Gönderen Konu: Hanedanlik - 15.06.08  (Okunma sayısı 28785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
Hanedanlik - 15.06.08
« : 15 Haziran 2008, 14:42:19 »
NBA Arena icin ilk konumuz secilmistir, konu Hanedanlik... Fikir Nihat Emre arkadasimizdan gelmistir, kendisine tesekkuru borc biliriz.

Evet, size gore hanedanlik nedir? Hanedanliga bakarken uzerinde durulmasi gerekilen kriterler neler olmalidir? Nasil bir zaman donemini hitap edilmelidir? Sehir ozellikleri onemli midir?

Enine boyuna, konu hakkinda her seyi tartisacagiz... 1 hafta sonra yeni bir konu secilecektir ve bu konu arsive gonderilecektir.

Arena'yi ozenli bir sekilde kullanmak zorundayiz. Bir cok kural belirlendi burasi icin, lutfen bunlari okumadan mesaj yazmaya kalkmayalim, kurallari suradan okuyabilirsiniz;

http://www.nbatr.com/forum/aciklama-t30063.0.html

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hanedanlik - 15.06.08
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2008, 15:04:57 »
Hanedanlık  uzun süren ve bu uzun süreçte adından sıkça söz ettiren başarılar ve şampiyonluklar kazanmış takımlara hanedan denir..Örnek vericek olursak;

2000lerdeki L.A.Lakers

final sayısı:4 şampiyonluk 3

Bu kısa süren ama öz bir hanedanlık...Kısa özetlersek

Lakersin son egemenliği kısa sürdü ama Nba tarihinin en güçlü takımlarından birini sundu ve takım içi çekimeler olmaydı daha da uzun sürebilirdi..Takımın temellerini 1996 Magicle kontratı biten Onealın serbest oyunucu olarak lakersa katılaması yetenek avcıyı jerry westin 17 yaşındaki liseli gençi Divacı Hornetse vererek aldığı drfat hakkıyla seçmesiyle atılmıştı..Büyük başarı ise Jacksonun üçgeni oluşturmasıyls geldi..Lakers 1999-2000de 67 galibiyet alarak şampiyon oldu..Sonraki sezon normal sezonda bocalamasına rağmen birazda olsa play offlarda ınanılmaz bir performans gösterip sadece tek yenilgi alarak mutlu sona ulaştılar..2002 de ise final serinde netsi süpürüp sampiyon oldular..

Hikayenin sonu;

2002de netsi süpürmüştü lakers ama bir önceki turda kingsi yedi maçta ve uzatmalarda geçmeleri artık işlerin o kadar da kolay geçmeyeceğinin sinyallerini veriyordu..O sezon spurse 4-2 yenilen tokat sonra 2003-2004 sezonu başında gary payton ve Karl Maloneun takıma katılması Lakersin tekrardan sampiyon olacagı düşüncelerini doğurmuştı..Ancak Kobe-Shaq arasındaki çekişmeler paytonun takıma ayak uyduramaması Malone nun final serisindeki yoklugu lakersi yıktı...Detroıtın asi çocuklarına karşı kaybedilen 4-1 yenildi ve finalın ardında gelen jackson şoku ve shaqın takas edilmesi 2000lerin lakers hanedanlıgına tamamen son verdi..

Hanedanlık böyle bişey yıllarca varlığını hissettirmek ve hep üst sıraları yıllarca zorlamak hanedanlıktır ama en az 4-5 yıl olması gerekiyor..Boston,chıcago,lakers gibi..Ben.m verdiğim kısa bir örnekti..
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 18:36:33 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2008, 15:32:25 »
Bana göre hanedanlik belli bir yil basari elde etmis takimalara denmeli.Bu belli yil dedigimiz 3 4 seneden az olmamali.Hanedanlik kavramini bütün NBA tarihi boyunca yayamayiz.Bunun baslica sebebi NBA kurallaridir.Her takimin ne kadar iyi yöneltilirse yöneltilsin muhakkak bir düsüsü olacaktir.Örnek vermek gerekirse Lakers,Boston zamaninda düsüse gecmis takimalrdir.Her 10 yıla degisik takimlarin hükmedecegine inaniyorum.97-07 arasi Lakers-Detroit-Spurs yönetirken 87-97 arasini Chicago ve kismen de olsa Houston,77-87 arasini ise Detroit,Lakers,Boston hükmetmistir.Bütün tarihi boyunca diger takimlara nazaran daha basarili olan klüplere hanedanlik dan ziyade köklü klüp denmesi bana daha mantikli gelmektedir.
Ayrica hanedanlik derken o takimda genellikle ayni oyunculardan kurulu olmasi yildizlarin degismemesi görüsümü destekliyor.
Chicago da Pippen-Jordan,Lakers da Kobe-Shaq eski Lakers da Jabbar-Magic-Worthy,Detroit de Dumars-Isıah-Laimbeer gibi oyuncular üstüste gelen sampiyonluklarda hep beraber oynadilar

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2008, 16:27:10 »
  Hanedan lık bence boston dur keza adamlar nba in her döneminde damgalarını vurdular.60 larda russell ve arkadaşları 80 lerde bird ve arkadaşları bunu gayet iyi gösterdiler.Yane lakers a hanedan demek de doğru değil keza mikan lı zamanlardan sora chambairlain in gelişi ondan sora magic-jabbar dönemi ve son olarak shaq -kobe dönemide nba de altın dönemdir ama bence boston kadar ligi domine edemediler.Yane nba denince akla ilk gelenlerden biri boston un muhteşem zaferlidir keza bence lakers hanedanlıktan çok doğru oyuncuların katılımı ile yaşadıkları döne başarılardır ama boston özellikle 60 larda hanedandı ve günümüze kadarda öle kaldı.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2008, 16:34:05 »
  .Yane lakers a hanedan demek de doğru değil

Boston konusunda haklısın ama 80lerin lakersi hanedan değilmi??ki 80lı donemlerde lakers 9 fınal oynayıp 5 şampiyon oluyor, 80lerin bostonu ise 3 kez şampiyon olup 5 kez final oynuyor...Şimdi bu lakersin hanedanlığı değil mi ne peki??

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2008, 16:34:40 »
  Hanedan lık bence boston dur keza adamlar nba in her döneminde damgalarını vurdular.60 larda russell ve arkadaşları 80 lerde bird ve arkadaşları bunu gayet iyi gösterdiler.Yane lakers a hanedan demek de doğru değil keza mikan lı zamanlardan sora chambairlain in gelişi ondan sora magic-jabbar dönemi ve son olarak shaq -kobe dönemide nba de altın dönemdir ama bence boston kadar ligi domine edemediler.Yane nba denince akla ilk gelenlerden biri boston un muhteşem zaferlidir keza bence lakers hanedanlıktan çok doğru oyuncuların katılımı ile yaşadıkları döne başarılardır ama boston özellikle 60 larda hanedandı ve günümüze kadarda öle kaldı.

1-20 senedir Boston nerede?
2-60 yılda 29 final oynayan Lakers hanedanlık kuramadıysa kim kurdu?
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2008, 17:46:49 »
  Boston hanedanlık değil mi? En çok kim şampiyon oldu nba de? Boston mu taşındı başka şehire? Benim için hanedanlık red aurbech li boston dur keza kendi yıldızları (seçtikleri yıldızları) ile hanedan olmuştur başka takımlardan gelipte takıma yukarı taşımadılar asla.Yane kimse kusura bakmasın gerçekler ortada russell mi daha çok yüzüğe sahip yoksa kareem mi?  Lakers hanedanlıksa detroit ,chicago da hanedanlık madem 29 final oynamış o zaman boston da ondan büyük hanedanlık ama  los angeles da bildiğim tek hanedanlık var o da UCLA.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 17:48:28 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2008, 17:49:08 »
Kesinlikle katılıyorum. Hanedanlık kavramını en basitinden bir istatistikle açıklayacak olursak 60 yılda 29 final 14 şampiyonluk. Üç-beş yıllık dönemler benim için hanedanlık değildir açıkçası ancak Lakers ligin başından beri hakimiyetini sürdürmüş şampiyonluklar kazanmış ve ligde kafaya oynayan takımlardan olmuştur her zaman. Benim için hanedanlığın en güzel örneği Lakers'tır.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2008, 17:53:49 »
  Boston hanedanlık değil mi? En çok kim şampiyon oldu nba de? Boston mu taşındı başka şehire? Benim için hanedanlık red aurbech li boston dur keza kendi yıldızları (seçtikleri yıldızları) ile hanedan olmuştur başka takımlardan gelipte takıma yukarı taşımadılar asla.Yane kimse kusura bakmasın gerçekler ortada russell mi daha çok yüzüğe sahip yoksa kareem mi?  Lakers hanedanlıksa detroit ,chicago da hanedanlık madem 29 final oynamış o zaman boston da ondan büyük hanedanlık ama  los angeles da bildiğim tek hanedanlık var o da UCLA.

Biz Boston hanedan değil demedik...80lı donemlerde lakers 9 fınal oynayıp 5 şampiyon olan bir takım hanedan olmuyormu??evet Chıcagonunda hanedanlığı var 90lı yıllarda..O da mı hanedanlık değil..Hanedanlık demek Nbada en çok şampiyon olan takım demek değildir...
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 17:57:54 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2008, 18:02:29 »
  Benim görüşüm bu isteyen katılır isteyen katılmaz keza benim gözümde boston hanedandır,yane kendi içinden yetiştirdiği adamları motive edip şampiyon yapan takım hanedan benim için. 20 senedir boston un nerde oldunu finalde görüyoruz hatta sabaha karşı Allah izin ederse finali kazancaklar isteyen katılır isteyen katılmaz benim için lakers hanedanlık değil(boston varken).Keza pat riley en çok saygı duyduğum koçlardan biridir ama diyorum ya boston varken  canlı örnek diğer takımların esamesi okunmaz.Yane bunu bir knickerbocker sölüyorsa düşünmek lazım keza her türlü ezeli rekabetimiz var.Herkezin kriterleri farklıdır mesela kendi tuttuğum takım yıllardır başarız ama hala para kazanıyor deli gibi sonuçta nba de büyük şehrin takımlarından herkez fazlasını bekler.Yane madem burası arena herkez istedini söler sövmediği sürece.Bu benim görüşüm isteyen uyar istemiyen uymaz keza benim için nedenlerini açıkladım ve ekledim los angelas da bir hanedan varsa o da ucla dir   

Hanedanlık demek Nbada en çok şampiyon olan takım demek değildir...

O zaman 60 senede 29 final oynamak da hanedan olmamaya sebeb keza hanedan olmak içine n önemli kriter başarı değil mi?
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 18:04:54 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2008, 18:14:42 »
Başarıyı hangı süreçte sağladı önemli bi bakmısın 76 da şampiyon olmuş bi bakmışın 84 de bu hanedanlıkmı??...Bostonunda hanedanlığı var chicagonuda lakersinda..Ama sen lakersin ve chicagonun hanedanlığı yok dedın..

Chicago MJlu zamanında 90 lı yıllarında 6 fınal oynayıp 6 şampiyonluk kazandı

50 ve 60 lı yıllarda boston hanedanlığı vardı 12 fınal 11 sampıyonluk..(Zaten tek hanedanlığı bu ya)

80lı yıllarda lakersın hanedanlığı vardı 9fınal 5 şampıyon

5Olı yıllarda Lakers(eski adıyla minnepolis) 5 final 5 şampiyonluk..

2000lı yıllarda lakers hanedanlığı vardı 4 fınal 3 şampiyonluk...

Görüldüü gibi boston sadece 50-60 arasındayken lakers her doneme damgasını vurmuştur..Hanedanlık bı donem damgasını vurup sonra 20 yıl uyumak değildir....

Çevrimdışı utkuhw

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2008, 18:16:55 »
20 senedir boston un nerede olduğunu finalde görmek ne demek yahu.

boston 80 lerde hanedan ise lakers ta öyledir. boston un tarihinin her döneminde zirveye oynadığı için hanedan olduğunu söylüyorsun fakat lakers a yok çekiyorsun. 60 yılda 29 final oynayan takım senin kriterlerine göre hanedan olmuyorsa sen ya lakers tan daha çok nefret ediyorsun ya da başka bir şey var.

boston hanedandır. benim kriterlerime göre detroit te hanedandır yıllardır hep aynı yerdeler.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2008, 18:19:29 »
Kesinlikle katılıyorum. Hanedanlık kavramını en basitinden bir istatistikle açıklayacak olursak 60 yılda 29 final 14 şampiyonluk. Üç-beş yıllık dönemler benim için hanedanlık değildir açıkçası ancak Lakers ligin başından beri hakimiyetini sürdürmüş şampiyonluklar kazanmış ve ligde kafaya oynayan takımlardan olmuştur her zaman. Benim için hanedanlığın en güzel örneği Lakers'tır.
Hanedanlik kavramini bana göre tüm tarih boyunca kullanmak yanlis olur.Yoksa NBA de iki hanedan bulunur ne Detroit ne Chicago ne de Spurs birer hanedanlik kuramadilar bu düsünceye göre.Tarihde bile hanedanliklar hep var olamamistir.Bir imparoturluk kurulu ve zamanla cöker.Burada da öyle belli bir hanedanlik kurulur ve sonra o hanedanlik imparatorluk ya cöker ya da duraklama dönemine girer.Dogrusu benim görüsüm bu yönde :D
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 21:05:58 Gönderen: Langirt22 »

CSKA FANS!!!
CSKA!!!!

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Haziran 2008, 18:30:54 »
Yanılıyorsun Langırt22..Chıcagonun 90lı yıllarında bir hanedanlığı var..Tabi ki de her hanedanlığın bir çöküşü ve duraklama dönemi...Chıcagonunda hanedanlığı böyle bişeydi ama onların çöküş oldu:D...
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 19:06:40 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #14 : 15 Haziran 2008, 18:34:28 »
Hanedanlik kavramini bana göre tüm tarih boyunca kullanmak yanlis olur.Yoksa NBA de iki hanedan bulunur ne Detroit ne Chicago ne de Spurs birer hanedanlik kuramadilar.Tarihde bile hanedanliklar hep var olamamistir.Bir imparoturluk kurulu ve zamanla cöker.Burada da öyle belli bir hanedanlik kurulur ve sonra o hanedanlik imparatorluk ya cöker ya da duraklama dönemine girer.Dogrusu benim görüsüm bu yönde :D
Tabi canım orası öyle bir çok takımın belli dönemlerde patlamaları olmuştur ama ben örneğin Kobe&Shaq ile süregelen dört-beş yıllık dönemi bir hanedanlık olarak görmüyorum açıkçası onun yerine hanedanlık konusuna geniş bir pencereden bakmayı yeğeliyorum.
 Bunun dışında son dönemde bir Detroit veya bir Spurs'te benim takdirimi kazanmıştır.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 15 Haziran 2008, 19:13:18 »
  Her döneme bir takım hakim olur keza hanedanlık demek bir takımın bütünü ile o organizasyon ile adının beraber  anılmasıdır her zikrediliğinde keza sizce lakers,bulls yada boston dan hangisi nba denince akla en çok gelinen takım keza lakers ve bulls un 80 ve 90 larda popüler olmasından dolayı etkisi büyük mesela benim yaşımdakiler jordan  ,magic ve bird ile büyüdü onlarla basketbolu sevdi yeni jenerasyo kobe ,melo ve james ile olaya tutku ile bağlandı neyse konuyu saptırmayalım sora biri siler mesajı bence hanedanlık demek ligi her zaman forse etmektir keza nba tv de eskilerde  genelde  boston gösteriliyor tamam lakers da hanedandır ama boston kadar ligi domine edemedi.Yane jabbar yada wilt lakers a başka takımlardan gelip üst seviyeye taşıdılar hep böle oldu o yüzden bence kendi içinden gelen oyuncuları ile bir yerlere gelen boston hanedandır ve lakers tavanında boston kadar emekli oyuncu forması  yok bu bence hanedanın en büyük kanıtı herkezin dikkatine ki bu lig daha kurulmadan 1920 lerde boston da celtics diye bir takım vardı.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 19:18:00 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Haziran 2008, 19:59:53 »
bu lig daha kurulmadan 1920 lerde boston da celtics diye bir takım vardı.
yuha. işte ben buna gülerim. Celtics 1946'da kuruldu, hangi 1920? Auerbach göreve gelene kadar bir hiçti Boston. Boston Celtics'in ilk şampiyonluğunu kazandığı 1957 yılına kadar Lakers 5 tane şampiyonluk kazandı. Madem hikayeye başladın doğru düzgün anlat. 1956'da Russell'ın takıma katılmasıyla ayağa kalktı Boston Celtics. Cousy, Russell ikilisi bir dönem domine ettiler ligi. İlk hanedanlığı odur Celtics'in. 59'dan 69'a kadar 11 senede 10 şampiyonlukları var. Bunlardan 6 tanesini Los Angeles Lakers, 1 tanesi(ilkini) de Minneapolis Lakers'ı yenerek aldılar. Görüldüğü üzere Lakers şampiyon olamasa da o dönemde de hep zirvedeydi. Sonrasında da zaten Magic-Larry Bird düellosu, ardından da Chicago hanedanlığı var. Bird'den sonra 20 sene ortada yok Celtics.

Ben Celtics hanedanlık değildir demiyorum. Celtics hanedandır fakat Lakers da hanedandır. Sen kalkıp
 Hanedan lık bence boston dur keza adamlar nba in her döneminde damgalarını vurdular
dedikten sonra NBA'in ilk senesinden son senesine var olan, 60 senede 29 final oynamış(her dönem yukarıda) takıma, hem de hanedanlık dediğin takım son 20 senedir ortalıkta yokken
Yane lakers a hanedan demek de doğru değil keza mikan lı zamanlardan sora chambairlain in gelişi ondan sora magic-jabbar dönemi ve son olarak shaq -kobe dönemide nba de altın dönemdir ama bence boston kadar ligi domine edemediler.
diyorsan komik oluyorsun.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Haziran 2008, 20:14:58 »
  20 senedir ortada yok ama senin takımın ile finali sixers mı oynucak bu sabaha karşı,merak ediyorum len bias  ölmeseydi 20 senedir ortada gözükmeyen celtics gene ortaya çıkardı muhakkak.Benim gözümde boston hanedandır lakers ,bulls yada spurs yanında sıfır yane 29 final oynaman beni alakadar etmiyor keza russell ın yüzüğü fazla wilt yada kareem in mi? Ha unutmadan magic haricinde lakers dan yetişip takımını taşıyan öz be öz lakers oyuncusu oldumu kobe dışında o da hornets in malaklına.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 20:17:00 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Haziran 2008, 20:32:21 »
  20 senedir ortada yok ama senin takımın ile finali sixers mı oynucak bu sabaha karşı,merak ediyorum len bias  ölmeseydi 20 senedir ortada gözükmeyen celtics gene ortaya çıkardı muhakkak.Benim gözümde boston hanedandır lakers ,bulls yada spurs yanında sıfır yane 29 final oynaman beni alakadar etmiyor keza russell ın yüzüğü fazla wilt yada kareem in mi? Ha unutmadan magic haricinde lakers dan yetişip takımını taşıyan öz be öz lakers oyuncusu oldumu kobe dışında o da hornets in malaklına.

Lakers draftlarda genellikle üst sıralardan seçim yaptığı için pek şansımız olmadı dediğin gibi yıldızları seçmeye, yetiştirmeye. Bu sabaha karşı Celtics ile oynamamız Celtics'in 20 senedir ortalıkta olmadığı gerçeğini değiştirmez. Salla salla, gel desteklemeden yeniden salla. Celtics hanedan sana göre fakat Lakers değil. Güzel, bana göre de Bobcats hanedan, Celtics değil. Bana göre, benim gözümde...

Var mı böyle bir mantık? Celtics hep başarılı bu nedenle benim gözümde hanedan de, gel Lakers'ı adam yerine koyma. Senin Boston'unun Miami Heat'ten bir farkı yok 20 senedir, o adamlar da Shaq'ı Wade'i getirip bir şampiyonluk kazandılar, Boston da benzer şekilde işliyor. Nerede hanedan? 29 final seni alakadar etmiyor belli, 1920'lerde Celtics diye bir takım vardı diye sallayabilecek kadar da enayi yerine koymuşsun milleti.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Haziran 2008, 20:45:06 »

Lakers draftlarda genellikle üst sıralardan seçim yaptığı için pek şansımız olmadı dediğin gibi yıldızları seçmeye, yetiştirmeye. Bu sabaha karşı Celtics ile oynamamız Celtics'in 20 senedir ortalıkta olmadığı gerçeğini değiştirmez. Salla salla, gel desteklemeden yeniden salla. Celtics hanedan sana göre fakat Lakers değil. Güzel, bana göre de Bobcats hanedan, Celtics değil. Bana göre, benim gözümde...

Var mı böyle bir mantık? Celtics hep başarılı bu nedenle benim gözümde hanedan de, gel Lakers'ı adam yerine koyma. Senin Boston'unun Miami Heat'ten bir farkı yok 20 senedir, o adamlar da Shaq'ı Wade'i getirip bir şampiyonluk kazandılar, Boston da benzer şekilde işliyor. Nerede hanedan? 29 final seni alakadar etmiyor belli, 1920'lerde Celtics diye bir takım vardı diye sallayabilecek kadar da enayi yerine koymuşsun milleti.

Vence olayı güzel özetlemişin kısaca bide ben bahsedeyim...Boston sadece 50lı ve 60lı yıllarda hanedanlığını kurdu...Lakers 80lı 5Olı 2000lı yıllarda hanedanlığını kurdu..Boston 20 yıllıdır nba uyuyorken lakers ve chıcıgo ortalığı süpürüyordu..Burda lakers hanedan değil demiyemezsin..Dönem dönem yaptıklarını ben ve vence yazdık daha önceki msjlarda...Nba tarihinide değişirdi walla saol 1920 boston..Öz be öz lakerslı olmayan diye bir kavram mı var??onlar takımlarını başarılar taşıdıklarında onları görmemezlikten mi gelicez??yaptıklarını hiçe mi saycaz..

Not;bostonda hanedandır hanedan diğildir demiyorum..

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Haziran 2008, 21:04:41 »
Yanılıyorsun Langırt22..Chıcagonun 90lı yıllarında bir hanedanlığı var..Tabi ki de her hanedanlığın bir çöküşü ve duraklama dönemi...Chıcagonunda hanedanlığı böyle bişeydi ama onların çöküş oldu:D...
Yazimi iyi oku Zonepress ben Detroit,Lakers,Chicago bir hanedanlik diyorum Kaan Mert arkadasima katilmadigimi belirtiyorum.Ufak bir yanlis anlasilma oldu galiba :D
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 21:09:04 Gönderen: Langirt22 »

CSKA FANS!!!
CSKA!!!!

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Haziran 2008, 21:07:19 »
  Vence haddini aşma ! Ben seninle nası konuşuyorsam sende öle konuş :x 1920 ye kökleri dayanıyor tamam 1946 da walter brown klübü kurdu yane illa ben şunu mu sölücem nba de tek hanedan var o da lakers.Çok beklersin bu arada magic,worthy,cooper ve scoot bıraktığı zamanlardan sora lakers için parlak değildi keza madem o şansın yoktu magic ve kobe nası olduda yetişti kendi camia dan.Size şunu sölemek istedim ama siz lakerlar anlamak istemi yorsunuz benim kişisel görüşüm bu isteyen istediğini söler ben jordan ı sevmem ama saygı duyarım keza lakers ve bulls u da sevmem ama magic johnson ve george mikan en çok saygı duyduğum basketbolculardan ikisidir.O yüzden siz lakerslılara sölücem tek şey var kendinizi diğer takımlardan üstün değilsiniz sallama konusuna gelirsek neden lakers konusundaki aktiflinizi diğer takımlarda görmüyoruz beyfendi?Buyrun orda da fikirlerinizi görelim burası lakerstr değil 30 takımın dahil olduğu nba forumu.

1920 den bir foto orjinal boston celtics yazdım google dan bu çıktı :wink:

http://www.celticdragonpubco.com/cdpc_photosshop2.html

Hatta linkde burda arkadaşlar neyse sallamakta sınır yok bende nede olsa bir şey bilmiyorum ben.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 21:14:05 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Haziran 2008, 21:28:53 »
  Vence haddini aşma ! Ben seninle nası konuşuyorsam sende öle konuş :x 1920 ye kökleri dayanıyor tamam 1946 da walter brown klübü kurdu yane illa ben şunu mu sölücem nba de tek hanedan var o da lakers.Çok beklersin bu arada magic,worthy,cooper ve scoot bıraktığı zamanlardan sora lakers için parlak değildi keza madem o şansın yoktu magic ve kobe nası olduda yetişti kendi camia dan.Size şunu sölemek istedim ama siz lakerlar anlamak istemi yorsunuz benim kişisel görüşüm bu isteyen istediğini söler ben jordan ı sevmem ama saygı duyarım keza lakers ve bulls u da sevmem ama magic johnson ve george mikan en çok saygı duyduğum basketbolculardan ikisidir.O yüzden siz lakerslılara sölücem tek şey var kendinizi diğer takımlardan üstün değilsiniz sallama konusuna gelirsek neden lakers konusundaki aktiflinizi diğer takımlarda görmüyoruz beyfendi?Buyrun orda da fikirlerinizi görelim burası lakerstr değil 30 takımın dahil olduğu nba forumu.

Hangi kökleri 1920'ye dayanıyor? 40 yıllık noel babayım böyle geyik görmedim. Celtics'te 1920'lere dayanan birşey varsa o da "Red" Auerbach, 1917'de doğdu. Başka 20'lere dayanan birşeyi de yok Boston'un. Merak ediyorum cidden dernek filan mı varmış?

Ben senden tek hanedan Lakers demeni mi bekliyormuşum? Önce doğru düzgün oku. Ben belirtmişim Celtics hanedandır diye. Hatta sadece o da değil, Chicago da hanedandır, Lakers da hanedandır, Detroit de hanedandır. Belli dönemleri belli takımların adlarıyla anıyorsak o takımlar o dönemlerde hanedanlardır. 

Magic'e saygı duy ya da duyma bana ne? İstersen Lakers'tan nefret et, zerre umurumda değil. Sanki ben burada herkes Lakers'ı sevsin, Lakers taraftarı olsun diye yalvarıyorum. Olmayın, sevmeyin.

Lakers dışındaki takımlarda aktif değil miyim? Benim bu sitede yazma amacım Lakers dışındaki takımlar hakkında da tartışmak. Lakers hakkında lakerstr'de yeteri kadar tartışıyorum zaten. Bir bak bakalım geçmiş mesajlarıma sadece Lakers hakkında mı tartışmışım. Salla sallayabildiğin kadar. 1920ymiş, kargalar bile güler be. Kökleri dayanıyormuş, sallamışın bari yanlışında ısrar etme. 

Çıkmış Celtics her döneme damgasını vurmuş demişsin, herifler başta yok, sonda bu seneyi saymazsak yoklar. Nerede her döneme damgasını vurmuş Celtics? Önce bunu açıkla. Bana göre hanedanlık her döneme damga vurmayı gerektirir demişsin, kalkmış sonra da Lakers hanedan değil demişsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Bir de şu NBA'in adının Celtics ile anılmasına gelince, yok öyle birşey. Madem Celtics en büyük, neden Celtics taraftarı 20.000 kişilik sitede bile bir elin parmaklarını geçmiyor ya da zor geçiyor? Ben demiyorum ki Lakers en büyük, Lakers en başarılı. Lakers, Celtics bu ligin büyük takımlarıdır, ikisini de birbirinden ayırmam. Detroit de çok başarılar kazanmıştır, yıllarca tepede kalmıştır. Chicago da benzer şekilde hanedandır, Spurs için tam olarak hanedan diyemesem de o da NBA'in başarılı takımlarından biridir. Sorun senin hanedan şudur dedikten sonra tanımına göre çok daha hanedan olan takımı hanedan saymaman.

dipnot: beyefendi özel mesajdan bir link göndermiş;
http://www.celticdragonpubco.com/cdpc_photosshop2.html

buyurun fotoğraftaki beyefendiler hakkında açıklama;

"the Original Celtics aren't related in any way to the Boston Celtics, so technically this answer would be outside of the boundaries of my expertise topic. However, since I already answered a couple of questions on the matter, I think I can help you.
The Original Celtics were were one of the best known barnstorming professional basketball teams in the 1920's. Formed initially as an all-Irish team playing around the Celtic Park area of Manhattan, they kept adding great player after great player and eventually started to bring the pro game its first national attention. As reported in the Hall of Fame short team bio, "The team disbanded during World War I, but was reformed as the Original Celtics in
1918 by promoter James Furey. In its first season, the squad, featuring burly forward Dutch Dennert, compiled an impressive 65-4 record. The Original Celtics were a delight to watch, and would entertain 4,000 spirited fans who packed the Celtics' home arena, the Central Opera House. Dazzling passer Nat Holman was added to the squad in 1921, leading the Celts to a national title. After spending a couple of years in fledgling pro leagues, Furey sent his team barnstorming through a 205-game national schedule. The Celtics dominated everyone, finishing the tour with a 193-11-1 record. To strengthen his roster, Furey added powerful center Joe Lapchick. For the next few seasons, the team continued its amazing success, touring the country and playing nearly 140 games each year. The Original Celtics are credited with many innovations, including the post play, zone defenses and switching man-to-man defenses. More importantly, the Celtics carried the message of professional basketball across the country". Of course it is not an easy task to tell who was part of the team shown in your photo without watching it because there weren't "official" rosters back then, and the players were signed whenever deemed necessary."

kısaca beyimin fotoğrafının boston celtics ile hiçbir alakası yok. keşke biraz araştırma yapsaymış.

edit: linkini de vereyim de yanlış anlaşılma olmasın;
http://en.allexperts.com/q/Boston-Celtics-301/1920-Original-Boston-Celtics.htm#b

edit#2: şimdi aklıma geldi de, 1. edit ile ilgili; "her sakallıyı deden sanma"
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 21:33:45 Gönderen: vence »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Haziran 2008, 21:45:37 »
  Vence herkez senin gibi kolejli değil,ingilizce bilmiyor kopyalamışsun bir sürü şey bir zahmet türkçe mealini açıklada bizde feyzlenelim.Yane arkadaş okumuş öğrenmiş herkezden üstün oldunu gösteriyor forumda ben sölücemi söledim benim fikrim beni bağlar diye ama bence boston hanedandır bu sana ağır geliyorsa ............ aşağa  kaşımpaşa neyse sen böle devam et memleketin senin gibilere ihtiyacı var.

Bu konu hakkında yorum yapmıcam herkez kendine göre haklı sonuçta hiç kimseyi germeye gerek yok boston da hanedan lakers da spurs da detroit de yane seri şampiyonluk yaşayan kim varsa hanedan bu forumdada kemal erdem hanedan sorada ben aslında benim olmam lazım dimi kemo :)
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2008, 22:26:52 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Haziran 2008, 22:40:04 »
Arena'yi ozenli bir sekilde kullanmak zorundayiz. Bir cok kural belirlendi burasi icin, lutfen bunlari okumadan mesaj yazmaya kalkmayalim, kurallari suradan okuyabilirsiniz;

http://www.nbatr.com/forum/aciklama-t30063.0.html
Aslinda sakalim bile var...

Terbiyeli terbiyeli, duzgunce tartissak daha iyi olur diye dusunuyorum, lutfen dikkat edelim tartisma sirasinda kullandigimiz sozlere. Ikiniz icin de gecerli tabii bu, birazcik daha sakin.

Bu arada, @"lordapo";
Ilgilendigimiz sey uyelerin okudugu kolejden - bir yerlerden asagi kasimpasa'dan ote hanedanlar.