Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
0 (0%)
Lakers 4-1
5 (9.4%)
Lakers 4-2
13 (24.5%)
Lakers 4-3
16 (30.2%)
Spurs 4-3
9 (17%)
Spurs 4-2
10 (18.9%)
Spurs 4-1
0 (0%)
Spurs 4-0
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 52

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)  (Okunma sayısı 71450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers (3) - San Antonio Spurs (1)
« Yanıtla #200 : 29 Mayıs 2008, 19:39:32 »
Kobe son pozisyonda saçma sapan bir zorlama atış yaptı(ne gerek varsa) topu tutsa maç krize girmickti ama topu tutmayı beceremedi dingil..!!!!..
Şu elinde patlayan top mu.. 1-2 sn kala.. eger o ysa zaten o sekil atmak zorundaydı

neden içeri giriyorki topu tutsa elinde biraz zaman harcasa o da pozisyonu zorlamayacaktı..

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 29 Mayıs 2008, 19:47:58 »
kobe arkadaşları şampiyonluğu ne kadar istediklerini gösterdiler.san antonio ya karşı deplasmanda maçkazanmak kolay değil hemde playofflarda.lakers gösterdiki bu yılın en büyük favorisi kendisidir.lakers kendi sahasında kazanır ve batı şampiyonu olarak finale çıkar

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 29 Mayıs 2008, 20:57:18 »

Arkadas Spurs'lu ve bir seyi merak ediyor, sike olarak sayiyor, haksizlik oldugunu belirtiyor, daha da ileri gidip Stern yapti diyor. Ben de ona soruyorum; Barry buraya gelirken neredeydi o hak? Madem boyle bir gecmisi var takimin, susacaksin kardesim. Hele de o ceza... Serinin ikinci macinda bench'ten sahaya giren Bowen-Duncan'i unutmadik, unutamadik.

İyice saçmalıosun bence biyerden sonra susmalısın..."Bence"...Ben olsam öyle yaparım..
Ayrıca konu Lakers'ı savunma konusuna gelince zaten bi mantık bulmadan savunuyorsun ama bu sefer Spurs'un cezalarını falan karıştırmışsın...Barry'nin gelişi nedir...Nba kuralları içindedir...30 gün süresi...Adam zaten sakattı...Demon ile imzalamak amaçlı serbest kaldı...Süre bitti geri geldi...Bu kadar...
Ama sen bana hala Gasol takasını açıklayamadın...Açıklamaya çalıştın işte resmi dillerle ama ben hala iddaa ediyorum karanlık eller var orda.... bana Gasol takası kurallara karşı değildir demişsin...Bence de değil...Benim kastım da zaten o değil...Hani bunu biliyosun da bari politikacılar gibi yuvarlak cevaplar verme...Bana Shaq'ın oraya buraya gidişini söylüyorsun..shaq nasıl gitti?
MVP'niz adamı istemedi...Gİtti...Günlerce konuşuldu takaslar...Hiçbiri bu kadar basit ve oldu da bitti maşallaha getirilmedi...Artniyet aramaya çalışma zaten artniyet Lakers'ın arkasında...Oralarda ara...Ha bende arıyosan artniyet düşüncem sabit...Haketmeden burada şu an Lakers...

Eğer takas hakkında birdaha açıklama yapacaksan bana şunu anlat...Yeniden yapılanmak isteyen bir takım;neden yıldızını off-seasonda değil de,bir anda,pivotsuz kalan büyük bir takıma bir hiç karşılığında verir?
GM olsan yapar mısın?Ya da ben GM olsam beni buna nasıl ikna edersin?Hodri meydan işte açıkla da kurtulalım...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 29 Mayıs 2008, 22:43:12 »
Oncelikle, benden savunma isteyen adam, once kendi savunmasini koymali... Elinde belge mi var? Yada en azindan kiyida kosede olan bir cakma haber ajansindan cikmis bir dedikodu mu var? Ne gozmus yarabbim, nasil direk anladin boyle bir seyi, vay be... Karanlik eller filan, tabii tabii.

Bana sunlarin cevabini ver teker teker, mantikli bir sekilde, ben de hakli oldugunu kabul edeyim;

- Haydi diyelim ki GM Lakers'li, Memphis'in yoneticisi olmasina ragmen Lakers'i genisletecek, peki takimin sahibi nerede yahu? Takimin sahibi neyden para kazaniyor, bilir misin? Memphis Gasol takasiyla nelerini kaybetti; biletlerden gelen hasilatlar, satilan urunlerden gelen paralar ve itibar... Sence takim sahibi bu kadar mi salak? Bakkalcinin yanina gelen cirak her urunu 1 kurusa satarsa ne yapar o bakkal onu? Sacmalama yahu, milyar dolarlardan bahsediyoruz.

- Jerry West deniyor... Jerry West'e teklif goturuldu, Executive Chief olmasi icin Lakers'ta. Adamin cevabini biliyor musun peki: "Basketboldan uzak kalmak istiyorum bir sure...". Basketbol uzak kalmak isteyen adam, kara islere girecek oyle mi? Hem de Lakers'da yonetici olmak gibi bir sans varken gene.

- Tekrardan Jerry West deniyor... Jerry West'in Memphis'le hicbir alakasi kalmamis, bagi yok, sorumlu insan degil. Sence Jerry West gidip te ikna edebilir mi takimin sahibini milyar dolarlar kaybetmesi icin? Yada GM'in itibarini dusurmesine sebep olabilir mi? Birak allahusen.

- Shaq nasil gitti bilir misin? Bu takaslar kural disi degildir, aykirilik yoktur. Her zaman degerlidir biten kontratlar. Bakiniz diger forumdaki mesajlarima, 4-5 ay boyunca Kwame'nin pazarlanmasini bekledik, bunu biliyorduk, boyle bir takasin olabilitesini. 9 Milyon dolarlik bir bosluk cok onemlidir Salary'de, hele de Memphis gibi Rebuilding'e giden bir takim icin. Orada takas edilen oyuncu Kwame degil de -misal- JO olsaydi, onun da kontrati 9 milyon dolar olup kontrati bitecek olsa, tepki boyle olmayacakti, her sey Kwame'nin yeteneksizliginden kaynaklaniyor zaten ama takas edilen Kwame degil biten kontratti, o yandan bak.

- Bana su 4-5 mesajini goster, ben yine kabulleneyim;
                                   - Jason Richardson'in Charlotte'a gitmesini elestirdigin
                                   - Kidd'in 'yeniden dogan(!)' Van Horn'a karsilik Dallas'a gidisini elestirdigin
                                   - Shaq'in Lakers'tan Miami'ye gidisini elestirdigin
                                   - Ray Allen'in - KG'nin Boston'a gidisinin ...

Bunlari gosteremezsen, Lakers'a karsi bir kin besledigini dusunecegim... Zira bu takaslardan farki yok Gasol'un. Ne yani, Jason Richardson'i Brandan Wright'la bir mi tutuyorsun sen? Yoksa orada GSW'nin amaci Salary'i koruyup, Monta Ellis'e yer mi acmakti. Dusun biraz.

Shaq Lakers'tan giderken guluyor muydun, yoksa yine boyle celalleniyor muydun? Kaldi ki Miami sampiyon oldu o sene, yirtinman gerekmez miydi? Madem bu olay Lakers'i daha onceden gucsuzlestirdi, neden Stern'un eli oldugunu iddia ediyorsun? Stern asansorculuk mu oynamak istiyor? Lakers asagi, Lakers yukari...

- Memphis sezonun ortasinda pazarlamadi Gasol'u, taa gecen yazdan basladilar... Hatta teklifler bile geldi Portland ve Bulls'dan. Portland'in teklifi basina yansimadi bilemeyecegim o bakimdan ancak Bulls Ben Gordon+capfiller teklif etti. Bunu geri cevirdi Grizzlies. Daha sonra Gasol isteksiz oynamaya basladi, bkz. sezonun basindaki istatistikler. Gasol'un degeri hizla duserken, hamle yapilmak istendi, olay bu.

Gasol'un degeri nedir? Aldigi kontrat yillik 12-13 milyon dolarsa, yapilabilecek en iyi takas nedir, sen bana bunu soyle... Adamlar rebuilding'e gidecek, biten kontratla olusturulacak Salary cap'e ihtiyaclari var, kontrati 12-13 milyon dolar olan adama karsilik takas edebilecekleri adamin kontratinin 12 milyondan dusuk olmasi lazim, Salary kurallarindan oturu. Kwame'ninki de 9, zaten arada olan 25% kuralindan dolayi fark olusmuyor, Gasol'un kontratindan kurtulmus oluyorlar. Olay bu!

Gasol'u verip kimi alacaklardi? Daha dogrusu, bu takim Gasol yerine kimi alsaydi basarili olabilirdi? Rebuilding tek cozum iken, Gasol'un de degeri hizla dusuyorken, neden Gasol biten kontrata karsi takas edilmesin ki. Yukarida yazdigim takaslardan ne farki var peki, onu belirt bir zahmet. Miami Marion'in biten kontratini dusunmedi mi zannediyorsun? Yada Shaq Lakers'tan giderken, yerine gelen Brian Grant'i Shaq'la bir mi tuttun? Guluyorum sadece.

Yani oyle dedigin gibi, bir ay icinde olmadi bu olay. Bosuna mi 'February Trade-Deadline' olayi var yahu, yazin mi yapilacak takaslar, tovbe tovbe.

- Son olarak, dun cikan haberi bir oku derim;

Grizz Offered Mike Miller for Travis Outlaw

- Sence su zamanda, Mike Millar'la Travis Outlaw esit duzeydeki oyuncular midir?

- Bu teklif sana Rebuilding'i animsatmiyor mu? Yani Gasol takasiyla ayni durumda gozukuyorlar bence, sence de
oyle mi?

- Peki madem karanlik elleri gordun 19 inch'lik ekranindan bir anda, neden bu Lakers'i koruyan Memphis gidip bu teklifi yapsin Portland'a? Portland Lakers'in en buyuk rakibi olacak ileride... Neden Portland'i su zamanda acayip gelistirecek bir takasa girissin Memphis? Karanlik eller birbirine mi girdi yoksa, hem Lakers'i hem de Lakers'in rakiplerini mi koruyorlar. Vay anam vay...

Sallamalara karsi degilim de, desteksiz sallamalara karsiyim... Umarim kesip atmazsin da, duzgun bir cevap verirsin, 19 inchlik ekranla iyi sanslar.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 29 Mayıs 2008, 22:46:08 »
Öncelikle 4. maçın ardından;

Bu maçı kazanmamızı gerçekten beklemiyordum. Hatta biryerlerde şöyle birşeyler yazmıştım;
at&t center'dan bir galibiyet çıkar mı? çok zor. şayet çıkarsa o zaman bu seri bitmiş demektir ve hatta işte o zaman Lakers birşeyler kanıtlamış demektir.
at&t center'dan bir galibiyet çıktı ve seri %95 bitti. Bundan sonra Spurs'un playofflarda evinde hiç maç kaybetmemiş Lakers'ı Staples'ta 2 kere yenmesi imkanlı değil. Bundan da öte, Lakers alıntıda da belirttiğim gibi birşeyler kanıtladı. Kolay geçen Denver ve pek yıpranmadığımız Utah serilerinden sonra nihayet gerçekten güçlü bir takımı, hem de kendi evinde yenerek seriyi bitirme noktasına geldik. Bu atmosferde ve bu düzeyde böyle bir galibiyet almamız gerçekten önemliydi.  at&t center'dan çıkan galibiyet, bugünler için çok önemli olmakla beraber gelecek yıllara hazırlanan takımın temelin üzerine koyduğu ilk taş olacaktır.

Kobe oynaması gerektiği gibi oynadı. Sorumluluk alması gerektiğinde sorumluluk aldı, takım arkadaşlarını oynatması gerektiğinde topu arkadaşlarıyla paylaştı. Gasol son periyotun kısa bir bölümünde Duncan'a yaptığı savunma olmasa çok kötüydü. Odom biraz kıpırdanıp sorumluluk almayı becerince Lakers'ın işleri çok kolaylaşıyor. Radman beklediğimden öte iyi oynadı. Odom ile beraber takımın ayağa kalktığı bölümdeki oyunu güzeldi. Vujacic çok kötü istatistiklere imza atsa da attığı 3'lük maçın son dakikaya kadar kopmasını sağladı. Walton'a ise ne kadar sövsem az.

Spurs'de işler pek iyi gitmedi. Lakers'ın içeriye kapanması, Spurs'u epey zorluyor. Bu şekilde Duncan'a double team yapabilirken Parker'ın da penetrelerini önemli ölçüde azaltıyoruz. Dışarıda çok boşluk vermemiz sistemin tek handikapı. Spurs'de ise dış atışları sayıya çevirebilen tek adamın Barry olması Lakers'ın çok işine yaradı. Bowen köşelerden yakalarsa atabiliyor fakat sürekliliği yok. Ginobili sakatlığının da etkisiyle istikrarsız, Finley istikrarsız, Parker zaten hayatı boyunca iyi bir dış şutör olmadı, Horry ise resmen bitmiş. Bu noktada Bowen'a birkaç satır yazacağım. Kobe'ye yaptığı savunmayla ne kadar büyük bir savunmacı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Böyle bir savunmacının DPOY ödülünü hiç alamamış olması üzücü. Duncan ne kadar oynarsa oynasın Spurs'u tek başına taşıyamıyor.

Gelelim maçın en önemli pozisyonuna. Bugüne kadar hakem konuşmadığımı ve hakem konuşmaktan hiç hoşlanmadığımı herkes bilir fakat karar bu kadar kritik bir maçın bu kadar kritik bir zamanındaysa üzerine 2 laf etmek muhakkak gerekir. Maçı internet üzerinden tnt'nin sitesinden kötü kamera açılarından izledim. Faul pozisyonu karşı potaya yakın oldu, bulunduğum açıdan faul olmadığını düşündüm. Sonradan özetleri ve tekrarları izleyince ise pozisyonun faul olduğunu gördüm. Popovich ve Barry pozisyon hakkında konuşurken çok doğru bir noktaya temas etmişler; Popovich "ben hakem olsam vermezdim" derken Barry de "normal sezonda belki fakat playoffta bunlar faul değil" demiş. Evet, playofflarda Fisher'ın müdahalesine faul çalınmaz. Fakat son birkaç yılda artarak devam eden trendle beraber hakemler o kadar kolay düdükler çalmaya başladılar ki bu müdahale diğer bütün o faullerin yanında faulün babasıdır. Aslında Spurs cephesi "playoffta buna faul verilmez" derken bana, çok da haklı olarak son yıllarda yükselen trende inceden bir sitem ediyormuş gibi geldi. Popovich bu maçtan sonra çıkıp hakemlere verip veriştirmek yerine bu açıklamayı yaparak sadece çok büyük bir basketbol adamı değil, aynı zamanda çok da centilmen bir coach olduğunu bir kez daha göstererek basketbolseverlerin kalbini bir kere daha fethetmiştir sanıyorum.

----------------------------------------------------------------------------------

Şimdi maçın ardından konuşulanlara bir bakalım;

Peki duruma bide şöyle baksak son hücumu Spurs'ün  değil Lakers'ın olsa,son topu Kobe alıyor fake atıyor ve teması gerçekleşiyor (fisher'ın teması gibi )
Sizce yine çalınmaz mıydı ???
Gasol 2de 2 serbest atış yapsaydı hic o son top tartısılmayacaktı bile..

@the apo_1 
O pozisyonda hücumu gerçekleştiren Lakers, temasa maruz kalan da Kobe olsaydı hakemler büyük ihtimalle faulü çalarlardı. Yıldızlara düdüklerin ne kadar kolay çalındığı ortada, bu sene playofflarda benzer temaslarda da fauller verildi. Dediğim gibi, asla bundan kesinlikle emin olamayız fakat büyük ihtimalle Kobe o pozisyonun ardından 2 adet faul kullanmak üzere çizgiye giderdi.

@fadeaway86
Ben bu kadar talihsiz bir önerme görmedim. Olsaydı, yapsaydı, girseydi ile yorum mu yapılır? O zaman Spurs oyuncuları da boş üçlükleri sayıya çevirseydi, Suns oyuncuları geçen sene birazcık daha sakin olmayı başarabilselerdi, Kobe Shaq ile o sorunları hiç yaşamamış olsaydı... Komik.

Kullandığın kelimelere dikkat et biraz..Ağlamak zırlamak falan güzel bir cevap verirdim de neyse..
Lakers diasporası ile uğraşılmaz..
Kızıl elma Lakers diasporası. Hepinizi bekleriz  :wink:
Bir de diasporanın tdk sözlüğüne göre anlamı: Herhangi bir ulusun veya inanç mensuplarının ana yurtları dışında azınlık olarak yaşadıkları yer.
Buradan çıkan;
1- Ana yurdumuz dışındayız(lakerstr ana yurdumuz sanıyorum)
2- Azınlığız
3- Lakers Nation(ulus ya da inanç mensupları)

Eğer takas hakkında birdaha açıklama yapacaksan bana şunu anlat...Yeniden yapılanmak isteyen bir takım;neden yıldızını off-seasonda değil de,bir anda,pivotsuz kalan büyük bir takıma bir hiç karşılığında verir?
GM olsan yapar mısın?Ya da ben GM olsam beni buna nasıl ikna edersin?Hodri meydan işte açıkla da kurtulalım...
Soru 1-
Yeniden yapılanmak isteyen bir takım neden yıldızını off-seasonda değil de büyük bir takıma bir hiç karşılığı verir?
Soru 2-
GM olsan yapar mısın? Ya da GM olsan beni nasıl ikna edersin?

Cevap -1
Öncelikle Kidd takasına bir göz atalım. Kidd sezon ortasında guardından doğru düzgün verim alamayan bir takıma gitti değil mi? Sanıyorum evet. Devam edelim, karşılığında Nets'in aldığı ne? Devin Harris, DeSagana Diop, Trenton Hassell, Maurice Ager, Van Horn, 2008 ve 2010 yılları 1. sıra draft hakları ve 3 milyon dolar para. Bu Kidd'i bir hiç karşılığı vermek değildir de nedir? Van Horn mu Diop mu iyi oyuncular? Lakers'ın Gasol takasına çok benzer bir senaryo Mavs'ın Kidd takası. Kaldı ki Kidd bir süperstarken Gasol ancak all-star seviyesinde bir oyuncudur. Bu takasta da mı Stern'in eli var?

Sene başında Memphis epey karışıktı. Gasol'un Lakers'a gitmesi senaryolar dahilindeydi, Bynum konusunda çok baskı yapınca Memphis cephesi görüşmeler tıkandı. Gasol İavaroni'nin sistemine uymuyordu, Memphis'te mutlu değildi. Zaten huzursuzluğunu sürekli belli ediyordu. Buna rağmen Memphis Gasol ile devam dedi. Yeni bir rotasyonları genç oyuncuları vardı, denemek istediler. Sene içerisinde gördüler ki bu takım bu şekilde hiçbir başarı sağlayamayacak. Memphis başarılı gidiyordu da takas mı yaptı allah aşkına? Herifler gayet kötüydüler, Batı güçlüydü. Takasın yapıldığı dönemde Memphis'in Bynum'ı isteme şansı kalmamıştı, Lakers da verebildiği en iyi paketi sundu Memphis'e; Javaris, kardeş Gasol, biten yüklü kontrat Kwame, artı draft pickleri. Yeniden yapılanmaya giden bir takım için bundan iyisi ne olabilir acaba? Biten kontrat var, genç oyuncu var(henüz parlamasa da Javaris drafttaki en iyi birkaç kısadan biriydi, Lakers'a kalması da beklenmiyordu. Al Thornton o sıraya düşmese, Clippers Thornton'u kapmak yerine Javaris'i seçecekti.), bunun yanında gelecek draftlarda seçim hakkı var, ek olarak zaten kötü giden sezonu alt sıralarda bitirerek drafttan bir yıldız koparma şansı var. Memphis açısından çok mantıklı bir takastı, eğer bir takas yapıyorsan bu "başka takımlar güçlü olmasın" diye değil, benim takımım daha iyi olsun diye olur.

Şimdi otur bir düşün bakalım Memphis'in elinde ne var; 5. sıra draft hakkı, 44 milyonluk bir salary(bu sene boşa çıkacak oyuncular listesi sitede biryerlerde var, git incele istersen kimler gelebilir), bunun yanında önümüzdeki sene biten kontrat olarak kullanabilecekleri Collins, önümüzdeki senenin sonunda  24 milyona inebilecek bir salary. Mutsuz Gasol ile orta sıralarda zaman geçirmek, katılabilirsen ucundan playofflara katılıp süpürülmek mi yoksa büyük cap space ile off-seasonda yıldız kovalayıp gençlerle yeniden yapılanmaya gitmek mi?

Cevap -2
2. sorunun cevabını ilk soruda verdim sanıyorum, özellikle son paragrafa dikkatini çekerim. GM olsam yapardım, Gasol ile hiçbir şey yapabilecekleri yoktu. Gasol üzerine takım kurulabilecek, lider nitelikte bir oyuncu değil.  Kaldı ki Gasol'un playofflarda ne kadar büyük bir loser olduğunu göremediyseniz size diyecek pek sözüm kalmıyor. Siz GM olsanız sizi ikna etmeye filan çalışmam, takasın getirilerini size benim anlatmam değil, sizin görebilmeniz gerekir.

American History X filmini izlediyseniz filmin belki de en önemli diyaloğunda Bob Sweeney Derek Vinyard rolündeki Edward Norton'a sorar;
-Has anything you've done made your life better? (yaptığın şeyler hayatını daha iyi yaptı mı ?)

işte Memphis organizasyonunun kendi kendine sorması gereken asıl soru budur. Yaptıkları takımlarını daha iyi duruma getirdi mi? Soru evet ise, Lakers'ın ne hale geldiği hiç önemli değil. En azından Memphis için.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 29 Mayıs 2008, 23:28:59 »
@TY soruma sorularla karşılık verme...Sen sunu yanıtla falan..Sorumu sordum ben yanıtımı bekliyorum...Hala gelmedi...Ama bişiyi öğrendin..Lakers'a karşı kin besliyorum...Sizin yüzünüzden..Buraya sonradan gelen 6837092750927509275097209752097509275092 karakterlik cevap yazmayı, sataşıp belden aşağı vurmayı marifet sayan Lakerslılar yüzünden nefret ediyorum...Forumun huzurunu ve düzenini kaçıran Lakerslılar yüzünden...
Ayrıca o takastan kaç gün önce haberimiz oldu?Ne kadar yorum yapabildik...?Shaq'ın takaslarından önce Kidd'in takaslarından önce haberimiz olmuştu...Yorum yapabiliyoduk..Ama bu takas perdeler arkasında yapıldı..O yüzden elimde bi haber yok...
@vence:Bence Memphis'in Bynum'u isteme şansı vardı...Ama Lakers çabucak döncek sandı..Bi şekilde ikna edildi Memphis cephesi...Diaspora ise gerçekten güzel bi kelime ve sizin için cuuuuuk oturmuş..Azınlıksınız bence burda...Bi çok kişinin düşündüğü gibi...

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #206 : 29 Mayıs 2008, 23:32:31 »
Bir de diasporanın tdk sözlüğüne göre anlamı: Herhangi bir ulusun veya inanç mensuplarının ana yurtları dışında azınlık olarak yaşadıkları yer.
Buradan çıkan;
2- Azınlığız

Diasporayı salt anlamda alıp TDK sözlüğüne göre yorumlamak hele ki forum şartlarında abest kaçar..Forum şartlarına göre Lakers diasporası göze çarpıyor elbette..

İlk mesajımda pozisyonun faul olduğunu söylerken Lakers'ın galibiyeti haksız diye bir kelime çıkmadı..Kaldı ki desem derim bunda çekinecek birşey yok..Sadece pozisyonla ilgili yorumumu söyledim..Yoksa sen Spurs isen maçı oraya bırakmayacaksın..Fakat en ufak bir Lakers alehine kelimede ortalık yangın yerine çevriliyor..

Lakers'ı sizin kadar normal sezonda takip ediyorum demiyorum ancak yorum yapacak kadarda az çok biliyorum Lakers'ı..Ki ahkam keser tarzda zaten yazmam başka takımlar için..Gördüğümü anladığım kadarıyla yazarım..

- Tekrardan Jerry West deniyor... Jerry West'in Memphis'le hicbir alakasi kalmamis, bagi yok, sorumlu insan degil. Sence Jerry West gidip te ikna edebilir mi takimin sahibini milyar dolarlar kaybetmesi icin? Yada GM'in itibarini dusurmesine sebep olabilir mi? Birak allahusen..

Jerry West olayını Murathanoğlu işlemişti ki mantıklı şeyler söylüyor..Bağı yokmuş alakası kalmamış vs vs allah aşkına sen bu dediğine inanıyor musun? Ne yani Joe Dumars, Detroit'i bıraktığı anda organizasyon içinde tüm bağlarıda kopacak mı? Olası bir takasda aracı olması istense araya girecek kadar ağırlığı olmayacak mı? West'inde pek ala Memphis içersinde remsi olarak bağı olmasada bu tip takas konularında aracı bağı ya da etkisi pek ala olur..

Ha ben bu oldu demiyorum.. West yaptı bu işide demiyorum. Ama çıkıp da bağı kalmadı vs vs bunlar ancak Marco Paşaya anlatılacak şeyler.. Kağıt üzerinde bağı falan olmasada araya girdiği anda ağırlığı olacak bir adamdır West. Gerek karizması gerek saygınlığı ile..

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 29 Mayıs 2008, 23:42:30 »
@TY soruma sorularla karşılık verme...Sen sunu yanıtla falan..Sorumu sordum ben yanıtımı bekliyorum...Hala gelmedi...Ama bişiyi öğrendin..Lakers'a karşı kin besliyorum...Sizin yüzünüzden..Buraya sonradan gelen 6837092750927509275097209752097509275092 karakterlik cevap yazmayı, sataşıp belden aşağı vurmayı marifet sayan Lakerslılar yüzünden nefret ediyorum...Forumun huzurunu ve düzenini kaçıran Lakerslılar yüzünden...
Baslayacagim ama he, ne bu hal-tavir... Orada sorular mi var, yoksa cevaplar mi var, bak bakayim. Cevap veremeyecek haldesin, hala uzatiyorsun. Cevabini verdim yukarida ama hala sacmaliyorsun. Kendin demissin bilmemne kac karakterli mesaj diye, hem cevap istiyorsun, hem de yakiniyorsun bu durumdan. Babanin usagi yok karsinda, duzgun davran, mesajimi oku - oyle cevap ver, senin icin her seyi tekrar edecek halim yok. Aklindaki her soru isaretini orada yanitladim ben, keske kafani kaldirip o sikeyi gordugun ekrandan baksaydin mesajima.
-----

@ KE;

Farkettiysen Jerry West'in camia icinde olmasindan bahsetmiyorum... Bahsettigim yer varsa bu hakareti yerim abi ama hayir, oyle bir seyi iddia etmedim ben. Benim laflarim 'sorumlulugu' ile alakali. Adamin sozu yok yonetimde, bu kadar basit. Isterse camianin icinde yer almaya devam etsin. Kaldi ki, cok sevdigi Lakers'in verdigi yoneticilik teklifini 'basketboldan uzak kalmak istiyorum' diye reddetmis bu adam, neden boyle islere bulassin - Memphis'in icerisinde barinsin. Haydi diyelim ki barindi, takimin GM'i itibarini sarsacak kadar, takimin sahibi de milyar dolarlar kaybedecek kadar salaklar mi... Bir Jerry West bir sey soyledi diye, neden bu 2 sorumlu adam, sorumluluga sahip olmayan bir adam yuzunden zarara girsinler ki?

Olay da burada zaten. Insanlar Jerry West'in hala GM oldugunu zannediyorlar Memphis'te ve Lakers'in sike yaptigini iddia ediyorlar, bkz. RaRe... Ancak Memphis 'takimi' bu takastan zararli cikmadi, aksine amaclarina ulastilar. Eger sikeyle alakali bir sey olsa, takim sahibi - GM'i buna izin verebilir mi? Lakers icin gonullu olurlar mi? Sunda mantik mi var RaRe, yapma ya, yapma.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 29 Mayıs 2008, 23:52:48 »
Buradan çıkan;
2- Azınlığız

Diasporayı salt anlamda alıp TDK sözlüğüne göre yorumlamak hele ki forum şartlarında abest kaçar..Forum şartlarına göre Lakers diasporası göze çarpıyor elbette..

İlk mesajımda pozisyonun faul olduğunu söylerken Lakers'ın galibiyeti haksız diye bir kelime çıkmadı..Kaldı ki desem derim bunda çekinecek birşey yok..Sadece pozisyonla ilgili yorumumu söyledim..Yoksa sen Spurs isen maçı oraya bırakmayacaksın..Fakat en ufak bir Lakers alehine kelimede ortalık yangın yerine çevriliyor..

Lakers'ı sizin kadar normal sezonda takip ediyorum demiyorum ancak yorum yapacak kadarda az çok biliyorum Lakers'ı..Ki ahkam keser tarzda zaten yazmam başka takımlar için..Gördüğümü anladığım kadarıyla yazarım.

Şaka yaptık ortalık karıştı. Ben sana şu pozisyonda şunu dedin mi dedim? Diasporanın TDK sözlüğüne göre anlamı ortamı biraz şenlendirecek cinstendi, hemen savunmaya geçmenin anlamı ne? Tamam tartışırız da bu kadar da değil.

@vence:Bence Memphis'in Bynum'u isteme şansı vardı...Ama Lakers çabucak döncek sandı..Bi şekilde ikna edildi Memphis cephesi...Diaspora ise gerçekten güzel bi kelime ve sizin için cuuuuuk oturmuş..Azınlıksınız bence burda...Bi çok kişinin düşündüğü gibi...

Bynum'ı kötü zamanında(kötü derken pek şans bulamadığı) Kidd'e karşı vermedik, bu oyununu oynadıktan sonra Gasol'a karşı mı vereceğiz? Bynum'ın takaslarda kesinlikle yerinin olamayacağı ilk 5 çıktığı 2. maçtan itibaren belliydi. Memphis koparabileceğinin maximumunu kopardı, Javaris yerine Farmar da alabilirlerdi ki kararı verecek olan ben olsam, seve seve gönderirdim Farmar'ı.

Birçok kişi derken? Doğru, tartışabilen adamlar burada azınlık. Keşke maç hikayesi anlatmak, sadece "bencelerle" konuşmak, şu kazanır diyip arkasını getirememek, box score yazarlığı yapmak ya da geyik yapmak yerine daha çok tartışmaya katılabilen adam olsaydı.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #209 : 29 Mayıs 2008, 23:53:20 »
Çağatay ya bende sorun var anlatamıyorum ya da sen ısrarla anlamak istemiyorsun..Canım kardeşim her şeyi Lakers'a bok atmak olarak alma..Lakers şike yaptı demiyorum..West GM de demiyorum..Takası West yaptıda demiyorum..Hatta böyle birşey olduğunuda iddia etmiyorum..

Ben diyorum ki son kez konu hakkında;

Bu takas Jerry West'in parmağı olma ihtimalide vardır..İşin komplo yönünden ele alırsak zira West her ne kadar şuan resmi bağı olmasada Memphis ve Los Angeles arasında aracı olabilir ve bu takasın olabilirlik ihtimalini yükseltebilir..

----------------------
Fatih;
Art niyetli almadım zaten..Yanlış anlamalara set çekmek için dedim..Yoksa seni apaçilikle suçlamam..Sen bir şey dersen 2 kere düşünürüm..Ama Ty derse pek düşünmem..Onun ki apaçilik seninki mantığın sesidir..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2008, 23:56:22 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #210 : 30 Mayıs 2008, 06:58:41 »
Bitti artık bu ızdırap bu takımın bu hale düşmesi oyuncuların heyecanlarını kaybetmeleri beni çok üzdü seri boyunca....Neyse sonuçta hepsi tecrübeli, doymuş isimler...Sneye son kozumuzu oynarız gibime geliyor ondan sonra zaten iyice parker ın eline bakıcaz ki hemen takas edilmesi taraftarıyım ben...tam 2 saat sonrada vizem var bakıcaz artık bi hal çaresine...

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)
« Yanıtla #211 : 30 Mayıs 2008, 10:33:20 »
Herşey bitti:) Mutluyum San Antonio gibi bir devi yılların şampiyonunu tek maç vererek devirdik ve Finallerdeyiz. Bu oldukça heycan verici birşey. Sene başında yanılmışım bunuda kabul ediyorum iyikide yanılmışım ama. Konferans finallerinden ötesi karanlık gib idemiştim. Kendi lafımı yedim ama mutluyum:)
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2008, 11:06:41 Gönderen: OğuzCan »

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 30 Mayıs 2008, 12:19:27 »
bende çok mutluyum yaaa....sonunda batı şampiyonu olduk ohh beee...ki koskaca şampiyonu devirdik yani azbişi değil...artık finaldeyiz.....

--

• Ziyaretçi
Lakers 4 Yıl Sonra Finalde
« Yanıtla #213 : 30 Mayıs 2008, 12:29:34 »
Lakers 4 Yıl Sonra Finalde

Staples Center'da 18,997 taraftarının önünde San Antonio Spurs'ü konuk eden Los Angeles Lakers maçı 100-92 kazandı ve 4 yıl aradan sonra adını NBA Finaline yazdırdı.

Lakers'ı 4 yıl aradan sonra NBA finallerine taşımayı başaran Kobe Bryant, 17'si son çeyrekte olmak üzere toplam 39 sayı yaparken;

au Gasol, 19 ribauntla play-off kariyer rekoru kırdı. 5/15 saha içi isabetiyle 12 sayı üreten İspanyol yıldız, hanesine 5 asist – 4 blok yazdırdı. Lamar Odom 13 sayı – 8 ribaunt – 1 asist - 1 blokla katkı yaparken, kenardan gelen Sasha Vujacic 9 sayı – 3 ribaunt – 3 top çalmayla, Vladimir Radmanovic 8 sayı – 2 asistle, Jordan Farmar 8 sayı – 3 asist – 1 ribaunt – 1 top çalmayla, Derek Fisher 5 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalma – 1 asistle oynadı.

Spurs'ün yıldızı Tim Duncan, 19 sayı – 15 ribaunt – 10 asistlik performansıyla triple-double yaptı.

Tony Parker, 11/22 saha içi isabetiyle Lakers'ın potasına 23 sayı bırakarak takımının en skorer oyuncusu oldu. Oyunda kaldığı 38 dakika içinde 4 asist – 3 ribaunt – 1 top çalma yapan Fransız oyun kurucu, üç sayılık atışlarda 1/2 ile oynadı.

Tecrübeli şutör Michael Finley 13 sayı – 4 ribaunt – 1 asistle skora önemli katkı yaparken, kenardan gelen Kurt Thomas 11 sayı – 7 ribauntla, Brent Barry 11 sayı – 1 ribaunt – 1 asistle, 3/9 saha içi isabetiyle hücum eden Manu Ginobili 9 sayı – 7 ribaunt – 3 asist – 2 blokla, Bruce Bowen 4 sayı – 3 top çalma – 1 asist ve 1 ribauntla maçı noktaladı.

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/lakers-4-yil-sonra-finalde.html
----------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 30 Mayıs 2008, 12:39:09 »
Cok güzel bir gün.. son şampiyon yine 2 yıl üst üste yapamadı.. 4 yıl aradan sonra zirve yoluna gelindi..Neler olur bekleyip görelim...

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 30 Mayıs 2008, 14:24:35 »
Buraya kadarmış şimdi yok şu şöyle olsaydı bu böyle olsaydı muhabbetine hiç girmeyecem. Yenilginin bahanesi olmaz bana göre. Her şeyi bir tarafa bırakıp düşündüğümüzde bu seride başarısız olmamızın sebebi Ginobili'nin 30 sayı attığı maç dışında yeterli skor katkısını verememiş olmasıdır. Takımımız boş üçlükleri sokamıyor. Şöyle olsaydı böyle olsaydı demeden önce kendi hatalarımızın da farkına varmalıyız. Bu seriyi geçmeyi Lakers bizden daha çok istedi.(Hakem hataları çalınmayan fauller tabiiki vardı her zaman oldu bundan sonrada olacak bu dünyanın her yerinde böyle ama yenilginin sebebini kötü oyundan önce bunlara bağlamak doğru değil bence.) Daha ilk maçı 20 sayı öndeyken Lakers'a verdiğimizde içime bir korku düşmüştü zaten. Neyse artık olan oldu. Lakers'ı tebrik ediyorum. Çok teşekkürler Duncan elinden gelenden daha fazlasını yaptın bu seneki play-offlarda. Teşekkürler çocuklar çoğu kesimin bunlar 1. turda Suns'a elinir demesine rağmen batı finali oynadığınız için. Çift seneler bize uğursuz geliyor bu da ispatlanmış oldu artık.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 30 Mayıs 2008, 14:58:14 »
Lakers'in Spurs'ü eleyebilecegini biliyordum ama 4-1 olacagini hic tahmin edemezdim.
Seri boyunca 30 sayi attigi mac haric Ginobili pek ortalikta görülmedi.Spurs'ün ana dieregi olan dis atislarda kazandiklari mac haric düsük yüzde de kaldilar.Duncan her ne kadar yaslandi deselerde play-off daki en iyi serisini oynadi(22 sayi 17 ribaund 4.8 assist)
Lakers boyali alani bu macta iyi kullandi.Gasol'un aldigi 9 hücum ribaundu Spurs'ün mac boyu aldigi hücum ribaundundan 3 fazla.Kobe bu sene bizlere gercekten inanilmaz bir play-off performansi resitali sunuyor.Bakalim bu formu finalde devam edecek mi

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 30 Mayıs 2008, 16:56:18 »
tek maç vererek finale çıktık süper bir şey. diğer seri de umarım 7. maça gider de ilk maçta biraz olsa avantajımız olur.  bu sene şu şampiyonluğu bir kazanırsak 2000leirn başları gibi sonlarına da yine biz damga vururuz gibi. bynum olmadan buralara geliyorsak seneye bynumlu artı biraz daha tecrübeli bir takımla çok daha iyi işler yaparız.

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 30 Mayıs 2008, 18:15:23 »
@TY:sana artık bişi yazmıycam bu cevap veremez halde olduğumdan değil...cevap vermek istediğim konuları açamamandan dolayı...Ayrıca NBA yönetiminin bile faul dediği pozisyona tartışılacak bişi yok demiştin...

@vence:...KE ile de EagleBuck'la da Cpzai3 le de,Apo abiyle de birçok kez tartıştım ama tartışma orda kaldı...kimse kimseye çirkinlikler yapmadı...Bu adamlar bi kere bile bana basketboldan anlamıorsun gibi haddini aşan sözler söylemedi...demek ki tartışmayı bilmeyen gene sensin...insanlara gerginlikten başka verebildiğin hiçbişi yok...inan ki o 10 paragraflık mesajlarınla bile bilgi veremiyorsun...sadece bıkkınlık....

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 30 Mayıs 2008, 19:21:31 »
@TY:sana artık bişi yazmıycam bu cevap veremez halde olduğumdan değil...cevap vermek istediğim konuları açamamandan dolayı...Ayrıca NBA yönetiminin bile faul dediği pozisyona tartışılacak bişi yok demiştin...
Kesinlikle faul verilmeliydi, tartisilacak bir tarafi bile yoktur bence...
Cevap vermek istedigin konulari acamamamisim, sen de suc yokmus filan, oyle mi?

Hos, su alintilardan sonra ben de tartismazdim senin yerinde olsaydim...