Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
0 (0%)
Lakers 4-1
5 (9.4%)
Lakers 4-2
13 (24.5%)
Lakers 4-3
16 (30.2%)
Spurs 4-3
9 (17%)
Spurs 4-2
10 (18.9%)
Spurs 4-1
0 (0%)
Spurs 4-0
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 52

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)  (Okunma sayısı 71446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)
« : 20 Mayıs 2008, 06:05:52 »
Batı Konferansı Finali

Los Angeles Lakers vs San Antonio Spurs

<lakers> vs  <spurs>

1. Wed, May 21 – at LAL, 9:00 pm (TNT) 
2. Fri, May 23 – at LAL, 9:00 pm (TNT) 
3. Sun, May 25 – at SA, 8:30 pm (TNT) 
4. Tue, May 27 – at SA, 9:00 pm (TNT) 
*5. Thu, May 29 – at LAL, 9:00 pm (TNT) 
*6. Sat, May 31 – at SA, 8:30 pm (TNT) 
*7. Mon, Jun 2 – at LAL, 9:00 pm (TNT)

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2008, 12:28:32 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2008, 06:46:52 »
4-2 spurs alır diyorum(biraz duygusal davranıyorum ya neyse)...
denver maçlarında en alt seviyede savunma, sonrasında sert bir takım olan ama kobe'ye eskortluktan öte savunma yapamayan bir ekip olan utah(doğrusu kim yapabiliyor ki korver ve brewer yapsında denilebilir)...en sonunda karakteri savunma olan bir takım SA Spurs...
kobe mükemmel geçen bir normal sezon sonrasında mvp ödülünü aldı ve kendi tabiriyle hollywood'ta bu duruma en uygun sonun şampiyonluk olacağını söylemişti...hayalinin Spurs duvarında eriyeceğini düşünüyorum...
uzatmaya niyetim yok...bence kobe bu maçta utah serisindeki kadar rahat olamayacak...
hazır geçmişten kalanda bir hesaplaşma varken ben Spurs'ün seriyi geçeceğine inanıyorum...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2008, 08:12:27 »
Şuan için aklım karışık,ne desem bilemiyorum valla,zor bir seri olacak ve ne sonuç çıkarsa şaşırmayacağımdan eminim.

Umarım kazanan biz oluruz,Kobe'yi en iyi yavaşlatan adamlardan biriyle çıkıyoruz yola,haydi hayırlısı.Lakers'lılarada buradan başarılar dileklerimi iletiyim,hak eden kazansın (yok yok Spurs kazansın =))

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2008, 09:27:52 »
Zor bir seri olacağı kesin. Zaten bu saatten sonra kolay olsunda demiyorum. Ama işimiz çok zor. Şöyle bir kabaca baktığımzıda bizim pota altımızda Gasol gibi harika bir devimiz varken San antonio'da Tim duncan gibi korkunç biri var. NBA'in savunulması en zor oyuncularından,pivot hareketlerini çok iyi bilen ve uygulayan biri onu nasıl savunuruz bilinmez. Ama Gasol ona karşı hem hücumda hem savunmada çok zorlanacak.Odom'la eşleşme ihtimalide var ama Gasol'le eşleşir diye tahmin ediyorum. Onu dışında aktif bir bench ve Ginobili,Tony Parker gibi iki süper yıldızı var. Bu adamları durdurmak zor ve bunun yanında çok aktif savunma yapacak Spurs ve Lakers'ı epey yavaşlatacaklar özellikle Kobe ve Gasol'u.
 Umarım Lakers yenerde haksız çıkarım. Ama gerçekten çekişmeli ve güzel bir seri bekliyor bizi.

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2008, 10:38:44 »
Thomas, bu seride Spursün başına çok iş açacak, çok...
SaS'ın işi zor.Nitekim çok daha yorgunlar Lakersa nazaran.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2008, 11:17:54 »
seriyi lakers alır diye düşünüyorum bu bi lakerslı olduğum için değil...şunu biliyoruz ki san antonio yaşlanıyo artık...tmm kabul ediyorum tim duncan çok iyi bir pivot büyük ihtimalle gasolla eşleşir gasol çok zorlanır ama utah maçında broozer a rağmen pota altındaki basketlerini isteyince çok iyi şeyler yapabileceğini gördük..tony parkerı da biliyorum yani ginobili de öyle hırslanınca gerçekten iyi şeyler yapacaklardır...ama ben lakersa çok güveniyorum..kobenin canın dişine takıp sakat sakat olduğu halde muhteşem bi iş çıkartmasına, lamar odomun kendini bulduğu zamanki oyununa, gasolun pota altındaki hücumuna, fisherin o büyük kalbine ve oyununa çok güveniyorum...sas büyük bi tehdit bizim için ama eğer gerçekten isterlerse seriyi lakers alır diye düşünüyorum.....

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2008, 11:21:19 »
Thomas, bu seride Spursün başına çok iş açacak, çok...
SaS'ın işi zor.Nitekim çok daha yorgunlar Lakersa nazaran.
Thomas Bu aralar az zaman aliyor zaten Oberto Onun yerinde

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2008, 11:46:05 »
-Duncan'a Gasol'ü vereceklerini düşünüyorum.Bu iki oyuncu arasında geçecek mücadeleyi merakla bekliyorum..
-Odom Utah serisindeki gibi oynarsa,Thomas,Oberto gibi isimlere boyalı alanı dar edeceğini düşünüyorum...
-Fisher'ın Parker'ı yavaşlatabilceğini düşünüyorum.Geçen sene bir ara bunda başarılı olmuştu Utah(Sloan Deron'a geri verene kadar!)
-Kobe'nin sorunu Bowen olucaktır.Kobe Bowen'ı halt ederde,geçen seneki Lebron'a yapılan akıllı savunma onada yapılabilir.
-Spurs'ta yan adamların katkı vermesi çok önemli.Bu seride onlara çok ihtiyaç var.

Sonuç: 4-3 Lakers

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2008, 11:59:56 »
-Duncan'a Gasol'ü vereceklerini düşünüyorum.Bu iki oyuncu arasında geçecek mücadeleyi merakla bekliyorum..
-Odom Utah serisindeki gibi oynarsa,Thomas,Oberto gibi isimlere boyalı alanı dar edeceğini düşünüyorum...
-Fisher'ın Parker'ı yavaşlatabilceğini düşünüyorum.Geçen sene bir ara bunda başarılı olmuştu Utah(Sloan Deron'a geri verene kadar!)
-Kobe'nin sorunu Bowen olucaktır.Kobe Bowen'ı halt ederde,geçen seneki Lebron'a yapılan akıllı savunma onada yapılabilir.
-Spurs'ta yan adamların katkı vermesi çok önemli.Bu seride onlara çok ihtiyaç var.

Sonuç: 4-3 Lakers

Çok doğru analiz etmişin...Lakersta odom utahtaki gibi oynarsa spursun boyalı alanını fena halde dağıtabilirz...Utah serisinde ki fast breaklerde geri koşamamız bu seride bize sorun çıkartabilir...Odom-Gasol ikilisin utah serisindeki bazı maçalrda(deplasman)ki gibi yumuşak kalmamaları lazım biraz daha sert olmaları gerekiyor..Zaten pota altında sertliği ele geçirirsek duncını durdururuz...Boyalı alana hakim oluruz...Gasolün  teması sevmediği herkes biliyor ama duncınla eşleşirse bunu sevmek zorunda..Boyalı alanda boğuşmak zorunda...Radmanoviç ilk beşte başlayıp saçma sapan şutlar atmazsa ve şutlarını sokarsa spursun gömülü savunmasını aşarız,Kobe  bu playofflarda gösterdiki bowenada sahayı dar etecek...İçeri girip pozisyonları zorlamazsa boş olan arkadaşlarını görürse lakers için daha iyi olur,sonuca daha rahat gideriz..Şimdilik bu kadar daha detaylı açıklamaları daha sonra yaparım...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2008, 12:27:51 »
Alıntı
Spurs airplane has had an incident in NO and Spurs are still there. Hotels are full in NO so the team will sleep in the airplane.
They will take a flight to LA at 7:00 am.

Yalnız önemli olaylar bunlar,havaalanında uyumak ne demek ya..Zaten yorgun argın geliyoruz ilk maça rakibe oranla,bir de havaalanında uyumak,kötü olacak..

Bir Fransız sitesinde çıkmış bu haber..

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2008, 15:43:29 »
Pek ihtimal vermedim açıkçası.
New Orleans öyle akın akın turist çeken bir yer değil.Mekanın yerlileri de ne kadar doldurabilir ki otelleri.Boş yer bulamamak ne demek.
Yalan haber gibi.

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2008, 16:55:54 »
Sas'ın gelmesini istemiyordum bu sene açıkcası Hornets Lakers finaline hazırlamıştım kendimi ama 7.maçın baskısını kaldıramadı Hornets takımı.. tecrübe edindiler umarım seneye konferans finalinda onların adını görürürüz.Lakers Sas her iki takımında birbirine göre olumlu olumsuz yönleri var.. Kobe eğer sağlamsa bowen'ın kobeyi gene zorlayacağını düşünüyorum ama KObe sayı atamasada oyunu kurarak takımının sayı atmasını sağlıyor.. Lakers'ın o hızlı paslaşmalarını topu çevirip boş pozizyonları bulmasını izleyeceğiz. Sas'ta aynı şekilde ritm yakaladımı durdurulamıyan takımlardan 7. maça gidebilecek bir eşleşme.. 4-3 ve ya 4-2 lakers alır diyorum ama büyük ihtimalle 4-3 olucaktır.batıdan çıkıcak olan takım nba finallerine yorgun gidecektir. :D

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı MeL0

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mayıs 2008, 17:34:20 »
Tahminlerin çok zorlandığı bi seri.Herşey olabilir demekten alıkoyamıyorum kendimi.Kobe çıldırabilir,Duncan kötü oynarsa Gasol harikalar yapabilir.Fakat bana göre en iyi guard ikilisi parker,ginobili seriyi çevirebilir.Kobeye karşılık verebilir.Sas benchden çok yararlanmalı

Ama yinede Odom,Kobe,Gasol,Fisher gibi isimlere tüm maçlarda dayanabileceğini sanmıyorum.Tahmin 4-3 Lakers
( Parmak )

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2008, 17:42:33 »
Spurs'ün olmadığı bir finali çok istiyorum. Tüm şartları ortaya dökersek Lakers, küçük bir farkla önde gibi. Kritik iki eşleşme Gasol-Duncan ve Bowen-Kobe.

Yine ev sahibi ekiplerin üstün olduğu bir seri izleyebiliriz ve seri Haziran'a kadar uzar.

Çevrimdışı utah-mania

• Rookie
  • **
  • JaZZ b0ys on the BLOCK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2008, 17:45:53 »
bende lakersın olmadığı bir finali çok istiyorum :-D bugün hornets karşısındaki soğukkanlı,dış şutlarda başarılı spursü görünce,utah karşısında kobe dinlenirken farkın kapanmasına engel olamayan lakersın bu seriden galip çıkması zor görülüyor ama büyük oyuncular büyük maçlarda ortaya çıkar...kobe&gasol&odom  ginobili&parker&duncan'a karşı bakalım ne kadar başarılı olacak...go spurs go!
senin alnını karışlarım tony!

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Mayıs 2008, 19:19:32 »
bowen'ın bu sefer kobe'yi yavaşlatabileceğine ihtimal vermiyorum. bowen'ın eskisi gibi olmadığı açık. kobe devamlı driwe edip çok serbest atış kullanacaktır.  bu sen spurs'u son maçta iyi yenmiştik. ilk iki maçı alırsak olay biter zaten. ginobiliyi de durdurmak çok önemli duncan eskisi kadar formda değil.

ayrıca kobe buraları çok özledi ve eminim çok özel bir performans sergileyecektir.

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2008, 19:23:17 »
ilk iki maçı alırsak olay biter zaten.

Spurs karşısında ilk iki maçı almak, turu kafadan kazanmak değil, turu kafadan kaybetmemek için gerekliliktir.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Mayıs 2008, 19:28:36 »
7 maça gider gibi duruyor. Parker ve Ginobili'ye durdurmamız zor. ortada seri, ne desem boş. en iyisi bi iki maç izledikten sonra sağlıklı yorum yapmak. kafam karışık.

yazmışken fisher'ı anmadan gitmemek olmaz, ha unutma, unutturma

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Mayıs 2008, 20:19:47 »
kobe devamlı driwe edip çok serbest atış kullanacaktır.  bu sen spurs'u son maçta iyi yenmiştik. ilk iki maçı alırsak olay biter zaten. ginobiliyi de durdurmak çok önemli duncan eskisi kadar formda değil.
ayrıca kobe buraları çok özledi ve eminim çok özel bir performans sergileyecektir.
1.Kobe her drive ettiğinde faul düdükleri texas'ta çıkmaz.  2.Duncan NoH serisinde Chandler tarafından müthiş savunuldu. Ama Phx serisinde nası oynadığını görmüştük.Bu seridede iyi oynayacaktır çünkü lakers uzunları pek teması sevmiyo ve kalıp olarak da ince kalacaklardır. Duncan'a karşı ki duncan'ı  genelde kalıplı oyuncular yavaşlatabilir. 2-0 öne geçersek iş biteri neye göre diyosun. Noh da 2-0 öne geçmişti!!
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2008, 20:28:01 Gönderen: mertsas »

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Mayıs 2008, 22:53:11 »
Valla buraya ne yazsam tersi cıkabilir.Benim icin öyle bir seri.Bowen Kobe'yi tutabilir derim bi bakmissiniz Kobe 35 sayiyi ativermis.
Onun icin ilk maci izleyip öyle yorum yapmak lazim daha saglikli olur.

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Mayıs 2008, 23:31:36 »
İlk Maça göre yorum yapsam daha temiz gibi olur şimdi Bowen çok iyi bi savunmacı teke tek olarak ama Ben Kobe denilen kişiye Ginobiliyi verirdim ben olsam Ginobili onu daha zorlicakdır Topunu zorlicakdır en azından top çalarak onu bozabilir manu ama bakdın olmadı sonraki tercih kesinlikle Bowen Olur Hornets maçınıda izledim de Süper bi savunma yapiyor Bowen adam adama..

Çevrimdışı k0be

• Rookie
  • **
  • All eyez on me !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2008, 23:48:41 »
güzel bir seri bizi bekliyor gönlüm lakers dan yana tabiki de :D lakers iyi bir savunma yapması lazım bende manu ya kobe wermesi iyi olur zaten fisher dwille yaptıgı direnci parker a da gösterirse iyi olcagını düsünüorum tabi iş duncan da bitior ona nsl bir savunma yapalıcagı merak konusu cünkü gasol yakın bir savunma yapmayı sevmiyor sanırsam odom un yardıma gelmesi lazım kısaca 2 taraf icin de kolay olmayacak iyi seyirler ...

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2008, 11:08:49 »
Kobe'ye çalınan all-star düdükleri abartılmazsa savunması ile 7.maçta Spurs'ün bu seriyi geçeceğine inannıyorum ama tabiyki bu noktadan sonra hangi takım seriyi geçerse kimseyi şaşırtmaz.Spurs'ün Lakers'tan daha yorgun olarak bir deplasman maçından sonra tekrar bir deplasmana gidecek olmasa ilk maçı Lakers'ın kazanma şansını fazlasıyla arttırdı. Heyecanla maçları bekliyoruz.

Çevrimdışı _samo_

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Mayıs 2008, 11:49:53 »
spursun tecrübesi lakerstan üstün o yüzden burada spurs avantajlı spursun tecrübesinin fazla olmasının bir de dezavantajı oyuncuların yorgunluğu.bence çok çekişmeli geçecek olan bu seride izleyenler çok keyif alacağa benziyor.bu seride kimin finale çıkacağında bir sürpriz olmaz bence.ama ben lakersın  kazanmasını istiyorum <lakers>
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2008, 11:52:01 Gönderen: _samo_ »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #24 : 21 Mayıs 2008, 14:11:45 »
 Spurs buraları seven bir takım şu anda moral açısından daha üst düzeydeler bana kalırsa. İlk turda Suns ve arkasından 2-0 geriye düştükleri serileri çevirmeyi başardılar. Ki Duncan'lı Spurs ilk defa 2-0'dan seri çevirmiş. Lakers ise buraya daha kolay geldi. Denver onları hiç zorlayamadı. Utah'ta formsuz bir Boozer ve Kobe'yi savunamayacak oyuncular vardı. Utah ve Denver'a karşı hızlı basketbol oynandı ama bu seviyede oda olmayacak Lakers'ta. Spurs bu açıdan avantajlı.

Serinin kilit isimleri Gasol&Duncan olacak. Gasol hücumda her ne kadar çevikliği çabukluğu ile artı sağlayabilirse de Duncan'ın savunmasını da yabana atmamak lazım. Duncan'ın cephesinde ise hücumda bu kez Chandler gibi güçlü bir isim yok. Gasol savunma konusunda sıkıntı yaşatabilir Lakers'a. Ki benchten de Duncan'ı durdurmaya yönelik bir cevabı olduğunu düşünmüyorum.

Guard rotasyonunda da Parker'ı savunmak güç olacak Lakers için. Fisher ve Farmar savunmada iyi gözükmetiler bu sene itibari ile. Parker elbette muazzam bir performans sergilemeyecek ama istatistikleri bleirleyici olabilir. Fisher'ın yavaş kalması Lakers savunmasını Parker'ın penetrelerini kesmeye itecektir.

Kobe'nin karşısında onu ligde en iyi savunabilecek oyunculardan biri var. Bruce Bowen. Tabi ki Kobe'yi durdurmasını beklemek hata elbette Bowen Kobe'yi ne kadar yavaşlatabilecek mesele burda. Geçen seneki finallerde Lebron'a zaman zaman üçlü sıkıştırmalar gelmişti Spurs'te. Ki baya sert bir basketbol oynamışlardı, eğer yine bunu sergilerlerse hakemlerin kararları da seride etkili olabilir.Standartı belirlemeleri lazım.

Kobe'nin hücumu demişken savunması da bir o kadar önem taşımakta. Muhtemelen Kobe'nin savunmadaki eşleşmesi Ginobili olacak. Bu açıdan bu eşleşme de serinin kaderini belirleyecek gibi. Kobe hücum marifetlerini elbette sergileyecek ama ne olursa olsun savunma meziyetlerini de es geçmemesi gerek.

Koç bakımından da bir takımın ağır bastığını söylemek güç. Bir tarafta Phil diğer tarafta Pop. İki takımda da basketbol zekası kuveetli oyuna müdahele eden doğru işleri doğru zamanda yapabilen iki koç var.

Tahmin = Spurs 4-3