Gönderen Konu: J-Will Clippers'ta  (Okunma sayısı 16260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: J-Will Clippers'ta
« Yanıtla #25 : 08 Ağustos 2008, 23:51:39 »
 J-will artık bitmiş okeye dönüyor anca baron davis i yedekler zaten kariyerinin son demlerinde ama clippers için iyi hamle oldu bu en azından tecrübeli iki pg a sahip oldular,c mobley eski formunda değil keza üstad ın dediği  gibi eric gordon kendini gösterirse al thorton ile beraber bu takımın gelecekteki yapı taşları olmayı başarırlar ve ncaa deki skorer oyununu kaman-camby ikilisinin pota altında yaratcağı etki ile perçinleyebilir bunun üstüne her ne kadar skorer bir pg olsada baron davis gibi takımı oynatan bir pg sahipler.
  Aklıma takılan ricky davis mike dunlaevy onu mobley-gordon ile değişmeli mi kullancak yada al thorton -tim thomas ile değişmeli kullancak keza ricky davis 2-3 ü rahat oynayan bir oyuncu bence ondan benchde yararlanmayı düşüncek neyse imbadigo hocam dan bu fikirlerime yorum bekliyorum.

valla hocam ister bench ister ilk 5 olsun takımda çok iyi rotasyon var kaman ve b.davis dışında hiç bi oyuncunun ort.  30 dakikayı geçmeyebilir bile belli olmaz. al thorn çıkar r.davis girer, mobley çıkar gordon girer, camby çıkar thomas girer hepsi bi şekilde takıma katkı verebilecek oyuncular önemli olan dunleavy'nin oyunculardan doğru rotasyonu kurup alabileceği en üst katkıyı almaya çalışmasıdır. takımda çok fazla yeni oyuncu olduğundan ligin başlarında takım rotasyonunu oturtmak için  dunleavy'nin seçimlerine bayağı bi eleştiriler olacaktır(nie mobley bu kadar unutuluyo madem fazla oynamıycak neden r.davis alındı gibi) ama all-star arasına kadar hazır hale gelirsek çok can yakarız. iş dunleavy'de bitiyo e.baylor önüne mis gibi kadroyu koydu

yanlız e.baylor mis gibi kadro nası kurdu brand'i vererekmi mis gibi oldu demeyin bu konuda bazı diyiceklerim var

e.brand sakatlandıktan sonra sezon ortasında batının haline baktı ve takımının haline baktı daha ozamandan brand allstar sonrasına yetişebiliyoken sadece son 7 maça çıktı clippers'ı zaten kafasında bitirmiş sezon sonu los angeles'ın sahibi x hakkındaki açıklamalarıda giderken tuzu biberi oldu.

ee clippersın elinde sezon boyu potaaltında bütün yükü üstlenen kaman var, kaman da brand'da aynı işi yapan oyuncular alçak posttan sayı buluyolar post-up'ı koyup ribaund alıyolar savunmada koca k.çları sayesinde üstünlük sağlıyolar blokluyolar falan filan yani aynı işi yapan 2 oyuncu ha biri daha etkili olsun ama ikisi bir arada birbirlerini engelleyecek oyuncular, e.baylor baktıki brand zaten istekli değil bide sakat elindede yeni patlamaya başlamış kaman var üstelik sözleşmeside 2011'e kadar felan, brand gitti normal olarak onun üstüne kaman'la maç içerisinde hiçbir şekilde örtüşmüyecek yegane uzun camby alındı.

kaman vucut vücuda alıcak camby harika bi şekilde yardım savunmasını getirecek hucumda kaman post-up yapıcak camby orta mesafede şut kolluyacak cuk oturdu. üstüne yetmedi r.davis geldi, yetmedi j.williams geldi, yetmedi skinner geldi bench'te dolduruldu. c.maggette ise zaten bu senenin en gözde free agent'larındandı gitmesi pek bi eksiklik yaratmaz a.thornton çaylak yılında neler yapabileceğini bize gösterdi. üstüne b.davis sürücü koltuğuna geçti. başta söylediğim gibi gerisi m.dunleavy'ye kaldı

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Ağustos 2008, 00:34:47 »
Kemal kısa bir Batı Analizi yapalım :

- Bynum'ın dönüşü ile,bir üst seviyeye çıkacağına inanılan son şampiyon Lakers

- Finallerin ve şampiyonlukların gediklisi,Pargo ile kadrosunu güçlendiren,tecrübeli Spurs.

- Son bir kurşun sıkmaya çalışacak Phoenix ve Dallas

- Bayless ve Oden'ın da katılımıyla Portland

- Artest hamlesi ile,haklarında şampiyonluk lafları şimdiden konuşulmaya başlanan Houston

- Geçen sezonun sürprizi Hornets

- Bir yıl daha tecrübelenmiş ve daha fazla şans bulacağına inandığım Almond'un da katılımıyla kusursuza yakın kadro kurmuş olan Jazz

Toplam : 8 takım etti zaten.Golden State ve Denver'ı saymadım bile farkındaysan.Bu tabloda,iyi kadrosuna rağmen play-off beklemiyorum Clippers'tan.Kimi çıkarabilirler ki bu tablodan?

-----------------------------------------------------------------------------------------

@ fadeaway 86 : 2000 Portland kadrosu,belki de gelmiş geçmiş en iyi oyuncu topluluğu idi.O takımı şimdiki Clippers ile karşılaştırmak,o kadroya ve yaptıklarına başlı başına hakaret.

lakers, hornets, jazz'dan sonra portland-houston-clippers-spurs'un kapışacağını suns ve dallas'ın da bu takımların arkasında kalacağını düşünüyorum.. 

nedenine gelirsek,  ilk 3 takım zaten seneye geçen senenin devamı gibi girecek ki özellikle lakers bynum takviyesiyle başı çekicek gibi geliyor.  houston da artest'in gelişiyle gözümde kafaya oynayacak konuma geldiler. portland ve clippers da bu sene yeni kadrolarıyla lige güçlü giriyorlar özellikle portland önümüzdeki senelerin şampiyonu bana göre. spurs de ne yapıp edip kendine bu kadar güçlü takım arasından yer edinir. Tecrübe-sistem sayesinde. Ama onların da son 1-2 yılı.
suns ve dallas da geçen yılın son bölümlerini göz önünde bulundurarak söylüyorum, ve off-season hareketlerine bakarak, yılın 2 hayal kırıklığı olucak...

Bunların hepsi BENCE'dir. İddiamdır, olmazsa haklı olan arkadaşlara sen haklıymışsın deriz saygı duyarız..

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Ağustos 2008, 01:58:31 »

- Finallerin ve şampiyonlukların gediklisi,Pargo ile kadrosunu güçlendiren,tecrübeli Spurs.

- Artest hamlesi ile,haklarında şampiyonluk lafları şimdiden konuşulmaya başlanan Houston

- Bir yıl daha tecrübelenmiş ve daha fazla şans bulacağına inandığım Almond'un da katılımıyla kusursuza yakın kadro kurmuş olan Jazz

Toplam : 8 takım etti zaten.Golden State ve Denver'ı saymadım bile farkındaysan.Bu tabloda,iyi kadrosuna rağmen play-off beklemiyorum Clippers'tan.Kimi çıkarabilirler ki bu tablodan?

-----------------------------------------------------------------------------------------

@ fadeaway 86 : 2000 Portland kadrosu,belki de gelmiş geçmiş en iyi oyuncu topluluğu idi.O takımı şimdiki Clippers ile karşılaştırmak,o kadroya ve yaptıklarına başlı başına hakaret.
Üstad tespitlerinde haklısın ama her ne kadar koyu bir Dallas'li olsam da Clippers kadrosunun Dallas kadrosundan asaği kalır yanı yok.Yane elimizde hale istikrarsiz ve disiplinsiz hareketleri ile nam salmaya baslayan Howard,pili bitmek üzere olan bir Kidd var ilk beste.Kadromuza kötü demiyorum ama play-off yolu bu sene bizim icin cok cetin gececek.
Phoenix'e gelirsek en iyi 3 oyuncusunun 2'sinin yasi gelmis 35'lere(Nash ve Shaq)Bu ikilinin artik öyle aman aman bir performans sergileyeceğini düsünmüyorum.Elde bir Amare kalıyor.Hele ki Terry Porter'in gelmesi ile savunma düzenine dönmek isteyen Phoenix'te savunma yapacak adam neredeyse yok.Nash savunma yapmaz.Shaq eski gücünü kuvvetini yitirdi.Amare savunma da benim icin bir soru isareti.Tek savunma yapan adam Raja Bell.Phoenix elinde ki kadro ile savunma oynarsa play-off hayal olur.Phoenix eski düzende oynasa bile halihazır Clippers kadrosundan iyi olduğunu düsünmüyorum.Bu sebeblerden Phoenix'in play-off disi kalmasi muhtemel.
Clippers kesin play-off'a girer diye birsey yok ama iyi yönetildiği taktirde ucundan play-off trenini yakalayacak gibi duruyor.Tabi seninde bahsettiğin gibi daha hesapta olmayan Denver ve GSW var.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 09 Ağustos 2008, 02:24:14 »

1- Bynum'ın dönüşü ile,bir üst seviyeye çıkacağına inanılan son şampiyon Lakers

2- Finallerin ve şampiyonlukların gediklisi,Pargo ile kadrosunu güçlendiren,tecrübeli Spurs.

3- Son bir kurşun sıkmaya çalışacak Phoenix ve Dallas

4- Bayless ve Oden'ın da katılımıyla Portland

5- Artest hamlesi ile,haklarında şampiyonluk lafları şimdiden konuşulmaya başlanan Houston

6- Geçen sezonun sürprizi Hornets

7- Bir yıl daha tecrübelenmiş ve daha fazla şans bulacağına inandığım Almond'un da katılımıyla kusursuza yakın kadro kurmuş olan Jazz

Salih özlemişim şu kıyaslamalarımızı  :-D Kodladım cevap vermeye çalışayaım;

7- Utah Jazz'in bu sene sıkıntılı bir döneme gireceğini ve play-off biletini alamayacağını düşünüyorum ben. Jerry Sloan'ın tahtı sallanır mı sallanmaz mı bilemem ama Şubat ayında Utah'ta kazanlar kaynar takas takas diye sesler yükselir. Kimyada büyük sıkıntılar yaşanacak. Onlar son şanslarını geçen sene kullandılar. Lakers serisinin birazda alehlerine gelişen işler olsada kaybedilmesi son kurşunun sıkılmasıydı benim gözümde. Dosta düşmana karşı bir gazla hareket ettiler malum AK-47 olayı falan derken. Bu sezon Kirilenko ve Memo'nun dibe vurması muhtemel. Özellikle Memo'nun performansında ciddi bir düşüş olabilir.Deron-Boozer ve Diğerleri uçurumu iyiden iyiye hissedilebilir. (Utah play-off yapamaz keskin oldu. Yapabilir ama yapamama ihtimali daha yüksek diyeyim.)

6-Hornets için ise kararsızım. Tamam geçen sene süper bir sezon geçirdiler ama bakalım devamı gelecek mi? Posey hamlesi iyi oldu zira Peja bu sezon daha yaşlı ve bir o kadar daha yorulgan bir hal alacaktı. Ama Pargo'yu kaybetmeleri büyük kayıp. Pargo geçtiğimiz sezon play-off'larda patlamalı maçlar çıkardı. Fakat geçen seneki galibiyet sayılarının altında kalacaklar.

5-Rockets konusu son derece sıkıntılı bir konu. Yani çok kırılgan iki oyuncuları var. Bunu yadsıyamayız. Sağlam bir Yao ve T-Mac'le bu sefer ilk turun ötesine giderler ama özellikle T-Mac'e hiç güvenim yok. Yao ise Olimpiyatlar'da kasacak kendisini. Onun yerinde olsam Ulusal Takıma gitmezdim ve dinlenirdim. Zira 82 maçlık zorlu bir maraton başlayacak ve bunun sertleşen play-offları olacak. Sağlam kalması dinç. Sakatlığı tam anlamıyla geçmeden seezona giriş yapar ve oynarsa o zaman sorun büyür. Birde Artest'in gelişi sistemi nasıl etkiler Salih? Bunu uzun uzun konuşmak lazım. Nasıl bir ortasyon olacak.

Adelman'ı biliyoruz Kings zamanında. Webber gibi bir pasorü yok Rockets'ın. Onun sistemi pasa dayalı bir sistem. Scola'nın süreleri kısalır mı? Ki kısalır bana göre. Ve 1 uzun 4 kısa ile mi oynarlar oyunun yarı bölümünden fazlasında. Bence Yao - Artest - Battier - T-Mac - Alston'lı bir rotasyon yaparak bunuda kullanmaya çalışabilir. Özellikle hücum konusunda hızlı pas trafiği sağlanır ve savunmada Artest ve Battier özellikle ön alanda yapacağı baskı ile farklı bir strateji ortaya çıkartabilir.

Rockets'ı beklemek ve görmek lazım.

4-Portland konusunda hem fikirim. Play-off yapacaklardır.

3- Dallas'dan patlama bekliyorum. Carlisle'ı beğenirim ben ve bu takım benim Batı Finali adayım.
Suns ise play-off yapamayacak. Zaten Suns'ı dışarı atıyorum ve Clippers'ın onlardan çok daha şanslı olduğunu düşünüyorum.

2-Spurs bu sezon hiç olmadığını kadar zorlanacaktır. Play-off yolunda sezonun sonlarına doğru sıkıntı yaşayabilir.

1-Lakers en hazır takım konumunda zaten. Onlar için bir şey demeye gerek yok.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 02:26:02 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Ağustos 2008, 02:35:00 »
Kemal ağzindan bal damliyor.Bilhassa Dallas tespitin.İnsallah sen haklı cıkarsin ben haksız.Batı finali felan.Bak simdi gaza geldim.
Bu sene yengeniz evlenirken(Kasim'a gün aldik) evde kablolu istemiyordu benim durmadan mac seyretmem yüzünden.Senin bu laflarindan sonra beni kimse tutamaz :D
Edit:Biraz off-topic oldu kusura kalmayin

CSKA FANS!!!
CSKA!!!!

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Ağustos 2008, 02:36:48 »
Bir sene öncesinde Lakers'ı playoff dışına koyduktan sonra final oynaması karşısında dumur olan Kemal Erdem , şimdide Lakers'ı Batı 1. liği için en şanslı olarak görüyor.

Hayat insana neler yaptırıyor be abi. ::)

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 09 Ağustos 2008, 02:38:24 »
Gasol hediye edilmese yine play-off dışı kalırdınız. Ya da yapsanız bile pas pas olurdunuz. Nerden bileyim Gasol'ün hediye edileceğini ki;

Clippers'tan umutluyum ben geçen sene. Brand sakatlandı onlarda da. Şartları ben yaratmıyorum ya. Kağıt üzerindeki kadroya göre konuşuyoruz.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Ağustos 2008, 02:44:09 »
Eheh , efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir abi ::)

Bu arada Clippers bencede playoff yapamaz. Öncelikle Ricky Davis gördüğüm en overrated oyunculardan biri , atletik ama disiplinsiz her an takımı satabilcek türde bir adam. Savunma kısmı felaket zaten. Clippers savunma kısmında felaket zaten , Camby yine kahraman gibi olucak ama yaptığı savunmadan değil blok ortalamalarından dolayı. Denver'daki gibi. Thorton geçen sene naptı da şimdi ilk 5 oyuncusu olmuş? İlk 5 oyuncusu olsa ne olacak o heriften , daha genç gelişmesi lazım. Benchlerde çok zayıf. Mobley'den düzenli katkı almayı bekliyorsa çok beklerler.

1-Lakers
2- Houston
3-Dallas
4-Spurs
5-Hornets
6-Portland
7-Phoenix
8-Utah

derim ben.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 09 Ağustos 2008, 02:47:07 »
en büyük efsane Chris Wallace  :wink:

Hastasıyız. - Magic
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 02:51:49 Gönderen: magic mania »

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Ağustos 2008, 09:47:10 »
Gasol hediye edilmese yine play-off dışı kalırdınız. Ya da yapsanız bile pas pas olurdunuz. Nerden bileyim Gasol'ün hediye edileceğini ki;
Abi yapma hala hediye diyorsunuz yav.. Boston nasıl aldı Garnett'i.. kimleri verdi... Al Jefferson, Sebastian Telfair,Gerald Green,Theo Ratliff.. Al-Jef dışında hangisi iş yapar ??? ya da hangisi KG ayarında..hic.. ee bu da hediyenin daniskası.. ki şampiyon oldular..

bu arada NYK abi.. :D ben o 2000 Portland'ını kücümsemek icin yazmadım kadrosunu.. hani benzer birkac veteran toplandı diye yazdım.. elbette o doneme damga vuran 3 takımdan biriydi blazers.. diğerleri sacra ve lakers.. (batıda)

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Ağustos 2008, 10:57:56 »
1-Lakers:Bynum eskisindende iyi dönüyormuş Gasol üçgen hücuma daha çok alışmış olcak
2-Houston:Artest hamlesiyle Morey bir kez daha kalitesini gösterdi.Houston'u ikinci sırada göstermemin sebebi fan'ı olmam değil ama bu sene T-Mac'in üzerindeki baskı çok artcak başarı yakaladı yakaladı yoksa 2009 yazında kesin takas edilecektir.Bu takım için sakatlıktan uzak bir sezon diliyorum sadece Yao'nun yerinde olsam dinlenirdim sakatlanmamak için o neyi seçti oynamayı sanki şampiyon yapacak:D
3-Spurs:Artık onların son atımlık kurşunları kaldı Pargo gerçekten çok iyi bir hamle oldu tecrübeleri bir avantaj ama yaşlarının bayağı gelmesi sezon sonuna kadar belirtisini göstereceklerdir
4-Hornets:Pargo'yu kaybetmeseler 2.sıraya koymuştum ama hiç belli olmaz Mike James berbet bir görüntü çizdi ama bu sene belki Pargo'nun görevini üstlenebilir ne dersiniz:D
5-Dallas:Carlisle'nin gelişiyle Howard kendini basketbola verirse İndianadaki Artest gibi bir sezon geçirebilir ama bazı şüphelerim var bu kadroyla ilgili Kidd koş koş temposunu seven bir oyuncu Nowitzki'yle geçen yıl pek uymadığını gördük ama ilk yıl olduğu için alışma süresi olarak görüyorum.
6-Clippers:Kadrosunu bayağı güçlendirdiler B.D nin önderliğinde güzel bir takım izliyeceğiz gibi gözüküyor tarihinin en iyi LAC kadrosu olabilir Baylor'dan şaşırtıcı hamleler
7-Portland:Yerleri hiç belli olmaz çok gençler kadrolarında play-off maçına çıkan bi Blake var sanırım ama geleceğin şampiyon takımı Oden ve Lamarcus süper bir pota altı oluşturcaklar Roy-Bayless iyi bir kombinasyon olur bundan eminim tamamlıyorlar birbirlerini onları izlemek keyif olcak
8-Utah:Kemal Erdem'e katılıyorum kadroda bayağı bir düşüş yaşanacak hele Boozer'in olimpiyatlardaki durumunu gördükce uzaklaşmıs basketboldan
Suns belki içerde olabilr ama sanmıyorum en yaşlı ilk beşe sahip olabilirler Amare dışında bunun yanında savunma bilmeyen oyuncular nasıl kalkçaklar bu işin altından bu kadro yapısıyla bilinmez

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #36 : 09 Ağustos 2008, 12:42:27 »
  Uzun uzun yazmışız hatta konu direk batı play off larına kadar uzamış ama şöle bir ihtimal var,portland ın o kadrosunu iyi takip etmiştim hatta sezon başında herkez onları şampiyonada kafaya güreşcek takım olarak görüyor idi ama lakers a çarpıldılar,şu anda clippers ın kadrosu kağıt üstünde direk play off yapıcak gibi dururken j will,ricky davis ve m camby gibi sorun yaşaması muhtemel oyuncuların kadroda barınmasıda handikap.Sorundan kastım sakatlık ve formsuzluk ama lakers,portland,houston,utah,sas ve dallas dan sora 7-8 için suns ve hornets ile kapışması muhtemel,ama bellide olmaz sakatlık diğer takımları olumsuz etkiler mike dunlaevy tecrübeli bir koç takımın kimyası oturur sonuç olarak batıda clippers fırtınası da esebilir yane seneye süpriz beklemek mantıklı clippers dan.

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Ağustos 2008, 13:42:03 »

NYK abi senin başlatmanla burası NBA Power Rankings'e dönüşmüş valla  :-D Bence de Clippers'ın playoff şansı fazla olmakmakla beraber 8.lik için yarışacaklardır.
Benim tahmini sıralamam:
1-Lakers:Geçen sene Gasol'un gelişiyle şampiyonluk potasına giren Lakers Bynum'ın da dönüşüyle daha da güçlenecektir.
2-Houston:Artest Houston'da istediği havayı yakalarsa ,Houston şampiyonluğun favorilerinden biri olacak kapasitesiye sahip.
3-Hornets:Geçen sene patlama yaşayan D.West,Paul ve Chandler'la çıkışa geçen Hornets,bu çizgisni devam ettirirse yeri buralar olur.
4-Spurs:Ne kadar yaşlı takım deseler de fundamentalları ve tecrübeleriyle işi götürür Spurs.
5-Utah:Çoğu kişinin aksine ben Jazz'ın Suns ve Dallas'dan daha iyi bir kimyaya sahip olduğunu düşünüyorum.Ancak Utah öyle bir takım ki belli bir seviyenin altına da düşmüyor ,belli bir seviyenin üstüne de çıkamıyor.Geride bıraktığımız iki ylın kopyası bir sezon yaşayacaklarını tahmin ediyorum.
6-Portland:Yapılan gençlik aşısının meyvalarının alma zamanı geldi.Oden ve Bayless çok yetenekli gençler.
7-Dallas:Carlisle beğendiğim koçlardandır.Ama Dallas'ta onun istediği özellikle savunma ağırlıklı setlerini tam manasıyla uygulayabilecek malzeme yok.Josh Howard'ın bu oyunu sevmediği açık. O yüzden daha yukarıları biraz zor.
8-Phoneix:MUAMMA.Shaq'ın gelişi ve ardından Mike'ın ayrılışı,Nash'in yaşı,Amare savunma yapmamaya devam edecek mi,sistem değişecek mi?Suns'ta çok soru işareti var.
Clippers,Brand'ın ayrılmasından sonra yapabileceklerinin belki de en iyisini yaptılar.Suns'la play/off için çekişeceklerdir.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 13:47:18 Gönderen: ronartested »

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Ağustos 2008, 16:04:02 »
Valla herkesin görüslerine saygi var elbette ama Suns'in bu sene play-off yapamayacağini düsünüyorum.Sebeblerime gelirsek:
-Bati'da arkadan gelen Clippers ve Portland'in olmasi
-Suns kadrosunun en iyi 3 oyuncusundan ikisinin 35'lere gelmesi(Nash ve Shaq)
-Terry Porter'in gelisi ile birlikte oyun sablonunun değismesi ve savunma ağirlik bir oyun ortaya konmak istemesi Suns adina play-off yolunda cok büyük bir handikap olacak.Takım da ne Nash savunma yapar ne Shaq eskisi gibi savunma yapabilecek düzeyde ve de savunma da büyük soru isareti olan Amare ne olacak.Takımda ki tek elle tutulur savunmacı olarak Bell var.
  Yukarida ki sebebler yüzünden Suns'in play-off yapamayacağini düsünüyorum diger arkadaslarimin aksine

CSKA FANS!!!
CSKA!!!!

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Ağustos 2008, 21:13:41 »
Eveeeeeet.Gaza geldim.Başlayalım o zaman.

Yapılan hamlelerle,oyun şablonu alternatiflerini beraber değerlendireceğim.Konu Clippers ile alakalı olduğu için,önce Clippers'tan başlayacağım,sonra tahmini sıralamaları vereceğim.Başka takaslar olursa,sıralamayı değiştirmemiz icap ederse,yaparız,unutursak şimdiden affola :

Clippers

- Pota altında Brand'in atletikliği ve hızı,ayrıca skor üretme kapasitesi hem Kaman hem de Camby'den fersah fersah ileride.Batı'da Amare gibi,West gibi,Gasol gibi dinamik 4 numaralara karşı,özellikle faul problemine girmeleri olası.Ayrıca hemen hemen tüm 4 numaraların orta mesafe şut özellikleri de olması sebebiyle,potadan uzaklaşmaları hem savunma hem de ribaundlar üzerine olan etkilerini kısıtlayacaktır. Yani pivot özelliklerine sahip iki oyuncunun aynı anda yan yana oynaması birbirlerini bazı noktalarda kısıtlamalarına sebep olacaktır.

- Tabi iki fizikli ve blokçu uzunun pota altında olması,rakip kısaları büyük sıkıntıya sokacak ve pota altına driveları önemli ölçüde kısıtlayacaktır.Rakipleri orta mesafe daha uzaklardan şut kullanmaya zorlayacak ve alınan ribaundlarla fast-breaklere çıkış için ideal ortam hazırlayacaktır.Benchten gelen Skinner ile bu trend aynen devam ettiriliebilir.Ama hala Skinner dışında,gönül rahatlığıyla süre verebileceğiniz bir başka uzun yok.DeAndre Jordan demeyin sakın.Baylor dahil herkes onun bir proje olduğunu ve 2 yıl gibi bir zamandan evvel düzenli katkı yapmasının beklenmemesi gerektiğini biliyor.

- Maggette gibi dinamik ve atletik bir skoreri kaybetmek,Brand gibi bir uzunu kaybetmeye nazaran daha hafif kalıyor ama yeri doldurulabildi mi? Maggette artık olgunluk çağına gelen,delici oyununa artık dış şutları da ekleyen,her maç size 25 - 5 - 5 istatistiklerini sunabilecek,elit bir swingman idi.Yerine Ricky Davis'i koymayı düşünmek bile komik.Thornton ise hala çok ham ve istikrarsız.Tim Thomas fiziksel oyundan nefret eden,savunma yapmayan ve dış şutlarla takılmayı seven,artık iyiden iyiyie rol adamı konumuna gerileyen oyun yapısıyla asla bu bölgeyi dolduramaz.Savunması ve ceza atışlarındaki başarısı ile etkili olan Quentin Ross da gitti.Kabaca bir ifade ile üçünü üstüste koysan,bir Maggette etmiyor.

- Mobley ve Gordon tandemi,lig ortalamasının üzerinde bir tandem ve Gordon,Mobley'nin katkıları ile lige daha kolay alışabilir,sezon başında yedekten geleceği için,çaylak duvarından uzak kalabilir.Ama hem Gordon hem de Mobley'nin ciddi savunma zaafları var.Arkalarında Kaman ve Camby'nin olması ise korkuları biraz hafifletiyor ama sadece "biraz"

- Davis'e lafım yok.Önemli olan sağlıklı kalıp-kalamayacağı.J-will de etkili olabilecek bir alternatif.

Tahmini pozisyonları : 9

-------------------------------------------------------------------

Lakers

- Pota altı savunmasında Gasol - Odom ikilisi sebebiyle büyük sıkıntı yaşayan Lakers,belki de tek eksiği olan sert,savunmacı,sağlam pota altı oyuncusunu da zaten kadrosunda barındırıyordu.Eksiksiz bir kadro kurmuş olacaklar.

- Bu sezon daha istikrarlı bir perfromans vermesini beklediğim Farmar ve yenilenmiş kontratıyla Vujacic,yeterli guard desteğini sağlayacaktır ama Turiaf'ın gidişiyle oluşan boşluğu kapatmak mümkün olmayacaktır.Play-offlarda Turiaf'ın Duncan'a yaptığı savunmayı hala hatırlıyorum ve Lakers bunun eksikliğini çok ciddi şekilde hissedecektir.Bu savunma işini Bynum'a yüklemek,yıpranma payını artıracak ve sakatlanma ihtimalini artıracaktır.Kadroda gözüken ama 2.5 yıldır sahalarda hiç gözükmeyen Mihm ile bu boşluğu kapatmak ise,Polyanna için bile fazla optimistic olur.

Tahmini Pozisyonları : 1

----------------------------------------------------------------

Hornets

- Öncelikle,geçen yıl kazanılan başarının tesadüf olmadığını göstermek için,daha istekli ve daha hırslı oynayacaklar.Ayrıca geçen sezon play-offlarda Spurs'ü neredeyse elemek üzere olduklarını yani başarıya ramak kaldığını idrak eden bu genç kadro,aç köpek balıkları gibi zirveye saldıracaktır.

- Posey hamlesi,hem savunma hem hücum hem de tecrübe anlamında büyük bir katkı sağlayacak ve geçen sezonun üzerine koymalarını sağlayacaktır.

- Pargo konusu tam bir muamma.Hornets eğer en azından geçe yılki başarıyı tekrar etmek istiyorsa,mutlaka Pargo'yu takımda tutmalı.Hem Paul'ü yedekleyen hem hayalkırıklığı olan Peterson'un zamanlarında sahada çok olumlu işler yapan hem de dış şutlarda çok etkili olan bir Pargo'yu asla kaybetmemeli Hornets.

Tahmini Pozisyonları : 2

------------------------------------------------------

Blazers

- Playmaker pozisyonunda Roy ve Blake,skorere guard pozisyonunda Bayless ve Rudy,patlayıcı swingmanler Webster ve Outlaw,uzun forvet pozisyonunda Aldridge,Frye ve Diogu,pota altında da Oden ve Pryzbilla....

Kusursuz bir kadro.Savunma,hücum,atletiklik,ribaund,blok,asist... herşeyi sunabilecek,her parçaya sahip bir oyuncu topluluğu.McMillan gibi tecrübeli ve başarılı bir coach da mevcut.

- Tek eksikleri tecrübe.Play-offlarda neler yapabilecekleri tam bir muamma,çünkü hiç görmediler.

- Atletik,kendi pozsiyonunu yaratabilen,istikrarlı skor üretebilecek,delici bir guard eksikleri vardı,onu da Bayless ile kapattılar.Yetmedi üstüne bir de Diogu'yu kadroya kattılar.

- All hail the Pritchard.  :bow2:

Tahmini pozisyonları : 3 (Grup birincisi olacaklar çünkü) (Elbette bu noktada benimle aynı görüşü paylaşan kimse çıkmayacak ama bu tahminde iddialıyım.Tekrar tekrar kouşuruz sonra.)

Spurs

- Tecrübe,yetenek ve sistem.Başarıya uzanan yolda,bir takımın sahip olması gereken bu üç temel özellik,hala var bu takımda.Evet Duncan bir yıl daha yaşlandı ve artık eski dominantlığa sahip değil ama hala kritik zamanlarda masaya yumruğunu vurup,maçın ve serilerin kaderlerini değiştirebiliyor (Bknz. 2008 play-off ilk tur ilk maçında Phoenix'e karşı yaptıkları) Evet Ginobili yorgun ve etkisiz ama hala yaratıcı ve tehlikeli.Parker zaten en iyi yıllarını oynamaya henüz başladı.

- En önemli sorun,yedek guard katkısı.Barry'nin de kaybedilmiş olması durumu daha da sıkıntılı hele getiriyor.Oysa Pargo'nun katılımı,bu sıkıntıları tamamen ortadan kaldırabilir.Şu halleri ile,geçen sezon elde ettikleri dereceyi tekrarlamaları zor görünüyor.Üstelik Ginobili bir tatil dönemini daha dinlenemeden geçirecek.

Tahmini Pozisyonları : 4

---------------------------------------------------------

Jazz

- Tam bir sistem takımı.Tüm gerekli parçalara sahipler.Yıllardır sıkıntısını çektikleri skorere guard savunmasında artık sorun yaşamıyorlar çünkü Brewer bu konuda hayli başarılı oldu geçen sene ve daha da başarılı olacak potansiyeli olduğunu da gösterdi.

- Atletik ve kendi pozisyonunu yaratan şutör bi skorere guard sıkıntıları hala mevcut ama her çaylağın başına gelen şeyi yaşayan oysa bu açığı rahatlıkla kapatabilecek olan Almond ile bu boşluğu da kapatabilirler.

- İki önemli faktör var :

1-) Sloan adam kayırmadan işini yapmalı ve takım içi huzuru,dengeyi oturtmalı.

2-) Boozer savunma yapmalı ve play-offlar yaklaşırken başlayan,ve olimpiyatlara giden takımda da gördüğümüz üzere hala devam eden formsuzluğuna bir son vermeli.

Tahmini Pozisyonları : 5

--------------------------------------------------------

Rockets

- Sürekli sakatlıklar yaşayan iki yıldızın durumu yine muamma ve başarı ile doğrudan ilişkili.Yao çok ağır bir sakatlıktan çıktı ama olimpiyatlarda şansını zorluyor.

- Artest'in katılımına şüpheyle yaklaşıyorum.Kontrat senesinde olan,kendisini göstermek ve etkileyici rakamlar tutturup uzun ve kallavi bir kontrat kapmak isteyecek olan Artest,sistemi ve uyumu bozabilir.Kendisinden beklenen,"rol oyunculuğunu" ya da daha açık bir ifadeyle "Bruce Bowen modu" nu benimseyeceğine inanmıyorum.Burada bahsettiğimiz adam Artest nihayetinde.Elbet T-Mac dışında,kendi pozisyonunu yaratabilen (Allah'ım! Top elinde bu kadar sırıtan bir adam içn bu ifadeleri kullanmak acı veriyor ama maalesef öyle)  bir skorer daha eklendi takıma ve mutlaka hücum performansına olumlu yansıyacaktır bu durum.savunmasından bahsetmiyorum bile.

- Adelman sisteminde,Scola gibi oyun bilgisi yüksek ve pas atabilen bir uzuna her daim yer vardır ve bu durumda Artest üç numarada başlayacak demektir.Yani battier yedeğe çekilecek.Acaba bu duruma tepkisi ne olur?

- Jackson ve Barry gibi iki önemli skorer ve şutör veteranı alarak,olumlu hamleler yaptılar hücum adına.Önemli eksikleri kapattılar ama başarıları hala iki starın sağlıklı olup-olmamasına bağlı ve sağlıklı kalmaları da neredeyse imkansız.En azından son 3 yılda hep böyle oldu.

Tahmini Pozisyonları : 6

------------------------------------------------------------

Mavericks

- Aslında eksikleri olan bir kadro.Üstelik kendilerini finallere götüren sistemden ve koçtan tamamen vazgeçtiler.Ciddi bir adaptasyon sıkıntısı yaşayacaklar.Ama sistem oturursa,çoğu oyuncu için olumlu noktalar yakalamak mümkün olabilir.

- Öncelikle Diop'un yeniden kadroya katılması çok olumlu bir hamle.Savunmacı ve blokçu Diop,pota altına o eski sertliğini geri getirecektir.

- Oyunu yavaşlatacak ve set hücumu uygulatacak olan carlisle'ın takımında,Terry çok olumlu işler yapabilir hücumda.Gerek perdeden çıkp sokacağı şutlarla,gerekse köşelerde kendisine hazırlanacak boş şutlarla etkili olacaktır.Stack için de geçerlidir bu durum.Nowitzki'nin de daha az yıpranması manasına gelir bu durum.

- Asıl gelişme Howard'da olacaktır.Disiplinli bir coach olan ve savunma öneclikli olan Carlisle'ın,kıçının yere inmesini sağlayacağına şüphem yok.Benim nefret ettiğim bir tabiri vardır medyamızın,kadrodaki oyuncuların yüksek kamp performansları için sarfettiği,işte aynen öyle bir durum var burada : "En büyük transfer Howard olacak." (Ben de nefret ettim kendimden bir an ama maalesef durum bu...)

- Kidd'in etkinliği minimum olacak bu sistemde.sadece top taşımak ve boş şutları sokmak olacak işi.Tabi Carlisle zaman zaman hücumda fast-breaklere izin verecek kadar yumuşamışsa,ortaya farklı bir sentez çıkarabilirse,kendini geliştirmişse,o zaman işler değişir.

Tahmini Pozisyonları : 7

-------------------------------------------------------

Suns

- Porter,D'Antoni kadar olmasa da hücumu daha çok seven bir antrenördür.Elbet hiç kimse D'Antoni kadar kötü savunma yaptıramayacağından,takım bu alanda mutlaka ilerleme katedecektir.Kerr burada kadife bir devrim yapmış oldu,geçiş döneminde,daha ılımlı bir coach ile,sancıları azaltmaya çalışıyor.

- Nash için son şans.Shaq da geçen sezonun ardından,söylenenleri boşa çıkarmak için,inadına iyi onayacaktır.Öte yandan sessiz sedasız kadroya katılan Barnes,hem savunma hem de hücumda ciddi katkılar sağlayacaktır.Çaylak Lopez de yaz liginde iyi işler yaptı.

- Yine de hem yaş faktörü hem de uyum meselesi sebebiyle ancak play-off yapabilirler.

Tahmini Pozisyonları : 8

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Ağustos 2008, 22:03:59 »
hocam clippers ve spurs dışında yorumlarına aynen katılıyorum.  spurs'e karşı antipatimden midir nedir bu sene başarılı olamayacaklar gibi geliyor.. o yüzden daha aşağılarda olacaktır bana göre.
clippers'tan da suns ve dallası geçerek play off yapmasını bekliyorum. dallas da son sıradan treni yakalar, suns da kerr'e güle güle der..

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Ağustos 2008, 21:14:41 »

Clippers

- Pota altında Brand'in atletikliği ve hızı,ayrıca skor üretme kapasitesi hem Kaman hem de Camby'den fersah fersah ileride.Batı'da Amare gibi,West gibi,Gasol gibi dinamik 4 numaralara karşı,özellikle faul problemine girmeleri olası.Ayrıca hemen hemen tüm 4 numaraların orta mesafe şut özellikleri de olması sebebiyle,potadan uzaklaşmaları hem savunma hem de ribaundlar üzerine olan etkilerini kısıtlayacaktır. Yani pivot özelliklerine sahip iki oyuncunun aynı anda yan yana oynaması birbirlerini bazı noktalarda kısıtlamalarına sebep olacaktır.

- Tabi iki fizikli ve blokçu uzunun pota altında olması,rakip kısaları büyük sıkıntıya sokacak ve pota altına driveları önemli ölçüde kısıtlayacaktır.Rakipleri orta mesafe daha uzaklardan şut kullanmaya zorlayacak ve alınan ribaundlarla fast-breaklere çıkış için ideal ortam hazırlayacaktır.Benchten gelen Skinner ile bu trend aynen devam ettiriliebilir.Ama hala Skinner dışında,gönül rahatlığıyla süre verebileceğiniz bir başka uzun yok.DeAndre Jordan demeyin sakın.Baylor dahil herkes onun bir proje olduğunu ve 2 yıl gibi bir zamandan evvel düzenli katkı yapmasının beklenmemesi gerektiğini biliyor.

- Maggette gibi dinamik ve atletik bir skoreri kaybetmek,Brand gibi bir uzunu kaybetmeye nazaran daha hafif kalıyor ama yeri doldurulabildi mi? Maggette artık olgunluk çağına gelen,delici oyununa artık dış şutları da ekleyen,her maç size 25 - 5 - 5 istatistiklerini sunabilecek,elit bir swingman idi.Yerine Ricky Davis'i koymayı düşünmek bile komik.Thornton ise hala çok ham ve istikrarsız.Tim Thomas fiziksel oyundan nefret eden,savunma yapmayan ve dış şutlarla takılmayı seven,artık iyiden iyiyie rol adamı konumuna gerileyen oyun yapısıyla asla bu bölgeyi dolduramaz.Savunması ve ceza atışlarındaki başarısı ile etkili olan Quentin Ross da gitti.Kabaca bir ifade ile üçünü üstüste koysan,bir Maggette etmiyor.

- Mobley ve Gordon tandemi,lig ortalamasının üzerinde bir tandem ve Gordon,Mobley'nin katkıları ile lige daha kolay alışabilir,sezon başında yedekten geleceği için,çaylak duvarından uzak kalabilir.Ama hem Gordon hem de Mobley'nin ciddi savunma zaafları var.Arkalarında Kaman ve Camby'nin olması ise korkuları biraz hafifletiyor ama sadece "biraz"

- Davis'e lafım yok.Önemli olan sağlıklı kalıp-kalamayacağı.J-will de etkili olabilecek bir alternatif.

oh oh tüm takımımızı yerden yere vurmuşsun  :lac: abi adamlar bi dünya hamle yaptılar, sanki hiç yapmasalarmış daha iyiymiş yorumuna bakarsak öle anlaşılıyo brand'te maggette'de gitmek istiyodu. brand kadar olmasada potaaltında skor yapan kaman var sonuçta  :angel:
 maggette'yide t-mac yapmışın anında sanki çok iyi savunmasımı vardı yo güvenilir bi şutörmüydü yo skora ulaşmayı bilen ama takım içinde dengeyi bozan bi adamdı. kaldıki yine söyliyim a.thornton'ın geçen sezonun 2. yarısındaki oyununu görenler bizim öyle skor sıkıntısına girebileceğimizi düşünmezler bile adam kendini ispatlıyacak bu yıl antrenmanlarda bile tüm takım deneyimli kendini ispatlamış adamlarla(camby,kaman,davis,thomas,mobley,davis,j-will) dolduğundan 1 üst seviyeye çıkması o kadarda zor olmaz herhalde  :-D

herhalde en sonda davis'ede bişeyler dicektin yani  :-D bırakıp gidelim o zaman

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Ağustos 2008, 21:58:12 »
NBA'deki 4 Davis'in 3ünü kadrosunda barındıran takım oldu Clips :D (Baron,Paul,Ricky) 4.Davis ise Boston'da.. Glen :D

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Ağustos 2008, 01:30:20 »
- Artest'in katılımına şüpheyle yaklaşıyorum.Kontrat senesinde olan,kendisini göstermek ve etkileyici rakamlar tutturup uzun ve kallavi bir kontrat kapmak isteyecek olan Artest,sistemi ve uyumu bozabilir.Kendisinden beklenen,"rol oyunculuğunu" ya da daha açık bir ifadeyle "Bruce Bowen modu" nu benimseyeceğine inanmıyorum.
Artest asla bir rol oyuncusu olamaz.Kimsenin de Artest'ten böyle bir istekte bulunma hakkı yoktur.Artest'in Bowen tipinde oynaması,aynatılması tam bir gerizekalılık olur.Ron'un hücum gücünü azımsayanı Allah çarpar.Bu adam İndiana'da R.Miller,Jermaine,S.Jackson ve Tinsley'in olduğu takımda Jermaine ile beraber maç başına 18'er şut kullanarak oynuyordu.Bu durumdan bile hoşnut değildi.Kaldı ki Houston'da maç başına en az 15-16 şut atmazsa tatmin olmaz.Elbette Artest'in muhteşem savunması, hücumundan daha iyi ancak hatırı sayılır seviyede bir hücumu var.Bunun bazı kişiler tarafından gözardı edilmesini ben malum kavga olayından sonra diğer yıldızlara oranla reklamının daha az yapılmasına bağlıyorum.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 13 Ağustos 2008, 19:38:36 »
@ imbadigo : Bence artılar ve eksiler bunlar.Yerden yere vurmak falan sözkonusu değil,olumlu yönlerini de belirttim zaten.

@ ronartested : Bana Artest apaçiliği yapma.Öyle "gerizekalılık,olamaz,hakkı yoktur" falan gibi keskin laflar da kullanma.Houston bu sene bunu bekliyor adamdan.

Evet Artest hücumdsa etkili bir oyuncudur ama bir Kobe de değildir.Basketbolun Allah'ı sanki Artest.Adam gibi yaz.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 14 Ağustos 2008, 16:59:53 »
Artest nasıl tatmin olmuyormuş tatmin olmak zorunda o bu takıma tatmin olmak için deil şampiyonluk için gelmiştir ayrıca Artest'in röpörtajını dinleseniz böle konusmazsınız adam dio ben o takımda 10 dk oynamaya razıyım 6.adam bile olurum diyor ve hiçteyse biz Rox fanlarına güven veriyor değişmiş sanki artest çok mütevaziydi ayrıca herkesin bildiğini artest'de söylemiş Yao ve T-Mac bu takımın baş aktörleridir oda yanlarına 3.skorer olarak ve o çok iyi olan savunması yüzünden geldi

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Ağustos 2008, 17:10:29 »
Artest'in Bowen tipinde oynaması,aynatılması tam bir gerizekalılık olur.

Eminmisin?Sence Artestin görevi ve rolleri ne olacak?..Artest bu takımda bana göre bowen tarzı oynatılmayacak ama bowenin spurs savunmasındaki görevi ve rolleri artest bu takımda yapacaktır..Ha bowendan daha fazla top alacak daha fazla sayı atacak,orası kesin..Ama savunma bakımdan görevleri aynı olacak..
en az 15-16 şut atmazsa tatmin olmaz.
Ne demek olmaz bal gibi de olur..Bu takımın lideri o mu olacak zannediyorsun asla..T-mac zaten maç başına 19.8 ile top kullanıyor..Kariyeri boyunca 13 şot kullanma ortalaması ile oynayan artest ve T-Mac bence topu paylaşacaklardı,bu konuda sorun çıkarcağını sanmıyorum,ki adamın bu yıl kontrat yılıda olacak..Hücümda asıl rol T-Macin elinde olacak savunmada da artestin..Dağılım bu şekilde olacak..

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 15 Ağustos 2008, 00:55:42 »
@ imbadigo : Bence artılar ve eksiler bunlar.Yerden yere vurmak falan sözkonusu değil,olumlu yönlerini de belirttim zaten.

@ ronartested : Bana Artest apaçiliği yapma.Öyle "gerizekalılık,olamaz,hakkı yoktur" falan gibi keskin laflar da kullanma.Houston bu sene bunu bekliyor adamdan.

Evet Artest hücumdsa etkili bir oyuncudur ama bir Kobe de değildir.Basketbolun Allah'ı sanki Artest.Adam gibi yaz.
Sen bu yazdıklarıma Artest apaçiliği diyorsan öyle olsun.Benim belirtmek istediğim Artest=Bowen tipi oynayamaz.Bowen'ın konumu malum.Spurs dış savunmasınında en önemli role sahip çok iyi bir savunmacı,hücumda ise 4-5 şut kullanan bir adam.Evet savunmada bu rol beklenmese katılıyrum ben ikinci bölüme katılmıyorum.Sen sanıyormusun ki Artest 4-5 şut kullanarak mutlu olabilir.
 Artest'in kontrat yılı bu sene istatistikler için oynıcak demişsin.Ben de burda sana sorarım Kings'te takımın lideriyken,istediği kadar şut kullanıyorken neden takımdan ayrılmak için bu kadar ısrar etti??? Eğerki Artest ileri seviyede zeka geriliği olan bir insan değilse ve daha iyi istatistikler tutturmak istiyorsa neden Kings'ten ayrılsın???

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 15 Ağustos 2008, 01:06:07 »
Houston'da Yao ve t-mac'in yanında nasıl 15 şut kullanır. Tatmin olamaz diyorsun da o sanki bilmiyor mu Houston'a gidince daha geri planda kalıp görev adamının yapacağı işleri yapmak zorunda olduğunu. Kendisi de açıklamış zaten, razıyım diye. Senin dediğin gibi düşünüyor olsa önünde bir sürü seçenek vardı onlardan birine giderdi.Herşey istatistik, şut sayısı mı yani, bırak Allah aşkına hatalı olduğunu anlamana rağmen hala inatlaşmaya devam ediyorsun.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2008, 01:08:19 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 15 Ağustos 2008, 20:04:33 »
@ ronartested : Öncelikle,Artest'in takımdan ayrılmak isteyip - istemediğini hala bilmiyoruz.Tüm sezon ve yaz boyunca çelişkili açıklamlar yaptı.Önce NewYork konusunda laflar etti,sonra kalacağını söyledi,sonra da iyi bir teklif gelirse gidebileceğini... İşte Houston teklifi tam da böyle bir teklif.Şampiyonluk yolunda bir şansı oldu Artest'in.Bir yandan takım başarısı bir yandan da etkileyici kişisel rakamnlar ortaya koymak ve okkalı bir kontrat kapmaya çalışmak gayet mantıklı.

Öte yandan,eğer takımın kimyasının tutması için,kadro yapısı da gözönüne alınırsa,Artest'in Bowen tarzında oynaması gerekmekte.Elbet hem yetenek hem de Adelman'ın oyun sistemini gözönüne alırsak,Bowen'dan daha fazla şut kullanacak ve daha fazla sorumluluk alacak ama takımın öncelikli opsiyonu olamaz,olmamalı da.Öyle senin dediğin gibi maç başı 10-15 şuta falan kullanmayacak,topu domine etmeyecek ve sırası geldiği zaman,uygun görüldüğü zaman,kendisine sıra geldiği zaman hücumda sahne alacak.Sahne aldığı yer ise çoğunlukla savunma olacak.Yoksa Houston için bir sezon daha zayi olur.