Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
0 (0%)
Lakers 4-1
5 (9.4%)
Lakers 4-2
13 (24.5%)
Lakers 4-3
16 (30.2%)
Spurs 4-3
9 (17%)
Spurs 4-2
10 (18.9%)
Spurs 4-1
0 (0%)
Spurs 4-0
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 52

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - San Antonio Spurs (1)  (Okunma sayısı 71454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2008, 15:11:39 »
kobe devamlı driwe edip çok serbest atış kullanacaktır.  bu sen spurs'u son maçta iyi yenmiştik. ilk iki maçı alırsak olay biter zaten. ginobiliyi de durdurmak çok önemli duncan eskisi kadar formda değil.
ayrıca kobe buraları çok özledi ve eminim çok özel bir performans sergileyecektir.
1.Kobe her drive ettiğinde faul düdükleri texas'ta çıkmaz.  2.Duncan NoH serisinde Chandler tarafından müthiş savunuldu. Ama Phx serisinde nası oynadığını görmüştük.Bu seridede iyi oynayacaktır çünkü lakers uzunları pek teması sevmiyo ve kalıp olarak da ince kalacaklardır. Duncan'a karşı ki duncan'ı  genelde kalıplı oyuncular yavaşlatabilir. 2-0 öne geçersek iş biteri neye göre diyosun. Noh da 2-0 öne geçmişti!!

noh olmadığımıza güvenerek diyorum.

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2008, 15:12:46 »
Bence gasol lamar odom kobee her maçta etkili olurlarsa spurs'ü geçeceklerine inanıyorum spurs çok tecrübeli bir takım kadrosunda iyi isimleri barındırıyor kobee'yi tabiki bowen ile kesmeye çalışacaklar gasol ile duncan eşleşecektir odom ile oberto eşleşebilir lakers bu seriyi alıp finale yükseleceğina inanıyorum :-)

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2008, 17:00:14 »
Gasol Odom Kobe etkili olsa bile Karşısında Spurs üstüne o üçlünün karşısında Duncan Tony Parker Manu Ginobili olduğunuda unutmamalı Lakers ve Spurs ikisininde çok ağır Playoff tecrübesi ve şampiyonlukları var Lakers'ın yakın zmanda olmaması şeysi ama Spurs bence Zorlansa bile lakers karşısında geçecekdir Finale..

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2008, 17:02:02 »

noh olmadığımıza güvenerek diyorum.

Di mi.Hornets ayakçı takımı...
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2008, 17:58:46 »
Bence gasol lamar odom kobee her maçta etkili olurlarsa spurs'ü geçeceklerine inanıyorum 
Tamam da o zman ginobili duncan parker her maçta etkili olursa sas turu geçer .

Parker'ın savunmsı bence serinin en kritik noktalarından biri.Çünkü parker penetre ettiğinde çok iyi bitirebiliyor hemde sas hücümunu rahatlatıyor .Derek fisher bakalım nasıl savunacak

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #30 : 22 Mayıs 2008, 01:01:26 »
Tahmin,4-2 bizim lehimize,bunun nedenlerini daha geniş bir zamanda açıklarım ama özellikle ilk iki deplasman maçından ya da beşinci maçtan bir galibiyet koparıp,altıncı maç seriyi bitiririz diye tahmin ediyorum.

Şimdi de sabah maça uyanmak üzere,yatağın yolunu tutuyorum.Tutarken de,güzel bir seri olması temennilerimi tüm nbaseverlere iletiyorum.Özellikle Duncan geçen serideki gibi rahatsız olmayacaktır ve Parker'da Lakers'a karşı daha rahat penetre edecektir,Bynum'un olmaması iyi bu konuda.Artı Manu'nun da oyun açan yapısı ve yan faktörlere güveniyorum ben bu seri öncesi.

Çevrimdışı manu_spurs

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Mayıs 2008, 01:40:32 »
Çok zor ve çekişmeli bir seri bizleri bekliyor güzel maçlar olucağı kanaatindeyim bence seri 7. maça uzar kobe'yi durdurabilirsek seriyi alırız.
GO SPURS GO!

Çevrimdışı Dave Mustaine

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 22 Mayıs 2008, 01:49:28 »
Lakers'ın savunmadaki en büyük eksiği kalınlık sanıyorum..Gasol teması hiç sevmeyen bir uzun...Duncan bunun nimetlerini fazlasıyla yiyecektir.Noh serisindeki duncanın ortada olmayacağı açık..2li sıkıştırmaları NBA'de en iyi kullanan uzun Duncan.

Bowen kobeyi yavaşlatabilirmi emin değilim...Ama yavaşlatsa bile Kobe oyunu açmayı çok rahat başarabilen bir oyuncu..Önemli olan Gasol'ün Duncan karşısında tamamen kaybolmaması(ki bu konuda pek ümitli değilim)

Kısalar ise Maçın asıl belirleyici oyuncuları olucaklar..Parker'ın penetreleri Lakers'ı çok zorlayabilir..Kobe-Bowen karşılaşması hakkında ise yorum yapmak henüz güç..

Öle böyle çok güzel bir seri olucak..7 maça uzaması ihtimal bir seri..

Tahminim ise 4-3 Spurs
To Live Is To Die...

Çevrimdışı solserit

• Rookie
  • **
  • Hornets Fan!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Mayıs 2008, 02:07:25 »
Çok güzel ve zevkli bir seri olacağı kesin.Lakers ve Kobe buraları özledi.Daha farklı oynayacaktır.Spurs yıllardır buralarda yer alan tecrübeli bir play off takımı.2 takım için de çok zor bir seri olacak.Fakat 4-3 Lakers alır diyorum.

Çevrimdışı Ty

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Mayıs 2008, 02:58:24 »
Hornets-Spurs serisinden Spurs'un cikacagini belirtmistim onceden, bir de Spurs'u istedigimi belirtmistim...

Hornets'e gore cok daha kolay bir eslesmedir bana kalirsa Spurs eslesmesi. Bunu aciklayacaktim da, maca cok az kaldi, 2 tane de sinavim var yarin, elim kolum bagli yani, kusura bakilmasin.

Spurs serisi cok kilit noktalar barindiriyor bizim adimiza, hani mactan once verirler ya 'Key Factors' seklinde madde madde dikkat edilmesi gerekilen durumlari, ben de onlari yazayim zira bu seride Lakers'in 3-4 seye dikkat ederse rahat cikacagini dusunuyorum, 4-2 diyerekten de maddelere geceyim;

- Kendimiz... Bunu her seride soyluyorum, yine soyleyeyim. En buyuk rakimiz, kendimiz. Acayip heyecanlaniyoruz, ozellikle Gasol, tam performansimizi gosteremiyoruz. Saha avantaji buyuk bir olaydir elbette ama bize ters isliyor, henuz bir kazaya ugramadik ama evimizde verecegimiz bir mac, seriyi bitirebilir, bu kadar eminim de yani.

- Hucum ribaundlari... Hornets'i istemememin onemli yanlarindan biriydi hucum ribaundlari, Chandler'li bir pota altiyla bize ribaund sansi tanimayacaklardi, Utah serisindeki gibi daginik bir hucumla da ustumuze gelmeyeceklerdi. Spurs ise bizim yapimiza daha benzer bir sekilde oynuyor, pota alti oyunculari yok, Duncan disinda. Oberto daha fazla yer kaplamak icin oynuyor, ribaundlarda da oldukca basarisizdi bana kalirsa Hornets serisinde. Duncan ise zaten takimini hucumda toplamaya calisirken ne ribaundlara, ne de savunmaya konsantre olabiliyor; yani 'Kobe sartlar uygun olsa DPOY bile olabilirdi.' ile ayni durumda Duncan. Lakers'a karsi da boyle oynayacaktir, baya bir yipranacaktir da hem hucum, hem de savunma yapayim derken. Odom-Gasol ikilisini tutacak 2 kisi yok Spurs'de. Yani, Gasol'u biraz daha iceriye sokmaliyiz, ribaund'lari toplamaliyiz, sonunda bu avantaji elde etmek, cok onem olacaktir bizim adimiza.

- Ne Duncan, ne de Parker, ikisine de karsi herhangi bir savunma gucumuz yok... Ginobili'den zerre korkmuyorum, eski Ginobili'yi aratiyor, iyi bir oyuncu gibi gozuktu bu Playoff'ta, o kadar. Duncan'i onceden Odom'la tutmuslugumuz var, Kwame Duncan'i savunuyordu, kalan bolumde de Odom savunuyordu. Kwame-Gasol takasindan karli ciktigimiz dogru da, savunmada Kwame cok daha ustundu Gasol'dan, Duncan'a da harika post savunmasi yapardi, onu da arayacagiz. Gasol degil de Odom'la savunalim, boyu uygun, daha hareketli, daha tecrubeli. Gasol cidden cok silik, risktir onla savunmak, hucumda daha fazla yararlanilsin, savunmada da alamadigi ribaundlari ceksin. Faul problemine girersek, 'Duncan'a karsi Turiaf' durumunu dusunmek dahi istemiyorum. Deron'u gayet iyi savundu Fisher, harika oynadi o seride ancak bu seride Parker'a karsi bir sey yapabilecegini dusunmuyorum, aksine pick'lerde faul problemine girebilir & yorulabilir, Farmar'in canlanmasi gerek.

Cok fazla sart-kosul yazmisim gibi gelebilir ama biraz dikkatle hepsinin ustesinden gelebiliriz. Cidden 4-2 gececegimize inaniyorum bu seriyi, hatta korkmuyorum bile Spurs'den. Dedigim gibi, tek korktugum sey bizim oyuncularin STAPLES'taki kisa surelik durgunluklari. Denver'a karsi, Utah'a karsi yasadilar bu durgunlugu STAPLES'ta, ancak kolay atlattik. Spurs acimayacaktir, kendi evimizde verecegimiz bir mac, seriyi bitirecektir, benim gorusum bu.

edit

Son olarak;
hucumda ilk opsiyonumuzun Kobe degil Odom olmasi gerekiyor, hicbir cevabi yok Spurs'un Odom'a karsi. Bir de Radman, Allahaskina ucluk cizgisindeki adamlar sut atarken kolunu kaldir, lutfen...
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 03:01:05 Gönderen: Ty »

Çevrimdışı airborn91

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers (1) - San Antonio Spurs (0)
« Yanıtla #35 : 22 Mayıs 2008, 08:55:58 »
Spurs için rezalet bi gece 20 sayı öne geçip kaybettiler...olası bişey deil..ayrıca kobe ayrı bi insan oldugunu yine gösterdi...lakers'ı bu galibiyet için tebrik ediyorum...SAS bu şokla seriyi kaybedebilir..çunkü konf. finalinde 20 sayı öne geçmişsin..karsında kobe var..sen adamlar dinlensin diye oturt...büyük hata...bu şok u atamazlarsa süpürülebilirler ....

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 22 Mayıs 2008, 09:41:50 »
Spurs için rezalet bi gece 20 sayı öne geçip kaybettiler...olası bişey deil..ayrıca kobe ayrı bi insan oldugunu yine gösterdi...lakers'ı bu galibiyet için tebrik ediyorum...SAS bu şokla seriyi kaybedebilir..çunkü konf. finalinde 20 sayı öne geçmişsin..karsında kobe var..sen adamlar dinlensin diye oturt...büyük hata...bu şok u atamazlarsa süpürülebilirler ....
sen her halde spurs'u başka takımlarla karıştırıyorsun...sanki spurs buraları hiç yaşamamış gibi süpürülmekten bahsediyorsun...ne diyelim hayal gücün çok kuvvetliymiş...
ikinci maçta dış adamlarımız istikrarlı şut atarlarsa bir maçı alıp saha avantajını elimize geçireceğimizi düşünüyorum...

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Lakers Son Çeyrekte (1-0)
« Yanıtla #37 : 22 Mayıs 2008, 11:05:34 »
Lakers Son Çeyrekte (1-0)

Staples Center'da oynanan 18,997 kişinin izlediği Batı Finalin'in ilk maçında Los Angeles Lakers evinde ağırladığı San Antonio Spurs'u son çeyrekteki geri dönüşü ile 89-85 yenmesini bildi.

Maçın ilk çeyreği Spurs'un 27-24 üstünlüğü ile geçildi.İkinci çeyrekte de üstünlüğü sağlayan Spurs ilk yarıyı 51-43 ile 8 sayı önde kapattı.Üçüncü periyod oyunu dengeleyen Lakers farkı 7 sayıya indirdi.Son periyodta farkı eriten Lakers öne geçerek maçı 89-85 kazandı.

Lakers'ta Kobe Bryant 27 sayı-9 asist-5 ribaunt ile ortalamalarının yakalarken,Gasol 19 sayı-7 ribaunt ile oynadı.Utah serisinin kahramanlarından Fisher 4 sayıda kalırken 1/9 ile şu attı.Odom 8 sayı-8 ribaunt ile,Radmanovic 10 sayı-5 ribaunt ile maçı tamamladı.Benchten gelen Farmar 8 sayı,Vujacic 10 sayı ile galibiyete katkı sağladılar.

Spurs'ta Duncan 30 sayı-18 ribaunt ile maçın en etkili ismi olurken mağlubiyete engel olamadı.Parker 18 sayı-10 ribaunt-6 asist ile geceyi tamamlarken,Ginobili 10 sayı ile sınıfta kadı.Bowen 12 sayı ile oynarken benchten gelen Udoka 7 sayı ile katkı verdi.

http://www.nbatr.com/nba-skorbord/lakers-son-ceyrekte-1-0.html

« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 12:55:27 Gönderen: the_apo_1 »

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 22 Mayıs 2008, 12:34:31 »
20 sayı geriden gelip maçı almak seriyi nekadar istediğini gösterir.bu seri daha çok sular kaldırır.2 takımda çok iyi ama 20 sayı geriden gelip maçı almak lakers a doping gibi gelir.mvp kobe mvp gibi oynamaya devam ederse bu seriyi lakers alır

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2008, 15:52:30 »
 Bir önceki seride 7.maçı bize getiren 3 lük yüzdesini bu maçta yakalayamadık .Duncan kendisi gibi oynamaya başladı.Lakers'ın parkerı iyi tuttğunu düşünüyorum .Ginobili ise kayıp bu maçta .İnşallah 2. maçı alıp saha avantajını ele geçiririz

Çevrimdışı Salvation

• I'm Cool
  • Starter
  • Mr.Big Shot
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 22 Mayıs 2008, 16:07:47 »
bi kere son Periyot da 9 Saniye kala Manu o Hücum Ribaunt u aliyordu alacakdı arkadan çekildi Düşdü bence birde son 24 25 saniye kala da Kobe'nin bir faul'u vardı Bowen'a..

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2008, 16:31:49 »
 Spurs rezalet bir son çeyrek performansı sergiledi. Tabi adamların daha iki gün önce müthiş bir 7. maç oynayarak hava alanında sabahlayarak buraya geldiklerini düşününce bir yerde hak veriyorsun ama bu tip serilerde psikolojik avantaj oldukça önemli.
 Lakers Odom'dan ve Fisher'dan katkı alamadığı maçta Kobe'nin ilk yarı kendi ortalamalarının kat kat altında olduğu bir maçı 20 sayı geriden gelip çevirebiliyorsa bu maç önemlidir.

Çağatay sabah canlı-maç topic'in de şunu demişti.
Rakibi bu kadar yikmak harika bir duygu, 20 sayi farkla kazansaydik bu kadar sevinmezdim, cok daha derin bir yara actik Spurs'te.
Cidden haklı bu konuda. Lakers bu tip bir maç kazanarak psikolojik açıdan rakibin direncini kırdı. Play-Off ilk turunda Suns-Spurs'Un iki uzatmalı maçı gibi.Spurs'te aynen orda geriden gelip maçı kazanmayı bilmişti.

Tabi ölçü alınabilecek maç mı hiç sanmıyorum. Spurs yorgun Lakers ilk yarı beklenmeyecek derecede kötüydü. Ki Kobe dahil buna. Fisher'ın Odom'un performansı yerlerde. Spurs'un bench desteği sağlam değil. Ölçü olarak ikinci maçı alırım serinin gidişatı için belli şeyler oturmuş olacak iki takımda da.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 16:34:48 Gönderen: Kaan Mert »

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 22 Mayıs 2008, 16:45:37 »
ilk yarıda 2 sayı atan maçın en skorer adamı olarak bitiriyor maçı aha bu kobe. kobe istediği zamanlar neler yapacağını hepimiz biliyoruz bundan sonraki maçlara daha formda başlaması lazım kobe'nin. ii kurtarmışız ha.

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 22 Mayıs 2008, 17:12:22 »
ilk yarıda 2 sayı atan maçın en skorer adamı olarak bitiriyor maçı aha bu kobe. kobe istediği zamanlar neler yapacağını hepimiz biliyoruz bundan sonraki maçlara daha formda başlaması lazım kobe'nin. ii kurtarmışız ha.
Aynısını ntvspordada demişler 27 sayı 30 dan ne zaman büyük oldu anlamadımm=)

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 22 Mayıs 2008, 17:53:30 »
Çağatay sabah canlı-maç topic'in de şunu demişti.
Rakibi bu kadar yikmak harika bir duygu, 20 sayi farkla kazansaydik bu kadar sevinmezdim, cok daha derin bir yara actik Spurs'te.
Cidden haklı bu konuda. Lakers bu tip bir maç kazanarak psikolojik açıdan rakibin direncini kırdı. Play-Off ilk turunda Suns-Spurs'Un iki uzatmalı maçı gibi.Spurs'te aynen orda geriden gelip maçı kazanmayı bilmişti.

Tabi ölçü alınabilecek maç mı hiç sanmıyorum. Spurs yorgun Lakers ilk yarı beklenmeyecek derecede kötüydü. Ki Kobe dahil buna. Fisher'ın Odom'un performansı yerlerde. Spurs'un bench desteği sağlam değil. Ölçü olarak ikinci maçı alırım serinin gidişatı için belli şeyler oturmuş olacak iki takımda da.

Tam tersini düşünüyorum...Hatırlarsanız Pop Gasol takasından sonra bir serzenişte bulunmuştu haksız bir takas bir şeyler yapılmalı diye...Bu açıklama ile kendilerini Spursden üstün görmeye başlayan Lakers oyuncuları Spurs le yaptıkları son maçı kazanmanın verdiği bir özgüvenle kendilerini iyiden iyiye Spurs den daha iyi bir takım olduklarını düşünmeye başladılar... Ama Lakers oyuncuları iki takımında kötü oynadığı bir maçta 20 sayı geriye düşerek ve ancak hakemlerin yardımıyla yaptıkları geri dönüş ile kazandıkları maç sonrası bu özgüveni kaybettiler...

Lakers ın maçın belli bölümlerinde iyi oynadığını bu iyi ve hırslı oyunu bütün bir maça yayamadığını düşünürsek, Spurs ün bu maç verdiği "Ne kadar güçlenirseniz güçlenin biz hala korkulacak bir takımız" mesajı Lakers ın o özgüvenini ve havasını çekip almıştır...

Maça gelince ; Hatırladığım tek şey nedense hakemler oluyor :x

Tabi bizimde yaptığımız hatalar var ama Lakersın 3. periyot ta yaptığı geri dönüşün başlangıcı tamamen hakemler sayesinde olmuştur...Önce Kobe bir üçlük attı arkasında Parkerı döverek çalınan bir top sonrasıda Vujacic üçlük yolladı ve fark bir anda 9 a indi...Sadece bu pozisyon da değil ya neyse hakem konusunu uzatmanın manası yok biz bu maçtan istediğimizi aldık diye düşünüyorum...

Duncan bu maç çok rahat oynadı ama kaçırdığı o boş şutlar olmasaydı kazanan taraf biz olacaktık...Gasol e karşı diğer maçta üstün olacaktır...Dediğim gibi bu maçta istediğimiz şeyi aldık Lakers bizden korkmaya başladı (Hoş neden korkmuyorlarsa) takımda bir huzursuzluk olmuştur...Oyuncularda biliyor hakemlerin onlara yardım ettiğini ve bir daha böyle bir şeyin olmayacağını...Bu yüzdendir ki bu maç klasik bir geri dönüş yapılarak kazanılmış maç etkisinin tam tersi bir etki yapacaktır...

Not 1 :Bowen maç berabereyken Kobe den bir omuz yedi zaten 4 metre uzağa savruldu yanlış anlaşılmasın hücum faullede alakası yoktu benim tepkim Bowena  :x
Not 2 : Udoka Hornets maçında kazadığı kredileri son iki pozisyonda boş şutları atamayarak harcamıştır benim gözümde...

Çevrimdışı paugasol(gülsen)

• Rookie
  • **
  • bu oyunu sewiyorum...(NBA)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 22 Mayıs 2008, 19:05:04 »
arkadaşlar şudur budur ama sonuçta 20 sayı farktan sonra kapatabildik arayı ve kobe nin isteyince hırslanınca neler yapabilceğini ztn biliyoruz ama şu işi maç başından sıkı tutsa son ana bırakmasa daha iyi olcak( yüreğimiz hopluyo resmen) duncan çok iyidi hakkını vermek lazım adam kim yaşlanıo bee dedi resmen...takımımı tebrik ediyorum umarım 2. maçıda alır ve az da olsa rahatlarız.....

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 22 Mayıs 2008, 21:10:23 »
Yazıyı özel nedenlerden dolayı ilk maçtan önce yazamadım. Öncelikle seriyi kısaca değerlendireyim;

Lakers buraya kadar elini kolunu sallaya sallaya geldi. Denver serisinde kendisini pek kasmadı, Utah serisi de 6 maçta bitti. Spurs ise çabuk biten Suns serisinden sonra oldukça hırpalayıcı bir 7 maçlık Hornets serisi oynadı. Spurs'un ne kadar yaşlı bir takım olduğunu bilmem hatırlatmama gerek var mı? Geçen sene konferans finallerinde Detroit'in başına gelen(tired legs - yorgun bacaklar-) bu sene de Spurs'un başına gelebilir. Bundan sonra maçlar arasında sadece tek gün olacak, bu da Spurs'un bir diğer dezavantajı.

Lakers'ın Duncan ve Parker'ı savunmada çok ciddi problemleri olacaktır. Parker bu sene üçlük çizgisinden de kendi ortalamalarının çok üzerinde isabet buluyor. Bunun dışında öldürücü penetreleriyle Lakers savunmasını dağıtacaktır. Duncan ise içeride fiziksel temastan kaçınan Gasol karşısında şov yapar. Buna karşılık veteranlardan ekstra katkı alamazlarsa Spurs'un maçları kolay kolay kazanamayacağını düşünüyorum. Ginobili çok etkin olamayacaktır, en azından eskiden bildiğimiz Ginobili değil.

Lakers'ın bu seride Gasol Turiaf ikilisini 4-5 numaralarda oynatıp Lamar'ı 3'e kaydırması akılcı olur. Karşımızdaki takım Utah olmadığından Turiaf'ın ribaunt almadaki eksikliği bizi çok yaralamayacaktır. Bununla beraber Duncan ile eşleşecek bir Turiaf, the big fundamental'ı yoracak, Gasol eşleşmesine göre de çok daha fazla zorlayacaktır. Bununla beraber Turiaf Gasol ikilisinin içerideki blok tehdidi Parker'ın gözünü korkutup içeri penetrelerini azaltacaklardır. Ek olarak Lamar 3 numarada(bilirsiniz Lamar 3 numara için yavaş, 4 numara içinse fiziksizdir) Bowen karşısında yavaş da kalmayacak. Farmar'ın Parker karşısında biraz fazla süre alması akla yatkın olur, Fisher Deron gibi fizikli oyuncuları savunabilir fakat Parker gibi hızlı oyuncular karşısında kevgir olur. Kirilenko-Kobe eşleşmesinde olduğu gibi, istediğiniz kadar iyi savunmacı olun-ki Fish iyi savunmacı da değil-, rakibiniz sizden çok daha atletse tutamazsınız.

Lakers'ın hücum yönünde ise ilk opsiyonu her zamanki gibi Kobe olacaktır. Bowen, ilerleyen yaşı sebebiyle gerçekten çok düştü-geçen sene konferans finallerinde Deron'un kendisini nasıl paspas ettiği akıllarda- kaldı ki bu sene oynadığı maçlarda da ne kadar gerilediği görüldü. Bowen eski Bowen olmasa da Bowen'ı Bowen yapan hareketleriyle, sert oyunuyla Kobe'yi yıldırmayı deneyecektir. Kobe'nin yılacağını hiç sanmıyorum. Spurs'un Lamar'a cevabı yok. Bu seride Lamar'ın ciddi sorumluluk alması lazım ki 4 yıldır hücum yönünde en büyük sorunumuzun Lamar'ın sorumluluk alması olduğu düşünülürse bu işin hiç de kolay olmayacağını söyleyebilirim(Gasol takasından sonraki Lamar, Utah serisinde penetreleri, smaçları ve turnikeleriyle etkili olan Lamar tam aradığımız adam). Gasol, Duncan savunmasında silinecektir. Kendisinden hiçbir ekstra iş beklemiyorum, ortalamalarında oynarsa öper başıma koyarım. Fish'in hücum yönünde Parker'a oranla ciddi bir fizik üstünlüğü var, Lakers'ın bunu kullanması lazım.

Ben Staples'da maç kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum; 7 maça uzar, Lakers alır. ESPN yazarları 6-Lakers alır, 4-Spurs alır demişler. Oylamada ise Lakers açık ara önde; %63 Lakers, %37 Spurs.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk maçın ardından şunları söyleyebilirim; 20 sayı geriden gelenerek maçı kazanmak çok büyük moral kazandırır. Evet, Spurs bu tip maçları çok oynamış çok tecrübeli bir takımdır fakat Lakers playoff tecrübesi fazla olmayan oyuncuların ağırlıklı olduğu bir takım. Bu galibiyet Spurs'den hiçbir şey götürmese de Lakers'a çok şey katmıştır. Lakers takımının kendine güveni arttı, oyuncular gördüler ki ne kadar geriye düşerlerse düşsünler maça ortak olabilecek güçteler. Daha önce Utah karşısında geriden gelmeye çalışmıştık, olmamıştı. Denver karşısında çok küçük aralıklarda 8 sayıya kadar çıkan farklar olmuştu, çok ciddi olmayan.

Lakers playofflarda yaptığı 11. maçta 9. galibiyetini alırken evinde hiç kaybetmedi. Lamar çok kötü bir gece geçirdi, Fisher inanılmaz isabetsizdi, Sasha çok kötüydü buna rağmen Lakers kazanmasını bildi. Kobe her zaman bu kadar tutuk oynamaz, Lakers'ın şutörleri her seferinde bu kadar kötü şut kullanmaz. Lakers'ın çok daha etkili olacağı akşamlar muhakkak ki olacaktır.

Kobe'nin penetreleri zorlayıp Bowen'a faul aldırması lazım. Turiaf'ın sahada daha çok kalması, Duncan ile boğuşup yaşı ilerleyen süperstarı yorması lazım.

--------------------------------------------------

@duncan21spurs
Şu hakem yardımı geyiğine gelelim. Ne Phoenix-Spurs maçından sonra hakem dedim, ne başka bir maç. Döndürüp döndürüp her maçı hakemlere bağlıyorsunuz. Senin dediğin gibi hatalardan her maç yapılıyor. Hatırladığınız tek şey hakemler oluyorsa bir dönüp kendinize bakın derim.

Lakers neden Spurs'den korksun ya da neden korkmasın? Spurs çok ciddi bir rakip, sanki Lakers tarafında Spurs'u ezer geçeriz havası hakim. Öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki 20 sayı öne geçip maçı vermek avantaj. Döndürüp döndürüp hakemlerin Lakers'a yardım ettiği konusuna geliyorsunuz. Şimdi kalkıp da ben yıllardır hakemler alenen Spurs'u kolluyor desem ne diyeceksin? Yıllardır Spurs hakemler tarafından en çok lehine düdük çalınan takım değil mi? Bunları mı gündeme getirelim? Geçen seneki Suns maçını mı getirelim? Hiç sevmem hakemler hakkında konuşmayı. Bir maçtan sonra da çıkıp hakem dediğimi göremezsin, bir zahmet Spurs taraftarları hiç demesin.

Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #47 : 22 Mayıs 2008, 22:27:57 »
Cevabı yarım saat önce filan atacaktım ama Tv izlediğim için şimdi bitirebildim yorumumu,neyse.Genel olarak  duncan21spurs'ın yorumundan başlamışsın hakeme ama tüm Spurs taraftarlarına da bir güzel laf giydirmeye çalışmışsın.
O zaman hakemin hata yaptığını hiç söylemeyelim şurada,hakem konusu konuşmak yasaklansın.Öyle bir anlatıyorsun ki,sanki hakemler hata yapmamış gibi.Yaptı mı yaptı,o zaman konuştuk mu niye suçlu oluyoruz.Gerektiğinde Spurs lehine hata oldu mu da onu da burada çıkıp söylerim,söylüyorumda,hiç bir çekingem olmaz.
Ev sahiplerine tolerans gösteriliyor diyorum,çoğu Lakerslı da aynı şeyi diyor (en azından benim konuştuklarım) ama o maçta hakem orada hata yaptı diyince,direk bir maziyi kurcalama sevdasına girdin,hayırdır ?

Şu maçtan sonra,hata yapıldığını ev sahibine avantaj sağlandığını dile getirmeyeceksek,bırakın Kobe'yi, Duncan'ı,Odom'u,Parker'ı gerek yok ki konuşmaya o zaman.

Lakers playofflarda yaptığı 11. maçta 9. galibiyetini alırken evinde hiç kaybetmedi. Lamar çok kötü bir gece geçirdi, Fisher inanılmaz isabetsizdi, Sasha çok kötüydü buna rağmen Lakers kazanmasını bildi. Kobe her zaman bu kadar tutuk oynamaz, Lakers'ın şutörleri her seferinde bu kadar kötü şut kullanmaz. Lakers'ın çok daha etkili olacağı akşamlar muhakkak ki olacaktır.

Spurs müthiş bir maç çıkardı zaten,Emanuel harikalar yarattı,veteranlar çok müthiş oynadı,dışarıdan acayip lebleli gibi şut attık ve daha nicesi.
Neyse kısacası yorgunluk,uçak sorunu filan bunlar bahane değil yenilgide,bunun arkasına da sığınacak değiliz,yendiniz tebrikler ama şuradan ben Spurs'un Spurs gibi oynadığında Lakers'ı yeneceğini,eleyeceğini düşünüyorum (hani sen demişsin ya vence usta Lakers daha iyi olacaktır diye,bende Spurs'un böyle akşamlarının çok olmayacağını söylüyorum,en azından dört maç olmaz böyle).Şu boş üçlüklerde bir istikrar yakalayabilsek zaten,o zaman her seride süpürgeleri çıkaracağızda (aman burada mübalağa yaptım yanlış anlaşılmasında)

Edit=Espn yorumcularından örnek vermişsin,Suns serisini %70 Suns geçer diyorlardı,zaten Hollinger Spurs düşmanı,bizim rakibimiz Beşiktaş Cola Turka olsa bu sene,ona verir dört maçta Allah bilir.Yani yanıltıcıdır böyle şeyler,fazla bakmamak lazım.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 22:52:55 Gönderen: Freezer-20 »

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Mayıs 2008, 23:21:16 »
Cevabı yarım saat önce filan atacaktım ama Tv izlediğim için şimdi bitirebildim yorumumu,neyse.Genel olarak  duncan21spurs'ın yorumundan başlamışsın hakeme ama tüm Spurs taraftarlarına da bir güzel laf giydirmeye çalışmışsın.
O zaman hakemin hata yaptığını hiç söylemeyelim şurada,hakem konusu konuşmak yasaklansın.Öyle bir anlatıyorsun ki,sanki hakemler hata yapmamış gibi.Yaptı mı yaptı,o zaman konuştuk mu niye suçlu oluyoruz.Gerektiğinde Spurs lehine hata oldu mu da onu da burada çıkıp söylerim,söylüyorumda,hiç bir çekingem olmaz.
Ev sahiplerine tolerans gösteriliyor diyorum,çoğu Lakerslı da aynı şeyi diyor (en azından benim konuştuklarım) ama o maçta hakem orada hata yaptı diyince,direk bir maziyi kurcalama sevdasına girdin,hayırdır ?

Şu maçtan sonra,hata yapıldığını ev sahibine avantaj sağlandığını dile getirmeyeceksek,bırakın Kobe'yi, Duncan'ı,Odom'u,Parker'ı gerek yok ki konuşmaya o zaman.

Spurs müthiş bir maç çıkardı zaten,Emanuel harikalar yarattı,veteranlar çok müthiş oynadı,dışarıdan acayip lebleli gibi şut attık ve daha nicesi.
Neyse kısacası yorgunluk,uçak sorunu filan bunlar bahane değil yenilgide,bunun arkasına da sığınacak değiliz,yendiniz tebrikler ama şuradan ben Spurs'un Spurs gibi oynadığında Lakers'ı yeneceğini,eleyeceğini düşünüyorum (hani sen demişsin ya vence usta Lakers daha iyi olacaktır diye,bende Spurs'un böyle akşamlarının çok olmayacağını söylüyorum,en azından dört maç olmaz böyle).Şu boş üçlüklerde bir istikrar yakalayabilsek zaten,o zaman her seride süpürgeleri çıkaracağızda (aman burada mübalağa yaptım yanlış anlaşılmasında)

O hakem bölümünde Spurs taraftarlarının geneline laf giydirmeye filan çalışmadım. Aksine, öyle şeyleri hiçbir zaman konuşmadığımı, konuşmayacağımı belirttim. Daha önce hakem konuları açıldığında da aynı tepkiyi verdiğimi görebilirsin. Ev sahibini kollama standart bir olaysa her maçın ardından bunu konuşmanın anlamı ne? Hata muhakkak olur, sonuçta orada hakemler anlık karar veriyor. Bazı arkadaşlar hakemlerin Lakers'ı o takımı bu takımı ittiğini dile getirmeye çalışıyorlar, tepkim her zaman onlara. Asıl sürekli o hakem bu hakem diye konuşacaksak, arkadaşın da belirttiği gibi maç diyince akıllara hakem gelecekse(bilemiyorum duncan21spurs un yazısını okudun mu) o zaman bırakalım Duncan'ı Kobe'yi basketbolu konuşmayı. Hakem dövülerek alınan topta faul vermemiş de gelmiş üçlük olmuş da maç oradan dönmüş...

Spurs'un müthiş bir maç çıkardığını mı söyledim? Lakers'ın bu kadar kötü olduğu gecede Spurs'u yenmesinden bahsettim. Odom'dan Fisher'dan daha mı kötüydü Ginobili? Spurs kendi tarzına yakın oynadı, oynuyor. Spurs'u izlemediniz mi bu sene playofflarda? Spurs yazık ki geçen senelerde izlediğimiz o şahane takım değil. Gerçekten o takımı kaybettiğimiz için üzgünüm, muhteşem savunmacı(ki nefret edenlere inat çok severim) Bowen'ı kaybetmeye başladığımız için üzgünüm, Duncan gerilemeye başlayacağı için üzgünüm ama gerçekler bunlar.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #49 : 22 Mayıs 2008, 23:41:49 »
duncan21spurs'un yazısını okudum,siteye atılan her mesajı okuyorum a konusundan b konusuna,cevabının ona olduğunuda biliyorum ama o bölümlerde,

Bir maçtan sonra da çıkıp hakem dediğimi göremezsin, bir zahmet Spurs taraftarları hiç demesin.

senin cümlelerinde bu da yazılanlar arasında.Sen hakemler hakkında birşey demeyebilirsin de,son bir dakika kala fark iki sayıyken,topun bize geçmesi varken hata oluyorsa,bırakta konuşalım.En doğal hakkımız diye düşünüyorum ve bu yazdığın talihsiz yerde,tüm Spurs taraftarlarına giydirilmiş bir damgadır.Yoksa,maçtan sadece tek hakemi hatırlayana cevabını verebilirsin,ona birşey dediğim yok.Benim tepkim,Spurs taraftarına harara huraro damga giydirmendi.

Bu sene playofflarda bir maçımız (Hornets serisinden bir maç)dışında bütün maçlarımızı canlı izledim,zaten o canlı izlemediğim maçıda indirip,izledim.O yüzden,inan Spurs'u çok yakından takip ediyorum ve nerede olduğumuzu görüyorum.
Oyuncular yaşlanmış olabilir ama hiçbiri daha bitmedi,onlara bu damgayı yapıştırdığın an senin bittiğin andır ( senden kastım sen değilsin,herhangi bir takım) Yani bir takım Spurs yaşlandı,işimiz kolaylaştı derse ayvayı yemeye hazır olsun.

Spurs kendi gibi oynadı diyorsun,onu yapmaya çalıştı ama toplar girmedi,hemde bomboş toplar,Manu kötü,takımın yarısından çoğu,neredeyse hepsi kötü şut isabet oranı tutturuyor ki sabah bir yerde-canlı maç topiğiydi galiba- dile getirmiştim,kaçırdıklarımız içerisinde boş şutların oranı da oldukça yüksek ve dışarıdan normal boşları atmamız halinde oluşacak skorun yanına yaklaşamıyoruz.Kısacası hergün Manu kötü olmaz,hergün dışarıdan kötü atmayız.Spurs eskiden yapmaya çalıştığı şeyleri yapmaya çalıştı,bazen Duncan zorladı filan ama boş şutların kaçma nedenlerinden biride bizimkilerin son günlerde epey bir yorgunluk atması olarak görüyorum,serinin gidişatında bu böyle devam etmez.

Odom'dan-Fisher'dan daha mı kötüydü demişsin vence usta,şöyle cevaplıyım.Spurs'un yapmaya çalışıp yapamadıkları -boş şutları kaçırmak vs.- Lakers'ın yapmaya çalışıp yapamadıklarından fazlaydı bana göre ve buna rağmen,maç başa baş gitti,tabii Lakers olağanüstü bir oyun oynamadı ama şu oyunumuzdan sonra bizim bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum,gerçi fazla ölçü almamak lazım bu maçı ama deplasmandan koparırız tahminim bir maç.

Bu arada dün akşamdan beri az bir uykuyla duruyorum,kafa iyice gitti.O yüzden anlatım bozuklukları,devrik cümle filan varsa kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 23:45:06 Gönderen: Freezer-20 »