Anket

Monta Ellis'in sakatlığı ile birlikte Warriors'ın play-off şansını nasıl görüyorsunuz ?

Hiç Şansı yok
12 (57.1%)
Yinede Şansı var
0 (0%)
Ellis'in dönüşüyle potaya girerler
2 (9.5%)
Ellis hazır olup sağlam bir şekilde dönene kadar tren kaçar
7 (33.3%)

Toplam Oy Verenler: 20

Gönderen Konu: GSW - Ellis Anketi  (Okunma sayısı 13406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
GSW - Ellis Anketi
« : 29 Ağustos 2008, 03:34:09 »
Anasayfaya açtık anketi. Forumada koyalım.
Ellis olayı sonrası zaten zor olan play-off yolunda Warriors ne yapar ya da bir şeyler yapabilir mi?

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: GSW - Ellis Anketi
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2008, 03:37:46 »
Hiç şansı yok. Zaten çok güçlü Batı'da Ellis'le bile zordu playoff şansları şimdi Ellis'siz iyice zorlaştı. Bana göre basketbol mucizesi olur , playoff GSW için.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2008, 03:40:27 »
Sadece Batı'nın değil Dünya'nın 8. harikası olur bencede  :-D
Geçen sezon play-off yolunda o denli zorlandılar ve kalamadılar bu sene cidden rakipler daha sert. Her ne kadar belli kesim umutsuz olsada bana göre ilk 6'dan play-off yapacak olan bir Clippers, gümbür gümbür gelen bir Blazers varken işleri zor.  Hani Ellis sağlam olsaydı bir ihtimal Nelson ve talebeleri verilecek motivasyonla (Nelson bu işin piridir) takımı taşıyabilirdi.

Çevrimdışı bjkmete

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2008, 06:13:46 »
MArcus Williams ve Ellis dönse bile Maggette'ye bağlı herşey.Umarım play-off yaparlar ama işleri çok zor.Oden'lı bir Portland ve Baron'lı bir Clippers daha önde gözüküyor

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2008, 11:02:28 »
Bu takım Baron' lu Ellis'  li kadrosuyla geçen yıl playoff yapamamıştı ve üstelik geçen yıl diğer takımlar bu kadar güçlü değildi. Bu yıl playoff yarışına onlarla beraber Portland ve LA Clippers da katılacak. İkisininde şansı GSW' den daha yüksek. Ben GSW' nin playoff yapmasını mucize gibi görüyorum.

Çevrimdışı Young Rocket

• NBA Draft'ında
  • Live It.Every Game,Every Day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2008, 11:15:37 »
Güçlü Batı da herşey olabilir.2007 nin yazında kim new orleans a şans veriyordu ?şans verenlerin sayısı da azdı.Bu yaz Davis Clippers a gitti,Eliis sakatlandı.Stephen Jackson ve Andris Biedrins le de olmuyor sadece.Güçlü batı da yıldızınız yoksa Playoff a girmeniz zordur

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2008, 11:24:55 »
Bence imkansız Batı geçen sene iyidi ama bu sene süper takımlar çok dişli zaten umudum yoktu ellis sakatlanmasa bile

Çevrimdışı Anto James

• Brotherhood
  • Rookie
  • **
  • T-mac LeBron Fan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2008, 13:15:00 »
Ehe Gswnin play-off yapması için Ellis'in bir an önce dönüp 2. kez en çok gelişme kaydeden oyuncu seçilecek kadar iyi oynaması lazım...
Hepimiz Jordan'ın yetenekleriyle doğabilirdik;ama çalışmadan asla gerçek Jordan olamazdık...   By Anto James

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2008, 13:18:41 »
Batı'da mı? Ellis'li ya da Ellis'siz hiç şansı yok... Geçen seneki kadrosuyla bile Playoff yapamamışlarken bu sene daha güçlü olan batıda hiç mi hiç şansları yok.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı murder21

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2008, 16:38:04 »
Batı'da mı? Ellis'li ya da Ellis'siz hiç şansı yok... Geçen seneki kadrosuyla bile Playoff yapamamışlarken bu sene daha güçlü olan batıda hiç mi hiç şansları yok.
ellis le kesinlikle bir şansları olacaktı bence.. adam kendini inanılmaz geliştiriyor her sene ayrıca gsw nin çok geniş bi kadrosu var geçen sezonun üstüne bir şeyler katarak dönen ellis baron un yokluğunu çok da fazla aratmazdı bence...(tabiki yerini tutamaz ama) yine de ellis erken dönerse en azından yarıştan kpomazlar son ana kadar playoff kovalarlar!!

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2008, 16:39:43 »
Ben oyumu ''Ellis hazır olup sağlam bir şekilde dönene kadar tren kaçar''. Çünkü bence Monta Ellis sakatlansada yerinde oynıyacak M.Williams çok iyi bir guard. Monta Ellis kadar olmasada biraz idare edebilir GSW'yi. Ama bu idare hiçbir işede yaramıcak. Monta Ellis sakatlıktan çıkıp döndüğünden zaten 8. sıradaki takım GSW'e 10-12 maç fark atmış olacak belki

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı D-WILL

• Rookie
  • **
  • bErKaN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2008, 17:25:32 »
ellis le kesinlikle bir şansları olacaktı bence.. adam kendini inanılmaz geliştiriyor her sene ayrıca gsw nin çok geniş bi kadrosu var geçen sezonun üstüne bir şeyler katarak dönen ellis baron un yokluğunu çok da fazla aratmazdı bence...(tabiki yerini tutamaz ama) yine de ellis erken dönerse en azından yarıştan kpomazlar son ana kadar playoff kovalarlar!!

Bence Ellis olsa bile farketmezdi. Bi düşün geçen yıl bu takımda Ellis' in yanında bir de Baron vardı. Ve önceki mesajımda belirttiğim gibi playoffa oynayan takımlar(Portland, Clippers) da bu kadar kuvvetli değildi. Yani geçen yıl bile playoff yapamadılar bu yıl işleri mucizeye kalmış.

Çevrimdışı murder21

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2008, 18:43:31 »
ben baronsuz ellisin daha efektif olacağını düşünüyorum ayrıca adam gelişiyor yahu her sene oyununa neler neler katıyor önümüzdeki sene süperstar performansı göstermeyeceği ne malum ki o kapasite fazlasıyla var... rakiplerin güçlendiği konusunda ise size fazla katılamayacağım zira denver geçen seneki gibi olmayacak bu belli ayrıca dallasın takım kimyası ciddi anlamda bozuldu kidd takasıyla geçen sene resmen sene başındaki performanslarının ekmeğini yediler de playoffa girdiler..e clippersın da kadrosu şuan gsw den ii diil bence..ayrca bir de don nelson faktörü var ki hiç de küçümsenemeyek bir faktör bence adamın geçen sene 5kısa icadıyla neler yaptığını biliyoruz bu sene de en kötü ihtimalle playoff yarışını son haftaya kadar zorlar diye düşünüyorum..

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2008, 20:03:04 »
ben baronsuz ellisin daha efektif olacağını düşünüyorum ayrıca adam gelişiyor yahu her sene oyununa neler neler katıyor önümüzdeki sene süperstar performansı göstermeyeceği ne malum ki o kapasite fazlasıyla var... rakiplerin güçlendiği konusunda ise size fazla katılamayacağım zira denver geçen seneki gibi olmayacak bu belli ayrıca dallasın takım kimyası ciddi anlamda bozuldu kidd takasıyla geçen sene resmen sene başındaki performanslarının ekmeğini yediler de playoffa girdiler..e clippersın da kadrosu şuan gsw den ii diil bence..ayrca bir de don nelson faktörü var ki hiç de küçümsenemeyek bir faktör bence adamın geçen sene 5kısa icadıyla neler yaptığını biliyoruz bu sene de en kötü ihtimalle playoff yarışını son haftaya kadar zorlar diye düşünüyorum..

Dağların verdiği cevap gayet mantıklı..Baron davis gibi bir lider varken monta ellis zaten onun varlığı sayesinde belli başlı oyun düzenini oturturdu...Yetenekleri zaten kendisine ait..Ama takımın ana has silahı ve lideri gitmişken montanın bu kadar sorumluluğu alacak şuanda kapasitesi yok..İleride bilmiyorum..

Evet denver güçsüzleşti ama ya clippers?Ya portland?..Dallas o kadro ile hayli hayli playofff yaparlar..Zaten GSW takımı ile bir tutmak dallası saçma olur..MOntanın gelişinmi olumlu yönde ileride saha görüşü,okuyuşu vs gibi özelliklerini geliştirir ise iyi bir sorumluluk sahibi olur..Ama Monta bu sistemde daha çok iş yapacak koş koş..Koş koşun adamı monta ellis..

Çevrimdışı murder21

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2008, 20:20:18 »
ya tabi koş koşun adamı olacak sistem koş koş üstüne zaten fast break basketbolu oynuolar di mi ama..ayrıca maggette takviyesi yaptılar, oturmuş sistemleri, derin bi kadroları var ayrıca don nelson da var şuan lac dan daha mı dezavantajlılar  yani playoff için??? hayli hayli dediğiniz dallas ı da ben en son playoff için yırtınırken gördüm aynı ligden mi bahsediyoruz acaba yav

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Ağustos 2008, 20:37:52 »
ya tabi koş koşun adamı olacak sistem koş koş üstüne zaten fast break basketbolu oynuolar di mi ama..ayrıca maggette takviyesi yaptılar, oturmuş sistemleri, derin bi kadroları var ayrıca don nelson da var şuan lac dan daha mı dezavantajlılar  yani playoff için??? hayli hayli dediğiniz dallas ı da ben en son playoff için yırtınırken gördüm aynı ligden mi bahsediyoruz acaba yav

Biz kesin başka lig izliyoruz..Geçen sene sıralamanın neredeyse son maçlarda belli olduğu biliyorsun değil mi yada Dallasın GSW den iyi takım olduğunuda biliyorsun deme?...Madem GSW çok iyi bir takım neden Baron Davissiz geçen yıl playoff yapamadılar..Clippersın palyofflar için sert iki pota altı opsiyonu var ..Boyalı alana etki edecekleri sistemleri var..Bu yıl GSW neyi var oturmuş kadroymuş pehh..Clippersin tek sorunu bana göre uyum olacak onu aştıklarıdan ne kadar tehlike bir takım olacaklarını sezon ilerledikçe görcez..Ayrıca takımın iç-dış kombinasyonu çok iyi olacak Baron davisin gelmesi ile..Ha birde Clippersın savunma yapabilecek kapasiteside var playofflar için :wink:

GSW neyi var?Bana batının playoff sıralamasını yapar mısın?

Çevrimdışı murder21

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Ağustos 2008, 21:06:12 »
ya potaaltı opsiyonu var lac ın ok de hepsi bu yani.. barondan geçen seneki performansını beklemek insafsızlık olur nelsonun sistemine fazlasıyla uygundu baron bu sene napar o bilinmez.ayrıca camby den 92897532 blok ortalaması beklemek de saçma o denverın savunma zaafından kaynaklanıodu ayrıca bu sezon yine kaç maç kaçıracak camby orası da meçhul..lac ın savunma yönüne bir şey diyemicem tabiki de ama  monteli bi warriors dan da ii olduunu düşünmüyorum..lac ın çok yeni kadro olması da da cabası.. warriors ın niye playoff yapamadıında gelince de geçen sene çıldırmış bi houston wardı ayrıca tek bi maç wardı kazanmaları gereken playoff için onu da kaybettiler kötü takım oldukları anlamına mı gelioki bu
batı playoffu için tahmin yapmak kahin olmak anlamına gelir şu durumda ama sas-noh-lal-hou-utah-portl(sıralamayı bilemem ama) konusunda hemfikiriz heralde..lac-gsw-den-dal arasından da(en avantajlı dallas olarak görüyorum bu 4lüden) monte erken ve sağlam döndüü takdirde gsw-dal ikilisini şanslı görüorm eer monte de bynum un hikayesine dönerse den-dal olabilir.....var mı ters gelen bişe??

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Ağustos 2008, 21:22:19 »
Sakatlıklar konusunda henüz net birşey söylemezsin her an herşey olabilir..Bu hiç istemeyeceğim şey..GSW takımı bu sistemle playofflarda iş yapamayağını zaten biliyoruz..Playoff sertlik işidir pota altın ve oyun sistemin ne kadar sert olursa o kadar başarılı olursun...Nerden biliyorsun Baronun iyi olmucağını?New orelansdayken koş koş varmıydı..Tamam baron sistem adamı değil ama birebir savunması ve oyun zekası tartışılmaz..Ha bir cambyi bir harrigton kadar iyi kullanamaz..Ama bu takım lideri o..Zaten buraya gelme amaçı parada değil bunuda biliyoruz..,

Camby gene denverdaki savunması yani bildiğimiz Camby olacak..Kaman zaten kendini geliştirmekle oyununa oyun katmakla meşgul olacak..Sen denveri playoff için favori görüyorsan sadece yorum yazmak için konuşuyorsun demektir..Ya nasıl anlamıyorsun?Baron davis gibi bir lider,Ricky davis gibi patlamaya hazır oyuncu,Thorton gibi kendini geliştiren ve her yıl oyununa oyun kadar bir isim..Pota altında bu kadar sert ve iyi bir uzunlar varken denveri nasıl ön planda tutuyorsun..

GSW takımında liderlik sezgisi var mı?Pota altı var mı?Sertlik var mı?Savunma varmı?Anca atalım gitsin havaları..Baron sistem oyuncu ama birebir savunması daha iyi..GSW bunu yaptı ama hiç ön planda olmadı bu yönü..Clippersta bu yönü ve skor kimliği ile iş yapacak yani çift yönlü..GSW bunu göremedik..

Yani takım görüntüsü en iyi şekilde yapacak yada yapmaya çalışacak ve şartlar gerek GSW den gerek denverdan daha iyi..

Çevrimdışı Anto James

• Brotherhood
  • Rookie
  • **
  • T-mac LeBron Fan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Ağustos 2008, 22:01:06 »
murder21@

Önceki mesajlarının birinde Lac'ın yeni takım olduğu için kolay kolay play-off yapamayacağından bahsetmişsin galiba...Eee o zaman Baron'sız bir Gsw bocalama yaşamayacak mı?
Hepimiz Jordan'ın yetenekleriyle doğabilirdik;ama çalışmadan asla gerçek Jordan olamazdık...   By Anto James

Çevrimdışı murder21

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Ağustos 2008, 03:50:59 »
murder21@

Önceki mesajlarının birinde Lac'ın yeni takım olduğu için kolay kolay play-off yapamayacağından bahsetmişsin galiba...Eee o zaman Baron'sız bir Gsw bocalama yaşamayacak mı?
tabi bocalama yaşayacak ama gsw nin sistemi belli sonuçta ve ellis de biçilmiş kaftan sisteme..adamların olayı run and gun zaten baronun gidişi etkilemez demiyorum ama ellisin açığı kapatabilecek kapasitesinin olduğunu da görüyorum ligde hızlı hücuma çıkabilecek en iyi birkaç oyuncudandır ellis..lac maggette-brand i kaybetti takımın iskeleti gitti ve skor opsiyonları da kayboldu..camby ve kamanın yanyana oynaması hücum anlamında lac a hiçbir şey katmaz şu durumda ikisinin de şutu yok camby kamanın oyununa hiçbir şey katamaz hücum anlamında mutlaka skor problemi yaşayacaktır clippers..ayrıca takım yeni nba in kronik hastalığı kontrat alıp yatmanın baş göstermesi çok muhtemel şu durumda.baronun para için gelmediğini biliyoruz ama şampiyonluk için gelecek hali de yok di mi???  ayrıca nası ai-melo ikilisi bu kadar küçümsenebilir ya ağzım açık kalıyo valla tek kayıpları camby oldu niye bu kadar büyütüyosunuz camby i gözünüzde yani camby lac a geldi clippers şampiyonluk adayı oldu camby denverdan gitti denver playoff yapamicak öle mi..? denver ın playoff kovalamak için oldukça ideal ve geniş bi kadrosu var playoff yapamasalar da lac dan daha iyi dereceyle bitirirler zira bunun aksi için ortada hiç bi sebep yok gördüğüm kadroyla...hayır bi de warriors ı savunma-sertlik-potaaltı yok diye eleştirmenin anlamı nedir onu da anlamamki arkadaş adamlar 110sayı ort. oynadı ne savunmasından bahsediyosunki oyun sistemleri bu işte adamlar 5kısalı takımla oynuyo hala potaaltı yok diye eleştiriyosunuz her takım güçlü potaaltı+sert savunmayla kazanıyosa bu suns nası 4 senedir normal sezonun tozunu attırıyor bi izah edin bakim...

edit;

buarada önceki mesajımda tahminleri yaparken suns ı unutmuşum dalgınlık yapıp geriye kalan tek takım da dal-den-gsw den  herhangi biri olacaktır(dallas en avantajlı görünüo tabi.....)
http://www.nbatr.com/nba-haberleri/bati-tahminleri-siralama.html   burdan da espn in normal sezon tahminlerine ulaşabilirsiniz arkadaşlar....(hayır bana inanmıyosunuz bari okuyup öğrenin....)
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2008, 04:05:49 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #20 : 30 Ağustos 2008, 11:45:16 »
Şimdi yazılanların hepsini okudum ;

1- Warriors playoff'a giremedi diye kötü takım değildi . O halde şuan öve öve bitiremediğin(m)iz Clippers playoff dışı kalırsa ki olabilir kötü takım mı olacak o zaman ? Böyle bir mantık olamaz , playoff'a giremedi , kötü takım . Warriors bal gibi de iyi bir takımdı . Point guard 'ından , iki numarasına , iki numarasından  , kaptanına kadar . Baron Davis - Ellis - Jackson - Harrington - Biedrins 'den bahsediyoruz , bu nasıl bir kötü takım oluyor ? Hatırlatmakta fayda var sanırım ; en fazla maç kazanarak playoff dışı kalan takım oldulardı sanki . Yani rakiplere de bir bakın oluyor bu , öyle playoff dışı kaldı sallayınlarla olmaz , olmamalı .

2- Monta kimdir , necidir ? Hemen geçelim ; istatisliklerden başlayalım ilk önce .

05-06 : 6.8 sayı 2.1 ribaunt 1.6 asist
06-07 : 16.5 sayı 3.2 ribaunt 4.1 asist 1.7 top çalma
07-08 : 20.2 sayı 5 ribaunt 3.9 asist 1.5 top çalma

İstatisliklerine bakarak bile ne kadar geliştiğini görebilirsiniz . Bence , Baron 'un yerini doldurabilecek birisi varsa bu takımda . O da Monta'dır , hatta ligde ... Hem sisteme alışkın , hem Baron 'dan birşeyler kaptı , hemde takımı tanıyor . Yani Monta olsaydı bu sene , geçen sene playoff yapamadılar . Baron gittikten sonrada yapamazlar demek , haksızlık olurdu . Şimdi diyebilirsiniz ama orası ayrı , sonuçta en önemli kozlarının başında gelen adamı da 4 aylığına kaybettiler . Onlar adına çok üzücü bir durum , Monta sağlam olsaydı playoff şanslarını sonuna kadar kovalarlardı .

Ama ; Monta sağlıklı kaldığı süre içerisinde bu takımın geleceği olacak . Şimdi Warriors için drafttan birşeyler kapmak için yatma vakti olsa fena olmaz , kimler yatmadı ki ... Madem kalamayacaklar playoff 'a , yatsınlar işte , mis gibi ...

3-Normal şartlar altında , Baron 'un kaybına rağmen playoff 'u kovalarlardı . Hatta benim en ciddi adaylarımdan olurlardı . Ama NŞA 'nı geçtik artık , basınç ve sıcaklıkta inanılmaz bir artış oldu , dengeler bozuldu . Bu dengeleri bozanda Monta abinin beklenmedik sakatlığı oldu . Hiç sakatlanmadı varsayalım , bir takıma bakalım :

Monta - Jackson - Maggette - Harrington - Biedrins ilk beşi ile başlayacaklarını düşünüyordum . Bu takıma kim kötü diyebilirki ? Oyun kuruculuk bölgesinde sonuna kadar işleyeceğini düşündüğüm Monta , kaptan iki numara 'da . Yeni transfer Maggette small forvet 'de ve pota altıda aynı geçen sene ki gibi ... Yani kaybettikleri ve kazandıkları fazla birşey yoktu . Yine playoff yarışının içinde savaşabilecek bir kadroları vardı Don Nelson 'ın elinde . Maggette 'nin hızlı oyun sisteminde patlama yapacağını da düşünüyordum . Artı , ilk beş böyle olduğu taktirde geçen seneye nazaran boy olarakta biraz artış gösterecektiler . Benchtede hiç fena olmayan ; Marcus Williams - Turiaf - Azubuike - Belinelli - Wright gibi adamları var . Ama ne yazık ki , şimdi ellerinde Monta gibi bir silah olmayacak . Bu sakatlık sürecinin uzun olmasıda , onları ciddi anlamda yaralayacaktır ...

4-Ankette oyumu "Ellis hazır olup sağlam bir şekilde dönene kadar tren kaçar " şıkkına kullandım .
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2008, 12:07:57 Gönderen: Torres#9 »

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Ağustos 2008, 11:56:18 »

lac maggette-brand i kaybetti takımın iskeleti gitti ve skor opsiyonları da kayboldu..camby ve kamanın yanyana oynaması hücum anlamında lac a hiçbir şey katmaz şu durumda ikisinin de şutu yok camby kamanın oyununa hiçbir şey katamaz hücum anlamında mutlaka skor problemi yaşayacaktır clippers..ayrıca takım yeni nba in kronik hastalığı kontrat alıp yatmanın baş göstermesi çok muhtemel şu durumda.baronun para için gelmediğini biliyoruz ama şampiyonluk için gelecek hali de yok di mi??? 

şu dediklerinin hepsi saçmalık yane takımın iskeledi dediğin oyuncular artık takımdan gitmek için bahane arıyolar. maggette'nin gitmesine hiç üzülmedim zaten adam tamam skor buluyo ama bunu sistemin içinde üretmiyo tamamen zorlamalarla sistemdışı şekilde üretiyo takıma bi yararı olmuyo. onun 25-30 sayı attığı kaç maçı kazanmışki clippers ayrıca onun yerine süre alacak al.thornton'dan çok umutluyum çok çeşitli skor repertuarı olan bi oyuncu, + olarak r.davis nie alındı? skor için, geçen seneki t.thomas ve c.mobley'de kadroda meark etme b.davis öyle bi beslerki bu adamları sayı problemi çekmeyiz biz
 e.brand konusunda da tekrar tekrar sölüyuoruz ama adam geçen yıl zaten sakatlığını öne sürerek all-star sonrasına iyileşecekken bilerek takıma katılmadı anca son 7 maça oynadı. kendisi bu sırada nelerlemi meşguldü, söyliyelim yeni takım aramakla.
 bizim elimizdede 2012'ye kadar kontrat yaptığımız, genç, geçen sezon 1.opsiyon olarak potaaltında kendini gösteren bi kaman var. ayrıca bu kaman brand'le aynı işi yapıyo, post-uptan oynamalar pozisyon alıp bitirmeler savunmada göğüs göğüse rakipleri karşılamak pozisyon alıp rib. kovalamak. aynı işi yapıyo zaten kaman ayrıca adam akıllı oyunkurucusuz 16 sayı 13. rib yapması, b.davis'in gelişiyle sayı ort. 20'ye yaklaşmasına olanak vericek
 ayriyeten kaman camby ikilisi bu ligin en uyumlu ikilisi olur neden
 hücum olarak: kaman'ın isteği pota altında alan bulmak, camby zaten orta mesafede şut atıyo ona alan yaratıcak, ellerinin top tutabilmesi bi pivot için 3'ün üstünde asist ort. olması onu yüksek post'ta kaman'ı besleme olasılığıda veriyo
 savunma olarak: kaman nası bi savunmacı rakip uzunla göğüsgöğüse savunuyo, camby nası bi savunmacı çok iyi yardım savumacısı çatur çutur bloklıyacak yani öyle bi kombine savunma yapacaklarki rakip uzunların anası ağlayacak merak etme. camby'nin hiç bi egosu olmaması hücumda eline fazla top değmemesi ise onu bizim kaman'ın yanına aradığımız mükemmel 4 numara yapıyo

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Ağustos 2008, 12:00:58 »
Zaten ben(kendi adıma konuşuyorum)Clippersin GSwden daha iyi bir takım olduğunu ve daha opsiyonlu bir takım olduğunu söyledim...Monta ellisin takıma neler katacağını ve Barondan neler kaptığını konusunda hem fikiriz..

Eğer Monta ellis Guard pozisyonunda oynarsa bir 2numarada oynamış kadar verimli olamaz..Monta özellikleri ve yetenekleri olabilir ama bir guardın özellikleri taşımıyor..Oyun okuyuşu yok,saha görüşü iyi değil..Pas kanalları açma konusunda ve görme konusunda eksik..Ayrıca Baronun fundemantıl özellliklerine sahip değil..

Kısacası ben Clippersin bu yıl daha şanslı olduğunu söylüyorum GSW den ve Monta elliste sakatlandığından daha bir şanslı görmeye başladım..

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #23 : 30 Ağustos 2008, 12:06:42 »
Yalnız Maggette hangi sistem için sayı üretecekti Clippers'da ? Biri bana bunu söyleyebilir mi ? Takıma bir yararı olmuyor dediğiniz adam , en zor günlerde sahneye çıkan adamdı .

Kişisel fikrim olarak ; Maggette kalsaydı şimdi . Onun için müthiş bir sayı üreten makinemiz var tarzı açıklamalar yapılacaktı .

Murat ;

Point Guard olmak için illa asist yapma özelliğinin üst düzey olması gerekmiyor ; bkz : Tony Parker . Monta Ellis 'i Monta Ellis yapan özellikler , point guard oynamasınıda sağlayacaktır . Zaten bugüne kadar , hep iki numarada oynamadı . İki numara oynadığı kadar , bir numarada oynadı . Yani , point guard'da iki numarada oynadığı kadar verimli olamaz demek , yanlıştır .

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Ağustos 2008, 12:10:20 »
Murat ;
Point Guard olmak için illa asist yapma özelliğinin üst düzey olması gerekmiyor ; bkz : Tony Parker . Monta Ellis 'i Monta Ellis yapan özellikler , point guard oynamasınıda sağlayacaktır . Zaten bugüne kadar , hep iki numarada oynamadı . İki numara oynadığı kadar , bir numarada oynadı . Yani , point guard'da iki numarada oynadığı kadar verimli olamaz demek , yanlıştır .

Yanında Baron Davis gibi bir oyuncu vardı çünkü..Baronun alan okuyuşu ve sezisi Montaya yetti zaten..Tony Parkerin saha okuyuşu,pas kanallarınu açması,uzunları beslemesi vs vs gibi özellikleri Montadan daha iyi yane..

Benim demek istediğim Monta 2 numarada daha verimli olur..Oranın adamı ama düşündümde Takımın sistemi koş koş olunca 1-2 ne fark eder..