Gönderen Konu: Iverson Da Fayda Etmedi  (Okunma sayısı 1814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
Iverson Da Fayda Etmedi
« : 08 Aralık 2009, 04:29:56 »
Sezona çok kötü bir başlangıç yapan ve son 9 maçının tamamını kaybeden Philadelphia 76ers, Allen Iversonlı ilk maçında sahasında Denver Nuggets'a 93-83'lük skorla mağlup olarak kötü gidişatını sürdürdü.

Maça seyircisinin de desteğiyle hızlı giren Philadelphia ilk çeyreği, hücumu sürükleyen Iguodala’nın sayılarıyla 26-20 önde geçti. İkinci çeyrekte biraz daha toparlanmış görüntü çizen Denver soyunma odasına 44-41 geride girdi. Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle geçilirken, final periyoduna girmeden önce 65-63’lük skorla bir adım önde olan taraf Philadelphia’ydı. Ancak son çeyreğe 11-0’lık seriyle müthiş bir giriş yapan Denver farkı çift hanelere kadar çıkardı ve rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeyerek sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Denver'da Chauncey Billups 31 sayı-8 ribaund-8 asistle müthş bir maç çıkarırken, son çeyrekte farkın açılmasında çok büyük katkısı olan çaylak Ty Lawson maçı 12 sayı-6 rbaund-4 asistle tamamladı. J.R. Smith benchten 11 sayı üretirken, Carmelo Anthony 5/21 gibi kötü bir şut yüzdesiyle oynadığı maçta 14 sayı-4 ribaund yaptı.

Sixers'da en skorer isim takımın diğer AI'ı Andre Iguodala olurken, Iguodala maçı 31 sayı-4 ribaund-2 asistle tamamladı. Thaddeus Young 21 sayı-5 ribaund-3 asistle mücadele ederken, Samuel Dalembert de 8 sayı-15 ribaund ve 6 blokla oynadı. Gecenin merakla beklenen ismi Allen Iverson ise eski takımıyla çıktığı ilk maçta aldığı 38 dakikalık sürede 11 sayı-5 ribaund ve 6 asistlik katkı yaptı.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Iverson Da Fayda Etmedi
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2009, 18:34:09 »
Maç çeyrek çeyrek aslında bize Sixers'ın geleceğinin özetledi. İlk yarı Iverson'ın gazıyla ve 20.000 seyircinin desteğiyle önde geçildikten sonra eski haline dönmeye başlayan Sixers hücumları ve son çeyrekte yenilen seriyle kaybedilen maç.

Iverson dünkü açıklamasında ''skoru düşünmüyorum'' demişti. Dün geceki hali bir kez daha gösterdi ki skoru istese de yapamyor artık.

Zaman ilerledikçe olacak olan bu. Aynı Denver maçının ilerleyen dakikalarında olduğu gibi. Şimdi Iverson geldi. İlk maç heyecanı, dolu seyirci. Maça fırtına gibi girdiler, ama sonrası....

Seyirci bakacak ki bu takm hala aynı, yine aynı tas aynı hamam devam edecek işler.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2009, 21:30:34 »
Iverson'ın gelmesiyle işlerin değişeceğini beklemiyordum zaten. Ancak takımı yeni bir hava aldı. Denver gibi bir takımı yenmelerini de beklemiyordum.

Evet genelde öper :-D :

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2009, 21:41:34 »
Bence çokta umutsuz olmamak gerek
çünkü bundan kötü ne olabilir ki
bundan ötürü ıverson hamlesi bence denenmesi mantıklı olan bir hamleydi
ve bende bunun takıma olumlu yansıyabileceğini düşünüyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!