Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
5 (8.6%)
Lakers 4-1
7 (12.1%)
Lakers 4-2
16 (27.6%)
Lakers 4-3
8 (13.8%)
Utah 4-3
14 (24.1%)
Utah 4-2
6 (10.3%)
Utah 4-1
1 (1.7%)
Utah 4-0
1 (1.7%)

Toplam Oy Verenler: 57

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - Utah Jazz (2)  (Okunma sayısı 70474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Ynt: Los Angeles Lakers (4) - Utah Jazz (2)
« Yanıtla #225 : 17 Mayıs 2008, 14:52:23 »
Maçın tekrarını seyrettim;

-Kendi evinde Lakers'a karşı bu kadar çaresiz kalırsan (özellikle ilk 3 çeyrek) kaybedersin.
-Lakers rakibi iyi kitledi..Zaman zaman bunalttı..Beklediğimin çok üstünde bir deplasman performansı gösterdi.
-Utah da bu maç sonrası sorunlar çıkacaktır..Bu kadro bu şekli ile daha devam etmez..
-Takım halinde (Memo ve D-Will'i kenara koyuyorum) kötüydüler ve bu sefer günah keçileri kim olacak merakla bekliyorum..
-Memo ve D-Will'de belki aman aman çok çok üst düzey oynamadılar seri boyunca ancak çok çabaladılar..
-Kirilenko kendi kendini yedi bitirdi..Geleceği nolur bilinmez..
-Utah'ta radikal bir karar alınmalı bana göre sadece oyuncular değil coach koltuğunda da bir değişim şart..Jerry Sloan'ı severim saygıda duyarım ama artık miladı doldu diye düşünüyorum..
-Utah'ın yeni şeylere ihtiyacı var..
-Lakers'a gelince NBA Finali artık bir adım uzakta..

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 17 Mayıs 2008, 15:16:23 »
2004ten sonra ilk Batı Finali... O dönem T'Wolves'u 4-2 ile geçen bir Lakers ve.. Indiana'yı 4-2 ile geçen Detroit finali. :)

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 17 Mayıs 2008, 15:32:31 »
-Utah da bu maç sonrası sorunlar çıkacaktır..Bu kadro bu şekli ile daha devam etmez..
-Kirilenko kendi kendini yedi bitirdi..Geleceği nolur bilinmez..
-Utah'ta radikal bir karar alınmalı bana göre sadece oyuncular değil coach koltuğunda da bir değişim şart..Jerry Sloan'ı severim saygıda duyarım ama artık miladı doldu diye düşünüyorum..
-Utah'ın yeni şeylere ihtiyacı var..

Dediğin gibi Utah'ta ciddi sorunlar çıkacaktır. Kirilenko geçen sene başında takas istediğini belirtmişti, bu sene gider büyük ihtimalle. Deron Boozer ikilisi muhakkak kalacaklardır, onların istemediklerine de yol görünür. Utah'ın ne yapıp edip 2 numara savunmasına çare bulması lazım. Bench kalitesinin mutlak suretle artması lazım.

Bu saatten sonra Sloan'ın mentalitesini değiştirmesi imkan dahilinde değil. En sevdiğim coachlardan biri, çok büyük saygı da duyarım. Utah'tan kendi isteğiyle ayrılmadıkça gönderilmesi de pek mümkün değil.
Bir de;
Einstein'a göre delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir. Sloan'a selam olsun.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #228 : 17 Mayıs 2008, 15:59:30 »
 Lakers, Jazz gibi bir deplasamdna rakibi eze eze oynadı adeta dün gece. İstedikleri her şeyi yaptılar. Son çeyrektki kriz anları olmasaydı daha rahat bir galibiyet ile de dönebilirlerdi.Son 1.15'e 9 sayı önde giriyorsun ve maçı son topa bırakıyorsun. Garip . Maça gelirsek;
 -- Lakers daha maçın başında üstünlüğü eline aldı. Utah'ın daha önce evinde sergilediği açılış performanslarından birini daha göremedik. Hem rakibi hem de taraftarı oyunu ile susturmayı başardı Lakers henüz ilk dakikalardan daha.
 -- İlk yarı Jazz deplasmanında elini kolunu sallayarak oynayan Lakers üçüncü çeyrek skoru korumayı başarsada son çeyrekte başta Millsap'ın verdiği gaz ile bir anda işi tehlikeye soktu. Ancak gerek Kobe'nin son çeyrek performansı gerek son serbest atışlardaki başarılar bir kaza olmasını önledi. Ama dediğim gibi son 1.15'e 9 sayı önde girmene rağmen maç son topa kalıyor.
 -- Krilenko hayatında sokamayacağı kadar boş üçlükler buldu. Hemde önünde bir el bile olmadan. Lakers'ın son anlardaki savunma hataları kötü sonuçlar doğurabilirdi. Utah son topu biraz acele kullandı bir hücum ribauntu daha verdiler son topta ancak bir kez daha şans onlardan yanaydı.
 -- Hücum ribauntlerı demişken Lakers'ın en büyük sıkıntılarından biri oldu seride rakibe bu kadar hücum ribauntu vermek. Utah 27 fazla hücum etti Lakers'tan yahu. Kabul edilebilir bir şey dğeil. Üstüne üstlük Lakers galip ayrılmakta maçtan. Son çeyrekteki To'lar olmasa Gasol ribaunt işini biraz daha ciddiye alsa Lakers daha rahat olabilirdi.
 -- Kobe yine kendinden beklenen görevi yerine getirdi. Sakatlığı tam olarak geçmediği belliydi ancak Kobe zamanı geldiğinde sahneye çıktı gerekeni yaptı. Bunun dışında Fisher serinin kaderini çizdi belkide. Gerek üç sayı çizgisinin arkasındna yakaladığı başrı gerek top çalma istatistikleri ile. Lakers Çarşamba'ya kadar dinlenecek. Bu hem yenilenme hemde Kobe'nin sakatlığı açısından oldukça verimli olacaktır.

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 17 Mayıs 2008, 18:53:23 »
şu kobenin sakat oynadığı maçta şans yaver gitseydi daha çok dinlenme fırsatı bulurduk ya neyse. sonuçta 7. maça taşımadan işi bitirdik. bakalım konferans finalindekim gelecek.

Çevrimdışı utah-mania

• Rookie
  • **
  • JaZZ b0ys on the BLOCK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 17 Mayıs 2008, 19:08:22 »
maçın sonuna kadar los lakers üstündü ama farkı 12den 3e kadar indiren utah geç kaldı yinede kutlamak lazım hiç ezilmediler....boozer dışında bir oyuncuları olsaydı maçı bile alabilirlerdi brewer deronla birlikte maçın yıldızı oldu-utah açısından- kobe yine şov yaptı...bence maçın koptuğu an kobenin el üstünden attığı üçlüktü -basketfaul oldu ve durduk yerde 4 sayı yemiş olduk...son hücumda bana göre korver son topu kullanma riskine girmek istemedi ve zor durumdaki memoya pasladı...keşke deronun son üçlüğü girseydi o zaman uzatmada bu enerjiyle kesin kazanırdı jazz...yinede bu takımda bir ışık var seneye çok büyük çıkış yapacağımızı düşünüyorum...ama lakersın bu inişli-çıkışlı performansıyla şampiyon olması bana göre çok zor...hele kobeyi dinlendirirken gasolu neredeyse bütün maç oynatan jackson saçmalığın kralını yaptı lakers resmen 4 kişi oynadı gasolun heryerinden yorgunluk akıyordu...neyse yinede lakersa başarılar... <utah> <utah>bence lakersda vujacic maçın adamı oldu özellikle kobesiz anlarda yaptığı katkıyla....ya şu adam saçına bir bant taksın :-D
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2008, 19:09:59 Gönderen: utah-mania »
senin alnını karışlarım tony!

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #231 : 17 Mayıs 2008, 19:55:25 »
MVP yine MVP yine Kobe. Bu yıl gerçekten hayran kaldım.
Lakers, Jazz'ı kendi evinde yendi helal olsun. Maçın her dakikasında üstündü. Son dakikalarda erimesine rağmen Energy Solutions Arena'da azımsanmayacak bir fark oluştu. Lakers hem görsel olarak hem tekik olarak muazzam oynuyor. İzlerken ayrı bir keyif alıyorum.
Şimdi Batı Finalleri var. Batı Finali için şimdiden birşeyler söylemek yanlış olur. Fakat bir şampiyon takımın içinde bulunması gereken her türlü oyuncuyu barındırıyor Lakers.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 20 Mayıs 2008, 21:57:34 »
Sonuç : Utah 4 - Lakers 3

İtiraf ediyorum : sevmiyorum Lakers'ı.İlk defa duygusal bir yorum yaptım ve mantığımın sesi yerine duygularıma kulak verdim.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı utah-mania

• Rookie
  • **
  • JaZZ b0ys on the BLOCK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 20 Mayıs 2008, 22:04:39 »
geç gelen bir itiraf olmuş...ama zararın neresinden dönersen kar..
senin alnını karışlarım tony!