Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Rox 4-0
2 (2.9%)
Rox 4-1
2 (2.9%)
Rox 4-2
3 (4.3%)
Rox 4-3
6 (8.7%)
Jazz 4-3
9 (13%)
Jazz 4-2
16 (23.2%)
Jazz 4-1
21 (30.4%)
Jazz 4-0
10 (14.5%)

Toplam Oy Verenler: 68

Gönderen Konu: Houston Rockets (2) - Utah Jazz (4)  (Okunma sayısı 59016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Houston Rockets - Utah Jazz
« Yanıtla #25 : 20 Nisan 2008, 05:23:28 »
Fesupanallah...Bu sloan T-Mac'ı Korver'a veriyor.İnat!inat!inat!

Kontrolden çıkınca Kirilenko'ya verir ama iş isten geçmiş olur..Sabit...Koç...

Onun dışında herşey iyi.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Nisan 2008, 05:25:01 »
Tamam Utah iyi oynuyor eyvallah hucüm ribaundların da eziyorlar hatta bizi,ama hakemlerin kaçırdığı bi iki faul acayip canımı sıktı...Zaten zor hucüm ediyoruz hakemlerinde basit şeyleri kaçırması canımızı yakıyor acayip.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #27 : 20 Nisan 2008, 05:26:46 »
 Utah için Yao'suz Alston'suz bi Rox ile oynamanın ne enli bi avıktı.
 O kadahat hücum edebiliyorlar ki. Bir kere Jackson Deron'un önünde sağlam bir şekilde duramıyor.
 Ee kaçırdıkları şutları zaten bir şekilde pota altından temin ediyorlar hücum ribaundu olarak.
 Oldukça rahat bir görüntü çiziyor Utah maçın ilk yarısına göre.
 Houston seyircisi de çekirdek yemeye başladı herhalde ilk çeyreğin ardından.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Nisan 2008, 05:34:31 »
Millsap Deke'nin eline yapıştırdı hakemler blok dedi denyo hakem dolu.Deron harbiden 2-80 yere serdi Jackson'u :-D Bizim Boozer'da hep dıştan denemeye devam etsin denyo,içeri dalsa biraz neler yapıcakta...

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Nisan 2008, 05:37:34 »
Valla Tugi Milsap girdi ağzımıza s.tı Sloan allahtan çıkardı da kurtulduk deliden :-D
Boozer oynasın razıyım ben :-D

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Nisan 2008, 05:40:58 »
Valla Tugi Milsap girdi ağzımıza s.tı Sloan allahtan çıkardı da kurtulduk deliden :-D
Boozer oynasın razıyım ben :-D
Şimdi Boozer'a sövücem neyse salak yav :-D Ne yaptı görmüyon mu?

Korktum T-Mac'ın son saniyede yolladığı üçlüğüde havada kesip basket yaptırcaktı.Deli yav :-D

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Nisan 2008, 05:42:02 »
Boozer işte :deli:
O değilde bu adam ne ara 9 rib. aldı ya  :|

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #32 : 20 Nisan 2008, 05:44:41 »
 Millsap ilk yarı etkiliydi.Fazlaca sert oynamaya çalışıp çaktırmadan bir iki faul de yapsa da gerek hücum ribauntları gerek olguluğu ile oyundayken ayrı bir hava kattı takıma.
 Houston ribauntlarda durumu dengelemeye başlayınca skorda da yaklaşmaya başladı.Yao Ming endişeli gözlerle takip ediyor kenardan maçı.Utah ikinci yarıda da en azından bu oyununu sürdürsün kazanacaktır.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 20 Nisan 2008, 06:31:05 »
Son periyoda giriyoruz.Korver yine kritik anlarda ortaya çıktı ve sorumluluk aldı.Boozer,Millsap ve keza Memo'nun faul paroblemlerini iyi atlatmış durumdayız.

Mutombo'da bir ara 20 yarşındaki genç gibi gaza geldi Adelman ona hatırlattı yaşını kenarı aldı.Şimdi Deron'u dinlendirğimiz bölüm çok önemli olucak,orayı kazasız atlatırsak çok iyi olur.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Nisan 2008, 07:04:51 »
Millsap İki Faulun birini ben hatırlıyorumda ilk yaptığı bloğa faul diyorsanız temiz bir bloktu.Yeni aklıma geldi :-D

Buyrun;

Bu arada kazandık :-D

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Nisan 2008, 07:07:19 »
Kimsenin bu bloğa faul diyeceğini sanmıyorum Tugi :-D
Tebrikler bu arada  :wink:

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Jazz Toyota'da Galip/ 1-0
« Yanıtla #36 : 20 Nisan 2008, 07:31:34 »
Jazz Toyota'da Galip/ 1-0

Play-offlarda 4 ve 5 numarayı karşı karşıya getiren maçta, Houston Toyota Center'da konuk ettiği Mehmet Okur'lu Utah'a 93-82 mağlup olarak seride 1-0 geriye düşmüş oldu.

Geçtiğimiz sezonda ilk turda Utah ile eşleşen Rockets bu sene serinin ilk maçından mağlup ayrılarak kritik bir maçı kaybetti.

Jazz'da temsilcimiz Memo kötü bir maç çıkarırken 4 sayı-8 ribaunt ile maçı tamamladı.Rockets'in süperstarı T-Mac maçı 20 sayı-6 ribaunt-7 asist ile tamamladı.

Houston'da Battier ekstra katkı yaparken maçı 7/7 saha içi isabeti ile 22 sayıyla noktaladı. Arjantin'li çaylak Scola 14-13 ribaunt ile double-double yaparken, ilk beş başlıyan Jackson 7 sayı ile oynadı.Benchten 17 sayı katkı alan Rockets hucümda kısıtlı kalınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Utah'ta özellikle Kirilenko çok iyi oynarken 21 sayı-4 ribaunt ile maçı tamamladı.Bir diğer isim Boozer ise hücümda ve ribauntlarda etkili olurken maçı 20 sayı-10 ribaunt ileoynadı.Deron Williams 20 sayı-10 asist ile double-double yaparken,beş başlıyan Brewer sayı bulamadı.Utah benchten 28 sayı katkı alırken,Harpling 6 sayı,Millsap 6 sayı-5 ribaunt,Korver 11 sayı ile maçı noktaladı.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Muhammet Erim

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Nisan 2008, 07:37:52 »
valla bu maç içn houston tarafında t-mac ruhu aranıyor bu gece ruhunu vestiyare asmışda gelmiş heralde seri boyunca böyle olacağını zannetmiyorum ama olursada rocketsların işi çok zor.utah açısındanda mehmetin kötü performansına rağmen kırılenko williams milsap aldı sazı eline utahı uçurdu milsapla mutombonun karşılılı bloklarıda olağanüstüyü kırılenkonunda scola yaptığı bloğu es geçmemek lazım seri houston açısından en azından bu maça baktığımızda zor geçecek gibi görünüyor skatlıklar canarını çok sıkacak buna akrşılık utahında benchten aldığı destekde bi o kadar artı haznesine yazılıyor utahın.bu gece hakeden maçı aldı diyebiliri her topa saldırdılar müthiş savunma örneği gösterdiler kritik dakikalarda.seride4-1 utah gibi görünüyor ama çokta emi konuşmamak gerekiyor çünkü karşısında rockes var her zaman iin uçuşa hazır bir takım ne kadar eksik olsada:)

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Nisan 2008, 10:07:41 »
şu oyunla rockets'ın bir maç bile alacağını sanmıyorum, ama utah'ı oyalasalar iyi olacak.

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 20 Nisan 2008, 10:14:12 »
Yarı Finalin ilk takımı belli oldu bence. Rox'un hücum kapasitesi aşağıda kaldı baya. Ne kadar iyi savunma yaparlarsa yapsınlar, sadece T-Mac atınca olmuyo demekki. Yao olsaydı bu seri en az Suns-Spurs kadar başa baş geçebilirdi ama şimdi Utah en fazla 1 maç verir gibi geliyor bana. İlk maçı da aldıktan sonra bu moralle süpürürlerse şaşırmamalı.
Get up, stand up, stand up for ur rights!!

Çevrimdışı mvp d-wade3

• NBA Draft'ında
  • NBA'de Oynayan Oyuncular:Dwyane Wade ve diğerleri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 20 Nisan 2008, 11:04:13 »
Houston'da Yao sakat ve T-Mac de sakat sakat oynuyor.Yani en büyük iki silahı yok.Utah ise dışardan Memo ve Korver'la içerden Boozer'la sayı üretecekdir.Deron da takımı çok iyi yönetecektir.Bir de Kirilenko'dan ekstra katkı gelince Utah'ı Houston durduramaz.Ben bu serinin 4-1 Utah lehine biteceğine inanıyorum.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #41 : 20 Nisan 2008, 12:15:27 »
  Seri baştan belli oldu utah ın fazla zorlancanı sanmıyorum,carlos ve deron gösterdiler play off da ne yapıcaklarını neyse umarım mehmet okur da kendine gelir diğer maçlarda.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 20:02:34 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı UFUCK

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 20 Nisan 2008, 12:39:19 »
ABİ T-MACİ İİ SAWUNUOLAR ilk maç biras utah için balık gibi bişi oldu houstonu bobby yaktı çnkü t-maci ilk yarı kesemediler ama 2. yarı t-mac sustu houston bitti utah herşeyi eline aldı olması gerekende oldu yani houston şimdi deplasmanda kazanmak zorunda t-macde oynamak zorunda tabiki...t-macin 40+ atması lazım houstonun bu seriyi geçebilmesi için özellikle deplasmanlarda extra sayılar vs. vs. yapmaları lazım yoksa t-mac 4 maçın sonunda zırıl zırıl ağlar yine..
TRACYY McGRADY

IMPOSSIBLE IS NOTHING....

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #43 : 20 Nisan 2008, 13:15:14 »
Utah basketbol anlayışı ve sıze olarak Houston'nın çok önünde.... Jazz dinlemek huzur verir... :D

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 20 Nisan 2008, 13:36:33 »
Batıda belki de süpürülen tek takım olacak Rockets. Zaten şu halleriyle 2. tura çıkma ihtimalleri yoktu. Hiç değilse bir iki maç alsalardı da Utah'ın dinlenmeye fazla zamanı olmasaydı.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 20 Nisan 2008, 13:41:52 »
Maçın tekrarını uyanık bi şekilde izliyorum şu an.. :D :D :D :D
Utah'ın maçı kazanmasındaki kritik yerleri söylemek istedim.
İlk çeyrekten beri Utah Yao'nun yokluğunu iyi değerlendirerek Hücum riblerinde büyük üstünlük sağladı.. Kirilenko maçın her yönden kritik ismiydi.. Blokları olsun attığı kritik sayıları olsun Battier eşleşmesinde rahat gözüküyordu.Bir diğer avantaj ise Millsap'ın Mutomboya göre hızını iyi kullanıp ribleri alması oldu.3.çeyreğin bitmesine 8 dk kala Korver'ın kritik 2 üçlüğü Utah'ın farkı büyütmesine yardımcı oldu.Houstondan 1 az üçlük sokmalarına rağmen kritik yerlerde gelen üçlükler olduğu için Utah'a avantaj sağladı.Deron faktörü ise.. İlk çeyrek kendinde değildi saçma toplar kaybetti savunmada sorumluluk almadı kasmadı kendini Bobby'yi küçümsedi biraz rafer olsaydı durum daha farklı olabilirdi.Ama 2.yarı farklı bir Deron izledik,sorumluluk aldı oyunu kurdu pozizyonları hazırları shotunu soktu mükemmeldi.Boozer her ne kadar ilk yarı pek kendini gösteremesede 20-10 la %50 ile oynadı ve 16 rib alarak Houston'a olan avantajını değerlendirdi,Yao'suz pota altında daha rahattı.

Houston'a gelelim.. Bi kere Yao'nun yokluğu onları çok zorladı.Bu seriyi geçselerde Mutombo'nun dayanabileceğini sanmıyorum.Tmac elinden geleni yaptı ama oda %100 sağlıklı değildi.İlk çeyrek Scola Houston'un kurtarıcı meleğiydi kritik yerlerde top çaldı.Kirilenko Battier karşısında zorlanmadı dedim ama Battier sanki karşısında savunma yapan biri yokmuş gibi 4-4 üçlük olmak üzere 7-7 isabet oranıyla harikalar yarattı.Houston'un en büyük dezavantajı ribler oldu Utah'a hep ikinci şans tanıdı.Rafer alston'a gerçekten ihtiyaçları vardı.Memo'nun sayı atamamasını avantaj haline getirip farkı indirebilirler ve maçı alabilirlerdi ama olmadı.

Sonuç olarak Houston bu seride daha çok zorlanacak.
Bu arada Memo daha adapte olamamış gibi,olsun bu senenin ilk maçı kendine gelecektir.

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
Ynt: Houston Rockets ( 0 ) - Utah Jazz (1)
« Yanıtla #46 : 21 Nisan 2008, 01:32:23 »
Memo etkisiz kalmış ama neyseki krilenko boozer hücumda ve ribauntlarda çok etkili oldu ama yao olsa bu seri buralarda olmayacağı kesin mutombo ile olmayacak gibi Rockets'te tmac Battier'in çabaları malübiyete engel olamadı Rockets'in bu oyunu ile bir maç bile kazanması Çok zor utah'a karşı.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 21 Nisan 2008, 02:39:01 »
Bu maçta zaman zaman parlasada Deron'dan da, hatta Boozer'dan da beklediğimin altında performans gördüm..Memo savunmaya hareket getiren hatta bilinçli bir şekilde Kirilenko ile birlikte savunma yapmaya çalışan ender Utah'lılardan biri..İlk 5 için konuşuyorum tabi..

Utah bana göre iyi değildi..İstediği hücumları yapamadı..Rockets'ında bundan faydalanacak dermanı yoktu..Rakip taraftarlar için sinir bozucu bir oyuncu olsada ki bende dün baya sövdüm Scola Rockets'ın maçı bırakmadan ya da ezilmeden sahadan ayrılmasına etken oldu..T-Mac'i öve öve bitiremedi maçı anlatanlar ancak Yao yok, Alston yok vs vs. alsın artık o kadar sorumluluk ve yapsın bir şeyler ''Ben süper starım.'' diyorsa..

Utah bu maçta bile böyle farklı kazanıyorsa Salt Lake'de özellikle 3. çeyreğin ortalarında skorbord'a Rockets'lılar bakmasın..

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Nisan 2008, 14:12:41 »
yao ve alston'un olmaması rocketsın belini büktü. Utah deplasmandaki ilk maçı alarak çok büyük bir avantaj sağladı ve saha dezavantajını yok etmiş oldu. Rockets en iyi 2 maç alabilir bence. t-mac yine ilk turdan havlu atacak play-offlara.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 21 Nisan 2008, 18:46:22 »
Çok doğru ben bu maçta Kirilenko  hariç ilk beş oyuncularını beğendim.Boozer gereksiz şutlar kullandı.Savunmada Scola'ya ezildi(Mehmet Mutombo'yu tutuyor bu arada).Deron bazen dengesiz işler yaptı..Brewer uyur gezer modunda...

Ama yine benchimiz farkı yarattı.Harpling,Korver,(keza)Price,Millsap!...

Sloan'un bazı saçmalıklarına maçta yine tanık oldum.Örneğin Memo'nun Mutombo'yu tuması gibi.Zaten hücümda eline almıyor adam ver Boozer'a.Neyse Scola demişken Avrupa basketbol'un getirdiği en kötü şeydir pislik işleri yapmak.Ama Scola'nın oyunu alkışa değerdi.

Rudy!Rudy!Rudy!