Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
0 (0%)
Lakers 4-1
5 (9.4%)
Lakers 4-2
13 (24.5%)
Lakers 4-3
16 (30.2%)
Spurs 4-3
9 (17%)
Spurs 4-2
10 (18.9%)
Spurs 4-1
0 (0%)
Spurs 4-0
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 52

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)  (Okunma sayısı 71430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Ynt: Los Angeles Lakers (3) - San Antonio Spurs (1)
« Yanıtla #150 : 28 Mayıs 2008, 16:36:17 »
  Spurs bence dün gece maçı hak ettiğini göstrerecek oyunu genele yansıtamadı. Oyunun bazı bölümlerinde ciddi ciddi üstünlük sağlamış olsalarda maçın genelinde Lakers üstünlüğü vardı. Şu ana kadar sahasında maç kaybetmeyen Lakers'ın bir aksilik olmazsa NBA Finallerine çıkacağını düşünüyorm. Ancak rakip Spurs sonuç 3-1'de olsa seri daha bitmemiştir. Oynanacak maç yada maçlar var bakalım sonuç ne olacak.

İlk yarı hakemler bol bol düdük çalıp oyunu yavaşlattı. Her müdahele faul düdüğü ile kesildi. Bu kadar sık düdüğe başvurulan bir maçta Kobe'nin ''0'' serbest atış ile maçı tamamlaması da garip. Hoş Kobe'de double-double'ına rağmen hücumda pek agrasif bir görüntü çizmedi bence. Hakemlerin bol keseden faul çaldığı dakikalarda dahi Kobe içeri yüklenmek yerine dışardan şut denemeleri yaptı.
 Lakers için son dakikalara önde girmekte büyük dert. Bunun en güzel örneğini Batı yarı finalinde Utah önünde gördük. 20 sayı farktan maç son şuta gelmişti. Burada da bitime 50 saniye var 7 sayı öndesin ve son pozisyona kadar geldi oyun. Bana göre de Fisher'ın son pozisyonu faul ile cezalandırılmalıydı ama hakem kararı bu değişmez. Lakers önemli bir avantaj yakaladı bakalım kullanabilecek mi ?>

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 28 Mayıs 2008, 17:46:21 »
Valla bence maç için diyecek bişe yok Bayaa bi üzüldüm En kritik maçta böyle oyniicağımızı hiç beklmezdim özellikle ginobili büyük hayal kırıklığı yarattı bende

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 28 Mayıs 2008, 19:01:15 »
Yöneticimiz Çağatay açısından tartışmalı bir karar değilse son FAUL -FİSHERIN BARRY'E YAPTIĞI FAUL- o zaman tartışmamıza gerek yok...

Edit:Şimdi bu 1 cümlelik mesajıma lütfen paragraflar dolusu cevap yazmayın...okurken sıkılıyorum da bazen..Bayılıyorum :D

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 28 Mayıs 2008, 19:13:45 »
Maçın sona ermesine 2.1 saniye kala kullandığı üç sayılık atış sırasında Derek Fisher'ın kendisine faul yaptığı yönünde itirazlarda bulunan; ancak maç sonunda yaptığı açıklamada konferans finallerinde bu tür düdüklerin çalınmadığını ifade eden Spurs'lü Brent Barry, "Batı Konferansı finalinde bu tür pozisyonlara faul çalınmayacak. Belki normal sezonda çalınabilir; fakat Batı Konferansı finalinde çalınmamalıydı" dedi.

Son pozisyonda Brent Barry'e yaptığı savunmayla Lakers'ın sahadan galibiyetle ayrılmasında önemli rol oynayan Derek Fisher, "Son pozisyonda kesinlikle temas vardı; ama teması benim yaptığımı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Hakemlerin son hücumda doğru karar verdiğini belirten Spurs'ün tecrübeli antrenörü Gregg Popovich ise, "Hakem ben olsaydım, son hücumda Derek Fisher'a faul çalmazdım" dedi.

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 28 Mayıs 2008, 19:17:54 »
umut maçtan sonra diğer apaçiler gibi ağlamasını mı bekliyosun bizim organizasyondaki efendi,kişilikli,adam gibi adamların?
Her takımda olur ama Spurs ve Pistons'ta böyle şeyler olmaz...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #155 : 28 Mayıs 2008, 19:18:35 »
Popovich faul deseydi sanki hepiniz ''Aaaa Pop faul dedi bu kesin faul...'' diyecektiniz..Eee Fisher da temas var diyor..Gözlerin önünde olan bir pozisyon..Sana göresi bana göresi vardır bu işin..Ki bundan daha hafif pozisyonlara düdükler çıkıyor...Pop büyüklük göstermiş ve yenilgiyi hakeme bağlamamış..Başka takım olsa kıçını yırtardı şu pozisyon için..

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 28 Mayıs 2008, 19:22:20 »
Biz onları zaten o duruşları yüzünden sevdik, benimsedik...Lakers bizi elesin sorun değil ama yeter ki o duruşumuzu bozmayalım...

Her ne olursa olsun seri devam ediyor...

"WE BELİEVE"

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 28 Mayıs 2008, 19:24:53 »
umut maçtan sonra diğer apaçiler gibi ağlamasını mı bekliyosun bizim organizasyondaki efendi,kişilikli,adam gibi adamların?
Her takımda olur ama Spurs ve Pistons'ta böyle şeyler olmaz...

Yok beklemiyordum, bilgi için koydum onu.

Zaten pozisyonu da izleyemedim daha, o nedenle yorum yapmaktan kaçındım. Ama dediğin doğru, o iki takım hiçbir zaman hakemleri konuşmuyor.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #158 : 28 Mayıs 2008, 19:25:42 »
Popovich'in açıklamaları "faul olmadığını" değil,başka şeyleri açıklıyor.Daha geçenlerde,Türkiye'de Beşiktaş-Telekom serisinin bir maçının ardından,bana göre hatalar Beşiktaş aleyhine olmuşken -kazandığımız maçtan bahsediyorum,tabii Telekom aleyhine olmuş diyenlerde olabilir- Ercüment Sunter çıkıp tabir yerindeyse "ağlamıştır",Pop'ta bu hallere düşmediği için ne kadar büyük koç olduğunu gösterdi.He hakemin kararı yanlış deseydi de ağladı olmayacaktı orası ayrı,sadece bazı koçlar ortada kötü yönetim yokken bile ortalığı velveleye verebiliyorken,bazıları "bodozloma",faul olduğu %1000 görülen bir pozisyon için büyüklük "yapabiliyor" örneğini vermek için Bjk-Tt maçını araya soktum.Ercüment Hoca şuralara bakta az "ders al".

Benim anlamadığım,buna faul çalmadılar,bir dahaki maç bundan daha hafif müdahelelere hangi "yürekle" düdük çalabilecekler.Gerçi orası STAPLES,çalarlar dimi.

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 28 Mayıs 2008, 19:25:51 »
Peki duruma bide şöyle baksak;
Son hücumu Spurs değil Lakers kullanacak olsa ve olaylar aynen gerçekleşse.Yani son topu Kobe alıyor fake atıyor ve temas gerçekleşiyor (fisher'ın teması gibi )
Sizce yine çalınmaz mıydı ???
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 19:28:13 Gönderen: the_apo_1 »

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #160 : 28 Mayıs 2008, 19:28:43 »
Peki duruma bide şöyle baksak son hücumu Spurs'ün  değil Lakers'ın olsa,son topu Kobe alıyor fake atıyor ve teması gerçekleşiyor (fisher'ın teması gibi )
Fisher'ın müdahelesinin altında müdahele olsa bile çalınırdı "şahsi görüşüme göre".

Hem de aynı pozisyon,10 maç sonunda olsun,10'unda da çalınırdı.Ama pozisyondaki isim Barry olunca,Fisher "bodozloma" dalsa da birşey fark etmedi.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 28 Mayıs 2008, 19:31:04 »
Peki duruma bide şöyle baksak son hücumu Spurs'ün  değil Lakers'ın olsa,son topu Kobe alıyor fake atıyor ve teması gerçekleşiyor (fisher'ın teması gibi )
Gasol 2de 2 serbest atış yapsaydı hic o son top tartısılmayacaktı bile..

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 28 Mayıs 2008, 19:32:41 »
ginobili' nin oyunu tekrardan belirleyici faktör olmuş spurs sisteminin ana lokomotifi kendisi ana skorerde o böle bi maç çıkarması böyle önemki bi maçta gerçektende çok kötü bi günündeymiş yada lakers savunma kitaplarına konu olmuştur

Çevrimdışı Suns Fan

• Bilgi Yarışması 1.si
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 28 Mayıs 2008, 19:34:02 »

Öyle bakarsan olaya, Spurs'ün maç içinde bir üçlüğü girse çok daha farklı şeyler konuşulurdu...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #164 : 28 Mayıs 2008, 19:35:18 »
Yalnız farkındamısın bilmem ama öğlende bunun benzeri bir tartışma yapmıştık ?

Atsaydılarla olmuyor bu iş işte,bizimkiler boş üçlükleri "atsaydı" maçı almıştı.Öyle bakarsak,Umut becerikli olsa ve boş kaleye gol atsa şimdi Avrupa'daydık.Bunun benzerlerini çoğaltalım mı böyle.

Ben boş kaleye o golü "atsaydım" şimdi Trabzonspor A'daydım belkide.

Buraya gelmiş maç ve Spurs kendi sahasında hakemlerden hançer* yemiştir son saniyede,daha ne atsaydılara giriyoruz.
*son saniyedeki pozisyon için diyorum,yanlış anlaşılma olmasında boşuna tartışma çıkmasın.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 19:38:42 Gönderen: Freezer-20 »

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 28 Mayıs 2008, 19:39:29 »

Ben sadece meraktan sordum o soruyu...Yok şu bunu atmış,bu bunu atamamış diye saçma bi olay atmadım ortaya ;-)
Benim sorduğum soru sadece:Barry değilde Kobe aynı durumda olsa,o düdükte farklılık olur muydu olmaz mıydı sizce ;-)

Çevrimdışı utkuhw

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 28 Mayıs 2008, 19:39:42 »
kobe ye o kadar süperstar düdükleri çıktı ki seri boyunca 6 tane faul kullandı. zaten sırf bu yüzden dengeyi sağladık, sonrasındada şans yanımızda oldu kazandık.

şu forumu elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum güzel yazılar var. fakat "the apo" gibisini görmedim. bir insan bu kadar mı nefret yüklü olur.

maç içinde hakemler ağzımıza sıçsın son pozisyonda burda ağlayıp zırlayın. geçen senede lebron a son topta faul yapıldı çalınmadı. ondan önce dallas spurs serisinde son topta faulü çalmadılar. kobe olsa öyleymişte böyleymişte.

gerçi nba lakers-celtics finali ayarladı. olur mu olur..

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #167 : 28 Mayıs 2008, 19:42:26 »
kobe ye o kadar süperstar düdükleri çıktı ki seri boyunca 6 tane faul kullandı. zaten sırf bu yüzden dengeyi sağladık, sonrasındada şans yanımızda oldu kazandık.

şu forumu elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum güzel yazılar var. fakat "the apo" gibisini görmedim. bir insan bu kadar mı nefret yüklü olur.

maç içinde hakemler ağzımıza sıçsın son pozisyonda burda ağlayıp zırlayın. geçen senede lebron a son topta faul yapıldı çalınmadı. ondan önce dallas spurs serisinde son topta faulü çalmadılar. kobe olsa öyleymişte böyleymişte.

Yavaş gel abi yavaş biraz.
Kontrolsüz güç güç değildir.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 28 Mayıs 2008, 19:42:35 »
Kaan Kural Gasol o iki atışı yapmadan once "bitti bu iş artık" gibisinden laflar etti.. kacırınca döndü mac.. e hadi ben hatalıyım..yorumcu da mı boş konuştu..

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 28 Mayıs 2008, 19:43:22 »

Puhaha...
Ne desem boş bu mesaja karşılık bi üstte attığım mesajı bidaha oku bakayım aynı şekilde düşüncek misin yine...Heaa düşünceksende senin sorunun,beni alakadar etmez ;-)

Edit:
Kaan Kural Gasol o iki atışı yapmadan once "bitti bu iş artık" gibisinden laflar etti.. kacırınca döndü mac.. e hadi ben hatalıyım..yorumcu da mı boş konuştu..
Benim dediğimle aynı şey mi bu..Ya da bizim tartıştığımız konuyla...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 19:46:17 Gönderen: the_apo_1 »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #170 : 28 Mayıs 2008, 19:44:29 »

Ağlamak ve zırlamak ?

Bir pozisyonun faul olduğunu söylemek ağlamaksa eğer .... Kaldı ki ''Hakemler SAS'ı katletti..'' denmiş bir mesajım yok olmadığı gibi diğer arkadaşlarında böyle bir iddiası yok..

Kullandığın kelimelere dikkat et biraz..Ağlamak zırlamak falan güzel bir cevap verirdim de neyse..

Lakers diasporası ile uğraşılmaz..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 19:47:09 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 28 Mayıs 2008, 19:47:18 »
Geçen sene şampiyon olduk...şampiyon olduk dedirtmediniz be...
Yok lebron 3.maçta 3 serbest atış soksa şampiyon olurmuş Cavs...
Ama şimdi biz bişi söleyince eyyamcı oluyoruz...

Not:Şu forumun önde gelenleri de tartışılmaya başlandı ya...Helal olsun...Şu forumu da böyle gergin bi ortama çevirdiniz ya Helal olsun...Emeği geçen herkese-üyesine,yöneticisine,moduna,editörüne,adminine- çok teşekkür eder,gözlerinden öperim...

Sen n zamandan beri yorumcuları beğeniyosun be?
Sİl o zaman o imzanı da ondan sonra paşa paşa konuşalım yorumcuları burda!!!!!!!!
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 19:52:29 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #172 : 28 Mayıs 2008, 20:05:42 »
KK ya da MK,Lakers aleyhine birşey deyince sövmeye başlayan biz değildik,Lakers taraftarıydı.Daha geçen seride,Gasol'a birşey dedi diye,MK'ye alınan tavır gün gibi ortada,KK Lakers'ı bir konuda övmeyince,aman aman nasıl övmez oldu.Ben değildiğim bunları söyleyen,Lakerslılardı.O zaman boş konuşurlar,şimdi dolu olur.Aynı bu maçın tersi bir dahaki maç olsa,aynı şeyler olsa yine boş konuşmuş olurlar.

Diyorum ki,"atsaydılarla" olsaydı,neler olurdu.Sivasspor şampiyon olurdu,Golden State playoff yapardı.

Ayrıca senin "atsaydı" lafınla,maç içerisinde söylenmiş bitti bu iş artık lafı çok farklı kulvarlarda.Sen çıkıp Spurs son pozisyonu konuşacağına,üçlükleri atsaydı diyorsun,sonra Gasol atsaydı,yok artık Lebron.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 28 Mayıs 2008, 20:08:22 »
Ben asla Kaan Kural'a laf etmedim.Sacmalamayın isterseniz son 2 mesajı yazanlar.. İmzamda da Kaan Kural göremiyorum.. Hani ? Lakers kazandı ya.. çekin konuyu sağa sola.. hak ederek alınan bir galibiyet degil cünkü.. hakemle.. Sabırr

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #174 : 28 Mayıs 2008, 20:18:33 »
Ben sen Kaan Kural'a laf ettin demedim,"Lakers taraftarı" dedim."Saçmalama" istersen.Önce benim yazdığım mesajı iyi oku,sonra yorum yap.
Lakers taraftarından da üstüne alınması gerekenler alınsın,ben Ty'den konuştuğunu görmedim alınmasın,vence'de alınmasın,Oğuzcan'da alınmasın."Alınması gerekenler alınsın" dediğim gibi,net bir şekilde anlaşılıyor zaten.

Lakers'ın kazandı ya,eteklerim tutuştu.Evi birbirine kattım,Samsun kan ağlıyor şehir sokaklarını yaktığım için,Popovich ile telefonda konuştum,sinirimden adamın kulübü bırakmasını söyledim,hey Allah'ım.Çıkıp Lakers'ı tebrik edelim,sonra aldığımız tepkilere bak,sağa sola çekmekmiş,peh.
Konuyu dağıtan benmiyim senmisin,çıkıp "atsaydı" diyorsun,sonra KK bunu dedi,diyip bizim "Lakers taraftarının" dediklerini gündeme getirmemizi sağlıyorsun sonra suç bizde oluyor,hadi ya.Biraz daha konu açta,bizde sağa sola çekmiş olalım konuları o zaman.

Ya sabır.Konuyu sağa sola çekmek için konu atılır ortaya,sonra galibiyet lekeliyoruz olur.