadar tecrübe kazanır ve oyununu o bir üst basamağa taşır ya da taşıması için fırsat vermek gerekir diyelim.Tanjevic'in toleranssızlığı,büyük bir takımda,yüksek başarı beklentileri altında oynamak ve arkasında White,Rasim ve hatta Kinsey gibi isimler,3 numara pozisyounuda süre alabilecek şekilde beklerken,her maç etkileyici bir oyun oynamak mümkün değil.Bir kere bu kadar iyi oyuncudan kurulu bir takımda mümkün değil.

----------------------------------------------------------------

Gelelim Fenerbahçe'nin yeni aldığı oyunculara ve değişmek zorunda olan oyun yapısına :

Öncelikle Solomon gibi fizikli ve konsantre olduğunda Avrupa'nın en iyi savunmacılarından bir olan ayrıca takımın ruhani lideri olan,rakip guarda yaptığı müthiş half-court press ile savunmanın başlangıcını teşkil eden Solomon'un yerine 1.70 boyunda (yanlış biliyorsunuz,adamın boyu 1.65 değil,Euroleague resmi sitesine bir bakın isterseniz) yetersiz fizikte bir guard ile aynı boşluğu doldurmaya çalışmak aptallık.Clutch player olmasından ya da çok yönlülüğünden bahsetmiyorum bile.

Solomon gibi bir oyuncunun yerini doldurmak zaten mümkün değil ama benzer özelliklerde bir oyuncu bulmak mümkün değil myidi? Elbet mümkündü.Madem hedeflerin büyük,paran bol,alacaksın Siena'dan McIntyre'ı ya da Tau'dan Prigioni'yi ya da CSKA'dan Papaloukas'ı hatta ve hatta Jasi'yi... Mutluluğu uzaklarda aramaya da gerek yok aslında : alacaktın Kerem Tunçeri'yi.Solomon'un topu domine etmesinden,hücumları zorlamasından,disiplinsizliğinden sıkıldıysan,farklı bir sistem getirmek istediysen,yine Kerem bu iş için en uygun isim.

Smith'in nasıl bir oyuncu olduğu ya da neler verebileceği beni ilgilendirmiyor çünkü kafadan yanlış bir transfer.3 numara pozisyonu için şu an 3 aday var zaten : White,Emir ve Rasim.Hatta ve hatta,fiziği gözönüne alınırsa,Avrupa standartlarında çok rahat 3 numara oynayabilecek bir Gricek var.Ömer 2 numarada,Gricek 3 numarada pekala oynayabilir.Hatta Ömer bile 3 numara oynadı ve hala oynuyor zaman zaman.O zaman bu transferin manası ne? 2 yıldır yırtıyoruz bir taraflarımızı : atletik,ribaundcu,orta mesafesi olan bir Amerikalı lazım bu takıma diye.Hala saçmasapan seçimler yapılıyor.Mesela bir Jeremiah Massey ya da Terrence Morris hatta ve hatta Andre Hutson bile harika iş yapar bu takımda.Ya başarıya bu kadar yakınken ve başarı için sadece bu kadar basit bir hamleye ihtiyaç duyuluken nasıl yapılmıyor bu hamle?

bu tip star olan ancak daha dusuk seviyeli liglere para icin giden hicbir yildiza guvenemiyorum ben. Nitekim orneklere de bakarsak, pek de haksiz sayilmayiz. Kimse futbolunda son demlerini yasamak icin Turkiye'ye gelmez, para soz konusu olmazsa tabii.

Bunca yildir Amerika'da oynayan, fena da une sahip olmayan bir adamin gelmesinin tek nedeni para.

Kimse babasının hayrına ya da sağlıklı yaşam adına basketbol oynamıyor.Elbet sebep para.Ayrıca :

On Tuesday, the 6-foot-6 shooting guard signed a two-year contract -- with an option to return to the NBA next summer -- with Turkey's premier club, Fenerbahce.  ESPN

Bu ihtimali de gözönüne alırsak,yatması için hiç bir sebep yok.Bir de biz Türk Milleti olarak,herkesi kendimiz gibi iş ahlakından yoksun,lakayt sanabiliriz.Genellikle de yanılırız.

Sırf para için geldiği fikrinden yola çıkarak,hiç birşey katmayacağını söylemek üfürmek oluyor.Ayrıca :

bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir.

yetmez mi?
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 03:53:25 Gönderen: NYK »

Yippi Ka Yey motherfucker...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 20 Ağustos 2008, 03:58:47 »
Salih yazdıklarına katılmakla beraber ekleme yapmak istiyorum müsadenle;

Biz Türkler de ayrıca öyle bir komleks var ki eğer bir Türk takımı kaliteli bir oyuncu alırsa o oyuncu ya yatmak için gelir ya sadece para için. Sanki Rusya'ya gidenler 2 çuval patatese gitti. Ruslar basıp parayı alınca ''Vayy helal olsun adamlar alıyor..'', ama gel görelim Fenerbahçe, Giricek'i alıyor ''Ya para için geldi yatacak..''.

Delfino'ların, Pargo'ların Rusya'lara gitmesi büyük olay ve büyük iş her açıdan ama Giricek'in buraya gelmesi sadece tatil zihniyeti..O zaman Avrupa'ya her gelen ya yatmak için geliyordur ya da her gelen cidden işini yapmak için geliyordur.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Ağustos 2008, 04:03:54 »
 Salih abi çok hoş yazmışsın ama James White gitti diye biliyorum.Yani Green transferi bence yersiz değil..Green i biraz incelersen tam da ihtiyacımız olan transfer olduğunu sende görüceksin..
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #33 : 20 Ağustos 2008, 06:11:33 »
  Valla giricek i almak büyük olay kim ne derse desin,yunanistan ve rusya takımlarının bütçeleri ortada ve aziz yıldırım ve kurmayları (tanjevic in de etkisi büyük) sansasyon yaratcak bir iş yaptılar.Mesela dee brown bize geldiğinde ben inanmamıştım hatta şaka falan sandım keza alışmıştık kıytırık avrupada gezgin amerikalı oyunculara ama tbl e nba de takımlarında forma giymiş adamlar dahil olmaya başladı bunun son örneği de giricek.
   Konuyu fazla saptırmak istemem keza adamın  kontratında (gelecek yaz isterse nba ye döner) koşulu varsa kendini göstermek isteyecektir.Sonuç olarak nba de 9 sy ortalaması tutturmak kolay değil ve tanjevic doğru sistemi ile giricek fb ülker i euroleague de daha iyi yerlere taşır bence.Valla büyük iş yaptı fb ülker ama gönül isterdi aydın örs bu kadronun başında olsun.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Ağustos 2008, 07:33:03 »
Kimse babasının hayrına ya da sağlıklı yaşam adına basketbol oynamıyor.Elbet sebep para.Ayrıca :

On Tuesday, the 6-foot-6 shooting guard signed a two-year contract -- with an option to return to the NBA next summer -- with Turkey's premier club, Fenerbahce.  ESPN

Bu ihtimali de gözönüne alırsak,yatması için hiç bir sebep yok.Bir de biz Türk Milleti olarak,herkesi kendimiz gibi iş ahlakından yoksun,lakayt sanabiliriz.Genellikle de yanılırız.

Sırf para için geldiği fikrinden yola çıkarak,hiç birşey katmayacağını söylemek üfürmek oluyor.

Sebep para, evet bunu dusunuyorum... Kimse babasinin hayrina da oynamiyor, dogrudur. Ama is ahlaki da aramiyorum ben burada. Tek irdeledigim konu, FB'ye 'performans' bakimindan ne verebilecegi. Yatacagini dusunuyorum, paraya dayandiriyorum. Lebron 50 milyon dolarlik bir teklifi kabul edererek NBA'den herhangi bir Avrupa ligine gecerse ne dusuneceksiniz? Bir adam parayi dusunuyorsa (dusunmemeli demiyorum, tek dayanak olarak parayi dusunmesi) o adamdan hayir gelmez bence. Herkesin bir hedefi, ideali vardir yasamda. Herif fazla para kazanmak icin geliyor, yasi da kemale ermis. Oradaki duzenini bozup Turkiye'ye geliyorsa, ben burada bir terslik sezerim. Dee Brown'un kendini gostermek icin geldigini biliyoruz. Daha fazla para alabilirdi NBA'de kalsaydi ancak pazarini arttirmaya kalkti. Boyle bir durum da yok ki Giricek'te, bundan sonra kac yil daha oynayabilir ki? Dedigim gibi, soru isareti ne olacagi, ben yatacagini dusunuyorum, digerlerinin yattigi gibi.

bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir.

yetmez mi?
[/quote]
Mesajimi tam olarak okudugunuzdan emin olamadim... Transferi bir acidan ovdum, ki bu da prestij-vizyon yonu sayesindendi. Performans bakimindan da beklentileri dusuk tutmak gerektigini soyledim, bu da transferin negatif yonuydu. Niye boyle "yetmez mi ? " denilerek Fenerbahce'yi kucuk dusurdugum iddia ediliyor ki? Burada transferi ovdugum ilk cumlemden anlasilmadi mi acaba? Yada kattigi prestiji soylerken...

Giricek'i almak buyuk is... Performans bakimindan bir sey katacagini dusunmuyorum ancak bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir.
Su sozlere mi yani 'yetmez mi' ?..

Buyuk bir is oldugunu soyluyoruz, hatta performans meselesine takinilmamasi gerekildiginden ve katacagi itibara bakilmasindan dem vuruyoruz... Sen gelmis 'yetmez mi' diyorsun alinti yaparak. Anlamiyorum, anlayamiyorum, bir dahakine yanlis bir sey yapayim da laf  tam olarak sokulabilsin bana bari.

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Ağustos 2008, 10:28:23 »
vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak Fenerbahçeyi..
Bi oyuncuyu oturduğun yerden böyle aşağılamak bu kadar kolay olamaz, hatalısın burda bence, tamam oyununu beğenmiyor olabilirsin ama ne gerek var öyle demeye yani..

öyle oturduğum yerden aşağılamıyorum, ben bu sezon maçların çoğunu salonda, gidemediysem de mutlaka tvden izledim, yorumları dinledim, yazılanları okudum, bu da benim yorumum. Bana vidmar'ın 2-3 hatta tek maçını söyleyin pota altını domine ettiği, geleceğe dair bir ışık gösterdiği. Yaptığı şey ömer-semih gibi uzunların yanında oynarken 1-2 blok yapmak, yavaşlığı, özellikle ayaklarının da vücuduna oranla çok yavaş kalması onun oyun bilgisini sahaya yansıtamamasına neden oluyor. Skor yönü çok kuvvetsiz, savunma için de vidmar gibi bir adamla yabancı hakkımızı kullanmamız aptallıktır.

emir de 87li, biliyorum ama fenerbahçe orta sıraların takımı değil genç oyuncuları alsın (yabancı) pişirsin sonra üst sıralardaki takımlara versin, özellikle yabancı oyuncular için söylüyorum, Fenerbahçe oyuncuları en verimli olduğu en üst düzey basketbollarını oynadıkları dönemde kadrosuna katacak. Yabancı hakkını 87li bi genç kendini geliştirsin de takımda pişsin diye kullanma lüksüne sahip değil fenerbahçe..  gs-bjk-efes-türk telekom da buna dahil..

giricek konusu da boşuna tartışılmasın, adam gelicek çatır çatır oynayacak, yatma gibi bir problem doğmaz. Giricek hızıyla, 3lükleriyle, drivelarıyla farkını belli edecektir zaten, 3-5 maç bekleyip görelim.
diğer transferlere gelince, solomondan sonra diye başlarsak lafa, fenerbahçe çok şey kaybetti diye de bitiririz..
ama ben umutluyum, baskın olduğumuz guard-pivot oyunundan forvet-pivot baskınlığına geçiyoruz..  guardımız solomon gibi müthiş değil ama bu fenerbahçe artık iş yapmaz demek değil. Takımı iyi yönlendiren bir guard aldık ve işimizi de görür, çünkü diğer parçaları iyi tamamladık. oyunu kurmayı seven bir guard, patlayıcı giricek, pota altımız zaten malum.. yine ısrarla söylüyorum vidmara rağmen!! 

smith de aklımda tamamen soru işareti, fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü sadece başkalarının yorumlarından biliyorum, izleyip takip ettiğim bir oyuncu değil. Bu oyuncu hakkında izledikten sonra ancak yorum yapabilirim.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 20 Ağustos 2008, 10:46:04 »
ya ben giricek şerefsiz mi dedim.. ya da diğerlerine küfür mü ettim ne bu şiddet.. yetersiz diyorum.. ha pota altı dersin..ömer aşık..müthis.. ee marques green diyorsunuz..tbl icin tamam.. ama ne yapar dışarıda başarı icin... dallas comegys li henry turner lı conrad mcrae li donemleri hatırlayın.. bir de preldzic vidmar a bakın.. yine sallarsınız belki... Allahım ya :x

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Ağustos 2008, 11:00:49 »
şu giricek'in yatma meselesi hakkında tek bişey söylicem
 adam fb'ye gelmemde tanjeviç etkili oldu demiş. bikere adam madem yatmaya gelicek niye koçunu tanıdığı bi takıma gitsin üstelik ortada ruslar ve yunanlar nba patentlilere para yağdırırken. yani adam paşalar gibi gelicek şutları sokacak benden sölemesi

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Ağustos 2008, 11:05:43 »
vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak Fenerbahçeyi..
Bi oyuncuyu oturduğun yerden böyle aşağılamak bu kadar kolay olamaz, hatalısın burda bence, tamam oyununu beğenmiyor olabilirsin ama ne gerek var öyle demeye yani..

öyle oturduğum yerden aşağılamıyorum, ben bu sezon maçların çoğunu salonda, gidemediysem de mutlaka tvden izledim, yorumları dinledim, yazılanları okudum, bu da benim yorumum. Bana vidmar'ın 2-3 hatta tek maçını söyleyin pota altını domine ettiği, geleceğe dair bir ışık gösterdiği. Yaptığı şey ömer-semih gibi uzunların yanında oynarken 1-2 blok yapmak, yavaşlığı, özellikle ayaklarının da vücuduna oranla çok yavaş kalması onun oyun bilgisini sahaya yansıtamamasına neden oluyor. Skor yönü çok kuvvetsiz, savunma için de vidmar gibi bir adamla yabancı hakkımızı kullanmamız aptallıktır.

Yukarıdaki yorumlarına birşey demem ama en üstteki söylediğin sözler bence yanlış ayrıca maçlarını salonda veya TV'de izlemiş olman hiçbir şeyi değiştirmez. Yorumları dinlediysen, yazıları okuduysan da kimsenin senin gibi eleştirmediğini anlaman gerekir. Benim "oturduğun yerden" demekten kastım o değil zaten, yani oyuncular orda öyle çabalarken bizim rahat rahat eleştirebiliyor olmamızı vurgulamak istedim yoksa tabiki izledikten sonra yorum yapacaksın yok bi de izlemeseydin!!
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 11:08:39 Gönderen: BlacK_SmokE »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 20 Ağustos 2008, 12:18:38 »
ya ben giricek şerefsiz mi dedim.. ya da diğerlerine küfür mü ettim ne bu şiddet.. yetersiz diyorum.. ha pota altı dersin..ömer aşık..müthis.. ee marques green diyorsunuz..tbl icin tamam.. ama ne yapar dışarıda başarı icin... dallas comegys li henry turner lı conrad mcrae li donemleri hatırlayın.. bir de preldzic vidmar a bakın.. yine sallarsınız belki... Allahım ya :x

Ulan adama demezler mi bu takım tarihindeki en büyük Avrupa başarısını geçen seneki kadroyla yakaladı diye. Hala daha saçma sapan konuşuyorsunuz.

Biri yetersiz der diğeri yok para için bilmem ne der. Kabullenemeyen sussun bok atmak için nerden ne bulsam diye enerji harcamayın.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 20 Ağustos 2008, 13:11:10 »
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=3543277

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/54066/20080819/giricek_signs_two_year_deal_with_fenerbache/

Bu linklerin nba sitelerinde var oluşu bile transferlerin büyüklüğünü gösterir.Fenerbahçe Giricek'i almamıştır,Giricek'ten sonra gelen oyuncuları almıştır.Bu iş prestij işidir,Giricek'in 1 senede verebileceği katkıdan bile önemlidir.

-ayrıntılırnısonrayazarım-

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #41 : 20 Ağustos 2008, 14:16:06 »
 Gricek bomba transfer olmuş cidden. Şutör özelliklerinin yanında çabukluğu ile Utah zamanlarından oldukça beğendiğim bir vatandaş Gricek. Nba tecrübesi yabana atılacak gibi değil. Daha bir sene öcne Batı finali yapan Utah'ın benchinin en önemli parçalarından biriydi. Faydalı da olacaktır Gricek. Hayırlı olsun takıma..

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 20 Ağustos 2008, 14:28:24 »
Turner,Comegys,Mcrae'den beri takıma alınan en iyi yabancı.. Nokta.. buna da bok atılmaz umarım

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Ağustos 2008, 14:32:46 »
Vay bea  :-o Aziz başkan durdu durdu bombayı patlattı hem de ne bomba :bom: NBA'e gitmeden önce Avrupa'nın en iyi 2 numaralarından biri olarak gösteriliyordu bu herif.Bir kere NBA'da 9-10 sayı kariyer ortalamsı tutturmuş bir adamın hücumda ne denli etkiliği olduğunu anlatmamıza gerek yok.Tam bir bomba.Fenerbahçelilere hediye ettiğin bu büyük armağan için teşekkürler Aziz Başkan  :clapping:
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 14:34:38 Gönderen: ronartested »

--

• Ziyaretçi
Giricek'i Spurs'te İstedi
« Yanıtla #44 : 20 Ağustos 2008, 15:05:48 »
Giricek'i Spurs'te İstedi

Yılın bombasını patlatarak Gordan Giricek'i renklerine bağlayan Fenerbahçe'nin yaptığı bu transfer Avrupa ve Amerika'da büyük yankı uyandırdı.

Fenerbahçe yabancı basının manşetlerine çıkarken, Giricek'in Menajeri Marc Fleisher, kendilerine bir çok teklif geldiğini ancak Fenerbahçe'yi seçtiklerini söyledi.

Rusya'nın Triumph takımının yanı sıra NBA'den San Antonio Spurs'ünde Giricek'i istediği ancak Fenerbahçe'nin para konusunda bu iki takımıda ekarte ettiği belirtildi.

Fleisher, açıklamasında ''Bizim için zor bir karardı. Ancak Fenerbahçe Türkiye şampiyonu ve Euroleague takımı.'' dedi.

------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 20 Ağustos 2008, 15:11:26 »
Bu açıklamadan sonra gözler iyice Fenere çevrilecek, gerçekten büyük iş başardılar. Gerçi Giricek'in Fener'e gelmesinde Eurolegue takımı olması ve takımın başında Tanjevic'in olmasının da (kendisi dediği için böyle diyorum yoksa hiç sevmem Tanjevic'i) etkisi büyük ama Spurs yerine Fener'e gelmesini sağlamak önemli birşey. O yüzden tebrik ediyorum Fenerbahçe yönetimini :alkış.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2008, 15:18:47 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı Kurt_Angle

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 20 Ağustos 2008, 15:53:15 »
Bende tebrik ediyorum ama Giricek ne yapmış yha herhalde Pargo'yu örnek aldı.Tamam daha fazla para vermişte paradan daha önemli şeylerde vardır.Bunlardan biri NBA Şampiyonluğu ve bunu Spurs ile kazanabilirdi.
Go Heat Go

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Ağustos 2008, 17:05:56 »
Kemal Abi,Çağatay sakin olun biraz tamam yanlış anlaşılma olmuş olabilir,kavgaya gerek yok abi..
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Ağustos 2008, 17:29:18 »
Hakikaten sakin beyler. Ortada tartışılcak bile bişey yok , hemen alevlenmesin.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #49 : 20 Ağustos 2008, 21:03:49 »
  Forumda herkez manyak derecesinde knickerbocker oldumu artı cim bom lu oldumu bilir ama aydın örs kovulduğunda ana avrat gidenlerin başında ben vardım,giricek bize geldi dedi kemal erdem msn den ben şaka  yapma kemo dedim harbiden şoke oldum.Bogdan tanjevic i günahım kadar sevmem ama kalitesi ortada adam  otoritesi ve etkinliğini koyup nba den marka olmuş birine tbl e kazandırdı.Valla gc cafe crown da sağlam yabancılar aldı ama hepsi giricek in gölgesinde kaldı ama maçların şifreli kanaldan yayınlacak olması insanın içini burkuyor :x