Gönderen Konu: Lakers Köşe Yazıları  (Okunma sayısı 17513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
Lakers Köşe Yazıları
« : 12 Şubat 2008, 18:56:21 »
Mitch’in Cevabı GASOL !!!

Bu yazdan beri aylardır Mitch Kupchak hakkıdna yazdık çizdik. Eleştirdik. Buna bende dahilim. Başlarda bir bildiği var demiştim sonra bir şey olmayınca bende her taraftar gibi ona yüklendim. Ve Kupchak bize cevabını verdi. Hemde hayli avantajlı bir takasla.

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi bir haber düştü. Pau Gasol Lakers’ta. İlk duyduğumda birkaç kez düşündüm, çünkü şaka gibi bir takasla Gasol gerçektende Lakers’taydı. Şimdi takasın ayrıntıları ve Lakers incelememize gelelim.

Sizleri istatistiklere boğarak canınızı sıkmak istemiyorum. Şimdiye kadarda çok yapmadım bunu zaten. Herneyse takasın ayrıntılarına gelirsek.

Lakers Gidenler

1-Kwame Brown
2-Marc Gasol
3-Javaris Crittenton
4-AAron Mckie
5-2008/2010 draft seçme hakkı

Memphis Gidenler

1-Pau Gasol 

Takas bu şekilde. Gerçekten çok çok karlı bir takas oldu Lakers adına. Kwame Brown gibi büyük kontratı olan ve hiç bir şey yapmayan senelerdir yatan, topu elinde tutamayan vs.(bu kadar övgü yeter hepiniz biliyorsunuz) bir adamı ve yanında genç üç tane oyuncu vererek Gasol’u almak Odom’u kullanmamak aklıma hiç gelmezdi. Memphis GM’i Gasol’u nasıl gönderdi anlayamadım. Neyse Gasol gitti kardeşi geldi avutsunlar kendilerini : ) Neyse şaka bir yana Kwame’nin o teknik tabirle kol gibi kontratı sezon sonu bitiyor büyük ihtimal serbest kalacak.  Eğer Memphis GM’i Free Agent piyasasından birileriyle önceden anlaşmadıysa epey büyük bir hata(!) yaptı demektir. Bu  adamlara karşılık Gasol nasıl verilir anlamış değilim yakında çıkar sebebi. Ama çokta umrumda değil.

Üzerimize düşeni yaptık, birçok takım Gasol’un peşindeyken kadroya katan Kupchak’e çok teşekkürler.

Gelelim şimdi ne olacak. Kobe takımlar ikili oyunlarımza dayanamaz gibi bir açıklama yaparken, diğer takım arkadaşlarının Gasol hakkındaki yorumlarıda gayet iyiydi. Gasol ilk maçında 22 sayı attı. Sonra sırt ağrıları vs. oldu 12 sayılık bir maçı oldu. En iyi maçı ise Orlando karşısında 30 sayı 9 ribaundluk performansıydı. Dün ise 26 sayı 6 asist 6 ribaund ile mükemmeldi. Takıma yavaş yavaş uyum sağlıyor. Ayrıca Odom’da çok yardımcı oluyor Gasol’e yaptığı asistlerle. Kobe zaten başlı başına mükemmel. Onu tekrar yazmaya gerek var mı??  Fisher çok çok iyi katkılar sağlıyor beklemediğimiz şekilde… Kobe ile yaptıkları dış savunma çok yarar sağladı.

Ufukta Şampiyonluk mu var??

Böyle bir Lakers birçok takımın korkusu haline geldi. Peki ne olur hemen şampiyon muyuz?
Gönül ister ki hayallerim gerçek olsunda bu sene şampiyon olalım ama zor gibi. Tamam kadro oldukça iyi oldu.  Daha gelecek bir Bynum var. İç-Dış dengesi kuruldu. Bynum varken bile iyi olan bu dengeye bir Gasol kattığımızda inanılmaz oalcak. Bynum henüz sakat. Geçen yazımda yazmıştım çok iyi performanslar sergiliyor zaten. Bynum’um yokluğunda pota altını doldurmak için Mbenga ile geçici kontratlar yapıyoruz. Ama oda aldığı süreye göre işe yaradığı söylenebilir. Yine dönersek şampiyonluk meselesine. Lakers iddaalı bir takım Play-Off üst turlarında görebileceğiz muhtemelen. Ama önce kesin dediğimiz maçları kazanmak lazım. Atlanta’ya yenilmemiz oldukça kötüydü. Hala Lakers şampiyon demek için oldukça erken ve birazda hayal gibi sanki .Tabiiki bunu her taraftar gibi beklesemde Batı’da ve Doğu’da korkacağımız ve bizi yenecek birçok takım var. Yani ufukta şampiyonluk görmek için çok erken.

Yakında serbest köşede ayrıntılı bir Gasol analizi göreceksiniz. Hepinize bol NBATR’li günler dilerim.

Oğuz Can EKİNCİ

djocny@nbatr.com
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2008, 16:55:02 Gönderen: AoGVinsanity »

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lakers Köşe Yazısı: Mitch'in Cevabı GASOL!!!
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2008, 21:23:36 »
Kusura bakma ama hiç olmamış ..

Gündemde daha neler varken,bi uzun takviyesi gündemdeyken,odom'un performansı bu kadar artmışken,deplasman turu devam ederken ..Çok kısa olmuş ve yüzeysel olmuş..

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2008, 21:45:51 »
Eleştiriye açığım. Ama Mitch bir çok kişiye verdiği cevap birinci konu olacaktı tabii.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2008, 16:17:44 »
Mitch'in hamle güzelde,drafttaki felaketleri unutmadık daha..

Bi hamle yaptı diye kral mitch,en büyük mitch değil yani.Sonuça o felaketler olmasa şuan zaten şampiyonluk adayıydık.

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2008, 18:54:30 »
Mitch'in hamle güzelde,drafttaki felaketleri unutmadık daha..

Bi hamle yaptı diye kral mitch,en büyük mitch değil yani.Sonuça o felaketler olmasa şuan zaten şampiyonluk adayıydık.

Haklısın öyle tabiiki. Bende zaten teşekkürler Mitch dedim başka birşey demedim. Yaptığı hataları yazın uzun uzun konuştuk senin yazdıkların vs.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2008, 18:58:38 Gönderen: djocny »

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2008, 19:32:02 »
Oguzcan, yazi fena olmamis... Ama takildigim bazi noktalar var;

1-) "Memphis GM'i onceden bir FA ile anlasmadiysa, buyuk bir hata yapmislardir o zaman." demissin. Ancak FA'lerle onceden anlasilmaz zaten, NBA kurallarina aykiri olan bir durum. Zira o donemde o oyuncu bir takimdadir ve herhangi bir konusma, kontrat diyalogu oyuncunun performansini dusurur. Bu yuzden kurallara gore Draft'a girecek oyuncularla veya aileleriyle Draft'ten once konusmak, FA'lerle kontratlari henuz bitmeden konusmak, anlasmak yasaktir, cezasi da baya bir buyuktur.

2-) "Lakers sampiyon adayi degil, hala Dogu'da ve Bati'da bircok takim Lakers'i yener." demissin. Sene basindan beri Lakers'in yaklasik 10 macini izleyemedim, bunlardan 9'u istem disiydi zira tatildeydim. Kalan bir tanesi ise ozel bir durumdu, neyse konumuz degil. Gasol Lakers'a geldiginden beri Lakers'in hicbir macini kacirmadim, hepsini seyrettim. Sunu rahatlikla iddia edebilirim ki, Lakers sampiyonluk adayidir, hatta en buyuk adaylardan biridir.
       Dogu'da da, Bati'da da Lakers'i kesin yenebilecek bir takim yok. NBA'de Lakers'inki gibi bir kadroya sahip olan bir takim da yok. Suns Shaq takasini yaptiysa, Utah-Dallas takimlari takas icin can atiyorsa bunun nedeni de budur iste. Dallas son maclarda dokuluyor, Suns'da geriledi baya, Shaq gelince nasil bir uyum soz konusu olacak belli degil. Spurs desen Dallas'tan farklari yok... Hornets iyi gidiyor, Utah da iyi, Denver-Portland asla rakip olamaz. Buyuk bir sorun olmazsa ilk 5'ten rahatlikla girebiliriz Playoff'lara... Suan ligin en formda takimiyiz ve NBA rekoru kirdik deplasman turundaki 7-2'lik derecemiz sayesinde. Ustelik Bynum'suz, Mihm'siz basardik bunu. Gasol'de daha yeni geldi takima, uyum surecindeydi bu derece yapilirken... Dogu'nun en iyi takimlarindan biri olarak gosterilen Orlando'yu da rahat yendik, son saniyedeki fark azaltmalarina aldanmayin. Boston'a gore de cok daha komple bir takimiz, bench gucleri yok... Allah'tan All-Star arasina girdiler; Garnett, Glen Davis, Scalabrine uclusu yokken nasil bir kadroyla cikacaklarini merak ediyordum dogrusu. Neyse sorun bu degil, varsin Celtics-Detroit bize caksin. Onemli olan artik bir "contender" oldugumu gorebilmek ve kendimimizi kucumsememektir.

Dedigim gibi yazi fena olmamis, baskalarinin dedigi kadar kotu bulmadim ben. Ama konu istikrari yok yazinda. Yani sizden 2 haftada bir yazi yazmaniz isteniyor mesela... Gasol'un takasi hakkinda yazi yazacaksan ve bu yazidan 2 hafta sonra bir de durum yazisi yazman gerekiyorsa, ilk yazinda durum hakkinda konusmazsin. Bundan oturu " Kobe iyi oynuyor, Odom asist yapiyor, Fisher zaten iyi" gibi degerlendirmeler ve sampiyonluk ihtimalini goz onunde bulundurmalar bence yanlis olmus bu yazida. Zira obur yazin icin malzemen kalmamis gibi. Bir de tabii boyle ayri konulari ayni yazida birlestirmeye calismak, yazini yuzeysellige surmus, kisa-kisa gecmissin gibi gozukmesine neden olmussun.

Bunlara dikkat edersen, bundan da iyi yazilar yazabilecegini dusunuyorum. Basarilar...

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2008, 10:35:28 »
1)FA le önceden anlaşması yani resmi olarak demedim, FA kalacak bir oyuncuyla konuşması,görüşmesi anlamında söyledim. Bİliyorum tabii ki kural dışı olduğunu. : ) Yanlış anlaşılmayı kaldıralım.
2) Kobe'nin sakatlığı söz konusu ameliyat olup olammada kararsız ama bu olamsada, şampiyonluk okadar kolay olduğunu düşünmüyorum hala, sezon sonunda görürüz, umarım sen haklısındır. ;)

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2008, 18:06:28 »
Oguzcan, sezon sonu FA olacak bir oyuncuyla gorusmek bile yasak. Zira oyuncunun aklini celmek, takas-imzalama suresi baslamadan once anlasmak oluyor bu... Yani imkansiz oyle birseyin olmasi; bosuna takas-FA'lerle imzalama suresi verilmiyor, o zamanda yapilmasi gereken islemler bunlar. Gecen yil Danny Ainge'e 220 bin dolar ceza verildi, Kevin Durant'in ailesiyle Draft oncesi konustugu icin. Ayni sey FA'ler icin de gecerli...

Sampiyon olmak ayri, sampiyon adayi olmak ayri... Sampiyonlugun en buyuk adayi degiliz bence, Detroit bizden daha ustun suan. Ama Dogu'da-Bati'da bizi kesin yenebilecek bir takim bile yok, kabataslak en iyi kadroya sahibiz, NBA'in en iyi deplasman turu rekorunu yakalamisiz ve bunlari Bynum'suz yapmisiz ki o da geri donecek. Sampiyon oluruz filan demedim ama en buyuk adaylarindan biriyiz, bu kesin. Kobe'nin sakatlik haberi de bu sabah cikti zaten, kimse bilmiyordu...

Neyse dedigim gibi hersey senin iyiligin icin, sadece ufak 1-2 tavsiye verdim. Basarilar...

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2008, 18:11:11 »
Emeğine saygılarımı sunarım öncelikle...
Lakers bence de şampiyonluk adayı olmuştur...Hatta bu takas herkesi rahatsız etmiştir...Etmedi deseler de...
Suns ve Dallas iki kötü hamle yapmışken Lakers'ın bu hamlesi avanta getirdi onlara...
FA konusuna değinmişsin ama Memphis yapmamıştır bence bir anlaşma FA lerle zira etik olan bi olay değil bildiğim kadarı ile..Gasolun verilme nedeni de yeniden yapılanma sürecidir zira yıllardır Gasol'un liderliği ile ilerleyemediler...Avrupa burjuvaları zenci çocuklara iyi liderlik yapamıyor...-zenci lafıma takılmayın ırkçı değilim :D -Şimdi onlar draftlara ve FA lere bakacaklar...
Mbenga konusunda ise birşeyi atlamışsın,oyuncu ile sezon sonuna kadar anlaşma imzaandı zaten...
Yeniden emeklerine sağlık...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı AoGVinsanity

• Admin
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
Fatih Akat'tan Lakers'ta Geçen Sezonun Hikayesi
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2008, 16:55:41 »
Yeni sezonda Los Angeles Lakers değerlendirmeleriyle karşımızda olacak olan Fatih Akat(vence), sezonu değerlendirdi. "Şu Bizim Zirve Yürüyüşü" başlıklı Los Angeles Lakers'ın geçen sezonunun değerlendirildiği köşe yazısı yayında;
Yazıya buradan ulaşabilirsiniz;
http://www.nbatr.com/los-angeles-lakers/su-bizim-zirve-yuruyusu.html

Çevrimdışı HYPERMAGE

• NBA Oyuncusu
  • *
  • '' M--V--P ''
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lakers Köşe Yazıları
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2009, 10:29:27 »
LALakers'ın  dağın yamaçlarını tırmanarak zirveye ulaştığını ve zirveye bu çabayla oturduğunun belki de küçük bir kanıtı bu. Bunun yanı sıra  <lakers> yönetiminn ve Phil Jackson'ın Shaq'ı gönderip Kobe'ye sahip çıkmasının doru olduğunu da bu şekilde daha da bir anlamış olduk.Ne olursa olsun 2 devden(Kobe & Shaq) birinin gitmesi tabiki bir sarsıntı yapıcaktı ama hangisinin etkisi daha az olur hangisinin yokluğu büyük ölçüde doldurulabilir... bunun cevabını Shaq olarak veren  <lakers> yönetimi en doru kararı wermiştir bnce . Biz bu takımı boşuna desteklemiyoruz HAKSIZ MIYIM LALakers'cılar  :-) ? ( <lakers>)
--->IF YOU WANNA DUEL<---
<>

Çevrimdışı wade_talha

• Rookie
  • **
  • forever miami imzalı :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2009, 16:53:55 »
haklısın pau gasol takası çok karlıydı ama geçen sezon finalde boston'a elendiler finale çıkmaları bile avantaj

Çevrimdışı HYPERMAGE

• NBA Oyuncusu
  • *
  • '' M--V--P ''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2009, 21:43:38 »
bak sölüyorum bu sene doğuda Cavs , Celtics ve Magic birbirini zorlayacak ve en sonunda biri finale çıkacak büyük ihtimalle Cavs bnce ve karşılarında tabiki LALakers olacak ve Bu diğer 2 devin arasından çıkan 3. doğu ekibi güçlü LALakers'a boyun eğecek bnce... bu bnm fikrim..
--->IF YOU WANNA DUEL<---
<>

Çevrimdışı JordanKoliq

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2011, 22:20:21 »
LALakers'ın  dağın yamaçlarını tırmanarak zirveye ulaştığını ve zirveye bu çabayla oturduğunun belki de küçük bir kanıtı bu. Bunun yanı sıra  <lakers> yönetiminn ve Phil Jackson'ın Shaq'ı gönderip Kobe'ye sahip çıkmasının doru olduğunu da bu şekilde daha da bir anlamış olduk.Ne olursa olsun 2 devden(Kobe & Shaq) birinin gitmesi tabiki bir sarsıntı yapıcaktı ama hangisinin etkisi daha az olur hangisinin yokluğu büyük ölçüde doldurulabilir... bunun cevabını Shaq olarak veren  <lakers> yönetimi en doru kararı wermiştir bnce . Biz bu takımı boşuna desteklemiyoruz HAKSIZ MIYIM LALakers'cılar  :-) ? ( <lakers>)
Aynen katılıyorum sana L. A. Lakers'cıyız :D <lakers>

Çevrimdışı Burak Kocamaz

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2011, 18:32:01 »
1.si Phil Jackson Shaq'ı göndermedi,Shaq gidince takımdan ayrıldı..Sonra Lakers'ın ısrar etmesiyle tekrar takımın başına geçti..2.si Kobe'nin bencilliği olmasa Lakers Shaq emekli olana kadar şampiyonluk kazanırdı en kötü her sene en büyük adayı olurdu..O zaman en az 2 şampiyonluk yüzükleri de fazla olurdu...3.sü Kobe tek başına bi şey yapamadı,,hatta L.A'tan takasını istedi..Bunun sonunda  Lamar Odom,Gasol,Artest takviyeleri geldi..L.A'dan ayrılsa hiç bir şey yapamayacaktı zaten..4.Phil Jackson'a sordular Kobe mi Shaq mu(7 sene öncesi)kesinlikle Shaq dedi,,röpartajı da var...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2011, 19:14:50 »
Demek ki Phil Jackson gibi adam da yanlis tahminler yapabiliyormus.Shaq kalsaydi durum su anda cok farkli olurdu.Kobe su anda dunyanin en iyi basketbolcusu.Ayrica benim Kobe takasini istemedi, takimdan takas istedi ama yanlis biliyor olabilirim.Son olarak hicbir oyuncu tek basina takimini sampiyon yapamaz -Jordan da dahil, sampiyonluk kadrolarini biliyoruz- ama Kobe tek basina basina benim hala hayretler icinde kaldigim bir sey yapti ve o Lakers'in efsane Suns kadrosuna karsi playoff serisinde 7. maca kadar dayanmasini sagladi..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Burak Kocamaz

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2011, 00:42:47 »
Kobe dünyanın şuanda en iyi basketbolcusu dersek Lebron James'e kesinlikle saygısızlık etmiş oluruz..Şu anda Durant,Rose gibi en iyi 5 oyuncusuna koyabiliriz ama.. kobe O kadar iyi performans göstermiyor.Jordan'ın yanına bile yaklaşamaz zaten..Jordan ikinci defa döndüğünde 34-35-36 yaşında bile 30-32 sayı ortalamalarla oynadı.40 yaşından sonra bile 20 yaşın üstünde oynadı..Ben T-Mac i bile  formda olduğu zamanlar bir sürü amerikan yorumcusunun Kobe'den 1 gömlek üstün olduğu yorumları hatırlıyorum..M.J sezon başında Kobe için gelmiş geçmiş en iyi 10 guard arasına girebilir diye açıklama yaptı..Shaq!a gelince gelmiş geçmiş en iyi 5 uzun arasında olduğu zaten kuşkusuz..Kobe şanslı adam,3 şampiyonluğu Shaq sayesinde yaşadı..Shaq Lakers'a gelmeden de Hadrawayle final yaşadı, gittikten sonra Wade 2 senede 1 şampiyonluk kazandı.Adama 1 tane iyi 2 numara yetiyor..Hem Jordan'ın ,hem Phil Jackson'un doğru kabul ettiklerinin basketbol hakkında yanlış karar oldugunu asla düşünemem sadece gülerim::

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2011, 00:52:21 »
Kobe dünyanın şuanda en iyi basketbolcusu dersek Lebron James'e kesinlikle saygısızlık etmiş oluruz..Şu anda Durant,Rose gibi en iyi 5 oyuncusuna koyabiliriz ama.. kobe O kadar iyi performans göstermiyor.Jordan'ın yanına bile yaklaşamaz zaten..Jordan ikinci defa döndüğünde 34-35-36 yaşında bile 30-32 sayı ortalamalarla oynadı.40 yaşından sonra bile 20 yaşın üstünde oynadı..Ben T-Mac i bile  formda olduğu zamanlar bir sürü amerikan yorumcusunun Kobe'den 1 gömlek üstün olduğu yorumları hatırlıyorum..M.J sezon başında Kobe için gelmiş geçmiş en iyi 10 guard arasına girebilir diye açıklama yaptı..Shaq!a gelince gelmiş geçmiş en iyi 5 uzun arasında olduğu zaten kuşkusuz..Kobe şanslı adam,3 şampiyonluğu Shaq sayesinde yaşadı..Shaq Lakers'a gelmeden de Hadrawayle final yaşadı, gittikten sonra Wade 2 senede 1 şampiyonluk kazandı.Adama 1 tane iyi 2 numara yetiyor..Hem Jordan'ın ,hem Phil Jackson'un doğru kabul ettiklerinin basketbol hakkında yanlış karar oldugunu asla düşünemem sadece gülerim::
LeBron'u Kobe ile karşılaştırmak için şampiyonluk yüzüklerini toplaması lazım.

Kobe benim gözümde her zaman LeBron'dan büyük oyuncu olarak kalacak.Çünkü Shaq gittikten sonra playofflara bile zar zor girerlerken Lakres'ı bırakmayıp daha iyi oyuncuların olduğu bir takıma gitmedi ve takımını yeniden şampiyonluğa taşıdı.

Benim gözümde KORKAKLAR ve KAHRAMANLAR ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar ayrı yerlerdedirler.
<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2011, 00:55:02 »

Benim gözümde KORKAKLAR ve KAHRAMANLAR ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar ayrı yerlerdedirler.
Bu harikaydı : ))) çok doğru aynı fikirdeyim.

Çevrimdışı Wadebrn

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Ağustos 2012, 18:54:39 »
Gerçekten çok güzel hazırlamışsın eline saglık