Gönderen Konu: Kirilenko Takas Listesinde  (Okunma sayısı 5884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Kirilenko Takas Listesinde
« : 13 Ağustos 2008, 01:19:09 »
Geçtiğimiz yazı sıkça meşgul eden bir konu tekrar gündeme gelirken Utah Jazz'in, Andrei Kirilenko'yu takas etmek istediği belirtildi.

3 yıl için yaklaşık 50 milyon dolara yakın bir kontrata sahip olan Kirilenko'nun, bu kontratı Utah için en büyük engel olarak duruyor.

Gelecek sezon Boozer'a istediği kontratı vermek isteyen Jazz'in, Kirilenko'yu elden çıkartmak için harekete geçtiği ifade edildi.

------------------------------------
NbaTr/KE
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2008, 12:22:10 Gönderen: the_apo_1 »

Çevrimdışı hallowed

• NBA Oyuncusu
  • *
  • You know what..Never fear..Magic is here !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kirilenko Takas Listesinde
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008, 02:11:09 »
Eğer Kirilenko takas olucaksa bu takasın Camby veya Artest takası gibi olmayacağı kesin.Lamar Odom'la takas olabilirmi acaba ? Bizim 3 numaraya ihtiyacımız var ama Lamar'ın kontratı ne zaman bitiyo onu da bilmiyorum.Bakalım kim talip olcak Kirilenkoya.
'                                                                             

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2008, 06:03:31 »
  Valla geçen sezon takas ediceklerdi uygun ortam bulamadılar,aslında kirilenko üstüne takım kurulacak bir yıldız ama boozer,memo ve deron un gölgesinde kalması buna o fırsatı yaratamadı.Sloan onu pis işler için kullanmak  istedi ama andrei nin işine gelmedi bu pek.Valla kontrat ın durumu da ortada kimin ihtiyacı olur bilemicem de boozer a o mehşur 136 m $ lık kontratı vermek istiyorlarsa andrei yi feda etmek zorundalar.

Çevrimdışı 2pac

• <THUG|LİFE>
  • Rookie
  • **
  • 2PAC İS LEGEND AND LEGEND'S NOT DEAD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2008, 09:53:02 »
boozer a 136 m $ vermek için mi gönderiyorlar  :x :nono

yıllık 16,66 md alıyor kirilenko yani cap sorunu yaşamayan bir takımla takasa gireceklerdir.

kirilenkonun yaptığını yapacak adam arıyorlarsa t.princeyi almaya baksınlar.

Haberde de yazdığı gibi kirilenko pis işler adamı değil lider veya 2. adam olma gücünde bir oyuncu ama memo nun all-star olması,boozer ın geri dönüşü,D-Will in kendini kanıtlaması derken kirilenko bir anda arka planda kaldı
LİFE BY THE GUN-DİE BY THE GUN

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2008, 10:20:44 »
göndersinler Sloan'la Boozer'ı..   Yeni koçla beraber Kirilenko dirilir, eski performasına kavuşursa, Boozer'dan açılan boşlukla da savunması iyi bir uzun alınır ve Utah bence bir gömlek yukarı çıkar.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2008, 13:31:22 »
He zaten takımlarda 50 MD'lik kontrat olsada alsak diyorlardı.Kontratı bitene kadar bir yere gidemez , açık ve net!

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2008, 14:02:13 »
Lamar'ın kontratı ne zaman bitiyo onu da bilmiyorum
Seneye 2009 yazında kontratı bitiyor..Bizim kirinlenkoya ihtiyacımız yok,hele hele son 2 yıl ki kirinlenkoya hiç ihtiyacımız yok..

Gelelim konuya son iki yıldır hiç bir şey yapmayan istatisiklerinde muazzam düşüş yaşayan bir oyuncu kendileri..Boozer ile anlaşma niyetleri varsa göndersinler kirilenkoyu en azında pota altında bir işlere imza atıyor en azından..Bu adam avrupa şampiyosundan sonra zaten takımda kalmak istemediğini açıkladı..Geçen yıl bu adamın adı marion ile takas dedikodusunda geçiyordu şimdi pişmanmıdırlar acaba?

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2008, 15:26:24 »
Yok LAL gitmesin bencede bana göre Krilenko LAL'da kendini kesin bulur ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaşırlar neden mi AK-47 play-offta kaybolmuyo özellikle havasını bulduğunda özellikle savunmada geçit vermiyor ayrıca iyi pasör üçgen hücuma cuk die oturur Kobe ile birlikte süper dış savunma ikilisi olurlar bunu içine bide Fisheri kat Bynum'un dönüşünüde hesaba katarsak eskisindende iyi dönecek deniliyor birde yanında Gasol var v.s v.s ama tek sorun kontratı ama gerçekten Odomdan çok çok iyi katkı verir....

Çevrimdışı bangkook61

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2008, 18:27:56 »
kirilenko lakers a harika olur bence. utah ta istemedigi için oynamıyor. gerci lakersta kobe ne kadar top gösterir bilinmez ama kirilenko komple bi oyuncu.
a little Half Man Half Amazing

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2008, 19:18:14 »
Ben çok senaryolar yazdım,çok yorumlarda bulundum geçen yaz Krilenko için.Yine de usanmadan bir senaryo daha yazayım :

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4752914

- Öncelikle bu senaryo kesinlikle kazıklama içermiyor.Önyargılı davranmadan yazdıklarımı bir okuyun,ondan sonra tekrar düşünün.

- Krilenko'nun savunmacı özellikleriyle bize katacakları ortada.Ayrıca run&gun sisteminde kullanacağı şut sayısını artması sonucu alacağı tatmin duygusu,yeniden yapılanan takımda üstleneceği liderlik görevi ile ve tecrübesi ile de çok faydalı olacak bir oyuncu.Tabi bu hamleyi yapmak,2010 yazında LeBron ve benzerlerine sulanma ihtimalini sonlandırıyor.

- Utah öncelikli hedefleri doğrultusunda Rose'un biten kontratını alarak sene sonunda capte 8 milyonluk bir rahatlama sağlıyor.Krilenko'nun kontratı 15 milyon değerinde,Jeffries ve Rose'un kontrat değeri toplamı ise 13 milyon değerinde,oysa lig kurallarının izin verdiği aralıkta olduğu için,2 milyonluk daha cap boşluğu oluşuyor.Toplamda 10 milyonluk cap boşluğu oluşuyor.Boozer şu anda 11.5 milyon alıyor.Yıllık 16 milyon alsa bile,yapılan bu hamle ile 5 milyon kara geçilmiş oluyor,Üstelik şu an capin 5 milyon üzerinde olan Jazz,bu hamleyle capin altına düşüyor ve lüks vergisi de ödememiş oluyor.

- Jeffries gibi pis işleri yapmaktan haz alan,savunmacı ve Harpring'i yedekleyebilecek,belki de zaman zaman 4 numarada bile oynayabilecek bir oyuncuyu kadroya katmış oluyor.

- Krilenko'yu bu haliyle başka bir takıma takas edebilen varsa da beri gelsin.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2008, 16:29:23 Gönderen: NYK »

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2008, 20:47:38 »
  Valla artiz le bron yerine kirilenko yu tercih ederim,hatta mike bence onu marion dan daha üst düzeyde kullanır  nyk rotasyonunda keza böle heyecan verici bir adamın da gelmesi şehre hareket getirir görücez bakalım.

Çevrimdışı bangkook61

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2008, 21:01:12 »
knicks de uyabilir kirilenkoya. savunma istatistikleri düsebilir bi nebze ama zaten adam hücumda oynamak istiyor biraz. knicks becerebilsede gordon beraber getirse ikisini. cok keyifli olur işte ozmn
a little Half Man Half Amazing

Çevrimdışı beratgarnett

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2008, 11:35:46 »
valla süpermiş sloan zaten pis iş yaptırcak adam arıyo jeffries cuk diye oturur takıma

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2008, 11:59:37 »
benim senaryom kirilenko bucks'a gitsin gadzuriç c.villenueva ve d.jones utah'a gelsin

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4753627

bogut ve kirilenko iyi tandem oluşturur bucks potaaltında
utah ise skorer forvet villenueva'yı alır. gadzuric memoya yedek olur ne güsel d.jones'ta sezon sonu biten kontratı için var iki şut atar oturur bench'e
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2008, 12:02:00 Gönderen: imbadigo »

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2008, 13:27:46 »
Ben çok senaryolar yazdım,çok yorumlarda bulundum geçen yaz Krilenko için.Yine de usanmadan bir senaryo daha yazayım :

- Öncelikle bu senaryo kesinlikle kazıklama içermiyor.Önyargılı davranmadan yazdıklarımı bir okuyun,ondan sonra tekrar düşünün.

- Krilenko'nun savunmacı özellikleriyle bize katacakları ortada.Ayrıca run&gun sisteminde kullanacağı şut sayısını artması sonucu alacağı tatmin duygusu,yeniden yapılanan takımda üstleneceği liderlik görevi ile ve tecrübesi ile de çok faydalı olacak bir oyuncu.Tabi bu hamleyi yapmak,2010 yazında LeBron ve benzerlerine sulanma ihtimalini sonlandırıyor.

- Utah öncelikli hedefleri doğrultusunda Rose'un biten kontratını alarak sene sonunda capte 8 milyonluk bir rahatlama sağlıyor.Krilenko'nun kontratı 15 milyon değerinde,Jeffries ve Rose'un kontrat değeri toplamı ise 13 milyon değerinde,oysa lig kurallarının izin verdiği aralıkta olduğu için,2 milyonluk daha cap boşluğu oluşuyor.Toplamda 10 milyonluk cap boşluğu oluşuyor.Boozer şu anda 11.5 milyon alıyor.Yıllık 16 milyon alsa bile,yapılan bu hamle ile 5 milyon kara geçilmiş oluyor,Üstelik şu an capin 5 milyon üzerinde olan Jazz,bu hamleyle capin altına düşüyor ve lüks vergisi de ödememiş oluyor.

- Jeffries gibi pis işleri yapmaktan haz alan,savunmacı ve Harpring'i yedekleyebilecek,belki de zaman zaman 4 numarada bile oynayabilecek bir oyuncuyu kadroya katmış oluyor.

-

İnanılmaz akılcı bir senaryo..Özellikle Kirilenko'nun kontratından kurtulmak ve Cap'te yer açmak için müthiş bir hamle olur benim adıma..Ama bu takasın gerçekleşmesi Utah açısından imkansız gibi bir şey;

-Öncelikle her ne kadar Kirilenko şu aralar kötü oynasada , Utah Jazz yönetimi içinde Kirilenko'ya tapanlar var.Buda beraberinde Kirilenko'nun takımda öyle verya böyle kalmasını sağlıyor.

-Görünüş olarak -ilk bakışta- bedavaya gitti yorumları yapılacağı için , taraftarların pek hoşuna gitmeyeceği kesin.

-Krilenko'nun takımdan ayrılmamasının bir diğer sebebide Utah seyircisinin sevgisidir.Küçük bir şehirde taraftar yönetimi bile etkileyebilir.

-Başta Kirilenko'ya 15 MD'lık kontrat  veren zat'lar bu olaya karşı çıkacaktır.Çünkü bunu yapanların yanlışı ortaya çıktıktan sonra kabul edilmiş olacak.

-Sloan'un önümüzdeki sezon gönderilme planları ise,Kirilenko'nun seneye takas değerini arttırmakta.Bu da Kirilenko'nun gönderilmeme nedenidir.

Kısacası; bana göre iki takımada yararlı takas olur ancak bunu yapabilicek bir Utah takımı görmüyorum.Kirilenko konusunda çıkmaza girilmiş durumda.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Ağustos 2008, 16:35:10 »
benim senaryom kirilenko bucks'a gitsin gadzuriç c.villenueva ve d.jones utah'a gelsin

utah ise skorer forvet villenueva'yı alır. gadzuric memoya yedek olur ne güsel d.jones'ta sezon sonu biten kontratı için var iki şut atar oturur bench'e

Bu çok mantıksız bir senaryo.Hem de her iki takım açısından da.

Öncelikle zaten Boozer ve Millsap'ın olduğu kadroda Charlie - W süre bulamaz.Gadzuric de zaten Memo'dan arta kalan sürelerde ve ya garbage time da kırıntıları toplayacak,onun dışında kenardan havlu sallayacak bir adam.Jazz salary de boşaltamıyor bu takasla.

Krilenko 4 numara için çok zayıf kalır.Mesela Brand'in potaya kadar sırtında taşıyıp,topla beraber Krilenko'yu çembere sokması hayli olası.3 numarada kullanmak da çok mantıksız çünkü hem R-Jeff var hem de çaylak Alexander.

Neresinden tutmaya çalışırsan çalış tutamıyorsun bu senaryoyu.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Ağustos 2008, 16:49:06 »

Bu senaryo kesinlikle çok güzel çok da iyi oturur Krilenko NYK'a tam görev adamı daha fazla şut sokar savunmada sırıtmaz ama Buck's takası olmamış ya hiç bir mantığı yok 3 sf yi napcaklar Masonu gönderdiler zaten Alexander ve R-Jeff varken
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2008, 23:44:04 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2008, 17:22:04 »

Bu çok mantıksız bir senaryo.Hem de her iki takım açısından da.

Öncelikle zaten Boozer ve Millsap'ın olduğu kadroda Charlie - W süre bulamaz.Gadzuric de zaten Memo'dan arta kalan sürelerde ve ya garbage time da kırıntıları toplayacak,onun dışında kenardan havlu sallayacak bir adam.Jazz salary de boşaltamıyor bu takasla.

Krilenko 4 numara için çok zayıf kalır.Mesela Brand'in potaya kadar sırtında taşıyıp,topla beraber Krilenko'yu çembere sokması hayli olası.3 numarada kullanmak da çok mantıksız çünkü hem R-Jeff var hem de çaylak Alexander.

Neresinden tutmaya çalışırsan çalış tutamıyorsun bu senaryoyu.

charlie 3 numarada oynayabiliyo özellikle deron gibi bi oyun kurucu varken oynar ayrıca boozer'ın geçen sezonun sonlarından beri olan formsuzluğuna bakarak ona muhtaç olmazsın.  gadzuriç'i sonuçta yedek diye koydum, fesenko'ya mı güvenicen. d.jones'ta sezon sonu 4.5 md boşluk yaratıyo
ama ben olaya utah açısından pek önem vermedim
brand'in arkasına zaten bogut'u verirsin kirilenko'da yardım savunmasında blokları konuşturur iyi bi ikili olur bana göre zaten 4 numarada zayıflar artı  redd'e r.jeff'te ridnour'da pek savunmada başarılı adamlar diiller kirilenko ve kulaçları yama gibi olur takıma

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Ağustos 2008, 23:49:53 »
Charlie -W, 3 numara için çok yavaş.Doğu'da James,Pierce,Deng ya da Igoudola gibi forvetler karşısında perişan olur.Hem ben hiç 3 numara oynadığını görmedim.

Brand'e Bogut'u versen,Dalembert'e kimi vereceksin? Ya da Perkins'e? Ya da Curry'e? Ya da Bosch'a? Ya da Rasheed'e? Ya da Jamsion'a? (uzar gider bu...)

Boozer eğer geçen sezon başında oynadığı gibi oynarsa,ligin en etkili pota altı silahı olur zaten.Böyle bir oyuncuya da herkes muhtaç zaten.

Jefferson kesinlikle kalburüstü bir savunmacıdır.Hakkını yememek lazım.