Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Rox 4-0
2 (2.9%)
Rox 4-1
2 (2.9%)
Rox 4-2
3 (4.3%)
Rox 4-3
6 (8.7%)
Jazz 4-3
9 (13%)
Jazz 4-2
16 (23.2%)
Jazz 4-1
21 (30.4%)
Jazz 4-0
10 (14.5%)

Toplam Oy Verenler: 68

Gönderen Konu: Houston Rockets (2) - Utah Jazz (4)  (Okunma sayısı 59017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Houston Rockets (2) - Utah Jazz (4)
« : 17 Nisan 2008, 07:08:29 »

Batı Konferansı Play-Off 1. Turu
Houston Rockets vs Utah Jazz

1. Paz, 20 Nis – at Hou, 04.30
2. Sal, 22 Nis – at Hou, 04.30
3. Cum, 25 Nis – at Uta, 05.30
4. Paz, 27 Nis – at Uta, 05.30
*5. Çar, 30 Nis – at Hou 
*6. Cts, 3 May – at Uta 
*7. Pzt, 5 May – at Hou

..:: İstatistikler ::..

<houston>
55-27
 <utah>
54-28

<houston>

T.McGrady = 21.6 pts 5.1 reb 5.9 ass
R.Alston = 13.1 pts 3.5 reb 5.3 ass
L.Scola = 10.3 pts 6.4 reb 1.3 ass

<utah>

C.Boozer = 21.1 pts 10.4 reb 2.9 ass
D.Williams = 18.8 pts 3.0 reb 10.5 ass
M.Okur = 14.5 pts 7.7 reb 2.0 ass

<houston>
96.7 pts 44.7 reb 21.4 ass 13.1 to 7.3 stl
 <utah>
106.2 pts 40.9 reb 26.4 ass 14.3 to 8.7 stl
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2008, 08:38:02 Gönderen: Deron Williams »

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
Ynt: Houston Rockets - Utah Jazz
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2008, 12:45:44 »
Geçen seneki senaryonun aynısı olur, Houston pota altında çok zorlanıcaktır. Boozer ve Memo'ya karşı nası çözümler üretebileceklerine dayanıyor serinin anahtarı bence. Bi de T-Mac'e tabi. T-Mac'i Kirilenko bakalım nasıl savunucak, çok müthiş bi eşleşme olabilir. Eğer Houston pota altında ezilmezse geçen seneki senaryonun aynısı olur, ama son maçı Rox alır 4-3 bitirir  işi, eğer Boozer'a çare bulamazlarsa 4-2 Utah geçer. Utah'ın deplasman performansını nasıl devam ettireceği de merak konusu tabi :D . Yine 30 sayı yemişler bu gece Spurs'den
Get up, stand up, stand up for ur rights!!

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2008, 12:50:30 »
Houston pota altında çok zorlanıcaktır.Memo'ya karşı nası çözümler üretebileceklerine dayanıyor serinin anahtarı bence.
Cümleni editleyerek alıntı yaptım da.. Bence sadece Boozer tehlike olur.Cunku iki takım da pivotsuz.Biri gercekten (Rockets) digerinde de dısarılarda gezen,bu sezon 291 3lük denemis (dunku maca kadar) biri,Mehmete pivot diyemiyorum yani :x .Bence asıl sorun Deron,AK47 ve Boozer olur.

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2008, 13:18:34 »
Ah ulan Yao ah diyerek başlıyorum :-D

Eğer ki Yao sağlam olsaydı iki takımınıda şansları eşit olurdu ama şuan baktığımızda Utah daha avantajlı gözüküyor.
Lakin herkesin aksine ben seriyi sonuna kadar zorlayacağımızı Utah'ı rahat bırakmayacağımızı düşünüyorum.Elimizde adam akıllı bi uzun yok,Mutombo'nun yaşı malum verebilceği katkı max.30 dk (her maç 30 dk oynarsa zaten seriyi geçsek bile bu adam ölür artık heralde :-D )

Eğer ki şans yanımızda olursa elimizide günlük patlamalar yapabilcek;Carl Landry,Luther Head gibi elamanlar var.Bunların göstereceği performanslara göre seriyi alabilme ihtimalimiz var bana kalırsa.

Rafer Alston,Tracy ve Scola'nın her maç aynı düzey katkıyı vermeleri ve yukaradı dediğim gibi günlük patmala yapabilcek elemanlarının beklenilen patlamayı yapmaları halinde içimde bi umut var geçebiliriz bu seriyi  :-)

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2008, 13:23:38 »
Yao Ming olsa seri daha bir farklı olabilir çünkü ellerinde yao'dan sonra iyi ve tecrübeli bir isim yok mutombo var zaten onunda yaşı ilerlemiş durumda fazla süre alamıyor ama Rockest'in luther skola gibi takıma gereken katkıyı yapan oyuncuları var eğer rockets 22 maçlık seride oynadığı o muhteşem maçlarını bu eşleşmede gösterirse jazz'ı geçmesi içten bile değil utah avantajlı gözüksede houston takım oyunu ile eşleşmeyi geçeceğine inanıyorum.

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2008, 13:25:37 »
Rockets'in Yao'suz olması çok önemli bir eksik. Bu sezon da inişli çıkışlı bir grafik çizdiler.(22 maçlık seriden önce ve sonra.) Boozer canlarını çok sıkacaktır. Deron iyi bir sezon geçirdi çok yetenekli bir oyuncu, Memo ve AK47 de üzerlerine düşen katkıyı yaptıklarında Utah yine Rox'u üzecektir. T-mac bakalım takımını taşıyablicek mi kendisine çok büyük sorumluluk düşücek çünkü.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2008, 13:28:49 »
Jazz avantajlı taraf..Houston 22 maçlık serisi olmasaydı zaten buralarda olamazdı.. Yao'suz 2 maçtan fazla kazanabileceklerini düşünmüyorum.. Kazanabilmeleri için Tmac'in her maç 45 falan atması lazım istikrar yok kadrolarında çünkü.. Jazz ise.. Memo formunda Deron playoff'ta savunmasını daha kasarsa düzgün savunma yaparsa rakibi zorlayacaktır.. Boozer pota altı ve çevresinde mutombo olmasına rağmen hızını kullanıp rahat pozizyonu üretecektir.. Kirilenko ise pek istekli değil Utah'ta oynamak için ama iş playofflar olunca durum farklı olacak kendini daha kasacaktır. Savunmada özellikle kritik bi oyuncu..
Sonuç olarak 4-2 Utah diyorum.. Batı kavruluyor ya eşleşmeler inanılmaz :D daha şimdiden keyiflendim nasıl bi heyecan içimde :D Miami yok ama bu sene Utah-Lakers-Hornets-Magic'liyim :D :D nasıl :P

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2008, 13:37:02 »
Apo'cum umudunu kırmak istemem ama Rafer'in serinin iki-üç maçını kaçıracağını okumuştum bir yerlerde,yani Jazz'ın deplasmanda zorlandığı bilinen bir gerçekten,Yao'nun üstüne,her ne kadar daha Rockets forması ile playoff'larda bir nanesini göremesemde,22 maçlık seride gaza gelen,bende oynayabilirim diyen Rafer'in olmaması çok büyük eksiklik olacaktır tahminimce.Rakibin guardınında Deron olduğunu düşünürsek,daha çaylak olan ve normal sezonda bile büyük görevler almayan Aaron'ın nasıl form grafiği çizeceğini tahmin etmek önceden zor ama kaldıramayabilir buraları.

Yani Rockets'in işi gerçekten zor.Utah çok iyi bir takım.Parçaları sağlam,takım gibi oynayan bir takım ve istedikleri anda vitesi artırıp +20'lere çıkarıp maçı,rolantide gittikten sonra bir daha darbe vurabiliyorlar.Bkz. en son oynanan Rockets-Jazz maçı.
Geçen sene favorim Rockets'di ancak bu sene köprünün altından çok sular aktı,Rockets'in Yao'su yok en başta.

Scola-Landry ikilisinin savunmada Boozer'ı durdurmaları,Tracy'nin süperstar gibi oynaması,guard'lar ezilmemeleri bence Rockets'e en fazla iki maç getirebilir,o da saha avantajı ile başladıkları için.Eğer Jazz saha avantajı ile başlasaydı bana göre şu ortamda bir maçtan fazlasını vermezdi.Kısacası demek istediğim,4-1 Jazz alır ama Jazz deplasman fobisine yenik düşerse bir maç daha verebilir.

Oyum,4-1 Jazz'a gitti.

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2008, 13:46:33 »
Felaket tellalı Hüso   :x ( :-D )
Ulan pivotumuz yoktu şimdide guardımız yok ne sardı be anasını satayım...
İçimdeki umut harbi yıkıldı kırıldı gitti şuan itibariyle...Seri için artık hayırlısı olsun diyorum...

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2008, 21:32:41 »
son maçta göründükü utah o maçta istediği zaman farkı 20+ lara kadarçıakrdı istediği zamanda maçı dengede götürdü yani istediği her şey kendi lehine idi.utah 4-1 ile geçer düşüncesindeyim.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2008, 22:55:23 »
Şu durumda Jazz bu seriyi geçecek konumda. Yao'nun yokluğu Play-off atmosferinde Rockets'ı zorlayacak. 42'lik Deke ile bu iş buralarda olmaz. Jazz kombine bir takım. Her alanda sağlam oyuncuları var. Deron etkisi, Aygır Boozer, maç maç değişen Memo, komple Kırılenko, attığını sokan Korver, yedekler kaliteli...

Rockets sezon içinde mükemmel bir çıkış yaparak tüm zamanların en iyi 2. galibiyet serisine ulaştı ama o seriden sonra inişli çıkışlı bir grafik çizdiler. Çok da formda değiller.

Ben 4-2 Utah Jazz diyorum.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2008, 00:01:12 »
Houston pota altında çok zorlanıcaktır.Memo'ya karşı nası çözümler üretebileceklerine dayanıyor serinin anahtarı bence.
Cümleni editleyerek alıntı yaptım da.. Bence sadece Boozer tehlike olur.Cunku iki takım da pivotsuz.Biri gercekten (Rockets) digerinde de dısarılarda gezen,bu sezon 291 3lük denemis (dunku maca kadar) biri,Mehmete pivot diyemiyorum yani :x .Bence asıl sorun Deron,AK47 ve Boozer olur.
Haklısın aslında Memo C görünümlü Shooting Guard oldu iyice. Ama sana da şu konuda katılmıyorum, bu Kirilenko'ya çözüm üretmeye gerek yok kendi kendini çözüyo zaten, hücumda hiç etkili değil, savunmada etkili olmak zorunda T-Mac'e karşı, yoksa Rox avantajlı konuma geçer.

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2008, 12:15:51 »
Valla Yao olsa da olmasa da, Jazz; Kalın, Oturaklı, temel oyun ve hareket kavramlarına hakim iyi kısa ve uzun rotasyonuna benche sahip kendilerini kasmadan bu noktaya gelmiş olan takım; Jazz

Açıkcası Houston Wells'i bu seride Williams şov yaparken çok arayacak....

4-2 Jazz

Jazz

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2008, 12:20:12 »
Şunu eklemeyi unuttum. Utah Houston'dan kağıt üstünde de sahada da daha iyi bir takım olabilir. Ancak şu iç saha-deplasman farklılığını aşamadıkları sürece bi yerde takılmaya mecburlar.Houston'ın da iyi savunma yapan bi ekip olduğunu düşünürsek Utah dışarda rezil oynamaya devam ederse Houston rahat geçecektir bu seriyi. Playoffta kendilerine çeki düzen vermek zorundalar.

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2008, 22:30:18 »
Mehmet'e neden ''pivot değil'' yakıştırmasını yapmanızı anlayamıyorum. Mehmet'i Mehmet yapan, NBA'de All-Star olmasını sağlayan, Laimbeer'den sonra dış tehditi olan bir pivot yapan şeyler üçlükler. O bunu üçlükleri atmasa NBA'de var olamayabilirdi. Kaldı ki son maçlarda 15-16 ribaund alıyor. Bunları da göz önüne alın.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2008, 22:37:37 »
Mehmet'e neden ''pivot değil'' yakıştırmasını yapmanızı anlayamıyorum. Mehmet'i Mehmet yapan, NBA'de All-Star olmasını sağlayan, Laimbeer'den sonra dış tehditi olan bir pivot yapan şeyler üçlükler. O bunu üçlükleri atmasa NBA'de var olamayabilirdi. Kaldı ki son maçlarda 15-16 ribaund alıyor. Bunları da göz önüne alın.
3 sayılık atış makinesi olarak pivot olunmaz benim bildiğim.Shaq en iyi yıllarını Lakers'da 2000-2002 arası yaşarken NBA'in tozunu dumanına katıyordu.Ama neydi.İceride durdurulamaz bir güçtü.E bu arkadas boyle mi.Screen yapıyor sonra vınn dışarı.. el kol sallıyor top gelsin de sallarım şut diye.Girsene içeri.Pivot falan değil.Bu benim gorusum.Katılan olsun olmasın.Seneye de 3 sayı yarısmasına katılır artık.290 küsur 3lük denemiş ne de olsa bu PİVOT arkadaş. :x

Çevrimdışı mcgrady__1

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2008, 22:45:54 »

arkadasım şimdi gelip bize memo pivot oynuyor ayakları yapma...nba den biraz anlayan bir kişi pivot oynayan oyuncunun içerde oynaması gerektiğini bilir ... ama bizim memo ne yapıyor çıkıyor dışarı topu istiyor şut atıyor arkadasın dediği gibi 290 gibi bir sayıyla üçlük atmıs bir pivota bence bu yakısmaz arada bir denersin ayrı ama 290 ne demek yav görende pivot değil şutor zanneder... bence gelipte onu savunma bize çünkü onun oyun tarzını ne yaptığını biliyoruz ve pivot oynayamadığınıda görüyüruz...

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Nisan 2008, 01:10:35 »
Avantajlar - Dezavantajlar

- Yao yok.Daha ne olsun? Boozer-Memo ikilisi zaten üstündü Yao-Scola'ya göre.

- T-Mac kendisine en ters gelen savunmacı karşısında olacak.

- Utah benchi muazzam.

- Geçtiğimiz sezon en büyük sıkıntısı olan "katkı sağlayabilecek guard" sıkıntısını çözmüş durumda Jazz.

- Derron'a hiç bir surette cevabı yok Rockets'ın.

Sonuç

Jazz 4 - 1 Rockets

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2008, 02:24:12 »
Houston Rockets vs Utah Jazz

Geçtiğimiz sezon çok konuşulan bir seriydi Utah-Rox serisi. Dramatik yedinci maçın ardından Utah cephesinde büyük bir sevinç yaşanırken Houston cephesinde ise hüzün vardı. Tracy McGrady’nin o maçtan sonraki basın toplantısı da uzun süre konuşulmuştu. Saha avantajı yine Rockets’ta ancak farklı olan tek nokta bu kez süperstarları Yao Ming’in oynayamayacak olması.

Houston’un en büyük kozu olan Yao’nun eksikliği pota altında fazlasıyla hissedilecektir. Deke’in Boozer ve Memo önünde ne kadar dayanabileceği meçhul. Savunmada Rox her ne kadar iyi olsa da hücumdaki varyasyonları da Alston’un sakatlanması ile iyice azaldı. Elde kalan tek isim T-Mac ancak o da takımı tek başına taşıyabilecek biri değil şu noktada. İbre tamamen Utah’tan yana. Tabi Utah gibi ibr takım önünde saha avantajına sahip olmakta ayrı bir konu. Geçen yılk i seyirci olmayacak Toyota Center’da , bu seneki seyirci daha bi ateşli ve takıma inanılmaz bir destek var.

Utah son iki haftada ki fikstürü vesilesiyle çok formda geliyor play-off’lara. Sezon sonunu oldukça iyi bir şekilde noktaladılar. Sezon başında gerçek performansından uzak olan Memo’da ritmini iyiden iyiye buldu ve önemli bir silah olacak tüm Play-off’lar boyunca. Bunun dışında geçen seneden farklı olarak  Memo’nun yanına Korver gibi bir dış tehdidi de eklediler. Keza Brewer’da harika bir sezon geçirdi. Utah’ın avantajı büyük. Özellikle ilk iki maçtan galibiyet çıkartırlar ise seriyi çabuk noktalayabilirler.

Tahmin = 4-1 Jazz

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #19 : 19 Nisan 2008, 09:54:14 »
Mehmet, şu anda NBA'in ilginç pivotudur. İyi olabilmek için bazen de sıradışı olmak gerekiyor. Kaldı ki Utah yönetimi onu, atacağı dış şutlar yüzünden sistemde önemli bir parça yapıyor. Mehmet atmasın diyorsunuz, atmayınca sayı atamıyor o zamanda ''Mehmet bu sene çok düştü'' deyip adamı yerden yere vuruyorsunuz.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Nisan 2008, 11:06:32 »
Savunmada D.Howard'ı,Amare'yi,Deron Williams savunuyor dimi? Yada Kirilenko?

Ya da şunu diyim Mehmet 291 üçlük kullanmasa Utah'ta başka kim kullanacak?Brewer,Kirilenko,Harplig?Yok ki.
Utah'ın dış tehtidleri belli,Korver,Memo bazen Deron.

Haklısın aslında Memo C görünümlü Shooting Guard oldu iyice. Ama sana da şu konuda katılmıyorum, bu Kirilenko'ya çözüm üretmeye gerek yok kendi kendini çözüyo zaten, hücumda hiç etkili değil, savunmada etkili olmak zorunda T-Mac'e karşı, yoksa Rox avantajlı konuma geçer.

Memo'nun Utah hücümuna kattığı genişliği anlatmama gerek yok heralde.Ya da Boozer sakat olunca içerde yaptıklarını.Ya da Utah sistemi için dışarda bu kadar durduğunu. Gerek var mı?

Mehmet'e "Sg" derken bunları düşünüp demek lazım.Sonuçta savunmada pivotları savunan kişi o,yeri geldiğinde içerden hucüm eden kişi de o,sistem için geri planda kalanda o. eee daha ne yapsın?

Seri için şunu söylemek istiyorum.Memo'yu silmek için Chucky veya Landry ile başlanmalı.Scola çok yardım savunması yapıyor (Mutombo'nunda dışarı çıkacak dizleri yok) Scola Memo'yu dışarda bırakırsa,Utah bu seriyi süpürür bile...

T-Mac Brewer'ı hiç sevmiyecektir.Ara sırada Kirilenko alıcak yani bu seride başı belada.Utah'ın üçlüklere dikkar etmesi lazım.T-Mac pozisyon yaratabildiği için Alston,Battier gibi isimler ceza kesebilir.

Tüm bunlara rağmen ben 2 maç alacağına inanıyorum HousTon'un.Bu maçlarıda savunma ve Adelman için verdiğimide söylemek isterim.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2008, 11:14:01 Gönderen: Deron Williams »

Rudy!Rudy!Rudy!

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 19 Nisan 2008, 18:31:52 »
Mehmet pivot değil de ne peki?
Pota altında ribauntları yukardan toplayıp Mehmet'in eline mi veriyorlar ? Geçen sene Yao'yu silen Memo'nun savunması değil miydi? Duncan'ı canından bezdiren yine aynı Memo değil miydi? Memo'nun pota altından dışarı çıkardığı pasları ya da Boozer'a hazırladığı pozisyonları görmek içinde Utah maçlarını izlemek lazım..Adamın dışardan şut atması suç oldu asalım adamı yahu..Atarsa atar kime ne..İsterse Salt Lake meydanından atar..Pivot kavramını eskisi gibi ''statik'' olarak düşünmeye devam ederseniz 30 takımın 28'nin pivotsuz oynadığı günleride görürsünüz 1-2 yıla kalmadan..

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #22 : 19 Nisan 2008, 19:08:15 »
@ Kemal = Yine bir Rockets serisi ve yine bir mola arası :-D Bekle beni bu gece...

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Nisan 2008, 04:09:31 »
Hadi yav artık saatler geçmez oldu.Vakit gelsede maçı izlesek.Şöyle Suns-Spurs maçına taş çıkaracak nitelikte bir şey bekliyorum ben :-)

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Nisan 2008, 04:49:17 »
Scola Memo'ya hayatı zindan edeceğe benziyor bu seride...

Rudy!Rudy!Rudy!