Anket

James'in 2010'da yeni takımı sizce kim olur ?

Cavaliers
30 (54.5%)
Knicks
16 (29.1%)
Nets
7 (12.7%)
Avrupa
2 (3.6%)

Toplam Oy Verenler: 54

Gönderen Konu: James 2010'da Ne Yapacak ?  (Okunma sayısı 13500 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
James 2010'da Ne Yapacak ?
« : 16 Ağustos 2008, 03:09:32 »
James 2010'da Ne Yapacak ?

2010 yılında free agent olacak LeBron James ile ilgili olarak basında daha şimdiden tartışmalar hararetli bir şekilde başladı.

Amerikan basını bu konu üzerine dururken bir çok basın kuruluşunda James'in kariyeri ile ilgili olarak tartışmalar yer alıyor.

2010 yılında serbest kalacak olan James'e, şuan oynadığı Cleveland Cavaliers'ın yanı sıra, NBA'den New York Knicks ve New Jersey Nets talip durumda.

James için Avrupa yollarıda bir ihtimal olarak duruyor. Yıllık 50 milyon dolar alması halinde Avrupa'yı düşünebileceğini söyleyen James'in, 2010'da hangi takıma gideceği merak konusu.

--------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: James 2010'da Ne Yapacak ?
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2008, 07:21:28 »
valla kemal abi bu 2010 yazına lebron'u alamayanda üzülmezki yani onun dışında d.wade, t-mac, c.bosh, jo, nowitzki, ray allen, s.nash, ginobili, m.redd, j.johnson, r.hamilton,s.jackson, ....
yane dolu adam var kontrat bağlayacağın
ama heryerde 2010 lebronla sınırlandırılmış durumda diğer adamların hiçbirinde tek kelimesi edilmiyo

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2008, 11:03:50 »
Imbadigo'nun söyledikleri haklı.2010 yılında daha bircok yetenekli yıldız ve süperstarlar mevcut.Lebron'a gelirsek Cleveland'in son hamlesi cok akıllıcaydı.Bu sene biraz kıpırdanma yasarsa LBJ'nin Cleveland'da kalması muhtemel.
NYK salary durumunu ayarlayabilirse ben NEts'den önce NYK'yi tercih edeceğini düsünüyorum.Sonucta NEts'e göre daha popüler,taraftarı olan ve köklü bir takım.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı GoCavaliersGo

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2008, 12:28:36 »
bence lebron yine bizle imzalar ve kariyerini cleveland da noktalar tabi allah korusun cleveland çok kötü noktalara gelirse lebron basar gider ve şu anki memphis,minnesota gibi bi takım durumuna düşeriz(hiç sanmıyorum ama bu da bi ihtimal)

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2008, 16:58:45 »
Avrupa'ya gitmez, çünkü Avrupa'nın parayı vereceğini sanmıyorum. Cleveland'dan ayrılacağını da düşünmüyorum, çünkü takımdan ayrılması için bir sebep yok ortada, Mo Williams da geldi, ismini takımıyla özdeşleştirip Cavs'le şampiyonluk yaşamak isteyecektir.
Ha istediği parayı verirlerse kalır mı onu bilemem ama giderse Knicks Nets'ten daha büyük ve geçmişi olan bir takım olduğu için Knicks'e gider diye düşünüyorum.
Ama bence Cavs'te kalma ihtimali daha büyük. Oyum Cavs'e.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2008, 01:26:59 »
Cavs 2 sene boyunca aynı görünümü sürdürürse Cleveland'lılar çok sevdikleri Bron'u uğurlayabilir. Knicks'deki ortam bambaşka. Yorum yapmak zor.

2010'da Nets Brooklyn'e taşınıyor ve yeni bir heyecan geliyor. Normalde Lebron New Jersey yerine New York'u düşünebilirdi ama New Jersey'den daha büyük bir yer olan Brooklyn'i de aklından çıkarmaya bilir. Özellikle bu yaz yaptığımız salary boşaltma-yenileme hamleleriyle büyük bir takasın habercisiyiz. Diğer talipler karşısında fazla iddialı değiliz ancak Cavs yönetiminin ne yapacağı belli olmaz. Neredeyse her off-season çok oyunculu takaslara girişiyorlar. Yani kapı bize açık.

Avrupa dedikodularına kesinlike ihtimal vermiyorum. Daha NBA'de yaşayacağı şampiyonluklar, rekorlar,, ödüller vs. var. Bu saydıklarım paradan daha kıymetli şeyler olabiliyor...

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2008, 12:28:25 »
Avrupa bence fıss..Avrupayı atarsak 2 durum var bence;

1-NYK..NYK şuanda her ne kadar kontratlardan başı ağırsada reklamların,forma satışların,medyanın merkezi..LeBron bu tür olayları ve hareketleri sever..Her zaman ilgi odağı olmak jamesin hoşuna gidecek..Büyük bir şehre gelecek..Ama NYK bu adamı almak için bir New Jersey kadar salary boşaltma çabasına gidemedi..Bu bir dezavantaj..Eğer amaçları Jamesi bu şehre getirmek ise Salary mutlaka boşaltmaları gerekiyor..

2-New jersey..Büyük bir şehre taşınacak olması ve salaryde rahatlamaya gitmesi onlar için..Ayrıca Jay-Z in iyi bir NEts taraftarı ve Jamesin en iyi arkadaşı olması bir avantaj gösterilebilir..Şuan da tek yapmaları gereken bence şehre bir an önce taşınmaları ve 2010 u beklemeleri gerekiyor..

Clevand cephesi ise;Takıma 1 yıldız daha gelmezse Jamesi ellerinde tutmaları zor,ama getirirler ise takımda kalacaktır..Clevand da bu iki takıma mutlaka bir cevabı olması gerekiyor..

Avantaj bana göre şuanlık Nets te..Ama salary rahatlatırsa NYK avantaj NYK geçer..Sonuçta ABD in en büyük şehrinde oynamak var..Bakalım 2010 bize ne gibi anlar yaşatacak..

Çevrimdışı Ilkkan

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2008, 14:14:02 »
Şu an için aklımda '' kesin şuraya gidecek '' diye bir düşünce yok , hepsine gitme şansı var bana göre .

Cleveland ' da kalma şansı daha yüksek geliyor ama bana . Çünkü doğduğu büyüdüğü şehir , yıllardır orada oynuyor ve çok alışmıştır . Ama bu GM ' den de hiç adam akıllı bir takas gelmiyor , hep küçük takaslar . Bu yüzden LeBron gitmek isteyebilir , ama burada kalıp , tarihi boyunca hiç şampiyon olmamış bir takımı şampiyon yaparsa , büyük bir olaya da imza atmış olur , zira ilk defa finale bile LeBron zamanında çıktı bu takım , üstelik adı da takımla özdeşleşmiş durumda . Gidip gitmemesi kesinlikle GM , Danny Ferry ' e kalmış durumda . Durup durup birden büyük bir takas yaparsa LeBron kesinlikle kalmak isteyecektir , zaten 5 yıldır ( bu seneyle 6 . ) Cleveland ' da oynuyor , bir oyuncu için bu kolay olmaz ama eğer takımda onun için bir şeyler yapmazsa , elini kolunu sallaya sallaya gidecektir . Eğer böyle bir oyuncun varsa , iyi takaslar da yapmalısın . Şu 2010 ' a kadar Lakers ve Boston gibi büyük bir takas yapmazsa , LeBron haklı olarak gidecektir , o da kariyerini düşünür elbet . Yoksa uçar gider yuvadan .

New York gibi büyük bir takımda var , üstelik parayı da sorun edecek türden bir takım değil . Zaten çok büyük bir şehir , her şeyiyle büyük bir şehir , tarihinde de bir çok efsane boy göstermiş bir takım ( Willis Reed , Walt Fraizer ... ) . LeBron da el üstünde tutulmak isteyeceğinden dolayı bu takıma gitme ihtimali de var , üstelik o gereksiz yöneticilerde LeBron ' u getirerek büyük bir iş yapmış olacaktır , o dev seyirci kapasitesi de iyice büyüyecektir , tüm NYK taraftarları çok sevinecektir bu işe .

New Jersey ' de ise LeBron ' un kankası , Jay - Z var . Aklımdan , hep '' bu ikili 2010 için planda mı ? '' diye bir düşünce de geçmiyor değil . Takımda fena değil zaten , salary cap ' ı boşaltmak için Jefferson ' u gödnerdiler , tabi bunlar sırf LeBron için mi düzenlenmiş yoksa 2010 ' da kontratı bitecek diğer tüm büyük oyuncuları da mı kapsar , orasını tam kestiremedim . LeBron Jay - Z için bu takıma gelebilir , hatta Jay - Z , kankası için takıma istediği oyuncuları da getirmeye çalışabilir . İşin bir de böyle bir yönü var , ama LeBron sırf arkadaşlığı içinde gider demiyorum , zaten beklemiyorum böyle bir şeyi .

Avrupa ' ya da gideceğini çok fazla düşünmüyorum . Olmpiakos falan , sırf adını duyurabilmek için '' biz de para var gördüğünüz üzere '' diye akıllarda bir düşünce açmak içinde olabilir , elbette büyük paralar verip LeBron ' u almak gibi çılgınca fikirleri de yoktur değil . Sırf reklam amaçlı değildir bu olay . LeBron gelince takımın direk Avrupa ' nın en popüler takımı olacaklarını da biliyorlar , forma satışları , biletler , prestij ... Gibi bir çok yarar sağlayacaktır LeBron , Olmpiakos ' a . Ama LeBron NBA gibi bir platformu bırakıp Avrupa ' ya gider mi ? İşte bu yüzden bu '' Avrupa '' seçeneğini en sona sakladım , gitme şansı biraz daha düşük diye . Tabi giderse de şaşırmam .

Dediğim gibi , hangi takıma giderse gitsin , şaşırmam . Şıkların hepsinde yeterince seçenek - olanak var . Tam olarak bir şey diyemem , sadece 2009 yılının sonlarında belki kesin olarak bir şey diyebilirim .

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderator
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2008, 17:38:02 »
valla kemal abi bu 2010 yazına lebron'u alamayanda üzülmezki yani onun dışında d.wade, t-mac, c.bosh, jo, nowitzki, ray allen, s.nash, ginobili, m.redd, j.johnson, r.hamilton,s.jackson, ....
yane dolu adam var kontrat bağlayacağın
ama heryerde 2010 lebronla sınırlandırılmış durumda diğer adamların hiçbirinde tek kelimesi edilmiyo

kesinlikle açıkçası ben de çok kızıyorum bu duruma tamam lebron çok iyi oyuncu ama sanki nba e bedel gibi konuşuluyo adam nereye adım atarsa olay olacak oluyor da

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2008, 05:57:05 »
Avrupa'ya asla gitmez, rahatlikla emin olabiliyorum bundan, kimse Amerikan pazarini bu seviyedeyken birakmaz... Gulup gecilesi dedikodular bunlar.

Knicks'in de bir secenek oldugunu dusunmuyorum artik... Yeni yonetim henuz Lebron'u kendilerine cekecek bir hamle yapmadi. Kaldi ki Knicks'in durumu hala cok fena, daha Salary'i ayarlayabileceklerinden bile emin degilim. En buyuk soru isareti ise sehir olacak. Nets'in elinde sacma da gozukse bir koz var, o da Jay-Z. Ancak Knicks'in tek kozu olan "sehir-basin-ilgi" meselesi Nets'in Brooklyn'e tasinip, yeni bir stada gecmesiyle yok olacak. Bir nevi 2. NYC takimi olacaklar, yeni stad ve mahal sayesinde ilgi cekecekler.

Nets veya Cavs... Cavs'de kalirsa buyuk bir vefa gosterisi olacak. Zira Cavs Lebron icin bir sey saglayamayacak 2010'dan sonra. Ilgauskas-Wallace da gitmis olacak ve Mo Williams disinda epey vasat bir kadroyla kalacak Cavs. Nets'in de pek bir farki yok aslinda bu konuda ancak yukarida da belirttigim uzere sehre olan ilgi meselesi ve Jay-Z olayi var.

Yani ya arkadasini yada takimini satacak... Asla bir elestiri gelecegini zannetmiyorum bu konuda, gelmemeli de zaten. Hic sevmem bu 'profesyonellik' adi altinda gelen elestirileri. Isteyen oyuncu istedigi kulube gitmelidir bana kalirsa. Yine de 'Hangisini secmesi daha etik olur? ' diye bir soru yoneltilirse, cevabim kesin Cavs olacaktir, eski takimi oldugu icin degil, Ferry'nin gosterdigi olaganustu ilgi yuzunden. Yapabilecegi her seyi yapti, hamle bakimindan, gerisi Lebron'a kalmis...

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2008, 19:15:40 »
Kesinlikle Cavaliers'De kalacak. Şimdiden bundan eminim. Onun ağzından bu açıklamayı duymadıkça da inanmam hiçbirşeye. Şuana kadar bütün büyük süperstarlar bunu yaptı. Hemen takımından ayrılmadılar. Eğer 2010 da 3-4 yıllık imzalarda yüzük alamazsa belki Cavs'ı terkeder

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2008, 20:52:37 »
Kesinlikle Cavaliers'De kalacak. Şimdiden bundan eminim. Onun ağzından bu açıklamayı duymadıkça da inanmam hiçbirşeye. Şuana kadar bütün büyük süperstarlar bunu yaptı. Hemen takımından ayrılmadılar. Eğer 2010 da 3-4 yıllık imzalarda yüzük alamazsa belki Cavs'ı terkeder

Çok geç olur bence. Lebron 2010'da 26 yaşında olacak. 3-4 yıl daha Cavs'da kalacağını düşünürsek 30'a vuracak. Fazla yaşını almadan şampiyonluğu tatmak isteyecektir. Bu görünümle Cavs'ın değişiklik yaratıp şampiyonluk yaşaması da çok küçük bir olasılık. Aslında mevcut kadroda biraz kaliteyi arttırdıkları takdirde Lebron insanının şampiyonluk görebilme ihtimali artar. Fakat Cavaliers yönetimi bunu başaramıyor.
Şuan hiç birşey belli değil. Çok kesin konuşmamak lazım.

Çevrimdışı 2pac

• <THUG|LİFE>
  • Rookie
  • **
  • 2PAC İS LEGEND AND LEGEND'S NOT DEAD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2008, 14:23:43 »
cavaliers ta kalır
cavaliers kalması için sürekli takıma onu tamamlayacak oyuncu alıyorlar ve LeBron giderse cavaliers pazarı olmayan takım haline geri dönecek. Hem yanlış hatırlamıyorsam LeBron kariyerini burada bitirmek istediğini söylemişti
LİFE BY THE GUN-DİE BY THE GUN

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2008, 18:45:20 »
LeBron süper oyuncu. Ama galiba oda Iverson, Kidd, Nash  v.b. çok kaliteli oyuncu olup yüzüğü olmayanların arasına katılacak. Tabi Cavs bişeyler üretmezse

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı melis_07

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2008, 10:54:34 »
 <cavaliers> bence kesinlikle cavaliers da kalır
lebron cok iyi bir oyuncu ve cavaliers  de iyi bir takım
zaten kariyerinede bu takımda başlamıştı.
hayatı öyle bir yaşaki   hayat seni kıskansın
öyle bir sev ki   ölüm sana acısın
öyle bir dost ol ki   sana dost olmayan utansın...

Çevrimdışı Knicks_Lee_Wolkii

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Eylül 2008, 00:40:54 »
James 2010'da Ne Yapacak ? tabıkıde new york knicks'e gelicek insallah... :) bu adamı nedense sevmıyorum,belkıde aynı yaşta oldugum ıcındır :) ama yınede takımımda olmasını cok ıstıyorum.. msg ye gelıpte bize 50 sayı atmasından nefret edıyorum.. mumkunse 2010 dan once gelsın bıze acı cektırmesın :)

Çevrimdışı halvet

• NBA Oyuncusu
  • *
  • I Love This Game
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Eylül 2008, 10:12:30 »
LeBron Cavs de kalacaktır. Çünkü kötü giden herhangi bir şey görünmüyor. 2007 de final oynadılar. Ayrıca LebRon son birkaç yıldır MVP listelerinde en üst sıralarda. Haliyle böyle bir oyuncu neden gitsin yada neden bırakılsın !?! Zaten onun Cavs ile yaşaması gerekn şampiyonluklar ve kazanması gereken nice ödüller var.
Olurda giderse Cavs ın sonu çok kötü olur . Ama böyle bir ihtimali kimse beklemiyor..

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Eylül 2008, 23:43:46 »
LeBron Cavs de kalacaktır. Çünkü kötü giden herhangi bir şey görünmüyor. 2007 de final oynadılar. Ayrıca LebRon son birkaç yıldır MVP listelerinde en üst sıralarda. Haliyle böyle bir oyuncu neden gitsin yada neden bırakılsın !?! Zaten onun Cavs ile yaşaması gerekn şampiyonluklar ve kazanması gereken nice ödüller var.
Olurda giderse Cavs ın sonu çok kötü olur . Ama böyle bir ihtimali kimse beklemiyor..

Çok büyük bir takas veya değişik hamleler olmadığı takdirde Cavs'ın şu durumuyla şampiyonluk görmesi çok zor. LeBron 2007'de hayvani performanslarla tek başına çok zorladı ama bir yere kadar!!

LeBron bir çok başarıya bu genç yaşında imza attı zaten. Kafasına koyduğu en büyük iki hedef; Şampiyonluk yaşamak ve MVP olmak. Cavs'da MVP olma şansı var, her takımda MVP olabilir. Ancak her takımda şampiyon olamaz.
Kısaca demek istediğim; Cavs yönetimi sağlam bir takım kuramazsa 2 yıl sonra Bron 'nereye gidersem başarılı olurum' demeye başlayacak.

Çevrimdışı jessejames

• NBA Draft'ında
  • !!! SoNuNu DüŞüNeN kAhRaMaN oLmAz !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Eylül 2008, 20:57:59 »
tabiki cavsta kalacaktır daha kariyeri daha yeni başlıyor yaş olaraktan yapabileceklerinin daha yüzde 20sini yapmadı bu takımda büyüyüp gelişmeli

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #19 : 01 Ekim 2008, 16:10:18 »
daha şimdiden rekorlar kırdı cavs 1-2 oyuncu daha alabilirse cavs ta kalacaktır nerdeyse özdeşleşti adı cavs la

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #20 : 01 Ekim 2008, 16:25:39 »
  Hiç sanmıyorum ohio da kalacağını,jay z kankası nets e gitme ihtimali yüksek.New york a gitse nike ona extradan 10 m $ ödeme yapıcak keza amerikanın en önemli 3 şehirinden birinin takımının formasını giyecek.Ohio da kalırsa  büyük ihtimal 20-25 m$ arası bir kontrat alıcak.Her durumda kazanan le bron james olucak maddi yönden.Cap ve uygun ortamı olan takıma gidecek kısaca.

Çevrimdışı ::.number.::

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Ekim 2008, 18:38:43 »
Eğer para için oynayacaksa tabii ki Avrupaya gider ama adam gibi oynamak istedii takımsa Ney York olabilir gibi bence...

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Ekim 2008, 21:47:21 »
bnce nba ın en köklü takımlarından new york a gelip bu takımın tarihine adını yazdırıp,bu takımı sampıyon yapmak ısteyebılır.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #23 : 03 Ekim 2008, 22:32:34 »
bnce nba ın en köklü takımlarından new york a gelip bu takımın tarihine adını yazdırıp,bu takımı sampıyon yapmak ısteyebılır.

Bu kadro ve mantalite ile çok zor.1970 ve 1973 deki takımlardaki ruh yok asla hatta 1999 daki ruhun çeyreği yok.

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Ekim 2008, 22:52:27 »

Bu kadro ve mantalite ile çok zor.1970 ve 1973 deki takımlardaki ruh yok asla hatta 1999 daki ruhun çeyreği yok.
ya bu takımı alıp tek basına yukarıya tasımak ısteyebılır.. sonucta nba ın en gözde kulubu knıcks. king james de boyle dusunup newyork u bıryerlere getırmek ısteyebılır.